http://obrazki.elektroda.pl/2526124400_1... Witam. Przedstawiam dziś urządzenie które było częścią mojej pracy inżynierskiej. Jest to przenośny oscyloskop z analizatorem stanów logicznych. Oto podstawowe funkcje urządzenia: -1 kanał analogowy o częstotliwości próbkowania do 10 MHz -4 kanały cyfrowe o częstotliwości próbkowania do 10...
Witam! Tak jak sobie przypominam, ten analizator wymagał sygnału z generatora podstawy czasu oscyloskopu do poprawnej pracy. Aha - i żeby wyzwolił oscyloskop - wymagana jest zmiana stanu na wejściu 0 analizatora. Czyli musi Kolega zdobyć inny oscyloskop, przerobić ten posiadany, albo przerobić analizator. Idea pracy tego analizatora była następująca:...
Mam Rigola DS1054 i Analog Discovery 1, i do dekodowania SPI, I2C czy innych AD1 jest o wiele wygodniejszy w uzyciu. Swgo czasu uzywalem w pracy 2x LA1034 LogicPort (potrzebowalem kolo 50 kanalow dla reengineringu/emulacji starego pseudo PC systemu) i byl jeszcze wygodniejszy ale juz cena wyzsza.
W czasie kiedy oba tranzystory są wyłączone Vs nie musi być zerem Vs=HO oznacza że na bramce jest zero, dla analizatora stanów nie musi, analizator stanów logicznych ci tego prawidłowo nie pokaże, tylko oscyloskop, analizator stanów logicznych można uszkodzić napięciami jakie występują w tym układzie.
A komendy toggle będą działały tak szybko, że zmiany będziesz wstanie zaobserwować jedynie oscyloskopem/analizatorem stanów logicznych/multimetrem z funkcją pomiaru częstotliwości.
A po co ci skośne? To analizator LOGICZNY. widzi tylko stan '0' i '1'. Resztę załatwia się oscyloskopem.
Do zabawy i sprawdzenia z czym to się je kup sobie klona Saleae 8-kanałowy 24MHz, wydasz ze 30 pln, działa to bardzo przyzwoicie. Jak będziesz wiedział już co i jak wtedy możesz zastanawiać się nad bardziej profesjonalnymi rozwiązaniami... Wraz z postępem technologii ceny na różne ciekawe sprzęty dla elektroników spadają :)
zgadzam się z kolegą. stare komputery mają sporo części, które elektronicy chętnie wykorzystują. jednak nierzadko zastosowanie podzespołów komputerowych w aplikacjach powoduje problemy z napisaniem odpowiedniego softu a jeszcze więcej z interfejsem. Ponawiam więc moją prośbę o zaproponowanie KONKRETNEGO rozwiązania analizatora do komputera wraz z oprogramowaniem....
Za pomocą miernika, oscyloskopu lub analizatora stanów logicznych sprawdź napięcia lub stan 0 i 1 na wyjściach. Pozdrawiam Józef PS. W ten sposób dowiemy się czy jest to problem w programie czy na schemacie.
Zrób tak https://obrazki.elektroda.pl/4966838800_... Jak linia nie jest długa (długa w sensie długości fali) rezystor po stronie slave nie jest potrzebny. Nie przeglądałem kody, byc może za szybko przełączasz nadawanie na odbiór. To najłatwiej sprawdzić oscyloskopem lub Analizatorem logicznym. PS Nie lepiej użyc RS422? Zdaje sie moduł...
Potrzebny byłby do tego raczej analizator logiczny lub oscyloskop z taką funkcją...
https://obrazki.elektroda.pl/7963572000_... Flea-Scope to niskobudżetowy oscyloskop, generator arbitralny i 9-kanałowy analizator stanów logicznych wykonany na jednej małej płytce, zasilany i sterowany przez port USB z dowolnego urządzenia z przeglądarką internetową opartą na silniku Chromium (Chrome, Opera, Edge i inne), która wspiera...
Te analizatory są bardzo tanie i bardzo przydatne, mam zakupiony egzemplarz, czeka w pudełku, ale jeszcze nie miałem potrzeby używania, bo zwykle wystarcza mi oscyloskop.
No za tą cenę to pasmo faktycznie przyzwoite.
