Jak to zrobić? Hotem podgrzać rdzeń układu.
Użyj hota, a nie jakiejś suszarki, nastaw 200st. C i podgrzej rdzeń układu graficznego przez 10 sekund. Poczekaj aż ostygnie i włącz komputer.
Jeśli płyta na AMD, to sprawdź mostek północny częste awarie objawiające się takim zachowaniem. Wystarczy dla celów diagnostycznych podgrzać rdzeń tego układu.
Na podstawie zamieszczonych zdjęć można powiedzieć, że padł układ grafiki. Problem z VGA i HDMI potwierdzają to, dodatkowo grafiki z tej rodziny często padają . Diagnostycznie możesz podgrzać rdzeń układu do ok.300 stopni przez parę sekund - możliwe, że laptop wystartuje poprawnie - metoda ta jest mniej skuteczna w przypadku ATI/AMD w porównaniu do...
W tych laptopach często pada płyta główna przez kiepskie prawie pasywne chłodzenie NB i GPU. Najczęściej awarii ulega mostek północny NF-SPP-100-N-A trochę rzadziej grafika GF7. Jednak oba układy posiadają wadę fabryczną naprawa tylko przez wymianę na nowe bez wady najlepiej kompletu NB i GPU. Zamiast wymieniać w ciemno taśmę LCD podgrzej rdzeń układu...
Podłącz do zewnętrznego ekranu i napisz czy jest obraz to wyeliminuje ewentualne uszkodzenie układu graficznego. Kolega poniesie odpowiedzialność za swe słowa? Oczywiście, że nie. Dlatego pozwala sobie produkować farmazony publicznie... Na 99% uszkodzony jest układ graficzny. Wystarczy prosty test, by się o tym przekonać. Należy podgrzać rdzeń układu...
Reflow mostka północnego z wbudowaną grafiką ,, się opłaca jaki koszt ??? Żaden reflow nie jest tu potrzebny. Trzeba podgrzać tylko sam rdzeń układu i jest to metoda diagnostyki uszkodzenia mostka. Po podgrzaniu rdzenia mostka laptop podziała tylko chwilę (o ile rzeczywiście to w nim leży problem), docelowo układ i tak należy wymienić na nowy, co jest...
Najprawdopodobniej uszkodzeniu uległa karta graficzna. Jeśli masz możliwość rozbierz, zdejmij radiator z karty graficznej, podgrzej diagnostycznie rdzeń układu. Jeśli komputer wstanie to znaczy że układ do wymiany. Jeśli nie masz możliwości podgrzania bo brak Ci sprzętu to najlepiej serwis.
Przy reballingu układ grzany jest 3 razy.. zakładając scenariusz że po 2 miesiącach układ pada i wygrzany jeszcze raz wydaje "ostatnie tchnienie" w takim razie lepiej jest wygrzać układ niż robić reball? bo przy wygrzaniu grzanie jest tylko jedno wiec mniej szkodzi chipowi.. Skoro przyczyną usterek nie są zimne luty pod układem ale sam układ a pomaga...
Grafika Radeon HD5470? Jeśli tak, to podgrzej diagnostycznie rdzeń układu grafiki i sprawdź efekt.
160 stopni - 1 minuta i powinno wystarczyć... tylko musisz podgrzewać prostopadle i sam rdzeń układu.
Podgrzej rdzeń układu to się dowiesz czy padł.
Potwierdzam jak wyżej, samym Hotem możesz tylko diagnostycznie podgrzać rdzeń układu i sprawdzić, czy płyta ruszy.
Jest sposób - podgrzanie rdzenia układu przez 10 sekund temp. 200st. C.
Masz możliwość - podgrzej rdzeń układu 216-0674026 (hd3200). Najlepsza do tego jest stacja hotair.
Można delikatnie podgrzać rdzeń układu graficznego, lub go przekulkować. Oczywiście to wszystko po wykluczeniu błędów software' owych.
Może jakbym podgrzał VGA lutownicą na gorące powietrze to by mu przeszło? To właśnie jest podgrzanie diagnostyczne. Dzięki takiemu zabiegowi możemy dowiedzieć się czy podgrzany układ jest przyczyną problemów. Jeśli po grzaniu rdzenia układu komputer uruchomi się i będzie pracował normalnie tzn. że ten właśnie układ wymaga wymiany. Układ po podgrzaniu...
