A płyta na gwarancji? Bo wypadało by aby podłączenia dokonał kwalifikowany elektryk z uprawnieniami. W przeciwnym wypadku w razie uszkodzenia płyty mogą być problemy z naprawą gwarancyjną.
Poszukaj sobie płyta która Ci najbardziej odpowiada, odszukaj w sieci instrukcje i zobacz jak producent przewidział łączenie. Raczej większość płyt dopuszcza podwójne podłączenie, zależnie od instalacji 1 fazowo lub 2 fazowo - przepina się to na przewodach połączeniowych płyty lub bezpośrednio przy płycie, jeżeli ma odpowiednie gniazdo . Pamiętaj że...
Stawkę za kW mocy przyłączeniowej są podane przez zakład energetyczny. Poznań to chyba ENEA (?) To znaczy stawki są tu: [url=http://www.operator.enea.pl/img/pli... [url=http://www.operator.enea.pl/37/dla-... Problemem może...
Mieszkam od 17 lat w mieszkaniu z instalacją jednofazową z głównym C25 i mam zainstalowaną płytę indukcyjną ( standardową) ... blackoutów nie zaliczam nawet w święta, choć przyznam że żona jest uświadomiona jak używać więlszej ilości sprzętów. Kamienica jest wspólnotowa i mamy zmodernizowane wlz więc zasilnie mieszkania to aż 5×10²( tak na wszelki wypadek...
Czy w ogóle mój pomysł dorobienia instalacji do indukcji i założenia takiej płyty ma sens w takim mieszkaniu? Instalacja jest 230V i nie ma uziemienia jak pisałem wyżej. Trzeba zacząć od dokładnego wskazania, jaka to instalacja oraz jaką masz moc przyłączeniową. A jesli chodzi o kolejne kroki, to warto zacząć od wizyty u zarządcy lub administratora...
Moim skromnym zdaniem nic sie nie stanie jak dołożysz parę złotych i pociągniesz parę kabelków np. 5x 2,5mm2 i 5x4mm2 a w skrzynce bezpiecznikowej zostawisz parę pustych miejsc na dodatkowe zabezpieczenia.
możliwa maksymalna moc umowna dla instalacji jednofazowej wynosi 5.3kWh. Czy może lepiej byłoby zwiększyć od razu do maksymalnego poziomu? Nie kWh a kW. Ale bierz 5,3. Płyta indukcyjna to koło 3,5 kW przy normalnej eksploatacji a nie gotowaniu dla pułku wojska. Ale i tak będzie pranie albo gotowanie.
Będzie.Na spodzie płyty znajdziesz co i jak podłączyć.
Płyta powinna mieć podaną klasę ochronności - większość płyt wykonana jest w pierwszej klasie ochronności i wymaga przewodu PE, może Twoja jakimś cudem została wykonana w drugiej klasie ochronności (symbol kwadrat w kwadracie) i wówczas nie będzie wymagała. Czy obudowa spodnia płyty jest metalowa?
Możliwe jest, ale to skórka niewarta wyprawki. Nie będzie to rozwiązanie plug&play, a całość wyjdzie dużo drożej niż zmiana całej kuchenki. O kwestiach estetycznych nie wspomnę.
Witam. Mam takie pytanie, czy można podłączyć płytę indukcyjną do instalacji bez uziemienia??? To jest stara instalacja i są tam cztery przewody czyli trzy fazy i "zero". Czy muszę koniecznie zrobić instalacje uziemiającą w tym budynku??? Potoczny termin "uziemienie" oznacza ochronę przeciwporażeniową. Tekst "uziemienie" w instrukcji płyty indukcyjnej...
Rozumiem że jest to jedna z rozdzielnic odpowiadającą akurat za kuchnię. Brak RCD. Jeśli dobrze myślę to powinno być więcej zabezpieczeń chyba za mieszkanie składa się tylko z kuchni. Gdzie jest reszta? Pole A powinno być obsadzone? To jedyna rozdzielnia jaką widziałem w tym mieszkaniu. Znajdywała się od razu przy wejściu do mieszkania. Przed też jest,...
W sensie przewód idzie pod osobnego "ESa" z tego co wiem to zabezpieczenie jest na 25A Czy ten wyłącznik 25A jest zabezpieczeniem przedlicznikowym na całe mieszkanie, czy zabezpiecza tylko ten przewód 2,5 mm2 pod, który chcesz podłączyć płytę indukcyjną?
