Zamykanie - "czysta" masa Otwieranie - masa przez opornik 180Ω Sterowanie "zamknięciem i otwarciem" na jednym, wspólnym przewodzie. Oczywiście podczas testów wszystkie drzwi zamknięte. Nie wiem, co "się dzieje" z przewodami na zamieszczonym zdjęciu. Przywróć wszystko do stanu fabrycznego i zaizoluj łączenia.
Musisz wiedzieć mierzysz. Tako gwoli ścisłości są ukłądy w których jest 1 opornik stały sterowany mostkiem tyrystorowym 3 fazowym i wtedy korzysta sie z punktu gwiazdowego dla eliminacji harmonicznych .
I po co tak komplikować? Wystarczy jeden tranzystor w ukł. OE, sterowany z uC przez opornik, w kolektorze opornik do +12V, z kolektora sterować bramkę MOSFET-a - taki stopień jak pierwszy tranzystor na schemacie powyżej - tylko opornik a bazie 47k stanowczo zbyt dużej wartości tam jest - powinien mieć ok. 10k, i brak opornika szeregowego w bramce ok....
Emiter NPN przez rezystor 1kOhm do bazy PNP, Kolektor NPN do??? Emiter do masy a kolektor (przez opornik) steruje tranzystorem PNP. Możesz spróbować też (ale nie mam jakoś do tego przekonania) zamienić 1:1 tranzystor PNP na NPN tak, aby żarówka była sterowana z emitera tego tranzystora. To chyba jednak nie zadziała przy tym układzie zasilania, ale...
Zmienić schemat- tam gdzie LED idzie do masy niech idzie do wyjścia PCF. A opornik do + zasilania. Sterować stanem niskim.
Wyłączenie to nie jest rozwiązanie. Jaki to musiałby być opornik?
Czyli na jeden sterowany opornik przypada jeden tranzystor, to coś podpisane NMOS_D i oporniki niezbędne do działania tego, czy źle myślę?
Niepoprawne. Testowałem załączanie w taki sposób przy napięciu 30V i prądzie około 3A i wszystko było w porządku To, że tranzystor przeżył nie świadczy o tym, że jest OK. IRF9540 ma max Vgs=20V, więc mógł przeżyć 30V. Ale 50V raczej nie przeżyje. Ze źródła do bramki dioda zenera 10-15V, z przełącznika do masy nie zwarcie ale opornik 10k.
Ale nie z tak podciągniętym rezystorem bramkowym Rezystor jest OK. Tyle, że jeśli Uzas tranzystora oraz Uzas uC są różnej wartości (a te są tutaj różne - odpowiednio 12V i 5V) to Mosfet-P musi być poprzedzony stopniem na tranzystorze npn aby uzyskać właściwe sterowanie Mosfet-P (napięcie jego bramki względem +12V równe -12V dla włączenia i równe 0V...
Sądząc po oznaczeniu i wymiarach to raczej nie był żaden opornik.
Dj.Kisiel a masz pewność że to grzałka ? z moich pomiarów wychodzi że to opornik sterowany termostatem , chyba rozkminiłem ten układ.
Wydaje mi się że te oporniki to są w szereg na bramkę każdego Mosfeta w końcówce mocy. Według mnie spalony jest właśnie tranzystor sterowany przez ten opornik.
napewno musisz wymienic opornik R020 i triak od sterowania U002 Dodano po 4 napewno musisz wymienic opornik R020 i triak od sterowania U002 Opornik ma 22 omy
Niekoniecznie na napięciu. Nie analizowałem dokładnie układu pod kątem sterowania z RS-a, ale wpływ na działanie będzie też miała prędkość transmisji. Miałeś takie same ustawienia w PC i routerze?
Pod względem ilości elementów najkorzystniejsze. A pod względem kosztu, taniej wyjdzie BC547 i opornik.
Witam, kolega nie napisał czy sterowanie plynne czy 4 biegi, opornik można naprawić a moduł sterujący mam do sprzedania.
Dziękuję za odpowiedzi, wymieniłem na używany i jak narazie działa. Korzystając z okazji spytam, w jaki sposób jest ten opornik sterowany? Czy przykładając napięcie na jeden z 4 pinow spowodujemy odpowiednia rezystancje?