(at)kroolic KEW1009 KYORITSU w zupełności wystarczy. Do napraw komputerów potrzebujesz bardziej analizatora stanów logicznych i czasem oscyloskopu. Za te 2000zł kupisz multimetr, analizator i jeszcze na oscyloskop zostanie.
Pisałeś o mikrokontrolerach, o ile oscyloskop na pewno się przyda, to jako dodatek warto mieć analizator logiczny taki na USB do komputera, nie dość że ma on więcej kanałów, to jeszcze dochodzą do tego dekodery do różnych interfejsów (np. UART, I2C).
Oscyloskopu nie mam jak użyć, bo nie mam LPT. Czytaj dokładnie co wskazujemy i nie spiesz się :) Na LPT jest analizator stanów logicznych. Oscyloskop jest na wejściu karty dźwiękowej.
Nie EC tylko HC ale jest osiągalny bez problemu i to w kraju, zarówno w wersji DIL jak i PLCC... ale do wymiany CPU to długa droga. Bez oscyloskopu/analizatora logicznego będzie ciężko.
To moze kupić coś używanego? Np HP miało kiedyś analizatory logiczne z oscyloskopem 1652B.
Niestety nic z tych danych nie jestem w stanie wywnioskować. Zalecam analizę przebiegów na oscyloskopie lub na analizatorze logicznym. Podejrzenie: nieprawidłowa częstotliwość rezonatora kwarcowego.
No to jak już masz projekt, to po prostu wywal z main() wszystko i sobie ten timer skonfiguruj. Przy okazji - na jakiej podstawie stwierdzasz, że kod nie działa? Oscyloskop? Analizator logiczny? Jakoś inaczej?
Rigol1054Z ma bardzo dobry stosunek cena-jakość. Polecam Ci raczej taki oscyloskop niż analizator stanów logicznych. Temat dobrze wytłumaczył Dave Jones na EEVBlog. Mam nadzieję że pomogłem.
Zostaje sprawdzić analizatorem stanów logicznych czy oscyloskopem co tam w ogóle się dzieje. A w jaki sposób wykonujesz odczyt? zostawiasz jakiś delay by dokonała się konwersja oraz czy pin CS jest wystarczająco długo na low?
Ciekawe jak wygląda ta czułość 10mV chodzi mi o szumy bo cyfrówki mają zaje... czułość tylko te szumy własne. Fakt w teren do napraw jak znalazł taki oscyloskopik ale czy nie zrazi amatora. Do cyfrówki to bym polecał bardziej analizator stanów logicznych 8 kanałowy podróbkę saleca czy jak to się nazywa. Analizator i dekoder fajna sprawa do cyfrówki....
Napięcia zasilania są w porządku? Zacznij od nich. Masz możliwość podejrzenia transmisji cyfrowych (oscyloskop cyfrowy lub analizator logiczny)?
Ewentualnie do takich nakładek na Arduino dodał bym listwy goldpinów. Koszt niewielki, stopnia skomplikowania też nie podniesie a zawsze to można podłączyć coś dodatkowego Np oscyloskop, analizator logiczny czyli podstawowy sprzęt (poza multimeterm) współczesnego elektronika.
Jeżeli masz LPT to masz także analizator stanów logicznych A jeżeli masz kartę dźwiękową to masz oscyloskop :-) http://mikrokontrolery.blogspot.com/2011...
(at)Steryd3 pasmo 200kHz, dyskwalifikuje go do czegokolwiek, poza zabawą. (at)psycode Do napraw płyt głównych to raczej analizator stanów logicznych.
Może jednak dorzuć trochę kasy i zainwestuj w Analog Discovery 2. Oprócz oscyloskopu jest też generator, analizator logiczny, dekoder magistral, automatyczne rysowanie charakterystyk amplitudowych, fazowych, Nyquista, i cała masa innych cudów. Parametry tego wynalazku może nie są wyśrubowane, ale urządzenie jest bardzo wszechstronne. Obecnie jest Kamami...
Zakładam, że temp -127C jest błędem A dokładniej < -50C lub > 50C Naukowa metoda :-) Tak naprawdę to nie wiesz co się dzieje ma magistrali! Czy brak odpowiedzi na reset, czy złe CRC jak w ogóle jest czytane a wątpię w to. Sprawdzaj CRC! Wcześniej jednak zrób sobie log co się dzieje na magistrali: - reset - presence - search rom (tu masz crc)...
