Zasilanie na ten aparat może przychodzić z dołu lub z góry. Kierunek przepływu prądu musi być zachowany dlatego dla obu sposobów podłączenia jest podana polaryzacja. Wiąże się to wygaszaniem łuku przy rozłączeniu a w zasadzie kierowania go do komory gaszącej.
To ci powinno wyjaśnić sprawę: https://obrazki.elektroda.pl/7642368600_...
)Kabel YKY firmy nkt. I mam pytanie bo mnie to trochę zaciekawiło. Ta osłona pod czarną izolacją z polwinitu schodziła bardzo bardzo łatwo można ją było zdjąć bez użycia noża. Czy tak powinno być czy może kabel jest felerny Tak powinno być
Tu nic nie jest normalne. Na przykład gniazdo podłączone pod trójfazowy wyłącznik nadprądowy C20 a PE tego gniazda podłączone pod powietrze.
Z tego co pamiętam to schemat podłączenia który jest na wyłączniku odnosi się do wejścia źródła napięcia, czyli plus i minus ma być zgodny od strony solara.
Jak rozumiem minusem z bezpiecznika wychodzę do plusa na regulatorze? Tak
przed roznicowką wszystko działa normalnie ale po podłączeniu za różnicówką wywala bezpiecznik b16 Czy dobrze rozumiem? Bez RCD działa i nie wyłącza nadmiarowo-prądowego, a z RCD wyłącza RCD i nadprądowy?
Cześć. 1. Zabezpieczenie obwodu oświetleniowego - wyłącznik nadprądowy B10 2. Zabezpieczenie obwodu gniazd - wyłącznik nadprądowy B16 3. Instalację 3 przewodową warto zabezpieczyć dodatkowo wyłącznikiem różnicowo - prądowym 1F (gniazda osobny, oświetlenie osobny) 4. Zasilanie nowych obwodów warto zrobić rozpoznanie jak obciążone są poszczególne fazy...
Pytanie o wpływ kolejności podłączania zacisków wyłącznika nadprądowego w rozdzielnicy AC powtarza się dość często. Wyłączniki nadprądowe są zazwyczaj podłączane w następujący sposób: -do zacisku dolnego podłączony jest przewód fazowy, -do zacisku górnego podłączamy przewód prowadzący do odbiornika. Niektóre modele wyłączników mogą mieć oznaczony inny...
Panowie mam wyłącznik nadprądowy DC nie jestem pewny jak to podłączyć z uwagi na dziwne oznaczenie biegunowości . Od góry rozumie wejście Plus i minus od falownika a od dołu + i minus magazyn energii , tylko na dole mam odwrotną biegunowość niż u góry . Czy może mi ktoś narysować jak to podłączyć ?
Nie powinno wyzwalać zabezpieczenia może masz jakiś lichy wyłącznik nadprądowy? Podłącz jakiś markowy np. Legrand. Edytowałem.
jeżeli styki są ponumerowane, to 1 3 5 wejścia, a 2 4 6 wyjścia Mogą też być inne oznaczenia.
Przewód AsXSn podłącza się do wyłączników nadprądowych bez tulejek kablowych.
Z tego co widać na zdjęciu, lewy bezpiecznik jest od gniazdek (16A) a prawy od oświetlenia (10A). Lepiej jak podłączysz ten dodatkowy bezpiecznik do brązowego z lewej strony. Nie wiem czy masz tam niezależne fazy, czy mimo wszystko wszystko jest z tej samej jednej fazy. W każdym razie jak już brać to z tego lewego bezpiecznika. Pozostałe kable tak jak...
Suma esów to 26A czyli praktycznie tyle co B25A. Na 99,9% nie da się przeciążyć B25. Przy C32 przed licznikiem pewnie przy zawarciu 3 zabezpieczenia "polecą" łącznie z C32 i nastanie wszędzie ciemność.
Nie potrafię zrozumieć, że ktoś chce "zabłysnąć" w dziedzinie w której ma iluzoryczne pojęcie, a dziedzina ta ma szczególny wpływ na zdrowie i życie najbliższych. Rozumiem, gdy ktoś chce "zaprojektować" jakiś prosty obwód- można pomóc, doradzić, ale czy zawsze i w każdym, przypadku? Chcąc osiągnąć kunszt inżynierów, wiedzę i doświadczenie zdobywane...
