REKLAMA

oleju t25

Znaleziono około 121 wyników dla: oleju t25
  • t25 władimirec siłownik i hydraulika odpowietrzanie

    Witam, miałem sporo wycieków z hydrauliki w moim władku i zabrałem się za remont, ale mam kilka pytań: 1.w jaki sposób(i czy w ogóle) odpowietrza się układ hydrauliczny? 2.patrząc od tyłu ciagnika,na siłowniku jest taki zaworek a nad nim na trzonie jest taka blaszka przykręcana motylkową śrubą.do czego to służy?podejrzewam,że jakaś regulacja? 3.otórz...

    Maszyny Rolnicze, Sprzęt Ciężki   23 Sie 2011 20:28 Odpowiedzi: 5    Wyświetleń: 30854
  • REKLAMA
  • wladimirec t25 - rozdzielacz hydrauliczny podnosi do gory i nie opuszcza

    silownik wymienione wszystkie uszczelki podkladki,na dziosku wystaje to i nadal nie opuszcza Dodano po 53 a czy moze byc winna filta oleju???? Dodano po 4 Zawór na siłowniku nie jest wciśnięty i zablokowany?? Powinien wystawać taki mały bolczyk przed tłoczyskiem. tak wystaje a moze to byc problem filtra oleju?

    Maszyny Rolnicze, Sprzęt Ciężki   17 Mar 2014 18:18 Odpowiedzi: 6    Wyświetleń: 7671
  • Praca filtra oleju w T25 -

    Witam! Wspólnie ze znajomym mechanikiem amatorem wykonaliśmy remont kapitalny w T25. Jest nowy nominalny wał korbowy z panewkami, regenerowane korbowody pod nowe nominalne cylindry, tłoki i pierścienie, blok wyosiowany, nie pęknięty i z wymienionymi tulejkami kół zębatych i wałków - można by powiedzieć, że silnik jak z fabryki. Wszystko dobrze złożone,...

    Maszyny Rolnicze, Sprzęt Ciężki   05 Lis 2017 08:36 Odpowiedzi: 18    Wyświetleń: 5391
  • Silnik Perkins 3-cyl. problem z cisnieniem oleju.

    Czujnik cisnienia oleju wymieniłem i dalej to samo a z pomiarem cisnienia oleju jest kłopot nie wkręcę czujnika bez wymątowania silnika bo to jest wózek widłowy i wszystko jest upchane na maxa. Z doświadczenia wiem że niektóre nowe czujniki nie działają poprawnie, ja w C-3603P kilka sprawdziłem i dopiero któryś z kolei działał poprawnie. Polecam poszukać...

    Samochody Początkujący   21 Cze 2010 20:51 Odpowiedzi: 6    Wyświetleń: 8287
  • REKLAMA
  • Władymirec T-25 - Czujnik ciśnienia oleju.

    Koledze kryzđ chodziło o to, że plus po zapłonie podłączasz do zegara (tu bieguny mają znaczenie), następnie z zegara do czujnika i czujnik do masy. Wartość zabezpieczenia jest przesadzona. Czujnik jak pisałem jest rezystancyjny więc dla niego do wszystko jedno ale sprawdź miernikiem (na wszelki wypadek) w obie strony bo nie miałem w ręku DD-06m. Fajny...

    Maszyny Rolnicze, Sprzęt Ciężki   27 Mar 2014 19:35 Odpowiedzi: 15    Wyświetleń: 14370
  • Władimirec t25 - dymienie silnika i brak maksymalnych obrotów

    Masz książkę do ciągnika? Opisze jak umiem bo z książki nie każdy rozumie. Odkręć przy pompie przewód wysokiego ciśnienie od pierwszego cylindra - wtrysku. Zahamuj ciągnik, ustaw na luz, podnieś zawory, ustaw maksymalny gaz i ciągnij za pasek klinowy by obracać walem silnika tylko zgodnie z jego obrotem. Jak nie dasz rady to klucz na nakrętkę kola pasowego...

    Maszyny Rolnicze, Sprzęt Ciężki   07 Sie 2013 21:11 Odpowiedzi: 5    Wyświetleń: 8121
  • Wladimirec T25 - Odpala i gaśnie

    Jak już pisałem zacząć od sprawdzenia czy znaki na kole pasowym walu są dobre. Zakładasz pompę, odpowietrzasz i odpalasz silnik by na 100% być pewnym że dobrze odpowietrzony układ. Od pompy odkręcasz przewód wysokiego ciśnienia od pierwszego wtrysku (ten od baku). Ciągnik zahamowany ustawiony na luzie, wyciągnięty odprężnik, dźwignia gazu na maksa....

    Maszyny Rolnicze, Sprzęt Ciężki   07 Maj 2023 12:30 Odpowiedzi: 17    Wyświetleń: 9858
  • T25 - Kłopoty z odpaleniem bez odprężnika.

    Witam, Możliwość uszkodzenia zaworów przy zapalaniu T-25 bez odprężnika to oczywiście nieprawda. Odpalanie tego traktora przy użyciu odprężnika to norma, której wg mnie nie da się wyeliminować. Powodem jest tu zbyt mała moc rozrusznika, który nie jest wstanie przełamać kompresji. Sprawę pogarsza z biegiem lat stan instalacji prądowej. Niektórzy twierdzą,...

    Maszyny Rolnicze, Sprzęt Ciężki   19 Sie 2019 21:44 Odpowiedzi: 35    Wyświetleń: 6795
  • Wymiana pompy hydraulicznej w Władimirce T25 - prawo/lewo, kompatybilność z wzmocnioną 16l

    To jednak nie można używać hydrauliki przy wciśniętym sprzęgle. Warto dać dodatkową pompę od silnika + rozdzielacz. Wcale nie musi mieć większej wydajności jak do podnośnika bo rozdzielacz będzie dławił przepływ oleju.

    Maszyny Rolnicze, Sprzęt Ciężki   06 Sty 2021 18:50 Odpowiedzi: 11    Wyświetleń: 7506
  • REKLAMA
  • Avensis T25 1.8 - Żółta kontrolka płynu chłodniczego

    Kolego sprawdź poziom oleju.

    Samochody Początkujący   22 Gru 2022 11:36 Odpowiedzi: 4    Wyświetleń: 2208
  • Porównanie traktorów c330 i T25: dostępność części, awaryjność, ergonomia

    Witam, Myśli technicznej wykorzystanej w T25, bym się nie czepiał. Zwłaszcza w porównaniu do ursusów C330 i C360. Nie mam wielkiego doświadczenia z C330, ale mam z C360. Za zastosowaną tam "myśl techniczną" sterowania pompą podnośnika dałbym osobiście w mordę temu który to wymyślił [musi obracać się wom by działał podnośnik]. Generalnie podnośnik w...

    Maszyny Rolnicze, Sprzęt Ciężki   01 Lip 2021 15:27 Odpowiedzi: 19    Wyświetleń: 8331
  • Władymirec/T25 - W T25 nie działa jedno wyjście hydrauliczne.

    Witam. Mam T25 rocznik 83r. Hydraulika posiada 2 wyjścia zewnętrzne które są zaślepione. Założyłem szybkozłączki i podpiąłem siłownik hydrauliczny dwustronnego działania. Problem jest taki że siłownik działa tylko w jedną stronę na jednym wyjściu (prawym) natomiast lewe wyjście nie podaje oleju i siłownik się nie chce schować. Moje pytanie jest takie...

