Może spróbuj shift+F1 na biosach american megatrends czasami działa.Ale jest to płyta FUJITSU SIEMENS więc pewnie nic nie będzie. Ostateczność to voltmod/wgranie biosu "normalnego" modelu.
Dlaczego miał stracić na wydajności ? Procesory ulegają co prawda degradacji ale ten proces jest dość długi i w głównej mierze uzależniony od napięcia i temperatury z jaką pracował. Podsumowując, jeśli procesor pracował w rozsądnych temperaturach i napięciu to jeszcze długo pożyje.
Możliwe, że czujnik uszkodzony, ale też możliwe że radiator nie przylega dokładnie do procesora i nie odbiera ciepła tak jak powinien. Sprawdź radiator. W biosie może masz możliwość zwiększenia krytycznej temperatury? SPrawdź też ustawienia napięcia dla procesora w biosie.
To jest strona z informacjami o RAMie. Ty w ogóle wiesz co Ty robisz i czego chcesz? Bo chyba nie za bardzo ;/ Informacje nt. Procesora masz w zakładce 'CPU'. Proponuję użyć programu CPU-z. A niby co ma ten CPU-Z dać? Ten program służy do identyfikacji procesora i przy okazji paru innych komponentów. Tak jak napisałem wcześniej - jeżeli chcesz posprawdzać...
OCCT 1H. Sprawdzisz od razu przebieg napięcia podczas testu.
I moje pytania - czy temperatura nie powinna spaść ? Owszem, jeśli wraz z obniżaniem zegarów, zostaje obniżone napięcie rdzeni.
Wszytko wskazuje na to, ze winą są temperatury i system zmienia taktowanie procesora, celem jego schłodzenia. Inna możliwość, to uszkodzony czujnik temperatury. Do zweryfikowania też, napięcia zasilacza miernikiem.
Sprawdzałeś napięcia na procesorze (tym programem od temperatur) , sprawdziłeś zajętość procesora monitorem procesów ( na luzie i z przeglądarką włączoną? ). Co to znaczy formatowanie, wgrałeś od nowa system operacyjny, jeżeli, to czy formatowałeś dysk ?
Wstaw logi z FRST. https://www.bleepingcomputer.com/downloa... Ustaw bardziej płaską krzywą wentylatorów obudowy i procesora. Prosiłem o screeny z HWiNFO64. W spoczynku i podczas obciążenia OCCT. Płyta bardzo podbija napięcie.
Będzie prawdopodobnie za wysokie, płyta będzie podbijać i temperatury wzrosną. 9700K to dosyć mocny wybór do tej płyty... Ustawiłbym napięcia ręcznie. https://youtu.be/P5ITKa62TH4 https://youtu.be/FCJlYCbQ380 Jakie chłodzenie? Ile wentylatorów? Obserwuj w Hwinfo64 temperatury procesora, SEKCJI oraz napięcie.
Program occt nadal pokazuje napięcie na 8,9V na linii 12V. ale Trzeba to miernikiem potwierdzić.
Witam, mam podzielne zdania z kolegą który mówi że wzrost napięcia nie powoduje wzrostu temperatury procesora. Chciałem poprosić o wyjaśnienie w jaki sposób wpływa napięcie na temperaturę procesora przy użyciu jak największej ilości szczegółów. Dziękuje wszystkim za odpowiedź. Pozdrawiam.
Rozumiem że to napięcia zmierzone miernikiem ? Jakie jest ustawione napięcie Vcore w Biosie ? Wymieniłeś zasilacz na inny ?
Procesor nie jest przetaktowany, ma włączony tryb Turbo Boost I7 to grzalki a Ty masz wlaczony turbo boost czyli dynamiczne OC. Wiec czemu po prostu nie spróbować wyłączyć tej opcji? :idea: Może też uruchomić CPU-Z, sprawdzić taktowania i napięcie.
Zobacz czy masz odczyt temperatur i napięć w BIOS-Setupie... tam odczyty są najbardziej wiarygodne. Wskazany układ to nie jest czujnik temperatury lecz układ monitorujący temperatury i napięcia, czujnik jest pod procesorem lub wbudowany w procesor, oraz jeszcze gdzieś na płycie (AUX). Mmmm... co ja widzę LC-B300ATX ;) Masz uszkodzony kondensator nad...