Fabia rocznik 2007 ale stara buda. Sprawdzę przez opornik
A tak na wesoło. To, od kiedy np. tranzystor, wzmacnia prąd czy napięcie. Biorąc rzecz logicznie, tranzystor to nic innego jak opornik sterowany elektrycznie.
Może to być wina samej blokady lecz nie musi. Blokada jest załączana z panelu sterującego. Jak potrafisz to sprawdzić elementy, które nią sterują. Sam rutynowo kiedyś wymieniłem blokadę, a okazało się, że uszkodzony był opornik nią sterujący. W twoim przypadku może to być inny element.
No, jak to wystarczy do zaświecenia diody, to na tranzystor z dużym zapasem... tylko daj szeregowo jakiś opornik.
W oryginalnej COBRZE pozytyw/negatyw ustawiało się za pomocą zwory przełączającej wyjście UCY74165 (układ nr. 109) W swoim komputerze wyprowadziłem przełącznik na zewnątrz obudowy. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby te dwa wyjścia przełączać dodatkowymi bramkami, których aktywność byłaby zależna od przerzutnika (np. 1/2 7474) ustawianego portem wyjściowym...
No i dobrze, powinno działać. Jakbyś uznał, że histereza jest za duża, to zamiast 10k wstaw mniejszy opornik.
Raczej nie błahostka.Uszkodzony był triak Q2 BT134,zwarcie.Uszkodzony również R8 390 om.Przez ten opornik sterowany był triak.Raczej muszę szukać całego modułu.
To nieco skomplikowane układy. Zobacz np. https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewto... - kiedyś wykombinowałem taki układ stabilizatora napięcia z ograniczaniem prądu. Jest też układ "źródła prądowego" na dwóch tranzystorach o jednakowej polaryzacji (tu by były PNP, albo MOSFET z kanałem P i PNP): w emiterze (albo w źródle dla...
Opornik - hehehe Steruj go z PWM...
Udało się rozwiązać problem z dzwonkiem.Zakupiłem inny dzwonek.Pod diodę led tego dzwonka podłączyłem bazę tranzystora BC547 przez opornik 1K , który steruje przekaźnikiem załączającym nadajnik dzwonka.Problem z kolizją fal się rozwiązał.Układ działa prawidłowo -oba dzwonki działają.Bardzo dziękuje za pomoc i temat można zamknąć
Mosfet w szeregu z diodą LED i opornikiem sterowany PWM'em z portu procesora.
Czy przekaźniki 12V mogą pracować z napięciem 14V? Mogą. Dopuszczalny zakres napięcia zasilania podany jest w nocie katalogowej przekaźnika. Zawsze można w szereg z cewką przekaźnika wstawić odpowiedni opornik.
wartość Uf przy ca. 100mA nie jest 2,5V (jak było użyte w rachunkach) tylko 1,5V A skąd to wynika?... Z charakterystyki "Forward current", patrz post z 12 Lip 2005 01:14. więc wartości 18/22Ω dadzą ca. 150mA ±10%, co jest dla LED ok, bo dla parametrów RC-5 (tp≈2ms i D=0,5) LD 271 może znieść dokładnie 300mA max. Czyli, jeśli w nocie...
Witam ponownie Nie do końca będzie tak pracowało Emiter ma być dołączony do masy a od plusa najlepiej dodaj opornik ograniczający prąd C-E lub w tym miejscu np przekaźnik na 5V który dębie czymś sterował. Na bazie też powinien być opornik ograniczający prąd bazy do ok 20 mA. Do sterowania bazą wystarcza 0,7 V. Nie napisałeś czy sterowanie ma być plusem...
Tranzystor polowy jest lepszy, bo dla napięcia źródło - dren w okolicach zera volt, ma dość liniową i symetryczną charakterystykę jako opornik sterowany napieciem bramki. Tranzystory bipolarne mają charakterystykę znacznie bardziej nieliniową, co może być źródłem zniekształceń.
Teraz wszystko mi się zgadza. Ono jest tylko poprzez opornik 360ohm.