    Maszyny Rolnicze, Sprzęt Ciężki   13 Gru 2014 19:11 Odpowiedzi: 3    Wyświetleń: 3645
  • Wladimirec T25 - Tur czy pług(przedni)

    Jakoś nie przypominam sobie przypadku żeby do pracy z turem Władkowi brakowało oleju. Oryginalny zbiornik jest w zupełności wystarczający. Do wywracania przyczep oleju jest mało i potrzeba dodatkowego zbiornika.

    Maszyny Rolnicze, Sprzęt Ciężki   04 Maj 2013 21:20 Odpowiedzi: 2    Wyświetleń: 2676
  • władimirec t25 - Mało mocy

    Witam, odkąd kupiłem ten ciągnik to brakuje mi mocy. Bardzo chętnie zrobiłbym ten remont tylko, że nie wiem czy jest sens wydawać tą kasę, bo wygląda to tak. Zero jakichkolwiek wycieków, ciśnienie pokazuje dobre, trochę kopci ale nie za specjalnie, na wolnych obrotach tych nierównych kopci na czarno, po dodaniu gazu jak wchodzi na te obroty to też puści...

    Maszyny Rolnicze, Sprzęt Ciężki   03 Wrz 2014 20:37 Odpowiedzi: 4    Wyświetleń: 5847
  • REKLAMA
  • T25 - T25 Władimirec (84r.), brak smarowania jednej głowicy.

    Stara głowica była smarowana? Trzeba przedmuchać, nawet rozebrać na części pierwsze klawiaturę. W stopce która przylega do głowicy jest otwór olejowy. Wystarczy, że nie przedmuchaliście nowej głowicy i po odpaleniu olej wepchnął syf z kanału olejowego głowicy do klawiatury i zablokował ją. Każdorazowo klawiatura powinna być przedmuchana. Miałem nawet...

    Maszyny Rolnicze, Sprzęt Ciężki   22 Cze 2020 22:12 Odpowiedzi: 9    Wyświetleń: 7917
  • T25 wymiana filtrów ?? - Gdzie dolewać olej do T25

    Witajcie. Mam takie pytanie odnośnie władmirca i choć wiem, że tematy są to przeglądając wypowiedzi nie można doszukać się odpowiedniej i dobrej odpowiedzi. Mam ten ciągnik T25 z roku 1995 no i wiele spraw w nim szwankuje, a najbardziej to opadający siłownik pod ciężarem ( siewnik, talerzówka czy pług) to opadanie błyskawiczne, że szok. Dając wajchę...

    Maszyny Rolnicze, Sprzęt Ciężki   14 Paź 2015 19:07 Odpowiedzi: 10    Wyświetleń: 47661
  • Wladimirec t25 - t25 wladimirec odstojnik zapowietrzenie

    Witam, Żeby mieć spokój z zapowietrzaniem się to zrób dolne podłączenie ze zbiornika paliwa w miejscy śruby do spuszczania paliwa. Co do wycieku oleju to uszczelniacze rurek drążków popychaczy do wymiany.

    Maszyny Rolnicze, Sprzęt Ciężki   03 Lut 2018 11:35 Odpowiedzi: 3    Wyświetleń: 4632
  • Wladimirec t25 - Władimirem t25 nie chce odpalić.

    ? Czy Ja coś pisałam o pompie? "Uszkodzona śruba odpowietrzająca nas filtrze dokładnego oczyszczania paliwa". Co do samej pompy to odkręcić korek wlewu oleju do pompy tam w środku jest miara kątowa i znacznik, zakręcić wałem korbowy i sprawdzić czy zmienia swoje położenie jeżeli zmienia to napęd jest ok. Następnie odpowietrzyć pompę zaciągnąć na max...

    Maszyny Rolnicze, Sprzęt Ciężki   22 Lut 2018 11:28 Odpowiedzi: 14    Wyświetleń: 8076
  • T25 - Wyłączanie mechanizmu po zamontowaniu wzmocnionej pompy hydraulicznej NSZ 14

    To jest siłownik dwustronnego działania, więc w tym przypadku nie można powiedzieć o zasilaniu i powrocie, tylko o porcie A (wysuw) i B (wsuw). Zawór zwrotno-dławiący jest umieszczony na porcie A odpowiadającym za wysuw/podnoszenie. Przy dopływie oleju zawór otwiera się, a przy powrocie zamyka pozwalając na przepływ oleju przez otworek w płytce zaworu....

    Maszyny Rolnicze, Sprzęt Ciężki   26 Paź 2023 20:03 Odpowiedzi: 14    Wyświetleń: 1272
  • Podnośnik t25 wladymrec. Pompa została wymieniona, dodano olej.

    witam, nie podnosi wogole podnosnik w t25, dodam iz niebylo oleju prawie wogole,pompa zostala wymieniona na nowa,olej wlany a w dalszym ciagu nawet niedrgnie.

    Maszyny Rolnicze, Sprzęt Ciężki   24 Kwi 2013 18:11 Odpowiedzi: 4    Wyświetleń: 7938
  • Toyota Avensis T25 1,8 2007 - Nie kręci rozrusznik, bzyczy przekaźnik pod maską

    Toyota Avensis T25 1.8 2007 Po przekręceniu kluczyka w stacyjce zapalają się kontrolki (nie pali się kontrolka ładowania - piktogram akumulator), nie do końca zapala się kontrolka oleju (drży świecąc połową mocy) oraz pod maską w skrzynce bezpieczników głośno bzyczy szary przekaźnik opisany jako ECU. Po chwili kontrolki gasną w swoim rytmie (jak w sprawnym...

    Samochody Początkujący   10 Lip 2015 20:37 Odpowiedzi: 2    Wyświetleń: 12948
  • T25: Trudności z odpalaniem po remoncie silnika - Władymirec, ustawienie rozrządu, panewki, wał

    Witajcie mam problem robię remont we Władymircu t25 głównie problem dotyczy odpalania . Wał po szlifie wydał na 1 nowe panewki które szlifierz dobierał wał dokręcony z siłą 145 nm rozrząd ustawiony na znaki tłoki ustawione zgodnie stroną do wtrysku koło zamachowe na 100 nm zawory 0.30 wydech 0.25 ssące ustawione prawidłowo wszystko smarowane olejem...

    Maszyny Rolnicze, Sprzęt Ciężki   07 Sty 2023 20:30 Odpowiedzi: 4    Wyświetleń: 195
  • Ruski T25 ustawienia

    Witaj, Zapomnij że uszczelnisz styk głowica-cylinder za pomocą podkładki miedzianej. W tym silniku po prostu fabrycznie nie ma uszczelki i żadne udoskonalenia nie zdają tu egzaminu. Jeżeli ściągałeś głowicę to przed ponownym jej założeniem oddaj ją do planowania. Tylko ta operacja daje szansę na prawidłowe uszczelnienie styku. Kolega wyżej pisał o uszczelniaczu...

    Samochody Początkujący   26 Cze 2009 12:18 Odpowiedzi: 13    Wyświetleń: 17777
  • t25 problem ze smarowaniem

    Sorry że to powiem ale trzeba było wyczyścić kanały olejowe w bloku i w głowicach przed montażem silnika.Odkręcałeś rurkę smarowania głowic od bloku , olej z bloku płynie? jeśli nie to musisz wyczyścić kanał aż do panewki głównej.Dół silnika robiłeś?Jakie ciśnienie oleju na manometrze?

    Maszyny Rolnicze, Sprzęt Ciężki   07 Mar 2010 20:34 Odpowiedzi: 4    Wyświetleń: 5758
  • Naprawa T25 - wyrzuca olej spod kolektora.

    na władka 2650 mtg to nie jest dużo tylko pytanie jak było dbane o wymiany oleju i filter powietrza czy nie był przegrzany chociaż jest chłodzony powietrzem .może poprostu potrzebuje przeglądu .