Podgrzać rdzeń układu graficznego na karcie do ok 220 stopni przez ok. 10 - 15 sekund. Ze sterownikami nic nie zdziałasz ewentualnie tylko tryb awaryjny.
Grafika do wymiany. Na pewno układ z wadą lub uszkodził się poprzez braku konserwacji układu chłodzenia. Podgrzeje rdzeń być może zaskoczy obraz. Widać, że już ktoś ją grzał.
Podgrzej rdzeń układu graficznego temperaturą 200 stopni przez 10 sekund. Zamontuj radiator i zobacz czy laptop działa poprawnie. Jeżeli tak to układ do wymiany.
Kiedy i dlaczego był w serwisie? Pozostaje sprawdzenie mostu poprzez podgrzanie rdzenia układu hotem. Jeśli po tym zabiegu komputer się uruchomi to znak że mostek jest do wymiany.
Obraz na zew. monitorze niczego nie przesądza. Za obraz na matrycy odpowiada osobny blok GPU. Jak chcesz mieć pewność podgrzej rdzeń układu. Jednak to pewne widziałem tak wiele razy.
Rozłożyć, podgrzać rdzeń układu graficznego (jakieś 10 sekund przy 400 stopniach i dużym nadmuchu - nie ma mowy o żadnym rozpływie cyny), jeśli wstanie z obrazem to układ graficzny do wymiany.
Podgrzej rdzeń na grafice w ramach testu - prawdopodobnie układ do wymiany
Wygląda więc na usterkę grafiki - podgrzej rdzeń układu Hot-Air'em (200st.C, 2-3 sekundy). Jeśli laptop się uruchomi, grafika ewidentnie do wymiany. Jeśli nie - trzeba wykonać szczegółową diagnostykę.
Czy Laptop nie powinien (jak PC) odpikać, że np brakuje mu karty graficznej? Nie koniecznie. Jeśli laptop posiada płytę Compala LA-3581p i dedykowaną grafikę, to masz do czynienia z dwoma wadliwymi układami. Podejrzewam uszkodzenie grafiki. W celach diagnostycznych można podgrzać rdzeń układu.
Tak zapewne padła grafika. Aby to potwierdzić zdemontuj radiator i podgrzej rdzeń układu graficznego do ok. 180stopni przez ok. 1 minutę. Jeśli laptop się uruchomi wada fabryczna GPU. Do wymiany na nową poprawioną wersję DC+09.
Witam! Zielony układ z logiem nvidia żeby był widoczny musisz zdemontować chłodzenie. Po podgrzaniu rdzenia układu powinien wstać na chwilę jak się nie podniesie to sam nic nie zrobisz. Nie traktuj grzania układu jako naprawy to tylko diagnostyka .
Miałem podobny przypadek z Acerem na układzie AMD. Różnica była taka że podczas pracy na zewnętrznym monitorze Windows wysypywał się BSOD'em w normalnym trybie. Jedynie po deinstalacji sterownika grafiki można było działać normalnie. Diagnostyczne podgrzanie rdzenia układu ostatecznie rozwiało wątpliwości.
Duże prawdopodobieństwo uszkodzenia układu karty graficznej. Jeżeli posiadasz stację na gorące powietrze, to w celach diagnostycznych spróbuj podgrzać rdzeń układu graficznego temperaturą 200°C przez 10 sekund. Zakładam, że posiadasz wersję z kartą graficzną opartą o układ firmy nvidia. Poza tym zdjęcie jest wklejone niezgodnie z regulaminem forum.
Podgrzałeś diagnostycznie rdzeń układu grafiki jak Kolega wyżej zasugerował?
Podgrzać rdzeń układu go 7300 do temp ok. 180 stopni przez 1 – 2 min., Jeśli laptop będzie działał to układ do wymiany na wyprodukowany od roku 2009. Na elektrodzie jest sporo postów o wadzie fabrycznej układów GF serii 6, 7, 8 wyprodukowanych przed 2009 rokiem.
Najprawdopodobniej uszkodzony układ grafiki. Podgrzej diagnostycznie rdzeń układu grafiki (nie mylić z reflow układu!) i sprawdź czy będzie poprawa.
Przyczyną okazał się układ Radeon IGP 215-0752007. Podgrzanie diagnostyczne rdzenia układu umożliwiło sprawne uruchomienie komputera.
