Bezpośrednio nie można podłączyć matrycy do płyty głównej ponieważ daje napięcie na lampy w matrycy.
matryca jest sprawna bo widać treść obrazu - to bez związku. Podświetlanie jest wbudowane w matrycę i możne być uszkodzone - masz matrycę LED.
Na 99% uszkodzona jest dioda (y) LED w podświetleniu matrycy. Jak kontroler podświetlenia matrycy nie wykryje odpowiedniego prądu diod LED, to natychmiast wyłącza napięcie na złączu Led+. Jeżeli tak jest, to całe podświetlenie jest do wymiany na NOWE!
Może podepnij ten pin nr3 poprzez rezystor np 100Ω z pinem 4. Generalnie mi się nie zdarzylo by napięcie przysiadało. Może podepnij pin 3 do stałego napięcia 3,3v, a pin 4 do napięcia matrycy?
Napięcia prawidłowe, podstaw inną matrycę.
Podaj napięcia z matrycy.
Witam. Ten odbiornik przy uszkodzonym tylko inwerterze podświetlenia, powinien pracować i mieć fonię. Do odłączonych kabli (od zasilacza) podłączamy napięcie podświetlenia, zwracając uwagę na biegunowość. Jak telewizor pracuje, to w przyciemnionym pomieszczeniu, powinieneś widzieć w miarę dobry obraz, oczywiście bedzie on miał bardzo małą luminancję....
Podaj napięcia ze złącza na matrycy.
Podstaw 100% sprawną matrycę, napięcia są ok.
przyczyną kable są w całości sprawne styki też Które kable są sprawne, w jaki sposób sprawdzone? Napięcia z matrycy?
To nie dzieje sie kiedy jest otwierany tylko pojawia sie po jakims czasie, a gdy porusza się matrycą to czasami jest lepiej, a czasami gorzej ... Trzeba poprostu złapać moment kiedy jest dobry obraz czyli gdy trzymam ręką i jest napięte na zawiasie. Czy to moze być ten wyłącznik ? Nie wiem pierwszy raz mi się to zdarza.
Jakieś sugestie Oznaczenie płyty?
W innym wątku poszukujesz matrycy do tego laptopa, ale skoro zalany był korpus, nie matryca, to warto sprawdzić, czy zasilanie podświetlenia matrycy jest w porządku (czy na gnieździe matrycy występuje napięcie zasilania podświetlenia).
Podaj wszystkie napięcia z matrycy ze złącza.
Bezpiecznik termiczny odcina napięcie coś nie tak jest z inwerterem.
Podaj jeszcze napięcia ze złącza taśmy matrycy.
W tych telewizorach często podały ledy. Niestety matryca do rozebrania i pomiary.
Na początek do sprawdzenia komunikacja grafiki z matrycą po DDC Sprawdź czy nie brakuje +3VS napięcia zasilającego EPROM matrycy. Pin 29 złącza JLVDS jeśli będzie sprawdź jeszcze na matrycy.
Jaka matryca? Na pinach 28, 30 coś za niskie napięcie. Przed L2 jakie napięcie?
Podaj napięcia ze złącza matrycy wszystkie.
Podaj napięcia ze złącza LVDS na płycie piny 9, 11, 39, 40. Pomiarów dokonuj z podłączoną matrycą.
Brak napięcia na pinach 2, 3, 4. Sprawdź przejścia na taśmie oraz napięcia na złączu na płycie przy podpiętej matrycy. Popatzr i porównaj napięcia z rozpiska pin"ów dla wer. 40.pin Nie rób zamieszania.
Toshiba satellite MODEL NO. PSA50E-02X03TG3 ma wyrwaną matrycę i inwertor zniszczona przy tym została taśma łącząca te dwa elementy z płytą główną. Notebook przy włączeniu do sieci wskazuje ładowanie aku i, a przy włączeniu zapala Diodę sygnalizacyjną power . na bezpiecznikach na płycie napięcia są F8800 14,9V, F8810 3V , (F5600 0v , F5601 0v zasilanie...