Producenci zalecają, by napięcie katoda-anoda było między V_REF a 36 V. Być może będzie działać w miarę poprawnie przy nieco niższym napięciu katoda-anoda, ale poniżej 2 V już nie - ma w strukturze diodę, która wtedy zaczyna przewodzić od REF do katody. Zatem konieczne jest przesunięcie napięcia między katodą a bazą o około 2 V (można więcej, jak masz...
nie wiadomo z jakim napięciem pracuje PIC w układzie Autora To swoją drogą, ale maksymalne napięcie zasilania polecane dla PIC16LF to 3,6V, więc raczej większe nie jest. 74HCT ma (przy zasilaniu 5V) asymetrię poziomów sygnału na wejściu - standard TTL. Innym trzeba by obniżyć napięcie zasilania (do około 3V), żeby uzyskać takie same poziomy przełączania,...
Dokładnie o to mi chodziło. Zamiast sterować za pomocą rezystancji, użyj PWM.
Zamień sterowanie katodami...np. opornik z B weź przelutuj do G i na odwrót...jak wlączysz i zobaczysz że masz obraz niebieski to będzie to z układu...jak dalej zielony to kineskop...i zapewne zwarcie żażenia do G...czyli zostaje separacja.
Koder na diodach (ponad 100) https://obrazki.elektroda.pl/4763218000_... dekoder na 4051 i opornikach - steruje optotriakami. https://obrazki.elektroda.pl/6177884200_... Bez programowania.
A nie byłaby ona potrzebna żeby zmienić wtedy już dodatni sygnał, ale trójkątny na prostokątny? Też swoją drogą, jakby wyglądał ten sygnał -2V, 2V po przejściu przez ten układ? W materiałach właśnie jak wspomniałeś wcześniej, jest on użyty przy zmianie -3V, 0V na 0V, 3V, więc nie jestem pewien jak to wyjdzie gdy sygnał jest także dodatni w części....
Znalazlem takie rozwiazanie, ze poprostu nozka 9 poprzez opornik steruje baza traznzystora. Emiter do masy, a w obwod kolektora jest wpiety przekaznik na 12V i rownolegle do niego dioda (pewnie zapobiegajaca przepieciom) Ale nie ma tam danych tranzystora oraz wartosci opornika. Chyba takie rozwiazanie byloby najprostrze?
Przekażnik zasilić z dowolnego żródła prądu! Może być zasilacz lub bateria. Sterowanie to jest 12V podane przez opornik 10k.
podłączyć opornik, lub układ kondensator-opornik, równolegle do układu neonówka-opornik; wartość tego dodatkowego opornika powinna być kilka razy mniejsza, niż opornika połączonego szeregowo z neonówką, a w wersji z kondensatorem opornik 5-10k, kondensator kilkanaście nF.
Źle dobrane tranzystory i oporniki sterujące. W efekcie stabilizator pracuje z prądem tylko 30mA, BD912 - z prądem rzędu mA, co nie może otworzyć 2SC2770 - skąd pomysł aby go tu wstawić?
Linii 12V nie wyłączysz PMOSem przy pięciu woltach na bramce. Musisz dać dodatkowy tranzystor. Dokładnie tak, i wtedy ten P_MOS nie musi być Logic-Level, wystarczy zwykły gdyż będzie miał sterowanie bramki napięciem 12V - i to też trzeba wziąć pod uwagę - bo niektóre MOSFET-y mają maxVgs=10V (wtedy opornik kolektorowy stopnia wstępnego zrobić jako...
Co to znaczy "muszą znaleźć się za emiterem" ? To są jakieś głupstwa. Napięciem 5V steruj przez opornik npn w którego kolektorze będzie opornik zasilany z 12V, z tego kolektora steruj przez opornik bazę pnp, z którego kolektora masz wyjście na wyświetlacz.
A poszukaj na forum: dmuchawa, rezystor, opornik, klimatronik, sterowanie wentylatorem nadmuchu itp, itd...
Jakie zasilanie na wejściu? Tym bardziej 7V. SN74LS07 jest wzmacniaczem OC. Można go pominąć i sterować Pinem Atmegi bezpośrednio transoptor od nawilżania i grzałek ( opornik 240Ω i zasilanie 5V), ale wentylatora już tak się nie da sterować. Ty zaprojektowałeś sterowanie transoptorów z 30V, ale, że musiałbyś dać drugi zasilacz, dlatego zmieniłem...
