Obawiam się, że odzyskanie danych tylko przez odczyt bezpośrednio z kości pamięci. Samego pena prawdopodobnie da się naprawić softem do tego kontrolera, ale dane przepadną.
Kontroler nic nie da - było o tym wiele razy na forum. Pozostaje jedynie odczyt danych z kości pamięci.
W tym wypadku najprawdopodobniej pozostaje odczyt danych z kości pamięci.
Pozostaje odczyt z kości pamięci.
Jest szansa na odzyskanie danych - bezpośredni odczyt z kości pamięci i złożenie danych w czytelna postać.
Przelutowanie chipa to koszt około 30-150 zł. Moim zdaniem 30zł to górna granica. Potrafią tego dokonać zakłady specjalizujące się np. w reballing'u. Średnio rozgarnięty elektronik hobbysta zrobi to bez problemu. jeżeli poleciał dymek ja bym raczej nie zawracał sobie już głowy ty pendrivem. Jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że układ został uszkodzony....
Obawiam się że w tym wypadku pozostaje odczyt danych bezpośrednio z kości pamięci. Prawdopodobnie padł kontroler w penie.
W twoim przypadku wszystko wskazuje na uszkodzenie kontrolera. Odzysk danych możliwy poprzez odczyt z kości pamięci i zdekodowanie danych.
Pokazuje pojemność 0 GB, więc żadne narzędzie dyskowe nie będzie widziało danych. Pozostaje odczyt bezpośrednio z kości pamięci i poskładanie danych.
W datasheet jest zapisana przykładowa procedura zapisu i odczytu pamięci EEPROM. O ile nie zaznaczyłeś odpowiedniego bitu w fusebits to pamięć EEPROM jest standardowo kasowana przy programowaniu kości.
Usterka wskazuje na uszkodznie kontrolera. W tym wypadku aby odzyskać dane pozostaje odczyt z kości pamięci i zdekodowanie danych.
Odzyskanie danych w takiej sytuacji to raczej tylko odczyt bezpośrednio z kości pamięci i późniejsza obróbka danych do czytelnej postaci.
Jest mała szansa że w przypadku odczytu danych bezpośrednio z kości pamięci uda się je odzyskać. Mała, bo jeśli kontroler w wyniku błedu oprogramowania wyzerował kości to to się nie uda. Jeśli tylko widoczne zera powstały w wyniku wadliwie działającego oprogramowania pendrive to nadzieja jest. Miałem sporo takich przypadków.
(at)dean999 Na Twoje pytanie można odpowiedzieć tylko teoretycznie. Pendrive wytrzyma maksymalnie tyle ile producent przewidział cykli odczytów / zapisów dla danych kości pamięci (z marginesem błędów, który z praktyki szacuję na ~5%)
Mogły powstać zimne luty na PCB pendrive. Rozbierz go, sprawdź czy nie ma zaśniedzeń. Przemyj izopropanolem/spirytusem. Jeśli nie pomoże to popraw luty - będzie potrzebna stacja na gorące powietrze, uważaj żeby nie przegrzać (uszkodzić) kości pamięci. Jeśli to nie pomoże, to zostaje odzysk danych metodą odczytu bezpośrednio z kości pamięci.
Tego typu programy naprawiają pendrive, ale bezpowrotnie kasują dane. Pozostaje odczyt bezpośrednio z kości pamięci i poskładanie danych odczytywalnej postaci.
Wygląda na awarię kontrolera. Odzysk danych możliwy najprawdopodobniej tylko przez odczyt bezpośrednio z kości pamięci. Z tym że tutaj pomocy musisz szukać u specjalisty.
Po pierwsze wybierz z urządzeń fizycznych a nie dysków logicznych. Po drugie, jeśli będzie ten sam błąd to tym programem nic nie zdziałasz i raczej żadnym innym. Odczyt danych zapewne jedynie z kości pamięci bezpośrednio.
Wszystkie naprawy programowe tylko usuną z niego dane. Do odczytu bezpośrednio z kości pamięci, rekonstrukcji systemu plików. Ale to już nie w domu.
Czy pendrive wykazuje jakąś pojemność? Jeśli nie będzie możliwości odczytu poprzez złącze USB, pozostaje odczyt bezpośrednio z kości pamięci.
