Zero doprowadzone do silnika powinno być uziemione, więc teoretycznie potencjał obudowy silnika jest taki sam jak potencjał ziemi. W praktyce jest różnie, ale na ogół jest to bezpieczne, przez lata tak chodziło mnóstwo silników, dopiero od kilkunastu lat pojawił się przewód PE itd...
https://obrazki.elektroda.pl/9377365800_... np tak
Na schemacie widzę 2 cewki przekaźnika No tak, ale zazwyczaj uzwojenia cewki oznacza się A1 A2, różnie. Nie ma to żadnego znaczenia. Po prostu znajdź uzwojenia cewki. czyli muszę podłączyć je równolegle, jedna pod drugą? Zacznijmy od tego, że te przekaźniki nie są tam w ogóle potrzebne ale do rzeczy. Z szyny zasilającej jedziesz na początek przycisku,...
Witam . Każdy stycznik posiada styki główne (do przewodzenia prądów roboczych) styki pomocnicze czynne ,bierne ( nie zawsze- nieraz dodatkowo montowane),oraz miejsca podłączenia cewki ( cewek)
Te dwa przewody dodatkowe powinieneś podłączyć do cewki stycznika : Jeden do A1, drugi do L1, A2 stycznika do N. Jest to tzw termokontakt i rozłączy zasilanie jeśli silnik będzie zbyt ciepły. W przypadku uszkodzenia silnika na gwarancji, bez podłączonego termokontaktu najczęściej odrzucają reklamację.
Bo i nie pojawi się żadne napięcie, jest to tylko zwykły styk przełączalny w przekaźniku. Napięcie zasilające trzeba dołączyć z zewnątrz do jednego ze styków, np. 9 a do 8 jeden koniec cewki stycznika. Drugi koniec cewki stycznika na zasilanie.
Stycznik z cewką 230V rozwiąże problem.Podłącz fazą L1 przez wyłącznik hermetyczny klawiszowy abyś mógł wyłączyć urządzenie gdy z niego nie korzystasz,następnie drugi przewód z wyłącznika podepnij pod 2Amperowy S 191 aby zabezpieczyć obwód ,następnie przewód wychodzący z zabezpieczenia przewód podłącz pod 1 zacisk cewki stycznika. Drugi zacisk cewki...
dzięki BONANZA. słuszna uwaga. gdyby ta cewka cewka się spaliła...puf.! a co myślisz o podłączeniu cewki starego stycznika przez styk NO nowego stycznika?
A obwód sterowania to faza przed stycznikiem, styk ciśnieniowego,drugi do cewki stycznika i drugi koniec do drugiej fazy przed stycznikiem.
Ja na twoim miejscu poprostu bym zamontował stycznik a na stykach zamontował układ bardzo prostego filtra który będzie wspierał Ciebie w trudny problemach związanych z przepięciami oraz łukami nie zapomnij o diodzie podłączonej równolegle do cewki stycznika czasem opłaca się ten mały wydatek pozdrawiam
Witam. Jak podpowiada Kolega Stanisław ,dowolny termostat ,podłączony na sterowaniu przekaźnika ,lub stycznika .Podłączony w sposób przerywający podtrzymanie cewki wyżej wymienionych elementów .
N jest potrzebny chyba ,że jest to układ sieci TT , wtedy nie ma N , A1 i A2 " idzie do cewki stycznika " , żeby to zadziałało to przez cewkę powinien popłynąć prąd , czyli do zacisków cewki musisz podać napięcie.
Hej mój kolega mial właśnie problem z drugą taryfą gdy załączył stycznik miał zakłócenia do tego stopnia , że wariowal zegar elektroniczny do sterowania weż kondensator od odkurzacza przeciw zakłóceniowy i podłącz równolegle do cewki stycznika a gdyby to nie pomogło trzy połącz w gwiazdę za licznikiem na trzy fazy i obserwój dzięki
A do czego jest tam stycznik, nie jest do niego podłączony silnik ?