Jak chcesz pamiętaj że im większe temperatury podzespołów tym krótsza ich żywotność. Ale rób jak uważasz. Puść program OCCT i kontroluj co się dzieje jak się nie zatnie to jest ok. A jak będzie się zawieszał to zwiększaj napięcie. Pilnuj temperatur płyty i procesora program HWiNFO.
Sprawdź pod jakiej wielkości wentylatory masz przygotowaną obudowę. Docelowo jeden wentylator na tyle obudowy pod zasilaczem wyciąga powietrze na zewnątrz, drugi z przodu wciąga do obudowy. Więcej na ten temat: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic12... Swoją drogą temperaturę CPU 56 stopni ale nie powiedziałeś jaki CPU. Podkręcony? Napięcia...
To napisz konkretnie o jaki procesor chodzi, przy jakiej częstotliwości i napięciu, oraz czy najniższa temperatura w czasie pracy czy spoczynku? Bo tak to ci odpowiem, że przy wyłączonym to temperatura otoczenia.
Obniż magistrale pamięci, podkręcaj szyną procesora. Podnieś mu napięcie, obniż temperaturę. Podnieś napięcie ICH, zablokuj PCI na 33MHz a PCI-E na 103-106 MHz. Powiniej pójść wyżej. Ja D805 puszczam na 4.0GHz na identycznej płycie. MIchał
3. Zdaje się, że to czujnik/stabilizator napięcia rdzenia procesora 4. Monitor temperatur itp. (ogólnie tak zwanych środowiskowych) 5. Tak jak masz napisane, czyli szybki FET, na płycie głównej prawdopodobnie w układzie stabilizatora napięcia 6. Tranzystor PNP średniej mocy, jako tranzystor kluczujący lub j/w 7. Sterownik portu (-ów) COM (RS232) 8....
Co z temperaturami i napięciem procesora?
Pomierz napięcia zasilania. Dobrze sprawdź kondensatory na płycie głównej.
Ustaw w biosie napięcie procesora 1.3V te 200MHz podkręcania wytrzyma a temperatura spadnie,co do karty graficznej jest słaba dlaczego już pisali wcześniej.Nie chcesz inwestować w sprzęt ale ja bym wymienił ją.
BUDOWĄ /konstrukcją/architekturą procesora. Wielokrotnie było opisywane, że każdy procesor AMD na AM3 pokazuje różnie temperaturę. Nie można polegać na czyichś odczytach bo w zależności od użytych podzespołów, obudowy , napięcia zasilania procesora, pamięci, krzywizny podstawy radiatora, krzywizny IHS itd. temperatura może się wahać nawet o 10-20°C.
1.47V wydawało mi się za dużo w spoczynku - ale faktycznie procesor skacze hercami nawet na 4.2hgz na niektórych rdzeniach w spoczynku - i może stąd tak duże napięcie. temperatury do 70 stopni przy pełnym obciążeniu na fortisie 3. Dodam, że wszystkie najnowsze sterowniki poinstalowane. Plan zasilania: AMD ryzen balanced. Temperatury też w normie, procesor...
Sprawdzałeś temperatury karty i procesora pod obciążeniem? Napięcia zasilacza (miernikiem)? Może spróbuj starszej wersji sterowników. Przyczyna wygląda raczej na software'ową
Ustaw te 1,184V na sztywno i upewnij się, że w CPU-Z pokazuje tyle samo. Jeśli nie, podbij o 1 pozycję wyżej. Nic się stać nie powinno, płyta też ma swoje ograniczenie dowoltowywyania. Jeśli będzie za gorąco, możesz zbić o 1 pozycję niżej. Nie wiem jaki masz skok napięcia w BIOS/UEFI, czy możesz sobie wpisać czy wybierasz z rozwijalnej listy. Palić...
Temperatura jest jak najbardziej OK. Czy fx 6300 po prostu na taktowainu 4,4 GHz bierze aż 1,45-1,46V? Ustaw sam napięcie procesora. PS. Ta płyta jest marna do OC!