Sprawdź czy jest napięcie na plusie, spróbuj użyć innego pinu jako Data, sprawdź rezystancję rezystora podciągającego miernikiem, albo od razu użyj oscyloskopu ewentualnie analizatora przebiegów logicznych.
Powinno być UBRR0L = 5; bo wg datasheet https://obrazki.elektroda.pl/8285897100_... Przy okazji, wychodzi bardzo duży błąd 8.5% prędkości transmisji (10417bps zamiast 9600bps) i nie każdy odbiornik "chwyci" taką częstotliwość. Sprawdź LEDem (z rezystorem 1000Ohm) podłączonym pomiędzy +5V i (TXD0/PDO) PE1, czy cokolwiek wychodzi z UART0...
Coś skopałem ten załącznik u góry powinien nazywać się oscyloskop.zip (i tak się nazywa bo już poprawiłem 14.08 ) . Ale ściąga się ok. Pozdrawiam.
Masz USB? To kup USBasp (za podobną lub niewiele większą kwotę), a port LPT zostaw sobie na analizator stanów logicznych: http://mikrokontrolery.blogspot.com/2011...
(at)kaktusak zdecydowana większość cyfrowych oscyloskopów 4 i więcej kanałowych ma jeden zestaw gałek do regulacji i co, płacisz 150000zł i szrot? Czy należy rozróżnić osobne urządzenia oscyloskop, analizator stanów logicznych i generator?
O, znów zabawa w zgadywanie. To może ja zacznę. Błąd w programie i brak przebiegu PWM (można sprawdzić oscyloskopem/analizatorem logicznym/zwykłą LED z rezystorem). Za wysoka częstotliwość PWM. Nieprawidłowe podłączenie (nie ten pin, zły kontakt, brak połączenia masy, ...). Uszkodzenie któregoś z układów. I tak dalej...
witam bawię się podobnie jak autor posta . zakupiłem 2 I2C z PCF8574AT i za uj nie idzie zeskanować Adresu . OK . Takich tematów sa na Elektrodze dziesiątki jak nie setki. Gdzieś popełniasz błąd, wystarczy go znaleźć ale strzelam, nie masz pewnie sprzętu (oscyloskop, analizator logiczny).
Kombinujesz z miganiem leda a nie sprawdziłeś jaka faktycznie jest prędkość transmisji. Co pokazał oscyloskop albo analizator logiczny?
Nie mam oscyloskopu i pewnie mieć go nie będę. A może jednak się uda: Oscyloskop i analizator logiczny za darmo
Zakupiono analizator logiczny USB, oscyloskop Rigol cztero-kanałowy.
:) Nie masz oscyloskopu? A port LPT? Ale na pewno masz kartę dźwiękową: [url=http://mikrokontrolery.blogspot.com... i analizator logiczny za darmo
Warto jest to kupić, jeśli nie mam żadnego analizatora logicznego? Czy to zabawka którą nie ma się co przejmować? Ciekawe czy dałoby się podpiąć do analizatora przetwornik ADC i zrobić pomiar napięcia, a nawet oscyloskop?
Ok, więc poszperałem z moim multimetrem (jutro poszperam z oscyloskopem i analizatorem logicznym), 5-pinowy port wyglądał bardzo interesująco. Pin1: 3V3 Pin2, 3: podciągnięty nisko Pin4: GND Pin5: Przeciągnięty wysoko Jak mogę zidentyfikować za pomocą analizatora logicznego, który port to TX? Zgaduję, że powinienem otrzymać jakieś dane wyjściowe podczas...
... a jeżeli nie masz to spróbuj: Oscyloskop i analizator logiczny za darmo
Autor twierdzi że znalazł rozwiązanie, ale ja nie za bardzo rozumiem co miał na myśli. Z tego co rozumiem, to Autor pozmieniał czasy opóźnień w komunikacji (wydłużył je) tak, aby układ zaczął działać. Oscyloskop/analizator logiczny prawdę Ci powie :) Jak wstawia się linki na tym forum? Jak "najedziesz" kursorem na tag "url" to pojawia się opis.
