Przez pewien czas przez palnik będzie płynęło powietrze zamiast gazu. Jak będzie już gaz to odpalasz palnik i normalnie używasz.
Przykręcić pozostałe,
Jeżeli jest to jednodrogowa grupa pompowa to bez pompy elektrycznej nie odpowietrzysz. Ale Jeżeli dwudrogowa to na zasilaniu powinien znajdować się separator który do tego służy
Po wielu startowaniach piec winien sam się odpowietrzyć. Jaki stan elektrod? Też uzupełnić wodą syfon spustu kondensatu, A ostatnia konserwacja kotła była ? ,
Czyli mówicie ze problem leży w zbyt małym naczyniu przeponowym? Może być ale nie musi. Jak już pisałem potrzebujesz naczynie o pojemności min, 10% pojemności zładu Twojej instalacji c.o. Jak kojarzę to w jednym żeberku może być ok. 1 l wody, więc 10 żeberek daje już 10 l wody na jeden grzejnik 10 żeberkowy. Nie kojarzę w kotłach gazowych naczyń większych...
Spokojnie, płyn solarny nie ma możliwości zmieszać się z wodą. Nie ma nigdzie połączenia, trzeba podłączyć stację do napełniania, odpowietrzania instalacji solarnej. Tak, że spokojnie.
Jeszcze tak na marginesie - odpowietrzanie przeprowadzasz na wyłączonej pompie.
Fabrycznie ustawiona opcja to praca ciągła pompy z termostatem . Kolego jeżeli chodzi o ciśnienie to wydaje mi się że jest to wynikiem odpowietrzania instalacji CO.
ODRADZAM STANOWCZO PŁYNY USZCZeLNIAJĄCE! Aż dziw bierze że DON Romano coś takiego poleca:( Nieznaczne ubytki ciśnienia mogą być spowodowane odpowietrzaniem instalacji lub początkową fazą uszkodzenia naczynia kompensacyjnego c.o. W najgorszym przypadku moze byc to nieszczelność na wymienniku głownym. Pozdrawiam Adam
Jeśli instalacja ma obieg otwarty i masz zamontowaną pompkę to łatwiej odpowietrza się instalacja gdy przejdziemy na obieg grawitacyjny przy wyłączonej pompce( jeśli masz tylko taką możliwość).
To jest ważne, dodatkowo zakładają takie daszki z blachy na pompę, bo często przy odpowietrzaniu instalacji woda uszkadzała pompy.
Odkręcone kapturki na odpowietrznikach umożliwiają odpowietrzanie instalacji. Jeżeli przestały prychać, to powinny być zakręcone. Warto jednak co jakiś czas je odkręcać. Pozwala to na odprowadzenie powietrza z instalacji jeżeli takie jeszcze się nagromadzi w korpusie odpowietrznika. Odpowietrzona instalacja lepiej grzeje.
Zrób zdjęcie. Może odpowietrznik jest uszkodzony.
Witam Pytanko, a jakby tak zrobić program testowy P.000 odpowietrzanie instalacji grzewczej ?
Kolego to jakaś nowatorska metoda płukania instalacji powietrzem, po tym co zrobiłeś to naprawdę potrzeba wiele zachodu aby odpowietrzyć tą instalację, odpowietrzać aż do skutku. pozdrawiam.
Próbowałeś je odpowietrzać?
Jak odpowietrzałeś instalację?
Raczej tak, chociaż może odpowietrzyć się sama przy okazji odpowietrzania instalacji.
Powinien być odkręcony, wtedy instalacja sama się odpowietrza
Zastanawia mnie jeszcze dlaczego serwisant 10 godzin odpowietrzał instalację :) żyła złota :)
Dziękować. Oczywiście zrobię opcję pierwszą. na przelew założę pexa 16 i puszczę go do baniaka jakiegoś w piwnicy. A co z tymi spadkami czy to będzie dobrze. I czy trzeba na każdy grzejnik automat czy jak raz odpowietrzę wszystko super- ręcznymi odpowietrznikami to będzie dobrze? Tylko nie PEX-a 16. To muszą być jak największe przekroje, czyli miedź...
Zawieszone rotametry Witam. Do rozdzielacza ogrzewania podłogowego miałam podłączoną tylko jedną sekcję ogrzewającą piętro nad rozdzielnią. Po 1,5 roku, kiedy skończyłam remont, hydraulik podłączył kolejne sekcje. Jest ich razem 9. Mam problem z przepływem w trzech sekcjach, rurki biegnące od nich nie nagrzewają się. Rotametry wskazują w nich 0. Instalacja...
