250W na zasilaczu typu flyback to trochę nie bardzo. Będzie duży prąd klucza, żeby wyciągnąć taką moc. Lepiej rób półmostek bo przy tak dużej energii rdzenia mogą być problemy z indukcyjnością pasożytniczą. Albo forward, bo też generalnie jest stosowany dla wyższych mocy. Do tego chciałbym zauważyć, że UC3843 nie powinno stosować się do topologii flyback...
... i MOSFET N, a nie P. I nie może być sterowany wprost z uC - potrzebny jest duży prąd, żeby szybko rozładować bramkę. Topologia układu ze schematu nawet jest poprawna, ale to jest układ do obniżania napięcia.
Przy transformacji z 5V na 100V musisz sie liczyc z pradem rozruchu w zakresie do 10A wynikajacym z bardzo duzej (przetransormowanej) pojemnosci. Pozniej, kiedy element pracuje w rezonansie prad ustala sie odpowiednio do jego impedancji (rezystancji) oraz napiecia. Niezupelnie prawdziwe jest, co napisal atom1477 , jesli poprawnie steruje sie taki element,...
Najprościej - dwa kondensatory połączone równolegle ładujesz do napięcia U. Przełączasz je na połączenie szeregowe i masz napięcie 2U. W praktyce to wygląda to nieco "skomplikowaniej"
To raczej przypomina układ z zapalarek do gazu. Ten MCR to może być tyrystor. Być może PCR 406 się nada.
3 (brązowy) - 2 (niebieski). 14.7 ohm I pod te wyprowadzenia należałoby podłączyć napięcie z sieci, lecz zastanawia mnie to co napisałeś w #1: Brązowy niebieski = 15.2Ω Tak więc biorąc pod uwagę te dwa pomiary trudno jest udzielić jednoznacznej porady. A miernik był dobrze ustawiony podstawy znam. Przecież ja nie podważam Twojej wiedzy, jedynie...
Załamka, czy nie dość już "inżynierów" na świecie :( 1. Otwórz Circuit makera 2. Z lewej strony wybierasz elementy z listy (w pierwszej grupie są elementy podstawowe) 3. Klepiesz element muszą 4. Wciskasz wstaw 5. Umieszczasz element na polu rysunkowym (nie musi być równo) 6. Klepiesz myszą by umieścić element na miejscu 7. Wciskasz Esc (uwalniasz mysz)...
W pierwszym schemacie szeregowo na bramkach T1 i T2 rezystory 10K i dodatkowo rezystory 1k od bramek do masy ew, dobierz wartości. Ten schemat powinien działać kwestia doboru elementów. A jak masz dostęp do podzespołów to zbuduj inny układ pełno jest prostych schematów np. na CD4047 czy też SG3525. Takiej małej mocy przetwornicę swego czasu budowałem...
Acha :) Boję się, że ICL7660 nie wyrobi przy 0,3A... Narysowałem schemat tej przetwornicy, może ktoś ją dopracuje, ulepszy... http://img112.imageshack.us/img112/9153/... Prosiłbym o sprawdzenie tego schematu, bo jeszcze się z takimi rzeczami nie bawiłem, znam tylko teorię... :) Pozdrawiam i życzę powodzenia ;)
Jasne, są specjalizowane scalaki. W DIL, SO, QFN, SOT... Ale jak Kolega chce się pobawić i zbudować samodzielnie to można też na tranzystorach. Poniżej kilka schematów z mojej "kolekcji". Szukałem czegoś do zasilania lampek Nixie ale zawsze można te schematy potraktować jako inspirację. Żaden z nich nie "wydoli" 500mA czy 1A tylko pojedyncze mA. Ale...
Tak jak kolega (at)mastertech uważam że nie ma co mnożyć bytów równoległych i po prostu można zastosować dwa oddzielne transformatory 12/230.
W Junostach podwyższałem napięcie żarzenia - wykonywałem z tego co pamiętam 2 lub 3 zwoje przewodem na trafie linii i z tego brałem żarzenie. Tak do roku pociągnie a potem ...
