Zasilanie podłącz przez kostkę - zaznaczona na fotografii. http://obrazki.elektroda.net/80_12644245...
Tak, możesz włożyć tam jakąś puszkę i rozprowadzić po 4 punktach. Kabel 3-żyłowy nie jest konieczny przy oświetleniu. Nie bardzo rozumiem o co chodzi z tym przechodzeniem nad żyłami które prowadzą do gniazdek, ale jak chodzi Ci o krzyżowanie przewodów w ścianach - niczemu to nie zaszkodzi, ale nie wiem czy nie ma jakiejś zasady wg. której tego się nie...
Ale tu nie ma nad czym myśleć. Autor tematu nie powinien słyszeć tutaj żadnych rad, bo w jego wykonaniu cokolwiek by nie zrobił może grozić to porażeniem.
Nie wiem czy powinieneś się zabierać za takie rzeczy, skoro masz tak małe pojecie! Jest to niebezpieczne napięcie dla życia i jeden błąd może sporo kosztować! Co to jest wyłącznik różnicowo-prądowy, jak również zwyczajny bezpiecznik tzw S-y i jak wyglądają - powinieneś wiedzieć. Jeśli się podstaw nie zna, nawet tak prostą sprawę jak podłączenie oprawy...
Jeśli instalację wykonali profesjonaliści to niebieski z żarówki do szarego z "kostki", brązowy z żarówki do brązowego (lub czarnego). Najlepiej sprawdź czy aby na pewno szary w "kostce" jest przewodem N.
Jeśli na całej długości przewodów od wtyczki zasilającej do zacisków oprawek E27 zostanie zachowana podwójna izolacja oprzewodowania to uziemienie stelażu nie jest wymagane (taka konstrukcja spełnia wymagania II klasy ochronności) - wystarczy w takim przypadku dwużyłowy przewód (min. 2×0,75 mm²). Na marginesie sugeruję zastosowanie oprawek E27...
Ok, wygląda na to że one mają w sobie elektronikę która robi co fizycznej lampie jest potrzebne do szczęścia, czyli jak pisałem na początku: połącz równolegle. https://obrazki.elektroda.pl/9945915000_...
Niebieski do szarego, a brązowy do białego, lub brązowego, jeśli wyprowadzenie na lampę jest wykonane prawidłowo.
Jeżeli przewody są typu linka to najbardziej profesjonalnie byłoby zacisnąć na nich tulejki. Jeżeli nie założysz tulejek, to wykorzystaj mimo wszystko złącze na kostce, wymaga to trochę wprawy i cierpliwości, ale tak trzeba zrobić. Ze zdjęć wynika, że za dużo jest ściągniętej izolacji z żył. Takie plastikowe oprawy bywały w lampach do 60 W tradycyjnej...
Zrób schemat od początku. Podłącz oprawki żarówek według Twojego schematu. Łączenia zrealizuj na kostkach montażowych. Podłącz do źródła zasilania żarówki powinny zaświecić.
Myślę że ilustracja wyjaśni Ci jak podłączyć. PAMIĘTAJ ŻE PRĄD ZABIJA ! więc jeśli nie potrafisz zadbać o bezpieczeństwo nie dotykaj instalacji elektrycznej a naprawę zleć komuś z kwalifikacjami. http://obrazki.elektroda.pl/2723070400_1...
Może mi ktoś podpowie jak znaleźć przewód ochronny w puszce gdzie jest dużo podłączonych przewodów i chyba zostały pomylone kolory. Jak go odróżnić od przewodu neutralnego N? Jak masz różnicówkę to podłącz oprawkę z żarówką - na połączeniu L-N nie wyłączy - na połączeniu L-PE będzie wyłączać.
Jeśli nie ma możliwości podłączenia przewodu ochronnego, bo oprawa żarówki jest z plastiku, to się go nie podłącza. Tak, te kostki robią za rozdzielacz. Przykładowo przewód fazowy w pierwszym układzie od wyłącznika doprowadzasz do pierwszej lampki, tam stosuje potrójną kostkę wago: podłączasz do niej przewód od wyłącznika, przewód do pierwszej lampki...
Powinien być. To twoje bezpieczeństwo. Prawdopodobnie balast nie zapewnia galwanicznej izolacji od sieci, a przynajmniej ja bym temu nie zaufał. Brązowy na stopkę, niebieski na gwint oprawki.
Przymierzam się do zakupu oprawki halogenowej G4, ale nie wiem jak ją podłączyć. A co tu za filozofię widzisz? Oprawka ma dwa przewody, na nie podajesz zasilanie jakiego wymaga żarówka... Moglibyście mi podesłać jakiś schemat podłączenia i co będzie mi do tego potrzebne? Zacznijmy do tego jaka żarówka i do czego chcesz to podłączyć. Ja z tym o tyle...
