Wszystko wskazuje na błąd I/O pamięci karty graficznej , zacznij od podmiany karty graficznej i sprawdz.
Brak detekcji pamięci na płytach pod procki Intela (Twoja platforma 1155), to najczęściej mikropęknięcia wewnątrz laminatu, lub uszkodzone piny w sockecie procesora. Jeśli nie wyjmowałeś CPU, to zacznij od resetu BIOS za pomocą zwarcia pinów CMOS Clear, lub wyjęciu na kilkanaście minut baterii CR2032.
Miałem w swoim życiu do czynienia z trzema płytami głównymi i we wszystkich były takie same objawy jak nie było w nich procesora. Zasilacz startował, ruszały wiatraczki, była reakcja na przyciski. Monitor natomiast całkowicie ciemny, a z głośniczka żadnych dźwięków. Moim zdaniem padł, albo wysunął się procesor. Z tego co wiem często się to zdarza w...
http://www.bioscentral.com/ Na tej stronie rozszyfruj co bios komunikuje.Zwróć uwagę na producenta biosu (Award,Ami).Podaj pełną konfigurację komputera z danymi zasilacza włącznie.
Jeśli jest uruchamiana sama płyta bez modułów RAM to wydaje sygnały dźwiękowe czy również brak reakcji sprzętu?
Być może wina ładunków elektrostatycznych. Przed dotknięciem jakiegokolwiek podzespołu wewnątrz komputera należy założyć na rękę specjalną opaskę połączoną z uziemieniem, albo przynajmniej dotknąć kaloryferu. Ładunki elektrostatyczne bywają zabójcze dla układów, szczególnie CMOS... PS. Mam nadzieję, że Kolega nie grzebał przy RAM-ie przy włączonym komputerze
Jak przyjdzie ci najtańsza kość DDR3 to się dowiesz czy płyta sprawna czy już nie.
Sprawdź połączenia, poprawność zainstalowania modułów pamięci RAM. Czy płyta wydaje sygnały dźwiękowe? Czy wentylatory pracują? Podaj szczegółowe dane zestawu.
Zasilanie do karty podpięte? Ekrany POST także nie ma? Płyta wydaje jakieś sygnały dźwiękowe z kartą?
Oczywiście w ów płycie musi znajdować się sprawny w 100% procesor. Każda (sprawna) płyta powinna sygnalizować brak pamięci RAM odpowiednimi sygnałami.
Chociaż podepnij speaker (buzzer) czy płyta wydaje sygnał braku karty graficznej. Takie sprawdzanie płyty i tak niczego nie gwarantuje.
ramów nie podaję, bo już wiemy, że nie one są tutaj problemem Więc wracamy do ramów. Sprawdzić i podać model. Wyjąć cały ram i sprawdzić, czy płyta wydaje sygnały dźwiękowe.
Sprawdź komputer pod innym ekranem (monitor,tv). Czy płyta wydaje sygnał z beeper-a przy wciśnięciu Power?. Sprawdź dociśnięcie wszystkich wtyków do płyty, jak i dociśnięcie wszystkich podzespołów w slotach.
Bez pamięci płyta powinna wydawać sygnały dźwiękowe - pod warunkiem że jest podłączony buzzer.
"PŁYTA GŁÓWNA: Hewlett-Packard 3048h" Często bywa tak że takie płyty jak twoja pracują tylko z "wybranymi" pamięciami RAM .
Co to za zasilacz? Marka i model? Jeżeli nie działa na dwóch płytach to albo za słaby zasilacz, albo uszkodzona karta. PS. Jakie jest pochodzenie tej karty?
Napisz czy płyta wydaje jakieś sygnały. Przeważnie po analizie sygnałów można zacząć szukać problemu.
Jak wyjmiesz pamięci/kartę grafiki to płyta wydaje jakieś dźwięki? Wyjmij baterię na 15min przy odłączonym zasilaniu.
