Wydaje mi się, że wzmacniacz audio, który daje moc wyjściową 600W na 4 Ohmach powinien dać 100W na obciążeniu 24Ohm. Oczywiście przy założeniu, że będzie to obciążenie rezystancyjne lub indukcyjne zbliżone do głośnika (bo do takich obciążeń przystosowane są wzmacniacze audio).
Źle zrozumiałeś. Do póki poziom sygnału będzie mniejszy od napięcia przewodzenia diod nie będzie żadnych zniekształceń. Po jego przekroczeniu będą obcinane wierzchołki przebiegu i dopiero wtedy pojawią się zniekształcenia bo zacznie działać zabezpieczenie ograniczające napięcie wejściowe karty dźwiękowej.
Więc chcę sobie złożyć taki wynalazek , trochę naprawiam prostego sprzętu grającego , no i wiadomo jak to jest przy wzmakach szczególnie na el. dyskretnych lepiej nie podpinać od razu głośnika bo różnie to bywa, mowa oczywiście o niespodziankach w stylu stałe na wyjściu i takie tam :D Czy trzeba aby obciążenie było równe lub wieksze niz moc wzmaka na...
Witam! To jeden z moich pierwszych schematów, jestem dość początkujący więc proszę o wyrozumiałość. Zaprojektowałem dwukanałowe obciążenie audio, głównie do testowania wzmacniaczy lampowych, ale nie tylko - posiada ono dość szeroki zakres dostępnych impedancji i spory zapas mocy. Domyślnie 4, 8, 16 ohmów z możliwością podbicia o dodatkowe 2 ohmy, lub...
Jest mniejwięcej to samo co ADS PLX4000 zasilający obciążenie 4omy.
Wzmacniacz działa tylko do 10 kHz, po testowym włączeniu 100 kHz przepalają się niektóre elementy. Pokaż schemat tego wzmacniacza, może damy radę poprawić. Typowe wzmacniacze audio mają pasmo do kilkuset kHz, używałem wzmacniaczy w tym zakresie, szerokie pasmo wynika z zasad projektowania układów ze sprzężeniem zwrotnym. Czasem dodaje się filtr na...
Mając do dyspozycji 2 trafa TS 90/11 pokusiłbym się o wykonanie konstrukcji dual-mono. Uzyskałbyś jakieś 2x45-50 W przy 4Ω obciążenia i spory zapas wydajności zasilaczy. Ponadto trafo TS 90/11 ma dodatkowe uzwojenia, z których można by zasilać preampy. TS90/11 ma 2x19V przy prądzie obciążenia 2x2,2A i 2x18,5V przy prądzie obciążenia 2x0,15A.
A gdzie są baterie do zasilania tego wzmacniacza? Na jak długo starczają przy maksymalnym obciążeniu?
Witam, posiadam prościutki wzmacniacz audio dla pewnego sygnału. http://obrazki.elektroda.pl/2487386500_1... Wszystko działa i pracuje elegancko. Całość steruje głośniczkiem 8 ohmów. Chcę jednak odprowadzić od wyjścia złącze jack umożliwiające podłączenie innego odbiornika niż wbudowany głośniczek. Problemem jest wykonanie struktury...
Oprócz tranzystorów i zmniejszania napięcia przy obciążeniu 4Om nic nie trzeba zmieniać.
Moment. Subwoofer to głośnik. Rozumiem, że on jest obciążeniem wzmacniacza? 100W A skąd bierzesz sygnał i napięcia zasilające dla tego wzmacniacza? Przy pełnej mocy układ nie ma prawa się nie grzać - wydziela się na nim wtedy ponad 10W mocy, on musi być ciepły. Do tego subwoofer jest (zazwyczaj) jeden, a ta kostka to wzmacniacz stereo i oba kanały powinny...
Jeśli 100k to się zgadza. Nie mam pomysłu. Jedyne co mi jeszcze przychodzi do głowy, to że wzmacniacz "nie lubi" wiszącego wyjścia. Nie masz jeszcze jakiegoś głośnika, żeby obciążyć drugie wyjście?
Projektuje się raczej pod konkretne obciążenie - ale zawsze możesz zaprojektować obciążenie 8 - 16 omów a użyć słuchawek 32 omowych. Taka zmiana nie spowoduje komplikacji.