Tak, wszystko się zgadza. Jeśli łączyłbyś potem np. 2 kości to wtedy w jednej dajesz oba piny do masy, a w drugiej jeden do VCC i masz 2 pamięci pod 2 różnymi adresami. Można w ten sposób połączyć do 4 pamięci typu at24c04
Witam. Niedawno przed formatowaniem dysku postanowiłem najważniejsze pliki zgrać na pendriva. Po formatowaniu dysku pendrive pochodził kilka dni i padł. Nie było nic przy nim majstrowane, ani przy komputerze. Pendrive po podłączeniu do komputera się grzeje, ale poza tym nic - żaden komputer go nie wykrywa. Próbowałem wymienić kwarc, ale nie dało to...
Chip F/W: ISP NONE MPTOOL Ver.: 0.00.00 Uszkodzone firmware i do tego jeszcze to: Physical Disk Capacity: 0 Bytes Windows Disk Capacity: 0 Bytes Pozostaje odczyt bezpośredni z kości pamięci.:cry:
Po kosztach nie da się tego zrobić. Również samemu nic nie zdziałasz. Trzeba specjalistyczny sprzęt do odczytu kości pamięci i wiedza na temat deszyfracji danych (usunięcie miksów, ustawienia asemblera itp).
Obawiam się że programowo się do danych nie dojdzie na tej karcie. Pozostaje odczyt bezpośrednio z kości pamięci. Ale tutaj nie ma możliwości wkonania tego domowym sposobem.
Najbardziej efektywnie jest użyć jednej kości SDRAM podłączonej do MCU zawierającego zintegrowany kontroler pamięci SDRAM. Weź pod uwagę, że potrzebujesz 12 bitów adresu wiersza i 10 bitów adresu kolumny. Atmega jest 8-bitowa, więc adres wiersza wystawiasz w 2 operacjach (8+4, 6+6, 4+8, czy jak tam chcesz), a to trwa. Zapisanie pierwszego rejestru adresowego...
Moduł pamięci nie wygląda na uszkodzony. W takim wypadku odzysk danych raczej na pewno będzie możliwy. Chipset pamięci jest cały, można go zatem wylutować i odczytać zawartość w programatorze. Otrzymany plik obrazu potraktować programem do odzyskiwania danych. Ale mogą się pojawić problemy wynikłe z kodowania danych. Lepiej poszukać identycznego modelu...
Co do AlcorMP to bylem pewien, że stało się coś ze sterownikiem kontrolera i myślałem, że ten program służy do jego ponownej instalacji. Tak, tylko nie będzie już co odzyskiwać jak pamięć zostanie wyzerowana przez uaktualnienie F/W. Jak widać (ocena info) żadnymi programami nie odzyskasz tych danych, pozostaje próba odczytu bezpośredniego z kości pamięci....
https://obrazki.elektroda.pl/7714542700_... Dyski SSD są jedną z najważniejszych innowacji ostatnich kilkunastu lat. Dzięki nim korzystanie z laptopa lub komputera stacjonarnego stało się przyjemniejsze ze względu na krótszy czas reakcji systemu lub aplikacji na wydawane im polecenia. Nawet kilkunastoletni "staruszek" zyskuje dzięki...
Czy jesteśw stanie wykonać obraz pendrive programem DMDE? Jeśli nie, padł prawdopodobnie kontroler. Pozostaje odczyt bezpośrednio z kości pamięci i potem zdekodowanie danych. Ale tego sam nie wykonasz niestety. To nie jest podróbka, robiłem takiego pendrive ostatnio. Dokładnie takie same parametry miał.
Odczyt z kości polega na wylutowaniu modułu pamięci, odczytaniu go, następnie dane trzeba odpowiednio "zdeszyfrować" i poukładać bloki danych we własciwej kolejności. Odczytane dane z pamięci tworzą takie cyfrowe puzzle które trzeba poukładać.
Czyli to jest zwykly buffor? Program ktory stworzylem i jest w postaci *.hex ladowany jest tylko do uP a po odpaleniu programu dopiero dane urzyte laduja cie do SRAMU? Co to znaczy bufor? Kolega pisał o buforowaniu danych, a nie o wciąganiu programu do tej pamięci. Pamięć zewnętrzna w procesorach ATMEGA jest wyłącznie pamięcią danych i jest przedłużeniem...
A jak znalazłbym pendriva z tą samą kością pamięci nand z tymi oznaczeniami to by się dało przelutować pamięć z tabletu na płytkę pendriva i ją odczytać w bezpieczny sposób czy też nie? Tak samo mógłbyś próbować przełożyć silnik z fiata 125p do hyundaia i30, bo w obu sa takie same żarówki H7.
Kolega michal_aniol słusznie zwrócił tu uwagę na to jakie efekty przyniesie takie postępowanie, bo taka procedura nie pozwolili Ci na odzyskanie danych, czego mogłeś nie wiedzieć. Jeśli zależy Ci na danych to pozostaje tylko i wyłącznie odczyt bezpośredni z kości pamięci.