Mam taki problem z przetwornicą podwyższającą. Jest to taka przetwornica, której na wejściu podaje się zasilanie 24 V, a na wyjściu jest 48 V. Takie testy są robione: gdy z zasilacza podaję 24 V na przetwornicę, na wyjściu jest 48 V. Gdy podaję 24 V z akumulatorów na wejście + obciążenie w postaci rezystorów 8 om, na wyjściu mam 30 V (a powinno być...
To trafo z mikrofali czyli wtórne jest podwyższające napięcie cieńszy drut.
Chyba na wtórnym uzwojeniu jest kilkanaście razy zwojów mniej, a nie na pierwotnym, no chyba że się mylę. To jest transformator wyjściowy wysokiego napięcia. On podwyższa napięcie, a nie obniża.
Dla niej napięcie jednego, a nawet dwóch ogniw NiMH będzie za niskie - niezbędna będzie przetwornica podwyższająca napięcie.
W sieci może być napięcie +/- 10%. Nikt nie obniży napięcia na transformatorze. Myślisz, że zimą ktoś przyjedzie i podwyższy napięcie bo prosumenci będą chcieli swoją nadwyżkę odzyskać do grzania domu? To twoje PV podwyższa napięcie.
Powinno zadziałać. Widzę że kombinujesz żeby mieć ograniczenie prądowe.
Dobrze to rozumiesz zasadę działania przetwornic buck/boost. Jednak XY6020L to przetwornica obniżająca (buck). Jeżeli ma podwyższać napięcie, to trzeba szukać innej lub zapewnić wyższe napięcie wejściowe. W jednym z wątków o tej przetwornicy Autor sugeruje, że potrzeba 5 V wyższego napięcia na wejściu od napięcia na wyjściu. W dokumentacji układu XY6020L...
To był przekładnik, ale jako przekładnik wyglądał tak https://wirtualnemuzea.wroclaw.pl/muzeum... Ktoś sobie nawinął jedno a może oba uzwojenia na nowo i teraz nie wiadomo co to jest, jakie ma parametry i do czego miało służyć.
Potrzebujesz przetwornicy podwyższającej napięcie do 36V ze stabilizacją prądu na poziomie 3A.
Żaden kondensator nie podwyższa napięcia. Po prostu kiedy mierzysz AC przed mostkiem to masz napięcie skuteczne (tak naprawdę mierzysz napięcie średnie, a miernik wyskalowany jest w wartościach skutecznych), a gdy mierzysz odfiltrowane DC to masz napięcie szczytowe.
B+ i B- ogniwo a do OUT+ i OUT- podłączasz wejście przetwornicy podwyższającej napięcie do 5V.
Można zamontować przetwornicę podwyższającą napięcie z 6V na 12V.Takie przetwornice były montowane w starszych modelach Wartburgów które również posiadały instalację pokładową 6V.
Witam. Znalazłem schemat prostej przetwornicy podwyższającej napięcie. https://obrazki.elektroda.pl/6614660000_... Jaki prąd można wycisnąć z tej przetwornicy np. przy 150V, robił ktoś takie pomiary? Cały opis jest tu: http://mirley.firlej.org/przetwornica_9v...
Tak przetwornica nie zda egzaminu, jakość dźwięku będzie fatalna, musiałbyś dodać bardzo drogie kondensatory na wyjściu każdej przetwornicy, to mija się z celem. Naprawdę najlepszym rozwiązaniem jest wymiana scalaka.
Nieuważnie przeczytałeś #3: DCM (...) najczęściej jest używany przy małym poborze prądu na wyjściu - czyli odwrotnie, to CCM pozwala na większe obciążenie. Zwykle przetwornica ma jakąś automatykę i odpowiedź na twoje pytanie może zależeć od układu tej automatyki. Można by np. zmieniać częstotliwość generatora podającego sygnał włączenia klucza, a automatyka...
