Tak.
Witam Chodzi o to aby oba głośniki wychylały się w tę samą stronę, jak będą w przeciwfazie to jak jeden będzie się wychylał do przodu to drugi w tył i teoretycznie fale wyemitowane przez oba głosniki się zniosą. Objawia się to brakiem basu. Jeśli łączysz głośniki równolegle to łączysz plus z plusem i minus z minusem, jak szeregowo to plus jednego z...
Użyj zwrotnicy basowej (dolnoprzepustowej). W najprostszym przypadku jest to cewka podłączona szeregowo z głośnikiem.
Minimalna impedancja obciążenia wzmacniacza ogranicza. Jak by KEFQ950.były 8 om to wtedy można połączyć do wzmacniacza równolegle głośniki sufitowe (połączone dwa szeregowo)
Muisz połączyć je szeregowo
Moce poszczególnych głośników przenoszących różne pasmo częstotliwości w kolumnach się nie sumują.
Witam. Połączenie na zdjęciu kolegi THD78 to WSTĘP do wykonania trójdrożnej kolumny głośnikowej. Należy zakupić lub zrobić odpowiednią zwrotnicę i gotowe. Na upartego można zastosować prosty układ ze zdjecia a kondensator opisany ? dobrać z zakresu od 6,8uF do 20uF. Rezystor dodać szeregowo do głośnika wysoko tonowego a kondensator 2.8uF zamienić na...
Ciężka sprawa podłączyć nieparzystą liczbę głośników. Najtaniej to bym zrobił tak: 2 głośniki połączone szeregowo podłączone do jednego kanału i 3 głośniki połączone szeregowo do drugiego kanału (wszystkie głośniki 4 ohm).
Przede wszystkim żeby nie spalić końcowki mocy musiałbyś podłączyć głośniki szeregowo (upierając się przy rozwiązaniu bez wzmacniacza) czyli tak jak na rysunku B. Moim zdaniem nie będą wtedy potrzebne żadne rezystory - powinno być ok. Zwróć uwagę na odpowiednie fazowanie głośników. Mają one jedną z końcówek oznaczoną jako +. Łącząc szeregowo - podłącz...
Witam szukam i szukam i nie mogę znaleźć odpowiedzi na pytanie .. Mianowicie ciekawi mnie czy jeżeli wezmę dwa głośniki np 50w i połączę szeregowo to otrzymam jakby głośnik 100w ? Jak temat w złym dziale to przepraszam Pozdrawiam
Wzmacniacz akustyczny w domofonie posiada zazwyczaj niewielką moc a do tego pracuje dorywczo. Bez obawy możesz podłączyć taki głośnik, efektem będzie większy poziom sygnału. Mogą pojawić się zniekształcenia - wtedy podłącz szeregowo z głośnikiem rezystor np 4ohm, ale wątpie w to, bo jak już pisałem moc jest niewielka Pozdrawiam
Rysunek = schemat. Wobec tego werbalnie : podlaczasz do jednego glosnika kabel ze wzmacniacza o oznaczeniu '+' do zacisku z oznaczeniem '+', nastepnie laczysz zacisk tego glosnika z oznaczeniem '-' z zaciskiem drugiego glosnika z oznaczeniem '+'. Zacisk drugiego glosnika z oznaczeniem '-' laczysz z zaciskiem wzmacniacza z oznaczeniem '-'.
Głośniki powinny być podłączone szeregowo. Na czym polega połączenie szeregowe to sobie kolega doczyta samodzielnie.
Może pójdźmy o krok dalej i przeanalizujmy podłączenie do jednego wyjścia wzmacniacza zamiast 2 to 4 albo 6 głośników przy podłączeniu zarówno szeregowym jak i równoległym na raz. Bez zwrotnic to nie ma sensu, ani to nie będzie grało ani dobrze działało.
Nie lepiej przerobić kolumny na 16Ω? podłączyć głośniki szeregowo. Ten centralny i te duże była by taka możliwość ale trzeba by było zobaczyć jeszcze nisko tonowy jaki jest bo jak 4Ω to nie ma sensu wtedy.
