Nie zupełnie tak. Lepiej tak: Prościej, taniej... https://obrazki.elektroda.pl/7969029300_... Mam tylko nadzieję, że jako zasilanie jest puszka zasilająca istniejącą lampę, a nie oprawa, bo wtedy napięcie będzie tylko jak włączysz starą oprawę.
Zasilacz najlepiej dobrać z zapasem głównie dlatego, że żarówki pobierają podczas włączenia przez chwilę znacznie większy prąd niż podczas normalnej pracy. A przerywacz należy podłączyć zgodnie z jego schematem włączenia, podobnie jak w instalacji samochodowej.
Zrób zdjęcie, jak podłączyłeś oprawę.
O ile dobrze widzę, to ten biały przewód służy do obsługi cewki przekaźnika, a ten z kolei załącza napięcie sieci zasilacza (stąd też oznaczenie RLY-P). Wygląda na to, że to jakieś zabezpieczenie zasilacza w ten sposób, że bez podłączenia LEDów (albo uszkodzenia) zasilacz nie pracuje.
Do takich celów stosujemy złączki oświetleniowe np. Wago 224-101
Akurat ten przesuwa fazę w celu wyeliminowania efektu stroboskopowego. Przesuwający fazę jest włączony szeregowo z obwodem świetlówki, a kompensujący moc bierną równolegle do zasilania oprawy.
E tam.Oznaczenie raczej prawidłowe, i według niego należy podłączyć zasilanie L, N, PE. A nawet gdyby, inna opcja podłaczenia L, N (pomijając PE) nie spowoduje zagrożenia.
W środku powinno być złącze do podłączenia przewodów.
Zobacz [url=https://www.elektroda.pl/rtvforum/t...
Powinno być OK.
http://www.steruj.pl/content/view/33/ I inne (goglle nieczynne?): http://www.google.com/search?client=oper... Zamykam.
Użyłeś standardowych zapłonników, czy tych specjalnych dla tego rodzaju podłączenia?
zakładam, że ten trzyżyłowy przewód w ścianie to L, N i PE. no więc w dużym uproszczeniu: na jedno gniazdo w piwnicy przyjmy zapotrzebowanie 2kW, a na oświetlenie 100W. daje to łączną moc 2,1kW, a więc proponował bym CLS6 B16 produkcji moeller, lub też CKN6 B16 z modułem różnicowoprądowym. to byłoby już konkretne podejście do sprawy. Gniazdo można by...
Z ciekawostek, to w jednej z podwójnych lamp zwarte jest ze sobą L i PE. Czyli oznaczenie PE na pewno nie było wykorzystane zgodnie z opisem. Ewidentnie ktoś coś przełączał i kombinował, skoro zacisk ochronny był zwarty z fazowym. Nie mógł sobie poradzić z podłączeniem, więc zapadła decyzja o modernizacji oświetlenia :D Ta obudowa wygląda na metalową,...
Da się ale trzeba dołożyć przekaźniki ale to nic nie da bo wcześniej i tak musisz powyłączać kanały 1 i 2, czyli szkoda kombinować.
Jest zatem jakaś możliwość podłączenia, aby świeciły wszystkie trzy, lub żadna żarówka? tak podłącz pod przewód z napięciem brązowy i czarny z oprawy.
Na czas wykończenia zamierzałem podłączyć prostą oprawę budowlaną z żarówką, aby mieć jakiekolwiek oświetlenie. Gdy podłączam do szarego neutralnego i czarnego, to żarówka świeci ciągle i nie reaguje na włącznik Dodaj wyłącznik problem rozwiązany
Przewod neutralny podłączony jest do oprawy lampy. To jest definitywny błąd.
Zero,przewody niebieskie z zasilania dajemy na obie oprawy. Fazę,brązowy/czarny dajemy na oba włączniki a z nich na poszczególne lampy/oprawy.