Kontroler podłączam do cewki na styczniku (brązowy i niebieski) W/g schematu tak powinien być podłączony zasilacz. + Brązowy, - niebieski. Cewki styczników między niebieski a biały lub czarny. Zasilacz na napięcie pracy cewek, o mocy sterownik + moc cewek + trochę zapasu. Jako gasiki możesz dać dwie diody 1N4001 anodami do niebieskiego, a katodami...
Jest źle, chodzi o podłączenie cewki stycznika, podłączenia do styków 1,2,3,4awet nie widać. Zrób schemat nawet odręczny bo ciężko się połapać w tej pajęczynie.
A1,A2 -na styczniku ,to zaciski cewki stycznika.Te dwa niebieskie podłącz do wyłącznika cisnieniowego. Sterowanie przebiega tak; Faza L1 przychodzi na zacisk L1 zasilania stycznika, przechodzi na wyłącznik -z wyłącznika dochodzi do termika -z termika przechodzi na A1(zacisk cewki stycznika) -z zacisku L3 (do którego jest podlączona faza L3 zasilania)przechodzi...
Można zastosować transformator zasilający (miejscowy - przed cewką stycznika) 230/125 Vac; moc w zależności od mocy cewki oryginalnej. Najłatwiej dostaniesz trafo 230/110 Vac powinno też wystarczyć do wysterowania cewki stycznika. ;)
Witam. Przewody A, B, które były podłączone z programatora do grzałki, teraz są podłączone z programatora do cewki stycznika. Grzałka teraz jest podłączona do styków głównych U, W, a zasilanie z listwy zasilającej w pralce, dajemy na R, T. Reszta styków zostaje wolna. Proszę sprawdzić, czy cewka stycznika jest na napięcie 230V. http://obrazki.elektroda.pl/4836723700_1...
Potrzebujesz zegar sterujący zsynchronizowany z licznikiem
Styki 11 i 14 przekaźnika łączysz równolegle do zacisków łącznika zwiernego, w obwód cewki stycznika włączasz przycisk rozwierny.
Wystarczą same styczniki. Trzeba je tak podłączyć jak do układu L-P. Czyli 2 styczniki ze stykiem pomocniczym NC. Styk pomocniczy jednego stycznika wpięty w obwód cewki drugiego.
Ciśnieniowy wcześniej miałem podpięty na wyjściu z stycznika głównego, ale nie będzie on taki ważny jak na razie. Wyłącznik ciśnieniowy jest bardzo ważny! Jeśli chcesz to zrobić prawidłowo to zasilanie na softstart powinno być przez bezpieczniki ultra szybkie (używane do zabezpieczenia układów elektronicznych) oraz przez wyłącznik silnikowy PKZM oraz...
Swoją drogą jak stycznik i tak będzie, to kupiłbym presostat 1f i sterował stycznikiem, tańsza opcja oczywiście, z tym że wtedy stycznik "cierpi" bardziej niż presostat, bo częściej jest załączany niż z użyciem presostatu 3f wpiętego na zasilaniu silnika, za to presostat jest delikatniej eksploatowany. Nawet w tym temacie jest napisane, podłączenie...
Falownik dla 7,5 kW już trochę kosztuje. włączamy w obwód stopu czyli cewki głównego stycznika.
Co tu jest do rysowania ? Jeśli nie ma RCD to po co podłączać wyjście N jeśli silnik trójfazowy go nie potrzebuje. Zacisk wyjściowy N można wykorzystać do podłączenia cewki stycznika jeśli cewka jest na 230 V. Fazowy zacisk wyjściowy na styk roboczy i drugi koniec cewki stycznika.
Trochę poczytałem i raczej potrzebuję transila a nie gasika. Gasik tłumi przepięcia od strony styków a transil od strony cewki. Podłączony sam stycznik bez obciążenia też wyłącza termostaty. Dobrze rozumuję?
