Racja. Sądzę że pierwotne będzie miało kilakdziesiąt kilo ohmów, tylko jak ostatnio podłączylem do sieci szczelił topik. Zastanawiam się czy ten trnasformatorek jest impulsowy. Wypróbuję większe topiki. Dzięki.
Niektóre wyniki wymiarów wywołują zdziwienie i pytania. Toż wykładam zdjęcie schematu transformatora z wskazaniem napięcia . Jeszcze raz sprawdź i zawiadom wyniki. Być może u ciebie jedna z modyfikacji schematu i oznaczenie wyprowadzeń transformatora różni się od bazowego schematu, to pokażą wyniki wymiarów napięcia na wyprowadzeniach. W tej sytuacji...
Witam. Sposób podłączenia w załączniku. AC (lub falka) oznacza napięcie przemienne. Napięcie stałe jest na wyprowadzeniu + i po przekątnej. Kondensator ma oznaczone wyprowadzenie minus. Pzdr.
W nawiązaniu do zamkniętego, choć nie do końca rozwiązanego tematu https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewto... informuję, że "przypadłość" wahania się napięć 5V i 12V po wymianie diody DS2 zlokalizowałem po stronie pierwotnej. Uszkodzony okazał się rezystor SMD 10Ω oznaczony jako RP2 umiejscowiony pomiędzy wyprowadzeniem transformatora,...
Z transformatora wyprowadzenie czerwone i czarne podłączyć pod mostek, a dokładnie pod wyprowadzenia oznaczone wężykiem. Do wyprowadzeń + i - podłączyć kondensator elektrolityczny np. 1000 µF/16V. Tam pojawi się ok 14V DC. Do tego należy podłączyć stabilizator na 10V.
Mi to wygląda na diodę (prostowniczą/schottky). Jedno z wyprowadzeń idzie do + kondensatora?
Nie do końca tak. Aby poprawnie trafo pracowało przy 230V należy zmostkować (patrz na opisy na karkasie) wyprowadzenia: 2 i 10, a 230V podłączyć do 1 i 9 (pierwotne, to te cienkie przewody od Twoich oznaczeń 1 i 2)
Przy wymianie tych transformatorów nic się nie przerabiało. Wyjmujesz z opakowania trafo (wraz z kondensatorem) i wstawiasz. Oznaczenia na wyprowadzeniach transformatora są identyczne dla wszystkich w/w typów.
oznaczenie 40/24/676 oznacza, że trafo ma 40 Watt a reszta to model trafa
Oznaczyli go T1. Więc? Jak wygląda od strony wyprowadzeń?
Najprawdopodobniej tak. Podłącz wyprowadzenia oznaczone "~" do transformatora, wyjcie mostka to wyprowadzenia "+" i "-".
Mostek ma zwykle dwie końcówki oznaczone falkami, i te trzeba podłączyć pod śrubki z prawej strony; a na końcówkach '+' i '-' będzie napięcie wyprostowane.
Kontaktowałeś się z Producentem? Na płycie masz oznaczenia przy miejscach gdzie wchodzą wyprowadzenia z transformatora...
Witam. Te dodatkowe kolory na zielonym i brązowym pokazują początki uzwojeń. Łączysz zielony oznaczony czarnym i brązowy bez oznaczenia. To podajesz na masę. Traktujesz to jako jedno wyprowadzenie na schemacie. Pozostałe dwa (zielony i brązowy) bez znaczenia. Pzdr.
Ten transformator jest w zasadzie autotransformatorem i dlatego takie jego oznaczenie schematowe. Wyprowadzenie "5" jest więc podwójne- jest to koniec cewki anodowej i jednocześnie początek cewki wysokiego napięcia. Sądząc po zdjęciu, właśnie ten ostatni przewód został urwany. Można to potwierdzić omomierzem- powinien pokazać przejście między urwanym...
Jeżeli na wyprowadzeniach A-C niema napięcia ( po zwarciu D_B) to wystarczy zmienić miejscami podłączenie wyprowadzeń jednego z uzwojeń ; A- D lub B-C ( przyjmując oznaczenia z rys. kol. august_) .
Kolega wyżej źle oznaczył szybkozłączkę nr. 3. Tam są wyprowadzenia od transformatora. Szybkozlaczks 3 nie ma żadnego wyprowadzenia na pcb. Z nowych informacji podlaczalem sie 12 V z zasilacza za tranzystorem i mostkiem prostowniczym aby zobaczyc czy uklad dziala. No i... Ciężko stwierdzić. Przekaźnik się odrazu otwiera, a nigfy nie zamyka. Otwiera...