Przeważnie maksymalne obciążenie tych instalacji to 6A lub 10A, tak więc z podłączeniem kuchenki elektrycznej będzie spory problem. Wezwij elektryka, aby ocenił stan instalacji elektrycznej.
Jak najlepiej podłączyć płytę indukcyjną instalację pod płytę Zapytaj podobnie na forum mechaników jak wymienić pasek rozrządu. Jakie auto? Czerwone... ;)
Masz sieć 3N, czyli środkowy schemat. Trochę dziwne, że jedna z faz będzie nie obciążona. No chyba, że obciążysz ją piekarnikiem.
Masz instalację trójfazową, a płyta indukcyjna potrzebuje tylko dwie fazy, podłącz zgodnie ze schematem. Natomiast jak będziesz podłączał osobno piekarnik, on raczej będzie jednofazowy, to trzeba tak wycyrklować by podłączyć zasilanie właśnie z tej fazy która jest na szarym przewodzie.
Czyli że tak: Kupiłeś sobie PV za kilkadziesiąt tysi i była możliwość wykonania przewodu. Płytę indukcyjną za ... przyjmuję tysiaka i nie ma możliwości wykonania przewodu? Co stoi na przeszkodzie wykonania przewodu przy dzisiejszym stanie techniki? Trudno, Żona ma Fantazję, to niestety Mąż idzie do pracy na drugi etat, a w tym czasie Żona realizuje...
są jakieś bezpieczniki różnicowprądowo przeciążeniowe 3fazowe(do płyty indukcyjnej) - chodzi mi o oszczędzenia miejsca w rozdzielnicy 36? Płyta indukcyjna najprawdopodobniej będzie przyłączona na stałe do instalacji (bez gniazda i wtyczki), a takie odbiorniki nie wymagają użycia wyłącznika różnicowoprądowego.
Podłączony prawidłowo. wywalało mi korki Jak rozkręcisz druty (musisz być bardzo spragniony, że jeden nie wystarczy) to normalne. Tylko nic nie rób po szampanie przy instalacji elektrycznej.
Witam, Tak to zabezpieczenie istniejące 1f do mocy umownej 4kW, wraz ze zmianą na 3f do 10kW ma być 16A. Rozważana kuchenka max. 10.5kW, (płyta indukcyjna plus piekarnik el.). Pozdrawiam.
Powinien sprawdzić przed kupnem jaką ma instalację, by wiedzieć co kupić (moc płyty) i czy obędzie się bez wymiany instalacji.
Tak samo pracuje zasilacz komputera na którym pisałeś post.
Możesz spać spokojnie , Twoja instalacja doskonale nadaje się do twoich sprzętów .Tylko po zakupie indukcji musisz zawołać instalatora aby przy podłączeniu jej do instalacji dokonał podziału faz wedle instrukcji podłączenia .
na klatce schodowej został wymieniony WLZ i teraz jest możliwość podłączenia instalacji trójfazowej. W mieszkaniu nie ma płyty indukcyjnej i jej nie będzie. Ale jest pralka, ekspres do kawy, mikrofalówka i piekarnik elektryczny (z którego obecnie nie korzystamy). To niedużo sprzętu. Może być zasilane z 1 fazy przy bezpieczniku przed licznikiem 25A....
Witam wszystkich Forumowiczów, może ktoś z Was podłączał tą płytę do instalacji trójfazowej?
Jak tak bardzo chcesz gotować na płycie indukcyjnej, to może płyta pojedyncza z Lidla/Biedronki/Allegro za ok. 200 zł? Moc 2kW. Wkładasz wtyczkę do gniazdka, gotujesz i cieszysz się, że masz płytę indukcyjną, bez żadnych przeróbek instalacji.
Wypada sprawdzić jakie napięcia są w tej puszce, jeśli ktoś kto ją montował miał taką wiedzę elektryczną jak Ty, to mógł połączyć drugi koniec przewodu po swojemu a nie wg ogólnie przyjętych zasad i uszkodzisz tę płytę.
Zastanawiam się czy jest sens dawać do samej induckji różnicówke - nie mam doświadczenia z indukcją więc proszę o pomoc. Nie ma takiej konieczności, jeśli płyta indukcyjna będzie podłączona na stałe np. przez zaciski przyłączeniowe.
