Przewód 5x1.5, minimum jedna żyła jest pod stałym napięciem (ta zasilająca gniazda) i ona powoduje że napięcie się indukuje w żyle od lampy i z tąd te cyrki. Rozwiązaniem może być podłączenie kondensatora na stykach lampy.
Dlaczego w takim raze przy wyłączonym tranzystorze prąd miałby płynąć? Prąd nie. Ale właśnie wtedy jest na nim napięcie. Jak wyłączysz światło wyłącznikiem, to między stykami wyłącznika będzie napięcie.
Nie ma. W pozostałych odłączyłem jakiś czas temu.
Po zasilaczu daj szeregowy tranzystor z dużym kondensatorem w bazie (np. 1000 - 4700uF), między kolektor a bazę opornik z wyłącznikiem, z emitera wyjście. Po załączeniu wyłącznika w bazie kondensator się ładuje i na emiterze napięcie stopniowo wzrasta. jeżeli wyłącznik wyłączysz, to napięcie na kondensatorze spada, więc tak samo spada napięcie na wyjściu.
a wychodzi N Czy aby na pewno? Bo jeżeli tak, to po załączeniu wyłącznika zrobi się zwarcie. zauważyłem napięcie na przewodzie fazowym (około 40V) przy wyłączonym włączniku oświetlenia Może zaznacz na rysunku w którym miejscu dokonywałeś tego pomiaru. Bo ja zrozumiałem, że tego pomiaru dokonałeś na przewodzie (żyle), który raz nazywasz "przewodem fazowym",...
PKZ nie monitoruje stanu i jakości napięcia. Jest to wyłącznik silnikowy i tyle. Wyłącznik podnapięciowy ma za zadanie wyłączyć PKZ kiedy przestanie być podawane napięcie na jego cewkę. Do monitorowanie zasilania służą CKFy.
Wyłącznik rozłączał przewód neutralny/zerowy. Rada na przyszłość, przed pracami przy elektryce po odłączeniu napięcia OBOWIĄZKOWO NALEŻY SPRAWDZIĆ BRAK NAPIĘCIA!!! Nieświecenie lampy nie jest równoznaczne z bezpiecznym odłączeniem napięcia. Dlatego aby zajmować się elektryką należy mieć pewną wiedzę.
Kolego, najprawdopodobniej automat schodowy jest uszkodzony co spowodowało zastąpienie przycisków wyłącznikami. Musisz więc kupić nowy automat np: ASO-201 [url=https://www.bing.com/images/search?... którego podłączenie...
radio odpala zaraz po podaniu napięcia nawet jak jest wyłączone Padnięty wyłącznik. Do wymiany potencjometr siły głosu z wyłącznikiem.
Czy muszę wyłączyć korki aby to zrobić ? Koniecznie ! odłącz !!! Każda praca przy napięciu, nawet przy wymianie żyrandola powinna odbywać się przy wyłączonym bezpieczniku i dodatkowo wyłączonym włączniku/wyłączniku przy ścianie. No i oczywiście przy wyłączeniu wszystkiego, niezbędne jest sprawdzenie wskaźnikiem napięcia tzw. próbnikiem czy nie "świeci"...
Ok, zmierz napięcie napięcie na A1 i A2 kiedy wzmacniacz jest podłączony do sieci ale wyłącznik w pozycji wyłączony oraz napięcie na A1 lub A2 kiedy wzmacniacz jest podłączony do sieci kiedy wyłącznik jest w pozycji włączony.
Zostaw to tak jak jest, tak jest dobrze. Twój miernik jest, potocznie mówiąc, za czuły.
A czy przeciętny i nietechniczny użytkownik zrozumie te opisy? A co przeciętny i nietechniczny użytkownik miałby robić w rozdzielnicy i w instalacji? Z wywodów niektórych wynika, że ten niedouczony i słabo myślący użytkownik zamiast wyłączyć napięcie wyłącznikiem głównym wyłączyłby trzy wyłączniki modułowe lampek i dawaj, przerabiałby instalację elektryczną...
Przed tą czynnością należy bezwzględnie wyłączyć napięcie w instalacji poprzez wykręcenie wkładki topikowej lub wyłączenie wyłącznika instalacyjnego. Musisz podważyć płaskim wkrętakiem podstawę łącznika. Wtedy zjedzie z tego ciemniejszego plastiku. Należy to zrobić w tych miejscach: https://obrazki.elektroda.pl/2229072700_... Potem...
na wyłączonym obwodzie, Czym wyłączony?