Witam i narodziło mi się jeszcze jedno pytanie Generator daje 3 fazy AC coś koło 20-40V. Chciałbym to podbić na wiecej Volt. Można to jakoś przepuści przez transformator aby podbić volty tak aby przy przesyłaniu mniej było strat na przewodach ? Myślałem o trafo toroidalnym 48/230V ale do standardowego podłączam fazę i zero i mam na wyjściu zmienione...
w moim odbiorniku nie ma nigdzie ferrytów ani cewek powietrznych jest chyba tylko jedna cewka ale taka z obudowy jak opornik:)
Bez obaw możesz podać tam 12V, w szereg z niebieskim przewodem jest opornik 47k ograniczający prąd bazy sterowanego tranzystora.
Może nieudolnie szukam ale schematu nie mogę znależć . Ty 1 na 90% to tyrystor . Opornik spalony steruje tym tyrystorem. Wartość opornika jak sądzę ma wpływ na załącznie się ładowarki , czy się mylę?. Podejrzewam iż był o małej oporności ten sfajczony opornik
Tranzystor MOSFET-N (będzie rozłączał masę) z bramką spolaryzowaną z +12V rezystorem, bramka sterowana a kolektora np. BC547 - emiter ma masę, na bazę przez opornik podawać napięcie sterujące, które będzie wyłączać MOSFET. Jeśli musi rozłączać +zasilania to trzeba wykonać układ odwrotny - na MOSFET-P (z opornikiem z bramki do źródła) i npn z dodatkowym...
Nie wiem, w czym problem, może w tym, że to nie opornik, tylko cewka L1 jest uszkodzona, a opornik może być też uszkodzony, trzeba wykonać pomiary od strony zasilania układu LNK. Daj zdjęcie całej płyty zmierz czy od strony zasilania AC 230V jest jeszcze wspomniany opornik nie wiem ale jakoś rezystor bardziej mi pasuje...
BSS83, IRLML6402, IRLML6404, Si2301, z większych IRF9530, IRF9540 i jakie tam znajdziesz w hurtowni (np. tme.eu) czy internetowym spisie sklepów internetowych (elecena). Dodano po 1 Popatrz w dokumentację AVT3120 i AVT3166, w których będzie widać jak sterować tranzystorem (dwa oporniki i dioda zenera). W twoim wypadku potrzebny będzie opornik rozładowujący...
W 2012 jest Zielona kostka przednia body Kierunki niebiesko czarny 18 i niebiesko biały 19 sterowanie zamkiem zwykła masa i opornik 1k niebiesko żółty 53 otwarcie paki 27 jak na jednym przewodzie odseparować diodami.
schemat jak mam podłączyć diodę przez tranzystor (najlepiej BC847) chciałbym żeby z tranzystora wychodził sygnał 24V a nie GND. "Się nie da". :D Rozumiem, że chcesz aby tranzystor podawał +24V na LED, którego drugi koniec masz połączony z masą. Trzeba użyć dwóch tranzystorów - pierwszy npn (np. BC847) sterowany z uC przez opornik ok. 22k do bazy, emiter...
padło ci zasilanie głowicy najczęściej jest to opornik sterujący bazą tranzystora gdzieś w okolicy stabilizatora lm317 jest tam precyzyjny opór wartości nie pamiętam ale sam znajdziesz zastosuj perka i wyreguluj go tak żeby wartości napięcia polaryzacji była odpowiednio 14 i 18 v.pozdrawiam
Witam, mam problem. Zbudowałem sobie prosty układ włączający na bazie CD4013. Działa to tak, po wciśnięciu przycisku, na wyjściu przerzutnika pojawia się wysoki stan, który poprzez opornik steruje tranzystorem BC548C, a ten przekaźnikiem 12V. Problem jest w tym, że przy niskim stanie przekaźnik nie "odpuszcza". Z kolei, po zwiększeniu wartości opornika...
Ja bym sprawdził co steruje tą diodą, która zapewne ma jakiś szeregowy opornik. Tam właśnie dołączyłbym wejście transoptora (też przez odpowiedni opornik) albo w ogólnym przypadku jakiś układ do galwanicznej izolacji - ADuM, ISO, itp, itd. Będzie wówczas galwaniczna izolacja.