Ciężko będzie wycisnąć 75W przy zasilaniu 12V i jakiś rozsądnie niskich zniekształceniach bez użycia przetwornicy podwyższającej napięcie. Jedyne co można zrobić to TDA1562Q, ale raczej więcej niż te 50W nie uzyskasz.
Jest to przetwornica step-down czyli nie ma możliwości podwyższania napięcia, a minimalny spadek wynosi 3V, czyli zasilana z 12V może pracować z napięciem na obciążeniu 2-9V a przy zasilaniu 48V 2-45V.
Do sterowania mosfetów nie potrzeba dużego prądu więc możesz dorzucić jakąś małą przetwornicę dc-dc podwyższającą napięcie do tych 30-35V.
Tak, zasilający toroidalny, ja np czasem mając toroidalny dowijam np dodatkowe żarzenie lub dodatkowe uzwojenie podwyższające napięcie anodowe o kilka woltów. Ponadto toroid mniej zakłóca pracę transformatorów głośnikowych.
Druga opcja jest prawidłowa. Po mostku i filtrowaniu będzie przemienny x 1.41. Kondensatory nie podwyższają napięcia nominalnego tylko wypełnienie i w konsekwencji wartość skuteczną napięcia.
Witam Wygląda na to, że przypada 0.5V na zwój. Dalej już chyba powinieneś wiedzieć jak to policzyć :) Pozdrawiam
No to znajdź sobie wzmacniacze rail to rail albo przetwornica podwyższająca napięcie, choćby pojemnościowa na NE555, choć powątpiewam w jej wydajność.
Taki procek max. pójdzie jako 6,5x112 i do tego trzeba podwyższać napięcia. Chipset płyty też bardzo lichy, więc nie wiem, czy gra warta świeczki.
Mostek prostowniczy nie podwyższa napięcia, a wręcz przeciwnie. Najlepiej dawać diody o większym prądzie, dzięki czemu będą się mniej grzały. W zasilaczach tego typu stosuje się diody 1N400x mają one wytrzymałość 1A.
12V ~8-10W :/ Kurde spodziewałem się z deka lepszego wyniku... Jest jeszcze szansa na zastosowanie układu wzmacniacza typowo samochodowego. Ma on zwykle wbudowana przetwonicę podwyższającą napięcie zasilania.
Po wpisaniu buck boost mosfet driver wyskakuje naprawdę spora ilość sterowników... choćby pierwszy lepszy z wyszukania LM5118-Q1.
Przetwornice są "wieczne" jeśli nie przekraczasz dopuszczalnych parametrów. Przeróżne urządzenia np. router także wykorzystują różne tego typu układy zasilające, pracując bezawaryjnie wiele lat. Przy czym nie ma tutaj znaczenia, czy obniżają czy też podwyższają napięcie.
DC-DC podwyższająca napięcie- STEP-UP 150W zabrakło jeszcze opisu CC CV - z drugim potencjometrem do regulowania max prądu wyjściowego. Napięcie ustaw na 22v a prąd na około 1A - więc to nie musi być 150W... a sporo mniej.Dobrze byłoby wstawi amperomierz lub moduł z trzecim potencjometrem - wskaźnik naładowania, ale na szybko nic nic znalazłem.
Niestety tak to właśnie jest że naprawa przez internet z natury rzeczy zajmuje dużo czasu. Normalnie, kiedy osoba kompetentna coś naprawia, wykonuje wiele drobnych czynności w krótkim czasie ponieważ wie jaki kolejny krok wykonać na podstawie rezultatów poprzedniego. Kiedy jest to robione przez internet, można podać jeden krok i czekać na rezultaty....
Wydaje mi się, że dostrojenie do rezonansu nie jest konieczne. Według mnie ta cewka z odczepem pełniła rolę "autotransformatora" podwyższającego napięcie dla piezo. Zgadzam się z kolegami - wstawienie zamiast tego elementu dwóch cewek nic nie da.
czy jest mozliwość by przerobić przetwornice podwyższającą napięcie na obniżającą? w załączniku jest układ podwyzszajacy ujemne napięcie, czy zmianiając połozenie cewki można zmienic jego tryb pracy bez wiekszych konsekwencji? Nie można.