Projekt ciekawy, ale w moim mniemaniu będzie się nadawał tylko do kopiowania flashy z jednej kości na drugą (po opracowaniu algorytmu korekcji błędów), przy stosunkowo małych kościach, bo prędkość nie jest zbyt duża. W przypadku chęci odzyskiwania danych jest to wyważanie otwartych drzwi, bo rozwiązania są gotowe (oczywiście kosztują, ale niestety jest...
ssamburski wrote: Robie mały projekcik w ktorym pamiec jak w temcie chce wykozystywc do przechowywnai 1kB danych i mam problem Myślę, że każdy miałby problem z upchnięciem tego kilobajta danych w pamięci 24C02 o pojemności 256 bajtów :wink:
Czy ten zły odczyt może wynikać z faktu, że oprogramowanie (Ezp2023+) nie obsługuje tej kości (albo ja nie mogę znaleźć (do odczytu użyłem 93LC86_8)? Tak. Odczyt 9386 (litery LC to oznaczenie wersji - w ramach nauki odsyłam do not katalogowych różnych producentów tej pamięci - zobaczy Pan ciekawostki) da plik o takiej wielkości. Dodatkowo przy czytaniu...
z czego ten błąd wynika? może pen jest walnięty? Wygląda to na uszkodzenie elektroniki pendrive. Jesli nie masz gwarancji/bardziej Ci zalezy na danych niż na uratowaniu pendrive rozbierz go i popraw luty. Jeśli to nie pomoże, pozostaje odczyt bezpośrednio z kości pamięci.
Też mam programator-samoróbkę, nie jest to willem, ale też nie czyta normalnie pamęci z tej rodziny. Nie jest to wina podstawki przynajmniej u mnie. Dużo ludzi mi pomagało, sporo godzin nad tym prześlęczałem i nic. Co do innych kości sprawuje się dobrze.
Przecieram oczy ze zdumienia. W 2012 roku ktoś mówi o użyciu, w nowo projektowanym układzie, pamięci UV-EPROM 2764 czy 27128. EPROMY są różnych rodzajów. Są też kasowane elektrycznie i jeżeli pamięć ma być programowana osobno to można zrobić osobny dla niej programator lub zawrzeć go jakoś w układzie docelowym(...) No właśnie. Przecież powszechnie dostępne...
Faktem jest, że nośniki SSD prędzej, czy później wyprą zwykłe dyski twarde, bo są, krótko mówiąc, lepsze od HDD. Już teraz nośników SSD jest coraz więcej, a ceny powoli spadają. Tylko teraz SSD są jeszcze za drogie, żeby w nie zainwestować chcąc mieć dużą pojemność. Ale również nie można wykluczyć, że elektronika w SSD może się tak samo uszkodzić, jak...
Pierwsza myśl jaka mi się nasunęła to inżynieria wsteczna. Do linków nie zaglądałem. Choć to co wymieniłem potrzebowałoby chociaż namiastki kodu. A zapewne proc w jednym i w drugim jest zabezpieczony przed odczytem. Możliwe że pomógłby analizator stanów logicznych, ale strumień danych może być szyfrowany, co utrudnia rozszyfrowanie. Chyba że kod wykonywalny...
Podaj nieco informacji na temat tego dysku. Przede wszystkim jaki tam siedzi kontroler. Możesz zamieścić zdjęcia. Opcje są w zasadzie dwie: 1. O ile bedzie to możliwe to naprawa dysku. Skąd wiesz że padło zasilanie? 2. Wylut kości pamięci, odczyt na specjalistycznym programatorze, nastepnie poskładanie danych w całość. Bez znajomości tematu odradzam...
- czy przy podstawowym korzystaniu, typu - czas uruchomienia windows, czas uruchomienia aplikacji, bedzie odczuwalna różnica pomiędzy wymienionymi procesorami? Nie wiele, lub wcale. Czas uruchamiania Windows jest ograniczony prędkością odczytu danych z dysku twardego, do tego należy wziąć pod uwagę kości pamięci RAM, ich częstotliwość pracy i czasy...
Siema, Mam w domu 2 kości SRAM 62256BS i 6 (ale jedna chyba niesprawna) kości EEPROM 93C46. Miałem kiedyś coś tym reperować, ale moje plany spełzły na niczym. Przedwczoraj je wygrzebałem z szafy i wpadłem na pomysł zlutowania kompa :D Pomyślałem, aby dokupić do tego proca Z80 (albo najlepiej kilka proców :D - jestem przyzwyczajony do wielordzeniowych...
odczytam Ci jego zawartość sprzętem dedykowanym do eMMC To by było super, ale biorąc pod uwagę dwie możliwości - uszkodzenie komórek pamięci lub uszkodzenie danych zawartych w tej kości to czy taki plik się potem przyda? Bo jeśli uszkodzona to odczyta się z błędami albo nie w pełni a jeśli dane są uszkodzone to też nie da się użyć tego pliku do wgrania...