Tamten trójnik to chyba Pudzian zakręcał bo nie idzie go ruszyć. Powalczę z nim mam nadzieję jutro. Nie musisz się męczyć . Odkręć elastyczny wąż od pompy , podnieś go max do góry i wlewaj do niego wodę aż bąbelki nie będą z niego wychodzić. Tym sposobem też zalejesz odcinek instalacji pompa-studnia .
Wchodzisz do góry i odpowietrzasz. Schodząc sprawdzasz. Woda musi być uzupełniana na bieżąco, bo co ci z tego, jeżeli zabraknie wody w układzie?
Wiem co się dzieje jak jest dużo gazu w takiej rurze do zbiornika wyrównawczego , widziałem efekty . https://obrazki.elektroda.pl/9081498000_... Chyba że widziałeś co innego choć nie potrafię sobie wyobrazić co - prawidłowo podłączone naczynie w sposób naturalny odpowietrza instalację i nie niesie za sobą negatywnych skutków Nawet...
Najbardziej mnie zastanawia ten trójnik od gazu, po co on tam jest? Był taki przepis,ale nie wiem czy jeszcze aktualny.Wymogi gazowni.Można było odpowietrzać instalację,a w momencie zalania inst. uszczelniaczem,tamtędy spuszczano uszczelniacz.
W czasie napełniania wszystkie przepływomierze odkręcone na max jak i białe pokrętła. Po zalaniu wodą całkowicie odpowietrzamy instalacje ogrzewania, uruchamiamy pompę i dopiero ustawiamy przepływy.
Wszystko się zgadza. Ale w omawianej instalacji są odpowietrzniki ręczne i myślę, że kol. zibi86 ogarnia trochę hydraulikę i wie żeby odpowietrzać instalację na wyłączonych pompach.
To sprawdź ten odpowietrznik, albo go wymień bo moim zdaniem powinno to działać bez takiego ręcznego odpowietrzania.
Tak wykonana instalacja ( na sztywno, bez śrubunków, odpowietrzników) prawdopodobnie nie wymaga odpowietrzania, bo taka instalacja powinna się samoczynnie odpowietrzyć. Przyczyna leży gdzie indziej.
No i już widać pierwsze błędy. Skrzynka rozdzielacza znajduje się poniżej płaszczyzny ogrzewania podłogowego. Tak, zamontowana skrzynka uniemożliwia prawidłowe odpowietrzenie się instalacji ogrzewania podłogowego. Gdyby zasilała grzejniki to by nie było problemu, ponieważ grzejniki wyposaża się w odpowietrzniki. Drugi błąd to na listwach rozdzielacza...
Chodzi o ten zawór w "bok" nad zasobnikiem wody - służy do spuszczania wody, lub do jakiegoś ręcznego odpowietrzania.
witajcie ,kolego jakoś te przepisy ci nie odpowietrzają instalacji.
a jednocześnie zwiększyć wydajność przepływu płynu na wolnych obrotach W wąż do reduktora wkładam wentyl samochodowy , taki przepływ starcza reduktorowi. Po drugie pompke najlepiej załączać samemu przyciskiem po kluczyku. Jaki masz dokładnie silnik . Najpewniej zamontować pompę tak jak silnik zasila gorącą wodą czyli na wyjściu z głowicy. Od razu montuj...
Taki lapsus językowy. Oczywiście chodziło mi o zwalczenie hałasu. Wystarczy jak pisałem wcześniej zmniejszyć bieg pompki/pompek o jeden lub dwa. Trzeba tylko pamiętać że w okresie przejściowym wydajność grzewcza instalacji będzie wystarczająca ,ale ze spadkiem temperatury na zewnątrz może zajść konieczność powrotu na stare ustawienia pomp CO by dogrzać...
To czy uzyskasz wymaganą wysokość naczynia, to trzeba sprawdzić, zmierzyć, obliczyć. Co do zagrzania grzejników- jeśli rozpalasz codziennie, a może kilka razy na dzień, jak niektórzy robią, to spróbuj palić ciągle i wtedy masz ciągle ciepłe grzejniki, a problem z przeróbką ? to nic nie rób jak za dużo roboty i odpowietrzaj instalację codziennie.