Podłącz pompę przez stycznik na innej fazie a niżeli zasilany jest programator, a wyjście programatora podłącz do cewki stycznika.
Wpięcie przycisku bezpieczeństwa wszereg zasilania cewki stycznika
Grzybkiem przerywasz obwód cewki stycznika, co powoduje wyłącznie silnika.
Chodzi o sterowanie takim silnikiem (napięciem bezpiecznym 12v przez styczniki?) oraz zabezpieczeniu przed naciśnięciem dwóch przycisków naraz odpowiedzialnych za obroty lewe prawe. Przecież to jest najprostszy z najprostszych układów sterowania, cztery styczniki, dwa do zmiany obrotów i dwa do przełączania szybko/wolno. Zabezpieczenie przed włączeniem...
To co widać na zdjęciach to styki robocze które załączają obciążenie (silnik czy co tam masz), pod nimi są dwa styki cewki, jeżeli tam się podłączysz odpowiednim napięciem (nie wiem na jakie napięcie masz cewkę), to stycznik się załączy.
Z tego co wiem wygląda to tak: dostajesz schemat układu i tabelkę z pomiarami między danymi punktami układu. Dostajesz też drugą tabelę do uzupełnienia. Raz, że masz dane znamionowe urządzeń zapisać zgodnie z kluczem (np napięcie znamionowe cewki stycznika 230V i masz 0 pkt. bo w kluczu jest 240VAC 60Hz/220VAC 50Hz ). Masz w takiej tabeli wpisać wszystko...
Jest całkiem możliwe że ktoś podłączył cewkę stycznika w sposób niedozwolony (L do PE) i takie coś mogło działać przez dłuższy czas bez wyzwalania różnicówki. Prąd cewki stycznika 230 V to kilkanaście miliamperów, tak samo możesz podłączyć np. LEDówkę która pobiera zbliżony prąd. Problem pojawi się dopiero wtedy gdy zwiększy się suma upływu prądu i...
kupiłem chyba złą cewke, albo jest uszkodzona bo chyba nieda sie inaczej podłączyć cewki stycznika jak podać na A1 faze a na A1zero, czy na odwrót.próbowałem nawet na obydwa dostarczyć faze ale nic z tego i teraz nie jestem pewiem czy to ja nie umiem tego podłączyć czy cewka uszkodzona. Stycznik IDX41(to ten stary duży 32A stycznik)
Przewód neutralny podłączyć do cewki stycznika, zamiast brązowego przewodu który został podłączony do obudowy. Przewód ochronny (żółto-zielony) oczywiście pod obudowę (zacisk w puszce). Do zasilania tego silnika wystarczy 5G1.0 mm², można dać 5G1.5 mm², oczywiście przewód linka.
Co ma sterować włączaniem grzałki? Od tego zależy napięcie cewki stycznika.
Zasilanie stycznika na dwóch zaciskach, do których są podłączone przewody cewki stycznika.
Chodzi o to że sterowanie ma się odbywać fazą, zero ma być na stałe podłączone do cewki stycznika. Ale myślę że kolega (at)Ryszard49 wyjaśni Ci na PW wszystko. Wrazie co pisz.
Po pierwsze to sprawdź na jakie jest napięcie cewka stycznika - powinno być to widoczne przez otwór nad zaciskami cewki - obawiam się że masz cewkę na 380V.
Jeżeli równolegle do żarówki chcesz podłączyć cewkę stycznika to nie widzę w czym problem. Podłączasz i już. Jeden warunek jest tylko do spełnienia cewka stycznika musi być na to samo napięcie co żarówka czyli 230 V AC.
Witam jak podłączyć ten regulator podciśnienia do cewki stycznika 230v żeby sterował włącz wyłącz stycznik proszę o pomoc .
Jak to sprawdzić i podłączyć? Czy wyłącznik, cewki styczników sprawne? Narysuj schemat całego połączenia wraz z danymi cewki stycznika ( wyłącznik podaje zasilanie na cewkę stycznika).