Czy jesteś pewien symbolu zasilacza? Jeśli chodziłoby o typ LGLP26 37 HEP, to dioda D503 oznaczona jest jako UF1007. Anodą jest podłączona do wyprowadzenia nr 3 transformatora T500 i dławika FB500, który z kolei idzie do wyprowadzenia nr 1 układu STR. Katoda diody podłączona jest do dwójnika R502, C501.
vodiczka :arrow: Możliwe. Niemniej dwie strony dyskusji nad transformatorem z dokładnie opisanymi i oznaczonymi wyprowadzeniami, to trochę niepoważne.
Przecież numeracja wyprowadzeń transformatora, która jest na schemacie, jest też na karkasie transformatora. Jedna połowa transformatora ma numerację samymi cyframi, a druga połowa natomiast ma dodatkowo oznaczenie prim (na schemacie) przy każdej cyfrze.
Do miejsca oznaczonego "III" musisz podłączyć 0V czyli te dwa połączone wyprowadzenia trafa. A co do napięcia na wyjściach to nastaw miernik na jak najmniejszą wartość.
Jesteś pewien, że to transformator? Mi to wygląda na filtr interferencyjny, szczególnie, że obok jest kondensator wysokiego napięcia (żółta kostka). Wtedy można mieć pewność, ze to termistor. Dodano po 1 Od strony ścieżek łączy on bezpiecznik i jedno wyprowadzenie transformatora. Strona pierwotna czy wtórna?
Na wyjściu transformatora masz napięcie przemienne, a silnik potrzebuje napięcie stałe. Między silnik a transformator musisz wstawić mostek prostowniczy (cztery diody odpowiednio połączone) który zamieni prąd przemienny na jednokierunkowy. Mostek możesz kupić gotowy- wyprowadzenia powinny być oznaczone- sprzedawca powinien podpowiedzieć ci jak podłączyć....
Najbezpieczniej jest napisać do nich i poprosić o podanie opisu dotyczącego wyprowadzeń. Z jednej strony dwa przewody to zapewne wejście od strony linii radiowęzłowej. Z drugiej strony to wyjście z odczepami. Jeśli zrobili to tak jak się spodziewam, to bazowym wyprowadzeniem jest przewód czarny. Każdy kolejny to dodatkowa liczba zwojów podnosząca napięcie...
Teraz wszystko jest jasne to drugie uzwojenie to tak 8Vrms a to pierwsze to co najmniej 22 a max 26VRMS. Najbliższy prawdy jest ts2/002. http://indel.pl/menu.htm Patrząc na oznaczenia wyprowadzeń to będą różnice więc trzeba będzie trochę pokombinować z podłączeniem. POzdrawiam.
Bardzo dziękuję ale takie juz mam. Ja potrzebuje dokładnego opisu wyprowadzeń z kostek połączeniowych z transformatora, Są tam oznaczenia 0-220 , 0-380, 0-400 na jednej kostce i takie same na drugiej.
Schemat to początek ale i tak nie masz oznaczonych końcówek wychodzących z trafo. Trzeba będzie trochę pomierzyć transformator. Zainteresuj się przekładnią autotransformatorów i sam schemat narysujesz. Nieważna szczegółowa ilość zwojów bo to już jest nawinięte, ważna jest kolejność wyprowadzenia odczepów.
Proszę bardzo. Znalezione na znanym portalu aukcyjnym. http://obrazki.elektroda.pl/1863634400_1... Jest opisane na płytce IN - wejście, OUT wyjście. Jeśli ma być to podłączone na uzwojenie pierwotne transformatora to fazę podłączyć na środkowe przyłącze oznaczone 230V, a przewód neutralny na skrajne wyprowadzenie.
Nie można -będzie to niezrozumiale. Przewód zerowy ma napięcie względem ziemi "0". Żeby go określić "0" powinien być uziemiony. Widziałem niejeden transformator tak oznaczony, dlatego pomyślałem że autorowi chodziło o takie zero, to że producent transformatora oznaczył jeno wyprowadzenie 0 nie znaczy że tam będzie zero w układzie. https://obrazki.elektroda.pl/3237104000_...
Co jest w tym dziwnego? Dwie rzeczy, które może mylnie zakładam: - z tego co udało mi się wyczytać to różnica potencjałów w sieci pomiędzy zerem, a uziemieniem nie powinna być równa zero, a gdy tak jest to znaczy, że przewód zerowy nie jest bezpieczny - i znów gdzieś wyczytane, że w transformatorach bezpieczeństwa uzwojenie wtórne nie powinno być uziemione....