Jeżeli będzie programował 27C256 to także 27C512 oraz 27C64 są to bardzo podobne pamięci i powiem ci że nie takie proste jest ich programowanie.Ja mam programator na AT89C52 który obsługuje te kości.Willem programator nie programował mi ich ale odczytywał ich zawartość.Musisz uważać bo niektóre programatory mogą nie programować tych pamięci.Musisz zwrócić...
Zapytaj producenta, masz przecież wsparcie techniczne. Napisałem nie wiem czy odpiszą teraz w Chinach mają 7 dniowe święto narodowe więc trzeba czekać. Od niedawna mam ten programator i tak się zastanawiam czy znając ogólną konfigurację pamięci SPI NAND XT26G11CWSIGA czy dało by radę dodać samemu taki układ ?. Na stronie producenta jak na złość nie...
1. Będzie Ci dość trudno znaleźć taki sam kontroler. 2. Moze się okazać, że kontroler inaczej miksuje dane (inny firmware) 3. Podczas przelutowania mozesz uszkodzić kontroler/pamięci 4. Niezgodność kontrolera może wyzerować pamięci W tym wypadku najlepszy jest odczyt z kości pamięci i ich zdekodowanie. Szanse powodzenia bliskie 100% i nie ryzykujesz...
Zależy na danych i zwierasz nóżki? Chyba te dane jednak są nieistotne... Jesli naprawa PCB nie przyniosła rezutatu, pozostaje odczyt modułu pamięci i zdekodowanie danych. Moja rada: jak dane ważne to nie ma co kombinować, bo jak wyzerujesz kość to już ich nie przywrócisz.
Nie mogę sobie poradzić z winbond 25q64 + ch341a. Odczytuje zawartość bez problemu (kilka kolejnych odczytów zapisanych jest zgodna binarnie). Przy zapisie zawsze jest niezgodność danych w kości z buforem. Testowałem na dwóch kompach (W7.1 i W10) z wersjami CH341 Programmer 1.3/1.18/1.17/1.13. Zawsze ten sam problem. Kasowanie kości (co w końcu jest...
Chodzi o to że większy dysk ma więcej kości/komórek pamięci, dane są na nich zapisywane równomierniej, a odczyt następuje z większej ilości komórek jednocześnie. Do tego w większym dysku zapis takiej samej ilości danych oznacza że każda komórka była nadpisana mniej razy. To tylko teoretycznie bo jest więcej zmiennych- sama jakość kości pamięci, kontroler,...
Zerowa pojemność. Aby odzyskać dane potrzebny odczyt bezpośrednio z kości pamięci.
Na szybkiego znaleźć takiego samego pena i podmienić kości Jest to ryzykowne dla danych, a przecież na nich najbardziej zależy Klientowi. Wystarczy niezgodność oprogramowania kontrolera lub coś innego i kość może zostać wyzerowana - wtedy nie będzie w ogóle możliwości odzyskania danych. Najbezpieczniejszy jest odczyt modułu pamięci i poskładanie danych...
Odzysiwanie danych z SSD jest znacznie trudniejsze od metod stosowanych dla HDD. System kontoli liczby cykli zapisu rozrzuca dane po fizycznych kościach. Dane nie są tak zapistywane jak w benchamarkowych testach, wynika to z poszatkowania ciągłości pamięci kombinacjami kasowanie/zapis sektorów kości FLASH. Kontroler by się nie zgubić, starając się równomiernie...
Czyli najgorzej, spodziewam się tego już po zachowaniu tego nośnika po uruchomieniu FDIE . :| Zależy Ci na danych, to pozostaje odczyt bezpośredni z kości NAND w specjalistycznej firmie DR, o ile się tego podejmą przy takich objawach i bez szczegółów o rodzaju zastosowanej pamięci. Ile "GB" miał ten nośnik?
Kontroler poleciał na 99% w tym wypadku. Aby odzyskać dane trzeba odczytać kość pamięci i złożyć dane w całość. Ona raczej na pewno nie ucierpiała. Kości pamięci w pendrive baaardzo rzadko ulegają uszkodzeniu. Lutowanie innego kontrolera jest obarczone wysokim ryzykiem niekompatybilności firmware itp, a tym samym ryzykiem utraty danych. Najbezpieczniejsza...