Sprężarka powietrza, wyłącznik nadprądowy z kondensatorem, jak podłączyć?
Przedzwoń tory, bo coś mi te oznaczenia +/- podejrzanie wyglądają. BTW - nie boisz się takiego chińskiego g. zakładać?
Obwód Test znajduje się między środkowymi torami więc możesz N połączyć albo z lewej albo z prawej strony. W zasadzie jeżeli producent nie określił konkretnie miejsca przyłączenia N to nie ma to znaczenia dla działania aparatu. To jest wyłącznik 4p nie nadaje się do zasilania obwodów jednofazowych.
Witam. Hager posiada takie aparaty typu MBS, z tym że od strony zasilania jest połączenie śrubowe, od strony wyjścia - zatrzask z możliwością podłączenia dwóch żył przewodów.
Nie prościej byłoby zamieścić pełen schemat, a nie tylko wycinek ? Tak to można gdybać. W miejscu F2 mają być styki pomocnicze tzw. termika , jak Koledzy wyżej napisali. Co i tak nie zmienia faktu , że cały schemat da jasny i logiczny obraz sytuacji.
Można kilka przewodów zaprasować (podobnie jak linkę).
Ja tam niczego nie robiłem, chciałem tylko zasięgnąć języka kto ma rację? Monter który wpiął się do zabezpieczenia nadprądowego czy gość z ZE który stwierdził że skrzynka licznikowa to ich podwórko i nie ma znaczenia to że podłączenie jest za licznikiem. Gość z ZE. To ich podwórko i wpuszczają na nie kogo chcą i kiedy chcą. Przeważnie nigdy i nikogo.
Bzdura Rzeczywiście mój błąd. Ten model z obrazka ma człon nadprądowy, jak się powiększy to widać.
Tak, to jest właściwe podłączenie oczywiście zakładając, że po drodze jest jeszcze wyłącznik/bezpiecznik nadprądowy i różnicowoprądowy.
Witam. Posiadam w moim warsztacie dość nie codzienny problem. Mianowicie czasem zdarza się tak że zrobi się jakieś małe zwarcie, przeciążenie i wyłącza się główny wyłącznik prądu w całym mieszkaniu. Postanowiłem to zmienić i zainstalować wyłączniki nadprądowe bezpośrednio w warsztacie. Jednakże najlepsze i najbardziej mi odpowiadające gniazdko jest...
Powiedz mi, dlaczego się za to zabierasz? Kilka tematów już założyłeś z tym problemem, nawet conajmniej jeden w koszu wylądował. Dostałeś już wystarczająco dużo wskazówek w tych tematach. Na chwilę obecną widzę 2 poważne błędy które są od samego początku. W ogóle wniosków nie wyciągasz. Czy każdy musi zajmować się elektryką bez podstawowej wiedzy? Od...
Witam wszystkich. Potrzebuję pomocy w połączeniu elementów skrzynki instalacyjnej ze zdjęcia. Przewód zasilający to 5x6. Jest to zasilanie kontenera mieszkalnego ustawionego w oddali, więc podłączyć muszę sam. Głównie chodzi mi o podłączenie wyłącznika nadprądowego, różnicówki i wskaźnika faz.
(at)sztyga201 możesz wejść bezpośrednio na zacisk wyłącznika. Możesz też użyć złączki z zaciskiem sprężynowym jako pośrednika. Aluminium wchodzisz na zacisk sprężynowy a potem wychodzisz już miedzią. Zacisk sprężynowy ma tutaj przewagę nad śrubowym.
To jest połączenie równoległe. Nie powinno się mieszać obwodu oświetlenia i obwodu gniazdek, niedopuszczalne jest też podłączenia bez wyłącznika nadprądowego.
Koledzy tak z ciekawości do rozdzielni w którym miejscu? Od przyłącza mam w rozdzielni: - rozłącznik - wyłącznik nadprądowy - przeciwprzepięciówka . . .