Z listy elementów można jedynie wytypować układ MIC2605/6, który odpowiada budowie spalonego układu i jest on podwyższający napięcie, co zmienia podejście do usterki. Niestety w sieci nie ma odpowiedniego zdjęcia, żeby było widać jaki to układ. Pozostaje pomocny, ktoś kto jest w posiadaniu takiego samego telewizora. W dokumentach dostępnych w sieci...
Zwiększ liczbę ogniw i połącz je w szeregu. Bo co ci z tych 3V jak wydajność prądowa będzie za mała by nawet diodę LED zapalić.
Jeśli brak odpowiedniego transformatora podwyższającego napięcie, to można zrobić tak jak na poniższej fotce. Podaję też link do wątka o tej małej cewce: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic29...
Przetwornica STEP-UP (podwyższająca napięcie) ze stabilizacją prądu i napięcia (CC CV). Rozłączony minus wejściowy od wyjściowego. Radiatory na potencjale: jeden na - zasilania, drugi na + wyjściowym. Teoretycznie tak, możliwe użycie, tylko odizolowane wszystkie radiatory od siebie tych obu przetwornic.
Zasadniczo przetwornica podwyższająca napięcie czyli step-up/boost powinna się nadać. W aukcji z linka są informacje, że to przetwornica step down. Także nie wiadomo co kupisz, ale ten kot w worku raczej będzie bardzie obniżał napięcie niż podwyższał. Piękny przykład wypisywania bzdur przez sprzedawcę. https://obrazki.elektroda.pl/1484927800_...
Podwyższając napięcie mogłeś uszkodzić układ scalony. Trochę wytrzymał i padł. Dane tego układu i schematy znajdziesz tutaj http://homepages.paradise.net.nz/bhabbot... Sprawdź czy na końcówce zasilania układu scalonego jest prawidłowe napięcie.
To okrągłe to transformator podwyższający napięcia dla VFD, oba tranzystory są od przetwornicy. Jeden z tranzystorów jest do regulacji napięcia i tutaj z jakiś przyczyn przestał działać, dlatego żarzenie się tak zaświeciło. Żarzenie jest tutaj też z transformatora Tranzystor 2SC620
Witam. Element ten w obudowie SOT23-6 jest przetwornicą DC/DC podwyższającą napięcie [url=http://www.bcdsemi.com/Upload/Produ... Pozdrawiam.
Zasilacz pewnie daje 19V napięcia. Żeby zastąpić go zasilaczem bateryjnym baterię podłączasz do przetwornicy podwyższającej napięcie (step up) i masz zasilacz bateryjny, tzw. power bank. Brakuje mu do szczęścia ładowarki, ale tę już masz. No i musisz sam pilnować kiedy wyłączyć laptop, żeby mu prądu nie zabrakło. Może być też taki problem, że zasilacz...
Falownik zasilany z 1 fazy. Ale uzyskasz 3 x 230V. Jezeli potrzebujesz 3 x 400 to możesz sprobować trafo 3 fazowe podwyższające napięcie. Jest to rozwiązanie nietypowe wymagające sprawdzenia. Dodano po 1 Mozna tez uzyć generatora 3 fazowego napedzanego silnikiem elektrycznym.
Swoją drogą, w jaki sposób on ma dawać te 75W RMS na głośniku 4R? To wymaga amplitudy napięcia 24,5V - więc chyba transformatora głośnikowego, albo napięcia zasilania ponad 25V (i to w układzie mostkowym) - może ma przetwornicę podwyższającą napięcie, a może moc 75W podano dla zasilania z akumulatora 24V, nie 12V.
Uznanie elementów za idealne daje takie właśnie, absurdalne wyniki. Wiem, jaka jest wielkość rzeczywistego dławika 60uH, który bez nasycenia wytrzyma prąd prawie 200A i zapewniam, że zdobycie rdzenia do nawinięcia takiego dławika jest bardzo trudne w Polsce. O kosztach nie ma co pisać nawet. Takiego prądu nie wytrzyma również tranzystor kluczujący....