Jak będzie trzeba to pieczątka się znajdzie. Wszyscy dobrze wiemy jak jest, kiedy przychodzi elektryk i jak wykonuje "pomiary". Moje pytanie nie dotyczyło gwarancji tylko tego które rozwiązanie będzie wystarczające. Ktoś takową instalację zaprojektował, w tym taki właśnie obwód. Skoro jest wstawiony bezpiecznik 16 A na 3f to każda z nich ma zabezpieczenie...
Dodam tylko, że na naklejce od płyty indukcyjnej jest napis "230V 50Hz" czyli piekarnik podaje jej jednofazówkę podczas gdy sam dostaje "ze ściany" trójfazówkę... Niekoniecznie tak to będzie. Czy mogę kupić osobno piekarnik 400V firmy "X" i osobno płytę 230V firmy "Y" i to się da łatwo podłączyć używając tych 5 żył? Nie tędy droga. I pytanie - jaki...
Umowna moc przyłączeniowa to na papierze czy pomiędzy Tobą a administracją(sąsiadami:) Z własnego doświadczenia mam przydział 13kw i jest ok.
A jakbyś się chciał ździwić był 1 osobą z jaką się konsultowałem (nie wie ile kosztuje) a co do wczoraj do obecną instalacja owszem wystarczy do ogrzewacza ale chcę mieć instalacja trójfazową bo chcę mieć płytę indukcyjną
Nie odpowiada się pytaniem na pytanie. A jak takie macie podejście to temat zamykam. Już mi kolega z serwisu powiedział 2 opcje i oto co zapytałem tutaj też. Pozdrawiam. Na tych schematach jest wszystko jasno opisane i oznaczone. Jeśli tego nie rozumiesz, to lepiej daj sobie spokój, szkoda zdrowia. Temat gwarancji to odrębna sprawa.
Za mało danych. Jaki przydział mocy, Jaka moc płyty, z czego wykonana instalacja (Cu, Al)? Płyta powinna mieć osobny wydzielony obwód.
Kupiłem mieszkanie w bloku z lat 80. Jest w nim instalacja elektryczna dwużyłowa miedziana 1,5 mm². Proszę o argumenty Za wymianą i przeciwko. Nie ma argumentów przeciwko wymianie. Powinna być instalacja 3 żyłowa - nie dwużyłowa. Należy wymienić też WLZ z klatki schodowej do lokalu. WLZ pod instalacje 3-fazową. Żeby można było zastosować płytę...
A coś na 1 fazę ? Bo nie jestem pewien jaka tam w mieszkaniu instalacja jest .
Możesz wystąpić o zwiększenie przydziału mocy ale na pewno instalacja będzie do wymiany.
Witam Chce podłączyć płytę indukcyjna na 1 fazę. Czy Twoja instalacja i zabezpieczenia wytrzymają zwiększony pobór mocy? Sprawdzał to ktoś kto ma pojęcie o instalacjach?
no oczywiście są maksymalny 16A na płytę indukcyjną charakterystyka C, instalację robił elektryk.
Miejsca w rozdzielnicy mam sporo bo jeszcze rozdzielnica nie kupiona, więc dostosuję ją do tego co muszę umieścić w środku. Właśnie o RCD 4-biegunowe mi chodziło pisząc "trójfazowy". Ale widzę że rzeczywiście chyba lepiej rozdzielić piekarnik i płytę indukcyjną.
Ponad 7kw pod 1f w mieszkaniu i z taka instalacja to raczej nierealne. A jakie masz zabezpieczenie główne pewnie 25A?
Płyta indukcyjna a instalacja aluminiowa Jest problem bo mieszkam w bloku z wielkiej płyty i mam poprowadzoną starą instalacje aluminiowa. Ta instalacja odbiorcza tego nie wytrzyma. Skończy się na tym, że będziesz rozkuwał ściany. Bo instalacja ulegnie uszkodzeniu. Popełniłeś błąd kupując płytę ceramiczną zamiast indukcyjnej. Płyta indukcyjna miała...
Jeżeli płyta wymaga 400 V (dwie fazy) a instalację masz jednofazową to takiej płyty nie podłączysz. Patrz w danych technicznych i porównaj ze swoją instalacją.
ponieważ producent napisał, że maksymalna moc urządzenia to około 10,8 kW Dalej bardzo skąpo ujawniasz istotne informacje, ale wiemy już przynajmniej tyle, ze to pełnowymiarowa płyta. I jest wysoce prawdopodobne, że do jej zasilania wykorzystujesz tzw. "siłę". Zadając pytanie warto zacząć od podania jak największej ilości danych - w ten sposób otrzymasz...
