Tam MUSI być uszczelka. Bez tego nie używaj kotła - może być BUMMM
Rozkręcasz palnik i czyścisz. Resztę paprochów wciągasz odkurzaczem, palnik szczotką przejedź i odkurzaczem i tyle. A dysze sprawdzisz po rozebraniu palnika.
Wyszoruj taki krzywy drut nad palnikiem
Najprostszym ... sposobem można dobrać się do tej elektrody bez ruszania części gazowej... Odkręcić 2 wkręty mocujące ją do palnika.
Myślę że najlepszy wybór z tego co jest aktualnie na rynku (przy standardowych odbiornikach). Oszczędny, z wyświetlaczem, z dodatkowymi czujnikami spalin. Urządzenie jednak wymaga dokładnej konserwacji i nie jest to już takie łatwe jak przy WRP11B z uwagi na chłodzony palnik.
Do wymiany lub regulacji mikrowyłącznik Od czego on jest? Ciągłe iskrzenie to może też być problem z iskrą - wymagać może czyszczenia czujnik pilota (taki wygięty drucik nad "pilotem" tzn. ten mały palinik inicjujący zapalanie całego palnika).
Czasu zapłonu w tym kotle się nie reguluje. Zbyt duża zwłoka może świadczyć o zanieczyszczeniu: nagrzewnicy, palnika i elektrod...Oczyścić, następnie zrobić pomiar i skorygować ciśnienie min-max gazu na palniku.
Tam jest tylko jedna śruba z przodu. Należy też wyjąć czujnik temperatury NTC z lewej strony od góry, bo może utrudniać demontaż. Poza tym po odkręceniu tej śruby z przodu, pokrywę palnika z przodu podnosi się do góry, (tył nie da się podnieść), a następnie wysunąć tą pokrywę do przodu kotła. Natomiast tam jest pod tą pokrywą uszczelka, mogła się przykleić...
Trochę mało informacji podałeś. Jak długo masz kocioł ? Czy jest serwisowany ? Czy od ostatniego roku coś się zdarzyło z instalacją. Czy grzejniki są ciepłe ? Jaka moga miec temperaturę ? Czy kocioł "strzela" podczas pracy, startu palnika ?
Z tego co się orientuję to błąd A3 oznacza uszkodzenie czujnika ciągu kominowego, który znajduje się w przerywaczu ciągu kotła nad palnikiem (czopuch).
czujnik tego typu zalecam wymieniać raz na 5 lat. to może od razu cały kocioł... sprawdż rezystancje czujnika NTC po stronie CWU, powinien mieć ok 10kom, albo odepnij wtyczkę i wepnij rezystor 10k i odkręć kran przy zimnych kaloryferach i obserwuj co się dzieje, powinien uruchomić się palnik.
Możliwa awaria czujnika cw, pęknięte pokrętło, niskie ciśnienie gazu albo zanieczyszczenie palnika i nagrzewnicy.
WRDP 11-2B ma 19,2 kW, czyli jest mocniejszy od tego obecnego. Istnieje też silniejszy WRDP 14-2B - 23,6kW. Woda cieknąca ze świeczki - trochę dziwne. Musi to obejrzeć serwis.
To zależy w jakim stanie jest to urządzenie. Naprawa jest nieopłacalna gdy koszt naprawy przekracza 50% wartości urządzenia. Naprawa Twojego podgrzewacza powinna wynieść około 200 -300zł Oczywiście jeżeli nie okaże się, że jest więcej usterek.
element elektrody jonizującej to jest najczęstszy problem. Wymień na nowy. Wyskakują jakieś błedy?
A ja się przy okazji spytam, jak to jest że w kuchence reguluje się zaworem i płomień jest ok w całym zakresie, a zmiana dyszy (średnicy dziurki) robi różnicę? Średnicą dyszy decyduje o maksymalnej mocy palnika, ale równocześnie do średnicy dobierana jest wielkość (średnica) palnika.
Jest przy iskrowniku, iskrownik go odpala, pilot ten daje płomyk na elektrode jonizacji a ta gdy się nagrzeje daje sygnał cewce gazu do odpalenia się głównego palnika.
Sprawdź czy po odłączeniu cewki pilota zapłonowego gaz dalej podawany jest na pilota (błąd cewki nie domyka gazu)....dalej błąd mikroprzełącznika.
Oczyść sobie elektrode palnika (zakrzywiony drut w komorze spalania obok świczki)powino pomóc.