To jest właściwie moc maksymalna, ale nie wiadomo o co dokładnie chodzi, bo może o moc jaką wzmacniacz może oddać do obciążenia, czyli nie tą którą pobierze z sieci.
Witam A ty w ogóle zrozumiałeś notę katalogową tego "układziku", bo podejrzewam, że nie do końca. Przecież w niej wyraźnie pisze: wzmocnienie -70dB przy obciążeniu RL=5kohm. Podejrzewam, że na wyjściu jest głośnik o impedancji 8 lub 4ohm, stąd taki skutek. Zwiększ do wymaganej w nocie rezystancji obciążenia a skutek będzie widoczny lub zastosuj inny...
Ten wzmacniacz można obciążyć impedancją 4-16 om a typowe kolumny home audio mieszczą się w tym zakresie, więc i te Twoje też nie powinny od niego odbiegać, tak że będzie ok. Pozdrawiam.
pomaga częste cofanie narzędzia i "łamanie" wióra Nie zapominajmy o zwilżaniu gwintownika! Jak robiłem sztuczne obciążenie do testowania wzmacniaczy audio, to proces gwintowania zwilżałem izopropanolem :)
dodam tylko że jego moc to 20-70W Dlatego też tym bardziej się nie nada, bo minimalne obciążenie to 20W.
Obciążenie to głośnik 8 Ohm, 0,5W. To nie jest odpowiedni wzmacniacz dla takiego obciążenia (8Ω).
Jeżeli nic nie zrobiłeś po drodze źle ,to na zasilaczu zewnętrznym 9-12V/ 1,8-2A wzmacniacz powinien pracować poprawnie. ale przypuszczam ,że zasilanie nie obciążonym nominalnie zasilaczem telewizyjnym mogło uszkodzić stopień końcowy zbyt wysokim napięciem (przetwornica nie dociążona).
Witam. Co do jakości wzmacniacza, to jest całkiem, całkiem szczególnie przy 8Ω obciążenia. TDH niskie. http://www.electronica.ro/audio/STK084G.... http://www.electronica.ro/audio/STK459.s... Co, z usterką ?. Pozdrawiam.
Domyślam sie ze chodzi o wzmacniacz audio. Dławik zapobiega wzbudzeniu sie wzmacniacza pod wpływem obciążenia pojemnościowego głośników. A rezystor zmniejsza dobroć tegoż że dławika. I czasami ten dławik nawija sie na tym rezystorze.
Nie ma sposobu. Wzmacniacz słuchawkowy jak nazwa wskazuje przeznaczony jest do słuchawek, po pierwsze jest za słaby, po drugie nie wiadomo jak się zachowa przy tak niskiej impedancji obciążenia.
Podstawowa sprawa jak wygląda aplikacja i jaki to rodzaj stabilizatora? Co stanowi źródło zasilania stabilizatora? I jakie masz napięcie na wyjściu stabilizatora jałowo i na obciążeniu ?
Każdy wzmacniacz, który odda na 8 omach 30 W poradzi sobie i z 16 omowym obciążeniem. Zgodnie z prawem Ohma odda tylko mniejszą moc - w tym wypadku (30W/8 omach) około 15W.
Przedstawiam mój trzeci wzmacniacz i drugi skończony. Lampowy leży na razie w pudełku i czeka na fundusze na lampy. Wracając do tego, który chcę przedstawić. Pomysł podsunął mi znajomy, który również go zakończył. Miałem więc pewne rozeznanie, jak gra i czy mi się brzmienie podoba. I czy w ogóle działa. Bo można w ciemno coś z netu ogarnąć, a potem...
Podajesz sygnał sinus ok. 1kHz, nominalne obciążenie (np.8Ω), i na wyjście zapinasz oscyloskop, ustawiony tak, by mieścił kilka cykli. Obserwujesz środek sinusoidy, jego `przejście` przez zero (warto tu wzmocnić znacznie czułość wejścia oscyloskopu, by było "powiększone" to miejsce). Ma być gładkie, bez poziomego "schodka" nazywanego zniekształceniem...
Witam Szukam danych o maksymalnym prądzie na styk w przełącznikach isostat. Gdzieś w sieci znalazłem opis, że prąd waha się w zakresie od 0.1 do 1.5A w zależności od napięcia 12 - 250V i tego czy jest AC czy DC. Na podstawie tego wnioskuję, że prawdopodobnie są to wartości przełączania pod obciążeniem. Przypuszczam, że po przełączeniu isostat powinien...