Najpierw trzeba sprawdzić napięcie na inwertorze
Dzięki w tym linku był schemat podłączeń matrycy. Okazało się, że nie było napięcia zasilającego matrycę 5V. :D
Witam Jeżeli chcesz to naprawić dobrze albo komuś to wymieniasz matrycę. Jeżeli chcesz to naprawić "na patencie", ewentualnie nie przeraża Cię, że pewnie i tak niedługo będziesz to musiał rozbierać, to zwróć uwagę, że ta elektronika na matrycy trzyma się na dwóch wkrętach po bokach (przeważnie). Możesz je wykręcić, lekko rozwiercić otwory i przesunąć...
Moglibyście się nie przekomarzać ? Nie moglibyśmy. ;) Tylko błagam nie pozabijajcie się w tym czasie - święta idą Nie ma obawy. Tyle lat daliśmy radę, to i dalej damy. Do samego końca. No chyba, że nireformowalny lisek się zreformuje (Nowy Rok to dobry czas). ;) Ale wtedy by było smutno. :) A pisałem ... pięć minut, ołówek, kartka i wszystko stanie...
Na drugim inwerterze i drugiej matrycy bez zmian, brak podświetlenia. Napięcia z inwertera?
W tych modelach Toshiby sterowniki psują się bardzo rzadko. Najczęściej uszkodzeniu ulegają diody w podświetleniu matrycy. Wystarczy, że jedna dioda ulegnie przepaleniu na przerwę i układ się zabezpieczy. Gdy dioda ulegnie uszkodzeniu na zwarcie, to jakiś czas telewizor działa normalnie. Przy 3-4 diodach LED zwartych, układ też może się zabezpieczyć....
Nie wymieniaj KBC bo nie tu jest problem. Jeśli masz obraz na zewnętrznym to już połowa sukcesu. Czy sprawdzałeś mierzyłeś taśmę matrycy? Matryca 100% sprawna? Jakie masz napięcia na matrycy? Przy okazji podaj jej oznaczenie.
Podaj oznaczenia matrycy, płyty głównej. Napięcia na pinach gniazda na matrycy jesteś w stanie zmierzyć?
Oznaczenie płyty podaj.
Najpierw wymień taśmę matrycy na sprawną, potem podaj napięcia z Q1 i z Q17.
Podaj mi napięcia ze złącza matrycy i jej oznaczenie.
Tak, 24V stabilne matryca LTA400HM15 poszukam
Popatrz na koniec SM Toshiba 32AV500 [url=http://www.electronica-pt.com/esque... Toshiba 32AV500 * od str.28 stby STR-A6169 main zasilacz Q860 STR-Z2589 PFC IC860 R2A20112sp Power Fet: P10NK80 10N60 cz.invertor BD9766FV
Matryca:LSC320HN03-T01 ? AUO T320HVN04.0 ? LC320EUN-SFF1 ?
Taśma i złącze są ok , na którym pinie jest nieodpowiednie napięcie?
Czym się zalał, jak suszyłeś? Sprawdziłeś napięcia?
Wymieniłeś pół laptopa, a nie wpadłeś na to żeby pomierzyć napięcia na złączu matrycy? Podaj oznaczenie płyty.
Napięcia z pinów 40, 35, 36 matrycy podaj.
Podaj napięcia ze złącza inwertera.
No wlasnie problem w tym, że nie wiem, czy inwerter dostaje napięcie nawet, gdy karta grafiki nie działa lub matryca jest uszkodzona ?dzis sprawdze, czy w ogole występuje napięcie przy wejściu do inwertera i sprawdze jeszcze taśmę matrycy...
To na początek podaj napięcia ze złącza inwertera.
