Sprawdź również sam włącznik i kontakt sterownik-magazynek baterii. Oczywiście baterie o dobrej pojemności i pełnym napięciu.
Regulator można zastosować wyłącznie do urządzeń marki junkers z płynną modulacją płomienia. Połączenie na zaciski 1-2-4, napięcie stałe w zakresie od 0-24VDC. Regulator nie jest typu ON-OFF i nie nadaje się innych urządzeń.
RT - LS polaryzacja jest bez znaczenia. w sterowniku tak jak pisałeś NO - COM Uważaj! Jest tam napięcie 230V !
Po 1 trzeba sprawdzić zasilacz w środku czy daje napięcie.
jak je sprawdzić, tzn. jaki powinien być ich stan (może mierzona rezystancja) by zawór mógł być otwarty? zależy mi też na odpowiedzi, czy napięcie 0.33V na tym elektrozaworze to to jest prawidłowe napięcie?
Robiłem tak w zasobniku Vaillant - podobna konstrukcja. Są jednak problemy: 1 nie do każdego zasobnika dało się wsadzić grzałkę - była kolizja z wężownicą 2 w jednym się udało, zamontowałem przedłużkę 1/2" (musiałem ją rozwiercić żeby grzałka przeszła) potem trójnik 1/2 taki od grzałki żeby z boku zamontować zawór spustowy. Na początku niby wszystko...
Piękna diagnostyka urządzenia, nawet w serwisie nie zawsze miernik jest w powszechnym użyciu (wypiera go telefon komórkowy do doświadczonego kolegi)...Pomiary prawidłowe. Płyta do wymiany, nowa jest bardziej odporna na wahnięcia napięcia sieciowego.
Komunikat F6-Fb błąd wewnętrzny płyty głównej. Upewnij się czy faza na L i zmierz napięcie sieciowe.
W miejsce mostka Ls-LR uwaga napięcie 230V.
Błąd wewnętrzny płyty. Do wymiany płyta. Sprawdzić jedynie podłączenie prądu i napięcie.
Podepnij sam sterownik na piec na przewodzie ok 15 cm i wtedy sprawdź napięcia
Na 99 % za słabe napięcie na armaturę gazowa.Płyta główna do wymiany.
Ta cewka z boku od CO przy pierwszym odpaleniu dostaje napięcie, natomiast po około 1 minucie następuje "przerwa w dostawie prądu" Sprawdź obecność napięcia na zaciskach cewki CO od chwili zapłonu gazu aż do zgaśnięcia. Czy po zgaśnięciu płomienia nadal jest napięcie na zaciskach cewki?
Każdy regulator który może pracować na napięciu 230VAC.
Podłącz do turbinki miernik elektryczny i sprawdź jakie podaje napięcie. Najpierw odłącz ją od instalacji elektrycznej. Puść wodę i zmierz napięcie.
-dołożyć równolegle rezystancję do czujnika -dogrzac kotłownie -odcinać napięcie kotłu
https://obrazki.elektroda.pl/9585554300_... https://obrazki.elektroda.pl/2947021100_... https://obrazki.elektroda.pl/9297839200_...
zauważyłem jeszcze jedno że jak piec działa i pali zielona dioda i mruga czerwona to jak w innym kranie ktoś puści zimno wodę do zielona dioda troszkę przygasa , jakby spadało napięcie.
Tak, obojętnie bo to goły styk zwierny. Nie ma tam zewnętrznego napięcia czy innych rzeczy.
Czerwona migająca dioda w czasie pracy oznacza niskie napięcie w układzie - problemy występują już przy 1,4VDC.
Witam, mam pytanie: jak mogę zwiększyć napięcie z baterii np. 9V aby wywołaś iskrę?? Może wiecie jak zrobić takie urządzonka jak jest np. w junkersach?
Sprawdzić jakie napięcie (ile baterii i czy szeregowo czy równolegle) i prąd potrzebujesz, podłączyć zasilacz.
Jakie napięcie powinna dać termopara od grzejnika wody przepływowej WR-11,E-23, Junkers?
Dwa dolne zaciski w TRZ12-2 zaciski 2-3, zacisk 1 wolny. Napięcie bezpieczne, kolejność bez znaczenia.