To jest normalna pamięć z własnym kontrolerem. Offered in 128Mx8bit, the K9F1G08U0B is a 1G-bit NAND Flash Memory with spare 32M-bit. Czyli zapasowy obszar to 32Mbit, co stanowi ok. 3% całej kości. Mało, ale wystarczy. The on-chip write controller automates all program and erase functions including pulse repetition, where required, and internal verification...
Czy istnieje możliwość otworzenia tego pendrive, ewentualnie odzyskania danych na nim zapisanych?? w sumie będzie na nim ok 3GB danych przeważnie .doc, .pdf, .jpg. Otwarcie i odczyt bezpośrednio z kości pamięci (tu raczej tego nie zrobisz w w domu bez odpowiedniego sprzętu i wiedzy) to ostateczność jak inne metody zawiodą. Może na początek podaj co...
Przecież stoi tam jak byk że trzeba wsadzić do niej kości pamięci, a wyciągnąć oryginalne nieprogramowalne czyli jedyne co wykorzystujesz to obudowę i płytkę drukowaną ze starego karta.
Lepsza płyta: https://www.morele.net/plyta-glowna-asro... Ma lepszą sekcję zasilania, chip audio czy radiator na dysk M.2. Dysk z DRAMem: https://www.morele.net/dysk-ssd-kioxia-e... Alternatywnie: https://www.morele.net/dysk-ssd-adata-xp...
Metoda jak najbardziej bezpieczna :) Wylutowałem kości z pendrive'a, wrzuciłem na programator, złożyłem do kupy i dane są OK. Później, dopero gdy dane były bezpieczne, wlutowałem spowrotem kości do pendrive i wymieniłem uszkodzony sterownik (tylko i wyłącznie w celach edukacyjnych). Pamięć ruszyła a dane były w 100% odczytywalne. Odczyt i złożenie było...
Już to przerabiałem, tzn. ilość pamięci przy odłączonym dysku, bez zmian. Utraty danych się nie boję, bo na dysku nic oprócz programów testowych nie ma. Ten dysk działa, transfer jest ok., zobacz screeny w poście #11. Jutro sprawdzę Everestem.
Witam! Mam programator TL866CS i soft MiniPro w wersji 6 i mam problem z odczytem pamięci EPROM NM27C256NE - jest to pamięć OTP, ale odczytać ją przecież można. Problem polega na tym, że za każdym razem odczytane dane są inne.. Jeśli kilka razy kliknę "Read" to za każdym razem do bufora odczyta inne dane, inna jest suma kontrolna itp... Jest to co najmniej...
Po co ta cała zabawa w odzyskiwanie danych - może niektórzy trzymają na pendrivach trochę ważniejsze rzeczy od pornosów, które można jeszcze raz ściągnąć z internetu. I czasami ludzie mają bardzo poważne powody, by trzymać dane na pendrivie. W każdym razie w tym przypadku zdecydowanie sugerowałbym wylutowanie układu, odczyt na programatorze i składanie...
Cześć, Kupiłem maszynkę vendingową robiącą kawę (Rhea XS H/3) której menu jest zabezpieczone kodem którego nie znam. Odezwałem się do polskiego dystrybutora ale spuścili mnie na drzewo. Na płycie głównej znajduje się pamięć w podstawce M27C512. Pomyślałem że włożyłbym ją do programatora, odczytał jej zawartość i spróbował znaleźć tam interesujące mnie...
(at)cyberpen: hmmm..... chyba jest mała sprzecznośc, cytuje: "Telefon po wykasowaniu danych nie był używany. Zrobiłem roota i próbowałem odzyskać dane tymi programami:" Root byl zrobiony przed wykasowaniem danych czy po ? Jeżeli po to części danych "możesz" już nie odzyskać bo zostały nadpisane...... Rozwiązania: a) bezinwazyjne - czyli programowe np....
Miałem na myśli błędy podczas próby wykonania kopii posektorowej urządzenia. Dlatego też, jeśli takowa kopia jest niewykonalna to zostaje odczyt danych bezpośrednio z modułów pamięci i ich późniejsza odbudowa. Nic Ci nie da przywrócenie pendrive do stanu używalności poprzez wgranie firmware bo wtedy bezpowrotnie dane utracisz, czego kolega jeszcze nie...
Witaj. Decyzja dotycząca zakupu dobra, tylko dysk przeciętny (żeby nie napisać słaby). Niby ma MLC, ale ma badziewny dwukanałowy kontroler Phison S11 bez jakiegokolwiek buforowania DRAM, do tego dyski na tym kontrolerze kojarzą mi się z awariami. W sumie więcej ich odesłałem na reklamacje niż w miarę przyzwoitych modeli na kościach TLC (na przykład...