Nie da się tego jakoś zlikwidować ? Mierzyłem napięcie na wyłączonym wyłączniku bez żarówki i wynosi 102V, a na drugim przewodzie 70 V . A po wkręceniu żarówki wynosi 0V . Tak raczej być nie powinno.
Przed ostatecznym montażem zdecydowałem się na testowe uruchomienie jednego kanału , wszystko działało tak jak miało działać wg schematu. Przydźwięk był na zaskakująco niskim poziomie – praktycznie można by rzec że jak dla konstrukcji SE to nie było go wcale (nawet bez USZ). Złożyłem ostateczną wersję, odpaliłem i lipa. Buczy niemiłosiernie....
Elektryk od fotowoltaiki twierdzi, że jest ok i stwierdził, że trzeba wymienić różnicówkę z typu AC na A. Ma rację, AC jest w dzisiejszych czasach niewystarczająca. Ale nie zmieni to nic jeżeli chodzi o problem. Wyłącz napięcie, wyłącz wszystkie wyłączniki nadprądowe znajdujące się ZA tą różnicówką, i przy załączonej fotowoltaice włączaj różnicówkę....
A zawsze myślałem, że moc strat na stykach nie zależy od przełączanego napięcia. Nie zależy dopóki wyłącznik pozostaje stale załączony, jeśli zechcesz go załączyć/wyłączyć pod napięciem to zarówno prąd jak i napięcie wpływają na to jaki łuk się zapali na stykach. Dodatkowa trudność jest przy prądzie stałym, dla którego maksymalne prądy są kilka raz...
Do sprawdzenia: kabel zasilający, termostat, Wyłącznik termiczny, grzałka. Tyle na początek. Oczywiście wyłącz spod napięcia.
Ja tylko dodam że jednak wyłączona komórka bardziej przypomina telewizor na czuwaniu niż wyłączony wyłącznikiem sieciowym. Dopiero jak wyjmiemy baterię to na dobre ją wyłączamy. Przecież ten wyłącznik to nie żaden isostat, a napięcie na PA, CCONT-cie czy DIALOG-u jest cały czas.
bardzo prawdopodobne że jest to indukcja w kablach...wykręć żarówkę z dowolnej lampy (wyłącznik wyłączony)i śrubokręt-neonówka wykaże obecność napięcia na obu stykach oprawki
Nie masz kondensatora na stykach włącznika i napięcie generuje się w przewodach jak w antenie.
Tak to jest niebezpieczne. Podczas wymiany żarówki w prawidłowo zrobionej instalacji nie masz napięcia przy wyłączonym wyłączniku, a ty niestety masz. A wymiana całego żyrandolu??? Jedynie wyłączyć bezpieczniki , ale u Ciebie to następny problem , które??? U sąsiada???
Na zamontowaniu działka przeciwlotniczego :) A tak na poważnie to na napięciu sprężyny napędu. Wyłącznik z nie napiętą sprężyną nie jest zazbrojony i nie może być załączony. Po wykonaniu cyklu załącz-wyłącz sprężyna się rozpręży i żeby wykonać następny cykl trzeba ją najpierw napiąć czyli zazbroić.
Pod punkty WE "+" i "-" podłączasz zasilanie +12V. Pod punkty WY "+" i "-" podłączasz wentylator. DI, DII, DIII to diody (ich ilość dobierz według uznania). Ewentualnie zamiast diod zastosuj w tym miejscu rezystor. "W" to zwykły wyłącznik. Jeśli jego styki są zwarte>maksymalne obroty, jeśli jest wyłączony>obroty zmniejszone.
Oj sporo nauki przed tobą skoro mylisz dwa pojęcia miedzy prądem a napięciem, od kiedy wyłącznik różnicowoprądowy działa na różnice napięcia wejściowego z wyjściowym. Jedynie jakie takie zabezpieczenie znam to są regulowane ochronniki, ale one mają za zadanie wyłączyć jak napięcie przekroczy ustawiony próg.