Urządzenia zasilane z napięcia 5V mają z reguły zakres poprawnej pracy między 4,75V a 5,25V. Napięcie baterii jest zbyt wysokie. Urządzenia zasilane z 12V nie mają jakiegoś standardu. Można zakładać, że powinny działać przy 5% odchyłce napięcia zasilającego, czasem może przy większej. Posiadasz baterię akumulatorów litowo jonowych lub NiMH. Zakres napięć...
Potrzebna jest przetwornica step up (podwyższająca napięcie), akumulator li-ion w zależności od naładowania ma napięcie od 3V do 4,2V, USB ma na wyjściu 5V. Na popularnym serwisie aukcyjnym są bardzo tanie przetwornice tego typu o wydajności prądowej równej 600mA, często nawet z układem ładowania.
Jest to zgodnie z opisem przetwornica typu "Step Up" na układzie XL6009E1 (Adjustable -oznacza regulowane napięcie wyjściowe), czyli przetwornica podwyższająca napięcie. Tylko zastanawiam się po co konwertować napięcie z jakąś tam sprawnością dużo mniejszą niż 100% skoro moce pobierane przez moduł BT klasy 2 oraz efekty gitarowe (zasilane zwykle z baterii...
LM2577S-ADJ lekko wzbudza się przy 12V i powyżej 14V stabilizacja kuleje Nic dziwnego, bo to przetwornica podwyższająca napięcie. Jak ją zasilasz napięciem <12V to działa. Powyżej 12V potrzebujesz przetwornicy obniżającej napięcie.
Wszystko zależy czy jest to transformator obniżający czy podwyższający napięcie. Jeśli jest to obniżający napięcie to uzwojenie pierwotne ma większą rezystancję.
MUR420 ma mniejszą pojemność złącza, może to ma znaczenie. Nie jestem specem w dziedzinie impulsowej więc tylko zgaduję.
O matko, powielacz prądu stałego... Nie piszcie takich rzeczy, bo później są powielane bezkrytycznie i bezmyślnie, bo język zaśmiecony jak lasy i nikomu się nie chce sprawdzić, co dane słowo znaczy. Na płytce jest przetwornica podwyższająca napięcie, a miernik może pokazywać głupoty jeśli w napięciu wyjściowym pojawia się dużo zakłóceń.
Diody powinny działać. Napięcie zasilania powinno być wyższe niż 11V i wystarczy ta pierwsza przetwornica - driver. 6 diod to 2x3 sztuki połączone szeregowo. Trzeba byłoby użyć 2 drivery 700mA. Jeśli te pierwsze były wątłej jakości, to należy zastanowić się nad kupnem lepszych. Dwa drivery pozwolą latarce świecić jeśli jeden z nich ulegnie uszkodzeniu...
Zastąpić "ładowarki" 5 V akumulatorem litowo-jonowym nie da się bez zastosowania jeszcze przetwornicy podwyższającej napięcie. Z drugiej strony do końca nie ma też pewności, czy ten układ istniejący w lampie nie zadziała przy obniżonym napięciu zasilania. W tym momencie widzimy układ elektroniczny zbudowany na układzie scalonym pozbawionym oznaczeń. Czy...
Jeśli tam mają płynąć duże prądy, to należy zrobić porządne połączenia - płytka stykowa ma za dużą oporność styków. A oprócz tego trzeba sprawdzić (noty katalogowe!), czy dla użytego akumulatora jest dopuszczalne obciążenie takim prądem, jaki chcesz z niego pobierać, i dla jakiego napięcia bramki podaje się oporność włączenia MOSFET-a. Co do napięcia...
Możesz spróbować bramek logicznych na super niskie napięcie - liczyć że te które działają od 1,8V zadziałają przy 1,5. Generalnie kombinujesz w złą stronę, lepiej zastosować przetwornice podwyższającą napięcie do 5V, niż kombinować z tak niskonapięciową logiką, mostek 1,5V trzeba by sterować napięciem nie większym niż 1,5V a skąd takie?