(at)valdimazur hydrogenerator ma zawór zwrotny? W którym miejscu? (at)rumi20 na pierwszym zdjęciu (część hydrogeneratora która wisi na przewodzie) jest po środku turbinka. Musi ona obracać się swobodnie. Jeśli tak jest składasz całość odkręcasz wodę i na kostce elektrycznej hydrogeneratora mierzysz napięcie.
Tak myślałem, że to wina sterownika. Rozumiem, że należy spodziewać się napięcia zbliżonego do 1,5V? Trzeba będzie w końcu wymienić ten sterownik.
Sprawdź przy braku iskry: napięcie, przejście na włączniku i wiązce zabezpieczeń. Jeśli wszystko OK to wskazanie na sterownik.
Rozumiem, a gdzie miałbym się podpiąć czy wlutować, aby tylko uruchomić urządzenie? Jaki prądem? Napięciem?
mam podobny problem tylko u mnie nie słychać tego przełączania w zaworze nie wiem jakie napięcie powinno dochodzić na elektromagnes?
Witam, objaw jest następujący. Kocioł zapala na minimalnym przepływie gazu i tak jest cały czas. Jest to wystarczający płomień do grzania CO , ale za mały żeby nagrzać CWU. Po uruchomieniu CWU nie zwiększa płomienia. Nie reaguje na zmiany ustawienia max i min podczas regulacji śrubami na aparacie gazowym. Nie reaguje na regulacje mocy max i min podczas...
Podstawa to, dobre solidne markowe alkaiczne baterie 7÷8 zł/szt....Sama iskra to nie wszystko, ważna jest jakość iskry i poziom napięcia. Zwróć uwagę na kontakt elekt. w magazynku baterii.
Siłownik nad pompą ma również Euromaxx ZWC...dlatego model siłownik nie jest jednoznaczny. Wygląd ten sam ale napięcia różne.
Sprawdź czy kabel w regulatorze podłączony jest na dolne zaciski. Baterie, reset, kontrola ustawionych temperatur... Do tego kotła można zastosować dowolny regulator typu on-off 230VAC... TR100 nieodpowiedni z uwagi na napięcie.
Możliwe że przełącznik hydrauliczny się zapchał albo masz zamknięte zawory na c. o. Napięcie jest wystarczające.
Możliwe, że hydrogenerator się skończył. Warto byłoby zmierzyć na nim napięcie i ewentualnie wyczyścić.
Sprawdź podczas załanczania CO czy z płyty wychodzi napięcie na pompe.
Standardowy stabilizator 5V + dioda na wyjście. Prościej się nie da. Pozdrawiam.
takie iskrowniki są do kupienia w sklepach ze sprzętem AGD jako części zamienne do kuchenek gazowych lub do junkersów. ja w junkersie mam zamontowany taki iskrownik fabrycznie ale jako oddzielny moduł i jest on zasilany napięciem 1,5V z baterii ale ja zamontowałem zasilacz na 2,8V DC bo baterie wyczerpywały się po około 3-4 miesiącach a teraz mam już...
arTii.rzeszów Dzięki serdeczne za podpowiedź jutro się zajmę wypełnieniem braków... szkoda tylko, że nie ma wartości termistorka...( bo pewnie R6 do tego rodzaju elementów się zalicza) ale może dobiorę wartość... przynajmniej do określenia zgrubnej temperatury.. A może mógłbyś mi podać jakie napięcie zasilania masz na tym regulatorze... ? pewnie 6V...
Płyta elektroniczna do wymiany...zaniki napięcia (Czy gaśnie również dioda zasilania ?). Nie wróży to nic dobrego, nie jest to kwestia czujników.
Dziwne, to napięcie 34V jest ewidentnie a faktycznie cewka z boku jest opisana 24V. No tj. różnica 10 V, za dużo! Coś zasilanie, niedomaga stabilizacja napięcia. Sprawdź największe elektrolity.
WItam Mój problem pojawił się po burzy był zanik napięcia i zasialania gazowego. Piec był włączony więc w trakcie kiedy np nie było gazu mógł próbować się włączyś aby dogrzać wodę......... ale dziś żadnych błędów i migających diód nie pokazuje, zasilanie dochodzi gaz też pali się dioda od zasilania (pomarańczowa) jednak nic się nie dzieje. Zarówno jeśli...