Wodne z racji dużego ciśnienia wymień na nowe. Uszczelkę palnika delikatnie przesmaruj.
witam Mam problem z junkersem , zaraz po zgaśnięciu palnika junkers strzela i trzeszczy przez chwilę . Co może być przyczyną
Witam czy takie kolanko można wlutować czy wymiana całego palnika ,model na zdjęciu (trudno dojść bez demontażu).
Przeczyścić dyszę palnika zapalającego wraz z rurką impulsową . Wezwać serwis.
Witam Wyczyścić palnik zapalający oraz elektrodę jonizacyjną Pozdrawiam
Wyczyść papierem ściernym elektrodę jonizującą- to taki pręt osadzony w porcelanie, metalowa część jest poziomo umieszczona nad palnikiem. pozdrawiam
Kocioł do konserwacji wraz z odkamienianiem. Nagrzewnica nie jest w stanie odebrać ciepła z palnika. Brak błedów elektronicznych.
Warto sprawdzić ciśnienie dynamiczne gazu przed kotłem i na palniku. Sprawdzić czy nie ma podmieszania w układzie ciepłej wody. Sprawdzić stan nagrzewnicy i palnika.
Przy awarii wentylatora kociol nie powinien odpalic. To jest zabezpieczenie kotla, aby przy braku odplywu spalin nie mogl sie wlaczyc palnik.
A kiedy był czyszczony?
Hasło to "palnik Junkers"
Elektroda jonizacyjna lub sterownik ale najlepiej wezwij serwis.Elektrodę można wyczyścić ale twój piecyk ma pow.6-7 lat więc należy się nowa.
Należy dodać, że jest to prąd stały. Przemienne napięcie probiercze rzędu kilkadziesiąt i więcej woltów jest prostowane poprzez płomień. Przy zwarciu elektrody do masy sterownik wykryje napięcie przemienne i wyłączy palnik.
Kocioł stary więc ma prawo się zepsuć. Najszybsza metoda to młotek i to dosłownie. W czasie poboru wody puknij nie za mocno kilka razy w zawór. Powinien zadziałać. Jak nie pomoże to należy zmierzyć napięcie jakie dochodzi do cewki jak i samą cewkę. Te zawory zarastają brudem i przestają działać. Pomaga rozebranie zaworu i przeczyszczenie go.
Jak dla mnie to nie to miejsce (strzałka) było przyczyną. Ja również jestem tego samego zdania i chyba jest to najbardziej prawdopodobna wersja. Raz nawet widziałem płomyczek z niedokręconego zaworu , ale nie bezpośrednio na zasilaniu junkersa a pod palnikiem.
Ikonka grzejnika miga Ikona miga, jak jest blokada palnika. Zazwyczaj 5min.
EA-261wewnetrzna usterka w sterowniku, automacie palnika
Wszystkie obecnie produkowane podgrzewacze gazowe z palnikami chłodzonymi wodą są głośniejsze niż z palnikami niechłodzonymi. Montowałem ostatnio kilka Junkersów, Termeta i Vaillanta. Wszystkie głośniejsze niż poprzednie modele
Wypucuj termoparę. Jak to nie pomoże, czytaj piętro wyżej Termopara to ta przy palniku?
Wymieniłem przewód łączący sterownik z kotłem. Bez rezultatu. Na sterowniku wyświetlana jest temperatura, dzień tygodnia, godzina, numer programu. Przyciskami włączam ikonę "słonka" i "księżyc" czyli temperaturę "dzienną i nocną" . Nie załącza się ikona "palnika".
Może masz jakieś drugie źródło ciepłej wody ,które jest teraz nieczynne.Sprawdź czy są zawory pozakręcane
Czy wymiennik = nagrzewnica ? Czy wszedzie sa prawe gwinty ? Moze sie czepiam zoltego plomienia,ale z kolei calkiem niebieski to on tez nie jest. Nagrzewnice wydmuchiwalem kompresorem.Czy lepiej ja umyc ? Kompresorem takze dmuchalem od gory na palnik.Otwory nie wygladaja na pozapychane.Czy w srodku nalezy je tez oczyscic ? Tragedii z grzaniem nie ma...
To dobrze, czasem najprostrze rzeczy potrafią bardzo nabruzdźić.
Jeżeli rzeczywiście jest to model ZS23KE, to zablokowany jest zawór 3-drogowy w kotle na grzanie c.w. w zasobniku albo czujnik NTC zasobnika wysunął się tuleji zanurzeniowej. Możliwe że któryś zawór na c.o. jest zamknięty albo pracuje druga pompa w układzie zakłócająca prawidłową pracę junkersa.