Temperatura procesora o wiele za wysoka, i to napięcie 12v zdecydowanie za niskie, chociaż może to być tylko błąd SpeedFan'a, weź miernik i sprawdź napięcia na +12v i +5v na Molexie pod obciążeniem np. programem OCCT, temperatury sprawdź Everestem.
Gdyby był uszkodzony procesor to nie było by sygnałów wcale. Problem może dotyczyć temperatury , napięcia zasilania procesora lub obrotów wentylatora. Jak mogę sprawdzić czy to jest problem temperatury, napięcia zasilania procesora czy obrotów wentylatora w sytuacji gdy nie mogę wejść do biosu??
1. Tak, kręciłem na tej płycie nie jeden procesor i nie ma problemów z takim FSB. 2. 2.1V to już i tak sporo i więcej nie ma sensu dawać. 3. To raczej nic nie da. 4. Max 1.45v (przyjmuję się 1.4V). Wszystko zależy od temperatur. Na jakim napięciu ten procesor pracował z tą 3.8GHZ ? W tym momencie katujesz go bardzo wysokim napięciem.
Weź miernik, obciąż porządnie zasilacz i zobacz, czy stabilnie trzyma napięcia. Możesz zajrzeć do środka, czy aby nie popuchły Ci jakieś kondensatory.
Jesteś w stanie sprawdzić temperatury? Na przykład w BIOS? Zasilacz to jeden z tych, które należą do czarnej listy. Nagłe wyłączanie związane może być z kiepskim napięciem (zasilacz) lub odcięciem zasilania z powodu wysokiej temperatury procesora (chłodzenia procesora).
Zmniejsz napięcie na procesorze ;)
Temperatura 40-50 stopni to normalna temperatura szczególnie podczas pracy. Sądzę że zacinanie się komputera nie jest spowodowane tym że tempeeratura na procesorze jest taka. Sprawdź pozostałe podzespoły: Dysk - Smart oraz pod względem wirusów RAM - MemTestem Napięcia na zasilaczu oraz czy nie ma kondensatorów powybrzuszanych na płycie głównej.
żywotność procesora skraca zbyt wysoka temperatura/napięcie.
AMD Phenom II X4 Black Edition 955, 2418 MHz Jakim cudem jest tam 2418Mhz? Może poprzestawiałeś coś w biosie (w tym napięcie)... Zresetuj bios zworką i sprawdź częstotliwość procesora. Temperaturę sprawdzasz tylko programem Everest? Sprawdź jaką temperaturę wyświetla w biosie.
Jakie masz napięcia? Za wysokie?
Programowy pomiar napięć ZAWSZE jest błędny. Napięcia mierzymy miernikiem, nie programami. Problemem raczej będzie temperatura, wyczyść radiator na procesorze z kurzu i pewnie wtedy będzie ok.
100 mA to nie tak dużo - nie przekroczyło to maksymalnego dopuszczalnego prądu dla całego procesora. Przy takim zwarciu problemem jest głównie grzanie się układu - jeśli temperatura będzie naprawdę wysoka, to coś może paść. Najczęściej FLASH.
to musi byc zwiazane z temperaturami podaj dokladne temperatury procesora bez obciążenia i powyłaczeniu gry , nałuz swieża paste termoprzewodzącą ewentualnie sprawdz napięcie na procesor
Odkurzacz dostałem do naprawy po wymianie pakietu baterii . No i też mam problem z czerwonym migającym ledem . Kontroler baterii nie włączał zasilania ale po zwarciu tranzystorów już podaje dalej napięcie. Baterie te mają w sumie ok 18V czyli wychodzi po 3,6V na ogniwo. Po naprawie odkurzacz działał bo świeciła się zielona dioda , potem czerwona i też...
Temperatura ok, ale: gdy procesor obciążony to taktowanie spada do 3200-3300 Mhz i spada też napięcie procesora do okolic 1v. Czy aby nie grzebałeś coś w napięciach ?
Jakim sposobem nakładałeś? Nałożyłem na środek procesora nie za dużo pasty i nałożyłem radiator. Może by tak jakiś sposób na obniżenie napięcia dla procesora?
