Prąd spoczynkowy po nagrzaniu wzmacniacza zwiększ do około 65mV.
Zwykle zasilacz wystawia na taśmę jedno napięcie w stanie s5, a reszta dochodzi po pełnym załączeniu. Możesz sprawdzić wszystkie styki na złączu.
Kondensator piszczy jak jest za niskie napięcie .
Kondensator zawsze może być na wyższe napięcie dopuszczalne, oczywiście pod warunkiem że zmieści się fizycznie na miejscu tego na niższe napięcia.
zamiast 50 V znalazłem dopiero 1 kV. Też może być pod warunkiem, że fizycznie się zmieści. Kondensatory na wysokie napięcia mają dużo większe wymiary niż kondensatory na niskie napięcia.
A wzgledem czego mierzysz napięcie na tym kondensatorze
Istotna może być również trwałość, Twój miał 10 000h dla napięcia 450V i dobrze by było żeby nowy miał tyle samo. Celowo napisałem kondensator pracy, ponieważ kondensatory sprzedawane tylko jako rozruchowe mają czasem tą trwałość mniejszą, albo taką samą ale dla niższego napięcia.
Można połączyć równolegle kondensatory i tak się w praktyce stosuje. Pojemności się wówczas sumują, natomiast maksymalne napięcie jakie może być przyłożone do tych kondensatorów nie może być wyższe niż najniższe napięcie znamionowe kondensatora, który został zastosowany "do pakietu". W Twoim przypadku napięcie nie może być wyższe niż 63V
Oczywiście, równolegle można łączyć bardzo wiele kondensatorów, ich pojemność będzie sumą wszystkich użytych. Natomiast napięcie takiego układu kondensatorów będzie równe napięciu kondensatora na najniższe napięcie, np 10 kondensatorów na 25V i 1 na 16V, więc napięcie to 16V.
A proszę powiedzieć, bo sprawdziłem miernikiem na kablach co się podpina do akumulatora, i pokazał mi wartości przełącznik na prostowniku 12 V - napięcie na końcówkach 11,5 V, a po przełączeniu na 24 V jakieś 21 V, to chyba przełącznik nie dobrze założony? Wyłącznik jest dobrze założony, tylko napięci niskie. A masz jeszcze jakąś regulację ? Wcale...
Podłącz wszystko, podepnij miernik do zacisków kondensatora (im dokładniejszy tym lepszy) i delikatnie pokręć śrubką aż na wyświetlaczu pojawi się dokładnie taka sama wartość napięcia jak na mierniku i gotowe .
Przecież we wszystkich modelach jest wszędzie napisane że podświetlenie ma się włączyć przy odpiętej płycie głównej. Jak się nie włącza to albo masz uszkodzony blok zeasilacza ew uszkodzony inverter. Od 3 lat odbiornik na rynku inverter wymieniałem raz. Schematu zasilacza brak. Przy odpiętej płycie zasilacz pracuje z pełną mocą więc przy sprawnym PFC...
A czy kondensatory na wyższe napięcie (na przykład 50 V) nie mają aby bardzo małych pojemności, rzędu 1 µF. W dawnych czasach takie kondensatory i tak miały najmniejsze ówczesne rozmiary i praktycznie nie robiono kondensatorów na niższe napięcia.
9V sie pojawia na kondku czy klemach? Głupie pytanie, sory. Nie doczytałem. Sprawdz oprawkę bezpiecznika czy aby nie jest lużne gniazdo bezpiecznika. Najlepiej wyeliminuj go (na testy tylko) i zobacz co się bedzie działo.
Można tak zrobić, ale trzeba do kazdego wpiąć po rezystorze równoległym. Powiedzmy 22kOm ale to w przypadku wysokich napięć. Bo tak jak się jeden skopci to drugi jest 'palony' od razu. Tu jest zastosowane takie połączenie: http://www.tremolo.elektroda.net/Przedwz... Jest to bezpieczne. Połączenie szeregowe jest bez sensu bo zwiększamy...