Aby potwierdzić uszkodzenie grafiki podgrzej rdzeń układu graficznego do temp. ok 220 stopni. Jeśli laptop uruchomi się normalnie to do wymiany układ GPU G84-600-A2 na karcie grafiki. Szukaj serwisu, który zamontuje nowy poprawiony układ bez wady fabrycznej najlepiej z 2010r i daje gwarancję od 5 miesięcy do roku.
Witam! W 20 minut to ten serwisant co najwyżej podgrzał rdzeń chipsetu i na chwilę układ się podniósł. Trwałym usunięciem usterki jest tylko wymiana chipsetu na nowy. Inne zabiegi to tylko przedłużenie agonii laptopa. Koszt wymiany chipsetu powinien sie zmieścić w 400 do 500zł zależnie od długości gwarancji na usługę.
Profilaktycznie podgrzać nie znaczy zrobić Reflow. Często wystarczy temp ok 160 st. żeby podgrzać rdzeń układ wstanie (na jakiś czas). Suszarka do włosów na wylocie w odległości ok 1-2cm ma 110st. Można lekko zakryć otwór na górze i temperatura się zwiększy. Oczywiście to taka prowizorka. Nie masz nic do stracenia, a też nic taką temperaturą nie popsujesz....
Podgrzać rdzeń mostka i układ BGA?
Delikatnie podgrzać układ graficzny (rdzeń układu) gorącym powietrzem przez 10-15 sekund. Jeśli wstanie to pada na grafikę. Poza tym to najprawdopodobniej jej wina, skoro nawet windows się łąduje.
Prawdopodobnie do wymiany wadliwy układ grafiki Nvidia GF7400 na nowy pozbawiony wady fabrycznej wyprodukowany po 2009 r. Aby to potwierdzić podgrzej rdzeń układu graficznego do ok 180 - 200 stopni przez ok 20 sekund. Jeśli laptop zadziała poprawnie to układ grafiki jest uszkodzony i wymaga wymiany. W tym modelu często padają laminaty płyty głównej...
Można to sprawdzić programowo, np. powerstrip, everest. Rozchodzi się o to, by program prawidłowo wyświetlił nazwę matrycy. Biorąc pod uwagę statystykę wadliwości G86-730-A2 skłaniam się ku niemu. Problemem rodziny tych układów są zimne luty między rdzeniem, a laminatem transportowym. W zależności od temperatury układu i płyty głównej przerwy w obwodach...
Uszkodzona karta radeon 6370 a dokładniej układ 216-0774207. Podgrzej diagnostycznie rdzeń układu hotem (około 220C przez 20sec) i pewnie karta odżyje na kilka dni. Nie zmienia to faktu, że układ do wymiany.
Wystarczy podgrzać hotem sam rdzeń układu, bez upłynniania kul pod układem. Jak po podgrzaniu wstanie to układ niestety do wymiany.
Platforma z felerną grafiką Nvidii. Masz stację HOT-AIR? Jeśli tak, to podgrzej diagnostycznie rdzeń układu grafiki i sprawdź czy obraz się pojawi.
Można diagnostycznie podgrzać hotem sam rdzeń układu.
Wygląda na problemy z NB lub GPU. Ewentualnie brak jakiegoś napięcia w obwodach zasilania. Czy jak laptop działał to czy się przegrzewał? Spróbuj podgrzać HotAirem rdzeń / układ SIS M672 - U29
Widzę dwa możliwe scenariusze: 1. Za jakiś czas wysypie się sterownik na dobre i przy włączaniu systemu będziesz atakowany BSOD'em. Prawdopodobnie będziesz jeszcze w stanie dłuższy czas pracować w trybie VGA czyli w rozdzielczości skandalicznie niskiej. 2. Któregoś dnia po uruchomieniu komputera nie zobaczysz niczego na matrycy. Wtedy rozłożenie komputera...
Układy graficzne o dużym TDP (poziomie wydzielanego ciepła) są podatne na awarie. Szczególnie po kilku latach eksploatacji. Mało profesjonalna i bardzo krótkotrwała naprawa polega na podgrzaniu rdzenia układu graficznego, w ten sposób utracone połączenia zostają przywrócone na jakiś czas. Zwykle takie podgrzanie jest robione w celu zdiagnozowania usterki....
Uszkodzenie polega na odklejeniu ukladu BGA. Podgrzej hotair rdzeń układu grafiki lub/i mostka i sprawdż efekt, jeśli laptop ruszy to bez reabailingu układu się nie obejdzie.