Niech ojciec lepiej poszuka lokalnego specjalisty, bo sam sobie z tym nie poradzi. Tym "odpowietrzaniem", on wypuszczał czynnik z instalacji freonowej, który teraz należy uzupełnić, lub wymienić na nowy w zal od jego rodzaju.
Zasadniczo zawory zwrotne powinny być za pompą, a nie przed. Poza tym odpowietrznik przed pompą będzie działał jako napowietrzacz. Zamiast odpowietrzać instalację to będzie ją zapowietrzał. Jeżeli z jakiegoś powodu jest tam potrzebny ten odpowietrznik to powinien się znaleźć za pompą. Złączek ocynkowanych nie powinno się używać w instalacjach CO, a...
Takie odgłosy wydalą bąbelki powietrza w instalacji . Słychać je nawet gdy odpowietrzanie działa prawidłowo. Odpowietrzniki masz zapewne automatyczne ?
Płukać najlepiej od najwyższego punktu. Najlepiej podłączyć wodę pod przelew zbiornika wyrównawczego tak żeby woda płynęła z góry na dół po czym wypływała tam gdzie jest opróżnianie układu. Dobrze też zakręcać grzejniki tak żeby całe ciśnienie płukało tylko pojedyncze grzejniki i tak na zmianę. Niekiedy warto też odkręcić dolne korki w grzejnikach po...
Możesz zrobić zdjęcie instalacji nad piecem? Z naczyniem wyrównawczym włącznie?
Nie wiem natomiast jaki to będzie miało wpływ na odpowietrzanie instalacji, bo może być tak że większość powietrza będzie zabierana z wodą przez pompę obiegową. Właśnie o to chodzi. Wylot pionowy powinien iść bezpośrednio do naczynia, aby się dobrze odpowietrzało.
Tego czy tam było czy nie było coś robione to ani Ty, ani, ja, ani autor tematu nie wiemy. Powiedzieli autorowi tematu, że "odpowietrzali" instalację. Jaki przyświecał im cel to tylko oni wiedzą. Może sprawdzali przepływ gazu rurami, aby sprawdzić czy rury są drożne i czy czegoś nie ma w rurach, co wpadałoby w drania i generowało takie dźwięki? Może...
Odpowietrzniki ( mam kaloryfery aluminiowe z odpowietrznikiem jak na jednym z pierwszych postów) nie działają tzn odkręcam je (nawet do końca) i nic ani powietrze ani woda nie wylatuje. Może być tak,że zatkane są otworki w zaworach,albo jest niski poziom wody w instalacji.
1. Zawór 3 jest w złym miejscu - jego zamknięcie uniemożliwia odpowietrzanie instalacji cwu. 2. Zamontowanie zaworu w zaproponowanym przez Ciebie miejscu odetnie naczynie wyrównawcze i będzie wielkie "bum" jeśli ktoś zamknie zawory na kaloryferach.
czyli odłączam od instalacji, wylewam wodę. pompuje (do ile? 1 bar?), podłączam, zalewam instalacje, odpowietrzam na kaloryferach, znowu zalewam i rozpalam?
Czy w audi trzeba odpowietrzać instalacje chłodniczą? Oczywiście, że trzeba.
Trzeba skuć płytki w ubikacji i zrobić instalację jak należy. Może ne wszystkie, wystarczy tyle, aby dało się tam zamontować zawór służący do odpowietrzania instalacji, a może dałoby się to połączyć z funkcją zaworu bezpieczeństwa.
musiaby instalować kruciec gwintowany pod manometr, Króciec - dostępne w polskich sklepach, więc nie widzę przeciwwskazań. tematu odpowietrzania instalacji bym nie ruszał No comment. nazajutrz temperatura całego objektu obniżyła się ... na tyle by wskazanie manometru spadło do zera. Dobry żart. Kto mu to wszystko zrobi? To raczej nie dotyczy tematu...
Witam Spotkałem u jednego gościa rurę do zalewania, była dokręcona jakieś 50 cm w pionie. Twierdził, że dużo lepiej się zalewa, odpowietrza pompa, a za pompą był zawór odpowietrzający. Instalacja często była wyłączana (domek użytkowany raz na jakiś czas). Pozdrawiam
Trudno dokładnie opisać odpowietrzanie nie widząc instalacji. Po pierwsze woda zawsze musi być w naczyniu wyrównawczym. Jeśli jest zapowietrzone kilka grzejników, to zacząć trzeba bardziej od tych położonych niżej. Odpowietrzać jednocześnie pilnując, by woda była cały czas w naczyniu wyrównawczym.