Nie może być niższe napięcia. Musi być 470µF/400V Pojemność drugiego kondensatora może wynosić 1800µF jeśli napięcie nie jest niższe od oryginalnego.
A nie jest to tak, że przy niższym napięciu kondensator o takiej samej pojemności wolniej się "ładuje" a tym samym zmienia się częstotliwość generatora? Kondensator się ładuje wolniej, ale histereza (i amplituda napięcia na kondensatorze) maleje, więc częściowo się kompensują, gdyby te dwie rzeczy były do siebie dokładnie proporcjonalne jak w NE555...
http://obrazki.elektroda.net/64_12489882... http://obrazki.elektroda.net/64_12489882...
sprawdź mostek ,wymień kondensator filtrujący .powinno być ok 300V.
Trzeba dokładnie obejrzeć płytkę samego zasilacza, często są to wersje uniwersalne ~85-265VAC (lub zbliżone). Drobne różnice mogą wynikać z przeznaczenia na konkretny rynek, najczęściej jest to niższe napięcie pracy kondensatora filtrującego strony sieciowej (200VDC dla 110-115VAC i 400VDC dla 220-230VAC) oraz warystora zabezpieczającego (o ile jest...
. Dodam, że kilka kondensatorów jest wybrzuszonych Jak sądzisz, to jest ich uroda? :D
Większe napięcie pracy kondensatora nie przeszkodą, gorzej jak by był na niższe napięcie lub mniejszą pojemność.
Pytania nie są całkiem głupie, bo lepiej zapytać niż dać byleco i potem żałować. Trafo wystarczy 150VA, mostek 10A np BR1010 a do filtrowania dwa kondensatory 4700uF/63V(50V) chyba że użyjesz trafa na niższe napięcie to kondensatory 4700uF/40V. Po wyprostowaniu takie mniejwięcej będzie napięcie. Bez obciążenia pewnie przekroczy 40V, ale tym się nie...
Uszkodzone kondensatory trzeba wymienić na kondensatory dobrej jakości na 105°C i na napięcie nie niższe niż miały kondensatory oryginalne.
Tak, możesz, nie wolno stosować kondensatorów na niższe napięcie znamionowe, ale w drugą stronę - tak. Pozdrawiam
Witam. Zrobiłem prosty podwajacz napięcia (załączam schemat). Układ zasilany jest z transformatora o napięciu na uzwojeniu wtórnym 17V. Problem polega na tym że na kondensatorze "A" napięcie (już wyprostowane) wynosi tylko 17,5V. Na kondensatorze "B" wartość napięcia jest prawidłowa i wynosi około 23V. Co może powodować ten problem? Kondensatory i diody...
Kondensatory stałe produkowane są na większe napięcia niż kondensatory elektrolityczne, więc nie ma różnicy. Napięcia pracy kondensatorów mogą być znacznie większe niż napięcie w układzie, ale nigdy na niższe.
Po lekkim uderzeniu w obudowę zasilacza, uruchomił się jeszcze kilka razy a potem już się nie uruchomił. To może świadczyć o zimnych lutach. Sprawdziłeś to?
Wstaw kondensator w szereg z głośnikiem jak radził kolega. Możesz odłączyć głośnik, sprawdzić, które wyjście ma wyższy potencjał i tam podłączyć + kondensatora. Można to zrobić od strony o niższym napięciu lutując minus kondensatora do wyjścia o niższym napięciu. Drugie wyprowadzenie kondensatora do głośnika i głośnik do drugiego wyjścia wzmacniacza.
To kondensator na wejściu sygnału. Może być o niższym napięciu.
Jest bardzo niebezpieczne! Taki kondensator po prostu wybuchnie Jako laik zajmij się na początek jakimiś prostymi układami zasilanymi z niskiego napięcia.