Ooo brawo dla pana, o taką odpowiedź mi chodziło :) to żeby podpiąć 3 kolumny musze obciążyć wzmacniacz 3x12ohm?
Ja robiłem wzmacniacz na trzech tranzystorach 2N2219/2N2905 oraz sterujący BC 547 o mocy 1W w klasie B, napięcie zasilania 12V, obciążenie 15Ω.
Na płytce stykowej raczej nie. Moc będzie zależna od napięcia zasilania i rezystancji obciążenia. Możesz pisać tutaj i nie musisz zakładać nowego tematu.
Można bez żarówki, ale wtedy na +12 V pod obciążeniem może spaść nawet o 1,5V. Lepiej jest gdy gałąź +5V też jest obciążona.
Ok :) Mi też się to nie bardzo podoba. Tym bardziej, że buduje owe sprzęty tak chwalona marka. ----------------------------------------... Tutaj jeszcze panie kolego Herp jest ciekawy wątek dla przykładu, dotyczący zbudowanego sztucznego obciążenia: ---> www.elektroda.pl/rtvforum/topic1385018.h...
Przy takim obciążeniu i niedużym wzmocnieniu (czyli niezbyt głośnym graniu) wentylator we wzmacniaczu home audio nie tyle że nie powinien, ale nie może się włączać. Sprzęt na gwarancji w dodatku nietani, więc serwis. Zasadniczo domyślam się, w czym problem W czym? Mam pewną koncepcję Jaką? Pozdrawiam.
Przy założeniu, że potencjometr ten steruje tylko i wyłącznie sygnałem analogowym audio w stopniu sterowania, nie końcowym, obciążenie samego potencjometru będzie znikome.
I tak, i nie - napięcie jest faktycznie symetryczne, ale regulacja tego napięcia już nie, bo stabilizujesz połowę, a druga jest niestety zostawiona sama sobie. Całe szczęście, że obciążenie typu wzmacniacz audio raczej powinno równo obiążać obie połówki, więc jest szansa, że to się uda. Pytanie do Irka - a gdyby przerobić zasilacz tak, aby stabilizować...
Obciążenie wzmacniacza impedancją 8 om (dla znacznej ich większości), gwarantuje komfortową i stabilną jego pracę. 4 om, to już mocne obciążenie dla wzmacniaczy home audio i trzeba mieć pewność (np. wgryźć się w parametry), że takie obciążenie na dłuższą metę, nie będzie dla niego szkodliwe i nie będzie miało ujemnego wpływu, na jakość przetwarzanego...
To jest dla Ciebie fakt, czy dalej mało? Uznam że to fakt jeśli ktoś będzie zmieniał kondensatory i ty za każdym razem na słuch odróżnisz który jest który. Zasilamy układ np. LM z trafo. Jak by wyglądał zasilacz idealny. Chodzi mi o wyprostowanie, usunięcie tętnień, piki itd. Sens użycia "ultra" szybkich diod prostowniczych w stosunku do normalnej...
Wskazaną tobą moc przy obciążeniu 8 Ohm i napięciu +- 22V TDA 2050 może zabezpieczyć tylko przy użyciu mostowego schematu .
A ile będzie miał mocy jak go zmontuje? To zależy od parametrów zasilacza, na schemacie napisano 37V, ale kilka woltów stracisz na tranzystorach, ponadto napięcie zasilacza spadnie pod obciążeniem, jakąś część napięcia zasilania "zabiorą" tętnienia. Jeśli uda sie doprowadzić 30V wartości szczytowej do głośnika to uzyskasz 56W.
RSP-30 mają impedancję 4 om, natomiast DAP-a można obciążyć minimalną opornością o wartości 4 om, więc nie można do niego podłączyć równolegle, drugiej pary kolumn. Pozdrawiam.
Ja rozumiem to tak: Standardowy, najprostrzy modul domofonowy, unifon, kaseta i elektrozamek. Po wcisnieciu przycisku w kasecie jest czas oczekiwania na podniesienie sluchawki (za gowniarza wystarczylo zeby uciec za blok ;) ) jezeli nikt nie podniesie sluchawki transmisja jest przerywana i kaseta przechodzi w stan czuwania. Dobrze mysle? Wiec przy...