Witam Kolego musisz mieć zaciski cewki oznaczone A1 i A2 pod jeden podłącz przewód zerowy a pod drugi przewód fazowy z włącznika jednofazowego. Jeżeli chcesz sterować odbiornikiem trójfazowym to trzy fazy podłącz pod L1 L2 L3 a z drugiej strony będziesz miał odbiornik.. Sprawdź na jakie napięcie jest cewka stycznika .
Witam Potrzebuję załączać 3 silniki na raz jednym przyciskiem. Powiedzcie mi, jak puścić napięcie na cewki 3 styczników? Czy napięcie idące od sterowania podać na 1-szy stycznik i od niego mostkiem na 2 i 3? Czy może zastosować jakiś dodatkowy stycznik, który poda napięcie na każdy stycznik z osobna ze styków L1 L2 i L3? Poradźcie, jak to powinno fachowo...
Stycznik musi mieć cewkę na 24V (lub nawet na 12V) 1. Zasilacz 24V lub 12V (lub transformator jeżeli cewka stycznika będzie na prąd przemienny o wydajności prądowej wystarczającej do wysterowania stycznik 2. Stycznik odpowiedni do mocy silnika (prawdopodobnie 400V, 10A, praca AC3) 3. Obudowa hermetyczna do stycznika 3. 2 krańcówki hermetyczne dostosowane...
Witam Mam pytanie odnośnie układów gasikowych, które mozna podłączyć do cewki stycznika. Wiem, że jako takie układy można zastosować diodę podłączoną równolegle do cewki lub szeregowy układ RC. Może mi ktoś wytłumaczyć jak działają takie układy gasikowe (szczególnie ten RC)??
Domniemam że jest to przekaźnik czasowy. Z wyzwalaniem oddzielnym impulsem
Podłącz grzałki poprzez stycznik. Cewkę stycznika podłącz do zasilania pompy obiegowej. Jak się włączą pompy to stycznik załączy grzałki. W zasilaniu cewki daj wyłącznik, będziesz mógł ręcznie wyłączyć grzałki.
zadziała jedynie jego wejście sterujące NO lub NC i należy jedno z nich włączyć w obwód cewki
Witam. Mam pytanie odnośnie styczników od sterowania maszyny których cewki zasilane są napięciem 230V AC ale z transformatora . Chciałbym się dowiedzieć dlaczego właśnie do trafo a nie bezpośrednio do sieci są one podłączone?
1. Na początek należy wymienić kable na poprawny, w tym wypadku 5 żyłowy i 3 fazy podłączyć pod stycznik a przewód niebieski zabezpieczyć końcówka i pozostawić wolny, następnie PE podłączyć pod obudowę. Wtyczkę należy połączyć zgodnie ze sztuką. A skąd wziąć "zero" do zasilania cewki stycznika?
A kolega elektromechanik to raczył doczytać? Chodzi o zwłokę pomiędzy puszczeniem stycznika gwiazdy a załączeniem trójkąta... I w większości przypadków właśnie ten czas jest problemem, popieram tu w pełni kolegę prez8s. Sorrry. Rzeczywiście jakoś tak dość szybko przeleciałem post i coś źle mi się skojarzyło. Jeszcze raz przepraszam. Miałem ładnych...
Jak nastąpi zanik fazy to przekaźnik się otworzy i przerwie obwód zasilania stycznika układ się rozłączy tak samo jak termik zadziała tez nastąpi rozłączenie wiec masz dwa układy zabezpieczenia przed zanikiem i przegrzaniem. Tyle że nie widzę sensu montować przekaźnika faz na zaciskach silnika tylko przed stycznikiem :D Jak myślisz kiedy nie będzie...