Zresztą jako source też ma 30ohm. Przyznam się że to mnie nieco zdziwiło- jest symetryczne to wyjście. A zwykle w takich układach struktura dolnego tranzystora ma większą powierzchnię i mniejszą oporność kanału. No ale Atmel tak zrobił i tak jest. Wolno mu zrobić taką maskę na strukturę jaką chce. Z tego wynika tylko tyle że podłaczanie led do Vcc i...
Żeby układ sam się resetował przy włączeniu zasilania , to opornik dajesz do plusa i kondensator z pinu reset do masy.
Układ kol. Driver- z ostatniego postu (modyfikacja układu kol kybernetes) można jeszcze zmodyfikować - jak w moim układzie - dodając (w miejsce sekcji wyłącznika W1-2) drugi tranzystor zwierający bazę tranzystora Q1, sterowany przez odpowiedni opornik z plusa zasilania. To pozwoli na zastosowanie zwykłego, jednosekcyjnego wyłącznika, oraz zastosowanie...
Gdyby to miał być nadal prostownik nie sterowany to wystarczy bramkę tyrystora połączyć z anodą przez diodę ( np 1N )włączając w szereg kilku-kilkudziecięciu omowy ( zależnie od napięcia prostowanego ) opornik i masz > diodę <, czyli prostownik niesterowany.
Może kolega sterować tranzystorem NPN tranzystor PNP. Emiter PNP podłączony do +, z kolektora będzie zasilany solenoid. Między bazę PNP a kolektor NPN należy włożyć opornik ograniczający prąd bazy tranzystora PNP.
Będą migać z częstotliwością 100Hz - to jest mało widoczne. A jaki kondensator jest potrzebny, żeby to znacząco zmniejszyć, zależy od układu: jakie napięcie transformatora, jakie LED-y, jaki opornik szeregowy...
To nie opornik tylko warystor na 275V.
32V to maksymalne napięcie zasilania LM358, a przy zasilaniu 30V producent zapewnia napięcie na wyjściu tylko do 27V i we wskazanym temacie była mowa tylko o 25V, i pewnie innym układzie. Poza tym nie wiadomo, jak ten potencjometr jest podłączony w tym układzie - masz schemat? Może wystarczy zmienić jakiś opornik?
Tamte obliczenia dotyczyły obliczenia opornika bazy tranzystora bipolarnego. Tranzystor bipolarny jest sterowany prądowo, czyli prąd bazy oblicza się dzieląc oczekiwany prąd kolektora przez współczynnik wzmocnienia. Znając wymagany prąd bazy oraz napięcie sterujące można obliczyć opornik włączony szeregowo z bazą ograniczający jej prąd. Tranzystor MOSFET...
jak podłączyć tutaj tylko 4 diody Po prostu pozostałych nie wstawiasz. zupełnie nie wiem jak dobrać rezystory https://www.ti.com/lit/ds/symlink/lm3914... W układzie z rysunku w #8 napięcie odniesienia jest 1,28V (1,20-1,34), podane jako górny koniec zakresu, dolny jest 9/14 górnego (tu działa dzielnik z opornikiem 18k, może lepiej zastąpić go zwarciem...
Przegrzany opornik R3 na płytce sterującej (górnej) w pobliżu złącza programatora. Pomiar miernikiem daje wyniki pomiędzy 62-82 Ohm. Czy ktoś wie jaka wartość jest poprawna? P.S. W sterowniku padnięte były 4 tranzystory od sterowania uzwojeniem wzbudzenia - wymieniłem na IRF3205, pozostał mi jeszcze ten podejrzany opornik do wyjaśnienia. https://obrazki.elektroda.pl/3439649700_...
Nie jestem pewien, czy rozumiem problem. Masz sygnał TTL (dodatni), który chcesz przekształcić na sygnał -12V o dużej wydajności prądowej? (klucz włączający zasilanie -12V)? Jeśli tak to chyba nie obejdzie sie bez odwrócenia fazy - najpierw pnp steruj przez opornik w bazie, kolektor do -12V przez opornik rzędu 1k, z tego opornika steruj pnp z opornikiem...
Witam, równie dobrze możesz zastosować układ: jeden transoptor plus jeden opornik. Przy okazji będzie izolacja galwaniczna, chociaż pewnie nie jest Ci potrzebna. Pozdrawiam
Zrobiłeś wtórnik źródłowy. Należy zmienić: - źródło do masy - obciążenie w obwodzie drenu może się też przydać szeregowy opornik (albo perełka ferrytowa) w bramce - żeby ograniczyć szybkość przełączania tranzystora.