Jeśli chodzi o ID to sprawdze jak wróce do domu. Oscyloskop mam, analizator stanów logicznych też więc moge zobaczyć co tam się dzieje. Jeśli chodzi o biblioteke, ona chyba jest przystosowana do UNO.
Analizator też by się przydał ale ciężko wszystko na raz kupić. Teraz kupię oscyloskop a później analizator stanów logicznych. Pozdrawiam
Do podglądu co się dzieje na magistrali I2C wystarczy analizator logiczny za kilkadziesiąt zł (Allegro Saleae - klon).
Ja w porywach używam LTspice. W większości, u mnie płytka stykowa i oscyloskop lub analizator logiczny. Bardziej miarodajne. W krytycznych rozwiązaniach płytka PCB i lutowanko.
Założę się, ze nie sprawdzałeś oscyloskopem czy analizatorem logicznym jak wydjada transmisja. Gdybyś to zrobił, to nie używał byś postu B do ustawiania a D do kasowania bitu, np [syntax=c] void FT800_PD(_Bool state) { if(state) PORTB |= (1<<PB4); //Aktywuj PDN else PORTD &= ~(1<<PD); //Deaktywuj PDN } [/syntax] Definiujesz stałe [syntax=c]...
Co powiecie o tym https://kamami.pl/analizatory-logiczne-s...
A czego możesz użyć do diagnozy. Masz miernik, oscyloskop, analizator stanów logicznych z możliwością podglądania szybkiej transmisji szeregowej na linii różnicowej? Masz jakieś podejście do rejestrów tego układu aby je odczytać i zapisać? Powiem tak, jak na początek wybierasz ten układ Przykładem układu jaki chcę zdiagnozować jest SSD2828QN4. To ambitnie...
Witam, Mam zamiar kupić analizator logiczny. Ale tak w pierwszej chwili zastanawiam się czy w ogóle on jest przydatny ? Np gdy robię jakiś układ na układach FPGA to dzięki testbench'owi wiem jakie sygnały będą na wyjściu i jak układ zareaguje na sygnały wejściowe. Nie zawsze tak jest oczywiście ale w większości przypadków gdzie nie są określone ściśle...
Może to kwestia jakości odbiornika, jak mam taki wbudowany w zegar, który słabo sobie radzi. Nie wiem na ile Python nadaje się do zadań czasu rzeczywistego. Może marnuje czas procesora na garbage collector, albo inne wewnętrzne potrzeby. Lepiej było by sprawdzić na oscyloskopie, lub analizatorze stanów logicznych. Jak nie masz, można stłumić sygnał...
Więcej się nauczysz używając analizatora stanów logicznych choć to przerost formy, a najlepiej oscyloskop i podglądać czy stany na wejściach i wyjściach układów zgadzają się z ich logiką wg noty katalogowej.
A oscyloskop lub analizator stanów logicznych?
Możesz kupić oscyloskop cyfrowy z właściwościami analogowego, były oscyloskopy Tektronixa (nie pamiętam już serii ale łatwo znaleźć - tak były reklamowane) a jeśli analogowy to na Allegro jest oscyloskop Szlumbergera do 250MHz za 999zł. (sprzedająca je firma jest pewna). Piszesz że zajmujesz się cyfrówką to lepszy byłby oscyloskop z analizatorem logicznym.
No trudno aby za 40 zł kupić oscyloskop. Ten analizator nie jest taki zły, poczatkujacemu daje dużo możliwości, oczywiscie do profesjonalnych zastosowań zdecydowanie oscyloskop. Pozdr
nastawia się wzmacniacz i wszystko się świeci (co powinno ) i da się coś przestawiać guzikami i są zmiany na ekranie Wzmacniacz się włącza, nastawić można czajnik na herbatę :D. Opisane przez Ciebie objawy raczej nie wskazują na uszkodzony procesor. Jakim sprzętem pomiarowym dysponujesz? Może być potrzebny oscyloskop lub analizator logiczny.
Dobrą i sprawdzoną opcją jest Rigol DS1054Z. Np. https://ndn.com.pl/pl/polecane/4042-oscy... Do dekodowania transmisji cyfrowych dużo lepiej sprawdza sie analizator stanów logicznych np. Saleaee
Sprawdź timingi sprzętem ... oscyloskop lub analizator stanów logicznych ;)
Po wielu przemyśleniach kupiłem Siglent SDS1104X-E. Przydatne okazało się dekodowanie magistral RS232, I2C. Poza tym do złącza rozszerzeń można dokupić generator lub analizator stanów logicznych.