Pomiary jakie poczyniłem to transformator na "sucho" jak i po obciążeniu ma na wtórnym 29V/AC Na pewno pod obciążeniem napięcie transformatora się nie zmienia? - jak to mierzyłeś? a na kondensatorach za mostkiem plus/minus 28V/DC. Podajesz, że na elektrolitach jest ±28VDC? - czy jest tam ±38VDC (jak na schemacie)? Pytanie mam co do tak niskiego...
witam nie ma co dawać kondensatorów na niższe napięcie gdyż tam w zasilaczu napięcie przekracza 50V więc wtopisz tylko pieniądze
Nie 6 a G-Luxon, to jest nazwa chińskiego producenta. Pasował będzie każdy kondensator 4,7µF na napięcie 35V a nawet niższe, bo takie napięcie w myszce nie występuje.
Witam, wiem że było wiele tematów na temat tego problemu. Otóż po zmierzeniu kondensatora 2x4700uF/40V. Napięcie gdy jest włączony wynosi około 5V, a gdy wyłączony 0V czy to może być przyczyną?
Wymieniłem C615-47uF/25V, sprawdziłem opór R604-47K/3W i jest dobry.. a gdzie esesz83 widzisz 4 elektrolity po stronie pierwotnej?? bo ja jakoś ich nie zauważam.. mozę to zmęczenie heh :) jak możesz to napisz mi ich symbole.. bo ja tu ani jednego po pierwotnej nie widze... chyba że zwykłe kondesatorki.. ale elektrolitycznych nie widze...
Witam Zrobiłem wzmaka na TDA1562 i nie działa. dochodzi do niego napięcie na odpowiednie nóżki i nic poza tym. Na tych dwóch dużych kondach mam po 0.5 V trochę mało jak na mój gust. A jeśli chodzi o nóżkę nr 4. Co w przypadku gdy testuję wzmaka bez radia samochodowego. czy wystarczy ze podam jej napięcie +12V z głównego zasilania 12V? Pomóżcie co możźe...
byc moze po zalaniu mogl sie rozporogramowac ktorys z fleszy lub pamiec eeprom ale najpierw wyczysc plyte ewentualnie podlacz go do kompa i sproboj mu zarzucic liste kanalow.Moze pomoze.Pozdrawiam
Tak właśnie się nazywa moduł łagodny rozruch. Można kupić wysyłkowo w elektromechanik.pl.
Pomyśl - dlaczego są dwa kondensator 560uF/200V a nie jeden na 450V? Czy napięcie 110V wybrane przełącznikiem jest niższe od 200V a napięcie 230V niższe od napięcia 450V? Jak należy połączyć owe 2 kondensatory, aby dla przełącznika w pozycji 230V (i takiego napięcia podanego na zasilacz) nie wybuchły? Równolegle czy szeregowo?
Niby tak ale jak może być wyższe napięci na kondensatorze jak parametry kondensatora to 20uF/450V Dodano po 10 Odwróćmy sytuację ...kondensator zostaje bo "fabryczny " czyli 20uF , to aby uzyskać 11 J potrzebne napięcie na kondensatorze ponad 2tyś V ? Chyba się nie pomyliłem? Jakby on to mógł wytrzymać?
Nie, ale podmień te kondensatory. NCP1203 ma za niskie napięcie zasilania. Koło tego układu powinien być kondensator (za pewne 22uF, połączony z wyprowadzeniem nr 6 NCP1203) - wymień go. Sugeruję zakupić kondensatory low ESR, ponieważ zwykłe za długo nie pożyją.
Tolerancja pewna jest ale jest to skrócenie żywota kondensatora i niebezpieczeństwo wybuchu. Nie stosuje się w praktyce kondensatorów o niższym napięciu nominalnym niż istnieje w układzie . Nie zmieści się na przewodach?
Zacznij od sprawdzenia napięcia na kondensatorach elektrolitycznych wysokonapięciowych po stronie pierwotnej przetwornicy, ewentualnie podmień, ten trzeci na niskie napięcie też. Sprawdz też te dwa kondensatory po stronie wtórnej. Powinno pomóc. Oczywiście o sprawdzeniu zimnych lutów nie muszę przypominać.