    Maszyny Rolnicze, Sprzęt Ciężki   21 Paź 2010 09:01 Odpowiedzi: 2    Wyświetleń: 6040
  • Władimirec T25 złe działanie podnośnika

    Witam wiem że podobne tematy były ale żaden nie rozwiązuje mojego problemu. Mianowicie wymieniłem podnośnik oraz pompe oleju, ale podnośnik nie podnosi np. agregatu uprawowego, a pługi i brony bez problemu, dodam że nie jestem pewien jednej rzeczy, jak powinny być wkręcone w podnosnik łaczniki na ktore przykręca się wezę? i ile litręw oleju powinno...

    Maszyny Rolnicze, Sprzęt Ciężki   30 Mar 2022 23:09 Odpowiedzi: 16    Wyświetleń: 18425
  • Traktorem T25 - nie działa prawidłowo Podnośnik hydrauliczny

    Jeśli jest zapchany to pompa nie zassie oleju i dźwiga słabo nawet bez obciążenia. To że nie opuszcza to sprawa cylindra z tłokiem lub rozdzielacza. Kiper działa normalnie?

    Maszyny Rolnicze, Sprzęt Ciężki   20 Lip 2011 15:38 Odpowiedzi: 4    Wyświetleń: 5583
  • Świeca płomieniowa w Władimircu T25

    Czyli koledzy podsumujmy: Lepiej w opiniach wypada świeca płomieniowa od żarowych. Zasilanie w paliwo z układu paliwowego za pompką zasilającą. Prżekrój przewodu elektrycznego 2mm chyba wystarczy?? A włącznik może być taki jak starter w ciągniku?? Grzałkę też miałem. Pierwszą taką do wody, to paliła olej. Po 10 grzaniach olej wyglądał tak jakby z 500mtg...

    Maszyny Rolnicze, Sprzęt Ciężki   02 Lut 2012 19:07 Odpowiedzi: 18    Wyświetleń: 16329
  • T25 77r awaria hydrauliki

    To może ten klin na wałku?? Pompa raczej zapowietrzona nie powinna być bo poziom oleju w zbiorniku jest wyżej niż pompa i olej powinien dotrzeć do niej grawitacyjnie. Bez pompy trzeba by było odpalić i popatrzeć jak napęd działa. A może rozdzielacz Ci się zaciął?? Sprawdzałeś czy nie reagują obydwie sekcje??

    Maszyny Rolnicze, Sprzęt Ciężki   25 Mar 2012 22:28 Odpowiedzi: 12    Wyświetleń: 4612
  • Władimirec T25 - Demontaż wałka rozrządu.

    Musisz ściągnąć koło pasowe, wentylator, filtr oleju, odkręcić pokrywę rozrządu i wtedy wyciągnąć laski popychaczy, podnieść popychacze (nie wiem jak, żeby nie spadły do miski) ale chyba miskę też musisz zdjąć, bo nie zdejmiesz pokrywy. Potem wyciągasz wałek rozrządu. To ten wałek z trzema śrubami mocującymi koło pasowe po stronie alternatora.

    Maszyny Rolnicze, Sprzęt Ciężki   02 Paź 2012 20:36 Odpowiedzi: 5    Wyświetleń: 7137
  • Jaki olej zastosować do silnika ciągnika T25?

    Bo generalnie jest tak, że na tej beczce jest tylko napisane jakiej to wysokiej klasy jest olej. A zawartość to najtańszy, mineralny klasy CA. Ostatni przypadek: olej Fuchs CD 15W50 (niby) z beczki. Pronar w żniwa przepalał olej. Po dniu pracy nadawał się do wymiany. Po zalaniu identycznym olejem, ale z baniaka 20l, problemy zniknęły. Tak więc to potwierdza...

    Maszyny Rolnicze, Sprzęt Ciężki   03 Kwi 2017 13:47 Odpowiedzi: 30    Wyświetleń: 64016
  • t25 - Wspomaganie na orbitrol agricola

    Orbitrol oznaczony symbolem 100 Pompa NSZ10 Oleju w układzie za wiele nie ma, zbiornik na oko ma około 0.5 do 1 litr pojemości. Chłodnicy oleju nie ma. Dzisiaj przy demontażu orbitrola do wysyłki przekręciłem nim na siłę z max lewo na max prawo i cały układ ruszył. Można obracać na najwolniejszych obrotach małym palcem bez wysiłku. Na tygodniu potestuje...

    Maszyny Rolnicze, Sprzęt Ciężki   28 Gru 2018 22:23 Odpowiedzi: 65    Wyświetleń: 67923
  • T25 Władymirec - Jak krok po kroku naprawić blokade kół

    Wczoraj rozkręciłem Iwana i w oleju na dnie skrzyni znalazłem resztki śrub i zabezpieczeń czyli jednak Sasza i Wania nie zapomnieli, a do tego wodzik ułamany, widać poprzedniemu właścicielowi się złamał i wpadł do środka, a ten tylko założył nowy, porażka. Pewnie jutro kupię części i zacznę składac go pomału.

    Maszyny Rolnicze, Sprzęt Ciężki   07 Lut 2013 14:14 Odpowiedzi: 11    Wyświetleń: 24981
  • t25 - naprawa główna całego traktora

    witam szanownych forumowiczów! naprawiam mojego ruska i potrzebuję paru wiadomości takich jak: -momenty dokręceń w silniku, skrzyni, w tylnym moście i w zwolnicach -luz zaworowy, luz w zamku pierścieni tłokowych -ustawienie rozrządu(wiem że są znaki na kołach) - ciśnienie oleju nominalne -porady dotyczące uszczelek - porady jak ściągnąć zbiornik na...

    Maszyny Rolnicze, Sprzęt Ciężki   06 Mar 2013 22:35 Odpowiedzi: 19    Wyświetleń: 15822
  • ciągnik władimiriec t25 - Burzący się olej w podnośniku

    Moim zdaniem olej pieni się dlatego,że zostały zmieszane dwa gatunki oleju.Starego oleju nigdy do końca nie spuścisz zostanie np w przewodach.Spuść dokładnie olej wymień na nowy najlepiej na superol ,.

    Maszyny Rolnicze, Sprzęt Ciężki   01 Sie 2013 22:36 Odpowiedzi: 11    Wyświetleń: 12882
  • Władimirec T25 - Rozprowadzenie wiązek

    Z pod deski rozdzielczej w dół po prawej stronie kolumny kierowniczej, następnie w kierunku rozrusznika, tam zostawiamy jedne przewód do uruchamiania rozrusznika(mała śrubka na włączniku elektromagnetycznym). Dalej do alternatora, gdzie zostaje przewód od wzbudzenia alternatora(kontrolka ładowania), oraz przewód od amperomierza. Między alternatorem,...

    Maszyny Rolnicze, Sprzęt Ciężki   06 Maj 2017 08:39 Odpowiedzi: 37    Wyświetleń: 62469
  • Władimirec t25 powolne działanie podnośnika

    Czytałem dwa razy, wywnioskowałem, że może to być pompa, lub siłownik. przede-wszystkim problem który jest poruszony na forum to pogorszenie działania podnośnika a u mnie naraz przestał działać po dolaniu oleju i wymianie węża, nie wiem czy to zbieg okoliczności czy to wina oleju.

    Maszyny Rolnicze, Sprzęt Ciężki   12 Sie 2018 10:43 Odpowiedzi: 131    Wyświetleń: 142380
  • władimiriec T25 - wymiana łożyska i uszczelniacza wałka przekazu

    Wymiana łożyska i uszczelniacza wałka przekazu mocy. Czy wymiana łożyska i uszczelniacza na wałku przekazu mocy wymaga ściągacza i spuszczenia oleju?