I nie widzę tu nic niezwykłego. Wszystko zależy bowiem od prądu w impulsie, a Ty na mierniku oglądasz jakieś (do końca nie wiadomo jakie) wycinki uśrednionego prądu. Jak puścisz muzykę nie skompresowaną (o wyrównanym poziomie w całym kawałku do max) to impuls niewiele się różni od średniego prądu. A jak puścisz poprawnie nagraną muzyk (bez spłaszczenia...
Chodzi mi o wartości rezystorów co trzeba podłączyć do karty i wzmacniacza Potrzeba dzielnika który osłabi sygnał ok 30 krotnie, więc np 1k i 33k. A jakby chcieć wykorzystać w pełni dynamikę karty to trzeba by dzielnik miał dokładnie taki stopień podziału jak wzmacniacz wzmocnienie, warto by dodać rezystory stanowiące sztuczne obciążenie, ponieważ...
Podobny układ RC, jak R3-C2, stosuje się na wyjściu wzmacniacza mocy audio - tylko wartości elementów są zupełnie inne, tam zwykle jest ze 100nF i około 1Ω. Mam wrażenie, że tam zapobiega to wzbudzeniu na częstotliwościach ponadakustycznych wywołanemu przez obciążenie indukcyjnością głośnika - ale w tym układzie nie widzę żadnej indukcyjności na...
Pod zasilaczem będzie pracował wzmacniacz audio i preamp Dodano po 6 Co masz na myśli pisząc rodzaj obciążeni? Rodzaj obciazenia czyli np: silniki wtedy trzeba by było uwzględnić rozruch W tym wypadku o ile wzmacniacze nie mają swoich zabezpieczeń zastosuj 10A i powinni być ok
Wyjścia SPEAKON w kolumnach są połączone ze sobą równolegle, więc jeżeli w ten sposób połączyliście paczki w mostek, to świadczy to odpornej końcówce która nie uległą spaleniu. Jeżeli koniec gra od 8R w mostku to cieszcie się że go nie spaliliście gdyż obciążyliście go 4R co groziło uszkodzeniem wzmacniacza. Nie róbcie nigdy więcej czegoś takiego.
1. Potencjometr RV1 służy do ustawiania napięcia spoczynkowego na wyjściu równego 1/2Ucc 2. Rezystory R11, R17 i RL pełnią role układu dynamicznego źródła prądowego(dodatnie sprzężenie zwrotne) tzw. bootstrap. Tak naprawdę to R17 jest tylko po to by układ działał poprawnie gdy nie ma podłączonego głośnika. 3. Tak można dąć 0.33. Tak możesz zastosować...
Co do zasilania... Bierzesz pod uwagę, że podawane jest napięcie w stanie jałowym (bez sygnału na wejściu) i napięciu pracy? Pamiętasz, że transformator nieobciążony daje wyższe napięcie niż przy obciążeniu nominalnym?
Link do pliku nie istnieje. Czy to samo dzieje się z wyjętymi wszystkimi lampami? Czy uruchamiałeś wzmacniacz z podłączonym obciążeniem?
może być kondensator dużej pojemności włączony w szereg z obciążeniem
A może moc też podlega transformowaniu Poważnie pytasz? nie może mieć 2x100W, skoro z sieci pobiera zaledwie 50W! Trzeba dać odpowiednie obciążenie (głośniki), żeby właściwie zmierzyć moc pobieraną.
Z tym, że jakbym podpinał głośniki szeregowo to musiałbym bawić się w przeciąganie kabli od jednego do drugiego a po co ? jeśli masz te kable gotowe do podłączenia równoległego to po co chcesz ciągnąć dodatkowy kabel, już masz wszystko do podłączenia szeregowego i równoległego ... Jeśli wciąż chcesz iść swoją drogą to zamiast głośnika zewnętrznego...
Kolumny o impedancji 4 om, to duże obciążenie dla każdego wzmacniacza a zwłaszcza home audio, dla którego nominalne obciążenie to 6 om. Dokładając do tego jeszcze przesterowany sygnał podany na jego wejście, może powodować zadziałanie jego zabezpieczeń a nierzadko i uszkodzenia. . No i mimo że głośność była na mniej niż 50% kilka razy wzmacniacz się...