Cześć Tak jak w temacie, mam problem z zaprogramowaniem pamięci am29f010b w obudowie plcc32. Gdy chce coś zapisać na kości to program willem eprom 0.97ja wyrzuca "error at 0x000000 chip=0xFF buffer=0x55". Przy próbie odczytu ID wyświetla się okienko w którym powinny być dane na temat kości, ale żadnych danych nie ma. Ze schematu wywnioskowałem, że na...
Jak napisałeś do zapisu 6 cyfr BCD potrzebujesz 24 bitów (po 4 na cyfrę). najprościej zastosować równoległą pamięć EEPROM, którą możesz zaadresować równolegle i do której mozesz podać wszystkie dane równolegle. Dwie 16-bitowe kości (16 bitowe słowo danych) dają 32 bity, więc masz niezbędne 24 bity + 8 bitów na rozkurz. Dalej robisz swój układ wpisu/adresacji...
Może może. Błedy CRC to własnie błędnie obliczone sygnatury dla danych. Błedy te pojawiają się podczas operacji na danych, głównie podczas... zapisu i odczytu z pamięci. Zatem sugestia (at)Kolobosa jak najbardziej słuszna. Tylko od siebie dodam, że miałem podobne błędy, jak wyjąłem jedną z dwóch kości RAM. Obie były sprawne. Nie wiem czemu, ale komputer...
Witam, Zaprojektowałem emulator pamięci EEPROM typu 27256, projekt fizycznie powstał ale nie działa zgodnie z założeniami, mianowicie są widoczne sporadyczne błędy odczytu podczas odczytu na programatorze Willem, po podłączeniu do układu aplikacyjnego układ wcale nie rusza. Zamiennikiem kości 27256 jest pamięć SRAM 62256, sterowaniem zajmuję się płytka...
Witam Na szynie I2C podłączoną mam kość PCF8583 oraz pamięć 24C64. Wykonuję zapis do pamięci a następnie odczyt. Jednak podczas zapisu następuje przekłamanie danych. Np zapisuję wartość 35 do pamięci a w rzeczywistości zapisana zostaje wartość 32 lub 33. Gdy odłączę od szyny I2C PCF8583 problem znika. W czym więc leży problem? Bardzo proszę o jakieś...
Witam, ostatnio znajoma mnie prosiła o odzyskanie danych z Huawei P8 lite. Zakupiłem sobie: https://multi-com.pl/,details,id_pr,2220... oraz https://multi-com.pl/,details,id_pr,2168... odczyt z tamtej pamięci poszedł bezproblemowo. Teraz znajomy prosił mnie o odzyskanie...
Do tego celu niezastąpiona jest rozdętka od bulgotnicy, najlepiej taka z dużym grzdylem ;) A tak na serio - obejrzałem wszystkie czujniki jakie na chwilę obecną mam - a mam ich trochę - z Omrona, Sicka, Selsa, IFMa, Sensoparta i Siemensa i na każdym była data produkcji - w formacie IEC lub rok-tydzień, lub numer serii. Nawet jeżeli jakiś producent umieszcza...
Jakbym był wykładowcą, też dałbym Ci piątkę, bo w Polsce trudno o wykładowcę, który tak naprawdę rozumie dyski. Ogólnie opisałeś to w ciekawy i w zasadzie w prawdziwy sposób, ale trochę poczepiam się szczegółów: Tak - mamy struktury logiczne systemów plików, które zazwyczaj widzimy jako drzewko katalogów (folderów) i podkatalogów. To z punktu widzenia...
http://obrazki.elektroda.pl/4316222900_1... Random Acces Memory, w skrócie RAM, to pamięć, gdzie komputery w większości przechowują dane aktualnie wykonywanych programów. Procesor może odczytywać dane z RAM-u dziesiątki tysięcy razy szybciej niż w przypadku dysku twardego komputera. Dzisiaj w czasach, gdy przetwarzamy duże ilości danych,...
Mam też w pracy Kartę PC3000 Flash... Tylko czy to będzie wykonalne (pamięci pracują w dual channel, pewnie jakimś algorytmem trzeba będzie je łączyć tylko jakim...) Takie krótkie blade mignięcie co oznacza? czy ewentualne podstawienie (w przypadku uszkodzonego kontrolera) nowego kontrolera przeczytało uruchomiło by flash diska? PC3K Flash to nie karta....
