Witam. Mam paska z silnikiem 2E, u mnie czujnik temperatury powietrza ma taką samą charakterystykę jak czujnik temperatury silnika,nie wiem jak jest u Ciebie ale może być tak samo.
W pierwszej kolejności sprawdź przewód idący do czujnika temperatury. Jeśli jest on cały i na miejscu to wymiana czujnika.
A może to nie to? Dla pewności szczytaj kody usterek. podaje parametry czujnika w załączniku.
Wyczyść ślizg w silniku wycieraczek, to on odpowiada za zatrzymanie wycieraczek w odpowiednim miejscu. wymontuj silnik i pod plastikową klapką masz ślizgi.
Ja w AHU mam niebieski.
Usterka czujnika temperatury. Podczas odczytu VAGiem parametrów z komp silnika i z licznika odczyty temperatur powinny być zbliżone. Jeżeli nie to wymienić czujnik temp.
Witam, po wymianie czujnika oleju ( był błąd na liczniku, po wymianie zniknął) nie pokazuje temperatury oleju na FISie w passacie b6. Czy wiecie co może być tego przyczyną? Wcześniej działała temperatura na starym czujniku.
Czujnik 2 pinowy. Brązowo-biały do masy, a fioletowo-czarny do pinu 3 w sterowniku.
Musiałbyś sprawdzić co się dzieje na sterowaniu wentylatora , sygnał ze sterownika silnika. Drugą opcją jest załączanie wentylatora przez układ klimatyzacji , jakie ciśnienie "widzi" klimatronik?
Czujnik masz z tyłu na głowicy poniżej pompy tandemowej. Od strony ściany grodziowej. Tamten przy chłodnicy zostaw.
brązowy - masa dla czujnika na zegary brązowy z niebieskim - czujnik zegary szary z białym (ewentualnie czarny) - masa czujnik ECU brązowy z szarym - czujnik ECU
Jak na rysunku, oznaczony nr.9. Jedna para styków do wskaźnika druga do sterownika. Drugie zdjęcie to lokalizacja
A na których pinach ( są 4-ry ...) Pozdr.J. 2 piny to piny cz.t.s. dla ECU, a pozostałe 2 to piny są dla wskaźnika t.s. na desce rozdzielczej, czyli niejako 2 czujniki temperatury silnika w jednym. Rezystancje też się różnią i z tego, co pamiętam, to chyba dla ECU rezystancje są prawie 2 razy wyższe w tej samej temperaturze niż dla wskaźnika temp....
Czyli Tomasetto. Doprowadź do porządku ten przewód od czujnika temperatury gazu.
Wszystkie B6 z dpf mają 3 czujniki temperatury spalin.
A co z czujnikiem temperatury płynu?
Temperatura zewn.
Ale który czujnik.
Jeżeli instalacja dobrze przejrzana to ster uszkodzony.
Czujnik ciśnienia dobrze znalazłeś kontrolka świeci na czerwono czy żółto drugi czujnik poziomu i temperatury jest w misce olejowej
Odepnij czujnik temperatury płynu i sprawdź czy będzie ok.
Tutaj czujnik temperatury powietrza zasysanego nie jest zintegrowany z przepływomierzem, to osobny element. Tutaj masz przepływomierz 3 pionowy a czujnik jest dwupinowy i jest w kolektorze ssącym, zaraz za przepustnicą. W VAGu oprócz odczytu błędów można również podejrzeć temperaturę z tego czujnika. Jego nazwa to G42. Mosesz zdemontować czujnik i np....
A diagnostyka była robiona? Czujnik temperatury chociaż sprawdzony?
Czy ktoś sprawdzał jaką ma pokazywać temperaturę na podpiętym VAGU po odpięciu wtyki z czujnika temperatury. Pokaże temperaturę zastępczą(paliwa). Jak świece nie grzeją to sprawdź rano przed odpaleniem jaką widzi temperaturę.Ma być zbliżona do temperatury otoczenia.
1. Czy świece żarowe faktycznie w obecnej temp. nie mają prawa grzać? 2. Czy pompa rotacyjna w tym modelu jest zasilana pompą zasilającą (gdzie jest)? 3. Czy mogę podpiąć zasilanie do pompy omijając filtr bezpośrednio z kanistra? 4. Czy czujnik temp. mam do wymiany skoro pokazuje różne temp? 5. Co może mu dolegać i jak eliminować przyczyny mając do...
Może czujnik temperatury uszkodzony.
A wiesz może w którym miejscu w Passat b6 jest czujnik temperatury parownika?