Z tego co widzę to żarówki kupiłeś chyba na 230 V (bo te z gwintem E14 to raczej tylko na napięcie sieciowe są)? A akumulator masz 12 V - i masz odpowiedź dlaczego żarówka nie świeci. Za niskie napięcie zasilania - to nie ma prawa działać. Musisz wykorzystać jakąś żarówkę na napięcie 12 V czyli zgodną z napięciem akumulatora.
Jeśli z sufitu wychodzą Ci 2 kabelki, to podłączając normalnie, nie da się zapalać żarówek w tym plafonie osobno (o ile pozwala on na oddzielne zapalanie żarówek). Nie widać na zdjęciach, jak podłączone są oprawki żarówek.
Mało wiadomości. Nie wiemy jaką masz lampę? Czy potrzebny jest przewód ochronny? Ze zdjęcia nie jesteśmy wstanie określi gdzie jest F (faza przerywana przez włącznik) a gdzie przewód N. Mała poprawka. Jeżeli to jest przewód z lampy to musisz stwierdzić który przewód jest podłączony do oprawki lampy na ta zwany czubek a który na gwint oprawki.
Skoro wszystko jasne temat zamykam.
Mam do podłączenia oprawki 12V w kuchni, zasilane są one z transformatora 230V/12V. Wiem że muszę je połączyć równolegle bo przy połączeniu szeregowym miał bym spadki napięć na poszczególnych lampkach. Czy tak wygląda połączenie równoległe ? (załącznik) A jak by wyglądało połączenie szeregowe ?
Na schemacie jest jasno przedstawione jak ma być podłączone, więc nie dziw się że nie działa.
Tak, koledzy ale pytający musi podłaczyć tak aby przewód L był na blaszce w oprawce a przewód N na gwincie.
Zmierz napięcie zasilania na oprawkach, lub zobacz w naturze gdzie są podłączone przewody zasilające żarówki, jakie są oprawki do nich.
Zasilanie opraw jak piszesz podłączasz prawidłowo, ale czy oprawy są nowe albo używane, spróbuj też podłączyć do innego gniazdka.
To gniazdo służy do podłączenie pojedynczej żarówki z instalacją zasilającą. Z samej oprawki żyrandola nie zrobisz. Mniej więcej tak jak byś miała tylko koło od roweru.
Nie podajemy linków do stron o czasowym charakterze, ale jak wpiszesz nazwę jaką Ci podałem to google znajdzie.
Czułem że podniesie się krzyk o to podłączenie oprawki. :) Mam więc pytanie? Dlaczego zezwala się sprzedawać takie oprawy w których podłączenie do oprawki jest robione na chybił trafił? Prawdopodobnie przez małe chińskie rączki? Sam wielokrotnie się spotykałem z takimi przypadkami. Może by zrobić jaką kontrolę co się importuje? Nasz kochany admin powinien...
nie musi byc bezpisrednio z akumulatora - tzreba znalesc taki przewod na ktorym caly czas jest 12V, czy bedzie on w bagazniku tego nie wiem, moze gdzies w kabinie(lampka wewnetrzna, radio, zaplaniczka)
Zakładam cały czas, że wszystkie żarówki halogenowe, jak i ledy są na to samo napięcie.Czyli tylko jedno oczko masz czynne, a inne nie ? to trzeba sprawdzać po kolei wszystkie kostki do których podłączone są oprawki GU.
Jest tam jeszcze jeden przewód, ale kolory nie są bardzo wyraźne , więc nie wiem, czy użyłeś właściwe, choć w "normalnie "wykonanej instalacji, po wyłączeniu wyłącznika -na przewodach wystających z sufitu nie powinno być napięcia
jednym słowem czy oprawka podłączyć bezpośrednio do kostek w głównym kablu Dokładnie tak.
Czy obudowa slupka jest metalowa? Jeżeli tak, to w jakiej jest klasie ochronności? Na obudowie powinna być etykieta z odpowiednim symbolem. [url=https://lenalighting.pl/?view=artic... Czy wewnątrz są zaciski, do których jest podłączona oprawka G9 i tam być może jest zacisk połączony z przewodem PE od gniazda...
Zaczepy są na pewno, bo miałem podobną oprawkę, no chyba, że twoja oprawka jest inna. W co wątpię. Spróbuj zwolnić zaczepy płaskimi śrubokrętami.