Odświeżam temat bo wciąż aktualny, chciałbym zapytać czy montaż chłodzenia SilentiumPC Spartan PRO pomoże cokolwiek oraz dlaczego OCCT nie wskazuje temperatury procesora? Po teście wykresy wyłącznie użycia CPU, RAMu, napięcia itd.
Widzę, że trzymasz napięcia na "auto" to nie jest dobrym pomysłem, często płyta podczas OC podnosi je zbyt dużo. Ustaw napięcia domyślne ręcznie. Dopiero później powoli zwiększaj mnożnik: (CPU Ratio->All core). Gdy pojawi się niestabilność zwiększ lekko o jeden poziom napięcie procesora kontrolując temperaturę, możesz wrzucić tu screen z zakładki monitoringu...
czy to normalne że procek działa bez problemów na tak niskich napięciach? To całkiem dobrze, bo po co katować procesor aż 1.4V. To dobre napięcie dla procesorów w starej technologii 45nm a nie 32nm. Miałeś po prostu za duże napięcie, czy C'nQ masz włączone w Biosie?
Duży Vdrop jest tu jeśli napięcia są na auto. Ale strach podnosić przy tych temperaturach. Jak kręciłem ten procesor to miałem go na 1,275V - tak wiem powinien działać na auto - ale on smażony był mógł się zdegradować. Ale to już ktoś musi jeszcze podpowiedzieć. Ja bym próbował ustawić napięcie procesora na 1,25V do nawet 1,3V można zupełnie spokojnie...
Witam! A jaki zasilacz ? Płyta główna ? Karta grafiki ? Cały konfig by się przydał... zasilacz i jego marka są bardzo istotne ;) Komputer podkręcany... ale co ? I o ile ? Napięcia mierzone ? Ma kolega miernik ? (voltomierz) Jeśli tak proszę zmierzyć napięcia i podać :P Pozdrawiam! \m/
Jeśli już sprawdziłeś heatpipe, oraz poprawnosć nałożenia pasty sprawdź napięcia zasilające procesor.
Możesz, największym wrogiem procesora jest napięcie oraz temperatura. Jeżeli temperatura która podajesz to temperatura pod obciążeniem a nie na pulpicie to wydaje mi się że jest jeszcze zapas. O ile z temperaturą może sobie poradzić o tyle zbyt wysokie napięcie spowoduje degradację rdzenia. Sprawdź jakie są bezpieczne wartość których nie warto przekraczać...
Super PI Mod 32M; SP2004 priority 9 na co najmniej godzinę czy nie będzie błędu, mierz temperaturę. Napięcia mierzone mirnikiem pod obciążeniem.
Chcesz odłączać w przypadku wzrostu napięcia powyżej jakiejś wartości czy wzrostu temperatury? Nie wiem po co zaprzęgać do tego procesor, wystarczy termistor i przekaźnik sterujący stycznikiem.
Sprawdź jakie masz napięcie podawane na procka. Ja się tak załatwiłem, zmieniłem procesor na AthlonaXP2000 a napięcie pozostawiłem z Durona1000. Przez trzy godziny się głowiłem dlaczego temperatura procesora nieobciążonego to 72 st. Zmieniłem napięcie i spadła.
Wszystko ok, poza temperaturą procesora. Ponieważ jej nie podałeś... Jest w hw monitorze trochę niżej.
Napięcie możesz zmienić jeśli masz taką opcję w biosie.Co do temperatury to w biosie bardziej prawdopodobna.Przy podniesieniu napięcia licz się ze wzrostem temperatury.
Czasami bywają takie sztuki;/ moja stabilne 3,8 ghz ma dopiero przy około 1,475V i nawet nie chciał dojść do 4ghz przy 1,55V. Trudno się mówi, te procesory można spokojnie zasilacz napięciem 1,5V oczywiście przy zachowaniu normalnych temperatur.
Spróbuje coś z tym zaradzić. A jeszcze takie jedno pytanie z czystej ciekawosci, bo pytalem gdzie nie gdzie i pisali ze za duże napięcie nasyłane na procesor. I czy wszystko z tym napięciem w końcu jest dobrze czy jak bo sam nie wiem.