Witam. Podłącz bazę jakiegoś tranzystora NPN poprzez np. 4,7kΩ do sygnału TX EN, emiter do masy, a kolektor poprzez cewkę przekaźnika do zasilania. Wtedy podczas nadawania będzie włączał się przekaźnik. Styki przekaźnika chyba wiesz jak podłączyć szeregowo do głośnika.
Powinieneś podłączyć po dwa głośniki szeregowo (na kanał). Ponadto musisz zapewnić fazowość podłączenia (czerwone wyjście do oznakowanego styku głośnika). Jeśli takiego oznakowania nie ma (przeglądałem, ale nie zauważyłem), głośnik należy tak podłączyć, aby membrana była "wypychana".
2 gałęzie równoległe po 3 szeregowo.
Nadal podałeś błędny symbol-masz jego na froncie lub z tyłu na tabliczce znamionowej. Podłączenie szeregowe czyli po podłączeniu obu głośników dopiero wydobędziesz dźwięk.
jeśli gwizdek jest piezoelektryczny to nie ma oporu, tylko liczy się opór basa. więc jeśli jest piezo to nie podawaj oporu, jeśli zwykły to zmień opór na 8 ohm. przy połączeniu szeregowym najlepiej łączyć podobno głośniki.
Witam Jezeli glosniki mają 8R to mozesz polaczyc je rownolegle, jezeli natomiast mają 4R to zostaje tylko lączenie szeregowe POPZDRAWIAM
Witam Należałoby podłączyć głośniki szeregowo. Niczym to wówczas nie grozi - czyli jeden kabelek z jednego głośnika (nazwijmy go nr1) do wyjścia wzmacniacza, drugi kabelek z głośnika (nr1) do głośnika (nazwijmy go nr2) drugi kabelek z głośnika (nr2) do do wyjścia wzmacniacza. Powodzenia.
Jak pisałem wyżej, wszystko z przypadku. Jak pasuje to nie wnikaj i zostaw.
Hmmm wypadkowo masz ok 1,8R :).Podłącz głośniki niskotonowe szeregowo i będzie ok.... Dobrze że ten eltron jeszcze działa .
Szeregowo: + jednego -> - drugiego
Możesz spokojnie podłączyć te głośniki jedynie musisz przedtem przemyśleć jak podłączysz te głośniki - szeregowo czy równolegle. Wypadkowa impedancja głośników nie powinna być niższa niż podana impedancja obciążenia wzmacniacza. Zazwyczaj jest to napisane przy wyjściu głośnikowym wzmacniacza. Nie radziłbym podłączać obciążenia 4 Ohm do wzmacniacza zaprojektowanego...
Czy wysoko- tonowy w moim przypadku nadal ma być podpięty w przeciw- fazie jak na schemacie? Tak, nadal ma być podłączony w przeciwfazie.
Czyli jakby są podłączone szeregowo? Tak dokładnie Dokładnie to równolegle a nie szeregowo.
Jak to zrobić? No jak to jak przecież sam autor napisał wcześniej jak to zrobić. Głośnik + cewka odpowiednik tego głośnika szeregowo to tak jakby podłączyć dwa takie same głośniki szeregowo Bo nie dość, że nie potrafi odpowiedzieć na zadane pytanie: Jakie kolumny? Jakie głośniki? Jakie zwrotnice? Jaki wzmacniacz? To odpowiada na jedną dziesiątą tego...
Podłącz głośnik testowy poprzez kondensator (elektrolit szeregowo) . W przypadku uszkodzenia stopnia końcowego składowa stała zasila głośnik i go uszkadza i sprawdź wtedy.
Jak podłaćzysz 2 głośniki szeregowo o inpedancji 4 ohm to będziesz miał 8ohm jak podłączysz je równolegle to będziesz miał 2 ohm. Szeregowo 2 głośniki 8 ohm -> 16ohm Równolegle 2 głośniki 8 ohm -> 4ohm poradzisz sobie?