Nie sadze aby chcial uruchomic piecyk bez wymontowanego palnika. :-)
Sie dorwał jakiś fachura. Rurka z dołu ma podchodzić pionowo a tu cały zespół odgięty do tyłu. W takim układzie elektroda jonizacyjna jest za wysoko. Widać działanie kogoś kto nie ma pojęcia za co się bierze. Proszę wezwać serwis bo albo .... odpukać, albo trzeba będzie udać się do sklepu po nowe urządzenie.
Może nagrzewnica jest zanieczyszczona i przez to sprawność piecyka spadła. Brak konserwacji to wzrost zużycia gazu i gorsze podgrzewanie wody. Należy zacząć od gruntownego wyczyszczenia piecyka (nagrzewnica, palniki).
sprawdź prozaiczną sprawę zdejmij pokrętło i sprawdź poprawność działania
Z konserwacją "roczną" - ok 300 PLN
Radqu !! Polecam poszukać w archiwalnych postach na naszym forum tam znajdziesz wyjaśnienie i odpowiedz na Twoje pytanie Pozdrawiam DMS
Moim zdaniem wystarczy obniżyć temperaturę na podgrzewaczu. Przekręć pokrętło z symbolem płomienia na mniejszy płomyk i powinno załatwić sprawę.
Zapewne zakamieniona wężownica, lub zbyt wysokie ciśnienie gazu ustawione na palniku.
Nie wiem dlaczego odpowiadasz w taki dziwny sposób, można się tylko domyślać. Dawno napisałbyś do czego służy to ustawienie. A instrukcje mam inną, dołączoną do kotła, przynajmniej numeracja jest inna. Chociaż na tej Twojej stronie 37 też nic nie widzę na ten temat. Ciekawi mnie dlaczego palnik się wyłącza jeśli zadana temperatura nie została osiągnięta....
On tylko steruje elementem wykonawczym-różnicowym zaworem membranowym , który otwiera gaz na palniki.
Rozumiem przez to, że oryginalne (w/w) sterowniki dają możliwość płynnej pracy kotła - z różną mocą palnika?
polegającą na odcięciu dopływu gazu ( tak uważam) przy jednoczesnym uruchomieniu się pieca, ale bez zapłonu na palniku lub problem z mikrusem. Potwierdzam opinie kolegi z góry. Doświadczonego serwisanta Ci trzeba.
W starszych instalacjach mogą występować chwilowe skoki ciśnienia powodujęce nikontrolowane uruchamianie palnika.
Jak nie masz pojęcia to daj sobie spokój i dzwoń po serwisanta.
Dziękuje za pomoc ! Jak sie ma sprawa z tym mikroprzelacznikiem , meczy mnie pytanie z jakiego powodu przy przerwaniu obwodu mikroprzełączniki następuje wyłączenie palników ?
Pytanie czy główny palnik zapalał się w momencie jak odkręcało się kran ? Może Pan odkręcić wężyk "wyjściowy" z junkersa, ten do ciepłej wody(zakręcić uprzednio zawór główny z wodą) i zrobić test czy ciśnienie wody jest ok (odkręcająć zawór główny) spuszczając trochę wody do odpływu/wiadra etc. Możliwe że do instalacji wpadło zanieczyszczenie z innej...
Bym nie popadał w paranoję z tym zużyciem (możesz to kontrolować na gazomierzu). Uszkodzenie mogło być od nowości, wynik produkcji a nie eksploatacji. Klient i serwisant tego nie zauważył...Zachęcam oczywiście do konserwacji i kontroli ciśnienia gazu na palniku.
nie zapala : - palnika płomienia zapłonowego - palnika głównego
Co do czego: środki chemiczne np. Kamix - kamień kotłowy, prysznic - sadza, a sprężarki do czyszczenia palników.
Wahania są na początku po odkręceniu kranu, ale przy równomiernym dopuszczalnym przepływie przy napełnianiu wanny temperatura powinna być w miarę stabilna , przynajmniej w odczuciu organoleptycznym. Od tego jest pomiar temp. i modulacja mocy palnika
pierwsze co membrana w zespole wodnym jest uszkodzona a po drugie jemu juz by sie przydało gruntowne czyszczenienie ( tzn nagrzewnica dysze palnika palnik oczyscic z kurzu i wyczyszczenie tych dwóch wezyków doprowadzajacych gaz oraz czyszczenie lub wymiana elektrody jonizacyjnej
Zmniejszenie odległości między elektrodami, to błąd. Mniejsza odległość, to słabsza iskra, zwiększenie odległości, to większa iskra. Proponuję jeszcze, abyś zdemontował palnik, odkręcił listwę z dyszami od palnika i wyczyścił dokładnie cały palnik. Po latach użytkowania palnik zapycha się kurzem z powietrza zasysającym do spalania gazu, przez to zmienia...