Chodzi o mocne obciążenie źródła sygnału, amplituda sygnału z wyjścia będzie bardzo niska, a na na wejściu streamera jest jakiś przetwornik ACD a przetwornik musi mieć jakiś poziom sygnału powyżej własnych szumów. Źródła sygnału przeważnie mają jakieś własne bufory - uszkodzić przez małe obciążenie mało prawdopodobne, można spróbować bez wzmacniacz...
Jeśli Twoim zamiarem jest podłączenie równolegle do jednego i drugiego kanału wyjściowego wzmacniacza/amplitunera, dwóch kolumn o impedancji 8om + 4 om, to odradzam taką kombinację, bo wypadkowa impedancja równolegle połączonych kolumn 8 + 4 om, wyniesie ok 2,7 om. W zasadzie rzadko spotyka się wzmacniacze/amplitunery home audio, które można obciążyć...
Zacząć należy od tego że ten układ z pierwszego postu jest wtórnikiem, wzmocnienia napięciowego nie będzie, tylko prądowe. Rozumiem skąd sie biorą takie pomysły jak wzmacniacz na LM317. Zapewne ktoś zauważył, że LM317 steruje się prawie jak tranzystorem, z tą różnicą że ma on bardzo dużą transkonduktancję i bardzo mały prąd "bazy", więc przynajmniej...
Wzmacniacz masz w radiu. Elukam udzielił Tobie konkretnej odpowiedzi. Raczej to Ty nie zrozumiałeś treści. "czy poprawiłoby to jakość audio" - "a o dźwięk nie pytałem" "będzie powodowało zbyt duże obciążenie" - "Coś niekorzystnego się może stać tylko kiedy obciążysz wzmacniacz głośnikami o mniejszej impedancji niż zalecane."
Użycie WO i wzmacniaczy mocy audio jako sterowników bramek jest bez sensu, producent wzmacniacza musiał zastosować kompensację częstotliwościową, co w sterowniku bramek przeszkadza bo spowalnia przełączanie, wzmacniacz ma stosunkowo skomplikowany stopień wyjściowy (zoptymalizowany dla małych zniekształceń) przez co ma większe napięcie nasycenia niż...
Na kolumnach to nie sprawdzisz bo one mają impedancje, najlepiej generator sztuczne obciążenie i oscyloskop.
Robie pewien projekt z wykorzystaniem głośniczka piezzo. Ma on grać bardzo głośno ( czasami). Będzie sterowany ze wzmacniacza audio 1W. Wzmacniacz muszę obciążyć 8om. Dlatego potrzebuję zrobić transformator dopasowujący. Nie wiem jak się do niego zabrać jak obliczyć zwoje i potrzebną wielkość rdzenia. Czy muszę to wszystko zrobić eksperymentalnie? Może...
Najprościej będzie stworzyć model w LTspice. Źródło napięcia, a w szeregu rezystancja odpowiadająca rezystancji uzwojeń oraz przybliżonej "rezystancji" lampy prostowniczej. Lepiej natomiast, żeby było za nieco za dużo, niż nieco za mało. Rezystancję zawsze może kolega dodać, ze zwojami na transformatorze jest ciężej (chyba że toroidalny). Od siebie...
Możesz zrobić układ sumujący (prosty mikser audio) na wzmacniaczu operacyjnym lub tranzystorach. Ale na opampie chyba będzie Ci wygodniej. Jeśli weźmiesz sygnał sprzed wzmacniacza (niewzmocniony), to niepotrzebnie dodatkowo obciążysz źródło (karta muzyczna, DVD, CD, czy co tam masz). Może to doprowadzić do przesterowania źródła dźwięku, a w ekstremalnych...
To wzmacniacz car audio, więc nie bardzo, ale na upartego.... Potrzebny jest do niego jeszcze porządny zasilacz a najlepiej akumulator i ładowarka/prostownik do niego. Poczytaj o zasilaniu wzmacniacza car audio w domu, jest trochę o tym na forum i w sieci. rezystancja głośnika 2,5ohm Niejednokrotnie się spotykałem z głośnikami o impedancji 4 om, które...
Konkretnie : potrzebuję wzmacniacz operacyjny do wzmacniania prawie stałego sygnału napięciowego ale taki który mógłbym obciążyć stosunkowo dużym prądem (np. 100 mA). Do takich obciążeń nie nadaje się np. LM741. Są specjalne wysokoprądowe wzmacniacze operacyjne. Chciałbym wiedzieć jak przy stałym (lub zmiennym co np. 5 ms) zachowuje się wzmacniacz audio...