To jeszcze rezystancja na wyprowadzeniach
Mam takie samo trafo. Jeżeli to na pewno TG 2,5-47-666-5 to powinieneś mieć następujące wyjscia: Uzwojenie anodowe 1-4. czasem był tam odczep oznaczony jako 2 7-8 słuchawki 5-6 głośnik 4 omy 3-4 - 8 omowe
Proszę oryginał Link Transformator ze zdjęcia ma oznaczenie 04-1004-14 i jest produkowany przez niemiecką firmę Tech Power Electronics & Team Magnetics. Ten który linkujesz ma 3,6VA i trochę inny układ wyprowadzeń.
Witam. Posiadam transformator o oznaczeniu B-4247-742 ma on 14 wyprowadzeń. Był prawdopodobnie w tzw. torze wizyjnym aparatu RTG. Czy ktoś orientuje się jakie napięcia mogę z niego uzyskać? nie ma na nim żadnych innych oznaczeń.
Transformator jest nietypowy zasilany napięciem międzyfazowym. Na jego korpusie widać oznaczenie, że posiada wbudowany bezpiecznik termiczny działający przy 70°C. Mógł on zadziałać i jest przerwa w obwodzie uzwojenia pierwotnego. Na Aliexpressie widzę podobny transformator, ale przystosowany do napięcia 230V AC. Nie powinno to być problemem tylko trzeba...
Witam. To są transformatory impulsowe,elektroniczne i tutaj nie można ich zastosować. Musi być normalny transformator 230V/2x12V lub 230V/2x15V. Po wyprostowaniu tych napięć przez mostek prostowniczy, oznaczony na schemacie B1, uzyskujemy - w tym przypadku - dwa o przeciwnych polaryzacjach, które doprowadzone są do odpowiednich stabilizatorów: Napięcie...
Spisz po prostu symbol transformatora (powinien być oznaczony na rdzeniu białą farbą) będzie łatwiej - może to TG6556, ten tym posiada wyprowadzenia tylko dla 8 i 16 ohm.
OK. Przyrząd przygotowany i sprzęt odłączony od zasilania i ... w/w C1004 rozładowany żarówką? To jeszcze kontrolny pomiar napięcia stałego na C1004 czy jest 0.00V. Jeżeli nie powtórzyć rozładowanie żarówką. I dalej pomiary rezystancji - zakres 200 Ohm - R1043, R1011, zakres 2M - R1096, R1034, R1036 , zakres do pomiaru złącz półprzewodnikowych oznaczony...
Witam - Wojtek (KeFir ) miał rację ,te wyprowadzenia oznaczone jako A oraz Z to są wyprowadzenia bezpiecznika termicznego . Sam bezpiecznik prawdopodobnie znajduje sie pod uzwojeniem pierwotnym ( ale jest uszkodzony tak wynika z pomiaru ). Natomiast uzwojenie pierwotne jest dobre - X oraz Y.
Dziękuję wszystkim za zaangażowanie. Napęd już zamontowany na bramie. Jak na moje potrzeby zastępczy sterownik sprawdza się idealnie. Ma miękki start i spowolnienie przy końcu ruchu. Co ważne nie wymaga krańcówek do takiego działania (kupując sterownik czytałem w komentarzach że nie da się go używać bez krańcówek - dementuje te plotki) Bada również...
A czy pod uzwojenie pierwotne transformatora sterującego podłączam sterownik jak chce, czy konieczne jest zachowanie kolejności czyli wyprowadzenie od tranzystora BC211 do nóżki oznaczonej "p" ?
Witam Posiadam transformator o oznaczeniu TR 200-306 niżej oznaczenie JK 05u smd Szukam danych tego transformatora lub wyprowadzeń. Z lewej : 2 żółte ,2 czerwone Prawa 6 biały, brązowy, niebieski, siwy, pomarańczowy, fioletowy
Co ciekawsze wg. mnie na schemacie są błędnie oznaczone wyprowadzania 8,9 i 10 transformatora Zgadza się. Wyprowadzenie 10 powinno być oznaczone na środku przy transformatorze. Czyli powinno być tak jak na Twoim rysunku, tylko oni potem na płytce to co u Ciebie jest 9 oznaczają jako 10, stad błąd mają przy oznaczeniu wyprowadzeń po stronie transformatora...