Nalezy zrobić porzadny nawiew z zewnątrz minimum rura 160mm lub nawiew pośredni z innego pomieszczenia . Jest za mało powietrza w pomieszczeniu i dlatego to sie tak dzieje. na 1 metr sześcienny gazu potrzebuje do spalania ok 10 metrów szesciennych powietrza czyli jest to bardzo dużo. i dlatego stosuje sie nawiew o min średnicy rury 160mm. Kule lub tak...
Chodzi mi o to żeby ten syf nie szedł na sufit Kolego jak palnik masz dobrze ustawiony, to nie ma prawa być żadnego syfu (sadzy). Ja przez 45 lat nie czyściłem junkersa, bo nie musiałem. Palnik jak jest dobrze ustawiony, to spalanie gazu jest całkowite i nie ma wtedy grama sadzy, a więc i czadu. Tak samo jest, na dobrze ustawionych palnikach gazowych...
Czy po zapaleniu pilota zapala się palnik główny ?
Witam, przeszukalem forum ale nie znalazłem ODP. Pytanie jest z pozoru proste, jak wymontowac elektrody ? :) Są dość mocno okopcone i czasem przy zapłonie jest wybuch. Temat walkowany przez zła wentylację, nie chce po raz kolejny wzywać serwisu, szkoda mi juz kasy. Udało mi się dojść do pojedynczej i ja z zewnątrz przeczyscic, ale zostały jeszcze dwie....
Nie - jonizacja to elektroda obok pilota , która odpowiada za wykrywanie płomienia i odpalanie palnika głównego.
Junkers hydropower nie zapala. Turbinka kręci ale nie zapala się świeczka i palnik główny.
Wystarczy wyczyścić elektrody nad palnikiem np. papierem ściernym.
Mikrowyłącznik bym wykluczył ze względu na to iż iskra jest podawana. A po ręcznym odpaleniu zapala się palnik pilota czy palnik główny?
Naprawione! Wymieniłem: -elektroda zespolona - zapłonowa i jonizacyjna, Junkers 8 708 107 013 (29PLN) -zmodernizowany palnik pilota, Junkers 8 708 105 655 (34PLN) Piecyk odpala się po ok 3 sek.
Ja bym dał szansę "specjaliście", po co płacić dwa razy za usługę. Jeżeli oczyścił i to nie zadziałało może należy coś wymienić np. NTC cw albo elektrody. Konserwacja to nie tylko okurzanie ale również mycie nagrzewnicy i palnika.
Zgadza się, nagrzewnica do wymiany. Przy okazji konserwacja: oczyszczenie rekuperatora, uzupełnienie naczynia, oczyszczenie palnika i ogólny przegląd urządzenia.
Po rozwarciu mikroprzełącznika kocioł realizował termostat c.o. dlatego nagrzał wodę w zasobniku...Sprawdź jeżeli jesteś techniczny oporność czujnika c.w. na wylocie z junkersa.
Dopiero w piątek, będę grzebał, jestem poza domem. Listwa jest blisko (metr) ale tak jak pisałem przepływ jakis jest bo dom się nagrzewa ale bardzo powoli przy start stop palnika co 5 minut, powroty też się robia cieplejsze. Listwa dystrybucyjna momentalnie robi się ciepła. Przepływ jest ale możliwe że zbyt mały. Błędów nie ma pompa swieci na zielono....
Kupiłem nowy piecyk WRDP11-2B po zamontowaniu mam problem z zapalaniem. Iskrownik działa, ale nie zapala się palnik zapalający oraz palnik główny. Po kilku sekundach wyświetla alarm EA. zauważyłem, że jak zdejmę rurę odprowadzającą spaliny to zapala bez problemu, natomiast z rurą czasmi zapala ale częściej nie. Ciąg jest bardzo dobry. Może problem jest...
Płomień świeczki jest pionowy Tu jest problem. Wyczyść palnik pilota
Jeżeli koniecznie chcesz go używać (kocioł już wysłużył swoje) podepnij pod zaciski 1-2-4 tani regulator pokojowy Junkers TR21, zworę pozostaw na II-zacisk do pracy z regulatorem typu TR....Śrubą max nie reguluj, do tego potrzebny jest mikromanometr i tabela ciśnień dla Twojego palnika.