    Maszyny Rolnicze, Sprzęt Ciężki   22 Kwi 2021 14:19 Odpowiedzi: 3    Wyświetleń: 8868
  • Wladymirec T25 - Nie odpala

    Dekielek w pompie odkręcalem i ruszalem tą krzywką. chodzila luźno. Po odkręceniu wylecial stamtąd ON. Oleju w pompie nie zmienialem. Paliwo wcześniej swobodnie wracalo do baku przewodem przelewowym na filtrach. Teraz po paru (parunastu) ruchach ręczną pompką robi się ona twarda i trudno ją wciskać. Dziękuję wszystkim za zainteresowanie tematem. Dodano...

    Maszyny Rolnicze, Sprzęt Ciężki   30 Lip 2013 13:25 Odpowiedzi: 22    Wyświetleń: 8358
  • Lekki wyciek z pomiędzy głowicy a cylindta w t25 władymiriec

    Na pewno nie jest to wyciek pomiędzy głowicą a cylindrem, bo tam nie ma oleju. Jak tam jest nieszczelność to ucieka kompresja, nawet widać spaliny. Wynika z tego, że wyciek masz z kolektora wydechowego. Odkręć kolektor i zobaczysz czy nie ma mokrego od oleju kolektora i kanału wydechowego w głowicy. Albo ciapie przez prowadnicę zaworowa albo pierścionki...

    Maszyny Rolnicze, Sprzęt Ciężki   23 Maj 2013 20:59 Odpowiedzi: 3    Wyświetleń: 5778
  • Władimirec t25 A2 - Nagar na głowicy i tłoku

    A ile tego oleju wlewasz? Kaseta filtrująca nie powinna się w nim maczać. Ciągnik pracuje w rożnych przechyłach więc olej chlapie na kasetę filtrującą, ale na niej powinien zostać wyżej nie powinien być pociągnięty. Kasetę masz nowa czy starą, metalową czy plastikową? Gąbki filtrujące masz? Pierwsza może być troszkę brudna, tłusta od oleju bo ma kontakt...

    Maszyny Rolnicze, Sprzęt Ciężki   25 Cze 2013 23:10 Odpowiedzi: 10    Wyświetleń: 3888
  • Władimirec T25 - Dziwne stukanie

    Jak zaglądałem do skrzyni to wszystko było w porządku wiec raczej nie dyfer. Nawet jak miałem otworzoną skrzynie to podniosłem iwana odpaliłem wbiłem 6 i bardzo nic nie było słychać wiadomo skrzynia bez oleju wiec trochę głośno, spiąłem nawet hamulce żeby sprawdzić czy pod obciążeniem jak przyhamuje może coś będzie stukać a tu nic skręciłem s powrotem...

    Maszyny Rolnicze, Sprzęt Ciężki   30 Mar 2019 22:02 Odpowiedzi: 4    Wyświetleń: 5487
  • Wladimirec T25 - Nie wchodzi na obroty powyżej 1400obr\min

    Witam Mam taki problem z ruskiem, już od dość dawna, wcześniej wydaje się chodzić lepiej, dodam tylko że swojego czasu jeździł na BIO-ON, z lokalnej stacji paliw, ponoć był to olej napędowy z domieszką biokomponentów i coś tam.... od tego czasu rusek nieco osłabł i to co jest ciekawe dochodzi do 1400obr/min i nic więcej, czy to na luzie czy to pod obciążeniem,...

    Maszyny Rolnicze, Sprzęt Ciężki   16 Maj 2016 20:46 Odpowiedzi: 4    Wyświetleń: 8583
  • Władimirec T25 - Dym z głowicy

    Co do zakładania pierścieni są różne szkoły. Ja zawsze zakładałem ręcznie, bez żadnych "blaszek" itp - nigdy nie udało mi się połamać pierścienia. Te które mają być założone konkretną stroną, to jak napisał poprzednik - mają znak "TOP", "G" lub "T", ogólnie jeśli mają jakiś znak to znakiem do góry. Najczęściej tyczy się to tylko pierwszego pierścienia,...

    Maszyny Rolnicze, Sprzęt Ciężki   09 Cze 2014 07:09 Odpowiedzi: 40    Wyświetleń: 28743
  • Wladimirec T25 - Wolne obroty

    Mierzyłeś ciśnienie oleju, a nie kompresję. Kompresja to jest ciśnienie sprężania mieszanki paliwowo powietrznej w cylindrze. :D

    Maszyny Rolnicze, Sprzęt Ciężki   09 Lut 2014 21:13 Odpowiedzi: 13    Wyświetleń: 6495
  • Wladimirec T25 A3 - pytanie odnośnie wału korbowego

    jeśli chciałbyś smarować przekładnię smarem stałym to musiałbyś ją rozebrać i nasmarować łożyska, a że wszystkie są odkryte to skuteczność takiego zabiegu może się okazać różna :) a do tego w oleju przekładnia pracuje lżej co ma znaczenie przy niezbyt przyjaźnie pracującym układzie kierowniczym T25. Na pompie paliwowej masz korki na boku obudowy pod...

    Maszyny Rolnicze, Sprzęt Ciężki   25 Kwi 2014 10:10 Odpowiedzi: 8    Wyświetleń: 14640
  • władymirec t25 - nie działa prawidłowo podnośnik

    Podnośnik nie ma siły podnieść żadnego sprzętu, bez ciężaru działa dobrze, poziom oleju jest w normie, na drugiej sekcji tur działa bez zarzutu, jaka może być przyczyna?

    Maszyny Rolnicze, Sprzęt Ciężki   23 Mar 2015 10:06 Odpowiedzi: 6    Wyświetleń: 1524
  • Władimirec t25, kilka pytań

    Wojtek dzieki za wyjasnienia, juz jestem po wymianie oleju i filtru oleju a olej dalej wyrzuca bagnetem... Moze troche glupie pytanie ale napisz mi jak mozesz gdzie dokladnie znajduje sie odma i jak ja sprawdzic czy jest zapchana...

    Maszyny Rolnicze, Sprzęt Ciężki   28 Wrz 2021 09:16 Odpowiedzi: 191    Wyświetleń: 143868
  • Władimirec T25 - hydraulika

    Witam. Mam problem ze swoim Władkiem, mianowicie bez zapiętego sprzętu (pług, kultywator) podnośnik chodzi bez żadnego problemu. Jednak gdy zapięty jest jakikolwiek sprzęt i używany docisk to sprzęt opada ale przy odrobinie oporu podnośnik nie da się podnieść w górę i nie ważne czy to na podwórku czy to w polu. Dopiero po kilkunastu ruchach wajchą góra/dół...

    Maszyny Rolnicze, Sprzęt Ciężki   14 Sty 2016 18:05 Odpowiedzi: 12    Wyświetleń: 3468
  • Poduszka mcphersona Toyota Avensis T25

    Inny przypadek gdzie na szarpakach było dobrze to uszkodzony amortyzator. Na diagnostyce tez było wszystko ok. To bardzo prawdopodobne, amortyzator gazowy z którego zejdzie ciśnienie tak się zachowuje właśnie przy rozprężeniu, na szarpakach będzie ok bo auto jest obciążone i tłumik jest zanurzony cały cza w oleju, jak auto podskoczy na wybojach dostaje...

    Samochody Początkujący   30 Mar 2018 20:30 Odpowiedzi: 7    Wyświetleń: 3840
  • toyota/avensis /t25 - Skrzynia biegów automat nie działa - brak reakcji.