Czy jest obraz na matrycy? (powinien być widoczny pod pewnym kątem lub po przyświeceniu np. latarką) Jakie masz napięcia zasilające inwerter?
Taśma? Jak zgaśnie trzeba zmierzyć napięcia na inwerterze.
Schemat płyty głównej Publiczne udostępnianie dokumentacji poufnej jest w Polsce karalne. To tak dla informacji i bezpieczeństwa Kolegi. Pomijając powyższe, do wymiany/przekulkowania będzie tu prawdopodobnie most północny. Czy Kolega wykonał pomiary napięcia zasilania matrycy oraz sygnałów LVDS?
Na probe mozesz wyciagnac pierwszy kabel z wtyczki od invertera i na inverterze zrobic zworke pierwszy z drugim pinem jesli zadziala, to albo tak zostawiasz jesli ci odpowiada albo szukasz gdzie gine sygnal.
Cześć Jeśli na chwilkę ci się włącza, a następnie gaśnie podświetlenie to może być uszkodzona np świetlówka. Musisz zdjąć ramkę przy matrycy i zmierzyć napięcia jakie dochodzą do inwertera z płyty głównej.Napisz te napięcia tutaj. Jak na chwilkę podświetlenie się włączy to nie wygląda że świeci na czerwono?
Więc warto stworzyć. Jeśli ktoś potrafi i ma dostęp do takiego sprzętu aby pomierzyć napięcia to mógłby narysować.
miernik mam tylko gdzie dokładnie trzeba zrobić pomiar? Odłącz inwerter i zmierz napięcia na złączu.
Jakie napięcia masz na złączu inwertera?
Może coś pomierzyć na T-CON? Napięcia i takie tam. Pamięć eeprom?
Podaj napięcia na wejściu invertera względem masy.
Skoro jest przejście, to na pinie 18 złącza matrycy musisz mieć napięcie takie jak na n. 32 U23, zatem gdzieś popełniłeś błąd.
Napięcia na złączu inwertera bez zmian? Podaj jeszcze napięcia z U22.
Syczy z reguły wysokie napięcie. Inwerter i świetlówki do sprawdzenia.
Dziękuje za pomoc. A więc zmierzyłem napięcia na pinach wtyczki i wyszło mi tak: http://obrazki.elektroda.pl/4846984000_1... pin1 - 19,2 V pin2 - 19,2 V pin3 - 0,0 V pin4 - 3,33 V pin5 - 0,0 V pin6 - 0,0 V pin7 - 0,0 V Czy napięcia są prawidłowe?
Oznaczenia płyty się nie doszukałem? Pin 35 matrycy jakie napięcie?
Jeżeli wkładasz matryce do innego komputera ( bez inwertera ) to świetlówka jest ok. Jeżeli masz napięcia wchodzące do invertera ok to tylko wymiana ( chyba że bezpiecznik do wymiany na inverterze ). Układy znajdują się na płycie głównej, inwerter dostaje "gotowe" napięcia.
Witam. Mam podobny przypadek w Orionie TV32PL15 matryca LC320WXN (SB) (A1). Ciemny pas przemieszczający się na ekranie przez około 40min. W momencie przechodzącego pasa napięcie VGH wytwarzane na T-conie spada do 15V. Po odłączeniu taśmy z matrycą napięcie prawidłowe. Stawiam na matrycę zarowno u mnie jak i u kolegi.
Mam miernik napięcia, ale nie znam pin-outu 40 pinowego kabla lvds ani napięć. Napięcia z wyprowadzeń 40, 36, 35 martycy i niezbędne oznaczenia płyty podaj.
Skoro doszedłeś do tego, że uszkodzone masz ledy nie obejdzie się bez otwarcia matrycy. Jeśli tak, to podanie napięcia około 3V na każdą diodę, lub 27V na string nie powinno stanowić żadnego problemu (jeśli chodzi o źródło takiego napięcia :D )
Więc nie jest wymieniona - trzeba napięcia inrwetera mierzyć.