Procek zdejmowałem i wymieniałem pastę natomiast płyty nie ruszałem Do wymiany pasty nie trzeba wyjmować procesora, wystarczy zdjąć chłodzenie. Czy podczas demontażu CPU nie uszkodziłeś pinów w sockecie płyty głównej? P.S. Masz podpięty do płyty głośniczek systemowy? Jeśli nie, to podepnij i sprawdź czy po włączeniu płyta wydaje jakieś dźwięki.
ile płyta główna wydaje sygnałów??
Witam Mam problem z płytą BX-440B firmy Amax.Była uszkodzona ale wymieniłem scalaka 74HCT14D odpowiedzialnego za załączanie zasilacza.Ruszył ale bios wydaje krótkie sygnały gdzieś 6 na sekundę i nie widzi klawiatury.Diody na klawiaturze mrugną raz i potem nic.Sygnał pika cały czas.Może ktoś ma manuala do tej płyty albo wie czemu nie widzi klawiatury....
Witam, w mojej opinii komputer powinien się normalnie uruchomić z płytą 9010. Czy płyta wydaje jakieś sygnały dźwiękowe? Sprawdź czy są dociśnięte odpowiednio kości RAM do złącz, zobacz również jak wygląda gniazdo pod procesor czy wszystkie piny są na swoim miejscu.
Płyta główna wydaje sygnały POST? Dźwięki BIOS? Uruchom bez pamięci ram. Jak będzie cisza - to uwalona płyta główna.
Witam, mam coś identycznego - płyta i objawy. Płyta wydaje sygnały przegrzania procesora/braku pracy wentylatora. Wentylator w dedykowanym gnieździe się nie kręci ale jest sprawny. Są dwa spuchnięte kondensatory obok gniazda zasilania wentylatora. Po weakendzie wymienię kondensatory i jak zadziała to dam znać. Może ktoś to przerabiał i napisze czy jest...
Czy płyta wydaje sygnały dźwiękowe ? jesli tak to ile i jakie ? (szybkie wolne). Sprawdź zasilanie płyty, procesora, ustawienie taktowania szyny lub procesora i jeżeli są tam jumpery na płycie to mnożnik. Sprawdź prawidłowe osadzenie dodatkowych kart w gniazdacha zwłaszcza AGP. Do takiej płyty kolega włożył karte agpx4 gforce 2 400 to spaliła płytę...
Jednak jest kod, ten sam co wcześniej - błąd pamięci. Dioda miga, a płyta wydaje dźwięk, sygnał jeden długi, dwa krótkie
Sprawdzałeś na innym zasilaczu? podłącz tylko samą płytę i procesor oraz głośniczek, napisz jakie dźwięki wydaje płyta.
Jeśli bez pamięci i karty graficznej komputer nie wydaje dźwięków to prawdopodobnie uszkodzona płyta. Dodatkowe zasilanie podłączone ? Zresetuj BIOS. Wyjmij płytę na biurko. Setki takich tematów. Poszukaj na forum.
Mam problem z nową płytą Abita a mianowicie po włożeniu procka, grafy ramu i odpaleniu płyta startuje (wiatrak sie kręci) ale nie idzie sygnał na grafe. Czyszczenie biosu nie pomogło a reszta sprzętu sprawna na 100%. Co to może być?? Płyta nie wydaje żadnych dzwieków.
jankolo jak już pisałem płyta wydaje 4 identyczne sygnały po czym sie wyłącza nic nie wyświetla na monitorze. Kolobos niestety nie posiadam innej.
Więc podłącz na swoje miejsce - jeśli nie wydaje żadnych sygnałów to uszkodzona płyta/procesor/zasilacz. Nie wydaje żadnych sygnałów
To wiem ale chodzi mi czy jest uszkodzony procek czy płyta główna.
Wrócę do wcześniejszego pytania "Czy jeżeli procesor nie działa to czy płyta główna wydaje jakieś sygnały dźwiękowe?" Pytam bo kupie płytę główną a okaże się że to nie ona
Pełna konfiguracja komputera z uwzględnieniem marki i modelu zasilacza?! Czy po wyjęciu pamięci/k.graficznej płyta wydaje jakieś sygnały ze speaker'a? (oczywiście musisz podpiąć speaker).