Aby stwierdzić co jest grane, powinieneś zobaczyć co właściwie generujesz. Masz oscyloskop lub analizator stanów logicznych? Jeżeli nie to: http://mikrokontrolery.blogspot.com/2011...
100Ms/s przy 100MHz to jeden sampel na całym ekranie, ogólnie nic nie zobaczysz. Czyli jednak kropka, wiec trudno z niej coś wywnioskować co miało się pojawić. Jeśli chcesz się zajmować cyfrówką to może oscyloskop z analizatorem stanów logicznych? np:http://www.oscyloskop.eu/oscyloskop-a...
Czy zrobienie oscyloskopu na komputerze jest takie proste To nie jest oscyloskop tylko analizator stanów logicznych. Electix pisał o oscyloskopie jak sądzę po to, by zobaczyć pracę filtru i wzmacniacza. Tego nie zobaczysz budując analizator stanów logicznych.
Pomiar miernikiem napięć na bramkach TTL wg mnie to nie najlepszy pomysł, bez oscyloskopu, analizatora stanów logicznych lub chociaż sondy TTL będzie Ci trudno znaleźć uszkodzenie (zmiany stanów logicznych występują za szybko jak na miernik). Zc to chyba masa cyfrowa - zobacz na schemacie zasilacza.
A ile trwa to oczekiwanie na flagę? Opóźnienie z tego co pamiętam powinno wynosić najmniej 3.5 * czas wysłania bajtu. Weź oscyloskop lub analizator logiczny, zobacz co się dzieje.
Sygnały z enkodera czy wyjścia sterownika to ciąg cyfrowy do analizy czego wystarczy wielokanałowy próbnik, analizator stanów logicznych. Tania plytka z możliwością podłączenia do komputera. Oczywiście można kupić oscyloskop z wbudowanym wielokanałowym analizatorem stanów logicznych :) . Tanio nie będzie.
Tak jak (at)Freddy napisał, są to układy scalone sterujące bezpośrednio pikselami. przechwycenia sygnału który urządzenie generuje na matrycę? Ilu kanałowy masz oscyloskop / analizator logiczny? Bez tego niestety nie masz szans cokolwiek zrobić. Przeanalizuj płytkę PCB do której był podłączony LCD, zobacz ile jest linii danych/kontroli a ile linii zasilających....
Pozostaje sprawdzić oscyloskopem lub analizatorem logicznym jaki jest rzeczywisty czas impulsu. Osobiście stawiałbym na to, że czujnik jest ok. Problem może być z częstotliwością pracy uP, albo działaniem funkcji Pulsein. Nie mam doświadczenia z Bascomem, ale i tak nie mam zaufania do wbudowanych funkcji bibliotecznych takich środowisk.
Proponuję psrawdzić, czy dobrze działa Ci SPI, za pomocą Oscyloskopu ew. Analizatora stanów logicznych.
Witam Możesz poskładać np. cyfrowy oscyloskop, analizator stanów logicznych, jakiś autonomiczny odkurzacz :) itd. pomysłów jest dużo. Pytanie tylko czy Twoja wiedza wystarczy, aby coś takiego zbudować. Pozdrawiam
Opor wentylatora mierzony omomierzem wynosi okolo 480 Ohm. (at)miecho18: mozesz rozwinac ? Ja zajmuje sie oprogramowaniem i czasami w zwiazku z tym badam sygnaly analizatorem stanow oscyloskopem/analizatorem stanow logicznych ale elektronika analogowa od szkoly sredniej w zasadzie sie nie zajmuje.
A więc jakiś analizator stanów logicznych i/lub oscyloskop. Albo jedno albo drugie. Analizatory do PC są tanie i działają bardzo dobrze. W oscyloskopach takie debugowanie jest niewygodne, a te tanie mają z tym problemy. Za kilka stówek to kupisz klona Saleae i byle jaki podręczny oscyloskop do sprawdzenia czy coś tam gada.