Tak jak poprzednik, nie ruszaj żadnej regulacji. Dokładne czyszczenie samego palnika powinno pomóc. Daj znać o efektach wszyscy czekamy.
Powodem niezapalania może być także uszkodzona membrana. W termach junkersa przez kilkanaście lat nie wymieniłem ani jednej membrany. W innych: Tak
Pewnie palnik zasyfiony,standard.
Pytanie: Które ustawienie biegu pracy pompy jest zdrowsze dla pieca? Dla kotła czy dla pompy? Im wyższy bieg pompy tym pobiera więcej energii i żywotność się skraca. Czy zmiana biegu pompy, a co za tym idzie różne cykle pracy palnika mają wpływ na zużycie gazu? Które ustawienie jest lepsze pod tym względem? Wpływa. Im częściej kocioł się załącza tym...
Jeżeli woda nie jest rozkręcona pokrętłem na termie na max w lewą, to hydrogenerator do oczyszczenia wraz z palnikiem pilota.
Kocioł do odkamieniania - wymiennik płytowy c.w. nie jest w stanie odebrać ciepło z nagrzewnicy, wyłącza się i wyrzuca nadmiar ciepła w c.o. Po tylu latach pracy należy też sprawdzić działanie manometra i poduszkę powietrzną w naczyniu. Przesmarować iglicę w armaturze wodnej i oczyścić filtry. Sprawdzić czystość zaworu 3-drogowego itd.... Lepiej poszukać...
Dokładnie tj jak. Płomyk dyżurny jest skierowany centralnie na zgięcie elektrody. Czy powinien być skierowany bardziej na tą część prostopadłą do palnika głównego?
Składu mieszanki nie regulujemy ale ciśnienie gazu na palnik owszem tak bo to ciśnienie właśnie przekłada się na skład mieszanki. Z ta oceną koloru płomienia... nie jest to takie łatwe i oczywiste.(poza ekstremalnymi przypadkami). Skład naszego gazu, zanieczyszczenia palnika też wpływają na jego kolor. Swoją drogą... nie chce mi się wierzyć, że jest...
Niezbędne jest oczyszczenie podgrzewacza. Pewnie masz zainstalowany filtr gazu który może być zanieczyszczony - niestety większość czynności mogą wykonywać osoby odpowiednio przygotowane do tych prac - GAZ - Należałoby wykonać pomiary ciśnienia gazu na instalacji i na palnikach.
Moim zdanie pomylona zimna z ciepłą wodą na cwu ale może jeszcze się dowiemy :)
Przy braku przypływu wody nawet jeśli prąd z jonizacji idzie na cewkę palnika głównego to i tak nie powinien się zapalić. Gdyby było inaczej, to podgrzanie elektrody jonizacyjnej zapalniczką też uruchamiałoby palnik główy.
Sprawdź drożność kolanka plastykowego w wymienniku spalin. Wszystko powinno spływać do syfonu.
Diodę, może elektrodę? Co to za fachowiec? Możliwe że wystarczy po prostu wyregulować palnik i elektrody.
Oczyść elektrodę kontrolująca płomień oraz same inżektory palników dla usunięcia kurzu a także wlot powietrza do palnika zapalającego.
Zanieczyszczone elektrody zapłonowe oraz lamele palnika głównego. Z reguły konserwacja rozwiązuje problem. Pozdrawiam Właśnie pierwsze co ja zrobiłem to wypolerowałem końcówki elektrod - nie pomogło, przyszedł fachowiec, wymienił na nowe - nie pomogło. Piec był też odkurzony cały... Pytałem się o tą membrane w sklepie internetowym i zaśpiewali sobie...
Pozostaje do sprawdzenia zespół wodny. Jest on też odpowiedzialny za puszczanie gazu na palniki piecyka.
Corocznie serwisowany Junkers (data kolejnego przeglądu na listopad 2015), palnik, komora spalania standardowo jak na ten okres, przerywacz ciągu to już raczej nie: http://obrazki.elektroda.pl/3422523400_1...
Kocioł załączy się po 20 min. Palnik podejmie pracę jeśli będą spełnione dwa warunki.
W dni bardzo wietrzne tak jest
junkers palnik junkers wyłącza palnik iskrownik palnik junkers
układ próbkująco pamiętający prowadnica kulkowa igła przeskakuje
lodówka szron tylnej ścianie lodówka szron tylnej ścianie
Jak zmierzyć rezystancję elektromagnesów? Brak świateł obrysowych w Fiat Ducato Euro 6 2023