    Co ewentualnie posprawdzać dalej, żeby było wiadomo czy skrzynia do naprawy czy inna usterka ? Żeby było wiadomo, to co zrobiłeś do tej pory?. Piszesz, że niby sprawdziłeś stan oleju, ale jak sprawdziłeś?. Nie wspominając o wyglądu oleju i wymiany filtra oleju, bo jak jest lub była czarna jak smoła, to nic innego jak remont skrzyni biegów Ciebie czeka....

    Samochody Mechanika   11 Cze 2017 22:30 Odpowiedzi: 8    Wyświetleń: 7764
  • T25 gaśnie przy opuszczania

    Musisz wyjąć rozdzielacz (pół dnia roboty), rozpołowić go od dołu. Następnie odkręcić śrubę sprężyny powrotnej, wyjąć korpus zatrzasków, wyjąć wnętrzności automatu znajdującego się wewnątrz suwaka. Lepiej spojrzyj do instrukcji obsługi gdzie przedstawiono szkice przekroju budowy rozdzielacza, bo tam jest trochę elementów. Na samym końcu jest tzw. filtr...

    Maszyny Rolnicze, Sprzęt Ciężki   04 Lut 2018 12:51 Odpowiedzi: 5    Wyświetleń: 798
  • Toyota Avensis T25 D4D - Przerywa dymi na czarno

    Witam. Mam problem z moją Avensis D4D 2004r. Ostatnio oddałem do warsztatu auto na wymianę uszczelniaczy z przodu silnika gdyż był przeciek oleju. Po naprawie samochód ciężko odpalal lecz to naprawili. Nie wiem co może być przyczyną ale od tej naprawy uszczelniaczy auto mocno kopci na czarno i silnik dziwnie pracuję oraz klekocze. Czy rozrząd może być...

    Samochody Mechanika   27 Lut 2019 20:07 Odpowiedzi: 22    Wyświetleń: 44286
  • Toyota Avensis T25 2.2 D4D - Płyn chłodniczy wyrzucany przez wężyk

    Witam, Opisze krótko historie samochodu: Toyota Avensis T25 2006r po lifcie. Przebieg: 180 tys. Silnik: 2.2 d4d 150km Wcześniejsze naprawy: wymieniony silnik + pompa wody na gwarancji przes ASO przy 114 tys.(2012r) Z dokumentów wynika, że był problem z ubytkiem płynu chłodniczego. Jestem drugim właścicielem, naprawa była gdy samochód nie był jeszcze...

    Samochody Początkujący   09 Mar 2023 11:29 Odpowiedzi: 21    Wyświetleń: 19482
  • T25 - Czy wymiana końcówki WOM jest prosta? Zagubiony przegub do wałka

    Witam, O ile dobrze pamiętam jest tam jakiś simering. Widać go z zewnątrz na wyjściu wałka odbioru mocy. Jak jest oryginalny to jest pomalowany farbą w kolorze korpusu. Wyciek oleju jest ale minimalny. Pozdrawiam vper

    Maszyny Rolnicze, Sprzęt Ciężki   10 Cze 2019 18:03 Odpowiedzi: 14    Wyświetleń: 4632
  • Toyota Avensis T25 - Czy polecili byście ten samochód?

    1,8 pali 0,5 litra mniej od 2,0 przy zdecydowanie mniejszej dynamice (ważne zwłaszcza w nieco ociezałym aucie jakim jest C5). Hydro nie jest takie drogie w utrzymaniu, a czasme tańsze niz na amortyzatorach. wszystko zależy od stanu i świadomości i kultury technicznej poprzedniego właścicela i mechanika. Lepiej bez hydro w 12 letnim aucie. Korozja to...

    Samochody Eksploatacja   07 Sie 2019 13:21 Odpowiedzi: 79    Wyświetleń: 9987
  • Władimirec T25 - Skąd cieknie olej pod sprzęgłem? Pompa podnośnika?

    Witam, dzisiaj w przerwie orki zauważyłem pod traktorem kałuże oleju. Olej sączy się z takiego otworu z zawleczką pod sprzęgłem. Z tego co czytałem może to być uszczelniacz od skrzyni lub silnika. Poziom oleju w silniku prawidłowy zresztą olej nie wygląda na taki silnikowy. Pierwotnie wywnioskowałem, ze skrzynią, ale popracowałem jeszcze z godzinę i...

    Maszyny Rolnicze, Sprzęt Ciężki   07 Lut 2023 13:18 Odpowiedzi: 7    Wyświetleń: 2202
  • Podnośnik w ciągniku SAM z pompą T25 NSz10 Master Hydrosila grzeje się

    To jak przy pierwszym założeniu nowej pompy na wolnych obrotach dławi silnik to gdzie problem? Popuszczam sprzęgło i ciągnik prawie że gaśnie. Za wysokie obroty minimalne pompy? Po dodaniu gazu wszystko grało tylko po dłuższej pracy olej zagotowany pompa gorąca i podnośnik nie radzi sobie podnieść pługu jak na zimnym oleju.

    Maszyny Rolnicze, Sprzęt Ciężki   30 Paź 2020 10:17 Odpowiedzi: 36    Wyświetleń: 2388
  • Podnośnik T25 słabo podnosi, opada, wymienione pompy hydrauliczne - wina w rozdzielaczu?

    pod rozdzielacznem masz zawór, poluzuj kluczem 24 albo 27 nie pamiętam dokładnie i delikatnie wkręć śrubokrętem zaworu. Nie dużo pół obrotu max obrót i zobacz czy lepiej. Za dużo nie wkręcaj, ostrożnie żeby nie popsuć, bo prawidłowo na zegarek powinno się to ustawiać. Może zawór już nie trzyma, a raz miałem przypadek, że się poluzowała kontra i się...

    Maszyny Rolnicze, Sprzęt Ciężki   04 Lis 2020 16:53 Odpowiedzi: 5    Wyświetleń: 5745
  • Władimirec T25 - Awaria rozdzielacza, instalacja elektryczna

    wyciek oleju z tej dziurki przed skrzynia biegów Jaki kolor oleju? Z tamtąd to raczej olej z silnika. Dodano po 1 Podnieś lewarkiem i obróć kołem Nie musi lewarkiem - na pompie podniesie. No właśnie mam też awarię rozdzielacza więc ewentualnie lewarek, albo najpierw rozwiąże ten problem z podnośnikiem.

    Maszyny Rolnicze, Sprzęt Ciężki   19 Lis 2020 23:52 Odpowiedzi: 7    Wyświetleń: 990
  • Władimirec t25a - Władimirec t25 problemy po remoncie.

    Witam,mam problem z moim wladkiem,wymieniono w nim cylindry, tłoki, głowice,pompa po regeneracji,zmienione końcówki wtrysków,wtryski po sprawdzeniu,pierwszy niepokojący objaw pojawił się podczas ciągnięcia PUSTEJ przyczepy ciągnik zgasł i nie chciał obrócić wałem tak jak by się zatarł,jak trochę ostygł odpali bez problemu wypluwając wielką chmurę czarnego...

    Maszyny Rolnicze, Sprzęt Ciężki   16 Wrz 2021 18:37 Odpowiedzi: 10    Wyświetleń: 1554
  • Władimirec T25 - Mobil 15w40 czy nadaje się do Władimirca

    Jak ciśnienie oleju ok i trzyma wartość nawet po rozgrzaniu to ok. Ja do C360 zalałem po remoncie PMO 5w40 Max Millage i ciśnienie minimum 2,5-3 Bar na wolnych 560 RPM ) silnik wpłeni rozgrzany.