JAk pisałem poprzednio, próbowałem uruchamiać komputer we wszystkich kombinacjach z modułami, które mam od początku platformy, czyli Kingmax 2x256 DDR400. Wkładałem 3, 2 i jedną kość. Jeżeli oprócz tej gigowej kości w komputerze była jakaś Kingmaxa, komputer widział tylko 256 lub 512 MB RAM. 1 GB jest w ogóle niewykrywana. Płyta wydaje sygnał dźwiękowy...
Beeper nie wydaje żadnych dźwięków Czyli ubita płyta główna. Lub przykręcona bez kołków dystansowych, co na jedno wychodzi.
Model tego układziku widać na załączonym zdjęciu Czy nie trzeba podłączyć do niego zasilania SATA? Po podłączeniu całego zestawu płyta główna wydaje 5 krótkich sygnałów, czyli problem z procesorem Twój procesor wymaga BIOS-u w wersji F8. Jeśli płyta posiada wcześniejszą, to zaktualizuj do najnowszej F12 za pomocą narzędzia Q-Flash Plus: https://www.gigabyte.com/uk/Motherboard/...
Komputer jest po burzy :) gdy go włączam wiatraczki się kręcą lecz wolniej niż powinny. Dysk, pamięć, kartę graficzną, cd-rom sprawdzałem na innym komputerze i są sprawne. Pozostaje płyta i procesor. Zasilacz odłączyłem od płyty i sprawdzałem napięcia - są prawidłowe (bez obciążenia). Gdy podłączam sam procesor płyta nie wydaje żadnego sygnału. Pozdrawiam
Po uruchomieniu komputera bez żadnego CPU głośnik nie wydaje żadnych sygnałów mimo odłączenia taśmy ATA - płyta uszkodzona. Wg. mnie bez włożonego cpu płyta nie będzie wydawać sygnałów. Co ma wspólnego taśma ATA - nie wiem. To, że nie wydaje sygnału bez cpu wg. mnie o niczym nie świadczy.
Uruchom płytę główną z procesorem i grafiką BEZ pamięci, BIOS wydaje jakieś sygnały? Pisałem Ci w ostatnim Twoim temacie,że producent zaleca pamięci PC2100, napisz jeszcze jaki masz procesor.
Poza obudową uruchom w konfiguracji płyta główna + procesor + głośniczek systemowy , napisz czy BIOS wydaje sygnały.
Nic nie pomaga ;/ A co zrobiłeś do tej pory ? Płyta (bios) wydaje jakieś sygnały ? Spróbuj uruchomić "gołą" płytę, wymontuj wszystkie podzespoły, pozostawiając jedynie procesor. Jak się zachowa płyta, czy będą sygnały z biosu.
Procesor jest na 100% dobrze dobrany do płyty. Gdy nie włożysz procesora to płyta powinna mimo wszystko wydawać sygnały dźwiękowe. Obstawiam na wadliwą płytę główną.
A czy jakieś komunikaty płyta wydaje w postaci sygnałów dźwiękowych (pkt. 2.4 instrukcji)?
Wyczaiłem głośniczek- płyta wydaje 3 krótkie sygnały dźwiekowe. Wyczytałem, że przy ami: 3 krótkie - błąd w pierwszych 64KB pamięci RAM o czym to świadczy?
Otworzyłem komputer, przyjrzałem się dokładnie płycie głównej i karcie graficznej - wszystko wygląda normalnie, nie ma żadnych spalonych elementów czy napuchniętych kondensatorów. Otworzyłem też zasilacz i z tego co widzę również wszystko wydaje mi się być w porządku...
Czy gdy odłączałeś poszczególne podzespoły to płyta główna wydawała jakieś sygnały z beeper-a?. Jeśli tak to jakie? (długość i ilość).