Natomiast w przypadku układu CFP w stopniu końcowym (tak jak tutaj), sprzężenie termiczne powinno być wytworzone między Q4 a driverami. Complementary-Feedback-Pair inaczej o wspominanym już stopniu w układzie Sziklai. Montowanie wszystkich tranzystorów na wspólnym radiatorze nie jest, szczególnie w tym przypadku prostego wzmacniacza 20-40W pracującego,...
Chodzi mi konkretnie o poprawę niskich tonów Zależy o jaką poprawę chodzi; niższe zejście czy większą głośność. W drugim przypadku jakaś poprawa będzie, jednak sprawa rozbija się o to czy zastosowany w twoim car audio wzmacniacz do zasilania subwofera, można obciążyć głośnikiem o mniejszej impedancji od tego głośnika który jest teraz. Pozdrawiam.
Szukam wzmacniacza audio, który wzmocni bez większych zniekształceń (~2%) sygnał 30kHz. Poza tym da Uwy 2V na obciążeniu 0.5 Ohm.
Jako ciekawostka, przy MKS 1 µF ROE (ERO) z tranzystora TO-3 wydobywał się dźwięk - pisk. W jednym z moich pierwszych wzmacniaczy audio 2N3055 też grały - na sztucznym obciążeniu.
Jaki jest dopuszczalny prąd przełącznika rezystancji obciążenia? I jak się to ma do pomiarów mocy bliskiej 100W (dla 4 Ohm).
WS303: 1. Pomiar wewnętrznych napięci zasilających; prądów spoczynkowych, składowej stałej na wyjściu, ustawienie progu zabezpieczenia stopnia końcowego - wyregulować je w/g SM. 2. Podłączyć generator audio + sztuczne obciążenie, obejrzeć jak wygląda sinusoida na oscyloskopie w w pełnym jego paśmie przenoszenia. 3. Zmierzyć moc wyjściowa wzmacniacza...
Generalnie najkorzystniej dla wzmacniacza było by, jeśli ta druga para kolumn miała impedancję większą jak 8 om (np 16om), wtedy wzmacniacz pracował by z optymalnym obciążeniem, jednak o takie łatwo nie będzie. Wzmacniacz jest zbudowany solidnie i w dodatku ma możliwość mostkowania kanałów - co jest rzadkością w sprzęcie home audio a ponadto w manualu...
A do czego ci regulowany zasilacz symetryczny dużej mocy? Jedyne obciążenie wymagające symetrycznego wydajnego zasilania to wzmacniacze mocy audio, ale one nie potrzebują regulacji ani stabilizowanego napięcia.
Obciążenie :-). WO nie stosuję w końcówce audio tylko w zasilaczu :-)...prefix
Bardzo mała grupa estradowych końcówek mocy, stabilnie pracuje z obciążeniem 2 om/kanał. Nie spotkałem się ze wzmacniaczem home audio, który można tak obciążyć. Trzeba też mieć na uwadze, że każdy basowiec w tych kolumnach, ma rezystancję 5,0 om. https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1... Pozdrawiam.
To zależy jak zaprojektowany jest ten wzmacniacz. Teoretycznie i praktycznie jest możliwe takie zaprojektowanie wzmacniacza liniowego (klasa AB), aby z tych dwóch tranzystorów uzyskać 50W sinusa i 100W prostokąta (to jest maksymalna moc) przy impedancji obciążenia z zakresu 11ohm do 25ohm. Przy impedancji 8ohm maksymalne moce to odpowiednio 36W sinus...
No dobrze, ale w drugiej wersji różnica napięć transformatorów spowoduje głównie różnicę napięć wyjściowych '+' i '-', a niewiele zmieni podział obciążenia. Jeśli to ma być wzmacniacz audio przenoszący bardzo niskie częstotliwości i z wyjściem single-ended push-pull, to może chwilowo wystąpić obciążenie asymetryczne. Natomiast zawsze symetryczne będzie...
Jak w temacie. Po włączeniu po chwili zaczyna migać czerwona dioda na pokrętle. Naciskanie przycisku muting nic nie zmienia. Wzmacniacz uruchamiam beż obciążenia i źródła sygnału audio.