Tak jak kolega wyzej napisał i jeszcze do tego osobne zabezpieczenie tego obwodu 11KW to nie są przelewki musi być instalacja dobrze zrobiona.
Skąd wogole pomysł grzebania w instalacji z taką wiedzą? Utratę gwarancji na sprzęt pomijam
Zależy mi na pozbyciu się z domu butli z gazem. Płyta indukcyjna Bosch PUE63RBB5E - Moc przyłączeniowa: 4,6 kW - Napięcie zasilania: 230V - Punkty grzewcze: 4 pola indukcyjne Płyta indukcyjna Bosch PUE611BB5E Serie | 4 - Moc Przyłącza (prąd): 4600 W - Napięcie wejściowe AC: 220 - 240 V - Liczba płytek elektrycznych: 4 stref(y) Płyta indukcyjna Bosch...
- czy przy takiej instalacji mogę podłączyć płytę indukcyjną na 230v bez obaw, że wywali "korki" na korytarzu? Na umowie z tauronu mam 4kw w rubryce moc przyłączeniowa. A jeśli chodzi o nie używanie wszystkich palników na raz to na gazie nigdy tego nie robiłem więc wiem że na indukcji też nie będę. Pamietaj, że pełnowymiarowa płyta o której pisałeś...
Zwykła płyta elektryczna
1.Pomijając ten nieszczęsny mostek, jak masz zamiar kolego podłączyć tę płytę do instalacji ? 2. Ta płyta indukcyjna ma jakąś instrukcję i wytyczne do podłączenia, prawda ?
Mam płytę indukcyjną amica pi6540ptu do tej pory podłączoną pod 230 V działała bez zarzutu ale zachciało mi się remontu. Położyłem do kuchni kabel 5x2.5 podłączyłem w rozdzielnicy pod L1, L2, N i PE i po podłączeniu płyty zgodnie ze schematem gdy włączę jeden bezpiecznik (np L1) jest ok ale jak włączę drugi (L2) wywala mi "różnicówkę" ktoś ma jakiś...
Nie znam się na elektryce, szczególnie na zasilaniu więcej niż fazą, chciałbym Was poprosić o pomoc w zweryfikowaniu czy płyta indukcyjna LIR60430 nadaje się do podłączenia do instalacji jednofazowej, czy może lepiej poszukać czegoś innego jak LIL61434C? Wszelkie porady w kwestii płyt indukcyjnych chętnie przyjmę.
Płyta indukcyjna, zmywarka i lodówka na jednym, jedynym gnieździe? Toż to zabójstwo dla instalacji, a dla tego gniazda najbardziej.
Pytanie czemu B20 a nie B16? to już wielki błąd nie jest wynika to z tego że na 16A moc to 6,4kW a dla 20A moc to 8kW na 20A kolega jackuc może beż obawy załączyć płyte dosłownie na maxa... wszystkie pola na maxa, płyta indukcyjna to zazwyczaj od 7-8 kW
Tylko że, jak podłączę zmywarkę do innego gniazda w innym obwodzie, to magicznie wszystko działa. Czy to wciąż może być problem ze zmywarką w takim razie? Owszem prawie na pewno jest to problem ze zmywarką. Czemu nagle magicznie wszystko działa? Albo jest przedłużacz bez żyły PE lub jest on uszkodzony albo inne gniazdo ma zamienione L z N lub nie ma...
Dziękuję za podpowiedź. Waham się jeszcze czy z tej nie zrezygnować i nie postawić jednak na płytę indukcyjną typowo pod 3f. Mam przygotowaną tak instalację.
połączenie na kostkach śrubowych wytrzyma większe obciążenie a płyta indukcyjna dość mocno obciąża instalację Ani jedno, ani drugie nie jest prawdą.
Kolega ma 3-fazową instalację. Widać na zdjęciu.