Balans ustaw na 5,4V/2 = 2,7V, zrób dzielnik napięcia z dwóch oporników po 22k, potem 2,7V idzie przez opornik 47k do pinu balansu tak jak na schemacie.
Wszystko jest tam w nocie ładnie wyjaśnione i opisane. mamy koledze przetłumaczyć? W skrócie - R8 polaryzuje we. WO, R5 to opornik bramkowy FET-a. Nie rozumiem tylko tego: wzmacniacz taki jak na zdjęciu poniżej, którego wzmocnienie sterowane jest za pomocą napięcia prostokątnego To za dużo powiedziane, bo jeśli podasz sygnał prostokątny na we. sterujące...
Odepnij cewkę przekażnika z układu, w jej miejsce wstaw opornik i steruj z niego inwerter na tranzystorze w układzie WE. Dobierz tranzystor do prądu przekaźnika, ten opornik który wstawiłeś w miejsce gdzie był przekaźnik musi mieć wartość zapewniajacą odpowiedni prąd bazy tego tranzystora Ib=0,1Ic.
Według książki "Układy scalone serii UCA64/UCY74" Włodzimierza Sasala, strona 302, tabela parametrów statycznych układu 74154 maksymalny prąd wyjściowy w stanie niskim to 16 mA. Ewentualnie jeśli nie potrzebujesz 16 wyjść to możesz zastosować układ 74145 (10 wyjść), gdzie maksymalny prąd wyjściowy to 80 mA i maksymalne napięcie wyjściowe to 15V. Proszę...
Wszystko czego potrzebujesz -sterowanie grupowe, ustawianie temperatury potencjometrem ,czujnik pomiaru temp. ,ustawianie histerezy,i jeszcze inne ustawienia -wykonasz na jednym układzie scal. -- TDA 1023 zasilanym tylko poprzes opornik z sieci 230 V sterującym triakiem i kilku elementach wg schematu
zasilacz z zabezpieczeniem mozna dosc latwo zrobic na tranzystorach - jesli ma dawac napiecie dodatnie, to tranzystor mocy ma byc PNP, podlaczony tak, by mnozyl prad sterujacy - wiec z opornikiem w emiterze, i miedzy dalszym koncem opornika a baza dioda i opornik; sterowany z NPN-a, ktorego baze trzeba polaczyc z napieciem wzorcowym, a emiter przez...
Wyrzuć ten opornik lub załóż na niego wyłącznik. Jak będziesz zapalał włącz opornik po uruchomieniu wyłącz go(zewrzyj wyłącznikiem) , na dłuższą mete wypalisz denka tłoków, opornik został założony po to aby włączyć świece żarowe. Masz rację , sterowanie kątem wtrysku do roboty. Jeszcze pytanie ; jakie masz sprężanie na garach????
Sprawdź gniazdo Euro- straszny szajs- czy nie jest spalone, czy czasem piny od sterowania nie zwierają się z przewodem prądowym.
Do sterowania tym tranzystorem należy używać napięcia przynajmniej 10V (dopuszczalne jest 30; może sensowne będzie 12, albo 15). Jeśli dioda daje napięcie przy oświetleniu, to można jej użyć jako fotodiody, tylko nie wiadomo, czy ona wytrzyma napięcie wsteczne kilkanaście V. Spróbuj podłączyć je poprzez duży opór (np. 100kΩ) i sprawdź, jak napięcie...
W przypadku zwykłej diody RGB ze wspólną anodą podpinasz po prostu anodę do Vcc, a każde z wyprowadzeń, przez opornik, sterujesz przy pomocy arduino (np. przez pwm, im mniejsze wypełnienie, tym dioda mocniej świeci). Sterowanie jest jakby odwrót - gdy podasz jej 0, dioda świeci na full, gdy dasz 1, dioda gaśnie. Niestety, diody dużej mocy biorą sporo...
próbowałem tak jak pisałeś dalej słychać buczenie, przepiołem nawet wtyczke w przedłużacz w inne gniazdo i to samo. gdzie szukać rozwiązania po rozkręceniu suba? nie wiem czy to ma cos wspolnego z tym buczeniem jakis czas temu wymienialem w nich spalony bezpiecznik oraz jakis opornik.
dolutowana dioda i opornik między gniazdami w sterowaniu w odpowiednim miejscu, rozwiązał problem Dziękuję Wszystkim za chęć pomocy
Opornik też daje ciepło. Tam powinno być sterowanie jak najmniej stratne PWM.