Co do zabezpieczeń na wypadek samoistnego uziemienia to niczego nie stosuję. Bardziej interesuje mnie kwestia bezpieczeństwa instalacji PV. Masz ją jakoś inaczej oznakowaną, stosujesz niestandardowe wtyczki, w schemacie instalacji elektrycznej masz ją zaznaczoną? Patrzę na to z punktu widzenia osoby postronnej, która może się znaleźć w pobliżu, gdy...
Coraz więcej wiem o tym układzie. Czyli bez względu na to w jakiej sekwencji nastąpiło wyłączenie drugiego plafonu (czy najpierw pilotem a potem ściennym, czy od razu ściennym) układ po podaniu napięcia wykonuje swoją natrętną marszrutę. Dodano po 54 Czy bez względu na to w jakiej fazie pracy pozbawiono sterownik napięcia, po powrocie zasilania tylko...
Po co wyłącznik do opraw posiadających przekaźnik zmierzchowy i czujnik ruchu? Po powrocie napięcia się zapalają i nie gasną. Czy tak samo się dzieje gdy wyłącznikiem napięcie wyłączysz i załączysz na powrót?
Napisz czym mierzyłeś napięcie i w jaki sposób? Instalacja z przewodem fazowym na wyłączniku jest prawidłowa. Jaką moc ma to urządzenie?
Często nawet multimetry cyfrowe pokazują napięcie w gniazdach, chociaż wyłącznik lub bezpiecznik wyłączony. Mierniki analogowe o niskiej rezystancji wewnętrznej już żadnego napięcia w tym przypadku nie pokażą. Wskaźnik neonowy to tylko tak do oceny orientacyjnej.
Nie sądziłem, że link może przestać działać. Masz rację, model YCB9ZF-100W CNC 2P Próbowałem użyć tego przełącznika przez Tyua, Gdy przełącznik jest włączony/wyłączony, zmienia się kolor diody LED. Aplikacja Tuya pokazała napięcie w woltach. Można było zaprogramować, przy jakim napięciu wyłącznik się wyłączy. Zaprogramuj włączanie i wyłączanie zgodnie...
Żadne wyłączenie RCD nie jest zbędne. Nie korytleski. RCD montuje sie w celu ochrony przed porażeniem. RCD 30mA wyłącza jak nie ma zagrożenia porażeniem. Norma dokładnie definiuje kiedy napięcie ma być wyłączone.
Jeśli wtyczki nie da się wyjąć z gniazda to wygląda na to, że się ona "zespawała". Być może powodem były niedokręcone przewody w gnieździe. Musisz to zdemontować inaczej niczego się nie dowiesz. Oczywiście przy wyłączonym napięciu.
Przy wyłączonym wyłączniku nie powinno być napięcia na którymkolwiek kablu z sufitu. Napięcie powinno pojawiać się po przełączaniu wyłącznika w pozycję włączono. Koniec, kropka.
tak wyłącznik był w pozycji wyłączonej , No to wyłącznik odcina przewód neutralny zamiast fazowego. Masz woltomierz żeby sprawdzić napięcie w sieci? Co do żarówek, to u mnie mam pozakładane żarówki halogenowe oraz zwykłe żarowe (bo jak do tej pory nie uznaję oświetlenia LED). I te zwykłe żarowe wytrzymują dosyć długo, ale halogenowe dosyć często padają....
Sprawdź ten wyłącznik.
Bo nawet woltomierz pokaże więcej niż zero za wyłączonym wyłącznikiem z neonówką. Za wyłącznikiem tak, ale za żarówką już nie, bo tam jest już ciągłość do N. Natomiast autor napisał, że napięcie jest na obydwu zaciskach kostki, czyli na L i na N. A to z kolei oznacza, że nie ma ciągłości przewodu N.
Teoretycznie taka możliwość istnieje, tylko w praktyce nie bardzo możliwe, bo jak wysokie musiało by być napięcie w sieci, by doszło do przeskoku na stykach wyłączonego wyłącznika. I skąd takie napięcie by miało się pojawić? Może, od uderzenia pioruna.
Dolna granica zadziałania wyłącznika nadprądowego wynosi 1,13 In, więc dla wyłącznika 16A jest to wartość 18,1A. Jeśli przyjmiemy, że napięcie w sieci wynosi 230V to sprawny wyłącznik nadprądowy nie powinien wyłączyć. Jeśli napięcie wzrośnie np. do górnej granicy normy czyli 253V to prąd przy pełnej mocy przekroczy 19A co w dłuższym okresie czasu może...