Odizoluj w puszce przewody niebieski i brązowy i zmierz multimetrem napięcie . Jak masz 12v sprawa jest rozwiązana. Podłącz oprawy schodowe 12V do przewodów(czerwony plus) i powinno działać. Oczywiście tylko wtedy kiedy w puszce przewody mają 12v a nie 230v. Dodano po 4 Zobacz jeszcze jeżeli jest to jakiej mocy masz transformator,żebyś wiedział ile...
Da się jeżeli ledy podłączysz pod oprawę żarówki lub pod włącznikiem światła. Lub włącznik przy gniazdku
Jeżeli po zmostkowaniu ściemniacza nadal działa zabezpieczenie, to masz zwarcie w tych oprawach i to powoduje uszkodzenie ściemniaczy. Trzeba miernikiem sprawdzić, co powoduje zwarcie - żarówka, oprawka czy może jakaś inna wada fabryczna. A jak nie, to zwrócić sprzedawcy.
Podejrzewasz że lampa jest po lewej a instalacja po prawej? To trzeba sprawdzić. Możliwe, że po lewej jest kaskadowe połączenie z jednego wypustu oświetleniowego na kolejny. A po prawej odejście na tę konkretną oprawę. Ale żeby stwierdzić co tam dzieje się nie tak, że połowa żarówek nie świeci, to na początek przydałby się dwubiegunowy wskaźnik napięcia....
Kiedyś, dawno temu gdy przewody ochronne stawały się obowiązkowe, elektrycy czasami stosowali nieprawidłową kolorystykę. Jednak to były sporadyczne sytuacje. Bardziej bym się skłaniał, że w instalacji nie masz przewodu ochronnego. Aby to sprawdzić należy wezwać elektryka, który na miejscu posprawdza wszystko i zaproponuje jakieś rozwiązanie. W chwili...
Tak poprawne, tylko przed przylutowaniem końcówki nie zapomnij na kabel założyć w odpowiedni sposób oprawy.
Nie możesz używać przewodów bez żyły ochronnej. Żyła ta musi być doprowadzona aż do kostki do której podłączysz oprawę. To, że w chwili obecnej oprawa być może nie wymaga tego przewodu nie znaczy że za x lat ich nie wymienisz na takie które go wymagają.
Nie są nawet pseudo-schodowe. To łączniki świecznikowe załączające niezależnie trzy oprawy.
Witam Wszystkich.. Włącznik jest 2 klawiszowy. Jeden zapala światło w Wc, drugi w łazience. Do włącznika dochodzą 2 przewody czarne i 1 beżowy. Niestety ryzykując i bawiąc się w elektryka nie uzyskałem pożądanego efektu. Może ktoś podpowiedzieć jak to zrobić? Przy takim układzie instalacji, wentylator musisz podłączyć równolegle do oprawy oświetleniowej...
Czy mogę podłączyć te oprawy bez obawy ich uszkodzenia? Oczywiście. Pomija się sterowanie DALI i oprawa pracuje normalnie. DALI potrzebne jest jedynie jeżeli ma być sterowane źródło światła programowo czy poprzez BMS. Tylko czy nie żal zmarnować sterownik i go nie wykorzystać ? Pomocny temat: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2...
Prawdopodobnie wykonujący dla oszczędności użył 3x do włącznika gdzie uznał że żyła ochronna PE jest zbędna i może być jako robocza zaś już do oprawy doprowadził 4x gdzie żyła ochronna robi za ochronną. By dokładnie wiedzieć czy tak jest trzeba by to pomierzyć i się upewnić co jest na rzeczy. Zgadując w ciemno to jest tak jak napisałem. Tylko tu widzimy...
Ja widzę to tak...
A więc tak. Na Twoim miejscu sprawdziłbym miernikiem( o ile taki posiadasz), czy jest napięcie na przewodach. Jeśli nie masz miernika to podłącz inną oprawę i sprawdź czy zaświeci. Jeśli zaświeci i jesteś pewny że dobrze podłączyłeś lampę LED to znaczy że z nią coś jest nie tak. Innych możliwości raczej nie ma:)
kup żarówkę lub świetlówkę na 24V i użyj dowolnej oprawy oświetleniowej.