Na oko to podłącz je szeregowo do wzmacniacza, ale do głośnika 8 Ω podłącz dodatkowo równolegle kilku-kilkunasto watowy rezystor około 20Ω. I odpisz dlaczego? :)
A co jeśli podłącze szeregowo Co podłączysz szeregowo? Głośniki?
... pewnego dnia podłaczylem po dwa glosniki(po 5W kazdy) do jednego gniazdka :roll: no i po paru dniach jeden kanał przestał grac ... Dodam tylko, że jeżeli podłączyłeś je równolegle to impedancja się zmniejszyła dwukrotnie a co za tym idzie obciążenie się zwiększyło. Stąd te padnięte tranzystory. Musisz mieć impedancję głośników nie mniejszą niż...
Głośniki są podłączone szeregowo . Są 2 w każdej kolumnie .
Przy równoległym moc wypadkowa jest suma. Dodaje się. Przy szeregowym jest to moc najsłabszego głośnika. Dodano po 1 Jak masz dwa głośniki 30W i 10W rownolegle masz 70W jak dasz szeregowo masz 10W zestawik.
Bezpiecznie jest tylko w drugą stronę chociaż wtedy tracisz dużo mocy. Ogranicznik prądowy to duże zniekształcenia i straty mocy które muszą być odprowadzone. Zawsze możesz też głośniki połaczyć szeregowo. Praktyka czyni mistrza. Coś tam usłyszysz, coś powąchasz..
Podłączyć bateryjkę 1.5V lub szeregowo 3V i podłączyć pod kolumnę. Wychylenie membramy głośnika niskotonowego do przodu pokaże gdzie jest dodatni przewód - podłączony do plusa bateri.
We wzmacniaczach zasilanych asymetrycznie (pojedynczym napięciem) na wyjściu wzmacniacza występuje 1/2 napięcia zasilania. Aby tę składową oddzielić od głośnika (z wiadomych powodów) stosuje się na wyjściu wzmacniacza kondensator podłączony szeregowo z głośnikiem. Ma Kolega rację - ten rezystor podłączony zanim podłączy się głośnik jest jak najbardziej...
Jest dobrze ? Tak
Witam Na rysunku przedstawiłem połączenie szeregowe głośników. Pozdro
2 głośniki 4Ω połączone równolegle dają 2Ω 2 głosniki 4Ω połączone szeregowo dają 8Ω
Oczywiście że się da zrobić. Połącz te 2 głośniki w szereg (szeregowo) i będzie "hulać".
Nie wejścia, a wyjścia na głośniki w radiu. Podłącz szeregowo. Przy takim połączeniu będzie mniej mocy z radia dla głośników ponieważ przy połączeniu szeregowym zestaw będzie miał 8Ω, a nie 4Ω. Mniej mocy, ale radio będzie miało lżej.
Akumulatory masz podłączone prawidłowo,potencjometr też, do diody Led daj rezystor ok.470 om. Masz źle podłączone głośniki. Teraz podłączone są równolegle, a trzeba je podłączyć szeregowo tzn. z pinu 6 do plusa I głośnika, potem z minusa I głośnika do plusa II gł. i minus II gł. do pinu 8 (analogicznie jak podłączyłeś akumulatory).
Jeśli podłączysz jakikolwiek opór szeregowo z głośnikiem, to impedancja widziana przez wzmacniacz będzie oczywiście większa o odpowiednią wartość. Odrobinę wzrośnie też dobroć całkowita głośnika - Qts - tak jak to opisał Igod tutaj: http://diyaudio.pl/articles.php?id=5 . Spadnie też tzw. współczynnik tłumienia, odrobinę. Nie ma się jednak co przejmować...