Będzie to lampa przed wejściem do domu. Dokładnie rzecz biorą chcę uzyskać taki efekt aby lampa na 220-240 V włączała się automatycznie poprzez wyłącznik zmierzchowy (np wyłącznik zmierzchowy WZM-01/S1). Jednakże pomimo wyłącznika chcę móc włączyć lub wyłączyć lampę. Podsumowując mimo, że wyłącznik zmierzchowy daje napięcie to chciałbym móc jeszcze...
To rozłącznik i powinien być odłączany bez napięciowo Czyli żeby go otworzyć trzeba pozbawić napięcia całą okolicę?
Zadaniem samoczynnego wyłącznika prądu zwrotnego jest odłączenie prądnicy od akumulatora w sytuacji, gdy prądnica jest nieczynna (silnik wyłączony) lub napięcie na prądnicy jest niewystarczające do ładowania akumulatora. W obu tych sytuacjach akumulator zasilałby prądnicę, co kończy się jej spaleniem. Wyłącznik samoczynny znajduje się w regulatorze...
Szkoda zabawy z przetwornicami podwyższającymi; trzeba stosować baterie alkaliczne lub akumulatory. A zabawkę można wyposażyć w wyłącznik, który gdy napięcie będzie poniżej progu ok 0,9V na ogniwo wyłączy go
A czy nie lepiej zamiast takiego sygnalizatora dorobić sobie automatyczne włączanie i wyłączanie świateł w zależności od włączonego lub wyłączonego zaplonu? Odpada wtedy nawet "myślenie" o światłach wlączone czy wyłączone. Tu jest cały wątek na temat automatycznego włączania/wyłączania świateł: https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewto...
Z wymiana na S303 nie bedzie problemu Ten wyłącznik powinien byś oplombowany, masz możliwość wyłączyć zasilanie przed nim skoro zasilanie z linii napowietrznej czy wymiana pod napięciem.
Sprawdzałem miernikiem napięcie na płytce. Brak napięcia jeśli wyłącznik jest wyłączony. Po wciśnięciu włącznika (czasami silnik zrobi kilka obrotów) - napięcie jest (240V).
Najprawdopodobniej będzie to tak: http://obrazki.elektroda.pl/8854900200_1... Dobrze by było sprawdzić to omomierzem. Przed wymianą tego wyłącznika wyłącz napięcie w tych obwodach do których są one podłączone, i sprawdź neonówką czy nie ma na nich napięcia.
Tylko najpierw wyłącz napięcie. Wyłącznik RCD musi być we wszystkich obwodach gniazdowych obowiązkowo. Odgromniki zostaw ponieważ nie tylko nie masz żadnych podstaw by je usuwać a wręcz jest to wbrew prawu.
Trzeba zacząć szukać od wyłącznika głòwnego, ale uważaj nie dotykaj części pod napięciem! Miernik w rękę i sprawdzać, jeśli nie masz nie próbuj kombinować.
Włącznik masy jest w obwodzie akumulatora. Podczas pracy silnika NIE WOLNO wyłączać tego wyłącznika. Brak akumulatora powoduje niepoprawną pracę regulatora napięcia alternatora. Jakie są skutki, już wiesz... Dobrze, że tylko żarówki.
Witam, Miałem kiedyś podobny problem (falująca głośność i trzaski) i przyczyną był opornik 10 kΩ zasilający siatki 2 i 4 obydwu heptod. Jedno z wyprowadzeń rezystora było luźne tzn. była obluzowana ta blaszana obejma zaciśnięta na końcu rezystora. Co do dziwnego pojawiania się potencjału sieci na chassis to wygląda na to że nie rozłącza się jeden...
Tak jak już wcześniej ktoś napisał projoy ma odciąć zasilanie DC od falownika. Odcina je gdy zaniknie napicie które go zasila. Aby wilk był cały i owca syta wystarczy założyć wyłącznik pożarowy który po uruchomieniu 1. odetnie napięcie w głównych obwodach a tym samym wyłączy Projoya 2. odetnie napięcie w obwodach gwarantowanych Tym samym cały budynek...