A400 to nie jest topowy dysk, rodzaj/jakość kości pamięci, kontrolera, obecność DRAMu mogą mieć większy wpływ na szybkość czy responsywność (tu ważne są odczyty/zapisy losowe). Np. wspomniany wyżej Crucial MX500 to dysk z wyższej półki i on długo utrzymuje pełny zapis danych. Wg tego testu po wypełnieniu bufora zapis spada do solidnych 400MB/s, podczas...
Siemka, Urządzenie to sterownik silnika golfa 3 1,9 tdi o oznaczeniu 1z zaś sterownik to msa15 028 906 021gg. Na jakim procku to nie pamiętam jak zajadę do domu to wyjmę ster. i odpisze jaki. Jeden program zajmuje 256kb ale jest podzielony po128kb i nagrany na dwie kostki 29f010 z których procek odczytuje tabele danych. Zrobiłem już gotowe kostki 29f020...
Odpowiadając na pytanie: Darmowymi sposobami się nie da. Istnieją specjalnie spreparowane flashe które pomijają konieczność takiej weryfikacji. W tym konkretnym modelu (J3 2106) można też dokonać odczytu (dump) nawet bez włączonego ADB i z rozbitym ekranem. A co w wypadku gdy telefon ma włączone FRP tak jak 90% telefonów na rynku? Moim zdaniem to wprowadzanie...
Saved, na tym kompie z pewnością zagrasz i to nie tylko w pierwszą lepszą grę. Za wyznacznik wziąłem kwotę, jaką możesz wydać. Podzespoły pochodzą z tego sklepu:http://www.ram.net.pl Płyta główna:Asrock Extreme3 AMD 870 Socket AM3 319,76zł CPU: AMD Athlon II X3 445 (AM3/95W) 330,65zł GPU: Connect3D Radeon HD4850 512MB DDR3/256b HDMI 359,99zł RAM: DDR3...
ok, chyba tak trzeba będzie zrobić, mogę użyć albo pamięci szeregowych albo równoległych. Równoległe są szybsze ale potrzebują więcej pinów z kontrolera. np. w równoległych zapis się odbywa na zasadzie włączeniu trybu odczytu, następnie nóżki adresowe ustawiam w stan wysoki/niski różne konfiguracje w zależności od ilości bitów adresowych 8, 16, itp....
W sieci znalazłem jakieś porady na taką dolegliwość, ale wiążą się one z formatem... a mi zależy na dostaniu się do plików znajdujących się na penie, ale nie wiem czy tak się da, stąd moja prośba o pomoc i porady. (jeśli okażę się to niemożliwe to wtedy dopiero awaryjnie zabawa w odzysk danych po formacie) Skąd wy bierzecie takie pomysły? Programowa...
Kontroler (Silicon Motion SM225x :?: ) w takich SSD-ach "szyfruje" dane. Malo kto potrafi to "poskładać" po odczycie z kości pamięci.
Chyba chodzi o ‧" Funkcja Aspect Control pozwala użytkownikowi na wybranie trybu wyświetlania obrazu spośród opcji Pełny Ekran i 4:3 co zapewnia wysoką jakość filmów i gier komputerowych bez opóźnień w przesyłaniu danych ani zakłóceń obrazu". To powinno być ustawiane w OSD. Jeżeli nie można zapisać lub jest zły odczyt to można podejrzewać uszkodzenie...
Ze względu na bardzo dużą ilość danych, przez to też zużycie logiki rozpatruje użycie RAMu, na boardzie mam 2 kości Async. SRAM (2 x 4 Mbit organized 256 words of 32bits) czyli 18 bitów na adres i 16 bitów na dane na jeden SRAM, będą mi potrzebne 18 bitów danych(16 bitów z SRAM Low i 2 bity SRAM High) i 17 bitów adresowych, po zapisie danych do ramu...
Wiec tak wnioski: 1 - CF do mojego zastosowania się nie nada ze względu na te bufory 512 a w linii mam 800pkt - wprawdzie można by to zrobić na zasadzie FIFO z inna pamięcią - czyli czytać z CF za pomocą FPGA i potem przerzucać to do innej pamięci 1MB i dopiero z tamtej pamięci na matryce - ale wg mnie to bardziej skomplikowane rozwiązanie 2 - Pomysł...
Kolego Yogi - nie próbuj przelutowywać tej kostki do innego pendrive'a! Warunek jest taki, że kontroler musi być identyczny, ale nawet jak będzie identyczny, to raczej nikłe szanse, że trafisz na tak samo zaprogramowany. Głownie jednak przestrzegam przed tym ,iż niektóre kontrolery kasują zawartość kości po napotkaniu "obcej kostki"! Po pierwsze przed...