Tak się nie robi - głośnik o mniejszej mocy spali się (co właśnie się stało). Aby zmniejszyć głośność, należy w szereg z głośnikiem dodać rezystor kilku- lub kilkunastoomowy o odpowiedniej mocy (5-10 watów) Tylko jeśli tak zrobię, ten drugi głośnik chyba też się przyciszy, bo głośniki są podłączone jakby szeregowo.
tylko w jaki sposób podłączyć ze sobą te 2 GDN 20/80? Oryginalnie, GDNy były łączone równolegle, co dawało wypadkowe 8 omów. Tu nie masz wyjścia i musisz podłączyć szeregowo. Inaczej spalisz wzmacniacz.
Szeregowe połączenie cię ratuje.
Ja u siebie podłączyłem dwa głośniki szeregowo, co dało zsumowanie impedancji i wszystko gra tak, jak powinno zagrać i mam wreszcie należycie słyszalne dialogi. Pozdrawiam.
Głośników NIE ŁĄCZY SIĘ SZEREGOWO! Powód jest prosty: głośniki łączone szeregowo powodują BRAK TŁUMIENIA REZONANSU. Tu masz przykładowy wykres impedancji głośnika: http://obrazki.elektroda.net/64_11982659... W zakresie niskich częstotliwości widać bardzo wielki wzrost impedancji - to właśnie jest rezonans. Zwykle rezonans jest tłumiony przez niską...
Pierwsza sprawa to impedancja tych głośników. Jeśli WS442 (miałem to, wiem) będzie chodził na głośnikach o impedancji mniejszej niż 8Ω to długo nie pochodzi. A myślę, że te twoje głośniki nie mają 8Ω, jak są to komputerowe to prawdopodobnie 4Ω. Jedynie możesz podłączyć je łącząc szeregowo te głośniki. Druga sprawa to moc. Nie wiem czy...
Witam dziękuje za odpowiedź, problem rozwiązany wystarczyło podłączyć szeregowo głośnik z jakąkolwiek diodą i podłączyć pomiędzy przewody, dzwoni tylko w trakcie wywołania a poźniej milczy. Temat uważam za zamknięty
Jeśli tył jest połączony równolegle (głośniki 16 z głośnikami 10), to i tak cud, że to radio jeszcze działa. Do głośnika 4Ω podłącz szeregowo rezystor 4Ω, co powinno ograniczyć moc wydzielaną w głośniku o połowę. Druga połowa wydzieli się w rezystorze. Rezystory powinny mieć moc minimum 10W. Mniej skomplikowane rozwiązanie to odłączenie głośników...
Mysle ze twoj sposob nic Ci nie da. W zaleznposcijak to podlaczysz uzyskasz taki sam efekt jak bys podlaczyl rownolegle albo szeregowo. Moge jeszcze dodac ze jak podlaczysz je szeregowo tobez obaw mozesz je podlaczyc; bedzie gralo ciszej i tyle,natomiast jezeli je podlaczysz rownolegle to uwarzaj bomozesz spalic sobie wzmaka jakpodkrecisz za mocno
Rozumiem że mam podłączyć po 2 głośniki do każdego wejścia? Tak tylko masz je podłączyć szeregowo i muszą mieć po cztery ohm,nie mniej bo spalisz końcówkę i nie więcej bo stracisz na mocy.
Możesz kupić drugi taki głośnik i podłączyć je szeregowo. :)
Jeszcze raz ci mówię bez obudowy będą ci charczeć te głośniki i nie wykożystasz ich pełnych możliwości ale nie oczekuj też od nich nie wiadomo czego bo te głośniki nie mają większej mocy jak około 20W, odnoszę jeszcze takie wrażenie że nie odróżniasz "charczenia" głośnika od przesterowania wzmacniacza proponuję zrobić ci mały eksperyment: podłącz szeregowo...
Połącz szeregowo po 2 głośniki. Będziesz miał 2 pary po 8Ω.
Czy w kolumnie jest jakaś zwrotnica? Te elementy na schemacie to skąd są? Głośnik 15cm będzie głośnikiem średniotonowym, więc będzie mógł grać w kolumnie, jeśli będzie dla niego oddzielna komora. Czy w kolumnie jest taka komora? Jak nie, to musisz ją zrobić. Co masz za wzmacniacz? Bazując na tych głośnikach najlepszą opcją byłoby zrobienie układu trójdrożnego,...