Tylko ten prostownik może mieć zabezpieczenie bimetaliczne przed zbyt dużym prądem, jak ktoś już wcześniej napisał. Widziałeś wyłącznik bimetaliczny który działa analogowo, zmniejsza stopniowo napięcie? Bo ja spotkałem się tylko z takimi włącz/wyłącz.
Kolego układ bezpieczeństwa powinien wyłączyć wszystkie napędy w trybie awaryjnym. Najczęściej zdejmuje napięcie poprzez wyłączenie stycznika głównego.
to ze jest 24V w tabelce to jest poprawnie. Po prostu nie zrozumiale jest napisana tresc, ale gdyby było 0V w tabelce to by wszyscy zaznaczyli ze brak napięcia zasilającego ... gdyby bylo ) to moim zdaniem było by dobrze, ponieważ w treści jest napisane że pomiary wykonywane są przy wyłączonym napięciu przez wyłącznik ST
Ma ktoś z kolegów jakiś pomysł na to aby ten prostownik wyłączył się całkowicie przy przekroczeniu napięcia 16V? Wyłączył całkowicie czy trzymał napięcie 16V? Jeśli miałby trzymać napięcie 16V wystarczy wstawić w szereg z DZ4 dwie lub trzy zwykłe diody o łącznym spadku napięcia ok. 1,6V i równolegle do nich wyłącznik - włączony: napięcie 14,4V - wyłączony:...
Jak nie ma wyłącznika ciśnieniowego to co się dziwić. Zamknięcie zawory lancy powoduje zatrzymanie silnika mimo iż ma podawane napięcie stąd grzanie i buczenie aż się nagrzeje i termik w uzwojeniach go wyłączy.
Można tak zrobić. Potrzebny będzie dostęp do styków przełącznych przekaźnika sterującego, styków pomocniczych stycznika i przycisk zwierny. Przycisk ze stykami pomocniczymi stycznika ma stworzyć oklepany układ samopodtrzymania a za wyłącznik będzie robił styk rozwierny przekaźnika sterującego.
probówka w łapę , wyjmij przekaźnik i sprawdź czy przekaźnik jest uruchamiany- czyli czy jest napięcie na złączach 85 i 86 w pozycji wyłączonych świateł.Jeżeli tak, to czeka cię poszukiwania przebicia na obwodzie wyłącznika na desce (czyli wiązka pod deską i wyłącznik do sprawdzenia). Jeżeli wyjmiesz przekaźnik i światła gasną (zakłądam przy wyłączonych...
Witam próbuje wymienić włącznik światła Jaki był, jaki chcesz założyć, czy to działająca instalacja, czy nowa? Na starym wyłączniku działa oświetlenie? Ile przewodów jest w puszce przy wyłączniku? Bezpiecznik wyłączony? Jaki "miernik"? Gdzie mierzyłeś? Na jakim zakresie? PozdrawiaM.
Trzeba wyłączyć ARCz przeznaczonym do tego wyłącznikiem znajdującym się na płycie czołowej tego radia.
jeżeli faktycznie zastosujemy wyłącznik RCD w sieci TN-C, a obudowę urządzenia uziemimy(np wbijajac szpilke orzy urządzeniu), To wtedy będzie to układ TT a nie TN-C. Cały problem stosowania RCD w TN-C polega na tym, że wyłącznik ten zadziała dopiero wtedy, gdy coś (lub ktoś) dotknie części będącej pod napięciem. Zostanie więc rażony prądem i dopiero...
Musisz mieć przełącznik faz by zawsze była faza na zasilaniu obwodu wyłącznika. Nie wiem jaki masz wyłącznik czy tylko jakiś wciskany i tyle czy dodatkowo ma sygnalizacje świetlną. Wszystko masz opisane na schemacie papierowym piszesz że masz MX-OF to ten schemat trzeba zastosować. Z tego co widzę w tym przypadku jest podświetlenie przycisku wnioskuje...
Takie włączniki są popularne w wielu prostych maszynach, które mają się wyłączyć po zaniku i ponownym powrocie napięcia, umożliwiają dołączenie dodatkowych grzybków lub bimetali a ich koszt jest mały w porównaniu do innych rozwiązań.