W sterowniku znajduje się przekaźnik do załączania elektrozaworu, dostosowany do jego parametrów (pobieranego prądu), oraz zasilacz. Panie Krzysztofie. Sterownik Rainbird posiada wyjścia 24 VAC na triakach — w dodatku bardzo słabych MAC97A (jeśli dobrze pamiętam). Zasilacz jest zewnętrzny w postaci transformatora 24 V 0.7 A, który niestety też...
Zwykłe wodne zawory zwrotne nie nadają się do instalacji sprężonego powietrza A w którym miejscu tak twierdziłem? Czytaj ze zrozumieniem. Podobne nie znaczy takie same. Sam odprężnik można zrealizować poprzez dodanie elektrozaworu NO podłączonego równolegle do cewki stycznika trójkąta w rozruchu.
Przecież nie ma fazy na cewce
Zakładam, że pompa niema stycznika. Kup stycznik z cewką na 230V, Termik podłącz w szereg na zasilaniu cewki stycznika. I tyle
Witam ponownie. Napisze co u mnie bo pomyślicie że nie przeżyłem tych wojaży z elektryką. Podłączyłem cewkę stycznika pod 220V i zadziałała :) choć jak byk na styczniku od strony cewki napisane 380-400V. Więc podłączyłem kompresor na schemat(obrazek poniżej) i wszystko chodzi. Dzięki wszystkim za pomoc :P Pozdrówki. http://obrazki.elektroda.pl/5721475500_1...
Podejrzewam że za słaby sygnał dla cewki Podejrzewam że źle dobrane/podłączone elementy. Stycznik ma być z cewką na 24V DC - u Ciebie na zdjęciu jest 24V AC Zasilacza 24V DC nie widzę - jest zainstalowany i podłączony ?
weź elektryka do podłączenia Takiego od automatyki, a nie mieszkaniówki. Widziałem "twórczość" tych drugich którzy np. zamiast cewki stycznika 24 VDC wstawiali 24 VAC i byli zdziwieni że palą się bezpieczniki.
Obecnie masz 2 możliwości przerobienia tej piły. 1. Wymienić przewód zasilający oraz wtyk na 5-żyłowy podłączone zgodnie L1, L2, L3, N oraz PE. Przewód PE ma być połączony tylko i wyłącznie do obudowy urządzenia. Natomiast N ma być podłączony do cewki stycznika i ewentualnie do silnika, jeżeli pracuje on w układzie gwiazdy. 2. Pozostawić przewód 4-żyłowy,...
X3-1 przez złącze kablowe pin3 na cewkę stycznika w źródle (prad spawania) X3-2 na cewkę zaworu gaz. (drugie wyjście cewki łączy się z zasilaniem 42V X2-2 i pin 4 złącza kabl. z źródła)
Może i nie do przeróbki, tylko odwrotnie podłączone zaciski cewki stycznika, właściwie to nie ma znaczenia, ale pod A1 powinien być ten czarny, który skądś ten stycznik steruje, a pod A2 niebieski - neutralny. A poza tym to nie wiadomo ilo żyłowe są kable, skąd , dokąd. A rozdzielnica ładnie zrobiona, więc czemu nie wezwać elektryka, żeby to ogarnął?
Dodatkowo wymiana cewki stycznika z 230 V na 400 V ale po co jak płytka jest zasilana z 230V międzyfazowe, trzeba przepiąć na fazę i neutralny i po kłopocie.
Piny K0 i K1 na płytce sterownika włączasz szeregowo w obwód cewki stycznika.
dlatego chce do tego zastosować stycznik który normalnie będzie zwarty a sterowanie Nie instaluj stycznika ze stykami normalnie zwartymi. Połącz to wszystko tak: Z wyjścia wyłącznika czasowego zasilanie na wyłącznik zmierzchowy i na zacisk nr. 15. Zacisk nr. 16 podłącz do cewki stycznika. https://obrazki.elektroda.pl/7499115100_...