Schemat nic mi nie mówi.. Jeśli nic ci nie mówi jasno rozrysowany schemat, to zleć podłączenie elektrykowi. Nie każdy musi "być bohaterem w swoim domu". Jeśli zaś nie pasuje ci rozmiar tego urządzenia - zwróć je do sklepu i rozejrzyj się za takim, które gabarytami będzie pasować do twojej oprawy.
Witam. Jedyną radę, którą mogę podsunąć to rozbić owe świetlówki na obwody. W pomieszczeniu zastosować łączniki dwubiegunowe ( na dwa przyciski). Wtedy oprawy świetlówkowe w pomieszczeniu rozbić na dwie sekcje. Można i więcej. Pozdrawiam.
brązowy - L - przewód fazowy zasilania niebieski - N - przewód neutralny zasilania, łączysz również przewód neutralny odbiornika czerwony - LS - tutaj podłączasz przewód fazowy odbiornika (zapewne oprawa oświetleniowa)
Co to znaczy oprawa? Inaczej lampa.
Oprawy nie maja uziemienia, byc moze dlatego ze sa plastikowe Obecne. A co jak w przyszłości będziesz chciał zamontować inne oprawy?
Jakoś osoba pytająca tego nie eksponowała ale może tak być. Także nie wiemy jak wygląda zasilenie/podłączenie źródła światła. Zapewne poza tłem zdjęcia gdzieś biegnie przewód niebieski do oprawy (należałoby to przedzwonić). Stąd także problematyczne są w środku dwa przewody brązowe. Ale na tą chwilę obstawiam przyłączenie w przełączniku krzyżowym niebieski...
Witam kolego, na każdej świetlówce led jest schemat podłączenia, są świetlówki podłączane z jednej strony wtedy drugi uchwyt służy tylko do mocowania, są też zasilane z dwóch stron więc przewody trzeba poprowadzić według schematu, poza tym już ci pisałem Google nie gryzie w necie jest wszystko, pozdrawiam.
Ja bym upewnił się czy wskazane czerwonymi strzałkami blaszki łączą do odpowiednich miejsc żarówki. Ten z boku (u góry na foto) prawie na pewno nie łączy po wkręceniu żarówki. https://obrazki.elektroda.pl/7046079600_... bo z zyrandola To nie jest żyrandol tylko pojedyncza oprawa żarówki. Żyrandol ma kilka oprawek zazwyczaj rozdzielnie...
Najprawdopodobniej tak: Szary do niebieskich, brązowy np: do pojedynczego brązowego, czarny do dwóch brązowych. Jeżeli oprawa jest wykonana w I klasie ochronności, czyli posiada zacisk do przyłączenia żyły ochronnej (zielonożółta) to tam obowiązkowo należy żyłę o tej barwie przyłączyć. Jeśli natomiast jest wykonana w II klasie to żyłę należy zakończyć...
Plastik nie jest odporny na promieniowanie UV, całkowita zgoda. takie oprawy są tak tanie, że proces degradacji nie odgrywa tu roli. popęka to wymiana
Czy jest opcja włączania 1 żarówki z 2 różnych włączników, ale w taki sposób żeby te przełączniki włączały również każdy po jeszcze jednej żarówce. Tak. Środkowa oprawa zasilana przez dwa przekaźniki, których styki NO połączone są równolegle, a cewki zasilane są ze skrajnych opraw.
Widzę, że ochrona przed porażeniem jest dla ciebie pustym słowem. Ważne jest tylko aby światełko świeciło i w gniazdku napięcie było. Reszta nie ma znaczenia, wszak ZUS partcypuje w kosztach pochówku. Najpierw może doprowadź ten bajzel do porządku, zastosuj odpowiednie przewody do opraw wtedy większość tego o co pytasz się wyjaśni.