Z dośwoadczenia moge powiedziec, kombinacja krótkich i długich sygnałow to nie grafika !!!! Grafika daje 3 krótkie sygnały, tak apropo napisz jaka płyta, i zaczynaj szukac sprzetu na podmiane. Osobiscie obstawiałbym procek. Być moze problem z wiatrakiem. U mnie komp wariuje, gdy odłącze mu wiatrak z płyty ;) orócz tego skoro płyta wydaje jakiekolwiek...
Na zdjęciu 1 rząd 7 czy to brak pina czy mi się tylko wydaje?
Przez dwa miesiące stania pada płyta w komputerze? I aż tyle kondensatorów trzeba wymieniać? Coś mi się nie wydaje.
Tak to wszystkie wtyki. Jeśli napięcia wszystkie są OK, a płyta nie wydaje dźwięku , po wyjęciu RAMu (buzer) podłączony i sprawny, wskazuje na uszkodzenie płyty lub procesora. Tylko podstawienie da pewność, który z tych elementów odmówił posłuszeństwa.
Czy problem moze polegać na lekko wygiętym procesorze Może, ale nie musi. Jakieś sygnały płyta wydaje? (naprostowywalem go przez chusteczkę) ????
Również jestem posiadaczem tej płyty od kilku dni. Płyta przy włączaniu i wyłączaniu wydaje dość głośny i piskliwy sygnał. W instrukcji jest mowa o wyłączeniu dźwięków, jednak ta opcja wyłącza jedynie sygnał przy wyborze i nastawie płyt grzewczych. Czy wszystkie płyty mają taki głośny dźwięk przy włączaniu/wyłączaniu, czy komuś udało się go wyłączyć?
Bardzo, naprawdę bardzo podoba mi się zasada coraz bardziej obowiązująca na tym forum "równaj do innych" lub "powiedz coś podobnego". Oczywiście należy wymienić zasilacz, pewnie kolegi jest na czarnej liście, miałem przynajmniej jeden taki przypadek na 300 serwisowanych płyt miesięcznie. Dobry zasilacz to podstawa. Może płyta wydaje jednak jakieś sygnały...
Przed chwilą znalazłem, że płyta wtedy wydaje trzy sygnały (krótkie), więc może to co słyszysz to "zaczęta" do umieszczemia dyskietki z biosem w stacji. spróbuj. Na razie nikt nie napisał, że to niemożliwe. :D
Przedfornica nie wyglada na spalona czy w jakims stopniu uszkodzoną. Moim niefachowym okiem też nie sadze żeby coś się stało z płyta główną bo by nie wydawała sygnałów. Co do procesora nie wiem, ale nie jest powyginany
Witam. Mam problem z płytą główną Asrock AliveSATA2-GLAN. A mianowicie uruchamia się startuje BIOS mogę wejść do SETUP-u. Rozpoznaje pamięć, urządzenia i koniec staje i nie przechodzi dalej czyli nie rozpoczyna boot-owania, jedyne co mogę zrobić to ALT-CTRL-DEL. Odłączyłem wszystkie urządzenia, zostawiłem tylko inny cd-rom i dalej nie boot-uje. Podmieniłem...
Odlaczylem karty graficzne i ram. Płyta nie wydaje żadnych dźwięków.
Płyta nie wydaje z głośniczka żadnych sygnałów ? Na którym elemencie (numer Hex) POST się zatrzymuje ?
Po wyłożeniu i włożeniu GPU (GTX 1050ti) pc uruchamia się i wydaje 5 długich sygnałów. Płyta to Gigabyte b360m d2v, CPU i5-8400, 8gb ram Corsair. Komputer przed tym zabiegiem działał normalnie. Restart biosu nie pomógł
trzy razy zdejmowałem i zakładałem za każdym razem nowa pasta, zastanawiają mnie te napięcia i temperatura w biosie dlaczego stopniowo rosną może jakiś układ odpowiedzialny za kontrolę napięć i temperatury na płycie, bios resetowałem zworką jak i przez wyjęcie baterii najlepsze jest to że jak wyjmę ram i grafikę to płyta rusza wydaje sygnały że nie...