Do czego służy zacisk A2 w termiku? Czy mam on być podłączony do zacisku A2 stycznika? Jeśli przyjrzysz się dobrze przekaźnikowi termicznemu zauważysz, że od strony stycznika jest cienki przewód który należy podłączyć do zacisku A2 cewki stycznika. Przy podłączeniu całego zestawu utrudniony jest dostęp do cewki stycznika (A2), dlatego ten przewód należy...
Tak jak kolega wyżej pisał, pod presostat musisz zapiąć stycznik i przez niego dopiero pompę, nie zaszkodzi jakiś termik, przejście do podpięcia cewki stycznika masz między 1 a 2, narysowane jest nawet na obudowie.
W skrzynce zamontowany jest dwu fazowy transformator bezpieczeństwa.Napięcie z tego transformatora 24V steruje cewkami dwóch styczników pracujących z napięciem 24Voraz ww napięcie 24V zasila lampę przenośną kanałówkę.Sterowanie cewką jednego stycznika jest podpięte pod styki sterujące drugiego stycznika i odwrotnie Jeden stycznik pracuje na podnoszenie...
Najpierw sprawdź układ w konfiguracji gwiazdy. Jak będzie działał podłącz zasilanie cewki stycznika trójkąta poprzez rozwierne styki pomocnicze stycznika gwiazdy. Czyli jak zostanie włączona na początku gwiazda przez rozwierne styki czasówki to stycznik trójkąta będzie wyłączony gdyż styki pobudzonego stycznika gwiazdy będą rozłaczone. Gdy czasówka...
Próbowałem zastosować diodę prostowniczą by z indukowane napięcie z cewki nie przedostało się i ograniczyło łuk elektryczny, Jednakże ograniczyło to tylko minimalnie problem. Rozumiem że diodę podłączył kolega równolegle do cewki(katodą do +24).
W miejsce wtyczki na rysunku wstawiasz stycznik, a zasilanie cewki stycznika przez termostat. To najprostszy schemat. Nie wiem dlaczego wymyśliłeś sobie sterować grzałkę programatorem?
Bezpieczniej byłoby wykorzystać czasówkę ze stykami NC oraz NO i podłączyć stycznik Q1 do styku NO czasówki, a Q2 do styku NC. Dodatkowo można zastosować blokady na wypadek, gdyby sklejeniu uległ któryś stycznik łącząc zasilanie cewki jednego stycznika przez styk NC drugiego.
W tym schemacie brak jest blokady przed jednoczesnym załączeniem obu styczników. Należy zasilanie cewki stycznika K1 podłączyć poprzez styki pomocnicze (NC) stycznika K2 a zasilanie cewki stycznika K2 poprzez styki pomocnicze (NC) stycznika K1. W ten sposób jeżeli pracuje jeden ze styczników drugiego nie można załączyć póki się pierwszego nie wyłączy
To są tzw "termiki " czyli wyłączniki termiczne do silnika . „termik” zabezpieczy maszyny przed uszkodzeniem w przypadku pojawienia się zwarcia, przeciążenia lub zaniku fazy. Termik natychmiastowo odetnie zasilanie i uchroni maszynę przed niepożądanymi skutkami awarii sieci. Nie zgodzę się z kolegą !!! Nie jest to wyłącznik termiczny - sam niczego...
Schemat podany przez kolegę Jarik jest poprawny elektrycznie, ale nie do przyjęcia ze względów bezpieczeństwa! A mianowicie przy załączonym silniku (uruchomiony przyciskiem Start) wyłączenie odłącznikiem nie spowoduje "zresetowania" stycznika (będzie on podawał cały czas zasilanie na silnik), co może wywołać niekontrolowane załączenie silnika poprzez...
Na styczniku, przy zaciskach "A1" i "A2" jest podane napięcie cewki, jak go odczytasz to będzie wszystko jasne.