To jest "gasik" trzasków wywołanych przez wyładowania będące efektem wyłączania zasilania transformatora sieciowego. Można go na chwilę pominąć, ale lepiej żeby był, bo oprócz trzasków, eliminuje on efekt wypalania styków wyłącznika pod wpływem łuku elektrycznego. Zastosuj kondensator z oznaczeniem X1.
Co to jest, czy jest to transformator czy dławik? Nie wiadomy element z generatora zewu jest zaznaczony na czerwono. Gdyby udało się odczytać nr katalogowy z tego transformatora, to może bym mógł pomóc. Podobny przynajmniej z wyglądu transformator o symbolu T2/D-4247-037-1 był stosowany w generatorze centrali CK-20 oraz w próbnikach zespołów wyjściowych...
Nez oznaczeń ani napięć ciężko będzie dobrać nowy transformator. Napięcie wewnętenych wyprowadzeń będzie można określić mierząc napięcie wsteczne diod Zenera D901 i D904. Razem z tranzystorami tworzą układ stabilizatora napięcia. jeżeli chodzi o zewnętrzne uzwojenie to sprawa się bardziej komplikuje bo nie wiem do czego to napięcie służy by określić...
Posiadam schematy wraz z opisem (numerami) wyprowadzeń. Może to wystarczy?
Mam tytułowy transformator ze starego lampiaka lecz bez oznaczonych wyprowadzeń 1-2, 3-4, 5-6 chciałbym go użyc lecz nie wiem jakie są tam napięcia.
Nie wiem gdzie jest ten pin 12V na transformatorze. Wersji oznaczeń wyprowadzeń znalazłem w sieci kilka różnych i chciałem to tutaj sprostować. Nie robię na 2-ch tranzystorach bo nie potrafię a podany wyżej schemat działa na pewno. Na razie nie podaję źródła pochodzenia schematu i proszę o zrozumienie.
Poszukuje noty katalogowej z wyprowadzeniami na poszczegolne nogi tego trafa i oznaczeniami tych wyprowadzen. Nie wiem czy ten dział :(
Odłącz doprowadzenia do anod lamp końcowych od transformatora. Najpierw jedną i włącz, brumi to drugą. Oczywiscie bez lamp. Dodano po 2 jak dalej brumi to odłącz 4,7 nF . ten na wyprowadzeniu "ge" tr.gł. Dodano po 1 to sprawdź kondensator oznaczony elipsą (podwójny elektrolit). Wymieniłem lampy, elektrolity 50uF i nic.
jak nie chcesz nic popsuc w dwóch osobnych uzwojeniach - zawsze możesz załozyć na nie dwa osobne mostki graetza wsparte kondensatorami - dostaniesz dwa zasilania symetryczne które łaczysz jak chocby baterie. Precyzyjnie rzecz biorąc możesz tak połączyć aby w jednym momencie mieć po środku + z jednego uzwojenia i - z drugiego . za + oznaczmy dodatnią...
Czyli masz zasilanie symetryczne, prawdopodobnie do mostka H. W tym toroidalnym wyjścia uzwojeń wtórnych masz oznaczone kolorami. Do zastosowania można połączyć początek jednego uzwojenia z końcem drugiego i uzyskać trafo z wspólnym wyprowadzeniem.
OK , poddaję się ;) Patrząc od strony nadruku , od lewej : wejście /masa / wyjście . Na wejściu powinno być ok . 14V ; na wyjściu - poszukiwane 7V . Ale tam znowu będą same zera . Myślę , że transformatora nie muszę opisywać . Jego wyprowadzenia są połączone z płytką drukowaną , od której odchodzą wiązki przewodów zasilania . Na tej płytce znajdziesz...
Grube druty to będą wtórne, cienkie pierwotne, pierwotne zazwyczaj miało wiele wyprowadzeń żeby odczepami regulować prąd. Wtórnych może być więcej, jeśli prostownik był do ładowania akumulatorów o różnych napięciach. Po znalezieniu uzwojenia o największej rezystancji będącego najprawdopodobniej główną częścią pierwotnego można testowo zasilić przez...
Przyłożyłem miernik jak na zdjęciu ale nie było napięcia Procesor wyjęty? Od początku; 1. Podłącz transformator, i zmierz napięcie na jego wyjściu (AC). 2. Zmierz napięcie na wejściu mostka ( wyprowadzenia oznaczone ~~ (AC)). 3. Zmierz na wyjściu mostka (+ i - (DC)). 4. Zmierz na wejściu LM2576 (pin 1) i wyjściu (pin 4) (DC). 5. Sprawdź przejście zaznaczonego...