Aha chłodzenie zwykłe dostarczone wraz z procesorem
Zablokuj częstotliwość PCIe na 100mhz. Kręć małymi krokami. Tetstuj stabilność, monitoruj temperatury. Nie przekraczaj napięcia 1.45V.
Zmniejszyłem mnożnik do 21 (taktowanie 4,2 GHz) napięcie procesora 4,448V napięcie mostka północnego 4,313 . Temperatura procesora przy otwartej z jednej strony obudowie wynosi 56-58ºC a zamknięta 63-64ºC. Procesor jest stabilny zmniejszyłem również (o1) timingi - pamięci również stabilne.
Ja zaczął bym od sprawdzenia co obciąża procesor...Po 2 sprawdził zasilanie procka bo mam wrażenie że dostaje za wysokie napięcie.
Zasilacz sprawdzony, stabilizator 3.3V i 5V w swoim zakresie trzymają napięcie. Elektrolity też sprawdzone. Z czujnika temperatury wchodzi na wzmacniacz operacyjny MCP6052, następnie na procesor. W momencie wpięcia termopary napięcie spada z 3V do zera.
Może ale nie musi. Masz szansę nawet na FSB 400MHz po podniesieniu napięcia (max.1,45V). Każdy procesor kręci się inaczej i to już musisz sam sprawdzić
Miało być z obciążeniem CPU np programem PRIME, gdyż w innym wypadku działają funkcje/technologie EIST czy C1E obniżające mnożnik i napięcie CPU. Można je wyłączyć i będzie non stop mnożnik x9. Tylko po co? Temperatura procesora jest zbyt wysoka, należy się przyjrzeć problemowi. Warto zainteresować się zjawiskiem thermal throttling.
Witam Szukam porady co dobrać do AMD Phenom II X6 1055T Procesor 2,8 GHz. Obecne chłodzenie nie daje już rady. Przy bardziej wymagających rzeczach niestety już nie wyrabia. Temperatury czy problemy z wydajnością ? Jak problemy z wydajnością to można wyłączyć Turbo oraz CnQ/C1E. Potem tylko zastąpić to K10Stat z customowymi ustawieniami tak aby taktowanie...
Witam, mam laptopa legion y540, z procesorem i7-9750h i kartą graficzną gtx 1660ti. W celu zmniejszenia temperatury procesora zmniejszyłem jego napięcie, lecz temperatura cały czas oscyluje w granicy 80 stopni pod obciążeniem. Wentylatory w laptopie nie pracują z pełną mocą i utrzymują laptop w temperaturze nie przekraczającej 95 stopni. Czy da się...
1. "dalej nic" tzn?? 2. jakie FSB?? 3. jakie pamięci?? 4. podnosiłeś napięcie?? 5. jaka jest temperatura procesora?? 6. jaki zasilacz??
Może kolega jakieś INFORMACJE podałby? Na przykład konfigurację sprzętu, temperaturę procesora na biegu jałowym i w stresie, napięcia zasilające, oraz niech kolega wklei na forum log z hijackthis. Chyba, że kolega jest tak bardzo zajęty "siedzeniem na necie", że na to już zupełnie nie ma czasu?
W hybrydzie IC101, STK404-130Y - piny 1. i 2. jest pozystor (termistor o dodatnim współczynniku temperaturowym). https://obrazki.elektroda.pl/5372239000_... On sygnalizuje do procesora temperaturę radiatora. Na pinie 1. powinno być niskie napięcie - rzędu 0,5V, a na pinie 2. masa. Sprawdź to.
Rozumiem, że ta temperatura to w iddle bo w stresie nie masz jak sprawdzić. Spróbuj ustawić pamięć asynchronicznie, najlepiej na 333 ;-) Napisz jeszcze jakie napięcie masz na procesorze ustawione.
Sprawdź czy radiator dobrze przylega do procesora, ewentualnie wymień pastę termo. Sprawdź też napięcia na zasilaczu, może te są po za normą.
Ściągnij radiator (jeśli jest), później procesor, nałóż nową pastę termo przewodzącą. Wyczyść komputer z kurzu. Sprawdź napięcie na zasilaczu.