Uziemienie głośników nie da Ci kompletnie nic, tam jest już za późno na eliminację zakłóceń. Źródła przydźwięku trzeba szukać dużo wcześniej. Jak sam piszesz, buczenie zanika przy pracy UPS-a na samej baterii, wynikało by z tego, że zakłócenia wprowadza zasilacz. Prawdopodobnie elektrolity "odparowały" pod wpływem ciepła wytworzonego w komputerze i...
Dokucza ci prąd pojemnościowy. [url=http://www.elektroda.pl/rtvforum/vi... 2-klawiszowy - różne napięcia
pełny manual zamieściłem w poście 7 Obejrzałem - i wszystko się zgadza - triak zostaje zamknięty i otwiera styki przekaźnika odłączając jego zasilanie, na tak długo dopóki nie wyłączy się zasilania wyłącznikiem. Wysterowanie triaka (rozłączenie zasilania) może wystąpić np. przy wystąpieniu napięcia stałego na wyjściu końcówki mocy. W ten sposób zabezpiecza...
Pomyśl, brązowy i niebieski świecą na próbniku, czarny nie świeci. To gdzie masz fazę? Na tych kolorach co świecą. Zagnij czarny, to twoj N neutralny. Do niego podłacz niebieski z żyrandola. Teraz zrób test, wyłącz napięcie wyłącznikiem, tak jak byś gasił światło, na ktorym z tych dwóch przewodów(brązowym , czy niebieskim) próbnik przestanie świecić....
Witam. Natomiast przy wyłączonym wyłączniku światła lub wyłączonych bezpiecznikach światło lekko żarzy (halogeny LED), a w gniazdku jest ok. 60 V. Czyżby instalacja dwuprzewodowa z zerowaniem? Pozdrawiam
Narysowałem jak wg mnie wygląda schemat podpięcia wentylatora, nie wiem co sie dzieje między przerywanymi liniami i jakim prawem to działało. W takim układzie jak u Ciebie mogło działać jedynie po podaniu napięcia wyłącznikiem i gasło jak wyłącznik został wyłączony.
Witam! W mieszkaniu mam kinkiety z świetlówką typu GX53 (6W) Sylvania. Dwa wyłączniki schodowe. Gdy kinkiet jest wyłączony, świetlówce zdarza się delikatnie migać. Ścienny wyłącznik jest wyłączony, jest przerwa na fazie. Włączniki nie są podświetlane. Przy wyłączonym wyłączniku napięcie mierzone między przewodem fazowym od świetlówki, a uziemieniem...
Jest jeszcze jedna sprawa na którą warto zwrócić uwagę. Układ z przerzutnikiem czy inną "elektroniką" do poprawnego działania wymaga stale napięcia zasilającego, musi być stale pod napięciem. Tego problemu niema w układzie z przekażnikami. Gdy układ wyłączony, zero poboru prądu. W układach zasilających jest to dość ważna zaleta.
Myślę że dobrym rozwiązaniem problemu, byłoby zastosowanie przekaźnika czasowego i stycznika. Przekaźnik czasowy zasilamy z wyłącznika ciśnieniowego, czas wyłączenia przekaźnika ustawiamy 1,5 lub 2 razy dłuższy niż czas pompowania zbiornika. Każde wyłączenie silnika przez wyłącznik ciśnieniowy pozbawia napięcia przekaźnik czasowy co kasuje czas który...
Wyłączyłem bezpieczniki, zmierzyłem napięcie na przewodach z sufitu W skrzynce jest tylko 1 wyłącznik nadprądowy c25 Hagera . Ten wyłącznik jest przed czy zaliczeniowy ?
Jego przeznaczenie jest takie by wyłączał instalacje w stanie przeciążenia lub zwarcia albo jak trzeba wyłączyć obwód dla celów serwisowych lub na dłuższy czas z pod napięcia, ale by robić z niego zwykły wyłącznik i ciągle nim manewrować to raczej nie bo nie jest do tego stworzony. Choć widziałem cuda gdzie stanowił zarazem zabezpieczenie i funkcje...
Masz rację tyle że zwarcie L do PE, zwykle skutkuje też szybkim wyłączeniem wyłącznika instalacyjnego. Tak jak L do N. Ale nawet przy wyłączonym wyłączniku nadprądowym. Bo na całym przewodzie od zacisku wyłącznika nadprądowego który jest wyłączony do zacisku na odbiorniku pojawi się N bo przez odbiornik przejdzie przez jego wewnętrzne połączenia. Dodano...