    Maszyny Rolnicze, Sprzęt Ciężki   07 Maj 2023 17:46 Odpowiedzi: 3    Wyświetleń: 327
  • Cieknie Olej z korpusu t25 - Cieknie Olej pompa hydrauliczna zasysa powietrze

    Stało mi się tak po długim postoju t25. Wcześniej było wszystko ok. Rębak jest napędzany wom bo to do gałęzi. Jeśli chodzi o Olej to wlałem nowy przekładniowy 80w90 do zbiornika z hydrauliki. Oczywiście stary spuscilem. Nawet jeśli nie używam sekcji rozdzielacza tylko jest przepływ oleju to się pieni i wywala korkiem. Myślę jeszcze nad wymiana oringow...

    Maszyny Rolnicze, Sprzęt Ciężki   18 Mar 2023 14:03 Odpowiedzi: 8    Wyświetleń: 774
  • Przy wlewaniu oleju do silnika wpadło sreberko?

    Witam Mój problem polega na tym że przy wlewaniu oleju do Silnika w Toyocie avensis t25 d4d wpadło sreberko to co jest olej zamykany i obawiam się żeby nic się nie stało z silnikiem proszę bardzo o pomoc z góry Dziękuję

    Samochody Eksploatacja   06 Wrz 2015 13:11 Odpowiedzi: 9    Wyświetleń: 7029
  • Ursus c 330 - Wysokie ciśnienie oleju

    Druga sprawa, to że ten twój wskaźnik to chyba pochodzi od T25 prawda? Takie wskaźniki są mało dokładne i być może ciśnienie masz prawidłowe tylko wskaźnik daje błędny odczyt. Próbowałeś to mierzyć manometrem do pomiaru ciśnienia oleju takim jak używają w warsztatach? Ewentualnie podjedź do pobliskiego mechanika niech zmierzy ci ciśnienie dedykowanym...

    Maszyny Rolnicze, Sprzęt Ciężki   01 Maj 2017 10:19 Odpowiedzi: 42    Wyświetleń: 17880
  • Ursus C-330 - ciśnienie oleju po wymianie bąka na filtr wymienny

    Nigdy przegigdy nie daje sie silikonu, a paste reinz lub dirko, one sa odporne na olej. Schną 24h od aplikacji. Tak dla wtornych analfabetow podaje informacje. Właśnie słyszałem że u sąsiada jacyś mechanicy w t25 dali silikon na uszczelkę i po jakimś czasie ciśnienie oleju spadło . Okazało się że kawałek silikonu się oderwał i tam coś zablokował. Dodano...

    Maszyny Rolnicze, Sprzęt Ciężki   15 Sie 2022 21:39 Odpowiedzi: 56    Wyświetleń: 6714
  • czujnik oleju - opis czujnika sposób sprawdzenia

    Witam potrzebuję opisu czujnika temperatury z ciągnika t25 lub z jakiegoś samochodu sposób pomiaru temperatury jak sprawdzić ten czujnik(jego stan) co się w nim znajduje itd proszę o pomoc

    Maszyny Rolnicze, Sprzęt Ciężki   01 Gru 2014 13:15 Odpowiedzi: 1    Wyświetleń: 711
  • Termometr oleju do motorka

    Może zastosować czujnik temperatury od ciągnika rolniczego np. T25? Komplet zegar z czujnikiem kosztuje ze 3 dychy. Trzeba tylko zrobić otwór w silniku i nagwintować. Wskaźnik przy odrobinie zacięcia też da się zamontować.

    Początkujący Elektronicy   13 Maj 2016 20:56 Odpowiedzi: 9    Wyświetleń: 1116
  • Opinie o zestawach wskaźnik+cujnik ciśnienia oleju do ciągników c330, c360

    Mógłby się ktoś podzielić opinią na temat dostępnych na rynku takich zestawów? Węże w tych zestawach są nienajgorsze, co do wskaźników to nie kupuj zestawów ze wskaźnikami od Władka T25 bo to najgorszy badziew - ewentualnie wyrzuć od razy zegar i kup lepszy. Lepsze są takie od większych zetorów - gwint ten sam mają a jakość wykonania i dokładność wskazań...

    Maszyny Rolnicze, Sprzęt Ciężki   31 Gru 2018 10:03 Odpowiedzi: 11    Wyświetleń: 504
  • Dobór pompy, silnika i zbiornika oleju dla łuparki z siłownikiem 50mm/100mm i silnikiem spalinowym

    Zbiornik wychodzi fajny z naczynia wzbiorczego od centralnego. Żeby się jednak nie narobić zbyt dużo warto poszukać z odkręcaną pokrywą membrany. Jako pompa C330, T25. Warto dać filtr. Taka pompa chodzi u mnie z silnikiem 5,5 kW chociaż może być mniejszy. Dodano po 2 Kolego uwaga pompa chodzi na 1500 obr/min.

    Elektro Maszyny i Urządzenia   30 Lip 2023 11:39 Odpowiedzi: 5    Wyświetleń: 207
  • Wyciek oleju z korka pompy t25.

    Ubywa oleju z miski olejowej a czarny olej wypływa z korka wlewowego pompy paliwowej w ilości około 2 litrów.

    Maszyny Rolnicze, Sprzęt Ciężki   09 Kwi 2010 23:54 Odpowiedzi: 4    Wyświetleń: 5447
  • Władmirec t25 zegar temperatury oleju nie wskazuje

    Witam proszę o pomoc zepsuł mi się wskaźnik temperatury oleju latał jak chciał albo w cale nie wskazywał wymieniłem na nowy i nie pokazuje temperatury nawęd wskazówka sie nie ruszy ....... Ja myślę że oba wskaźniki masz dobre .Z tego co zauważyłem powodem, że wskazówka skacze lub nic nie pokazuje jest złe połączenie obudowy wskaźnika z masą. Jest pod...

    Maszyny Rolnicze, Sprzęt Ciężki   12 Lut 2011 10:05 Odpowiedzi: 3    Wyświetleń: 10270
  • t25 -gdzie jest spust oleju z układu hydraulicznego

    Ok.Dzięki serdeczne koledzy,rozwialiście moje wątpliwości.Teraz będe starał się uruchomić ten układ hydrauliczny.Dzisiaj dolałem oleju do podnośnika bo myślałem że może przez to się coś dzieje,ale olej był bo aż mi się górą przelało.Muszę rozkręcić to ustroistwo co kolega mi przesłał na linku.Dzięki SSAPeRR mam nadzieje że to już koniec moich problemów...

    Maszyny Rolnicze, Sprzęt Ciężki   28 Sie 2018 16:10 Odpowiedzi: 16    Wyświetleń: 45060
  • ciągnik T25 - wymiana oleju w pompie paliwowej

    Witam, mój problem polega na tym, że dokładnie nie wiem gdzie wlać olej. Na załączonym obrazku jest pompa, proszę o pomoc.

    Maszyny Rolnicze, Sprzęt Ciężki   07 Mar 2012 14:50 Odpowiedzi: 2    Wyświetleń: 30625
  • Temperatura oleju w ciagniku władimirec t25

    kupilem do swojego t25 nowy zegar temperatury oleju (bo stary byl zepsuty) podlączylem do czujnika i teperatura oleju bardzo szybko wzrasta na srednich obrotach, na postoju nawet do 120 stopni. wiec wymienilem rowniez czujnik , wyczyscilem filtr oleju (w silniku jest optymalny stan oleju) lecz dalej to samo. zauwazylem ze gdy wylacze mase i ponownie...