Witam. Możesz podłączyć 2 głośniki basowe 8Ω szeregowo, nic się nie stanie.
Jak masz głośniki z odciętymi niskimi tonami to raczej jest tam użyta jakaś zwrotnica/filtr a więc raczej nie podłączysz ich szeregowo, bo filtr zadziała również na głośniki na których chcesz mieć pełne pasmo:)
Głośnik 32 Ohm możesz podłączyć w miejsce, gdzie zwykle podłączasz słuchawki na jack. Można również dodać szeregowo rezystor do głośnika, ale musisz być świadomy tego, że moc będzie rozkładać się proporcjonalnie do rezystancji, czyli jeśli np. połączysz szeregowo głośnik 32Ohm i rezystor 64Ohm, to tylko 1/3 mocy zostanie przetworzona na dźwięk w głośniku,...
Zwrotnica nie sumuje "oporów" głośników, tylko sygnał wejściowy dzieli na w tym przypadku na trzy części, które w zależności od częstotliwości wchodzą do basowca, średniotonowca i wyskokotonówki. Także nie martw się tam nie ma prądów stałych i nie można tego traktować jak byś połączył szeregowo trze oporniki. No chyba że podłączysz szeregowo te głośniki...
Podłączając równolegle dodatkowe głośniki, zmniejszasz wypadkową impedancję, co prowadzi do uszkodzenia końcówek mocy. Z kolei po podłączeniu szeregowym głośniki będą grały bardzo cicho. Z tego zestawu nie wyciśniesz już nic więcej.
No tak - wiadomo. Ale czy można podłączyć szeregowo głośnik szerokopasmowy (4 Ohm) i wysokotonowy (też 4 Ohm) i "zapomnieć" w ogóle o zwrotnicy? Jakie to będzie miało konsekwencje?
Witam!! Mam głośniki Pioneer TS-A6961R z tyłu na półce podpięte pod radio Sony CDX-GT100. Podpięte są prawy tylny i lewy tylny. Problem tkwi w tym, że zdecydowanie więcej basu jest gdy przekręce na jeden z kanałów, tzn L lub P, a gdy grają na stereo to jest go mniej. Czy podpięce ich szeregowo da więcej basu bo wtedy chyba będą grać jako 2ohm? Tyle,...
Dzięki za odpowiedź. Jedyne informacje jakie znalazłem o tym zestawie były po turecku. Pierwszy raz robię radiowęzeł. Wszystkie głośniki połączyć szeregowo?
Jeśli głośnik jest 2x4 ,to musisz go podłączyć szeregowo ,a nie równolegle .
Nie ustawiaj żadnego napięcia bo spalisz głośniki! Podłączasz je pod 2 lewe zaciski, czyli "0" i "4Ω". I to wszystko. Nic więcej nie rób.
np 4 kolumny po 8ohm mogę podłączyć ? Można. Przeczytaj dokładnie co o tym napisałem w poprzednim poście. A ogólnie te wszystkie głośniki nie mają jakiejś porażającej mocy Tu nie chodzi o moc kolumn, bo ta dla wzmacniacza jest nieistotna, w żaden sposób go nie obciąża. Wzmacniacz obciąża impedancja kolumn i ta nie powinna być niższa (przynajmniej znacznie!)...
Tylko jak to tak podłączysz to masz obciążenie wzmacniacza coś koło 5Ohm. Byś musiał się dowiedzieć czy ten tuningowany wzmacniacz może pracować na 4Ohm. Jak podłączysz szeregowo głośniki różnego typu i różnej mocy to ten słabszy się spali w momencie gdy ten większy nie dostanie nawet mocy nominalnej. Chyba że jesteś pewny, że moce tych małych głośników...
witam, proszę o schemat jak podlaczyc 2 glosniki szeregowo ?? a jak rownolegle ? bo niewiem jak wyjsc ze wz,macniacza , wielka prosba , czekam na szybką odpowiedz
Teoretycznie zgadzam się, tylko że ja w ogóle nie używam żadnego wzmacniacza. Rozumiem że jeśli wejście wymaga 8Ω to można podłączyć szeregowo dwa głośniki 4Ω. Jeśli moc wyjściowa urządzenia wynosi 4W to można podłączyc szeregowo dwa głośniki po 5W każdy? Dodano po 1 Teoretycznie zgadzam się, tylko że ja w ogóle nie używam żadnego wzmacniacza....