Witam . Zasilanie elektrozaworu może być tak zrobione jak kolega radzi ,lecz należy sprawdzić jak zmienia się napięcie na wyjściu transformatora.Możma zastosować mały osobny zasilacz 24V.Co do sterowania zobacz czy stycznik zamontowany na sterowniku ma wolny styk COM -NO. Jeżeli go nie ma ,można dołożyć przekaźnik podłączony (jego cewka) równolegle...
Jak Ci wypadł przewód z CZF to logiczne że Ci nie pójdzie. Musisz to wpiąć wszystko szeregowo do cewki stycznika.
Ja nie jestem pewien ale na to wygląda że można ty podłączyć przewód zerowy .Bo myślałem też czy to nie od cewki stycznika ale czy ten model ma stycznik czy jest mechanicznie sterowany . W sumie ma jakiś wyłącznik na wierzchu .Może ktoś ma to powie .
Jeśli dobrze zrozumiałem z rysunku to trzeci przewód wyłącznika odpowiada za styk podtrzymujący i należy go podpiąć do cewki tak? Na rysunku jest aktualne podłączenie. A1 A2 - uzwojenie cewki P - styk pomocniczy stycznika
Jeśli żarówka np. 40 Wat świeci, to cewka stycznika jest dobra Jeśli żarówka zaświeci to cewka ma zwarcie. Czyli to znaczy, że cewka jest uszkodzona? Sam odpowiedziałeś na pytanie; po podaniu napięcia 230V na cewkę bardzo cicho buczy i zaciąga zwory Dobra. W istniejącym układzie, podłącz zamiast cewki stycznika żarówkę. Po wciśnięciu "ON" ma się świecić.
Poszukaj na forum.Np. http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic12... Inny typ stycznika nie ma znaczenia ,tylko sprawdź napięcie cewki.
Osobiście uważam, że nieprawidłowo rozwiązałeś układ sterowania cewki stycznika. Moim zdaniem należy: - usunąć łącznik pomiędzy cewką a linią N - ta strona cewki na stałe do linii N - zainstalować włącznik NO monostabilny pomiędzy linią L1 i drugą stroną cewki - najlepiej na zacisk 5 - dodatkowo wyłącznik monostabilny NC pomiędzy cewką a zaciskiem 5...
Termik powinien byc włączony szeregowo w obwód cewki stycznika.
Witam Tak jak mówi kolega Raaf najlepszym rozwiązaniem byłby pomiar obrotów wału ślimaka. Kiedyś stałem przed takim samym problemem. Rozwiązałem go poprzes zastosowanie pradniczki tachometrycznej i prostego układu podłączonego do cewki stycznika. Bardzo proste, a zarazem niezawodne zabezpieczenie silnika i ślimaka Pozdrawiam
Szczerzę to nie orientuję się jak mogę Można fizycznie przerwać tor styku w termiku. Wyłącznik zachowuję się tak samo nawet jak wciskam bezpośrednio palcem termik- Abo jedno abo drugie . Proszę podłączyć multimetr ze wskazaniem na Volty i zmierzyć zasilanie cewki stycznika jeśli po wciśnięciu przycisku wył napięcie zniknie a stycznik będzie trzymał...
Transformator o napięciu uzwojenia wtórnego równym tejże nadwyżce, podłączony w konfiguracji autotransformatora.
Kolego GIGOL1977 AS-223 można podłączyć w ten sposób: 1) Zaciski 1 i 3 podłączasz na stałe do sieci 230V. Nie ważne który z nich to faza a który "0". 2) Wyłącznik ciśnieniowy ma 2 pary styków. 1 parę podłącz tylko do zacisków 3 i 6 w AS-223. 3) Wykorzystując drugą parę styków w wyłączniku ciśnieniowym, stwórz następujący obwód: Fazę podłącz do wejścia...
(at)pkaczmarek2 w pierwszym poście wkradł się drobny błąd. Pod opisem"RN8302B renergy z kolei odpowiada za pomiar, do niego podłączone są cewki przekładników: " dałeś zdjęcie stycznika, a nie przekładnika prądowego. Btw. wątpię żeby ten stycznik przyjął więcej niż parę razy na klatę rozłączenie obwodu przy pełnym obciążeniu.