Po zdemontowaniu 6523 i TDA7052 musisz mieć ok 10-11V na D6635. Szukaj więc dalej w zasilaczu, może jakiś pik ma upływność. Dokąd na C2523 nie będzie min. 8V - generator H nie wystartuje, co zatym idzie nie będzie 12V zza trafa i wszystko stoi.
Jestem dzisiaj zbyt leniwy by sprawdzić datasheet układu, ale niższe niż napięcie kondensatora który wymieniałeś. Prawdę mówiąc masz zmierzyć napięcie właśnie na nim, po zwarciu zielonego z czarnym.
Witam jak były spuchnięte kondensatory to najwyższy czas je wymienić, spróbuj po kolei wstawiać kondensatory i w ten sposób sprawdzisz która gałąź ci obciąża zasilacz. Pozdrawiam.
Tatung jak w tytule trafił z uszkodzoną diodą w przetwornicy prostującą napięcie 150v. Pozostałe elementy wyglądały na sprawne Po wymianie diody BY159 ( z braku takowej zastosowałem BYV 96) przetwornica obciążona żarówką ( wysokie odcięte) nie wystartowała. Po tej nieudanej próbie napięcie na dużym elektrolicie przetwornicy (100mikro/385v) spadło o...
Witam. Od jakiegoś czasu walczę z wyświetlaczem LCD od Nokii 3310 (nieoryginalne za 6 zł ;) ) . LCD podłączam według schematu do Atmegi32, PORT A. Zaznaczam, że diody podłączone do portu zostały odwrócone biegunami i wiem, że na schemacie jest błąd. http://obrazki.elektroda.net/61_12866326... Program sprawdzał znajomy i wszystko powinno być...
Po włączeniu brak obrazu, fonii dioda się nie pali napięcie za mostkiem greca jest (315V) ale za kondensatorem 150uF jest tylko 10V . Proszę o radę co sprawdzać dalej.
Mam prośbę, w związku z powyższym. Objaw jest taki, że od pewnego czasu jest problem z uruchomieniem TV, standby led świeci a nie ma reakcji na pilota czy klawisze na panelu. Zmieniłem elko 680 mikro bo wycztyałem, że często pada lecz nic to nie dało. Motyw jest taki jak się wyłączy całkowicie z prądu i po kilku godzinach włączy spowrotem wszystko jest...
wiatm mierząc swietlówke omomierzem bedzie przejscie ale nie całkowite jakies 2 m ohm jak by całkowite było tak jak kolega napisał zwrały sie styki albo całkiem sie posuła ,musi iśc impuls by świetlówke zaświecić potem spada na niższy i swieci stabilnum światłem (niższe napięcie ),jeżeli kondensator wysokonapieciowy nic nie wskaże uwarzam że jest do...
Ja widziałem kiedyś układ który najpierw ładował niskim napięciem kondensator a potem rozładowywał go przez transformator podłączony do lampy.
Stary nie eksplodował a nowy tak? Albo odwrotnie albo zbyt niskie napięcie kondensatora. Zwężenia- poduszka czy boki proste?
Kondensator na zbyt niskie napięcie! Wcale, że nie. 24VAC czyli 33V w szczycie, do tego spadek na mostku. Kondensator teoretycznie 35V, ale producent daje pewien margines.
Dziękuję za odpowiedź. Tak szukałem tutaj i na kilku popularnych stronach i jak pisałem poprzednio są albo z inną większą obudową albo jak pasuje obudowa to jest za niskie napięcie.