Tej firmy i tej złotawej obudowie to kondensatory audio Jesli pojemność i napięcie sa takie same i nie montujesz ich na płycie głownej przy procesorze to smialo dadza rade Temperatura jest określona w katalogu trzeba znac ich nazwe serii
Skanuj MBAM żaden Nod ani Norton!. Adwcleaner użyty opcja skan->usuń?. Jak Ty widziałęś te 100FPSów przecież dla oka to jest niewidoczne. Podaj pełną specyfikację komputera. Zobacz czy nie ma wybrzuszonych kondensatorów. Zmierz napięcie zasilacz i płyty.
A jeżeli już nic nie pomoże to spróbuj zmniejszyć napięcie i fsb procesora, temperatura powinna pójść w dół, ale wydajność też niestety:(
Daj na forum to, co Everest wyświetla na temat napięć na płycie głównej, a nie na temat tego, jakie są katalogowe napięcia zasilające procesor. I temperaturę procesora też znajdź w Evereście.
Czy to możliwe, że wina za moje 3 dniowe męki z bsod spowodowana jest jedynie zainstalowaniem update biosu 2 tygodnie temu? Możliwe. Zawsze można przywrócić wcześniejszą wersję biosu i sprawdzić zachowanie komputera. Równie dobrze możliwe problemy z płytą główną lub procesorem. Problem teraz jest taki, że po podniesieniu napięcia nie działa funkcja...
Problemem nie jest wyświetlacz tylko niestabilne napięcie zasilania procesora lub uszkodzony czujnik temperatury.
SpeedFan 4.32 link tutaj --> http://www.programs.pl/pobierz,337.html SpeedFan to narzędzie do monitorowania zasobów lokalnego komputera. Czuwa na obrotami wiatraczków, napięciem, temperaturą. Kiedy nagle wzrośnie temperatura w systemie, program umożliwi nam zmianę szybkości pracy wiatraczków.
Zasilacze ibox nie są dobrym wyborem do podkręcania. Oczywiście można, ale robi się to na własną odpowiedzialność bo takie zasilacze nie posiadają zabezpieczeń. Ja osobiście także posiadam ibox 350W i podkręcam kompa, jeżeli chcesz musisz się liczyć z tym że jest prawdopodobieństwo spalenia się zasilacza wraz z komponentami komputera. Co do procesora....
Słyszałem że podczas zmieszania napięcia procesora można zmniejszy temperaturę. I trzymaj się temperatury procesora a nie sugeruj się poszczególnymi rdzeniami, najlepszym programem do odblokowanego CPU jest AIDA64 Extreme Edition, podobno pokazuje realne temperatury.
Mogę tak zostawić? Tak. Spora temperatura jeżeli posiadasz HE923 nawet jak na LinX'a, który bardzo rozgrzewa procesor. Jakie napięcie dla CPU ustawione?
Temperatury są DUŻO za wysokie! Procesor, most, zaraz ci to wyparuje. Sprawdź zasilacz jak wyglądają napięcia tylko nie Everestem czy innym programem a miernikiem
Jaka temperatura procesora ?
Odpuszczę sobie to na razie -.- Coolera i tak prędzej czy później musiałbym kupić, a gdy ogarnę wszystko tj. coolera, pastę, mocowanie etc. i dalej będzie to samo to wtedy zacznę bawić się w mierzenia napięcia.
Moim zdaniem bym odradzał podkręcania procesora do 2.0 Ghz i tak on już za duż sie grzeje. Prawidłowa praca procesora nie powinna przekraczać 40 stopni. max 60 stopni, więc nie radzę potkręcać. Najlepiej było by zwiększyć napięcie chłodzenia.
miałem podobny problem z płytą, sprawdź temperaturę mostków, jeśli Cię od razu to masz uszkodzoną płytę, opcja 2: sprawdź czy kondensatory w okolicy gniazda procesora są równo tzn czy któryś nie jest przypadkiem wybulony od dołu i czy się nie "podnosi". u mnie problem stanowiły właśnie kondensatory, które pracowały za mało wydajnie zwiększając napięcie...