Najchętniej całą instalację bym zrobił od nowa i wykonał na 3x2.5m Całej nie musisz przerabiać, wystarczy gniazda zrobić na 3x2.5 jednak budżet na to nie pozwala Więc musisz budżet powiększyć. czyli do dyspozycji mam około 5,7 kW Ile masz do dyspozycji to dowiesz się z umowy, lub wartości zabezpieczenia przedlicznikowego. RCD ( Działająca w Twoim przypadku...
wnioskuję z waszych wypowiedzi , że płyta z czterema polami o mocy przyłączeniowej 3,68kW / 230V będzie działać w moim mieszkaniu . Z instalacją 230v 4,5 kW
plus dodatkowe podłączenie jakiejś płyty indukcyjnej , piekarnika i zmywarki osobno ? na zmywarke , piekarnik , płytę indukcyjną B20 Na zmywarke , piekarnik , płytę indukcyjną też B16.
Witam, Kupiłem w końcu I3D4MR. I teraz mam pytanie - płyta ma normalną wtyczkę do gniazdka, czy w tym przypadku muszę mieć elektryka z uprawnieniami do podłączenia tego? Pieczątkę w gwarancji musi wstawić? ps Pod płytę mam podciągnięty osobny, gruby przewód od licznika na osobnym bezpieczniku, instalacja 230V
Pytałem w Administracji budynku, i podobno to jest podgrzewanie rynien aby w zimie śnieg nie zalegał. No Ok., ale czy na końcach nie powinny być założone jakieś hermetyczne grzałki? bo mnie się wydaje że taki "goły" przewód będzie powodował spięcie w instalacji elektrycznej, ale może się mylę? Proszę o wypowiedzi. Miło będzie móc przeczytać wypowiedzi...
Witam, chciałbym podpytać jak podejść od strony pomiarów okresowych do faktu, że w instalacji domowej jest tylko jeden obwód wyjściowy trójfazowy (płyta indukcyjna) i ktoś (wykonujący instalacje), przypuszczam, że z oszczędności( i głupoty) doprowadził do płyty taki kabel jaki miał na resztę instalacji czyli 3-przewodowy. Na zab. w R wpiął 3 przewody...
Niestety ale Twój pomysł w przedstawionej sytuacji jest kiepski. Instalacja tego nie wytrzyma. Jedyna sensowna rada to pozostać przy gazie.
A co w przypadku gdy nie mam uziemienia, podłączam uziemienie pod neutralny czy bez uziemienia? Jeśli nie masz uziemienia, nie możesz go podłączyć pod neutralny. Pewnie stara instalacja. Ostatecznie można zrobić zerowanie. W tej sytuacji przewód neutralny "N" wpinasz do złącza "PE', a od niego robisz mostki do "N" i tego powyżej (zaznaczone na niebiesko).
Pomiary i instalacja juz powinna być przygotowana przez elektryka który instalacje wykonywał. Dlatego biorą mniej niż 100zl bo mają za zadanie podłączyć tylko płytę a nie robić pomiary instalacji i dywagować.
płyta podłączona smiga jak talala Ale bez gwarancji. Urządzenia elektryczne sprzedawane bez kabla przyłączeniowego, wymagają podłączenia przez osobę uprawnioną i w tym przypadku wymagany jest wpis z numerem uprawnienia (pieczątka) do książki gwarancyjnej.
W.g instrukcji widocznej na załączniku PIN_3 nie ma być podłączony do niczego. Czy ta płyta jest na trzy fazy??; instalacja montowana przez... ? W.g mnie trzecia faza jest od piekarnika. [url=https://elektrykadlakazdego.pl/podl... Pozdr.
...na kuchnie były przewidziane jeszcze trzy inne obwody na gniazda także nie ma problemu żeby podłączyć piekarnik na jeden z nich. Po prostu wtedy jedna żyła w tym przewodzie do płyty indukcyjnej będzie nie wykorzystana. I tego się trzymaj. Nie ma też niewykorzystanej żyly. Na tym oszczędności nie zrobisz. Za jakiś czas wymienisz sprzęt na taki co...
A pod jaką instalację podłączasz?
Mam zamiar zakupić płytę indukcyjną. Płyta jest na 230V moc przyłączeniowa 7,2kW. Kupuję mieszkanie w bloku gdzie ma być moc 3.5 kW (jednofazowa). Czy taka instalacja wytrzyma czy nie. Jeżeli wytrzyma czy wykorzystam pełną moc kuchenki. Czy lepiej już teraz podciągnąć dodatkowo siłę (instalacja trójfazowa). Jeśli instalacja jednofazowa nie wystarczy...