Głośniki 4Ω można podłączyć, ale po dwa polączone szeregowo na kanał, czyli razem 4 szt.
We wszystkich kolumnach, które dotychczas naprawiałem żarówka była podłączona na samym końcu, szeregowo z głośnikiem. Np. Beyma czy Dexon. A co do żarówki to mała samochodowa z kierunkowskazów 12V 11W jest stosowana w każdym zestawie. Pozdrawiam i powodzenia!
Głośniki szerokopasmowe to GD 7-16/10/1, 10-tka w tym miejscu oznacza moc głośnika ( co widać na zdjęciu, lekko przytarte 0, za 1.). Zależnie od podłączenia tych głośników (równolegle/szeregowo ), moc będzie taka sama, zmieni się impedancja. 20W 4Om, 20W 16Om. Moc głośnika wysokotonowego w tym układzie jest pomijalna. Tonsil oznaczenia głośników wysokotonowych...
Można podłączyć szeregowo z głośnikiem opornik np. 0,1oma odpowiedniej mocy i mierzyć oscyloskopem spadek napięcia na nim , z prawa Ohma można policzyć prąd
Ktoś tam na górze głupoty pisze. Głośniki bez problemów mogą pracowac w jednej obudowie ,pod warunkiem że będą podłączone szeregowo bądź równolegle. Układ głosników dobry ,pamietaj że głośniki powinny być od siebie około 1.5 cm
Wszystko działa. Coś musiał kabelek źle łączyć przy podłączeniu szeregowym.
Nie są filtrowane. Sygnał od zacisków, jest podłączony bezpośrednio do nich. Oczywiście oba GDNy połączone ze sobą równolegle. GDW i GDWK są dopiero filtrowane za pomocą kondensatorów szeregowo do nich podłączonych.
Witam ponownie. Mam znowu pytanie.Czy mogę podłączyć do toski 2 głośniki 4 ohm szeregowo do np. lewego kanału i 2 głośniki 6 ohm szeregowo do prawego kanału ??
Wszystkie głośniki podłączone są szeregowo
Ten drut na cewce musisz odwinac i nawinać cienszy. Sprobuj jakiś φ 0.3 mm . Nawiń tyle ile się da - jezeli miernik bedzie wychylal sie za duzo - to odwijasz zwoje i znow próba... No i podłaczyc musisz szeregowo do glosnika.
Pytanie podstawowe - Po co? Jak sam słusznie zauważasz ; zestaw ma możliwość podłączenia w systemie 2.1, więc NIE JEST przystosowany do żadnej innej opcji. Podłączenie dodatkowych głośników może spalić końcówki (połączenie równoległe) lub (przy podłączeniu szeregowym) - pracować będzie, ale z OK dwu-krotnie mniejszą mocą. Ergo - bez sensu...
Sprzęt podłączyłeś 25mm² do aku, ale przewód od alternatora został stary. Nigdy nie był on przewidziany do pracy ciągłej z maksymalnym /70A/obciążeniem. Wymienisz na 90A ale przewód pewnie zostawisz?. Na początek zrób do końca porządek z przewodami a dopiero zabierz się za wymiany altka i aku. Niestety bilans prądowy już zachwiałeś i nie wiem czy...