Czujnik temperatury może być za to odpowiedzialny. Jaką temperaturę "widzi" auto?
Filtr paliwa.Typowy objaw.
Czujnik temperatury spalin? Czujnik temperatury płyny chłodzącego? Czujnik położeniu wału? Jakie są parametry nie oszukują?
Czujnik temp. sprawdzić nie zaszkodzi, częsciej jednak przyczyna tkwi w desce; np niedogięte styki pomiędzy wskaźnikiem temp. a deską.
Witam u mnie też mam podobny problem tylko że nie pokazuje w cale temperatury a nawet nie wiem gdzie go szukać tego czujnika może ktoś podpowie to jest 1.9 TDI 110 km z 98r
moze być silniczek krokowy, ale i podstawa pod głowiczką wtryskową, czujnik temperatury lub poptenciometr przepustnicy
Czujnik temperatury powietrza przerwa w obwodzie.
http://obrazki.elektroda.pl/1114953800_1... mam nadzieje że to pomorze. Jest to fragment z pracy inżynierskiej kolegi z forum passata.
W tym samochodzie nie robi sie adaptacji przepustnicy.
Ja tak miałem w passacie b5 , okazało się ,niby czujnik temperatury paliwa w pompie lecz po wymianie nadal tak było , po czym koleś ustawił od nowa rozrząd i jest ok, ponoć pompa była przestawiona.
podłacz go bezposrednio do licznika i bedzie wiadomo.
Przy króćcu głowica - nagrzewnica https://allegro.pl/krociec-wody-vw-caddy...
sprawdż oporność czujnika temperatury
Zaczynając od przerwy w obwodzie, po czujnik temperatury. Więcej informacji podaj. Co sprawdziłeś/pomierzyłeś...
a po wymianie byl regulowany
Witam. Jeżeli jest poprawa to co to oznacza ?? Uszkodzony czujnik temperatury płynu chłodniczego ??
czujnik temperatury dla ecu?sprawdzałeś go?podłanczałeś vag?
Witam Tu masz ten schemat - VW Passat B3 1.9D Pozdrawiam
A skąd, z zółtym pierścieniem nie jest zastępczy do zielonego i na odwrót. W dieslu jest z zielonym, w benzyniakach z żółtym. I ten co piszę że kolor nie ma znaczenia niech nie gada pierdoł.
zewrzyj razem kable od czujnika to temp .powinien wskazac na maxa.
4 pinowy czujnik jest taki sam.
błędy jakieś są? może czujnik temperatury!
jak wyżej z tym że trafiają sie dwa w jednym czyli jeden czójnik i 4 przewody, ale w tym silniku napewno są na króćcu wodnym wystającym między świecami z głowicy
Tak czy inaczej musisz podnieść tapicerkę, nie trzeba pruć, popatrz dobrze! Tam właśnie jest też termistor i on jest rozwarty, dlatego grzeją maty jak w Egipcie. Opornikiem tego nie zastąpisz. Możesz zastosować wyłącznik na zasilaniu mat, boję się, że skutkować to będzie błędem!
Witam Panowie. Passat 2003 rok 1.9tdi. Wymieniona została nagrzewnica parę dni temu, teraz nie wiem czy to było czy nie, ale mam kilka problemów z nim mam nadzieję,że ktoś mnie naprowadzi. Błąd czujnika temperatury silnika ( na zegarach wskazówka się nie podnosi ) kod błędu 01039 - temp cieczy - nie jest aktualnie badana podmiana czujnika nic nie dała....
postaraj sie wsadzic dokladnie taki sam czujnik temp jaki powinien byc w tym passacie bo poprostu sterownik nie moze sie normalnie zainicjowac gdyby dostawal bledne wartosci na czujniku temperatury
Mam problem z silnikiem VW Passata 2.0 16V z 1990r i instalacją gazową. Zmieniają się obroty silnika, poszukuję czujnika temperatury silnika.
Witam stawiałbym na czujnik temperatury ,na połączenia elektryczne we wtyczce ....
Czujnik znajduje się w okolicy kolektora ssącego i pompy vaccum.
Jaką masz temperaturę z czujnika G62? Może czujnik G2 oszukuje?
Kolektorek wodny głowicy nad szkrzynią biegów czujnik szary na 2 piny, B5 po lifcie wtym samym miejscu czujnik czarny lub zielony na 4 piny
Wyciek z nagrzewnicy wykluczony? Ile tego płynu ubywa? Paski klinowe napięte? Dodano po 1 Ogrzewanie działa, na 100% dobrze odpowietrzony? Dodano po 59 Wywal termostat! Dokładnie posprawdzaj czujniki temperatury.