Wymyślasz. Taka informacja nie wystarczy PF-431? Skoro PF-431 jest 16 A to przed nim nic innego nie może być jak nadprądowy 16 A.
po podłączeniu do gniazda siłowego ładowarki do auta ( nie podłączonej do auta ) wyzwala ten nadprądowy B20, Czy tylko jego wyłącza czy też wyłącza RCD?
Przeczytaj: Forum elektroda -> Elektryka Instalacje i Sieci Akrzy74 Admin Energoelektronika Ogłoszenie: Kilka słów nt. zabezpieczeń instalacji, silników, oraz RCD "Dobór zabezpieczeń nadprądowych, podłączenie RCD, oraz silnika 220/380 i 380/660 dla początkujących, i nie tylko... " Tu jest wszystko ładnie opisane.
Witam Czy jest możliwość podłączenia przetwornicy do wyłącznika nadprądowego WIFI? Jak to połączyć oznaczenia po lewej stronie N i po prawej L? A czy ktoś stosował podobny wyłącznik nadprądowy jako zabezpieczenie fotowoltaniki. Proszę o pomoc i doradzenie https://obrazki.elektroda.pl/3851085700_... Dodano po 58 Wstępna ocena dostępnych...
Czyli może być coś takiego RX3 1P B 16A - wyłącznik nadprądowy?
Tak, jest tam mała skrzyneczka z dwoma bezpiecznikami. To wygląda po prostu jak wyłącznik nadprądowy.
Przewód odpiąłem bezpośrednio od grzałki. Różnicówki nie mam podłączonej, tylko wyłącznik nadprądowy Legrand 1 V IP20 16 A.
Witam, czy mógłbym prosić Was o pomoc Mieszkam w DE i zostanie rozliczenie za energie elektryczną wzrosło o 100 procent względem zeszłego roku. Postanwiłem zainwestować w ZAMEL MEW-01 gdyż podobny wzrost zauważyłem w zużyciu kWh z 2500 na prawie 6000 w skali roku. Cóż miałem nadzieje, że ogarnę podłączenie ów urządzenia i może by tak i było gdyby nie...
wybija mi korki RCD czy nadprądowy?
Bierz jeszcze pod uwagę że licznik włączony ZA RCD a przed wyłącznikami nadprądowymi, nie jest w żaden sposób chroniony, czyli też trzeba dołożyć jakiś mały wyłącznik nadprądowy. Ale to chyba rozumiesz skoro dotarłeś aż tutaj.
Zasilanie najpierw idzie na wyłącznik nadprądowy ?? Czy zasilanie będzie podłączone pod dół wyłącznika różnicowo prądowego ?? najlepiej jak namalujesz schemat jak chcesz to podłączyć Bo sprawa jest prosta ale nie wiem czy jest podłączony odbiór czy zasilanie. Jak na razie jak na to patrze, to jest to skopane. P.S. Czy kolega ma uprawnienia do prac eksploatacyjnych...
A może pod "Load" (obciążenie) podłączyć wyjście?
Oczywiście PE i N byłby połączone na złączce szynowej takiej jak do rozdziału PEN więc nie będzie dwóch żył pod jednym zaciskiem. W złączu za licznikiem jest tylko wyłącznik nadprądowy trzypolowy.
Witam planuję zrobić małą instalacje na 2 wyłączniki nadprądowe lub 3. Sprawa wygląda tak że umiejscowiona jest jedna puszka fazowa. I gdybym chciał zrobić rozdzielnię czy mogę rozgałęzić puszkę złączkami na 2 wył. Nadprądowe? Jeden od oświetlenia drugi od ok. 4 gniazdek. Nie wiem czy w tym miejscu nie robi się połączenie równoległe z tej puszki na...
Zastosuj zintegrowany 2-polowy, nie dwa pojedyncze czy potrójny. https://www.tim.pl/wylacznik-nadpradowy-...
PE podłączony pod eske?
(at)78db78 no pisała ja :) zabezpieczenie nadprądowe silnika V.
No i coś jest na rzeczy. Myślałem, żeby przewody pociągnąć z sufitu, gdzie jest podpięta lampa. Gaśnie tylko przy włączeniu jednego z wyłączników nadprądowych. Instalacja pracuje w TN-S - dlatego nie możesz zrobić zerowania.