Miałem podobny problem ale z innym modelem pieca, grzejniki niektóre grzały bardzo mocno mimo ustawien na połowę a inne mniej będąc na full. Postanowiłem odpowietrzyć instalację przy grzejnikach i w miejscu do odpowietrzania instalacji, po tym grzejniki zaczęły grzać równo jednak problem powrócił po jakimś czasie, okazało się że jeden grzejnik był nieszczelny...
No tak... naczynie jest wpięte nieprawidłowo, hydraulik strzelił sobie w kolano a Ty kulejesz. W miejscu odpowietrznika na rórze zasilania c.o należało podpiąć naczynie a samo naczynie powinno mieć możliwość odpowietrzania instalacji, u Ciebie tego nie ma, bo zaślepione. Wołaj tego hydraulika niech Ci to poprawia!!!
Witam, To mój pierwszy post na tym forum. Poproszę o dokładniejsze instrukcje w tym o co zapytam, czytałem wiele, ale nigdzie nie ma tego jasno opisanego, a ja nie chcę czegoś robić zanim nie mam pewności że zrobię to dobrze, zwłaszcza z gazem. Piec dwufunkcyjny Junkers Euroline, manometr wskazuje 1 Mbar, grzejniki słabiej grzeją. Doszedłem do tego...
Zgadujemy panowie i snujemy teorie spiskowe. Za mało faktów aby skutecznie zdiagnozować problem naszej koleżanki. Może wstawi jakieś fotki. (grawitacja nie pokona tego oporu) Ten układ pracuje z pompą.
będę odpowietrzał instalację a potem zajmę sie sterownikiem, daj znać jak tam Twoja sprawa. Najgorzej, że to wszystko wyszło dopiero jak zima w pełni.
Znaczy, że masz gdzieś niżej jeszcze powietrze. Nie napisałeś czy układ otwarty czy zamknięty i w jaki sposób odpowietrzasz instalację. Zawsze można się uprzeć włączając pompkę na najwyższym biegu i odpowietrzać grzejnik i dobijać wody, na przemian aż powietrze zostanie całkowicie wydmuchane z instalacji.
Termostat to służy do automatycznego ustawiania temperatury zadanej w pomieszczeniu, a nie do odpowietrzania grzejnika, czy instalacji.
Czyli obniżenie wyjścia przelewowego wyeliminuje wybijanie wody przez odpowietrzenie ? Odpowietrzanie instalacji doprowadzone do naczynia wzbiorczego ma być wykonane w ten sposób, by powietrze, czy para wodna mogła swobodnie(nie przez wodę w naczyniu)wydostawać się na zewnątrz.
Ale nie ułatwi odpowietrzania.
Piękna dyskusja. Ale proszę założyć, że instalacje niskociśnieniowe (bezciśnieniowe) nie mają zaworu zwrotnego. Zwyczajnie małe ciśnienie nie otworzyłoby zaworu. Konstrukcja ogrzewacza zapewnia brak możliwości pracy grzałki na sucho (w pewnych granicach). Jeśli termostat nie wyłącza grzałki to klęska. Wprawdzie przez zawór (kran) pójdzie para ale jeśli...
Zakręć na chwile pozostałe i wtedy odpowietrzaj.
BILGO ten zawór ma z 20 lat , jest od samego początku jak zrobili mi instalację gdzieś w w 1995 r, potem tylko zmieniłem sobie grzejniki na aluminiowe ale reszta była bez zmian , aż do teraz, do tej modernizacji. Wszystko do teraz chodziło bez zarzutu i nigdy nie było problemu ani z zaworem różnicowym ,ani z odpowietrzaniem instalacji.
Jak się wciśnie zaworek w naczyniu to leci powietrze? Leci woda? Jakie jest ciśnienie powietrza w naczyniu? Mierzymy to ciśnienie po otwarciu spustu wody z instalacji i dobijamy naczynie powietrzem przy otwartym spuście. Dobijamy do ok. połowy ciśnienia maksymalnego w instalacji, czyli ok. 1,3-1,5 bara. Jeżeli z zaworka leci woda to naczynie do wymiany....
Zamykasz zawory przed pompą (wyłaczona), sprawdzasz drożność filtra siatkowego, otwierasz zawory i odpowietrzasz pompę. Może trzeba uzupełnić wodę w instalacji (instalacja otwarta czy zamknieta?) Nie masz manometru na piecu c.o.?