Jak maszyna jest wyłączona to na wszystkich 3 przewodach do silnika jest zasilanie (F) przy włączonej z jednego przewodu znika zasilanie (chyba z 14) Mierzone w stosunku do czego? A gdzie jest podłączony przewód PE? Zamień miejscami przewody na wejściu do kostki to będziesz miał jasność. Przy wyłączonym wyłączniku nie będzie nigdzie napięcia , a przy...
Tez to widziałem, uznałem, że się pomylili, bo nijak to nie pasowało, albo wzięli sytuacje z załączonym wyłącznikiem a napięciem, wyłączonym przed rozdzielka.
andrzej lukaszewicz --> Cytując dr. Edwarda Musiała: Wszystkie omówione zabiegi na nic się zdadzą, jeśli w układzie TT pozostawi się możliwość zwarcia L-PE w jakimkolwiek obwodzie nie chronionym wyłącznikiem różnicowoprądowym (rys. 8 ). Zwarcia takiego nie wyłączy zabezpieczenie zwarciowe, bo prąd jest za mały, a napięcie dotykowe o wartości zbliżonej...
W pierwszej kolejności połączyłbym oba wyłączniki na stole zgodnie ze schematem producenta by upewnić się, że na pewno ze sobą współdziałają. Idea jest prosta - jeden włącza i wyłącza oświetlenie po wykryciu dotyku lub przełączenia, drugi robi to samo wysyłając polecenie pierwszemu drogą radiową. Jeden warunek koniecznie spełniony: oba zawsze muszą...
Tak miałem podpięty zwykły włącznik. Wszystko ładnie działa na takim podpięciu. Nie wiem czy i to pomoże, ale wyłączniki z panelem szklanym wymagają zakładania szkła przy wyłączonym napięciu. W przeciwnym przypadku będzie działał wadliwie.
...po dokładnym jeszcze raz sprawdzeniu stwierdzam że: z sufitu wychodzą cztery grube przewody brązowe podłączone do kostki i jeden cieńszy brązowy który wychodzi z żarówki i podłączony do kostki. Następnie dwa grube niebieskie z sufitu podłączone do kostki i jeden cieńszy niebieski wychodzi z lampy i jest podpięty do kostki. Kolego ten opis jest niewiele...
W rozdzielnicy głównej zastosowałem przełącznik źródła zasilania sieć/agregat. Chciałbym zainstalować dzwonek, który uruchamiał by się w chwili gdy napięcie pojawi się na przewodach ze strony energetyki w momencie gdy budynek zasilony jest z agregatu prądotwórczego. Dzwonek ma oznajmić, że dalsza praca na agregacie jest zbędna. Użytkownik podchodzi...
Najpierw piszesz, że anoda robi się czerwona na samym napięciu żarzenia, a później, że robi się czerwona po podaniu napięcia anodowego. W jaki sposób określasz wartość prądu anodowego? Czy zamieniałeś lampy stopnia końcowego miejscami i jaki to dało efekt? Wyjąć EL34 z podstawek. Sprawdzić czy na stykach anod i siatek drugich w podstawkach nie ma napięcia...
u to już przeszedłeś samego siebie :D W sytuacji awaryjnej też ma wzywać elektryka - coś tutaj kupy się nie trzyma. To wskaźniki zasilania - nie gadżety tylko dla elektryka. Jak lampki są i zgasły to użytkownik jest pewien, że wyłączył napięcie. Zabezpieczenie tego wyłącznikiem instalacyjnym to jakaś pomyłka. Dlatego ta instrukcja obsługi jest błędna.
Kolego Strfind, tu są dwa pytania: - czy po wystąpieniu prądu przeciążeniowego lub zwarciowego wyłącznik otworzy się w odpowiednim dla niego czasie - w wyniku zadziałania wyzwalacza termicznego lub zwarciowego? - czy po otwarciu wyłącznik prawidłowo wyłączy prąd? Zadziałanie wyzwalaczy sprawdza się przy obniżonym napięciu. Potrzebny jest do tego transformator...
No tak. Raz zaświecą Ci dwie oprawy połączone szeregowo. A raz zaświeci jedna podając napięcie na drugą (niedopuszczalne) mimo wyłączonego wyłącznika. A gdy go wtedy załączysz to oprawa i tak nie zaświeci.