Taśma jest ok. Napięcia są identyczne co na płycie głównej. Zastanawia mnie to czy to wina inwertera, że znika napięcie wychodzące na świetlówkę ?
Czy takie uszkodzenie matrycy da się naprawic? Skoro odłączałeś matrycę, a napięcia nadal niestabilne to czemu chcesz naprawiać matryce. Skup się na T-con.
Dysponujesz multimetrem ? Podaj napięcia z wtyczki inwertera.
Witam. Po podaniu z zewnątrz sygnału Ps On (5V poprzez rezystor 1kΩ i wyizolowaniu od strony MB) przetwornica uruchamia się - pojawiają się napięcia 12 i 24V. Matryca nie zaświeca się.
Na tych pinach jest brak napięcia na 12 jest 3.3V.
Płyta zmieniona laptop śmiga, jednak nadal jest problem występujący przed wymianą płyty tj. brak podświetlenia matrycy. Inwerter podmieniony. Napięcia na wejściu inwertera ok.
Nie napisałeś jaki procesor nadal. Jeżeli bateria lutowana to trzeba ją odlutować, najpierw zmierzyć jej napięcie w ogóle.
Witam Czy można podłączyć matryce od laptopa Toshiba do HP? Czy inwertery sa te same czy jest jakas róznica w napięciach do inwerterów różnych marek?
Brak podświetlenia daje takie objawy, także kierując zewnętrzny strumień światła na matrycę można dostrzec treść. Jakie napięcia na T-con ?
Witam szanownych forumowiczów. Posiadam laptopa jak w temacie Model no. PSAK4E-00X00NPL, w którym zniknęło podświetlenie matrycy, obraz na monitorze zewnętrznym jest w porządku, matryca jest ciemna ale widać obraz pod odpowiednim kątem jak to w przypadku braku podświetlenia. Sprawdziłem napięcia na złączu CN1 inwertera i odpowiednio przy zasilaniu z...
Jeśli kabel był niewłaściwy to prawdopodobieństwo uszkodzenia elementów na płycie. Podaj napięcia ze złącza taśmy. Stawiam na brak zasilania matrycy.
Skoro na cewce L1212 nie masz napięcia, to sprawdź jeszcze raz napięcie na pinie 5 złącza CON1202 oraz przejście od L1212 do pinu 5 złącza CON1202. LID Switch jest... w matrycy :)
Napięcia ze złącza JLVDS na płycie oraz ze złącza na matrycy.
Nie wiem co zwierasz. Znajdź datasheeta do kości znajdującej się w inwerterze i będziesz wiedział gdzie jakie napięcia powinny być.
To może inaczej, patrząc na rozpiskę napięc na poszczególnych pinach kabla byłbyś mi w stanie wskazać do jakich pinów na wtyczce (40pin) mają być podlutowane ? Bo mi się nie zgadzają napięcia według schematów.
Zdejmij Q36 i ponownie zmierz napięcia na Q34.
Podaj napięcia ze złącza inwertera. Masz świetlówkę na podmianę?
A podmieniony inwerter sprawny. Podaj napięcia jakie masz na złączu inwertera.
Sprawdź bezpiecznik ,czy jest napięcie na gnieździe świetlówki,podłącz inną świetlówkę.
Świetlówka była identyczna dlatego jej winę odrazu wyeliminowałem , co do napięć na wtyczce to postaram się sprawdzić jutro , a czy może ktoś wie na jakim pinie co ma być i jakiej wartości te napięcia ? Pozdro
A jest możliwe żeby inwerter świrował i walił za wysokie napięcia na matrycę? Gdzie ewentualnie zobaczyć jakie napięcia powinny wychodzić ma ktoś może jakiś schemat z dopuszczalnymi napięciami?