No tak, ale jeżeli to są początki jej końca? Tak tylko gdybam. Przecież tam w zbiorniku jest niewielka ilość powietrza,wiec jak by była nieszczelność , to po próbie odpowietrzania instalacji, brakłoby tego powietrza i później, przy kolejnym uzupełnieniu instalacji wodą więcej powietrza by nie poszło do rur. Problem tkwi gdzieś indziej, ale z samych...
Zbiornik przeponowy zazwyczaj jest przykręcony przez złączke z zaworem. Czyli odkręcając zbiornik (kręcąc nim) poleci troche wody, ale jak już gwint się skończy, to zawór złapie. Jeśli zbiornik jest zamontowany na sztywno, to spuszczasz wodę z układu i demontujesz zbiornik. Sprawdź ciśnienie wstępne poduszki gazowej (opis wcześniej). Zrób tak, by ciśnienie...
Na załączonym zdjęciu widać, że rura, która odchodzi od pompy idzie tak jak by w dół, więc pompa jest w lokalnie najwyższym punkcie, jak złapie powietrze to go nie przepchnie i się zatrze. Tą pompę która hałasuje próbowałeś odpowietrzać? Widać ze instalacja jest skręcana na stali na pakuły. Jak robiłem modernizację parę lat temu to też robiłem klasycznie...
Możliwe, że ciśnienie w instalacji budynku spadło poniżej pewnego poziomu (odpowietrzanie) i instalacja się wyłaczyła (zabezpieczenie na wypadek uszkodzenia rur). Rano przyszedł konserwator, sprawdził układ, dopuścił wody i ogrzewanie zastartowało.
Witam starałem się zrobić tak jak opisane,niestety po zakreceniu niebieskiego zaworu nie leci woda,przeslalem układ na otwartych zawodach,każdą pętlę z osobna ,powietrzne było widać że zeszło z wodą.zobaczymy poczekam i napiszę czy zadziałało
Zadziała, jak jest odpowiednia ilość wody w instalacji.
Na razie odpowiem tak: im wolniej dopuszcza się wodę do układu, tym lepiej układ się odpowietrza, bo powietrze "ma czas" spokojnie wyjść z zagłębień instalacji.
A czasem nie blokuje grzania sterownik pieca ? Jaki w ogóle to piec i instalacja ?
To co na zdjęciu to zawór do napełniania instalacji c.o. Aby ułatwić sobie zadanie zakup kluczyk do odpowietrzania instalacji(śrubokrętem możesz ten zawór uszkodzić i będzie lipa), ew. możesz mieć taki długi plastikowy kluczyk(czarnego koloru, który tam pasuje :)). Kręcimy zaworem na wyłączonym kotle aż usłyszymy, że woda leci, nie odkręcamy go na maksa...
Napisać, że często się zapowietrzają grzejniki (po odpowietrzeniu po napełnieniu instalacji nie powinno byc konieczności ponownego usuwania powietrza w trakcie sezonu grzewczego). Konieczna jest likwidacja przyczyny, gdyż samo "leczenie objawowe" musialoby być często powtarzane (wielokrotne odpowietrzanie w sezonie). Tam jest jakaś wada (nieszczelność...
Witam, kilka razy wymienialismy silownik lub przewod w 2 osi skretnej i o dziwo odpowietrzyl sie sam ( 4 osiowy). W ostatniej osi skretnej przy uszkodzeniu silownika, wymiany przewodu lub przegubu kulowego oś po skręcie nie cofnie się do jazdy na wprost i pewnie jak zauważyłeś bardzo utrudnione jest cofanie w wielu wypadkach może być wręcz nie możliwe....
Trochę nie tak. Trzeba po jednej. Zakręcić wszystkie i zawsze tylko jedna otwarta. Wtedy musi być widać przepływ, jak nie ma to raczej zapowietrzona dana pętla. A czy filtr przy kotle czysty? Dodano po 6 I jaką masz pompę w kotle, z nastawą ręczną czy PWM (regulowaną przez sterownik kotła). Dobrze by było ustawić na razie na max. Albo może jest w kotle...
Dopełniłem instalację do 1.3. Jeszcze jedno - czy muszę teraz odpowietrzać kaloryfery?