Podgrzej diagnostycznie rdzeń układu grafiki (temperaturą 200°C przez kilka sekund). Jeśli po tej operacji obraz pojawi się, to układ grafiki do wymiany na nowy.
Prawdopodobnie uszkodzony mostek północny MCP67. Aby potwierdzić tą usterkę podgrzej rdzeń układu do temp 180 stopni przez ok. 30s (max do 1 min)- zazwyczaj takie wskrzeszenie pomaga na kilka dni. Jeśli laptop uruchomi się normalnie to masz do wymiany mostek MCP na nowy poprawiony, z co najmniej 2009r. Wtedy pozostaje Ci szukać dobrego serwisu, który...
Kupno płyty, już w obojętnie w jakiej cenie = 99,9% z takim samym, uszkodzonym układem graficznym. Pomimo wielkich napisów że sprawna - jest sprawna tylko na chwilę. Wystarczy rdzeń układu podgrzać i płyta już wstaje, więc szybcikiem na alleg... Niestety, o sprawnej płycie możesz pomarzyć. Koszt grafiki - sprawdzisz nawet na allegro, wpisując jej model,...
Radiator dociskał układ do płyty i wszystko było ok puki nie odkręciłeś go. Prawdopodobnie masz pęknięte kulki BGA pod układem lub między rdzeniem a powierzchnią układu. Można to czasami stwierdzić poprzez podgrzanie układu hot-airem. W pierwszym przypadku pomoże reballing układu, w drugim niestety tylko jego wymiana. Co do termopada, to powinien on...
Wygrzanie układu, postawienie nowych kulek nic nie dadzą. Uszkodzony jest rdzeń i tylko wymiana układu usunie usterkę. Dla potwierdzenie podgrzej sam rdzeń grafiki i wtedy włącz laptopa - jest to metoda na potwierdzenie usterki. Przeważnie pomaga ale nie zawsze. Rdzeń pozostaw w spokoju, nie on jest problemem tylko jego połączenie z laminatem transportowym....
Odeślij laptopa sprzedającemu. Zażądaj od serwisu usunięcia usterki może to być trudne szczególnie, jeśli na gwarancji nie jest wyszczególnione, co faktycznie zrobili. Podgrzej rdzeń układu GPU do temp 170 stopni przez ok. 2 minuty, jeśli to układ to laptop podziała chwilę. Nowy układ znajdziesz np tu http://www.kocham-basie.pl/nvidia-gfgo74...
Wyjmij płytę główną z laptopa i podgrzej rdzeń układu nVidia GeForce Go 6100 do temp ok. 180 – 200 stopni przez 1 – 2 minut (w tym modelu ten układ znajduje się chyba pod górną częścią obudowy palmrest (pod klawiaturą)). Po wygrzaniu podłącz matrycę i uruchom laptopa, jeśli obraz pojawi się na matrycy to masz to wymiany G6100 na nowy poprawiony...
W takim razie jest to problem z grafiką. Dla pewności wylutuj U27 i zmierz ponownie napięcia. Jeśli będzie bez zmian, to podgrzej diagnostycznie rdzeń układu grafiki temperaturą 200-220°C przez kilka sekund i sprawdź czy podświetlenie się pojawi.
oczywiście zdjąć zabezpieczenia mostka które są na narożach Oczywiście, że nie! Ty masz podgrzać sam rdzeń układu! Ale to i tak bez sensu, bo grzanie w przypadku mostów Intel'a nie pomaga. Prędzej reflow może pomóc (o ile problemem są połączenia między układem a płytą), ale do tego trzeba mieć przynajmniej preheater.
Typowa przypadłość tego modelu to uszkodzony układ grafiki G86-735-A2. Możesz podmienić matrycę jeśli to nie pomoże (brak obrazu lub inne zakłócenia) to podgrzej diagnostycznie rdzeń układu. W przypadku gdy pojawi się obraz to czeka cię wymiana wadliwego układu na nowy pozbawiony wady fabrycznej.
Przed tobą długa nauka oparta o własne doświadczenie i wnioski wyciągnięte z przegrzanych układów, płyt itd. Jak kolega wyżej napisał o podgrzaniu rdzenia. Taki układ kwalifikuje się tylko do wymiany na nowy. Stawianie kulek i wygrzanie nic nie pomoże. Poćwicz na jakiś złomach bo nowy układ to koszt kilku stówek a może się uszkodzić bardzo szybko.