Jeśli płyta indukcyjna jest odbiornikiem przyłączonym bez udziału gniazda i wtyczki to nie wymaga RCD do ochrony przed porazeniem Aparat ten jest wymagany we wszystkich obwodach gniazdowych, w obwodach oświetleniowych i wszystkich obwodach zasilających odbiorniki (również przyłączone na stałe) w łazience.
Do kuchni była doprowadzona instalacja 3 fazowa przewodem 5 x 2,5 do kuchni indukcyjnej trzyfazowej, Nowi lokatorzy zakupili płytę indukcyjną i kuchenkę elektryczną 230 V. Jak dostosować instalację elektryczną do tych odbiorników?
Chcę z instalacji trójfazowej zasilić: płytę indukcyjną, piekarnik z mikrofalą, piekarnik i zmywarkę. Do wszystkich tych urządzeń powinna być oddzielna instalacja.
A jakie masz zabezpieczenie przed licznikowe? Ogólnie płyta indukcyjna najbiedniej to 3,7kW czyli w zasadzie na granicy zabezpieczenia 16A.
Można podłączyć pod zasilanie 3-fazowe wg schematu "3N~" z uwzględnieniem pkt. 17.1 z instr. obsługi. Płyty indukcyjne To nie jest płyta indukcyjna.
Jakbyś to na spokojnie napisał, łapiąc oddech pomiędzy... (kropki, przecinki). A kabel TRZEBA wymienić i proponowałbym co najmniej 4mm², ze względu na płytę indukcyjną, piekarnik, zmywarkę... Choć całość (gdybyś chciał używać jednocześnie), raczej nie zmieści się w limicie 5 kW.
Na pewno. Ale głównie chciał bym uzupełniać energię w akumulatorach za pomocą paneli PV i alternatora w silniku (daje chyba 300W). Czy jest to do zrobienia taki układ za jakieś niekosmiczne pieniądze? Moc wyjściowa dobrze by było chociaż z 10A mieć na 220V (żelazko, jakaś suszarka do włosów, może malutka płyta indukcyjna?)...
Największe wątpliwości mam co do podłączenia płyty indukcyjnej. Niestety nie ma możliwości podłączenia jej do instalacji trójfazowej, tak więc pozostaje płyta 230V 4600W. Płytę możesz podłączyć do instalacji 1 fazowej. Płyty są uniwersalne. Mam płytę BOSCH 7kW podłączoną do instalacji jednofazowej. Moja płyta ma 2xL 2xN i PE razem to 5 żył. BOSCH dołącza...
Może instalacja jest błędnie zaprojektowana?
Ja mam instalację w ekranach , elektryk się krzywił lecz z podziwem przyznał rację !
Kolego Bronek22 w czym problem? W tym problem, że o gotowaniu można zapomnieć. To tak w telegraficznym skrócie, bez zagłębiania się w aspekty techniczne instalacji.
Instalacja "siłowa" wykonana do pracy silnika (moc silnika nieznana). Wyłącznik nadprądowy dla obwodu: 16A, przed nim RCD dla całej instalacji w domu. Przewody minimum 4mm2. Założenia: Płyta indukcyjna: ok. 7,5kW (2-faz.) Piekarnik: ok. 3,5kW Urządzenia pracujące niezależnie, ale podłączone do jednego obwodu. Instalacja: przewód YDY 5x4mm2 (10 metrów,...
Dzięki za odpowiedź. Czy tego typu sytuacja jest niebezpieczna, czy na obecnym etapie to jest bardziej dyskomfort (oczywiście domyślam się, że ciężko dać konkretną odpowiedź zdalnie)? Wymiana instalacji elektrycznej to dość duży remont i ciężko zorganizować to od ręki. A tak na od razu - proponuję zmienić zabezpieczenia na takie jak powinny być - czyli...
Czy uprawnienia "E" do 1kV pozwalają podłączać płytę indukcyjną ? A tutaj zaraz zaczniemy projektować instalację. Punkt 7 -> [url=http://www.elektroda.pl/rtvforum/to... Zamykam.
Wiec jak pozbyć się tego błędu bez zmiany instalacji? Przeciez płyta jest dostosowana pod 1 fazę i 3 Tak, może pracować na jednej fazie Wezwać elektryka, żeby prawidłowo. podłączył. Ale bez zmian w instalacji nie możesz zmieniać zabezpieczeń. Instalacje uszkodzisz i nawet światła nie będzie. Gorsze - bo możesz mieszkanie spalić.