Wg mnie puszka wypełniona żelem jest pewniejsza, bo woda nie ma gdzie się wcisnąć. Złączka hermetyczna to również dobre rozwiązanie, a jej niezawodność zależy od trwałości gumek i jakości złożenia. Swoją drogą pewnie oprawa również jest uszczelniona gumkami i nie ma w niej żelu więc rozwiązanie podobne.
Ok ale czy mogę teraz jakoś podłączyć oprawy do tego zasilania?
Prawdopodobnie dzięki Waćpanów dziwacznemu, zgoła, sporowi. Dokładnie, najpierw przewód versus kabel a teraz lampa versus oprawa. :)
Kiedy "badałem" świetlówki, okazało się, że włącznik światła jest w pozycji wyłączonej, oprawa nie świeci, a w kablu fazowym do świetlówki nadal jest prąd. Prawidłowe podłączenie oprawy nie powinno pokazywać na mierniku prądu przy wyłączonym przełączniku? Wydaje mi się, że stale biegnący prąd (w kablu fazowym) przy wyłączonym przełączniku, gdy oprawa...
Są dwie opcje: 1. sprawdzić układ sieciowy i jeśli TN to można tę oprawę podłączyć - potrzebny elektryk, 2. kupić oprawę w II klasie ochronności, która nie wymaga PE - wykonalne przez laika.
Ta oprawa nie wymaga tego. Doprowadzony przewód ochronny zabezpieczyć i pozostawić nie podłączony.
proszę o informacje czy przedstawione na załączonym schemacie podłączenie oprawy oświetleniowej zamieszczonej na słupie jest prawidłowe. Oczywiście, że nie, ale dlaczego ukrywasz inne informacje? Ile tych słupów, na jakim obszarze, jakie lampy, jakie słupy...
Witajcie, mam problem z podłączeniem oprawy metalohalogenkowej. Oprawę zakupiłem bez opisu z odłączonymi przewodami w puszcze połączeniowej. Szukałem schematów połączeń w internecie ale niestety według tych połączeń lampa nie startuje. Proszę o pomoc. W załącznikach zdjęcia puszki, kondensatora i urządzenia stabilizująco-startowego.
Potrzebujesz dławika i startera takiego żeby świetlówka się zajarzyła a najlepiej całą oprawę do tego typu świetlówki
Z tych zdjęć wynika że masz możliwość podłączenia dwubiegunowego włącznika do sterowania np dwoma żarówkami. Włącznik: (ten co w puszce jest skierowany do góry) CZARNY i CZARNY lub: (ten co w puszce jest skierowany do góry) CZARNY i BRĄZOWY. Żarówka: SZARY i CZARNY lub: SZARY i BRĄZOWY Przewód ochronny [PE] żółtozielony do oprawy.
Witam jestem niezbyt obeznany w temacie elektryki. Chcę podłączyć oprawę oczkowa na suficie mam 5 opraw oczkowych w których nie mam podłączenia uziemienie i 2 które mają. Czy jak podłącze szeregowo te 5 oprawek bez uziemienia z tymi 2 z uziemienie wszystko będzie śmigać?? Czy jest jakis inny sposób.
Czyli zasilanie do modułu (L, N), moduł do oprawy i powinno działać. Oprawa żadnego zasilacza wbudowanego nie ma?
Ta oprawa to tani 'chińczyk'. Sam musiałeś przy niej łatać oprzewodowanie. Nie znasz jakości wykonania tej oprawy, stanu izolacji (zero pomiarów rezystancji i wytrzymałości izolacji) i chcesz wprowadzić potencjał na jej obudowę poprzez zerowanie. Jak dla mnie to misja samobójcza i proszenie się o kłopoty. Znasz topologię swojej instalacji? Wiesz jaki...