Dokładnie tak, jak TRZ12. W kotle podłączasz pod zaciski RT oraz Ls w miejsce zworki, zworkę usuwasz. W regulatorze pod zaciski NO oraz COM. Kolejność przewodów obojętna. Tylko uwaga! Tu jest napięcie 230V. Trzeba zastosować odpowiedni przewód, mogący pracować przy takim napięciu, oraz o przekroju nie mniejszym niż 0,75 mm2. Zwykle stosowało się do...
Witam. Wyczyść elektrodę jonizacyjną i sprawdź czy jest prawidłowo podłączony do gniazda zasilającego, tzn. faza do fazy a zero do zera. Poza tym sprawdź połączenia elektryczne głównie do tej właśnie elektrody. Dodatkowo sprawdź czy na bolcu uziemiającym nie ma przypadkiem napięcia. Pozdrawiam.
Wygląda na to, jakby turbinka nie dawała napięcia (nie świeci żadna kontrolka). Wyczyściłem turbinkę, ale nadal brak napięcia. Może padła puszka z elektroniką?
Z tego co piszesz uszkodzony jest elektrozawór od ''świeczki''. Po podaniu napięcia powinien ruszać się mały czarny gumowy grzybek.
Tak. odbiornik podłączasz identycznie jak zwykły termostat na kablu. Czyli Rt --> NO Ls --> COM Różnica polega tylko na tym, że swój odbiornik musisz dodatkowo zasilić napięciem z sieci.
To bez znaczenia, czy przełącza na c.w.u czy na c.o., przekaźnik działa na dwóch stanach NO lub NC, więc zawsze zawsze przełączy zasilanie na wentylator, gdy tylko dostanie napięcie na cewkę.
Kod E0 błąd wewnętrzny płyty głównej. Nacisnąć reset do ukazania się poziomych kresek, wyłączyć-włączyć. Zmierzyć napięcie i polaryzację....Wymienić płytę główną.
Witam, mam takie zapytanko odnośnie Junkersa Euroline ZW/SW, jakie napięcie wychodzi z płyty sterującej na zawór gazowy? Wychodzą cztery przewody,dwa czarny /brązowy na zawór główny, natomiast czerwony/niebieski na zawór modulatora a ja potrzebuję dowiedzieć się o napięcie jakie jest na czarnym i brązowym, czyli chodzi o zawór główny, z góry dziękuje.
Należy dodać, że jest to prąd stały. Przemienne napięcie probiercze rzędu kilkadziesiąt i więcej woltów jest prostowane poprzez płomień. Przy zwarciu elektrody do masy sterownik wykryje napięcie przemienne i wyłączy palnik.
Z elektroniką może być różnie, czy ta druga pochodzi również z kotła turbo z końcówką AE.... Na filmiku... kocioł nawet nie powinien odpalić jeżeli wężyki są odpięte. Jeżeli masz zapasowy kabel do presostatu możesz zrobić zwarcie/rozwarcie ręcznie na próbę po rozruchu wentylatora. Możliwe że kocioł ma inne defekty np. błąd czujnika NTC zasilania albo...
A po co ta ankieta? Sprawdź warystory na płycie głównej oraz wszystkie ścieżki w okolicy zasilania. Zakładam, że napięcie w gniazdku sprawdziłeś.
W pierwszej kolejności do czyszczenia palnik i elektrody. Po drugie, kontrola polaryzacji napięcia - faza na R. Dalej pomiary oporności cewek na armaturze gazowej. Na koniec płyta sieciowa.
Posiada ktoś może taką plyte i mógłby sprawdzić jakie napięcia są na wyjściu przetwornicy? Z tego co ustaliłem to generuje ona dwa różne napięcia ale nie wiem jakie
Udało mi się naprawić usterkę. Oprócz czyszczenia turbinki trzeba jeszcze przeczyścić zawór zwrotny, który znajduje się w plastikowej obudowie. Ten zawór jest pomiędzy wlotem i wylotem do turbinki więc pewnie się zaciął w pozycji otwartej i woda nie szła przez wirnik tylko prosto przez zawór. Wlałem do niego trochę cilitu na kamień i przeczyściłem pędzelkiem...