Czym rożni się Impedancja 4ohm-6ohm-8ohm-16ohm? Wartością. Głośniki mają różne oporności by można było je stosować w połączeniu z różnymi wzmacniaczami mocy. (wzmacniacz ma swoją impedancję znamionowego obciążenia i nie powinno się podłączać głośnika o niższej wartości niż znamionowa dla wzmacniacza). Czym różni głośni audio gitarowy a głośnik samochodowy?...
Witam ponownie! Pochwalę się;] Na pierwotnym dwa szeregowo połączone termistory tak jak wcześniej pisałem. Wtórne obciążone 10000µF na gałąź + wzmacniacz audio (AVT 2762 z tranzystorami IRFP240, pracuje póki co sprawnie przy 4Ω, podczas testów nic sie nie działo złego nawet przy 2Ω, przy uderzeniach basu napięcie przysiada do ±55V)...
Co jest obciążeniem? Silnik DC czy też wzmacniacz audio HI-END?
Zastanawiam się nad zastosowaniem go we wzmacniaczu audio 2x200W. Napiecie wyjściowe zasilacza niestabilizowanego we wzmacniaczu się zmienia, ale nie jest to wada, w chwilach mniejszego obciążenia napiecie rośnie dzieki czemu wzmacniacz może oddać w impulsie wiekszą moc niż moc ciągła, stabilizator musiał by ten cały zapas napiecia "odciąć" i zaminić...
podają 600W ale raczej sądzę że będzie to max 2x300W Moc zależy przede wszystkim od napięcia zasilania i jego wartości pod pełnym obciążeniem. Jeśli udałoby się utrzymać max podane napięcie jakie podaje sprzedawca (=/-86V) można się spodziewać mocy ok. 500W/4 omach. Tu jednak jest haczyk - napięcie zasilania jakie jest podane (=/-86V) to napięcie maksymalne,...
Dlaczego 2szt TDA1554Q ? 1 szt TDA1554Q to 4 wzm. o mocy 11W każdy albo 2 wzm. o mocy 22W każdy (2 układy mostkowe - każdy na 2 wzm.). Kolega chce budować 4szt./22W albo 8szt./11W wzmacniaczy? TDA1554Q jest przeznaczony do wzmacniaczy samochodowych z zasilaniem stabilnym napięciem 14,4V i dlatego przy zasilaniu go z zasilacza sieciowego trzeba się liczyć...
tak lepiej jest jak płynie od + od - a nie przez masa. W mojej książce dodają jeszcze: 1. Nie trzeba stosować dużego i drogiego kondensatora na wyjściu wzmacniacza. 2. W zasadzie nie powinno być „stuku” w głośnikach przy włączaniu wzmacniacza. 3. Unika się zniekształceń generowanych przez kondensator( głównie w rejonie basu) 4. I prądy zasilające...
Szukam osoby do wykonania projektu wzmacniacza mocy audio (samochodowego ). Opis projektu : Wzmacniacz mocy zasilany z 12V (samochodowy) obciążenie 4 omy, uzyskać jak największą moc w układzie zwykłym i zrobić wzmacniacz w układzie mostkowym - porównać wyniki. Projekt (najlepiej pdf) + symulacja w programie LTspice . Krotki termin wiec proszę o szybka...
Wiesz nie będę szukał ale do audio to generator nie musi mieć dużej częstotliwości tak napisałem 5-10MHz bo takie przedziały pewnie są w częstotliwościach modeli. Wystarczy ci nawet taki co daje sinus i prostokąt do częstotliwości 200kHz taki kit do zlutowania. Ale jak się bawić to się bawić na całego. I kupować fabryczny sprzęt. A jaki masz budżet?...
Zaczęło się od dziwnego problemu z audio. Mianowicie, w momentach przełączania kanałów, tudzież pojawiania się "czerni" w obrazie (np. nocne sceny w filmie :) w głośnikach pojawiało się bardzo głośnie "warczenie". Poza tym, zasadniczo wszystko ok. Po wejściu w SAM, ostatni (jedyny zresztą) zapisany błąd to 32 (problem z I2C tunera bodajże), jednak po...
Takim miernikiem możemy mierzyć moc dla dowolnych nastawień obciążenia.
-->Alton Przy +/-35V mozna zapiąć obciążenie 6R i bedzie OK. Te 5A nie zabije kostki.