Nic tam do wyłącznika nie "idzie". Jak jest napisałem w poprzednim poście. ...przez pierwszą oprawę "przechodzi" zasilanie kolejnej. Obie zapalane są wyłącznikiem świecznikowym a połączenie zasilania z przewodem zasilającym oprawy wykonane jest pod wyłącznikiem .
Można równolegle do startera na kablu (tego poza oprawą) podłączyć włącznik, rozewrzeć go po starcie świetlówki.
Tak jest to w włączniku 2 grupowym jedna połowa przełącznika jest podłączona do 2 żarówek ,druga do samej oprawy
Pamiętam na pewno, że co najmniej jeden zasilacz był w puszce z oprawą LED. Nie pamiętam tylko czy był jeden na wszystkie oprawy, czy każda miała swój zasilacz za kostką. Czy możliwe jest, żeby w takim układzie kabli jeden zasilacz obsługiwał wszystkie oprawy?
Jeżeli masz 5 żył między puszkami (min.4 żyły dla opraw w II klasie ochronności) to musisz się zastosować do tego schematu i to wszystko. Nie wiem czy producent tego ściemniacza nie ma nic przeciwko temu, żeby w jednym przewodzie były żyły zasilające i sterujące, musisz to wyczytać, jeżeli masz ściemniacz pod ręką - podłącz wszystko na "sucho" i będziesz...
Hej nie podlaczylem odwrotnie bo sprawdzilem ktora oprawa to 300w a ktory przewod do oprawy 60w pozdrawiam:-)
Podsumowując oprawa z podłączonym kondensatorem pobiera ok 0,32A mniej prądu niż bez niego. Ja bym to napisał tak żeby nie było niedomówień: Podsumowując oprawa z równolegle do zasilania podłączonym kondensatorem pobiera ok 0,32A mniej prądu niż bez niego.
W lampie mam od każdej żarówki dwa przewody: czerwony i niebieski (..)Podrzucam zdjęcie jak to wygląda: Widać tylko jakieś trzy przewody, i nic z tego nie można ustalić. Zamieść proszę bardziej szczegółowe zdjęcia, albo link do strony producenta tej oprawy.
Dzięki Zbich70, ale z twojej rozpiski czy nie muszę mieć 4 kabli w puszce? Ile masz puszek łączeniowych? Narysuj jakiś schemat poglądowy jak to wygląda - gdzie są puszki, wyłączniki, zasilanie, oprawa.
Zasilanie opraw jak piszesz podłączasz prawidłowo, ale czy oprawy są nowe albo używane, spróbuj też podłączyć do innego gniazdka.
najprościej to podłączyć to przez wyłącznik schodowy który podaje napięcie albo na LED albo na żarówkę Pamiętaj tylko, że jak dasz żarówkę na 230V to LED podłącz przez zasilacz, np. taki jak masz na zdjęciu
Co jest lepsze? To, że oprawa w I kkasie ochronności pozostanie bez ochrony??? Należy przepiąć żyły aby przywrócić im funkcję, przez barwy przypisaną. Autor podłączył oprawę tak jak oznaczenia barwne sugerują. Nie wziął jednak pod uwagę radosnej twórczości partacza, który wcześniej spaprał co mógł.
Może akumulatory modułów awaryjnych nie są naładowane, wtedy oprawy nie powinny działać. Podłącz oprawy pod napięcie na 24 godz. Czy kontrolka świeci ?
Po podłączeniu okazało się że żarówki migoczą Co to za wyłącznik :?: Migotanie występuje po załączeniu czy wyłączeniu oprawy :?:
Ten kabel idzie do puszki pod sufitem i tam jest jakoś połączony. Ten model wyłącznika działa jak typowy przelotowy, łącznik lampowy, dwubiegunowy. Możesz go łatwo założyć na przedłużaczu dwu-trzy przewodowym, ale nie do typowej instalacji mieszkaniowej pod typowe łączniki instalacyjne. Z tego prostego powodu, że do puszek łączników instalacyjnych...