Po prostu ten heatpipe jest bardzo mocno związany z samym procesorem - myślę, że pasta nie może aż tak trzymać rdzenia z układem cieplnym Może. Podgrzej procesor i ruszaj ciepłowodem na boki to wtedy się odklei tak jak pisali koledzy powyżej. To pasta go tak trzyma na procesorze na 100%.
Obawiam się, że to problem GPU, układy produkowane w tamtych czasach były wadliwe, a do tego trzeba dodać już spory wiek karty. Można podgrzać rdzeń i sprawdzić, czy zadziała. Oczywiście uszkodzony kondensator do wymiany.
Uszkodzony układ graficzny Nvidii. Aby się o tym przekonać podgrzeje rdzeń tego układu do temp 160 – 180 stopni, po takim wygrzaniu prze około 1 min, załóż radiator i uruchom laptopa. Do monitora i matrycy dochodzą różne sygnały z GPU. Więc uszkodzenie jednej linii będzie powodowało powstanie niepoprawnego obrazu tylko na jednym z wyświetlaczu.
Wyjmij chłodzenie i od biedy możesz podgrzać lutownicą, tylko nie w miejscu styku z powierzchnią rdzenia. Co do termopadów to trzeba było zmierzyć oryginalne.
Jak przycisnę delikatnie radiator to laptop się odpala ale na matrycy czarno. Na zewnętrznym monitorze też. Odklejony któryś z układów BGA lub socket. Z tego co widzę na tej płycie siedzi wadliwa grafika nvidii. Podgrzej diagnostycznie rdzeń układu grafiki (200-220°C przez kilka sekund) i sprawdź czy płyta ruszy.
Podgrzać powinieneś rdzeń grafiki - duży układ BGA zapewne z napisem NVIDIA (jeśli grafika jest Nvidii). Podgrzej rdzeń tego chipu aż będzie gorący i odpal kompa - jeśli bezproblemowo wstanie warto powtórzyć doświadczenie (wyeliminować przypadek). Jeśli będzie się to powtarzać - grafika do wymiany. Co do zasilania - raczej nie tu będzie problem - podejrzewałbym...
Proszę o info, czy mogę wrzucić zamiast CMOS baterię CR Na próbę możesz. Jeśli nie przyniesie to oczekiwanego rezultatu, przeprogramuj kość BIOS. Efektu brak. Rozumiem, że powinienem był dogrzać do momentu, jak będzie można lekko poruszyć układ na płycie? Nie. Chodzi o podgrzanie samego rdzenia układu, co wykonałeś. Następnym razem (może uda mi się...
RAM-y podmieniałem bez efektu, czy są jakieś metody podgrzania HOT-AIR-em rdzenia układu BGA ATI i mostka które zlikwidują problem na chociaż rok? Nie posiadam sprzętu aby je wymienić.
Aby sprawdzić płytę powinieneś wsadzić pamięć, procesor, podłączyć monitor po włączeniu powinien pokazać się obraz na monitorze. W tym modelu często ulega uszkodzeniu układ graficzny więc jeśli nie działa warto w celu diagnozy podgrzać hotair`em rdzeń układu.
Witam wszystkich użytkowników Mam problem jak w temacie toshiba satellite pro a200 nic nie wyświetla na kranie. Sprawdziłem zasilanie wymieniałem pamięci i nic. Podłączałem monitor zewnętrzny i tez nic. Na początku miałem podejrzenia co do grafiki i podgrzałem rdzeń układu do jakichś 180 stopni, nic to nie dało (chciałem sprawdzić czy chipset nie jest...
Uszkodzony jest rdzeń układu. Podgrzałeś go i dlatego jest OK. Tylko wymiana na nowy.
wcześniej nie miałem problemu po podgrzaniu układu. Rdzeń się odkleja od układu dlatego grzanie na chwilę pomaga.
Ok. Bo znam takich co suszarką grzali. Możesz go po myciu z tej pasty podgrzać rdzeń i cały układ BGA bez przesady ale zaznaczam że może to zadziałać albo na chwile albo wyrzuci artefakty- krzaczki, linie, przebarwienia na ekranie.
Testowo podgrzej rdzeń chipa grafiki i zobacz czy ruszy. Testowo możesz to zrobić suszarką do włosów. Grzej sam układ. Sprawdzaj na ciepłym rdzeniu z założonym chłodzeniem.