Witaj! Zbiornik wyrównawczy służy do odpowietrzania instalacji grzewczej. Piony powinny być połączone z tym naczyniem. Zbiornik ma spełniać dwa zadania. 1.odpowietrzać układ cieczy a drugie zadanie to dla bezpieczeństwa nie dopuścić do rozerwania koła w momencie zagotowania./Obecnie stosowane są specjalne zawory,które chronią przed rozsadzeniem kotła/...
A jeśli można wiedzieć co do takiego rozruchu należy, a co podczas tego rozruchu faktycznie robili? Mnie często zdarza się jechać na rozruch "gotowej"kotłowni a tam kocioł na hakach, ale całe okablowanie, odpowietrzanie instalacji co. cwu. gaz, muszę zrobić sam (schodzi się z tym kilka godzin)- wtedy też sobie liczę.
Czyli raczej nic złego się nie dzieje? Pytam dlatego gdyż wcześniej nie zaobserwowałem takich dźwięków. Ale i tak wypuszczę wodę z całego układu żeby wypuścić to co się zebrało na dnie. Jednak czy przy odpowietrzaniu całej instalacji (mam podkowe w kuchni węglowej) wystarczy odkręcić krany i puścić główny dopływ wody? Czy coś jeszcze muszę zrobić żeby...
Kiedyś producenci zalecali odpowietrzniki automatyczne (dołączali je w zestawie), przy czym pod takim automatem musiał byc zawór odcinający. Zawór ten mógł być otwarty tylko podczas napełniania i odpowietrzania instalacji. Obecnie kiedy prawie każdy instalator dysponuje specjalistycznym sprzetem(pompa do napełniania i odpowietrzania solarów) odpowietrzniki...
Nie ja przypaliłem tylko się przypaliło, ja nie powinienem koło tego pieca chodzić i się na tym znać, to powinno samo chodzić i działać dobrze i się odpowietrzać tak na prawdę.... ja ni umiem odpowietrzać instalacji. Ostatnio był u mnie serwisant jak pisałem i nie stwierdził, że mam nie używać pieca dopóki nie odpowietrzę instalacji, nie mówił ze sie...
Ja trzykrotnie wyjmowałem wielozawór dla odblokowania pływaka i nie musiałem wymieniać uszczelki. Miałem natomiast kłopot ze szczelnym wyprowadzeniem gazu do instalacji. Instalacji po tej operacji nie odpowietrzałem. Szczelność sprawdzałem mydlinami.
Co do zapowietrzenia się instalacji gazowej to wystarczy wyciągnąć wtyczkę sieciową i powtórnie wsadzić to wtedy włączy się tryb automatycznego odpowietrzania. Pewny jesteś że kocioł automatycznie odpowietrzy instalację gazową? Nie pomyliłeś z odpowietrzeniem instalacji CO? Sprawdziłeś czy gaz dociera do kotła jak sugerowali koledzy?
Witam :) te przeźroczyste elementy to rotametry one pokazują jaki jest przepływ na danej pętli , jak pokazuję zero znaczy że tam nie ma tam przepływu. Spróbuj poluzować czarną nakrętkę na mosiężnych elementach po prawej na dużym rozdzielaczu jak są dokręcone może wtedy powietrze sobie ucieknie :). zobacz też czy pompka przy piecu jest na 3 w instalacji...
Niepotrzebna komplikacja instalacji. Jaja sobie robisz? Co tu masz skomplikowanego i ponad to co jest niezbędne? W tym ukałdzie jest tylko jeden, jedyny zawór, który można pominąć to jest zawór różnicowy, odpowietrzający instalację grzejnikową. Nie musi go być, ale wtedy instalację grzejnikową trzeba ręcznie odpowietrzać.
Miałem kilka przypadków instalacji miedzianych z grzejnikami aluminiowymi gdzie z powodu połączenia tych metali tworzyło się ogniwo i cały czas instalacja się zapowietrzała. Warto zobaczyć przy odpowietrzaniu czy to co wylatuje z odpowietrznika się pali ( wodór ). Jeżeli się pali to masz problem i może trzeba zalać instalację specyfikiem do aluminiowych...
W starych instalacjach odpowietrzało się na śrubunku przy zaworze , ale grzejniki były montowane tak że koniec grzejnika był lekko w dół i z odpowietrzeniem nie było problemu .
Dzień dobry mieszkam na ostatnim piętrze w bloku. Problem polega na tym że rurki zamiast odpowietrzyć to płynie nim woda co powoduje ciemne smugi na ścianach. W tych rurkach są zawory ale ani drgną.