Witam, Mam taki problem z płytą indukcyjną. Płyta podpięta pod instalację 1 fazową. Po załączeniu płyty i uruchomienie jednego pola wszystko działa, jeżeli włączone jest dodatkowo drugie pole, a stoi już na nim garnek to wówczas zwraca kod błędu E136. Jeżeli załączam drugie pole puste i wtedy stawiam garnek to wszystko jest ok. Co to może być?
Jaka instalacja jest doprowadzona do płyty. 1 czy, 3 fazowa.
Tak ale od kiedy to 7kW to zabezpieczenie 25A. Po drugie po co ci akurat 12kW w bloku? Czy masz jakieś urządzenie upatrzone na tę moc, pralka, płyta indukcyjna, duży tv z subwoferem?
Są takie urządzenia ale ich działanie polega na odłączaniu zasilania kiedy prąd przekroczy nastawioną wartość, płyta indukcyjna po zaniku zasilania się wyłączy więc niewielki z tego pożytek. Chyba że taki że jakieś urządzenia stracą zasilanie zamiast wyzwolić zabezpieczenie przed licznikiem i spowodować całkowitą ciemność. To że płyta ma maksimum na...
Skoro z gniazdka "poszedł dym", to moim zdaniem, dość oczywistym jest zajrzenie do środka i sprawdzenie przewodów. A jaką moc ma ta płyta indukcyjna i jakie przewody są w gniazdku (przekrój, miedziane, czy aluminiowe)? Bo może instalacja jest za słaba na taką płytę, wtedy niewiele da się zrobić bez przerabiania instalacji (przy czym, wtedy raczej wywaliłoby...
Witam. A dodatkowo. Dlaczego pod indukcję są zastosowane pojedyncze bezpieczniki? Bo płyta to dwa odbiorniki odbiorniki jednofazowe. Kolego Cyrus 2 napisałeś bzdurę. Płyta indukcyjna ma jedną obudowę w dodatku jeden przewód zasilający. Jest to więc jeden odbiornik nie ważne z ilu urządzeń złożony w środku. Inaczej zaraz się okaże że komputer stacjonarny...
Piszesz w dziale dla początkujących, więc napisz nam jeszcze jaki jest układ Twojej instalacji. TNC czy TNCS. To bardzo istotne w tym przypadku i od tego należy rozpocząć dyskusję, gdyż ta płyta wykonana jest w 1 klasie ochronności.
I pomyśleć że pisze to ktoś kto zawsze pisze że płyta indukcyjna z powodzeniem może działać w mieszkaniu z instalacją 1f i że ta płyta pobiera mniej niż 16A, nawet w święta. e. Płyta indukcuyjna 3kW, Czajnik 2kW , pralka 2kW, piekarnik 2kW ,zmywarka 2kW, odkurzacz 2kW, suszarka do ubrań ?, suszarka do włosów 2kW. Teraz jest ok. Ktoś_tam ? Masz dalej...
Jak podłączone. Jedna faza, czy dwie. Jakie napięcia zasilające bez obciążenia i z obciążeniem. Może kiepska instalacja i napięcie ci spada pod obciążeniem.
Na 1f 4x10 mm , nie wystarczy 6 mm Nie zauważyłem że to 1f. Na 1f wystarczy 2x10. Ja będzie kolega chciał założyć płytę indukcyjną to trzeba zmienić na instalację 3 fazową.
A napięcie trzyfazowe to co to jest? Są płyty które wykorzystują jedną fazę,dwie lub trzy. Trzeba taką dobrać na jaką pozwala instalacja w domu.
I o tym cały czas mowa , moc przyłączeniowa to wartość zabezpieczenia przedlicznikowego. Bo 7kW to płyta indukcyjna+czajnik do wody włączone na raz i co kara za to od ZE? Dlatego w instalacjach 1F np w bloku jest problem z płytą indukcyjną a raczej z instalacją do niej.
instalacja płyta indukcyjna płyta indukcyjna stara instalacja amica płyta indukcyjna instalacja
algebra boola mikrofalowa kuchenka simson modul
ubezpieczenie dodatkowa usterka sterownik centralnego zamka modemix
Telegram Desktop nie uruchamia się po instalacji Podłączenie termokominka Ferroli 12kW do bojlera z wężownicą