Starsze modele SSD'ków (jak słynny SAMSUNG 840 EVO) posiadały "niedoskonałe" kości pamięci flash. Od lat eksploatuję dwie sztuki 840EVO 120GB. To o czym kolega mówi to po prostu pamięć TLC. Weźmie kolega inne SSD używające TLC i problem będzie podobny. Problem rozwiązywany poprzez firmware, dysk w czasie wolnym po prostu nadpisuje dane aby na bieżąco...
Jednak moja wersja sejfu nie posiada motywu z pastylką Model Magna 800 otwiera się za pomocą klawiatury pinpad, modele serii Titan są na kartę, Quantor na pinezkę. Pastylkę iButton, czyli ten ich Masterkey, przykłada się do maszynki EOT 300 lub BiMaxa, a maszynkę łączy kablem z sejfem (gniazdo na płytce pinpada). https://obrazki.elektroda.pl/9335554200_...
Nie będę pisał dwa razy, więc przekopiowałem swoją wypowiedź z innego forum... No cóż. Jak widać zainteresowanie tematem jest dość skromne, jakby nikt nigdy tego nie robił lub była to jakaś wielka tajemnica. Poradziłem sobie sam. Podziękowania dla movzx za to, że w ogóle podjął jakąkolwiek próbę i dyskusję. Postanowilem zamieścić na forum kilka uwag...
Poczytałem trochę i niestety.... pogodziłem się z utrata danych. Na poziome LBA jak pisze 'kaleron' dane są już nie do odzyskania, przynajmniej przez programy do odzyskiwania danych które działają na poziomie LBA. Żeby podjąć próbę odzyskania danych, należy taki dysk wprowadzić w stan fabryczny by wyłączyć działanie funkcji TRIM wewnątrz dysku, żeby...
Witam, Słowem wstępu - zaczął szwankować mi prędkościomierz w aucie. Po różnych testach okazało się, że problemem jest kość pamięci EEPROM. Trafił się na innym forum człowiek, który zadeklarował swoją pomoc. Mija 4 miesiąc, a ja ani nie mam starej kości, ani nowej. Owy człowiek, zostawił mi screena z odczytem z mojej kości pamięci, który wygląda tak:...
Starałem się jak mogę pomóc na podstawie tego co robiłem. Jak będą potrzebne dane dotyczące starych układów to przekopię archiwa i wydobędę co tam jest. Rozumiem przyczyny, dla których tak to chcesz zrobić. Budując od zera zawsze zostaje trochę odpadu i jak trzeba coś zmienić i inaczej ulepić to jest z czego. Dobrze, że sprawdziłeś jakość linii transmisyjnych,...
ajni: welcome back... Po pierwsze, to po podłączeniu ogniw do sterownika należy najpierw przeprowadzić formatowanie, naładować, rozładować i tak ze dwa razy. Rzecz jasna wszystko w kompie. Te 80% to tylko wynik kalkulacji windy i sterownika, po pierwszym uruchomieniu jest niemiarodajny. Więc się nie dziw, że bujał 15' na tych 80%. Drugie, mało optymistyczne:...
Te metody działały na Androidzie poniżej 6 więc obecnie nie mają żadnego zastosowania. Po pierwsze obecnie telefonu nie zrootujesz przez zablokowane bootloadery. Po drugie, jeśli nawet zrootujesz to zresetujesz do ustawień fabrycznych. Po trzecie pamięci od Androida 6(z małymi wyjątkami) są szyfrowane więc odczyt z kości pamięci nie da zupełnie nic....
ciekawym pomysłem było wystawianie 'fałszywej mapy' w przypadku próby odczytu całej pamięci po kolei (o ile nie robi tak sterowanie silnika). Nawet wyciągnięta kość będzie bezużyteczna dla kogoś kto nie wie, że jest takie zabezpieczenie.
Dołączył bym się z pytaniem do tematu. Też mam pendrive na tym chipsecie, i mam pytanie czy można odzyskać dane przekładając kość pamięci do takiego samego sprawnego pendriva, a może przekładka kontrolerów by umożliwiła zgranie danych ? Przekładając pamięć lub kontroler ryzykujesz tylko wyzerowaniem pamięci i utratą danych. Nie tędy droga. Tak jak...
odczyt danych kości odczyt danych kości pamięci samsung odczyt danych pamięci flash
marshall przełączać kanał aparat zacina telefon zimnego nawiewu
stabilizator napięcia prądnicy wideodomofon zamel
Pionowy pas z prążkami na wyświetlaczu Toshiba C870 Numer PNC 91107700308 - Co oznacza?