Odpowietrznik musi być za pompą, a nie przed pompą. Jeżeli jest przed pompą (po stronie ssącej) to zamiast odpowietrzać, bedzie napoweitrzał instalację. Przy pompie powinien się znaleźć zawór bezpieczeńśtwa wpięty tak, aby nie było możliwości odłączyć go jakimkolwiek zaworem. Chyba, że zawó wbudowany jest w pompę. Tak samo przy zasobniku powinien się...
Z częściami do kotłów jest tak że każda marka ma swoje patenty przyłączy elementów, czasami są do Siebie podobne czasami nie. By sprawdzić ciśnienie w naczyniu wzbiorczym musisz spuścić całkowicie wodę z kotła poprzez zamknięcie zaworu zasilającego wodę (1 z prawej) następnie odkręcasz kran na ciepłej wodzie po czym musisz odkręcić pokrętło dopuszczania...
Odkąd kupiłem automaty to odpowietrzanie instalacji to czysta przyjemność. Tylko mam swoją indywidualną instalację, a mając ogrzewanie miejskie jeśli padnie automat przy grzejniku to jest problem z wymianą. Nie ma problemów z wymianą, gdy jest zawór na gałązce powrotnej z grzejnika a zawór termostatyczny (na zasilaniu) daje się całkowicie zakręcić...
Znalazłem przyczynę - razem z wodą pompa zaciąga także powietrze . To powietrze dostaje się gdzieś w okolice czujnika ( jakiego ?) i system wariuje . Odessałem przez rurkę do ubijania piany kilka mililitrów wody - podciśnienie . Włączyłem ekspres i działa . Czy ktoś z serwisu zelmera może mi powiedzieć - czy ten system posiada jakieś odpowietrzanie...
Jak nie potrafisz zawołaj hydraulika. Jak nie potrafisz "dogodzić żonie" zawołaj sąsiada. Dziękujemy za takie "porady" Zastosowałbym się do zasady: "Nie naprawiaj maszyny w czasie pracy bo będziesz wycierał d... łokciem..." jak też: "Przed przystąpieniem do naprawy urządzeń elektrycznych należy odłączyć źródło zasilania"... Podobnie rzecz ma się do...
Nieprawidłowo. Jeśli już, to należy zawsze wtedy poluzować śrubunek zaworu zasilającego. Poza tym, ten grzejnik - jak przedstawiono na rysunku - ma odpowietrznik, więc trzeba odpowietrzyć za pomocą odpowietrznika (ale przed odpowietrzeniem zakręcić zawór zasilający lub wyłączyć pompę). jest jedna generalna zasada - odpowietrzanie instalacji wykonuje...
Kłopotu byłoby mniej, gdyby zbiornik przelewowy był zaraz na początku, to po kolei zmniejszałbym średnicę, a tak to nie wiem. Najlepszym rozwiązaniem byłoby wkuć rury w ściany i poprowadzić je z odpowiednimi spadkami tak, żeby instalacja samoczynnie się odpowietrzała Przecież możesz dać naczynie bliżej np. w kuchni, ale musisz wtedy kombinować z rurami...
Kolego, dla pewności przypomnę że odpowietrza się instalację na wygaszonym piecu i wyłączonej pompie, aby przepływ grawiacyjny czy pompowy nie zakłócał wypływu powietrza. pozdrawiam.
Jeśli działa to nie ruszaj nic. Dolewając świeżej wody z wodociągu zawsze wprowadzisz dodatkową porcję tlenu i minerałów, które są w niej rozpuszczone. Jeśli układ się już ustabilizował i wszystko działa to szanuj wodę w instalacji.
Gdy nie zamkniesz zawory zasilającego podczas odpowietrzania to powietrze będące w grzejniku jest przepychane wirowo przez pompę instalacji przez co nie ma siły by je z grzejnika wygonić, zamknij ten zawór (cieplejszy) i ponownie odpowietrz.
odpowietrzanie instalacji solarnej odpowietrzanie instalacji gazowej odpowietrzanie adblue
podsłuch telefon analogowy przekaźnik skoda schemat silnik mercedes atego temperatura
samsung wf70f5e0w2w tagan opinie
Bosch Siemens suszarka kod E36 E12 E13 – awaria czujnika blokady drzwiczek, oznaczenia błędów Canon XA25 – instrukcja wgrywania firmware 1.0.5.0 krok po kroku