Kupiłem pompresor z silnikiem jednofazowym o mocy 2.2kw. 16A. Po włączeniu wybija mi esa B16A. Pytanie jaki bezpiecznik powinien być zastosowany ? Wyłącznik nadprądowy dobiera się pod parametry zabezpieczanego obwodu a nie podłączonego urządzenia. Bo wyłącznik nadprądowy/bezpiecznik przede wszystkim zabezpiecza instalację a nie urządzenie zasilane....
Może narysuj, w którym miejscu chcesz się podłączyć przewodem 3x2,5.
Ostatnio byłem u klienta i było dokładnie to samo - stopiona wtyczka. Wymieniona wtyczka na nową, nowe gniazdko, instalacja sprawdzona. Minęło 3 tygodnie i śmiga, ale zaleciłem doglądanie i sprawdzanie czy wtyczka się nie grzeje. Można było się pokusić o małą rozdzielnie z zabezpieczeniem nadprądowym i podłączenie grzałki na stałe ale... Jak ktoś nie...
Podczas jednoczesnego korzystania z obydwu gniazd nic się nie stanie. Wszystko będzie pracowało normalnie. Taka sytuacja może się zdarzyć w każdym domu z przyłączem trójfazowym, gdy jednocześnie działa odbiornik trójfazowy i jednorazowy. Ewentualnie może zadziałać wyłącznik nadprądowy przy zbyt dużej mocy urządzeń podłączonych.
Czyli normalnie najpierw b16 a później RCD. Boiler oraz pralka powinnny mieć osobne obwody zabezpieczone osobnymi zabezpieczeniami nadprądowym adekwatnymi do przekroju zasilającego je przewodu aby spełniały wymagania SWZ. RCD -> wyłącznik nadprądowy, bądź ( w jednym aparacie ) RCD z członem nadprądowym.
Tak, choć nie podałeś jaki zależy od typu odpowiednio podłączyć, starszy z wyłącznikiem rozruchowym (nadprądowym).
Prościej już być nie może - jeden przewód do jednego zacisku łącznika a drugi do drugiego. Nad czym tu się zastanawiać - przewody zwarte światło świeci, przewody rozwarte nie świeci - ot cała filozofia. ;) Przed robotą wyłącz zasilanie obwodu - wykręć bezpiecznik lub wyłącz wyłącznik nadprądowy zależnie co masz.
L In na dole L i N Out na górze A kabelek do szyny N Ten na zdjęciu to nawet jest różnicowo-nadprądowy.
Witam serdecznie. Mam problem z cyklu jak to podłączyć a mianowicie chodzi mi o wyłącznik nadprądowy s302 b16 którego zdjęcie zamieszczam powyżej. Kupiłem dwubiegunowy bo chcę żeby odłączał też zero a będzie on zabezpieczał tylko linię gniazdek w piwniczce. Jeżeli ktoś by mógł narysować mi schemat z której strony ma wchodzić napięcie(od góry czy od...
po podłączeniu bezpośrednim do sieci samej płyty/modułu znowu wyzwala nadprądowy A to podłączenie jak realizujesz? Przylutowałeś trzy przewody zaraz za gniazdem zasilania na module, czy jak? Bo poza uszkodzoną, spaloną wtyczką możesz mieć nadpalone gniazdo zasilania na module i to ono robi zwarcie. Można taki moduł podłączyć na stole, podłączając w...
Eska- to wyłącznik nadprądowy- ten z dźwigienką i napisem C6. Kondensator- to ta aluminiowa puszka.
Hmm jak patrzę na tą fotkę to tam nie widzę wyłącznika silnikowego z możliwościami nastaw wymaganego prądu silnika ,jedynie co widać to wyłącznik nadprądowy B16 , stycznik i czujnik zaniku fazy CZF310.
Przy zwarciu L-N różnicówka ma prawo nie zadziałać. To że zadziałały oba nadprądowe zabezpieczenia przy zwarciu też jest normalne.
Witam Przeszukałem tematy na Elektrodzie, ale nic nie znalazłem w temacie o który mi chodzi. Gdzie w schemacie przełącznika gwiazda trójkąt powinien być termik? Spotkałem się ze schematami gdzie jest różna kolejność podłączenia. Wersja 1 - Wyłącznik nadprądowy, stycznik główny, termik i podłączenie do styczników gwiazda trójką i zacisków silnika. Wersja...