Czy dysk pracuje i system się ładuje? Masz podpięty głośniczek systemowy pod płytę główną? Jeśli tak, to czy płyta przy włączeniu wydaje jakieś dźwięki?
Pełna konfiguracja komputera z uwzględnieniem marki i modelu zasilacza?! Po wyjęciu pamięci/k.grafiki płyta wydaje jakieś dźwięki?
Witam ! Złożyłem komputer od podstaw, po pierwszych uruchomieniu, zainstalowaniu sterownikow chciałem go przetestowac programem OCCT. Po 12 % komuter sie zawiesił a po resecie na monitorze pisze tylko brak sygnały, nie waznie czy na hdmi albo display port. Odpinałem dysk, zmieniałem pamięć ram, resetowałem płytę, wyciągałem baterie z płyty na 20 min,...
Witam, od wczoraj komputer podczas włączania wydaje 1 długi i 3 szybkie sygnały dźwiękowe po czym za ok 3 razem po 10 minutach komputer rusza. Przychodzę z pytaniem co mogę zrobić by pozbyć cię tego błędu? (Dodam że płyta to PRIME B360M-K)
Napisz jaki sygnał wydaje płyta po wyjęciu karty x1600.
Najprawdopodobniej winę ponosi wadliwa płyta główna, dziękuję wszystkim za pomoc. Temat zamykam :)
Monitor działa więc obstawiamy na początek kartę graficzną. Skorzystaj z grafiki zintegrowanej. Czy płyta wydaje dźwięki z głośniczka?
Płyta bez procesora nigdy. Do uruchomienia potrzebne jest procesor, RAM i Grafika. A przy próbie uruchomienia Bios dawał jakiś oznaki w postaci piszczenia? Jaka to płyta jest dokładnie? Czy ma zamontowany głośnik w sobie? podłączałeś tez głośniczek? Wydawał jakieś sygnały?
Masz zintegrowaną kartę graficzną? Jak tak to podłącz pod nią monitor i spróbuj włączyć. Podłączyłeś głośnik systemowy jak tak wydaje jakieś dźwięk jak nie to podłącz. Z podłączonym głośnikiem wyciąg pamięć ram sprawna płyta główna powinna piszczeć. Sprawdź ją na innym zasilaczu.
Ciągły sygnał BIOS to znaczy to pikanie oznacza problem z pamięcią RAM, to normalne jeżeli jej nie zamontowałeś. Jeżeli płyta nie wydaje żadnych dźwięków może to oznaczać niekompatybilny procesor albo pamięć.
Wymontuj kartę 8600 gt i uruchom komputer. Głośniczek systemowy powinien zgłosić brak karty grafiki. Teraz zamontuj kartę 8600 gt i uruchom komputer. Głośniczek systemowy powinien piknąć raz przy starcie systemu. Jeżeli głośniczek wygeneruje takie same dzwięki z zamontowana kartą jak i z nie zamontowaną kartą, to będzie oznaczać, że karta jest uszkodzona,...
Spróbuj wyłączyć: Quick Boot i wyłączyć/ przełączyć: Legacy Boot Secure Boot Quick boot wyłączony, tych pozostałych opcji nie mam. Zapomniałem dodać, że podczas zwichy płyta nie wydaje żadnych sygnałów dźwiękowych.
Jeżeli płyta ma zintegrowany układ to wyciągnij swoją kartę i podłącz do niej. Sprawdzimy czy działa.
Jest podpięta do grafiki a jeśli o zintergowaną to nie mam w mojej płycie bo płyta główna to MSI P45 Neo2-FR
Złożyłem pc z używanych części. Odpalam i na monitorze niema obrazu (na zintegrowanej karcie też) i płyta wydaje 4 krótkie sygnały bios. Przekładałem pamięci ram w inne sloty, zmieniłem baterie bios i nic... Specyfikacja pc: Cpu: i3 3220 Mobo: pegatron ipmsb-qs Gpu: r9 250x Za odpowiedzi z góry dziękuje.