Ten podgrzewany "drucik" to termopara (inf google),zły styk w miejscu gdzie jest wkręcona - tlenki -wystarczy oczyścić i dokręcić "z czuciem";ewentualnie przepalona do wymiany.Jak masz miernik wykręć termoparę i grzejąc końcówkę zmierz czy pojawia się napięcie(przy nakrętce i środek).Elektromagnes pada niezwykle rzadko.Nie pogniewam się jeśli klikniesz...
nic nie było robione z tym kotłem ani ze zbiornikiem CWU.
Witam. Problwm leży po stronie regulatora. W tym modelu nie ma komunikacji cyfrowej, tylko analogową, po przez zmianę napięcia na żyle sygnałowej (przewód między kotłem i regulatorem 3-żyłowy - zasilanie regulatora, oraz sygnał sterujący kotłem napięciowo).
Tak i niestety jest to raczej pewne.
Jeśli to styk bezpotencjałowy to nie ma. Jeśli występuje na nim napięcie to absolutnie nie podłączaj go do pieca.
Pełna nazwa tego piecyka to chyba WRP 250-8KG i jest to wersja z hydrogeneratorem. Nie są potrzebne żadne baterie do zasilania tego piecyka. Należy sprawdzić napięcie podawane z hydrogeneratora.
Kocioł stary więc ma prawo się zepsuć. Najszybsza metoda to młotek i to dosłownie. W czasie poboru wody puknij nie za mocno kilka razy w zawór. Powinien zadziałać. Jak nie pomoże to należy zmierzyć napięcie jakie dochodzi do cewki jak i samą cewkę. Te zawory zarastają brudem i przestają działać. Pomaga rozebranie zaworu i przeczyszczenie go.
Napięcie zależy bezpośrednio od temperatury/energii/ płomienia . Im wyższa temperatura tym wyższe napięcie . Podejrzewam styki na czujnikach , jeżeli spadek napięcia jest tak duży.
Witam, mam nadzieje ze mogę się podpiąć pod ten temat, ponieważ też mam problem, Junkers w ogóle się nie włącza i nie daje iskry. Junkers ładnie się palił, lecz zakręciłem gdy zakręciłem kran, ten nadal się palił .... dobrze ze szybko to zauważyłem bo mogłoby być nieciekawie. Po tym incydencie Junkers już się nie włącza.... Ma ktoś pomysł co to może...
Wyczyść spirytusem połączenie termopary z zaworem gazowym i ustaw żeby była dobrze ogrzewana. Od tego zależy wytworzone napięcie potrzebne do otwarcia zaworu.
Zaraz pomału, od początku. Otwieramy wodę ... ( pomijam ). Pomarańczowy po dostaniu napięcia otwiera się i puszcza gaz na pilota. Pojawia się płomień na pilocie, jest prąd jonizacji. Napięcie znika z pomarańczowego a pojawia się na zielonym. Do tego momentu jestem pewien, bo mam to na biurku i widzę. Co dalej ? Zielony po dostaniu napięcia zamyka się...
Opcje naprawy 1. padł sterownik ( elektronika , nie czyta napięcia z jonizacji)- podmiana na inny , sprawny 2. Zepsuty lub zawieszony elektrozawór ( zielony), łatwo go sprawdzić ( podpinasz baterię i sprawdzasz czy się zamyka ). W pozycji bez napięcia - otwarty. 3. uszkodzona elektroda jonizacyjna , nie ma ciągłości przekazywania napięcia. 4. Coś w...
Witam. Mam problem z Junkersem Suprastar KN-45 mianowicie brak napięcia na elektrodzie zapłonowej , wymieniłem sterownik na nowy niestety nie pomogło. Piec odpala np. od palnika z butli gazowej i reszta działa poprawnie tylko nie startuje z automatu. Proszę o pomoc
kilkadziesiąt junkersów i kuchenek Junkersów brak bo woda ciepła jest z sieci.