    Maszyny Rolnicze, Sprzęt Ciężki   01 Kwi 2012 13:20 Odpowiedzi: 1    Wyświetleń: 4957
  • ciągnik T25 - wymiana oleju w podnosniku

    Witam, gdzie wlać olej do podnośnika? jak i gdzie jest spust oleju. Najlepiej jakby ktoś zapodał zdjęcie. Z góry dziękuję.

    Maszyny Rolnicze, Sprzęt Ciężki   02 Kwi 2012 19:56 Odpowiedzi: 2    Wyświetleń: 21200
  • ciągnik T25 - wymiana oleju w skrzyni biegów, itd.

    Witam, gdzie wlać olej do skrzyni biegów? Proszę o pomoc. Najlepiej jak możecie napiszcie gdzie mam wymienić oleje. Pompa paliwowa - olej wymieniony, podnosnik- olej wymieniony. Teraz skrzynia i co jeszcze mi zostało? Proszę o pomoc i z góry dziękuję.

    Maszyny Rolnicze, Sprzęt Ciężki   03 Kwi 2012 20:16 Odpowiedzi: 4    Wyświetleń: 29085
  • T25 - dodatkowy zbiornik oleju

    Nie, wyciągniecie drugiej dźwigni nic nie da. Musisz płaskim śrubokrętem wydłubać gniazdo dźwigni. Potem śrubokrętem zruszyć dźwignie bo może ją trzymać jeszcze o-ring na obwodzie kuli. Jak się nie uda to nawierć otwór i nagwintuj choć kilka zwoi i pociągniesz za wkręconą śrubę. Możesz wyciągnąć drugą dźwignie żeby zobaczyć jak to idzie i od razu wymienić...

    Maszyny Rolnicze, Sprzęt Ciężki   01 Kwi 2013 11:30 Odpowiedzi: 12    Wyświetleń: 8094
  • ciągnik T25 - wymiana oleju w pompie paliwowej

    Instrukcja podaje wymianę oleju w pompie wtryskowej coś około 40 MTH. Ropa może przedostawać się do korpusu z kilku miejsc. W miarę możliwości zmieniaj w niej olej raz na jakiś czas. Jak zacznie z jej korpusu sadzić ropa to nie próbuj jej za wszelką cenę uszczelnić, z zewnątrz, bo skończy się to gorzej dla silnika. Jak olej wydostaje się odpowietrznikiem...

    Maszyny Rolnicze, Sprzęt Ciężki   26 Mar 2014 22:15 Odpowiedzi: 5    Wyświetleń: 6156
  • Ciągnik władimirec t25 opiłki żelaza w oleju !

    Witam, jak w Władimircu t25 przeszły przez olej opiłki aluminium/żelaza to czy pompa oleju mogła się popsuć? Wszystko dobrze, tylko słabe daje ciśnienie oleju. Proszę o szybką odpowiedź.

    Maszyny Rolnicze, Sprzęt Ciężki   20 Wrz 2017 21:50 Odpowiedzi: 1    Wyświetleń: 957
  • t25 - zegar temperatury oleju

    co się mogło stać ? zegar popsuty ? Może sprężyna w środku jest pęknięta. Zegar do t25 to nie jest duży wydatek (koło 20 złotych), więc profilaktycznie wymieniłbym go. Dodano po 4 , podgrzewałem w ogniu czujnik i nic Podłącz jeszcze przewód idący do czujnika do masy - jeśli wskazówka zegara się podniesie, znaczy, że winny czujnik.

    Maszyny Rolnicze, Sprzęt Ciężki   16 Mar 2018 13:44 Odpowiedzi: 2    Wyświetleń: 2193
  • Ilość oleju do zwolnic w ciągniku Władimirec T25 A1

    Witam. Olej 80W90 przekładniowy jest do urządzeń mało obciążonych zaś do traktorów do zwolnic zaleca się olej hipol 80W180. W przypadku zwolnicy w t25 wchodzi na suchą zwolnicę 1,5l oleju.

    Maszyny Rolnicze, Sprzęt Ciężki   18 Lut 2019 22:16 Odpowiedzi: 11    Wyświetleń: 9000
  • Władymir T25 - spadek ciśnienia oleju i problem z odpaleniem po wymianie pompy

    Witam, Kupiłem Władka, ale dopiero w domu okazało się, że ciśnienie po rozgrzaniu z 3 spada do prawie 0 ( na wolnych obrotach na wysokich około 1,5) Wymieniłem więc pompę oleju w silniku na nową polską i po złożeniu nie mogę go odpalić. Wydaje się być odpowietrzony, - pompa paliwowa pompuje na wtryskiwacze. Wyjąłem również takie małe siteczka na wejściu...

    Maszyny Rolnicze, Sprzęt Ciężki   26 Mar 2019 10:40 Odpowiedzi: 2    Wyświetleń: 636
  • Władimirec t25 - Jak ma być założony tylny odrzutnik oleju

    Panowie w którą stronę założyć odrzutnik oleju tylny w t25 czy w ten sposób jest ok ?

    Maszyny Rolnicze, Sprzęt Ciężki   09 Paź 2020 17:33 Odpowiedzi: 2    Wyświetleń: 981
  • T25 Władimirec - Ropa w oleju - pompa wtryskowa od C330

    Zanim odkręciłem pompę to wymieniłem olej w pompie. Była sama ropa. Ciągnik nie dawno kupiłem, więc nie wiem kiedy był wymieniany wcześniej. Natomiast po wymianie sprawdzałem i też przybywało oleju w silniku. Odkręcając pompę był olej, może z małą domieszką ropy (nieco rzadsza konsystencja), ale ciągnik przepracował po wymianie około 3-4 godziny, a...

    Maszyny Rolnicze, Sprzęt Ciężki   07 Sie 2019 06:15 Odpowiedzi: 6    Wyświetleń: 3030
  • Władimierc t25 rusek władek - Rozdzielacz hydrauliczny blokuje przepływ oleju

    Witam serdecznie. Otóż gdy po roku padła mi juz 2 pompa hydrauliki w rusku postanowiłem sie wreszcie wziąć za porządek z hydrauliką siłową. Pierwsza rzecz to uszczelnienie wszystkich zapoceń itp z czym sobie poradzilem, druga rzecz to plukanie ukladu itp z czym tez sobie radze. Jedyne z czym sobie nie moge poradzić to to jest rozdzielacz hydrauliczny...

    Maszyny Rolnicze, Sprzęt Ciężki   03 Sie 2020 21:18 Odpowiedzi: 3    Wyświetleń: 807
  • Wladimirec t25 - wyciek oleju, glowica

    Witam, ciągnik ładnie pali,nie gaśnie, ładnie wchodzi w obroty Nie wiem co się stało ale po tych mrozach odpaliłem traktor po kliku minutach zaczął olej się sączyć po bloku silnika, zauważyłem że on skapuje po cylindrze a na cylinder jakby z głowicy. Dziś sprawdzałem jest to samo, po chwili pracy zaczyna się sączyc olej ,oleju ubywa sporo. Jest uszczelka...

    Maszyny Rolnicze, Sprzęt Ciężki   08 Lut 2022 17:04 Odpowiedzi: 6    Wyświetleń: 10644
  • T25 WLADIMIREC: Montaż odrzutnika oleju - instrukcja i zdjęcia

    Witam, Jak prawidłowo powinien być założony odrzutnik oleju w ciągniku wladimirec t25? Poniżej zdjęcia

    Maszyny Rolnicze, Sprzęt Ciężki   29 Mar 2023 21:11 Odpowiedzi: 1    Wyświetleń: 222
  • Wybor silnika i skrzyni do samodzielnej budowy ciągnika z wałkiem wom, tuzem i napędem 4x4

    VW 1,9 TDI miał chyba komputer do silnika co robionym ciągniku jest zbędne (no i trzeba podłączyć). No i? Przerabiałem już dwa silniki 1.9tdi z vw na zwykłe pompy. Bez najmniejszego problemu pasują zwykłe pompy od scharana z 96roku oraz starsze na mechanicznym nastawniku. W takiej pompie wystarczy podać + na zawór stop i silnik chodzi. Ważne aby na...