Będziecie także odpowiadać za porażenie - jak ktoś wyłączy dobezpieczenie kontrolek napięcia - zamiast wyłącznika instalacyjnego załączającego napięcie. Sąd nie zaakceptuje tekstu, że kontrolki napięcia są.... tylko dla elektryka.
Spróbuj czy działa ten żyrandol podłączając go bezpośrednio do przewodów na suficie. Wyłącz napięcie podczas podłączania.
Witam. Mam problem z migomatem Bester Magster 350, otóż po puszczeniu przycisku pistoletu rozłącza posuw podajnika drutu ale nie rozłącza głównego stycznika (napięcia na drut). Dopiero kiedy wyłączę główny wyłącznik zasilania to wtedy stycznik się wyłączy. Kiedy ponownie włączę migomat, nacisnę przycisk pistoletu załącza się główny stycznik oraz podajnik,...
Nie znam dokładnie budowy tej kamery, ale w innym modelu bezpieczniki znajdowały się na płycie głównej tuż zaraz za wyłącznikiem, przy tranzystorach przełączających odpowiednie napięcia zasilania. Sprawdź czy dochodzi na wyłącznik napięcie jak i dalej.
Tak było od początku podłączone z tym,że był założony ściemniacz. Niebezpieczne jest to ,że faza jest zawsze na lampie,a nie po włączeniu wyłącznika. Grozi to porażeniem prądem w przypadku np wymiany źródła światła (żarówki, leda), gdy nie wyłączysz napięcia bezpiecznikiem, a tylko wyłącznikiem i przypadkowo dotkniesz gwintu w oprawce.
Witam! Kupiłem sobie Legrand RX3 419171 Wyłącznik nadprądowy 3P 3F B25A - nowy, ze sklepu. Wyłącznik jest zamontowany w taki sposób, że do dolnych zacisków podłączone są 3 żyły fazowe z kabla 5-żyłowego, drutu. Żyła N z tego kabla jest podłączona na mostek N, zaś żyła PE na mostek PE. Kabel ma jakieś 2 metry i jest zakończony na razie kostką połączeniową....
Dziękuje kolegom za podpowiedzi. Dla mnie wizualnie są identyczne[oprócz napisów]-ale koledzy raczej wiedzą lepiej. Mam jeszcze jedno pytanie;czy mając 2 wył typu NZM Moeller[służą jako wył. w 2 różnych złączach kablowych zasilają jeden budynek. Czy można pod nie podłączyć jeden wyłącznik pożarowy?. By wyłączyć napięcie w całym budynku-awaryjnie. Pozdrawiam.
A co tu zgadywać? Dlatego żeby się niespodziewanie cyrkularka nie włączyła podczas powrotu napięcia zasilania kiedy to ktoś zapomniał wyłączyć wyłącznik.
Jeżeli jeszcze wiesz jaka jest różnica między E a U to po co zadajesz pytania? ...6kA czyli taki prąd przepływając przez wyłącznik nie powinien uszkodzić go i wyłącznik powinien go wyłączyć... Jesteś w błędzie. Przykład: wyłącznik instalacyjny C10A firmy Hager o symbolu: HMX110. Znamionowa zwarciowa zdolność łączeniowa Icn = 50 kA Czy ten wyłącznik...
problem z instalacją elektryczną i migotaniem świateł LED Przy włączonym czy wyłączonym wyłączniku?
Możesz mieć instalację 12V na oświetlenie led,ładowanie telefonu itd. ale śmiało możesz mieć w obwodzie (wyłączoną na wyłączniku) przetwornicę podpięta pod aku. Nigdy nie wiesz co się może wydarzyć i akurat będziesz potrzebować tego napięcia 230V albo dobry sąsiad na działce. Nikt nie każe Ci cały czas jej używać. Więcej masz możliwości na 230V niż...
napięcie wyłączonym wyłączniku czasowym napięcie wyłączonym oświetleniu wyłączniku ciśnieniowym
demontaż panelu zmywarki wyświetlacz trasy livebox router bezprzewodowo
silnik napędu bramy silnik napędu bramy
Nagrzewnica Powermat błąd blD e 1 - wentylator działa, brak zapłonu Migająca dioda gwiazdka w lodówce Ariston - co oznacza?