C2 idzie przez R6, który zmniejszy mu napiecie. Więc max bedize 40-45V czyli optimum dla tego kondensatora, Na C4 napięcia sa duzo niższe niz na zasilaniu. Po za tym podałeś kondensatory, które są miedzy + a GND, a u Ciebie napięcie odkłada się z (-)
Na marginesie, jeszcze jedna uwaga. Jak głosi obiegowa opinia, korzystając z pi-filtra można dostoić nawet widelec. W praktyce jednak, jeżeli obciążenie (antena) będzie wykazywać współczynnik fali stojącej większy od 3:1, korzystnie jest zastosować dodatkowy element dostrojczy w postaci skrzynki antenowej. Poprawi to warunki pracy zespołu cewki z przełącznikiem...
Witam! Powodem dodania na pierwszą anodę 470nF był brak kondensatorów do barwy tonu na tak wysokie napięcie, dla tego dałem tam 470nF, żeby oddzielić pozostałą resztę od składowej stałej i pozostałe kondensatory dać o niskim napięciu przebicia, jeżeli Kolega,,Vader 03” ma wszystkie kondensatory na wysokie napięcie, to może go śmiało pominąć, tak...
Witam, Z tego co kolega pisze wynika iż jest zwarcie miedzy S2 i S3(K) i przez rezystor katodowy zamykany jest obwód dla prądu płynącego przez 2,7k. Poza tym polecałbym sprawdzić kondensator między masą i katodą. Ponadto omomierzem może kolega sprawdzić na okoliczność zwarć lampę poza układem: http://www.fonar.com.pl/lampy/el84/karta...
Formowanie tu nie pomoże. Układ formowania błędny - za niskie napięcie, każdy kondensator powinien być zasilany przez osobny opornik.
Witam Możesz zerknąć do manual-a może znajdziesz jakąś użyteczną wskazówkę: [url=http://www.go-gddq.com/upload/2011-...
Witaj! Przycisk włącznika był sprawdzony? Nie wiem jakiego typu on jest ale może ma zwarcie?
Prawdopodobnie podtrzymanie jest zrobione na kondensatorze typu GoldCap. Szukaj małego kondensatora na niskie napięcie ale za to o bardzo dużej pojemności rzędu 0,22F - 1F.
Kondensator zostawiłem. Zabawka prawdę pokazuje. Sprawdzałem na nowych kondensatorach. Ale zauważyłem że prawdę pokazuje w kondensatorach na niskie napięcia. Przy kondensatorach na napięcie 250 lub 400 volt już pokazuje głupoty nawet na nowych.
Przyczyną było zbyt niskie napięcie znamionowe kondensatora. Mam jeszcze jedno pytanie: 1. Czy jest możliwość aby napięcie na wyświetlaczu nie skakało kiedy nie ma podpiętego obciążenia ? 2. Kiedy podepnę rezystor i zmierzę na nim wartość napięcia za pomocą miernika to wartości różnią się nie co porównując z tą na wyświetlaczu. Na wyświetlaczu dostaje...
Hello I got my hands on the above TV, I have a problem with the backlight, it doesn't light up, I thought I would be bad for the backlight bars, but it is OK, they light up on an external power supply, in TV is power supply VESTEL 17IPS71, I measured about 31 V at the output for backlighting, which is very small. It should be around 65 V. I change the...
Gdy chwilę na plusie i minusie przytrzymam miernik to kondensator chyba się ładuje i zwarcie znika. Bo jak mierzysz rezystancję na zaciskach rozładowanego kondensatora, to napięcie probiercze spada i miernik wskazuje niską rezystancję/zwarcie do chwili, aż się kondensator podładuje. V.
Przede wszystkim nie mogą być na niższe napięcie. Możesz wrzucić 3300uF lub 4700uF na napięcie nie niższe niż 40V. Zakładam że są to kondensatory filtrujące w zasilaczu więc większa pojemność nie powinna zaszkodzić.
I co więcej, nowy ma większą ESR... Ale dla pojemności kondensatorów elektrolitycznych dopuszcza się duże odchylenia - np. -30%,+50%. Pojemność i ESR zależą od uformowania kondensatora - w tym od napięcia, którego użyto do formowania - im większe napięcie, tym mniejsza pojemność i większa ESR. Być może w sprzęcie kondensator pracował przy napięciu znacznie...