To poczytaj sobie o systemach rozgłoszeniowych, co to są straty na linii i po co się podwyższa napięcie linii :) Ps. trafo jest na wyjściu i w każdym głośniku (jeśli to jest normalny system rozgłoszeniowy). Narobiliście cie sobie kłopotu :D trzeba fachowca bo widzę, że sami sobie nie poradzicie!
Nie jest. Napięcie akumulatora zmienia się, nie jest stabilne. Układ będzie się zawieszał np. przy włączeniu zasilania sieciowego. Lepiej podłączyć akumulator do stabilizatora impulsowego i za nim odbiorniki. Jako ładowarkę wykorzystać TP4056 jeśli 1A prądu wystarczy do zasilania układu i ładowania akumulatora. BQ2057 daje możliwość ładowania większym...
Chcesz zmniejszać, czy podwyższać napięcie??? A co do programu, to jeżeli twoja płyta nie obsługuje w biosie opcji zmiany napięcia na USB, to raczej soft z pod windy nie pomoże. W realu nie spotkałem się dotąd z płytą, która daje taką możliwość. A tak wogóle, to po co chcesz ingerować w napięcie USB???
Może elektrolit w kondensatorach stukał a właściwie bulgotał? :D (na linii '12V' kondensatory pewnie na 16V, przy 17V może jeszcze nie ma tragedii ale warto wziąć pod uwagę, że przy dalszym podwyższaniu napięcia mogą się robić ciepłe i puchnąć)
Możliwe, istnieją przetwornice podwyższające napięcie.
Można spróbować zastosować przetwornicę DC-DC podwyższającą napięcie.
[URL=http://www.sklep.avt.com.pl/go/_inf... Ten układ powinien zaspokoić Twoje wymagania. Działa na +12V :) Czyli dokładnie to o co Ci chodzi. W samochodzie należałoby pomyśleć o stabilizacji napiecia zasilania (bo waha się ono w szerokim zakresie). W układzie jest prosta przetwornica podwyższająca napięcie. Układ działa bardzo dobrze - składałem...
Da się. Najprostszym sposobem jest zastosowanie powielacza składającego się z kilku diod i kondenstorów elektrolitycznych (schemat podobnego rozwiązania był bodajże w przedostatnim numerze EDW. Powielacz pracował tam jako zasilacz do lampy). Lecz sposób ten ma ograniczenie w postaci małej wydajności prądowej. Jeśli potrzebny jest duży prąd to musi to...
Domyślna konfiguracją APC serii Smart zarówno starszych SUxxxI jak i nowych (czarne) SUAxxxI: AVR Trim (obniżanie napięcia) - 253V AVR Boost (podwyższanie napięcia) - 208V Czyli 230V +/-10% Regulacja jest skokowa na odczepie transformatora, który przy pracy AVR działa jak autotransformator. Progi zadziałania AVR są konfigurowalne i można ustawić wartości:...
Na pierwsze pytanie znajdziesz odpowiedź przeszukując forum jest na ten temat cała masa postów. Co do instalacji to myśle że w 300 zł byś się zmieścił jeśli nie było by mechanicznych problemów z ładowaniem i zapłonem. Do każdej świetlówki potrzebna jest przetwornica podwyższająca napięcie z 12V do ok 300V o odpowiedniej mocy a schematy też znajdziesz...
Można dodać przetwornicę podwyższającą napięcie, włączaną tylko wtedy, gdy napięcie aku będzie już za niskie.
http://obrazki.elektroda.pl/4330807100_1... Firma Advanced Power Electronics zaprezentowała wysokowydajną przetwornicę DC-DC podwyższającą napięcie - APE2902 z VFM i ultra niskim prądem spoczynkowym. Układ przeznaczony jest dla małych urządzeń niskonapięciowych oraz zasilanych bateryjnie. Przetwornica może być zasilana dodatnim napięciem...