Witam Nie jest to skomplikowane, Wystarczy kupić jakikolwiek programator czasowy, nie musi być elektroniczny. Najmniej chyba dla pana kłopotów będzie jak pan kupi programator który bezpośrednio włącza się do gniazdka 220V. Wyjście z niego należy podłączyć do cewki stycznika. Napięcie cewki 220V/AC. Stycznik musi być nie mniejszy niż na obciążenie 5...
Musisz do tego użyć dwóch styczników. Cewki styczników podłączyć przez te wyłączniki krańcowe tak by rozłączały i uniemożliwiały włączenie danego kierunku. Sterowanie silnikiem lewo-prawo albo na przyciskach albo przełącznikiem niekoniecznie trójfazowym. Jeśli to dla Ciebie za mało to mogę postarać się o jakiś rysunek.
Jeśli to opakowanie jest z tego stycznika ,to podłącz tak jak na schemacie z godź. 23:00.Chyba, że potrzebujesz z cewką na 230V, to wymień.
Na tyle obudowy posiada zaciski opisane jako CONT co mam tu podłączyć. To jest wyjście regulatora - Control. Podłączysz tutaj obwód cewki stycznika grzałki. Rozumiem że nie masz DTR? Poradzisz sobie bez niej z konfiguracją regulatora? Masz czujnik temperatury (jaki)?
Rozumiem, że koledze retrofood łatwiej odpowiedzieć na pytanie jak przejść z przewodu 4-żyłowego na 5-żyłowy niż nas tak "skomplikowane" pytanie jak moje. Pytanie zrodziło się z tego, że jak dotąd wcześniej nie podłączałem czujników pojemnościowych (w ogóle) do stycznika. Podejrzewam, że powinienem czujniki (pojemnościowy i bezpieczeństwa) podłączyć...
Strumien swiadomosc... , dziwny sposób sprawdzania stycznika. chertan , odłącz urządzenie od zasilania, sprawdź na jakie napięcie jest cewka napędowa stycznika. Rozłącz zasilanie cewki napędowej stycznika i podłącz zewnętrzne zasilanie, wtedy zobaczysz czy stycznik jest sprawny.
Zaciski RST(dawniej),obecneL1,L3,L5,oraz UVW/L2,L4,L6 to zaciski głównych torów prądowych stycznika. Zasilanie wg.oznaczeń należy podać na te pierwsze ,chociaż przy styczniku nie ma to większego znaczenia.No chyba że jest wyposażony w jakieś ukł.gasikowe.Natomiast zaciski cewki to A1 iA2.
Witam mam problem z ciągłym przepalaniem się cewki stycznika (230V) LC1D115 schneider. Stycznik służy do przełączania silnika z gwiazdy w trójkąt. Cewka jest połączona z jakim układem i to właśnie ten układ się uszkadza. Średnio raz w miesiącu muszę wymieniać stycznik. Do fazy cewki podłączona jest tylko dioda sygnalizacyjna załączenie stycznika. Proszę...
Przyznam się, że mam bardzo duże wątpliwości, co do udzielonej porady wycięcia układu gasikowego. Powód - służy on do eliminacji iskrzenia na stykach stycznika i jako taki, nie jest podłączony do cewki stycznika. Innymi słowy, nijak to się ma do kłopotu kolegi PiotraG. Zakładam tu, że mówimy o styczniku z cewką na 230VAC - zmiennego. Kolega PiotrG wykonał...
cewki stycznika podłączenie stycznika sprawdzenie cewki stycznika
epson ecotank papier virtual floppy drive wymiana anteny teleskopowej
philips fc690 prostownik ideal
Optymalizacja paneli fotowoltaicznych 420W z Eco Solar Bost 3500pro Niegasnąca lampka immobilizera - przyczyny i diagnostyka