Witam, Chciałbym zbudować własny sterownik/regulator do Junkersa Ceraclass (dwufunkcyjny z zamkniętą komorą). Czy jest gdzieś w sieci dokładna specyfikacja jak sterować tym piecem (poziom napięcia? zwarcie/rozwarcie odpowiednich styków?). Z przeczytanych elektrodowych tematów wynika, że do sterownika mają iść zaciski Ls i Rt, a sterowanie polega po...
Tak, to nie ma znaczenia. Ze sterownika nie podajesz do kotła napięcia. Tylko zamykasz sterownikiem obwód, który oryginalnie był zamykany mostkiem. Oczywiście mostek wypnij i kable w jego miejsce.
wentylator się rozpędza do 100% za chwilę zwalnia No i tu bym sprawdził czy zwalnia mechanicznie czy ze względu na sterowanie (pomiar napięcia). Pytanie jak tam jest zrobiona kontrola obrotów?
Wyjmujesz mostek Ls na COM LR na ON trzecia żyła wolna (zapas na wszelki "słuczaj"). Uwaga !!! odłącz zasilanie napięcie 230VAC.
Ja mam identyczny podgrzewacz wody, zamontowany pod koniec lutego 2011 roku i do dziś dnia baterie nie były wymieniane (są od nowości). Widać, że producent dał baterie wysokiej jakości (notabene, do piecyków daje się zawsze baterie alkaliczne). GP alkaline. Takie były dodane do piecyka przez producenta. GP nie należą do poważanych marek baterii. W...
Pomierz napięcie i będzie jasne ...że Cie wykiwali, sprzedałi złom.
Ten kocioł trzeba "nauczyć grzania cwu". Stąd taka procedura, która trwa ok 10 min. Potem kocioł grzeje cwu już normalnie. To jednorazowa procedura po zdjęciu napięcia z kotła. To nie żaden błąd alektroniki. To procedura przy uruchamianiu. Pytanie czy serwis to zrobił
Zamieniając miejscami czyli różowy przewód na zieloną cewkę elektrozawór działa i napięcie jest około 1,3V.Czy są rzeczywiście dwie różnie wykonane cewki ,przecież te same wartości napięć je zasilają.
Na pewno regulator junkers TR200 nie będzie pasował (zmienne napięcie 24VDC ).
Baterie są nowe piecyk nie miał żadnego przeglądu. Ale mnie interesuje napięcie jakie powinno być podawane na zawór magnetyczny
Sprawdź polaryzację na płycie oraz czy nie ma skoków napięć na zasilaniu
piec nie działa(cwu i co), żadna dioda się nie świeci, piec nie wydaje dźwięków (iskrownik, pompa - nic), napięcie w gniazdku zasilającym - obecne. Jakieś pomysły, co to może być?
Sparawdź napięcie na generatorze, może jest zabrudzona turbinka po stronie wodnej. Powinno byc ok 1,5V, w zaleznosci od rodzaju generatora AC lub DC. Niskie napięcie zasilające daje takie objawy.
Cześć. Czy ktoś zna szczegóły transformatora, napięć itp.? Dziękuję Dodano po 1 Cześć. Czy ktoś zna szczegóły transformatora, napięć itp.?dzięki
Może tak być.
A czy pasowalby regulator junkers TR200? Z tego co czytam w instrukcji obsługi wyjściem regulatora jest pewne napięcie. https://obrazki.elektroda.pl/2619829700_... Regulator do kotła kolegi ma działać jak łącznik do światła (on/off), a on daje napięciowy sygnał na wyjściu. Niech kolega sprawdzi czy takie działanie jest możliwe. Z instrukcji...
Wyczysc elektrodę jonizacyjną ( drucik nad palnikiem). Niemniej jednak elektrodę jonizacyjną trzeba dokładnie przeczyścić. Tu nie ma elektrody jonizacyjnej, a jest termopara i elektrozawór gazu. Wydaje się, że tu trzeba przeczyścić dyszkę, filtr gazowy palniczka. Jeśli będzie brak rezultatu to zostaje wymiana termopary, gdyby była ona utleniona. Czasem...