Po 50 latach , smar w łożyskach stał się klejem , dlatego nie kręci (zwłaszcza przy mocy silnika równej 50W). Rozkręcić , wymyć łożyska w benzynie ekstrakcyjnej i posmarować świeżym smarem ew je wymienić jak są dostępne w sprzedaży
WITAM DOSTALEM GO PO WSTEPNEJ NAPRAWIE .wywalilo elka 330/400v w zasilaczu po wymianie startuje przetwornica ale mam zaniskie napiecia o jakies 30 % podejrzewam jeszcze scalak sterujacy MC44603P. TO TYLE DZIEKI ZA WSKAZOWKI. Przeniesiony z "Szukam schematu" <gorg>
Dokładnie. Moc rezystorów od 1/8 wata. Kondensatory foliowe najniższe max. napięcie mają 63V.O ile wartości są precyzyjnie wyliczone przydaly by śię elementy precyzyjne.
Oczywiście, że pojemność zależy od prądu rozladowania, ale nie aż tak jak to opisywałeś w poście nr 6. Im prąd rozladowania większy, tym pojemność mniejsza, i - co znamienne - im większy prąd, tym mniejsze napięcie końca rozladowania. Tak więc, rozładowując akumulator dużym prądem można "wyssać" go bardziej - do niższego napięcia, a i tak pojemność...
GSM jest na pewno na 5V. Często te moduły pracują na niższym napięciu.
Ad 1 koledzy pomylili się, te uzwojenia możesz połączyć szeregowo wtedy będzie 16V ale wydajność prądowa taka jak pojedynczego uzwojenia czyli 0,35A lub połączyć równolegle wtedy owszem będzie 0,7A ale tylko 8V. Ad2 istotne jest to pierwsze napięcie ( 600V ) i prąd przewodzenia 1A pozostałe dane w tym zastosowaniu są mało istotne. Ad3 30V owszem ale...
Po stronie sieciowej czy niskiego napięcia?
Jeśli łącznik elektryczny jest podświetlany, to podświetlenie wymaga minimalnego prądu. Nie rozżarzy on żarówki, ale może wystarczyć do świecenia ledówki (lampy LED). Rozwiązania - równolegle do ledówki podłączyć wspomniany kondensator. Ma on za zadanie przewodzić prąd płynący przez podświetlenie łącznika. Napięcie na kondensatorze musi przy tym być...
Sam napisałeś w pierwszym poście, że na ten kondensator podawane jest napięcie 12V. To dlaczego montujesz kondensatory na niższe napięcie?
Zawsze napięcie na kondensatorze może być niższe niż maksymalne, nie ma problemu żeby użyć tego który masz.
12 tys. µF=12mF łatwiej się czyta. Można wlutować 15mF lub 10mF, byle napięcie nie było niższe niż 56V.
Kondensator jest w porządku,sprawdziłem jeszcze raz z płytką kineskopu jak zdejme z szyjki kineskopu to napięci jest,także wygląda mi to na kineskop
Ten tranzystor, o którym pisałem kilka postów wyżej, okazał się wkrętem na jakiejś dziwnej podkładce :oops: :D Zasadniczo mogę Koledze doradzić to samo co Mod. Grzegorz Markowski - miernik w dłoń i na początek pomierzyć napięcia na wyprowadzeniach tranzystorów. Patrząc na schemat, ogólnie mogę dać Koledze kilka wskazówek co do interpretacji wyników...
Wygładź tętnienia kondensatorem i dopiero zmierz napięcie.
Witam. Nie istnieje wartość domyślna. Jeśli układ zasilasz napięciem do 12V, to stosujesz kondensatory na 16V. Przy wyższym napięciu zasilania odpowiednio na 25V, 35V, 40V, 63V, 100V itd. Powiem inaczej. Kupując kondensatory kieruję się ........ wymiarami zewnętrznymi. Jeśli 100µF/50V ma tę samą średnicę co 100µF/ 25V , to biorę te na 50.Żywotność...