Dołóż sobie żyłek do przekroju. A najlepiej to kup tulejki zaciskowe elektryczne na przewód 35mm2 i wtedy wypełnij luz w tulejce linką miedzianą i dopiero zaciśnij.
Pokaż gdzie podłączona jest oprawka E27 (czub i gwint). Po drugiej stronie jest mostek prostowniczy i sterownik z tranzystorem wykonawczym?
Brązowy wtyczki podłącz pod 230 statecznika. Czerwonym połącz wyjście statecznika(opisane jako D ZRM-a) z zciskiem D układu zapłonowego. Brązowy oprawki podłącz pod LA układu zapłonowego, a niebieski oprawki pod N razem z niebieskim wtyczki. Kondensator- jeden przewód razem z brązowym wtyczki, drugi pod N układu zapłonowego. Eskę możesz pominąć-chyba,...
Najprościej odłącz żyrandol i podłącz oprawkę i sprawdź. Albo po znajomego elektryka zadzwonić.
bo poprzedni żarnik działał Ale nowy może nie działać, nawet jak jest nowy. Czasami oprawki źle wchodzą, zwrócić uwagę na styk w oprawkach.
Post był raportowany Reg.pkt 8.3. Przeniosłem z: Retro i Lampy
Witam. Posiadam taką przejściówke do oprawki żarówki gdzie można coś podłączyć i zastanawiam się czy mogę właśnie tam wszystko podłączyć czy raczej nie? W tej oprawce jest taka sama moc jak w gniazdku?
Podłącz oprawkę ze zwykłą żarówką i zmierz napięcie. Tylko miernikiem a nie prubowka
Schemat pokazuje jak należy podłaczyć obwód Ja bym się z kolegą nie zgodził , proszę popatrzeć na oprawkę żarówki.
tak dokładnie W takim przypadku połączenie jest prawidłowe. Być może brakuje kontaktu oprawce.
W przypadku tych oprawek lampy należy pamiętać o zasadzie, że fazę dajemy na stopkę oprawki, neutralny na gwint. Dlaczego, elektrycy wiedzą.
Możesz kolego odłączyć oprawę i sprawdzić miernikiem ciągłość pomiędzy zaciskami na kostce a stykami w oprawkach ?
Tak to faza. Fazę podpinamy pod środkowy "dzyndzel" w oprawce.
Równolegle do oprawki świetlówki podłącz kondensator 100..220nF/400V, powinno to wyeliminować w/w zjawisko. Wykonanie połączenia tak jak zasugerował Kol. mietekn wiąże się z poprowadzeniem dodatkowego przewodu do puszki z wyłącznikiem.
Podłączyłem oprawkę ze zwykłą żarówką i miga, także na aluminium gdzie rozłączyłem miedź i we włączniku też miga.
Zarówka 230V o mocy 40-100W .Jeden koniec przewodu z oprawki podłączony do sieci 230V , drugi do wałka wirnika. Drugim przewodem sieciowym dotykamy poszczególnych lamelek komutatora . Jeśli żarówka w którymś momencie zaświeci tzn,że jest przebicie. Oczywiście przy takiej operacji trzeba zachować szczególną ostrożność. Mamy przecież do czynienia z napięciem...
Potrzebuję zamontować punkt świetlny w pomieszczeniu typu schowek lokatorski. Pod sufitem jest gniazdko zatem planuję podłączyć oprawkę zgodnie ze schematem: https://obrazki.elektroda.pl/1843395600_... Chciałbym, aby włącznik zwisał z sufitu na wzór starych stojących lamp. Czy taka instalacja jest możliwa do zrealizowania? Problem jest...
http://obrazki.elektroda.pl/3801657500_1... Zwróć szczególną uwagę na podłączenie oprawki z gniazdem startera (nie wolno zamienić przewodów).
(at)zbich70 Autor może mieć podłączenie oświetlenia rozłożone na różne fazy i stąd może wynikać różnica. Podłączałem te żarówki w różnych miejscach i migały w różnych miejscach. Mam też "roboczą" lampę, czyli kabel z podłączoną oprawką, te same żarówki migają jak podłączę je po prostu do gniazdka. Chcę podejść z tymi żarówkami do sąsiada na tym samym...
Witam. Mam przygotowane w salonie punkty świetlne sufitowe na wyłączniki świecznikowe. Przewód 4żyłowy szary (neutralny), brąz i czarny (fazy) oraz zielono-żółty (ochronny). Przy próbie podłączenia oprawki dwoma przewodami - do kabla fazowego oraz neutralnego wybija bezpiecznik i przepala się żarówka. Czy w związku z tym, iż w przewodzie są dwa przewody...