Niestety bez ingerencji wewnątrz zasilacza nie da się tego zrobić. Zasilacz ATX dostarcza na linii 12 V zbyt niskie napięcie aby w pełni naładować akumulator - akumulator 12 V musi być ładowany do 14,4 V, żeby osiągnąć pełne naładowanie. Aby dało się ATX-a wykorzystać jako prostownik należałoby zmodyfikować go nieco w środku (metoda dla znających się...
Diody (te do +12V) masz w złą stronę. Diody równolegle do rezystora bramkowego nie są potrzebne. Z tym wyższym napięciem to nie takie proste, zwiększenie napięcia pozwala zwiększyć moment obrotowy, przy większych prędkościach, ale w Twoim układzie, przy małych prędkościach, prąd popłynie większy od nominalnego i przegrzejesz silnik. Żeby móc podwyższać...
Zapomniałeś dodać ze stosuje się tam odpowiednie układy podwyższające napięcie aby te Mosfet-N'y miały szanse się chociaż otworzyć. Masz problemy z czytaniem ? ...No właśnie, jakich elementów, czy mógłbym prosić o schemat lub wskazówkę... A proszę bardzo . C1 i C2 można pominąć , nie są niezbędne do poprawnej pracu układu .
w "normalnych" transformatorach z rdzeniem stalowym , małej mocy przekładnia to nic innego jak stosunek uzwojenia z1 do z2 i nie ma znaczenia czy trafo będzie obniżać czy podwyższać napięcie , będzie pracować normalnie i bez żadnych skutków ubocznych, w konstrukcjach trafo o dużych mocach to są już róznice w konstrukcji, czy trafo podnosi czy obniża...
Trudno tu i teraz wykładać Ci całą teorię od podstaw. Uwierz mi na słowo, że kondensatory nie podwyższają napięcia - one tylko działając jak akumulator utrzymują wartość napięcia szczytowego (pojawiającego się co 0,01sek) w czasie, gdy to napięcie (dostarczane przez trafo i prostownik)jest niższe. Stabilizator obniża napięcie, utrzymując je na stałym...
to oznacza ze wzmacniacz może mieć 2Ω i 4Ω? Nie "może mieć" bo tak naprawdę to oporność wyjścia wzmacniacza jest pomijalnie mała. To oznacza że wzmacniacz MOŻE pracować z obciążeniem 4 lub 2 omy. Ponieważ moc elektryczna jest iloczynem napięcia zasilania końcówki* mocy (wzmacniacza) i oporności obciążenia.... zmienia się też przy okazji...
Psa wystarczy że raz kopnie i pies będzie pamiętał, że nie wolno do "druta" dotykać. Naprawiałem ostatnio pastuch, który dawał iskrę ponad 3 cm - przy wyzwoleniu, magnetostrykcja powodowała że aż urządzenie podskakiwało - używane do ochrony pola przeciwko zwierzętom leśnym. Moc można zmniejszyć w dość prosty sposób, wymagający jednakże zaglądnięcia...
Przetwornica MT3608 DC-DC Step-Up 4-28V 2A - podwyższająca napięcie na allegro ok 4zł
Na wyjściu możesz dać jeszcze kondensator filtujący. Pamiętaj, że podwyższa on napięcie o √ 2. Ile masz tych diod i jaki jest ich typ, że potrzebujesz aż 150W?
Elektronika dla Wszystkich "Przetwornice indukcyjne" Piotr Górecki, cz.18 jest w 06/2018
(at)ElektrodaBot Proszę bardziej wyjaśnić w tym przypadku, jak działam? Można to sprawdzić, lokalizując wyjście przetwornicy podwyższającej napięcie na płytce drukowanej (poszukaj razem cewki indukcyjnej, diody i kondensatora, które są typowymi elementami przetwornicy podwyższającej napięcie) i mierząc tam napięcie za pomocą multimetru.