Żadne kolory to rzecz umowna a jak będziesz miał żyrandol i trzy przewody to jeden będzie niebieski jako zero a żółto zielony jako faz i czarny też jako faza.
Kolego, w której strefie chcesz to zamontować? Jakie jest IP tej oprawy?
Sama lampa jest podłączona przewodem o przekroju mniejszym niż powinna. Może wyjaśnij jakim przekrojem, według ciebie, powinna być podłączona oprawa i dlaczego takim.
Wygląda, że "coś źle zrozumiałeś". To normalne, że do wyłącznika "przychodzi" faza i z niego odchodzi do oprawy oświetleniowej. Zero (przewód N) nie jest tu potrzebne.
w tej instrukcji jest tylko dla 2 świetlówek z czego jedna w awaryjnym, oprawa na 4... Oprawy oświetleniowe 4x18W budowane są jako podwójne 2x18W. To zapewne dla oszczędności na statecznikach elektromagnetycznych czy elektronicznych oraz ze względu na zmniejszenie ciężaru takiej oprawy. Zazwyczaj montowane są w sufitach podwieszanych. Jeżeli kolega...
Przewód PE łączy się pod przełącznikiem, a nie do zacisków przełącznika. Ja prowadzę go bezpośrednio z puszki do oprawy.
Jesteś Kolego pewien swojego rysunku/schematu? Pierwszy raz coś takiego widze. Latarnie (oprawy) podłączone są do wspólnego N linii i fazy oświetleniowej. Nie może być inaczej.
Czego tu nie rozumiesz? Dzielisz "zero" na osobne N i PE i już masz do czego podłączyć zacisk ochronny. Teraz już wiesz jak podłączyć niepodłączony przewód z innego tematu? Jeśli nie, to najwyższy czas prace powierzyć osobie z odpowiednimi kwalifikacjami.
Te lamp nie maja podlaczenia PE I co z tego? Co zrobisz jak za miesiąc poproszą o podłączenie oprawy w I klasie?
Witajcie, Problem z lampą UVB do terrarium (taka: https://egzotic-room.com/produkt/arcadia... ). Kupiłem nowy zestaw (świetlówka + oprawa), podłączyłem w kolejności jak w instrukcji, włączam, błysnęła na chwilę i koniec. Sklep kazał odesłać, wysłali drugą i problem...
Ta przetwornica może być obciążana tylko oporem czynnym (żarówki, grzejnik, etc.). Po podłączeniu wyjścia do oprawy oświetleniowej z elementem indukcyjnym, uszkodzeniu zapewne uległa przetwornica (tranzystor od przepięcia z indukcyjnego obciążenia). Trzeba go wymienić i nie podłączać przetwornicy do obciążeń indukcyjnych.
Przyznam się, że nie mam pojęcia. Ale czy na załączonym zdjęciu ( zdjęcie starej oprawy ) Podłączenie opraw rastrowych ze starterem a nowe z elektronicznym w oprawie rastrowej podłączenie N i uziemienia jest poprawne ( stara instalacja i ma 2 przewody tylko L i N ). jest sens zblokowania N z uziemieniem.? Nie wiem po co.? Czy w przypadku zamontowania...
A w jakim stanie są puszki? Sugerowałbym jednak wziąć osobę, która zna się na elektryce, sprawdzi poprawność połączeń i obecność napięcia w obwodzie. Nie wiemy też w jaki sposób "spięliście kable". Tu też można popełnić wiele błędów. Są różne typy połączeń oświetleniowych. Na przykład popularne w salonach czy sypialniach oświetlenie grupowe - łatwo...
https://obrazki.elektroda.pl/5689153500_... https://obrazki.elektroda.pl/5878230200_... Dodano po 2 https://obrazki.elektroda.pl/1673030500_... ten jest oryginalny z tej oprawy
Czy wszystkie 3 przewody (L/N/PE) z oprawy są podłączone do instalacji?