Takie trafo nie musisz podłączać do sieci. Możesz go podłączyć do (np.) napięcia (z innego transformatora) 6,3 V. W takim przypadku transformator trzeba podłączyć do uzwojenia dającego najmniejsze napięcie (czyli 6.6). Wtedy transformator (nieuszkodzony) będzie działał odwrotnie i też na poszczególnych wyprowadzeniach będzie napięcie takie jak w opisie....
Witam, czy wie ktoś gdzie znaleźć dane (moc, schemat wyprowadzeń) odnośnie tego transformatora, są na ni m tylko takie oznaczenia :( TS 6/REMED . 5 wyprowadzeń po stronie pierwotnej i 5 po wtórnej waga i rozmiary wskazują na moc około 30-50 WATT
Witam. Kondensatory mają 2 wyprowadzenia. Może być 1000µF/63V ale to jest napewno strona wtórna trafo. Najważniejsze kondensatory w przetwornicy są po drugiej stronie transformatora (bliżej "wejścia" zasilania i mają pojemności rzędu 4,7-22µF i napięcia 25-250V, przeważnie płyta w tym miejscu jest od strony druku zakreskowana lub jest w...
EE19 to oznaczenie rdzenia składającego sie z dwóch połówek typu "E" o szerokości 19mm, reszta symbolu będzie trudniejsza do rozszyfrowania (może jest jeszcze jakiś wymiar albo ilość nóżek karkasu). U jednego producenta pewnie jest unikalny żeby się nie pomylili przy montażu, ale inny producent może mieć tak samo oznaczone transformatory i z pewnością...
Cześć, mam transformator na którym jedyne oznaczenie to ZATRA I-65-008 z mnóstwem dziwnych wyprowadzeń. Może ktoś wie do czego służy ten transformator, ma może jego schemat, czy jest na napięcie sieciowe i czemu ma tak wiele dziwnych wyprowadzeń i oczywiście info jakie ma przekładnie. Poniżej zdjęcie.
Napięcie +12V unreg jest wytwarzane z uzwojenia transformatora, którego wyprowadzenia oznaczone są AC3, przy pomocy diod D542/D543. Jeśli pomiędzy stykami AC3 nie ma napięcia zmiennego, to pierwszym elementem do sprawdzenia, jest rezystor bezpiecznikowy R919. http://obrazki.elektroda.pl/9805011600_1... http://obrazki.elektroda.pl/6929783500_1...
Może to być podwójny dławik. Przydało by się więcej informacji i ewentualnie zdjęć odnośnie urządzenia z którego pochodzą ten dławik i kondensator. Transformator teoretycznie mógłby mieć jedno wspólne wyprowadzenie, ale w ten sposób tracimy izolację galwaniczną. Zastanawia mnie ten kondensator, być może elektrolityczny. Ma oznaczenie "minus na obudowie",...
mój był również robiony przez toroidy.pl, więc możliwe, że to oznaczenia kabla zielono-żółtego to właśnie 0V. Nie aż takich błędów nie robią. To pojedyncze wyprowadzenie to jest ekran bo to trafo dla audio. z drugiej strony, w jaki sposób podłączyć taki transformator do płytki z posta #1? Uruchamiasz trafo łączysz koniec jednego wtórnego z początkiem...
jak to jest, że pomiędzy każdym możliwym odczepem, w ogóle jakimkolwiek złączem jest napięcie? Nie ważne czy pomiędzy dolnymi wyprowadzeniami, górnymi, czy z góry na dół - absolutnie w każdej kombinacji pojawia się napięcie, od 5V do bodaj 290V? Są dwie możliwości - albo to autotransformator (wtedy omomierz też pokaże 'przejście' między zaciskami)...
nie potrafię czytać takich schematów I to jest poważny problem, bo każdy pisze o czymś innym i już dwa albo trzy razy robimy to samo i tłumaczymy to samo.. Pisałem, że przewód czarny jest odnośnikiem do wszystkich pomiarów czy to AC czy DC. Różnica jest taka, że AC jest przed mostkiem prostowniczym (wewnętrzne wyprowadzenia i to jest napięcie z transformatora),...