DJ_Dexinter - zerknij do kilku sklepów i zobacz ile kosztuje układ pozbawiony wad (nvidia) szacuję w zależności od typu ok. 200-300PLN (pewne miejsca z nowymi układami oryginalnymi, nie rebale i nie szlify). Wymiana układu niesie za sobą też koszty czasu i pracy, odpowiedniego sprzętu i chemii, nikt tego nie zrobi za przysłowiową złotówkę. Płyta z uszkodzonym...
Mam pytanie, bo nie dawno zakupiłem oto jaki w temacie laptopa w okazyjnej cenie.. Jak zakupiłeś na Aledrogo, to lepiej odkładaj pieniądze na wymianę grafiki bo może długo nie podziałać. Tam co drugi laptop to wystawiony aby wypchnąć po podgrzaniu rdzenia padniętego układu. Przy czyszczeniu, mam nadzieję, pozmieniałeś pastę termoprzewodzącą na nową?
Jak koledzy wyżej napisali - problem z grafiką. Koszt to 400 - 500 zł. lub można spróbować podgrzać układ ( jego rdzeń ) - może odpali.
massi jeśli masz w domu Hot air to ustaw na 180 stopni i podgrzej rdzeń układu graficznego przez jakieś 15 sekund. Poczekaj aż ostygnie i zobacz czy pojawi się obraz. Jeśli się pojawi to układ do wymiany. Jeśli nie masz hot air to w warunkach domowych spróbuj uzyskać podobną temp np. suszarką do włosów lub czymś innym byle nie opalarką do drewna albo...
Jak wyżej wspomniano płyta posiada dwa wadliwe układy Nvidii (mostek północny i grafika). Podgrzej diagnostycznie rdzeń mostka północnego i układu grafiki i sprawdź czy będzie reakcja.
Ogólnie to ciężko stwierdzić, gdzie leży problem. Zwykle w takich kartach padały GPU, bo pracowały one w dość wysokich temperaturach - były to układy z wysokim TDP. Kule też mogą być powodem, ale to mniej prawdopodobne (chociaż nie niemożliwe). Można podgrzać hot-airem rdzeń układu graficznego i sprawdzić, czy karta ruszy, jeśli tak, to problemem nie...
Witam. Mój laptop o modelu hp pavilion dv9000 parę dni temu miał wygrzaną płytę + reballing. Kiedy go uruchamiam słychać, ze windows wchodzi na pulpit, ale sam wyświetlacz jest czarny. Dopiero, gdy po kilku naciśnięciach klawiszy (Fn) + (F4) odzyskuje obraz pulpitu. Jak zrobić aby od razu na stałe uruchamiał się obraz z monitora? Zamiast reballingu...
To stara, awaryjna platforma na wadliwych układach Nvidii. Podgrzej diagnostycznie rdzeń GPU. Jak nie będzie reakcji to podgrzej rdzeń mostka północnego. https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewto...
Standardowo zacznij od sprawdzenia najsłabszego punktu tego laptopa czyli GPU w tym modelu jest QD-NVS-110M-N-A3 z wadliwej serii. Zdemontuj chłodzenie i podgrzej wspomniany rdzeń układu do temp 180 - 200 stopni przez kilkanaście sekund. Gdy układ trochę ostygnie włącz laptopa jeśli pojawi się normalny obraz to układ do wymiany na poprawioną wersję...
Duże szanse, że grafika - stary model, do tego były to awaryjne układy. Możesz podgrzać rdzeń grafiki - jeśli wtedy laptop ruszy, to jest to na pewno problem z grafiką. Jeśli nie ruszy, to nie wyklucza nadal problemu z grafiką lub z czymkolwiek innym.
To zależy jakim Hot-Airem dysponujesz. Wystarczy podgrzać rdzeń do 150-170st.C i układ będzie działał prawidłowo przez jakiś czas.
W moim przypadku było tak samo. Podgrzanie rdzenia i przelutowanie układu nic nie dało ( brak obrazu na matrycy jak i na zewnętrznym ). Wymieniłem układ i wszystko OK. Uszkodzony był na tyle, że żadne zabiegi nic nie pomogły. U Ciebie nie musi tak być, ale jak nie wymienisz to się nie dowiesz.