Stacja lutownicza tylko na groty t12 (do tego topnik w żelu, cyna, pędzel / szczoteczka do zębów i izopropanol) cążki powinieneś mieć conajmniej 3 (precyzyjne, tnące i kombinerki - i używać ich w zależności od grubości i twardości kabla, by ich nie wyszczerbić). Przydatne są też termokurcze. zestaw wkrętaków i śrubokrętów zgłębnik/pinceta/lusterko (...
Chyba jednak poczekamy na te lepszej jakości, bo na te nie da się "rzucić okiem" :( I pytanko dodatkowe: Masz oscyloskop lub analizator stanów logicznych?
Przydał by się program. Może w nim coś namieszałeś. Czy "mroczki" pojawiają się tylko w jednym rzędzie? masz dostęp do oscyloskopu albo analizatora stanów logicznych ?
Witaj. wiem że najprościej to obejrzeć przebiegi na oscyloskopie ale niestety takowego nie posiadam :() Ależ posiadasz tylko o tym nie wiesz: Darmowy oscyloskop i analizator logiczny
Jeszcze jedno, co powiecie o takim czyms ? http://www.sklep.avt.com.pl/p/pl/485507/... ? To nie ten wynalazek z allegro, tylko sprzet vellemana tak zeby nie sugerowac sie adresem www :) A do tego taki analizator : http://www.swistak.pl/a4700849,Oscylosko... , ewentualnie...
Obawiam się, że program zapisany w mikrokontrolerze innych gierek jest inny i nie uruchomi Twojej poprawnie. Musiałbyś znaleźć identycznego dawcę do przeszczepu. Jak kolega wyżej pisał, warto "odświezyc" wszystkie luty. Mikrokontrolery same z siebie się raczej nie psują (jeśli nie były katowane zbyt wysokim napięciem, wyladowaniami elektrostatycznymi,...
Masz dostęp do oscyloskopu lub analizatora stanów logicznych? Szczerze powiedziawszy poprosiłbym o jakiś normalny schemat z programu do schematów...
Na podstawie dostarczonych informacji mogę zaproponować odpowiedzi: a) Wybierz to złącze na którym jest dostępny interfejs SDIO lub eMMC. Możliwe, że wystarczy podpiąć się jedynie pod konsolę szeregową urządzenia. Potrzebny Ci będzie oscyloskop lub analizator stanów logicznych aby rozpoznać, na którym pinie jest konsola szeregowa. b) Wybierz kabel,...
Nie uważasz, ze ten dzielnik na rezystorach 24R (RA5, RA6) powoduje problemy? Po co on jest? Aby podwyższyć poziom niski? 24+24R ok 50R. Przy takim prądzie (przekroczonym 2 czy 3 razy), jakie będzie napięcie na wyjściu mikrokontrolera w stanie niskim? A jakie na LCD? Uwzględnij to, że napięcie jest dzielone. Wyświetlacz NIGDY nie zinterpretuje poziomu...
Mierzenie napięć na interfejsie karty nie ma żadnego sensu. Bez porządnego oscyloskopu albo przynajmnie analizatora stanów logicznych nic nie zdiagnozujesz.
Witam Zbudowałem tą grę dość dawno temu ok 2004 roku :) Przypomniałem sobie o niej bo znajomy poprosił żebym przyniósł pokazać. Gdy pracowałem nad tym projektem nie miałem emulatora. Nawet dobrego debuger-a. Nie wspominając o oscyloskopie, czy analizatorze logicznym. Miałem do dyspozycji przedstawioną płytkę i programator po SPI na LPT. Ale za to miałem...
a może zrobić uniwersalny moduł wejść/wyjść cyfrowych i analogowyh podłączanych do komputera przez USB? Albo prosty oscyloskop lub analizator stanów logicznych?
Częstotliwość taktowania obydwu kontrolerów jest identyczna. Oryginalny pad od PS2 ma prawie wszystkie przyciski analogowe (za wyjątkiem L3, R3, Start, Select oraz krzyżaka). Protokół nie jest prosty, sam oscyloskop nie wystarczy, chyba że dysponujesz oscyloskopem z wbudowanym pojemnym analizatorem logicznym. Jedna ramka potrafi mieć nawet 21 bajtów;...
Nie mam oscyloskopu. Czy tani analizator stanów logicznych saleae będzie OK do takiego pomiaru?