Taka. Sprawdź jeszcze ile wynosi oporność miedzy tymi dwoma śrubowymi wyprowadzeniami. To duże gniazdo na środku to wyjście w.n. Na cewce przy tych oznaczeniach powinny być oznacenia B i jekieś inne (jeśli masz inne to napisz). Do B podłączasz plus tak jak na scemacie (cewka jest już wewnętrznie połączona). Do drugiego tranzystor i dostajesz wysokie...
Witam Jeżeli jest tam 400V to zapewnie nie jest to 7805 tylko tranzystor przetwornicy , proszę podaj oznaczenie tego układu 8 pionowego w jego otoczeniu a ten element to wypadł przez zimne luty czy wybuchł i go nie ma bo to zmienia postać rzeczy. Mam na serwisie inne falowniki Lenze może będzie podobnie muszę sprawdzić. Albo zmierz jak są połączone...
Transformator jak w temacie, mam tą wieżę, ale bez trafa i jego płytki. Mam za to kilka transformatorów z innych modeli (tyle że bez naklejek z opisami). Może mi ktoś podrzucić rozpiskę wyprowadzeń? Google nic o nim nie mówi :( Edit: Dowiedziałem się, że na oryginale są oznaczenia AH26-00007A HDY 922.
Witam. 230V podłączysz do 1 i 4' (prim), a pomiędzy 2 i 5' należy wstawić zworę. Napięcia strony wtórnej masz dwa: jedno pomiędzy 4 i 2' , a drugie 3' i 2'. Przyjrzyj sie dobrze karkasowi i odczytaj oznaczenia wyprowadzeń. Pzdr.
Rozebrałem transformator i: zabezpieczenie temperaturowe na uzwojeniu pierwotnym według schematu jest na wejściu CN711, z drugiej strony to zabezpieczenie podłączone jest do wyprowadzenia 3 transformatora które nie jest oznaczone, więc wystarczyłoby na nie się przepiąć. Co prawda zabezpieczenia nie będzie, ale przez jakiś czas może podziałać.
Cześć... Wpadł mi w ręce taki transformator, oznaczony TD-1250. Jest dość duży (fi~200mm) i ciężki. Chciałbym się dowiedzieć czegoś o nim. Liczę na pomoc forumowiczów. Zgaduje, że ma on 1250VA. Pierwsze pytanie. Jak go podłączyć np przez moduł softstart? Czy on posiada dwie cewki pierwotne? Za dużo ma wyprowadzeń jak dla mnie. Zmierzyłem co umiałem...
Wyjaśnijmy kilka kwestii. 1. Istotą tematu jest UPS i jak Kolega twierdzi jego "przeciążony transformator". Definicja transformatora (Wikipedia): Transformator (z łac. transformare – przekształcać) – urządzenie elektryczne służące do przenoszenia energii elektrycznej prądu przemiennego drogą indukcji z jednego obwodu elektrycznego do drugiego,...
czekamy na odp. jeszcze jedno , jesli na wyjsciu zasilacza pomiedzy +- nie ma napicia po mimo tego , ze podłaczyłes tak jak pisałem wczesniej to zamien przewody z jednej sekcji transformatora i przylutuj odwrotnie , chodzi o to , ze jak przebiegi zmienne są w fazie to masz zysk pradowy i tłumi napiecia miedzy nimi . w przypadku zasilacza symetrycznego...
http://www.bohemiantechnologies.cz/manua... podobne oznaczenia mają , prawdopodobnie pierwotne to uzwojenie 3f tyle , ze to są jakieś dławiki 400-00 ile wyprowadzeń ma ten transformator ?? 10 czy 7
Pytanie jak w temacie,zamieszczam zdjęcie,wyprowadzenia ponumerowane jak na zdjęciu. Brak jakichkolwiek innych oznaczeń. Jaką może mieć moc i które wyprowadzenia do czego służą?Pomóżcie![img][/img]
Witam Wymontowałem z zasilacza ten oto transformator, ale nie wiem gdzie ma jakie wyprowadzenia, tzn strona pierwotna/wtórna, i jakie ma parametry (z oznaczenia wynikałoby, że 40VA), ale właśnie nie mam pojęcia, jakie napięcia ma na wtórnej. Proszę o jakiś opis tego trafka Pozdrawiam
Ok, zrobiłem schemat mam nadzieje że dasz radę :) Szczerze powiem że nie jestem pewien czy zacisk B1 w przekaźniku czasowym ma być użyty, wstrzymaj się może któryś z kolegów na forum coś dorzuci od siebie. Schemat działania: Czujka ruchu w momencie reakcji podaje napięcie na przekaźnik czasowy ten natomiast zwiera wyprowadzenia 15 i 18 w celu podania...