Witam. Posiadam przetwornicę 1400W i akumulator 12V 80Ah. Przetwornica ta ma iść na razie na zasilanie dwóch gniazdek. Czy można - zamiast użycia bezpieczników topikowych - podłączyć przetwornicę pod zwykły wyłącznik nadprądowy? Jeśli tak, to czy B16 byłby odpowiedni do tego celu?
Witam. Różnicówka musi być typu 302 (bez zabezpieczenia nadprądowego). Reszta OK. Schemat masz poniżej.
"Wybija korki", to znaczy bezpiecznik nadprądowy czy różnicówkę?
Jak to ma być jakoś bezpiecznie, w miarę bezproblemowo w perspektywie wieloletniej eksploatacji zrobione - podkreślmy to że oświetlenie jest ZEWNĘTRZNE - to na osobnym obwodzie z rozdzielnicy i osobnym zabezpieczeniu nadprądowym i różnicowoprądowym - dla wygody najlepiej połączonych w jednym RCBO :sm9:
Jak to wszystko działa i funkcjonuje to ja wiem Pytanie jest następujące Ile maksymalnie można podłączyć do RCD( 40A ) wyłączników B16 A w jednej sekcji tak aby mieć spokojną głowę że nie bedzię nam wyrzucać RCD ??
Sama różnicówka na pewno działa, bo już raz podczas spalenia żarówki spełniła swoje zadanie. Nie jest to raczej argument, teoretycznie przy przepaleniu się żarówki sam RCD nie powinien zadziałać, chyba że ma człon nadprądowy, ale to nie świadczy że RCD działa.
Mam prośbę czy możecie przypomnieć (było na forum tylko nie mogę tego znaleźć) jak podłączyć wyłącznik nadprądowy FOTTON SL-7 2P 10A 550V DC od góry ma "+" i "-" o od dołu odwrotnie (czy od góry można podpiąć kabel od paneli czy trzeba od dołu ?)
Ja bym to zrobił tak: Położyłbym przewód 5x2,5mm2, na końcu kabla za szafkami w miejscu montażu płyty dałbym kwadratową puszkę podtynkową do której podłączyłbym płytę. Jako zabezpieczenie dałbym różnicówkę 3-fazowa i wyłącznik nadprądowy B16. Tymczasowo do puki instalacji nie zostanie zmieniona na 3-fazową podłączyłbym 1-fazę na zasilanie kuchenki....
przebieg kabla siłowego Co masz na myśli pisząc "siłowy"? Ilu żyłowy jest ten kabel? Co robi żyła żółto-zielona przy łączniku? Dodano po 3 fakt wyrzucania bezpiecznika O jakim jest mowa, różnicówka, czy nadprądowy?
Zabezpieczenia w Złączu mam 32A to ten w domu powinien być chyba 20A. A co to jest wyłącznik nadprądowy selektywny?
1. Każdy z akumulatorów jest załączany na "szynę główną" przez bezpiecznik nad-prądowy 100A 125V DC TOB1Z-100 tego typu: Mam pytanie: czy uruchomiłeś już inwerter z tak podłączonymi aku poprzez ten nadprądowy? Pytam z ciekawości bo ja swojego tak nie mogłem 😞 kompletnie świrował
Po włączeniu pralki pod zwykły bezpiecznik nadprądowy działa i nie wybija zabezpieczenia. Natomiast po podłączeniu do zasilania gdzie jest rozdzielnia z zabezpieczeniem różnicówki wybija to zabezpieczenie. Czyli jest upłynność do masy, trzeba szukać po podzespołach które mają przewód ochronny podłaczony, zwykle zaczyna się od grzałki i silnika.
Opowieści o warystorach i wynianie zabezpieczenia na charakterystykę D możesz sobie między bajki włożyć. Możesz zacząć od wyłączania na noc kolejnych obwodów (wyłączników nadprądowych), może rozkręcenie rozdzielnicy coś pomoże, a może sąsiad ma lewe podłączenie?