Te 250V odnosiło się do proponowanych przez sprzedawców z linków . Dużo ich kondensatorów jest na napięcie 63V a nawet niższe i te absolutnie nie wchodzą w grę.
Nie radze montowania o niższym napięciu. Pojemność można dodawać łącząc równolegle. Wyższa pojemność i wyższe napięcie nie będzie problemem. Niższe napięcie grozi wcześniejszym i to znacznie wybrzuszeniem.
Zmierz napięcie na tym drugim transformatorze, pomiar oporności uzwojenia nic nie da. Masz 22.5V a jakie masz napięcie po mostku i kondensatorze?
Narysuj czytelnie schemat łącznie z obciążeniami, które masz podłączone.
Może być transformator nawinięty na niższe napięcie. A kondensatory elektrolityczne są?
Prawdopodobnie z powodu zbyt niskiego napięcia na kondensatorze filtrującym. Zmierz to sobie
Witam na forum. Odbiornik trafił do mnie z innego serwisu z uszkodzoną przetwornicą . Po wymianie elementów z kitu naprawczego oraz kondensatorów elektrolitycznych przetwornica nadal milczy ,na kondensatorze 47/160V jest jedynie 20V ,sytuacja nie zmienia się po wypięciu bloku odchylania i w miejsce kolektora klucza podłączeniu żarówki .Wskazówki zawarte...
Jak dasz kondensator na za niskie napięcie to kondensator może wybuchnąć, jak dasz na za duze to nic się nie stanie, tylko kondensator więcej kosztuje.
Masz za niskie napięcia, sprawdż kondensatory elektrolityczne w przetwornicy. Masz schemat?
chodzi mi o różnicę napięć i pojemności dla silnika 2.2kW?Jest mocą zbliżony do mojego i choć mniejszy a kondensatory mają większe pojemności a napięcia różne. Nie porównuj dwóch różnych silników, ich uzwojenia, materiał użyty na rdzeń stojana i wirnika itp. mogą się różnić i stąd te różnice w pojemności kondensatorów. Producent tak to zaprojektował...
Dodanie kondensatorów.
Witam Napięcie masz niższe ze względu na spadek napięcia na diodach. Jak zastosujesz kondensator filtru to napięcie na nim wyniesie 11.3V *1.4=15.82 Pozdrawiam
Podłączyłem według datasheeta bo oznaczenia na płytce i w instrukcji były zamieszane (kondensator i zasilanie)
Czy C5 nie zacznie ładować się dopiero po wyzwoleniu U2 ze względu na polaryzację? C5 ma niepoprawna polaryzację. Po wyzwoleniu U2 napięcie za mostkiem spadnie ze 100 razy i kondensatory będą miały niskie napięcie. Układ softstartu zasila się prądem ładowania C2, na naładowanie C5 i C6 potrzeba kilkudziesieciu - stu-kilkudziesięciu cykli.
Witam, czego dotyczy twoje pytanie? Ten drugi ma większą wytrzymałość napięciową, więc ma to znaczenie jeśli pracujesz w okolicach tego napięcia. Jeżeli kondensatory są podobne/takie same, a napięcie pracy sporo niższe niż te 200V to nie będzie miedzy nimi różnicy, może po za gabarytami. Różnica między tymi kondensatorami to warstwa dielektryka. Pozdrawiam
kondensator niski napiąć sieciowy przetwornica napiąć niski napiąć średni napiąć niski napiąć
prosty regulator oświetlenia wygłuszanie pomieszczeń wymiana kostka stacyjki
pralka samsung zawiesza whirlpool bitron
Siemens lodówka – która lampka sygnalizuje najmocniejsze chłodzenie, Super Cool, Super Frost, skala poziomów Stiga 44 E – demontaż koła pasowego wielorowkowego z silnika elektrycznego kosiarki