Czyli w tej oprawie sa dwa uklady, tak jak w podanym linku na rys.2? I tak: kupuje 4 startery na 230V,kazdy podlaczam do dwoch elektrod swietlowki, oraz dwa stateczniki 36W. Wszystko podlaczam do sieci. Zgadza sie? Oprawa rastrowa to taka metalowa oprawa, w ktorej znajduja sie swietlowki, czesto spotykana w biurach, na korytarzach, w prywatnych lecznicach...
Witam, sytuacja wygląda tak, zakupiłem oprawy led epipoint punto z włącznikiem dotykowym oraz oprawę bez włącznika. Zamysł był taki aby oprawą z włącznikiem włączać dwa oczka. Nie chciałbym pisać jak to podłączyłem ale nie działa. Czy mógłby ktoś wytłumaczyć jak krowie na rowie co jak i z czym połączyć aby świeciło?
Mam pytanie dot. sposobu podłączenia opraw schodowych na 230V. Instalacja została przygotowana w ten sposób w pierwszej puszce jest napięcie (na schodach) i wychodzi z niej kabel do następnej puszki i tak co 3 stopnie. W ostatniej puszce jest tylko jeden kabel. Pytanie w jaki sposób podłączyć oprawy schodowe LED 230V za pomocą kostki - połączyć napięcie...
Jeśli oprawy będą miały wejście na przewód PE to go podłączę jeśli nie to mam ten przewód połączyć w jedną ciągłość za pomocą złączek? Sugerowałbym połączenie ich złączką z ewentualnym wyprowadzonym odejściem do oprawy. Przewód ten powinien mieć zachowaną ciągłóść na całej długości bez względu na klasę ochronności opraw.
Możesz się pobawić i wymienić zasilacz na taki, który może współpracować za ściemniaczem, ale oczywiście tracisz gwarancję na oprawę.
Jak wynika z tabliczki znamionowej oprawa może być zasilana prądem stałym lub przemiennym. Dlatego są oznaczenia dla prądu przemiennego w postaci fali i dla stałego w postaci kreski. Gdy podłączysz tam L i N oprawa będzie działać, ale czy możesz tak podłączyć nie mam pojęcia.
A gdyby oprawy nie wymagały PE?
Chyba przetwornicy. Driver jest w lampie. Driver nie jest w lampie. Ma lampę LED a do niej zewnętrzny driver 230V/DC300mA 12-24V, wciec lampy są gołe. Wiec nie da się tego podłączyć do 12V samych opraw LED. Zrobić zdjęcie tych opraw LED aby widać sposób połączenia LED, ew. zmierzyć napięcie na wyjściu drivera gdy są podłączone oprawy LED
Kolory to + a czarny to - Źródła LED ? Co do transformatora, domyślam się że chodzi o zasilacz 230V AC / 12V DC ?
Poszukaj oprawy w drugiej klasie ochrony i problem sam się rozwiąże.
Po pierwsze, to wskazana jest wizyta elektryka, skoro takie podłączenie może budzić wątpliwości. Jednak jeżeli autor rozumie zagrożenie które może wyniknąć z nieprawidłowego podłączenia to tu instrukcja: Należy sprawdzić napięcia jakie występują pomiędzy przewodami. Zidentyfikować która żyła jest żyłą fazową; Zidentyfikować która żyła jest żyłą neutralną;...
Obawiam się że żółto-zielony został wykorzystany jako przewód fazowy :(
podłączenie oprawy podłączenie oprawy oświetleniowej oprawy podłączenie świetlówek
sterownik dogrzewacza oscyloskopy naprawa rubens pralka whirlpool słabo wiruje
okleiniarka brandt instrukcja obsługi akumulatora
Samsung – ustawienia tunera DVB-T2, DVB-S2, DVB-C w telewizorach Smart TV Volvo V40 1.8 benzyna – błąd P0351, cewka zapłonowa A, objawy i diagnostyka