Gdzieś w palniku powinien być jonizacyjny czujnik płomienia, ( taki drucik) jeżeli jest odgięty lub w inny sposób uszkodzony, piec nie dostaje inf o zapaleniu i odcina gaz.. Pozdr. J. ps a eksperymenty z podawaniem obcych napięć na nieznane wejście prowadzą w prostej linii do uszkodzenia elektroniki
do sprawdzenia napięcie na cewce głównej jezeli brak to sterownik jak jest to cewka
mirrzo ! Rozwiązanie sprawdzone w kilku Junkersach, pracuje bezawaryjnie już kilka lat (najdłuższy ok. 3,5 roku). Wyższe napięcie zasilania (3V zamiast 1,5V) może być ryzykowne np. w procesorach komputerowych o wysokiej złożoności i znacznym obciążeniu termicznym. Sterownik w Junkersie jest prosty, nie jest obciążony termicznie, bo pracuje chwilę (u...
Jesteś pewny ze to wentylator? Częściej przyczyną jest płyta główna. Zmierz czy wentylator dostaje napięcie. Jak dostaje - popsuty wentylator. Jak nie - płyta do naprawy lub wymiany.
U siebie w domu mam boscha z turbinką od gdzieś 20 lat i tylko raz zablokowała się turbinka i nie było iskry - sam usunąłem usterkę. U teściów gdzie ostatnio popasam, gdzieś od 3-4 lat, jest ten pierwszy z listy. Zaraz po zainstalowaniu nie zawsze zapalał się gaz. Problem opisany tu https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3... Przyszedł serwisant...
Kupiłem dziś używany, podobno w pełni sprawny junkers i przełożyłam sterownik do mojego. Piecyk działa bez zarzutów. Automat musiał zostać uszkodzony w wyniku przeskoku iskry na elektrodę jonizującą przez co nie podawał napięcia na zieloną cewkę, która o dziwo przy sprawnym sterowniku cały czas jest pod napięciem. Dziękuję wszystkim za pomoc. Pozdrawiam,...
Proszę o wypowiedzi, czy użycie zasilacza z atrapą baterii jest bezpieczne dla podzespołów urządzenia? Nowe baterie D (R20) mają napięcie około 1.65 V, natomiast dostępny w sprzedaży dedykowany do podgrzewaczy eliminator baterii (zasilacz połączony przewodem z atrapą baterii) ma na wyjściu 1.80 V i wydajność 1 A. Czy napięcie powyżej napięcia nowej...
Gdzie można ją najtaniej kupić, lub wypożyczyć na próbę. A może jest jednak coś zewnętrznego co wpływa na to napięcie sterujące elektrozaworem że jest za niskie?
dziękuję za szybką odpowiedź, własnie sprawdziłem, jest napięcie i przejście samego włącznika, muszę dalej kombinowac:)
Ciśnienie ustawione na 2 bary. Przy nagrzewaniu i chłodzeniu kotła wskazówka nic się nie zmienia(lub jest to zmiana wręcz niezauważalna). Cały czas utrzymuje jednakowe ciśnienie. Nie ma też konieczności dopuszczania wody do układu. Jak sprawdzić naczynie przeponowe Jeśli ciśnienie tak się zachowuje, to nie ma co zaczepiać naczynia przeponowego, bo...
Musi mieć choć trochę sprawne żeby się włączył. Sprawdź z tą żarówką:!: Ale dla jasności, UPS nie "wyprostuje" napięcia z agregatu, nie tędy droga.
może bezpiecznik, zacznij od sprawdzenia napięcia w gniazdku a później płyta główna
Witam, nawalił mi ostatnio junkers WPR 11-2 B23 po tym jak miałem go zdjęte na czas remontu. Nie odpalają palniki (ani pilot, ani główne) pomimo, że jest podawana iskra. Chciałbym przetestować sterownik, czy podaje prawidłowe napięcie na cewki. Tylko na jakie napięcie są te cewki (Np. https://sklepadamus.pl/p2281,zawor-magne...
junkers napięcie montaż junkers junkers junkers gaśnie junkers gasnie
wyłączniki bezpieczeństwa podłączenie czujnik odciąć paliwo silnik mercedes atego temperatura
zasilacz zwarty mostek prostowniczy uniwersalny programator
Lokalizacja numeru głowicy Mercedes W124 2.3 benzyna Pobór prądu falownika Growatt SPF 6000