Jakant napisał: cyt. "Transformator który mierzysz bardzo rzadko się psuje. Jeżeli miał byś go uszkodzonego to raczej szukaj całego modułu bo i pozostałe elementy po stronie pierwotnej były by do kitu." To mi dało do myślenia i ponownie dokonałem pomiarów i wychodzi na to, że mierzyłem na niewłaściwych końcówkach uzwojeń. Przy pierwszym pomiarze sugerowałem...
Witam. Wracając do mego postu 320 naprawiłem inwerter, który jest zbudowany na scalaku MP1016EF. W dokumentacji jest coś, co nie daje mi spokoju :/ na wyprowadzenie ON/OFF (w dokumentacji to jest oznaczenie Ven) zakres napięciato 0-5 V, ale w innej części tabelki oznaczenie V(h)en to minimum 2 V. Max jest nie podane a to parametr, jak wnioskuję, do...
Tak, żółty jest najprawdopodobniej środkowym wyprowadzeniem uzwojenia wtórnego (wspólnym) - tak jak narysowałem.
Poszukuje płyty uszkodzonej 8 EXT z centralki KX-TD1232. W centralce występują dwie takie płyty na których są amphenole. W ostateczności mogą być same tranformatorki które występiją na tej płycie. Jeśli ktos coś takiego posiada to proszę o kontakt. Transformatorki mają oznaczenie 9Z8A-L ,mają 9 wyprowadzeń ,wymiary 13X10 mm.
Tak jak pisze danthe przyszła kolej na wymianę mostka. Taki mostek - jako jeden element (4 diody w jednej obudowie) o prądzie przewodzenia 35A i napięciu wstecznym 1000V wygląda tak: http://obrazki.elektroda.net/60_11992120... Ma on oznaczenia KBPC 3510 (pierwsze dwie cyfry kodują prąd, następne dwie *100 to napięcie). Na rysunku tam gdzie do wyprowadzeń...
Jeśli u ciebie wtyczka sieciowego kabla radioodbiornika i gniazdo ma 3 wyprowadzenia, to z czassis powinien być zjednoczony kabel N . To wymóg technicznych warunków na elektryczna siec w domu. W pierwszej kolejności sprawdź w której pozycji jest ustalony przełącznik napięcia sieci na transformatorze , powinien być na 220V . Po takiej trwałej przerwie...
Witam mam problem ze zidentyfikowaniem transformatora. Przeszukiwałem neta, katalogi i nic. Jest oznaczony TS-550/E-62082/25/070/04 ma on 19 wyprowadzeń. 550- oznacza 550w. Pozdrawiam :D
http://obrazki.elektroda.net/20_12215862... Proszę podpiszcie mi jak to ma być przy wyprowadzeniach z tego transformatorka bo się gubię. Oznaczyłem A A' B B' C C' proszę zaznacznie mi to na rysuneczku 70kb ma tyko, proszę o pomoc bo raz spaliłem już przez to mosfeta :P
Co to jest zaznaczyłem na biało To jest dławik oznaczony jako Dr4 na schemacie. Nie on jest przyczyną zwarcia, a jedynie jego objawem. Powielacz WN ma prawdopodobnie zwarcie (przebicie). Najlepiej odłączyć go od transformatora linii i sprawdzić czy zwarcie ustąpi i przestanie palić się bezpiecznik po stronie wtórnej transformatora zasilającego. Czyli...
W najstarszych telewizorach stosowany był transformator wysokiego napięcia i powielacz lub dioda prostownicza wysokiego napięcia, jako oddzielne podzespoły. W nieco młodszych, zastąpiono te elementy komponentem złożonym z transformatora oraz prostownika diodowego lub powielacza diodowego, które znajdują się w jednej, zalanej obudowie. Typowy trafopowielacz...
Ok, dzięki za odpowiedź :) Przy okazji mam kolejne pytanie co do tego gniazda. Otóż, czy istnieje możliwość zrobienia czegoś takiego: - podłączam kabel zasilający z sieci do tego gniazda - na wyprowadzeniach tego gniazda, z drugiej strony, chcę podłączyć transformator, który ma tylko 2 kable po stronie pierwotnej. W jaki sposób mam to wszystko połączyć,...
Uzwojenie pierwotne (230V) nawinięte jest cieńszym drutem. Wtórne uzwojenie (do wzmacniacza) nawinięte jest grubym drutem. Oznaczenia pinów są nieczytelne.