Witam, czy coś się wyjaśniło w tym temacie? Podpiąłeś inny opornik? Daj znać.
sterowanie jest na jednym przewodzie,na zamknij przez jednokilowy opornik,otwórz bezpośrednio
Czytaj :arrow: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic21... Identyczny moduł (EWM2100) , identyczna sytuacja :)
LM317 ???!!! Przecież to totalne marnotrawstwo! ________________________________________... Wystarczy układ ze schematu poniżej : Oczywiście jeśli każdą diodę chcesz sterować oddzielnie, to musisz zrobić tyle takich układzików, ile chcesz sterować diod. Prostszego i tańszego rozwiązania nie ma. Opornik mocy no powiedzmy 0,25 W i potencjometr...
PS OUT poprzez Q45 i Q11 załącza napięcie na detektory AM, FM - to już cząść odbiorcza. Q23 jest sterowany poprzez PTT, następnie Q21 i Q20. Załączam schemat z uwagami.
Bo to uproszczony schemat- tylko zasada działania. Potrzebna jest jeszcze dioda najlepiej szybka między drenem a +12V. No i opornik między bramką a masą w celu wyłączania mosfeta gdy nie jest sterowany- ok.1kom.
Układ 555 ma maksymalne napięcie zasilania 16V a twoje lampki mają 24V przy czym użyłeś stabilizatora 5V (?) więc to na pewno nie zadziała. Musiałbyś poszukać lampki na 12V i wymienić stabilizator na 12V. Prąd jaki maksymalnie wytrzyma 555 to 200mA więc jak lampka LED nie będzie "brała" więcej niż 200mA prądu to powinno działać. Do tego dodam tylko,...
to masz na 240VAC C=0,01uF/400 wystarczy opornik 1W też, to tylko gasik nawet 0,5W wystarczy.
Kolega jarekgol pisze że RTR zamyka styki jak jest zimno, więc chyba trzeba dać fazę na 1 w RTR a jedną żyłę z 2 RTR, który ma być zamknięty jak jest zimno, podłączyć do 7 na piecu. Ja bym do testu tak zrobił. Tzn wywalił czarne kable z regulatora i dał fazę na 1 i szedł z 2 na 7. Teraz pytanie czy ten regulator nie aktywował całego pieca przez A1/A2...
To od napięcia wyjściowe tego ATMEL-a odejmij 2.5V, podziel przez potrzebny prąd w A, i wynik to opornik w kiloomach.
Można, najprościej - do płytki z bandami szły dwa kable, na jednym było napięcie tylko w trybie RX ( po załączeniu PTT znikało ), a na drugim tylko przy załączonym nadajniku. Możesz te napięcia wykorzystać do sterowania diodami ( przez opornik 2.2 k na przykład ). Pozdrawiam green
Jak widać z lewego rys. to napiecie jest istotne. Zmostkuj na krótko *jest na rys. opornik 0 ohm) >zobacz efekt.?
Z tego co wiem tp centralny jest sterowany minusem. Dodatkowo może być tak że sygnał zamknięcia trzeba przepuścić przez opornik 180 Ohm. Tak jest w ibizach i toledo, w leonie dokładnie nie pamiętam, ale chyba też.
W czym siedzi ten scalak? Opisz dokładnie, najlepiej zrób fotkę. Bo coś dziwne te numery podałeś. znajduje sie on w "opornik dmuchawy" sterowanie wentylatora klimatyzacji w autobusie mercedes 97r scalak ten jest na osmiu nozkach i steruje czteroma tranzystorami rownolegle podlaczonymi ze soba
przewiert sterowany trymer sterowany sterowany monitoring
wyciek prądu tokarka samoróbka ominąć drzwi
BMW E46 316i - trudności z odpalaniem na zimnym silniku Restart ECU w Toyocie Verso 2.2 D-4D 136 KM