    Maszyny Rolnicze, Sprzęt Ciężki   22 Sty 2022 19:55 Odpowiedzi: 20    Wyświetleń: 3318
  • Jakie oleje najlepsze do t-25?

    Oto tabelka pojemności układów i mechanizmów z obsługi T25 Ja używam takich olejów: Silnik, filtr powietrza, pompa wtryskowa- Turdus Zmiany w silniku co 200-250mth, w pompie wtryskowej co 50mth w filtrze co 400mth Skrzynia, zwolnice, napęd pompy hydraulicznej, kierownica- Hipol Tutaj wymieniam może żadko bo co około 5 lat(ale stan zawsze uzupełniam)...

    Maszyny Rolnicze, Sprzęt Ciężki   29 Paź 2021 08:55 Odpowiedzi: 4    Wyświetleń: 17917
  • T-25 z pompą C330 nie podaje paliwa na wtryski - jak odpowietrzyć?

    Witam. Mam następujący problem z ciągnikiem Władimirec T25. Posiada on pompę wtryskową od ciągnika C330. Odkręciłem pompę i dałem do regeneracji, ponieważ ropa dostawała się do oleju. Po regeneracji założyłem z powrotem, wszystkie przewody tak samo jak były, lecz paliwo nie idzie na wtryski. Odkręciłem przewody przy pompie, które idą do wtrysków i tam...

    Maszyny Rolnicze, Sprzęt Ciężki   06 Mar 2020 07:10 Odpowiedzi: 11    Wyświetleń: 3783
  • Nie działający podnośnik Farm-mot 250d

    Od jakiegoś czasu podnośnik w moim Farmocie przestał podnosić cięższe maszyny (tj. siewnik, brona talerzowa) myślałem że jest to problem z pompą, lecz po jej wymianie (wymieniłem na pompe od ruska t25, bo tak doradził mi mechanik) nic się nie zmieniło. Do puki olej jest zimny to w miarę podnosi siewnik ale gdy trochę popracuje przestaje go podnosić....

    Maszyny Rolnicze, Sprzęt Ciężki   03 Mar 2014 19:22 Odpowiedzi: 0    Wyświetleń: 4038
  • Pompa wody od c360 jako pompa do przetłaczania ropy

    Czyli rozumiem że coś takiego powinno zdać egzamin, nie trzeba jej zalewać?: Z opisu aukcji: POMPA HYDRAULICZNA NSZ 10 -co wygląda jak polskie HW10- stosowana jest w hydraulice siłowej ciągników: JUMZ BIAŁORUŚ , MTZ, LTZ, T25, T30, T40... Pojemność robocza 10 cm sześć.Ciśnienie znamionowe 16MPa, maksymalne 21 MPa = 210 kG/cm kw. Wydajność 0,40 l/s=24...

    Maszyny Rolnicze, Sprzęt Ciężki   29 Paź 2010 19:00 Odpowiedzi: 14    Wyświetleń: 11477
  • Ciągnik SAM - *Perkins*Star*

    Taki zawór by tylko częściowo spełnił zadanie ,żeby całkowicie było swobodne opuszczanie to by musiały być dwa takie zawory (na obydwu wężach do siłownika) . Załóżmy że podnosisz pług do góry ,w pozycji środkowej rozdzielacza oba węże z siłownika są zamknięte ,otwierasz ten zawór co pokazałeś na rysunku i siłownik nadal pozostaje na swoim miejscu ....

    DIY Konstrukcje   25 Kwi 2018 22:24 Odpowiedzi: 140    Wyświetleń: 122865
  • Budowa układu hydrauliki siłowej w traktorze Sam: pompa Nsz10, rozdzielacz, filtry

    Witam. Potrzebuję pomocy w budowie układu hydrauliki siłowej w traktorku samoróbce. Pompa Nsz10. Siłownik, ramiona, cięgła od władymirca t25. Rozdzielacz Badesnost 40 l, 2 sekcyjny+ sekcja pływająca. Silnik vw 1.9 d. Pytania: 1: Czy jeśli w rozdzielaczu jest zawór przelewowy to muszę w zbiorniku oleju hydraulicznego zastosować zawór bezpieczeństwa?...

    Maszyny Rolnicze, Sprzęt Ciężki   06 Maj 2023 05:57 Odpowiedzi: 4    Wyświetleń: 987
  • Układ hydrauliczny władimirec

    A filtr jest czysty? Jeżeli masz manometr to sprawdź jakie jest ciśnienie. Powinno być około 110-120Kpa A podnoszenie sprawdzałeś na zimnym oleju, czy pozwoliłeś żeby się trochę zagrzał. Dzisiaj mój T25 przy -14 stopniach potrzebował 15 minut żeby zaczął normalnie podnosić. Bo jak cncę podnieść balota sianokiszonki na zimnym oleju to muszę cały czas...

    Maszyny Rolnicze, Sprzęt Ciężki   31 Sty 2012 20:01 Odpowiedzi: 9    Wyświetleń: 4959
  • C360 - wzmocniona pompa podnośnika

    Za kilka dni będę miał założonego tura i tak się zastanawiam nad zmianą pompy o większym wydatku Tuchola produkuje wzmocnioną 40L na min Rozdzielacz tura akurat ma taką przepustowość ale czy rozdzielacz podnośnika da radę przepuścić tyle oleju Czy jest sens wkładania takiej pompy? Oryginalna jaki ma wydatek ? We władimircu T25 oryginalnie jest "10"...

    Maszyny Rolnicze, Sprzęt Ciężki   31 Paź 2018 17:58 Odpowiedzi: 25    Wyświetleń: 7884
  • hydraulika siłowa Danfoss - przy wspomaganiu wygania olej ze zbiorniczka

    wspomaganie zamontowane jest do c360 pompa od władimirec t25 wężyk podłączyłem do korka wlewu oleju gdy nie było wężyka to olej przelewał się po zbiorniku oleju

    Maszyny Rolnicze, Sprzęt Ciężki   28 Sty 2019 12:28 Odpowiedzi: 9    Wyświetleń: 369
  • F7P?(???????)

    Poszukam ksiazki do coupe2,0 tylko mam nadzieje ze jest tam znacznie wiecej niz w wogole mi nie przydatnej(prawie nic o mechanice f7p)"sam naprawiam moj samochod renault19" ten"pizdryk"jest do podgrzewania przepustnicy,a czujnik jej polozenia to chyba standard przy wtryskach:-) wstawilbym fote ale nie wiem jak:( to T25 jest strasznie drogie jak na samochod...

    Samochody Archiwum   08 Sty 2005 22:44 Odpowiedzi: 7    Wyświetleń: 3558
  • Dlaczego traktory słabo palą?

    Kilka lat temu tuleje zostały wymienione ale nawet po wymianie nie zauważyłem żeby lepiej palił, poza tym w samochodach też się chyba zużywają. Co do podgrzewania powietrza dolotowego to niektórzy robią tzw kopcia czyli podpalona szmatka z benzyną jak silnik przy rozruchu złapie ognia to od razu zapali. Świeca płomieniowa - muszę nad tym pomyśleć. Na...

    Forum Budowlane   28 Sty 2012 20:28 Odpowiedzi: 25    Wyświetleń: 13591