Ja bym nie twierdził stanowczo, że to co autor zrobił to badziewie. Może się okazać, że administracja przystanie na takie rozwiązanie. Nie sądzę też że fragment rury idącej przez piętra i wyłączonej z użytkowania w instalacji gazowej jest nadal taką instalacją. O to właśnie chodziło w modernizacji sieci gazowej by rury były na wierzchu. Tam nigdy już...
Na zasilaniu RB założone są bezpieczniki topikowe gG 25 A . Zabezpieczenie w RB to wyłącznik nadprądowy C20 . Moje pytanie to czy bedzie zachowana selektywność i czy to jest wlaściwe podłączenie .
Takie podłączenie jest niepoprawne. Każde z tych urządzeń powinno posiadać osobny obwód poprowadzony z rozdzielnicy. W przypadku działania wszystkich urządzeń jednocześnie istnieje duże prawdopodobieństwo zadziałania zabezpieczenia nadprądowego.
Czy te lampki mają jakieś wbudowane zabezpieczenie? Cz też trzeba szukać odzielnego modułu z trzema bezpiecznikami (po jednym dla każdej lampki) i żeby moduł też miał szerokość 1/3 pola standardowego... ? W przypadku, gdy przed punktem podłączenia lampki do sieci zainstalowany jest bezpiecznik nadprądowy równy lub większy niż 25 A, obwód podłączenia...
Panowie, pewnie pytanie dość częste, aczkolwiek ja nie mogłem znaleźć dokładnie takich informacji, jak potrzebuję, a też czas nie pozwala na siedzenie przy komputerze. Niedługo biorę się za remont garażu, będę wymieniał całą elektrykę i chciałbym zamontować siłę. Już przekop na nowy kabel od skrzynki mam zrobiony i kupiony kabel 5x6mm. A teraz konkretnie...
Jakie korki? Te od wina, czy takie do gry w piłkę nożną? Pewnie miałeś na myśli zabezpieczenia instalacji. Tylko jakie? Wyłącznik nadprądowy, czy wyłącznik różnicowoprądowy? Pokaż zdjęcie podłączenia lampki oraz pokaż palcem, co w rozdzielnicy reaguje.
Zasilanie na tablice idzie z przewodu trojzylowego Radzę nie manipulować samemu przy instalacji, szczególnie jeśli mowa o części przedlicznikowej.
troche źle to opisałem, pominimy szope itp. mam gniazdo 3f (trzy fazy i neutralny) uziemienia/ochronnego tam nie ma. Te gniazdo jest podłączone pod wyłącznik nadprądowy (o którym zapomniałem napisać) a ten z kolei do różnicówki. Potrzebuje na szybko jedną fazę wziąść do zwykłego gniazdka (czyli jedna faza i neutralny) gdy to robię to wywala różnicówke,...
Witam Wiem iż się powtarzam pisząc któryś już raz iż RCD to nie tylko prąd różnicowy ale też charakterystyki i prąd znamionowy łączenia. Dobry projektant powinien bez problemu dobrać aparat do potrzeb wynikających z instalacji oraz odbiornika. Niestety mam wrażenie, że minie jeszcze trochę czasu nim środowisko zacznie rozróżniać charakterystyki RCD...
Można. Zrób skrzynkę z zabezpieczeniami po jednym nadprądowym na mikroinwerter plus RCD 3f i wepnij do rozdzielnicy domowej przez nadprądowy 3f
Bardzo dziękuję wszystkim za pomoc. Lampy świecą :-) Jeszcze mam ostatnie pytanie. W ogrodzie zrobiłem dwa obwody, pod pierwszy mam podłączone 6 lamp każda po 9w i podłączony zasilacz j.w. 80W. Pod drugi obwód są podłączone trzy lampy też po 9W i zasilacz 60W. Jakie powinienem podłączyć wyłączniki nadprądowe pod każdy z zasilaczy? W tej chwili mam B10,...
Tak jak napisał (at)bartekfigura problemem może być przeciążenie, a wówczas zadziała zabezpieczenie przedlicznikowe. Sytuacja jest niestandardowa i jeżeli ta płyta musi być podłączona, to wyłącznik nadprądowy 2P, gdzie w obu torach jest zabezpieczenie przeciążeniowe i zwarciowe, o czym informuje odpowiedni symbol na aparacie w odróżnieniu od 1P+N lub...