Rebal, reflow nie ma sensu. Szkoda czasu i kasy. Uszkodzony rdzeń układu i tylko wymiana na nowy pomoże. Podgrzanie rdzenia może uruchomić lapka na krótki czas.
Podgrzej i od razu włączaj. Jak pojawi się obraz to wyłącz. jak się nie pokaże obraz to sprawdź kilka razy. Grzej krócej i wystarczy rdzeń. Jak masz układ MCP to oba mosty i grafika będą zawarte w tym układzie.
Do wymiany G86-770-A2 na układ wyprodukowany po 2009r poprawiony bez wady fabrycznej. Aby się o tym przekonać podgrzej rdzeń krzemowy rdzeń wspomnianego układu do temp 200 - 230 stopni przez kilka sekund. Jeśli czerwone podświetlanie zniknie układ do wymiany na nowy poprawiony.
Moja diagnoza jest następująca: Układ prawdopodobnie nie był wymieniany lecz tylko podgrzany rdzeń. Jeśli nawet to na układ z wadą fabryczną DC08. Żeby to na 100% potwierdzić potrzebna by była dokładna ekspertyza i inspekcja płyty.
Na pewno nie inwerter. 1. to matryca LED 15.6-calowy panoramiczny LED 16:9 1366x768 2. Biały obraz jest podświetlany. jeśli zdecyduje się na hotair - zapomnij o tym pomyśle. Masz grafikę AMD - to nie stare NVIDIE - ubijesz układ na długo przed przetopieniem kulek. Jak chcesz już bardzo użyć hota to 180*C na hocie (tak aby podgrzać do 140-150*C) przez...
Stawiam na uszkodzenie grafiki lub mostka. Nie wiem jak w tym modelu czy mostek z grafiką nie są w jednym układzie. Podgrzej rdzeń grafiki i sprawdź, następnie mostka i także sprawdź. Najlepiej mieć do tego hotaira.
Podgrzej sam rdzeń gpu hot-airem (na niektórych układach nie działa).
Ok nie ma problemu, jutro to zrobię i napisze o efektach. Podgrzałem rdzeń tego większego układu przez ok 5-6 sekund na 200°C. niestety na wyświetlaczu nadal nic się nie dzieje :(. Natomiast na zewnętrznym jest obraz. Mam bardziej przygrzać ten element? Tak jak do reflowa? Chciałbym się również dowiedzieć jak usunąć klej który jest wokół układu?
One nie są przypadkiem na układzie AMD IGP... Jeśli tak to podgrzej diagnostycznie rdzeń.
Kolega Zibii nie czytał najwyraźniej wszystkich postów. Układ jest uszkodzony- podgrzanie rdzenia powoduje ,,naprawienie'' połączeń.
Przy okazji chciałem zapytać się gdzie można znaleźć informację jaki rozmiar kulek daje się do konkretnego układu scalonego (w moim przypadku układy AMD/ATI) Na każdym sicie do danego układu jest wygrawerowany rozmiar kul jakich trzeba użyć do reballingu. czy układy 216-0752001 i 218-0697014 należą do wadliwych serii ? Jeśli po podgrzaniu rdzenia układ...
Rozumie o co ci chodzi wiem o tym układzie, ujawnia się jego problem po przez podgrzanie rdzenia, ja go nie grzałem, wiec wykluczam uszkodzenie układu myślę ze problem leży gdzieś indziej
Witam. Dostałem laptopa jak w temacie - Lenovo G570. Posiada on dwie grafiki Intel HD Graphics 3000 i ATI Mobility Radeon HD 6370. Problem polega na tym, że laptop nie widział tej drugiej karty. Po postawieniu nowego systemu problem pozostał. Zainstalowały się jedynie sterowniki od Intela. Menedżer urządzeń nie widzi drugiej karty. Oczywiście jakakolwiek...
Problem rozwiązany. Po podgrzaniu rdzenia GPU laptop się nie wyłącza. Układ do wymiany. Oryginalny wsad jest w 100% pewny.
podgrzać układ drucik podgrzać układ scalony laptop podgrzać układ
vivaro odpalanie silnika ogniwo słoneczne ładowanie akumulatora opinie mastech
Mercedes W126 300SE – odpala za trzecim razem, KE-Jetronic, przekaźnik KPR, ciśnienie paliwa Wózek Linde L14 zatrzymuje się i wyłącza podczas jazdy - przyczyny i diagnostyka