Ten silnik odpali od strzała bez świec. Ale tobie chodzi o gryzący dym i zapach niespalonego ON. A to już przy niedziałających świecach będzie. I przy okazji wykluczysz czujnik temperatury.
Czujnik temperatury zasobnika CWU został wepchnięty byle jak pod izolację termiczną zasobnika zamiast w dedykowane miejsce. Nie oznacza to, że nie będzie działać prawidłowo. Czasem wręcz lepiej. Sam mam jednego klienta, u którego tuleja na czujnik, była niżej niż wężownica. Efekt był taki, że kocioł grzał CWU jak szalony mimo niskich nastaw temperatury...
niestety nie działa wszystko poprawnie, ponieważ świece grzeją dopiero po odpięciu kostki od czujnika temperatury. Gdy jest on podpięty wtedy nie grzeją świece i nie ma na nich prądu.
Może czujnik temperatury jest walnięty. Trzeba sprawdzić termometrem temperaturę.
Nie odłączył się przewód od czujnika temperatury Raczej inaczej: w obecnie panującej temperaturze jedynie ODŁĄCZENIE wtyczki czujnika temperatury płynu, ale nie włącznika w chłodnicy - pokaże, czy układ włączania świec jest sprawny.
W przepływomierzu jest czujnik.
Układ chłodzenia jest w dalszym ciągu zapowietrzony przez co termostat nie jest zalany cieczą i nie ma skąd otrzymać czujnik 8nformacji o temperaturze.
A moze mi powiecie gdzie znajduje sie w passacie B4 czujnik temperatury zewnetrznej(climatronik) po podpieciu interfejsu mam blad ze czujnik tem zewnetrznej ma zwarcie do plusa.Drugie moje pytanie ten wiatraczek przy panelu sterowania w climatroniku? do czego to wogole jest czy to jest czujnik tem. wewnetrznej? Pozdrawiam
A moze mi powiecie gdzie znajduje sie w passacie B4 czujnik temperatury zewnetrznej(climatronik) po podpieciu interfejsu mam blad ze czujnik tem zewnetrznej ma zwarcie do plusa.Drugie moje pytanie ten wiatraczek przy panelu sterowania w climatroniku? do czego to wogole jest czy to jest czujnik tem. wewnetrznej? Pozdrawiam
(at)soplicowka8 No to trzeba jeszcze sprawdzić synchronizację czujnika wałka rozrządu z walem. Dodano po 7 dodam że na plaku odpali To jest niesamowite. Czy silnik uruchomi się przy 90 stopniach po odłączeniu czujnika temperatury?
Na szybko możesz zrobić tak że przed nastepnym odpaleniem silnika odłacz wtyczkę od czujnik temperatury płynu chłodniczego I sprawdź czy będzie jakaś poprawa
Witam. Czujnik poziomu/temperatury oleju też jest zasilany z tego bezpiecznika. Odłącz go na próbę.
Różnica powinna wynosić maksymalnie do 5°C różnicy. Jak jest większa to uszkodzony czujnik bądź zaśniedziałe stuki w kostce. Sprawdź jeszcze temperaturę na zimnym silniku dla G62 oraz G2.
dziękuje za pomoc :)
Pytanie czy sam to wymienię? Jest dużo zabawy? Sam oceń https://www.youtube.com/watch?v=DDq2chxT... potrzebujesz: -króciec z oringiem -baniak płynu do chłodnic może się przydać: -oring czujnika -dwie nowe opaski zaciskowe ślimakowe na węże -Passat z temperaturą płynu 30°C-50°C
Witam, mam problem z b4. Mianowicie nie odpala z podłączonym czujnikiem temperatury. Wymieniłem czujnik i nadal nic. Odpala się i równo chodzi jedynie bez czujnika. Jestem zielony w temacie i nie wiem co robić.
Słyszałem o tej metodzie naprawy usterki, ostatnio wymieniłem czujnik położenia wału korbowego oraz wałka rozrządu, poleciał również nowy czujnik temperatury. Problematyczne te passaty.
Jak masz włączoną klime na auto to ele. wiatrak dziala czaly czas. Wylacz klime i wtedy sprawdź. Powinien sie wyłączyć. Jeśli nie odłączyć czujnik, ten na zdjęciu. Od tego zacznij.
Z tego co wiem w passacie jest kilka czujników temperatury (różne kolory) i jeśli jest zamontowany inny może być podobny efekt, spróbuj założyc ze starego silnika.