Witam, potrzebuję porady w kwestii podłączenia klimatyzatora typu split to istniejącej rozdzielnicy elektrycznej (foto poniżej). Pytanie zasadnicze czy klimatyzator powinien być zabezpieczony wyłącznikiem różnicowoprądowym z członem nadprądowym czy tylko wyłącznikiem nadprądowym? I drugie pytanie, czy takie podłączenie wyłącznika nadprądowego (jak na...
Witam Piszę ten post aby się upewnić czy dobrze robię. Dostałem od znajomego do podłączenia skrzynkę w której są wyprowadzone różne rodzaje gniazd 3-fazowych. Ta skrzynka wyposażona jest również we włącznik prawo-lewo, różnicówke i zabezpieczenie nadprądowe. I moje pytanie odnosi się do właśnie tych trzech elementów. Mianowicie kojeności podłączenia....
Jakie powinno być zatem zabezpieczenie nadprądowe dla: 1F/230V/3P/B16A. Jednak jak piszą koledzy wyżej powinieneś zwracać uwagę na stan wtyczki oraz gniazda. Każdy objaw „ przygrzania” wtyczki lub gniazda powinien być sygnałem ostrzegawczym że dzieje się coś nie dobrego. Lub tak jak piszesz wyżej, zrobić podłączenie na stałe do instalacji. Np. Za pomocą...
Ciekawe. Z wyłącznika na różnicówki a zza każdej różnicówki na nadprądowe do poszczególnych obwodów. W czym jest problem?
Jeśli chodzi o RCD mam jedną na wszystkie obwody gniazd, a na oświetlenie wyłącznik różnicowo nadprądowy b10.
to jest podłączone pod jeden topik 16A?
(at)freitek Czy podłączenie laptopa bez listwy również sprawia że RCD zadziała? Co to za listwa zasilająca? Czy w gniazdku masz bolec połączony z PE? Natomiast co do samego wyłącznika różnocowoprądowego, jest on połączony z członem nadprądowym. Znając jakość wykonania tego Legranda, część nadprądowa już się wytopiła i przegrzała, uszkadzając resztę...
Dziwna sytuacja. Przepaliło rezystory ograniczające udar prądowy, mimo, że wcześniej napięcie na kondach było ok 320V, po podłączeniu zasilania płytki strzeliły :/ oraz wywala wyłącznik nadprądowy sieci. Rezystor R39 przepalony, dałem mocniejszy, grzeje się strasznie, R38 w porządku. Coś z T9 ?
a tzw. "es" nie jest zabezpieczeniem przeciwporażeniowym, różnicówka to zupełnie co innego To jest wyłącznik nadprądowy.
Co do zasady, wszystkie obwody sprowadzasz do rozdzielnicy. Każdy typ przyczepy jest inny, więc trudno coś na odległość doradzić. Pytanie w pierwszym poście dotyczyło gniazda oraz zabezpieczenia, a w kolejnym pytasz jak to połączyć. Instalacja 230 V w przyczepie kempingowej/kamperze oprócz wyłączników nadprądowych wymaga również wyłącznika różnicowo-prądowego...
Mam taki problem. Wyłączyłem zabezpieczenie różnicowo prądowe 3f po którym są podłączone 1f nadprądowe B16 i B20. W momencie wyłączenia był włączony komputer. Po kilku sekundach włączyłem różnicówkę i coś strzeliło w komputerze oraz rozłączył B20. Teraz za każdym razem rozłącza nadprądowy B20. Podejrzewam, że padł zasilacz, ale czekam na sprawdzenie...
Niby da radę. Jednak bramę garażową dałbym na osobnym RCD, może od razu z członem nadprądowym.
wyłącznik nadprądowy podłączenie różnicowy nadprądowy linka nadprądowy
monitor orion somfy dexxo problemy instrukcja alarm silicon
manta 55lua69k blokada operatora samsung
MotorLift 500 – dioda LED mruga, napęd nie działa, fotokomórki, krańcówki, kody błędów PTC uszkodzony – diagnostyka, objawy i wymiana w sprężarkach, falownikach, EV