Napisz co to za płyta i jakiej firmy ma bios
Witam Mam problem z komputerem syna. Po włączeniu komputer wydaje 4 sygnały dźwiękowe i nic. Wentylatory, dyski pracują. Brak sygnału na monitor. Co może być przyczyną awari? Czy płyta główna do wymiany? Płyta główna D3061-A13 GS 2
Co mogło spowodować wytężoną pracę wentylatorów? Przegrzewa się czy to może płyta główna wydaje fałszywy sygnał. Zostaw temat wentylatorów, bo ten problem sam się rozwiąże jak płyta w ogóle wystartuje. Nie mam miernika, gdyż nigdy nie był mi potrzebny. Ale chyba już się domyśliłeś z kontekstu, że bez miernika nie pójdziesz dalej. Więc nie ma co się...
Tylko AMI BIOS sygnalizuje błędy procesora. Award z reguły albo go źle wykrywa albo płyta "nie wstaje". Zdaje się, że dla AMI to jest nawet kilka opcji wykrywana uszkodzeń - stare płyty głównie Intela wydawały sygnały nawet bez włożonego procesora. Co do pamięci. To bez niej płyta po prostu piszczy i jest to najbardziej przeraźliwy pisk jaki w ogóle...
Cześć! Piszę w imieniu mojego kolegi. Ostatnio gdy uruchomił komputer , rozruch nie przebiegł do końca tzn. po uruchomieniu wszystko załącza się niestety po paru sekundach następuje jakby samoczynny restart , sytuacja ta wciąż się powtarza, dodam że nie można wejść do biosu i nie wczytuje Windowsa, monitor nie załącza się, płyta główna nie wydaje sygnału...
powyciągaj wszystko z niego, rozłóż na czynniki pierwsze, czyli wszystkie karty, ramy, procek wyciągnij. 1. Podłącz zasilacz do płyty i bardzo ważne aby na płycie był głośniczek podpięty w odpowiednie piny. - napisz jakie wydaję sygnał i jaką masz płytę główną. 2. Później po podłączaj do tego RAM-y. - napisz jakie wydaję sygnał 3. Dołącz do zestawu...
Wykonaj reset CMOS i napisz czy masz miernik. Po wyjęciu ram - sama płyta, cpu, i zasilacz - speaker wydaje sygnały?
Zdemontuj procesor i włóż go ponownie w swój slot - przy okazji slot przedmuchaj. Sprawdź także poprawność ustawienia zworek na płycie głównej dotyczących procesora. Jeśli w takiej konfiguracji jaką opisujesz BIOS nadal nie wydaje sygnałów można przypuszczać,że uszkodzony jest procesor lub uwalony BIOS - ewentualnie pozostaje także sama płyta główna....
Jaka to płyta główna? Podłącz speaker do płyty i posłuchaj jakie sygnały wydaje(o ile coś będzie słychać).
Wyjmij płytę na biurko. Podłącz w zestawie: zasilacz + płyta + procesor + głośniczek. Czy wydaje jakieś dźwięki ?
Clear CMOS zrobiony? Po wyjęciu pamięci/karty graficznej płyta wydaje jakieś dźwięki (musi być podpięty speaker).
W krótkich sygnałach dźwiękowych jest zakodowana odpowiedź. Skoro je wydaje to albo RAM albo grafika - ewentualnie płyta główna. Podaj co to za sygnały to będzie można coś więcej dedukować.
Dzięki, ale to jednak też niewiele mi mówi. Płyta ma logo "Shuttle" , reszta opisów jak wyżej, wydaje cztery długie dźwięki i wyłącza zasilanie z zasilacza.