Podnieść napięcie można na kilka sposobów: -Voltmod-fizyczna ingerencja w obwody zasilające karty w celu podniesienia napięcia -program z poziomu windowsa-najbezpieczniejsza. Uruchamiamy program który umożliwia regulację napięcia rdzenia. Program trzeba uruchamiać zawsze z windowsem. -ingerencja w bios karty-modyfikacja biosu która podwyższa napięcie....
A tą przetwornicą podwyższając napięcie da się uzyskiwać większą moc z ATX-a?
Ta zaproponowana przeze mnie szczególnie powinna utrzymywać zadane napięcie. Przy napięciu wyższy będzie je obniżać a przy niższym podwyższać.
Do generowania opóźnień (w tym przedłużenia czasu włączenia) bez stosowania dużych pojemności jest układ scalony CD4541 - ale on sam ma mały prąd wyjściowy, zwłaszcza przy niskim napięciu zasilania, trzeba do niego dodać np. tranzystor. Baterie 2xAAA 1.5V to trochę mało - LED-y białe potrzebują około 3V do świecenia, CD4541 działa w zakresie napięć...
Napisałeś jakie potrzebujesz napięcia a jeszcze napisz jaki prąd chcesz brać z poszczególnych napięć? Np : 3V-5A; 5,5V-2A i 12V-7A Oraz czy to muszą być tak dokładne napięcia czy 5V to za mało? musi być 5,5V? Bo można zastosować atx-a podwyższając napięcie +5V zwykła diodą do 5,5V, ale również 12V może minimalnie się podnieść na 12,3V
Poniżej układ ładowania z DP-66. Przed włożeniem dozymetru ustawiasz potencjometr na najniższe napięcie; po włożeniu dozymetru powoli podwyższasz napięcie, aż wskazówka osiągnie właściwą pozycję. po 30-60min. należy naładowany dozymetr sprawdzić poprzez odczyt kontrolny i ew. skorygować. Nie ładować dozymetrów w pomieszczeniach o dużej wilgotności....
Może da się jakoś połączyć 2 takie moduły tak, żeby ładowały 2-celowe akumulatory? Da się, jednak wymagało by to użycia osobnych zasilaczy 5V do zasilania każdego modułu TP4056. Trochę mało wygodne rozwiązanie. Czy może użyć przetwornicy podwyższającej napięcie aby uzyskać te 5V? Tak chyba będzie najprościej zrobić. Nie trzeba będzie budować pakietu...
Jeśli kondensatory są w dobrym stanie to nie ich wina, prędzej dodałbym 100nf równolegle z tamtymi. Max prąd mostka jest podany dla warunków, gdzie nie jest mocno nagrzany. Głównie chodzi o to, że co innego jak zasilasz 1 celę np. 3,7V 5A, a co innego jak pakiet 6s 22,5V 5A, bo wtedy przetwornica podwyższająca napięcie w samej ładowarce (12V->22,5V)...
Witam Można np. na popularnym scalaku MC34063. Ważne też jest ile ma być prądu na wyjściu.
Hmmm. Mój kolega ma płytę Asusa (modelu nie pamiętam) i ma semprona takiego jak ja i on może w biosie zmieniać napięcia ramu, procka i agp, a ja mam tylko ramu i agp i to nie pisze jakie napięcie tylko "normal", "high", "very high" i skąd mam wiedzieć jakie to napięcie?
nie dziala uklad podwyzszajacy napiecie mc 33260 dziala uklad 44608 dajacy nap na czuwanie Po wlonczeniu pilotem lekko cyknie pojawi sie tylko ok 60v i przechodzi na czuwanie uklady w przetwornicy wymienione nic raczej nie obciaza przetwornicy moze protect tak dziala ale niema sie czego czepic niewiem jak wyzwolic ta przetwornice moze ktos cos doradzi
transformator podwyższać napiąć układ podwyższać napiąć przetwornica podwyższać napiąć
wymiana turbo licznik zwojów nawijarki amilo instrukcja
pralka samsung programator renault mascott
Nie działające pedały w organach elektronicznych - przyczyny Marker CYFRA 21-1 wynik 4,8 ng/mL - czy to rak?