Również mogę polecić Siglenta SDS804X HD, sam posiadam. Można do niego podłączyć dedykowany 16-kanałowy analizator logiczny (do tego służy to gniazdo "niby-HDMI" z przodu. Uwaga - to nie jest HDMI! Nie wolno podłączać tam monitora czy telewizora. Ono służy właśnie do podłączenia dedykowanych przystawek - analizatora logicznego lub generatora DDS.
Jeśli nie masz oscyloskopu to jakiś analizator stanów logicznych, coś na kształt taniutkiego Saleae powinno wystarczyć.
Myślę, że Koledze potrzeba analizatora stanów logicznych.
Jeśli producent nie miał powodu wysyłać danych na zewnątrz, to nie będą one dostępne (po co programista miał by tworzyć niepotrzebną funkcję). Kodu źródłowego ci nie dadzą więc nie przerobisz. Wiele urządzeń w celach diagnostycznych ma jakąś konsolę UART. Może tu gdzieś też takie coś jest dostępne - np. na jakimś z pól testowych. Pobawiłbym się może...
1. ok 3: Zrób tak: Darmowy oscyloskop i analizator logiczny
Natomiast ja nie mogę dojść dlaczego ludzie nie próbują rozwiązywać problemów/zagadnień logicznie i po kolei. Jeśli masz podejrzenie że coś jest nie tak z taktowaniem to napisz sobie najprostszy program który macha pinem tam i z powrotem z jakąś ustalona częstotliwością. Podłączasz analizator stanów logicznych, oscyloskop lub częstościomierz i patrzysz...
(at)rosak Nie wiem po co chcesz kupować jakiś analizator logiczny, jeśli masz porządny oscyloskop z dużym buforem. Chcesz rozgryźć ten protokół, czy tylko odtworzyć dane sekwencje? Jeśli tylko odtworzyć to wszystko masz już na tacy. Nagraj jakąś sekwencję oscyloskopem i spróbuj ją, odczytaną "recznie", odtworzyć przez interfejs SPI na mikrokontrolerze....
Czy do analizy stanów logicznych infrastruktury środowiskowej lepiej użyć pokulewadła czy cekulewatora? PC Cześć! Wydaje się, że używasz nieznanego dla mnie żargonu lub nazw własnych urządzeń. W inżynierii elektroniki nie ma czegoś takiego jak "pokulewadło" czy "cekulewator". Jeśli pytanie dotyczy analizy stanów logicznych w układach...
Niestety, nie posiadam ani oscyloskopu ani analizatora stanów logicznych by stwierdzić czy jakaś komunikacja została nawiązana. Zasilanie podłączyłem przez port USB_FS, i bez podłączonego programatora płytka wyświetla co ma wyświetlać (aplikację pokazową -.-).
Zapomniałem napisać jeszcze o sprzęcie, trzeba go mieć (oscyloskop,analizator logiczny)i umieć się nim posługiwać. Trzeba znać protokoły komunikacyjne, UART (GSM, BT), SPI (karta SD). Znać komendy AT, system plików, pewnie wymieniłem 50% tego co trzeba wiedzieć. i znajdę w internecie przykłady podobnych prac i kodu który będę mógł użyć Zacznij szukać...
A może by tak podłączyć oscyloskop, albo chociaż analizator stanów logicznych, bez tego działasz na ślepo i nikt nie wie jak jest prawdziwa przyczyna problemów.
Ja może wtrącę swoje 5 groszy. Jako że budżet masz sporo ograniczony to musisz się zastanowić czy chcesz oscyloskop czy analizator logiczny (chodzi o dekodowanie tego i2c i innych). W tej cenie nie da się kupić obu urządzeń a kupując oscyloskop możesz zapomnieć o jakimkolwiek dekodowaniu I2c, no chyba że chcesz tylko zobaczyć sygnał ale po co.... Zapytaj...
analizator logiczny oscyloskop analizator logiczny analizator stać logiczny
touchpad device kupić tranzystory 2sc2166 pendrive write protect
depollution system faulty peugeot philips 50pus6554
Range Rover Sport 3.0 V6 2013 – typowe usterki, DPF, LED, zawieszenie pneumatyczne Mercedes W220 S320 – ograniczenie do 3000 obrotów, tryb awaryjny, MAF, DPF, conductor plate 722.6