Witam. W swoim aucie Passat B5 TDI (AFN) mam świece żarowe w układzie chłodzenia zdj. nr 1. Są to trzy świece żarowe a działają tak: Warunki załączenia tych świec : - silnik pracuje od min. 10 s - temp. płynu chłodzącego < 70° - temp. powietrza < 5° - obr. silnika > 800 - obciążenie Alternatora < 50% jedna -" małe grzanie " dwie lub trzy...
Poszedł na poprawę styków, jutro odbiorę, trochę przejade i sprawdzę błędy, zobaczymy, a check wywało od czujnika temperatury, został wymieniony.
temperatury czego?
witam. Posiadam taki modół climatronika pisz na pw.
Trzeba sprawdzić jaką temperaturę widzi silnik. Może być uszkodzony termostat lub czujnik temperatury.
Odczyt danych , sprawdzenie błędów. Sprawdzenie działania termostatu. Zasymulowanie czujnika. Sprawdzenie zasilania ,masy i ciągłości przewodów. Do wyboru , do koloru.
17664 - engine coolant temp sensor (g62) open or short to plus p1256 - 35-10 - - - intermittent 17664- Czujnik G62 temperatury płynu chłodzącego.Przerwa lub zwarcie z potencjalnym plusem.
I jeszcze pozostaje czujnik temperatury Przecież autor wyraźnie pisze że gdy było ciepło było ok. Na dodatek pisze ze gdy dogrzewa za pomocą Webasto to temperatura rośnie. Wiec co ma do tego czujnik temperatury? Gdyby czujnik temperatury był walnięty to by nie pokazywał że Webasto dogrzewa
Sprawdź czujnik temperatury.
Jak zbadać czy to czujniki czy coś w układzie elektrycznym ?
Witam. Mam problem ze wskazaniami temperatury cieczy. Na czujnik dochodzi napięcie 10V czyli z tego co wyczytałem jest prawidłowe. Czujnik jest czarno-żółty. Takie samo napięcie jest w miejscu podłączenia wskaźnika na desce rozdzielczej przy zimnym jak i przy ciepłym silniku. Powoduje to efekt w postaci pędzącej w górę wskazówki aż coś przeskakuje w...
Jest umieszczony na rurze z płynem chłodzącym od strony podszybia, tam szukaj bodaj czteroprzewodowej wtyczki i czujnika.
Plastikowy króciec w ktorym jest czujnik temperatury.
dzieje się tak gdy uszkodzeniu ulegnie czujnik temperatury
Może masz oberwany króciec . Nierealne jest wypadnięcie zawleczki.
Na zimnym silniku zdejmij kostkę od czujnika temperatury płynu chłodzącego.Samochód powinien chodzić normalnie.Przypuszczam,że to czujnik temperatury.
miałem coś bardzo podobnego w galancie,to był jakis czujnik temperatury...
Dzięki kolego. Kupiłem nowy czujnik i dalej mam błąd 16500 błąd czujnika. Dodano po 3 Sprawdzałem temperaturę na vagu komputer pokazuje 75 stopni a licznik 30 stopni .
To nie do końca tak, skasował błąd i powiedział by przyjechać jak się znowu zapali. Oczywiście po kilku godzinach znowu się zaświecił - zgasł - zaświecił. Komputer wykrył "awaria czujnika temperatury płynu chłodzącego". Oby to tylko to
Spróbuj odłączac po jednej świecy po kolei,może któraś ma za duży pobór prądu no i ta co jest niewymieniona jest pod znakiem zapytania.Zawsze wymienia się wszystkie.Szkoda że niemasz czym pomierzyć bo to by wiele rozwiązało.Jeżeli przewody się grzeją to napewno pobór prądu jest za duży i za długi a o zwarciu niema mowy bo,by spaliło bezpiecznik.Spradzenie...
Czyli można sprawdzić czy gorący silnik odpali łatwo przy rozłączonym czujniku temperatury, ewentualnie przy wstawionym oporniku 3 kΩ co odpowiada temperaturze ok. 20°.
Czytałem niestety nie ma odpowiedzi, doszedłem do tego że temperatura zasysanego powietrza przekracza 10 stopni na plusie więc chyba coś z czujnikiem temperatury, wczoraj miałem -7 stopni, gdzie jest czujnik temperatury powierza zasysanego? W przepływomierzu?
czujnik temperatury passat czujnik temperatury paliwa passat czujnik temperatury silnika passat
ekspres ariete airlive reset shure uszkodzony
spawarka parkside spawarka parkside
Czerwona lampka w laptopie - co oznacza? BIOS do HP Pavilion 10-n140nw - Pobieranie z archiwum internetu