Z jakiego źródła wziął kolega te TDP 65W dla E5450? na cpuboss.com, ale oni opisują to jako Typical power consumption , więc jednak nie ma co patrzeć na tą wartość... Czyli wychodzi na to, że w wypadku X5450 vs E5450 zdecydowanie lepiej brać tego drugiego ze względu na mniejsze napięcie, stąd niższe temperatury.
Grafika jest chłodzona pasywnie tak samo jak chipset, nie są połączone termicznie z radiatorem, aczkolwiek wentylator procesora wymusza tam obieg powietrza. Organoleptycznie sprawdziłem temperaturę radiatora - zapewne ma około 40 st.C. Na odłączonym wentylatorze laptop pracuje stabilnie a temperatura radiatora nieznacznie wzrasta. Możliwe że po zmianie...
Nie widzę w tej specyfikacji nic co mogło by budzić podejrzenia oprócz "Chassis Fan : 7417 rpm" strasznie wielkie obroty , no i ten zasilacz - nic nie ma w necie o jego jakości i wytrzymałości. Proponuję więc na początek wykonać podstawowe czynności. Rozkręcić komputer , dokładnie wyczyścić , wymienić pastę termo przewodzącą na procesorze, zbadać temperatury...
Założyli, nie otwierałem! Też mnie zastanawia jak pomierzyłeś te napięcia.
Miernik napięć zeby sprawdzic jakie masz napięcia. Podaj zasilacz jakiej firmy i ile W ma. Do tego podaj jaki sprzęt masz
Nie wiem jaki masz bios ale na mojej płycie (też 3 pinowe zasilanie wentylatora) dało się ustawiać przedziały obrotów w stosunku do temperatury. http://obrazki.elektroda.pl/7018479500_1... Temperatury masz bardzo duże. U mnie na podkręconym CPU, podwyższonym napięciu i pasywnym chłodzeniu: Idle ~35 Stres ~50 Ja używam Arctic Ceramique....
Więc jeśli tylko chcesz sprawdzić czy pojawiło się napięcie to daj szeregowy rezystor i po sprawie. Rezystor rzędu 20kOm będzie ok. Jeśli zdecydujesz się na dzielnik (IMHO niepotrzebny) to musisz dobrać wartości rezystorów tak, żeby w najgorszym wypadku dawał logiczną jedynkę, czyli dla 12V na wyjściu ok. 4-5V. Nie musisz przejmować się wyższym napięciem...
Zmień dzielniki ramu Tzn taktowanie ramu ustaw na 533 i wtedy spróbuj. Jeśli to nie pomoże to podnieś napięcie na procesorze. Napięcie podnoś stopniowo obserwując temperatury żeby ci procka nie ugotowało. http://valid.canardpc.com/2775648
Witam. Sprawdź napięcia oraz temperatury. Obciąż procesor jakimś programem np. Orthos i patrz co się dzieje . Pozdrawiam
Żeby uszkodzić procesor trzeba przesadzić z napięciem albo go przegrzać. Ta płyta na zmiane napięcia nie pozwala więc problem z głowy :lol: no chyba że bawiłeś się drutmodem. Przy zmianie samej szyny FSB temperatura tak bardzo nie skacze więc też specjalnie nie trzeba się martwić. Stabilność systemu sprawdź prime95, najlepiej zostawić go włączonego...
Podaj konfigurację sprzętu (wraz z oznaczeniem zasilacza i nawą producenta), zmierz napięcia, sprawdź temperaturę procesora i karty graficznej, obejrzyj kondensatory na płycie głównej (czy nie są spuchnięte). Na razie tyle.
Przy podkręceniu procesora z napięciem 1.4 mam problem z temperaturą To nic dziwnego, te procesory już tak mają i nic na to nie poradzisz (chłodzenie wodne?), spróbuj obniżyć napięcie. Do ilu podkręciłeś? Jakie masz chłodzenie?
podnieść napięcie procesora rdzeń procesora napięcie laptop napięcie procesora
angielski kabel kolory rozebrać quantum fiata punto kontrolka poduszki
hisense 55e7nq karta graficzna
Nowo zakupiony bojler nie grzeje wody - diagnostyka i rozwiązania Zwarcie kluczem przy podłączaniu akumulatora - brak prądu w instalacji