Napięcia zmiennego w zasilaczu nigdy nie mierzysz względem masy. Po prostu sprawdzasz napięcie wychodzące z transformatora sieciowego. Na tym akurat schemacie widzisz, że masz uzwojenie podwójne ze wspólną częścią (środek) i końcówki miernika przykładasz w ten sposób iż możesz zmierzyć sumaryczne napięcie uzwojeń lub każde z osobna. Napięcie to bez...
Niezawracaj głowy strumieniami, do masy zwierasz jedno wyprowadzenie uzwojenia wtórnego; drugie wyprowadzenie staje się wyzwalającym oraz obojętnie, które jedno z wyprowadzeń uzwojenia pierwotnego zwierasz do masy; drugie wyprowadzenie staje się wyprowadzeniem wejściowym układu wyzwalania tyrystor-kondensator
Naprawiałem kilka różnych "pastuchów" i każdy był innej konstrukcji. W każdym był tyrystor. W Twoim przypadku sprawdź jak rozmieszczone są wyprowadzenia na płytce drukowanej pod tyrystor. W jednym przypadku miałem nietypowe wyprowadzenia. Warto sprawdzić wszystkie elementy w układzie, łącznie z transformatorem wyjściowym. Sprawdź następnie jakie są...
Witam. Chciałbym wypalić figury Lichtenberga w drewnie. Dorwałem transformator z mikrofalówki o oznaczeniu TAR-220att chciałbym wiedzieć które wyprowadzenia podpiąć do deski gdyż podpinając uzwojenia wtórne nic się nie działo transformator jest sprawny. Może by podpiąć kondensator szeregowo lub równolegle do uzwojeń HV lub jest to związane z 3 wyprowadzeniem...
Oj chyba nie, to był -Ucc Neutralna (zerowa) była z tego co pamiętam na tej częsci gumowej.Ale uprzedzam-pamiętam jak przez mgłę. Podwójny kondensator Elwy był właśnie wyjątkiem. Połączony + i - był wyprowadzony na obudowie, a połówki tego zespolonego kondensatora były z drugiej strony, zresztą wyraźnie oznaczone na izolującej folii. To tyle tytułem...
Oznaczenia przy trafie powinny się pokrywać z numeracją karkasu. :arrow: Mariusz Ch Co do zasilacza i podłączenia to schemat się zgadza. Co do wyprowadzeń końcówek to mam inne dane ze strony http://indel.pl/menu.htm :arrow: Endriu zerknij na stronkę i znajdź w zakładce produkty (80-100VA) Twoje trafo. Co do pozostałych wejść na płytce to in -wejście,...
odnośnie tego kondensatora zacytuje co autor napisał w EP 2/2000 przy okazji artykułu 'Viperowy zasilacz impulsowy'
Jeśli masz lampę oznaczoną VR75 to jest to [url=http://www.mif.pg.gda.pl/homepages/... coś i najbliższa temu jest dioda Zenera. W tym zamienniku jaki masz to są normalne diody prostownicze? Jeśli tak to wpinając to w miejsce normalnego prostownika to uzyskasz większe napięcie na kondensatorach filtrujących, możesz użyć...
Typowe amerykańskie oznaczenia nie pokrywają się z transformatorem SHOGYO. Ponieważ oryginalnie było podłączone: biały - wspólny, czerwony - 120V Czyli do wyprowadzeń pomiędzy białym a innym kolorem, o największej rezystancji mogę śmiało podłączać 230V? Wolę ponownie zapytać niż później szukać nowego tak nietypowego trafo. Koledze cordcon coś nie poszło,...
Końcówki transformatora o oznaczeniach 4 i 6 podłączasz do wyprowadzeń podstawki lampy AZ1 nr 3 i 6. Końcówki transformatora nr 7 i 8 podłączasz do wyprowadzeń podstawki AZ1 nr 1 i 8. Końcówki transformatora nr 9 i 10 to żarzenie pozostałych lamp. Końcówki 1 i 3 transformatora to zasilanie sieciowe. Jeżeli masz dokładnie tak podłączone, to sprawdź czy...
wyprowadzić transformator transformator wyprowadzić oznaczenie wyprowadzić radio
orange błąd konfiguracji kabel zasilający grubość kabla silnik pralki hoover
resetowanie baterii ładowanie akumulatora buforowe
Moment dokręcania nakrętki wałka ataku - Ursus C-360 Lokalizacja zespołu wodnego w piecu Beretta Ciao X