Mmmm...Wyjście słuchawkowe w zasadzie najlepiej byłoby zrealizować w samym wzmacniaczu... Ale dodatkowy wzmacniacz słuchawkowy też można zrobić. Jeśli obciążeniem ma być typowy wzmacniacz tranzystorowy, to wtórnik katodowy będzie absolutnie niezbędny do uzyskania przynajmniej dobrych paramtrów sygnału. Możnaby wtórnik pominąć w przypadku impdancji wejściowej...
Nie jestem przekonany do tego konwertera. Nie wnikam, że jest to przeznaczone do samochodowych systemów audio. Istotne jest to, że nie ma podanej wartości impedancji (rezystancji) wejściowej tego urządzenia. Jest ono podłączane równolegle do wyjścia głośnikowego wzmacniacza. Jeżeli ta oporność wejściowego tego urządzenia jest zbyt niska, to będzie rzutowało...
niedługo dostanę zasilacz atx bodajże 200W. (Przy +12V obciążeniem max. 8A)
W praktyce zdejmowaniem charakterystyk się nie bawiłem. A z teorii pamiętam, że do wzmacniacza wyznacza się charakterystykę z oporem w anodzie takim, jak oporność obciążenia, na jakie wzmacniacz jest projektowany, znajduje się na niej odcinek prostoliniowy, i przedłuża go do przecięcia z linią oznaczającą zerowy prąd anody, od tego przecięcia prowadzi...
W tej nocie katalogowej układu TDA2822 są dwa schematy. http://obrazki.elektroda.net/67_11864180... Nózki 2 i 4 to zasilanie. Kondensator C1 (100µ) zamyka pętlę ujemnego sprzężenia zwrotnego. Można szeregowo z tym kondensatorem włączyć rezystor o wartości kilkudziesięciu/ kilkuset omów- to zmniejszy wzmocnienie układu. Kondensator C4...
Wzmacniacze operacyjne ze sprzężeniem prądowym są używane w układach w.cz. (>300MHz) Używanie ich w sprzęcie audio to kolejny przykład głupoty audiofilów audiovoodoo. Prawdą jest, że sprzężenie prądowe stosuje się głównie wzmacniaczach mocy o wysokiej częstotliwości. Prawdą jest też, że tego rodzaju sprzężenie stosuje się czasami we wzmacniaczach audio...
Przy prostowaniu dwupołówkowym częstotliwość tętnień jest dwukrotnie wyższa od częstotliwości pracy transformatora. Ale w tym układzie na wyjście przenoszą się też w pewnym stopniu tętnienia 100 Hz z napięcia wejściowego - również prostowane dwupołówkowo. Jeśli chcesz je zmniejszyć - zwiększ pojemność kondensatorów na wejściu. Co do NTC: ma być przewidziany...
z generatorem z komórki już gorzej, z muzyką z komórki prawie wcale...r Dołóż jeszcze jakieś obciążenie w postaci rezystora kilkadziesiąt omów, te wzmacniaczy nie są konstruowane do wysokiej impedancji obciążenia.
Looo! Nieźle się wpakowałeś w kłopoty. Mikry układ magnetyczny, cewka ok 1,5", brak otworu wentylacyjnego - czyli to zaden "woofer" a głośnik średniotonowy, co najwyżej lipny midbas o nominalnej mocy ok 50, max 100W. Do tego nie wiadomo jaką miał impedancję, bo "producent" tego badziewia nawet nie raczył tego zaznaczyć ani na kolumnie ani na głośniku....
Po pierwsze układ TDA2030 ma 20W więc musiałbyś ich użyć 10szt. Po drugie potrzebuje on zasilania symetrycznego +20, -20V. Chociaż zasilacz komputerowy daje napięcia +12, -12V to ich wydajność prądowa jest różna. Źródło -12V ma zazwyczaj wydajność tylko 1A. Po trzecie zasilacz komputerowy jest zaprojektowany do pracy ze stałym obciążeniem. Nie za bardzo...
sztuczne obciążenie wzmacniacza audio pojemnościowe obciążenie wzmacniacza obciążenie wzmacniacza rezystorem
samsung ue42f5000aw deska rozdzielcza punto kontrolki dioda selenowa
zmywarka samsung dw60m6050 philips 32pht4503
Błąd L5 na bieżni YORK - diagnostyka i naprawa Schemat elektryczny ECU Saab 9-3 TTiD 2008