Jak to pierwsze, to lepiej kup gotową zwrotnicę. Np. tu: http://www.janbo.com.pl/zwrot_dwu.html Do twoich kolumn, to może być ta: J-2 ( http://www.janbo.com.pl/katalog/j-2.jpg ) W najprostrzej wersji będzie to cewka podłączona szeregowo do głośnika niskotonowego i kondensator podłączony szeregowo do głośnika wysokotonowego. Wartości elementó znajdziesz...
Z NE555 wychodzi prostokąt, wystarczy, że użyjesz NPN z głośnikiem w emiterze i rezystorem szeregowym.
Witam, mam oto takie pytanie : czy powinno się stosować kondensatory w celu zabezpieczenia przed spaleniem głośnika w samochodzie ? Jeżeli tak to poprzez podłączenie szeregowe czy równloegłe ?
Żarówka pełni rolę zabezpieczenia głośnika wysokotonowego, przy okazji nieco stłumi wysokie tony. Bez niej oczywiście możesz podłączyć i wszystko będzie dobrze działało. Jeśli jednak chcesz ją zastosować to należy ją podłączyć przed kondensatorem (pomiędzy terminalem, a kondensatorem) oczywiście szeregowo. Podłączenie za kondensatorem spowoduje zmianę...
Podłącz do dowolnego wzmacniacza włączając szeregowo z głośnikiem kondensator o poj. nie większej jak 10uF (4,7 lub 2,2). Możesz też podłączyć bezpośrednio do wzmacniacza, pod warunkiem wyłączenia wszelkich podbić sygnału (loudnes itp.), oraz jeśli to możliwe ustawienia regulatora basu na min. Oczywiście siły głosu trzeba użyć z rozsądkiem, tylko taka...
Czy można podłączyć np dwa głośniki 8Ohm (jednakowej mocy) szeregowo i czy one będą pracowały jak powiedzmy jeden 16 ohmowy, Tak, można bez obawy :D Pozdrawiam.
kondziora podłącz szeregowo do głośnika i oczywiscie nie elektrolityczny pozdrawiam
Możesz, podłącz głośniki szeregowo, tzn - jednego głośnika z + drugiego a pozostały + i - do wzmacniacza.
robię głośnik przenośny z kolumny od wieży 6 ohm 6Ω, to wartość obciążalności wieży, czy wartość oporności kolumny ? Czy przypadkiem, ten wysokotonowy nie jest podłączony przez kondensator/ zwrotnicę ?
Dokładnie! PS: poczytaj o podłączeniu równoległym i szeregowym głośników
Nóżka nr 1 to zasilanie scalaka 13V nr 6 wejście sygnału m.cz nr 10 wyjście sygnału m.cz nr 9 to masa do nóżki 10 szeregowo przez kondensator podłącz głośnik schemat http://cbtricks.com/radios/cobra/19dx_iv...
Tak, tylko wysokie tony będą osłabione (8Ω). Podłączone oczywiście przez zwrotnicę lub głośnik wysokotonowy przez szeregowy kondensator stały 2,2÷4,7µF. Moc głośnika niskotonowego musi być co najmniej taka jak wzmacniacza (25W), aby się nie uszkodził przy głośnym słuchaniu.
ale o rząd wielkości, abym mógł dobrać na oko jakiś potencjometr 100 omowy potencjometr radziłbym wypróbować , oczywiście podłączony szeregowo ze słuchawkami.
Najlepiej szukaj monoblocka i najtaniej wyjdzie Blaupunkt(nie wiem czy teraz jest na allegro).Innym wyjściem jest zakup 1502 i podłączyć do mostka ale głośniki spiąć szeregowo(8 ohm) .Mocy mu na tym obciążeniu napewno wystarczy,a jak zmienisz kiedyś głośnik to ten wzmak obsłuży prawie wszystko.
głośniki równolegle szeregowo głośniki szeregowo niskotonowe głośniki szeregowo oporność
hikvision orange sprężyna siłownika krups obciążenie klimy
bojler elektryczny blaupunkt telewizor
Jak sprawdzić stacyjkę w skuterze Rex 500RS 4T? Resetowanie Motus Scooty 10 Lite 5. generacji: Instrukcja