Braku ramu raczej nie oznacza czy tam błąd bo jak odłączę ram to jest ciągły dźwięk. Zgoda, to ja bzdury opowiadam. Płyta wydaje prawidłowe sygnały, biosu pod ten cpu aktualizować nawet nie musisz o czym świadczą też prawidłowe sygnały. "Doskładaj" ten zestaw i powinno być wszystko ok. Pamiętaj tylko o zamontowaniu poprawnie wszystkich kołków pod płytą....
A podczas włączenia płyta wydaje jakieś piski,czy PC-Speaker nadaje jakieś sygnały o błędach,bo jeśli nie to stawiałbym na uszkodzoną płytę główną. Pozdrawiam.
. wiatrak przy procesorze kreci sie caly czas 2. dioda LED na plycie swieci na zielono (z tego wnioskuje ze plyta jest ok) To o niczym nie świadczy. Speaker (buzzer) podłączony? Po wyjęciu kości pamięci płyta wydaje jakieś dźwięki?
Witam, mam uszkodzą płytę od MSI. Płyta się uruchamia ale daje 3 długie sygnały które oznaczają RAM. napięcie jest 2.5V zamiast 1.5V tak jak powinno być, sprawdziłem kontroler, oraz okoliczne rezystory i wydaje się być okej. kiedy wyciągnąłem dławik i wstawiłem swoje 1.5V z zasilacza, płyta reaguje tak samo. W załączniku daje boardview zainteresowanym.
Wątpię żeby na pudełku była wersja biosu. Jeśli jednak kupiłeś to w jednym miejscu to powinni sami sprawdzić czy bios jest wystarczająco nowy. Na jakiej grafice to testujesz i czy płyta daje jakieś sygnały dźwiękowe? Wydaje mi się że nawet przy nieobsługiwanym procesorze powinna to zakomunikować.
A więc tak: Gdy płyta normalnie chodziła zwroki(bo były dwie) były ustawione na pozycjach 1-3 oraz 2-4. Z tego co widzę (a wzrok mnie nie myli) aby zresetować bios należy przesunąć zworkę na pozycję 4-6 co uczyniłem. Po podłączeniu zasilania uruchamiam komputer i również 3 piski. Wróciłem na pozycje wejściową czyli 1-3 oraz 2-4, podłączam zasilanie,uruchamiam...
Tak właśnie uruchamiałem. Płyta położona na pudełku podłączony tylko zasilacz, ram, procesor no i monitor do karty graficznej zintegrowanej. Komputer odpalam przez zwarcie pinów zworką. Głośniczek jest wmontowany w płytę i nie wydaje żadnych dźwięków. Kręcą się wiatraki, dioda na płycie jest zapalona.
Uruchom płytę główną na biurku wraz z procesorem i głośniczkiem systemowym. W tym momencie BIOS powinien wydawać dźwięki, jeśli tak będzie dokładaj kolejno grafikę, RAM itd. Napisz jaki zasilacz posiadasz marka i moc.
To z zasilaczem mogła polecieć płyta, procesor, grafika...Ten nowy wynalazek to też nie zasilacz: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic11... Płyta wydaje jakieś dźwięki przy starcie?
Myślę, że dobrze podłączyłem jedenak płyta wstaje gdy wsadzę wtyczek do kontaktu :| Ma ktoś może kontakt z taką płytą główną czy trzeba specjalnego zasilacza od hp lv400. W mamualu który znalazłem pisze, że dwa sygnały które płyta wydaje przy starcie to "Power supply is in protected mode"
Komputer nie wykrywa zintergrowanej karty graficznej. W biosie nie umiem znaleźć ospowiedniej funkcji do jej włączenia. Po wyciągnięciu karty graficznej z komputera, wydaje 5 sygnałów informujących o braku karty graficznej. Płyta głowna to AsRock B450M-HDV
magnetowid wydaje płyta sygnał dźwiękowy płyta wydawać sygnał
zmienia kierunek przepływu prądu iveco daily problemy klimatyzacja rezystancja dynamiczna
stihl akumulator stihl akumulator
Custom ROM na Qilive Q 3-24: Jak zainstalować? John Deere Sante - brak kontrolek i nie odpala