Na jakiej podstawie ? Ponieważ od razu po włączeniu laptopa słychać z płyty głównej dość głośny dźwięk "syczenia" przetworniczek na niej pracujących. Przykładając ucho słychać również syczenie (ok 20kHz) z okolic procesora. Zdjęcie: http://obrazki.elektroda.pl/7242286500_1... Laptop dalej niestety nie działa a próbowałem już: - podgrzać...
Uszkodzeń może być kilka. Mogła ulec uszkodzeniu płyta główna, mogła zostać uszkodzona świetlówka matrycy. Na początek proponowałbym pomierzyć napięcia na złączu inwertera.
udało mi się uruchomić przetwornicę, obciążając opornikami , przy prądzie obciążenia 400mA ale miałem napięcie 95V Przetwornica ma jakieś opisy? jaka matryca?
Witam. Telewizor Toshiba 43UA3A63DG, płyta główna 17MB170, matryca VES430QNDB-N2-N42. Działa podświetlenie, ale brak treści wizyjnej ( biały ekran ). Z pomiarów wynika, że brak zasilania logiki matrycy (bezpiecznik F1 bez napięcia). Myślę nad wymianą płyty głównej, ale czy nie można prościej i taniej? Za uwagi dziękuję i pozdrawiam.
Zmierz i podaj napięcia na złączu inwertera.
Jutro wieczorem dopiero mogę go rozebrać i podam napięcia.
Witam ponownie. Wielkie Dzięki Wszystkim za zainteresowanie tematem i pomoc. Zmieniłem cewkę, włączyłem, pojawiły się prawidłowe napięcia, ekran zaświecił się na kolor jasno niebieski i bardzo powoli zwiększał nasycenie koloru, po wciśnięciu przycisku menu, w zwolnionym tempie zaczynały pojawiać się paski jak na dołączonym zdjęciu. Pozdrawiam http://obrazki.elektroda.pl/8195077300_1...
Witam, Model płyty głównej: plf/plr/csf/csr dsc mb rev 2.1 Napięcie jest na zasilaniu matrycy. Czy ktoś się podejmie wymiany układu?
Jakie są napięcia na Q50 oraz Q51?
Pewnie wkładając wtyk do MB gniazdo metalowe CN2 a na nim jest cały czas napięcie zasilania inwertera 14-19V a nie do elektroniki matrycy tam napięcie 3,3V pojawia się dopiero gdy włączy się grafika..
Jaki efekt po podmianie. W tej konfiguracji laptopa efekt ze zdjęć bardziej wygląda na uszkodzenie układu GeForce Go 7300 . Lepiej żeby to była matryca, bo przynajmniej obecnie koszt naprawy będzie niższy. Zaznaczę że po VGA na zewnętrznym monitorze wszystko wyświetla się prawidłowo. Mnie się wydaje ze to jednak matryca. W sumie po podmianie matrycy...
Proszę podac napięcia na wejściu invertera (wszystkie pomiary wykonane względem masy).
Chyba że rezystorem obnize napięcie proporcjonalne dla tej jednej brakującej diody ?
Laptop Toshiba A300-20P inwerter 6cio pinowy. Brak podświetlenia matrycy. Trochę grzebałem i zauważyłem, że po zwarciu pinów 1 i 2 inwertera (6cio pinowy) matryca się podświetla. Jak pomierzyć napięcia tego inwertera, który PIN odpowiada za masę? Model inwertera V000120220
Mi bardziej wygląda to na świetlówkę. Najlepiej sprawdź napięcia. Inwerter znajduje się pod matrycą za obudową matrycy a dokładniej napisem TOSHIBA.
matryca telewizor toshiba matryca niebieski toshiba toshiba matryca podświetlić
uruchomić komputer pilot wałka laserowej czujnik otwarcie klapa
arduino budowa katalog tranzystorów mosfet
Opel Corsa 1.2 16V 2000r - Problem z automatyczną skrzynią biegów 60-40LE Schemat podłączenia wskaźników w Microcar MC1