Musisz w jakiś sposób sprawdzić który kabelek wychodzi z twojej oprawki, sprawdzając w sposób opisany na rysunku. http://obrazki.elektroda.pl/8730785000_1... Oczywiści typ oprawki jest przykładowy. Ale zasada taka sama dla małych oprawek i dużych.
https://allegro.pl/oferta/statecznik-mag...
Witam po dłuższej przerwie Źle zaznaczyłem na obrazku w pierwszym poście, nie jeden z biegunów jest poprowadzony do pola przy oporniku 2261, tylko zabezpieczenie(które jest sprawne). Pośledziłem co się dzieje z napięciem przed i po podłączeniu oprawki z żarówką. Przed podłączeniem: z regulatora napięcia wychodzi 6,7V. + regulatora łączy się bezpośrednio...
astanawiałem się nad dodaniem jakiegoś opornika ale wtedy żarówka LED będzie słabiej świecić Podłącz równolegle do oprawki z 10k(5W) lub więcej (większą rezystancję) aby wymusić przepływ większego prądu. LED normalnie będzie świecić z pełną mocą. Rezystor zwiększaj do takiej wartości aby LED zachowywał się prawidłowo. Z uwagi, że "miga", moce strat...
Najpewniej byłoby je zalutować i dać termokurcze, ewentualnie taśmę izolacyjną dla pewności, że nie zrobi się zwarcia...
Sama oprawka, żarówką tutaj będzie tester. Ta metoda sprawdza, tylko czy układ pracuje poprawnie i podłączenia w oprawce są prawidłowe. Mała żarówka zaświeci nawet, gdy będzie duży opór w obwodzie i duża by się tylko żarzyła. Jeśli druga lampa działa prawidłowo, to możesz zlokalizować przekaźniki, które nią sterują, (schemat instalacji) ewentualnie...
To czy układ jest załączony czy nie, nie powinno mieć znaczenia, a różnica powinna być zauważalna, jeśli jednak nic to nie da to stawiał bym na ciągłość przewodu neutralnego. Proponuję podłączyć oprawkę oświetleniową do gniazda "na krótko" zasilanego z innego obwodu i zobaczyć czy problem nadal występuje. Na opakowaniu "żarówki" masz zakres napięciowy...
Mam problem z podłączeniem przewodów do tej oprawki.Nie widzę nigdzie miejsca gdzie mógłbym zwolnić te przewody , żadnego zacisku.Czy może ktoś mi polecić ten sam typ oprawki z jakimś solidnym gwintem, nie plastikowym .Muszę ją wymienić bo wyrobił się plastikowy gwint.
Oprawka jest metalowa, do której podłączone jest uziemienie, środek oprawki wygląda na ceramikę do której podłączone są przewody fazowe i neutralny. https://obrazki.elektroda.pl/4394425700_... https://obrazki.elektroda.pl/5581301000_...
Poprawić kontakt każdej żarówki w światłach przyczepki. Wyjąć żarówkę, ścisnąć oprawkę i włożyć żarówkę.
Praktyczne podłączenie oprawek ledów można wykonać poprzez lutowanie,przewodów z oprawek, z żyłami przewodu zasilającego,po uprzednim zdjęciu izolacji w miejscu łączenia.Kabel nie przecinamy w miejscu łączenia.Izolujemy dokładnie taśmą izolacyjną.
Witam mam lampę HPS 250W na gwint E40. Czy mogę normalnie podłączyć do oprawki, czy potrzebne są specjalne układy
Czytaj post #2
Wytłumacz jak w oprawkę z gwintem po zwykłej żarówce włożyłeś led z oprawką GU-10. Dodano po 3 Przepraszam. Nie doczytałem, że wymieniłeś razem z oprawkami. Dodano po 18 Podłącz oprawkę ledową i na gnieździe gu 10 na stykach sprawdź czy jest 230V.
Podłączyłem oprawkę z żarówką. Jak podłączony był do kostki brązowy przewód z sufitu to lewy pstryczek załączał żarówkę. Jak podłączony był czarny przewód to prawy pstryczek załączał żarówkę. Dodano po 3 L masz zmostkowane. Musisz je rozdzielić by mieć L', L'', N. "rozdzielić" tzn. uciąć kable i kupić nową kostkę na 3 przewody? (dwa brązowe i niebieski...
Mam sufit podwieszany to luz, czyli moge zrobic np na pierwszym kanale oprawa, na drugim zarówka a mna trzecim zarówka i oprawka?
Nie wiem w jakim celu wykonuje się takie testy, skoro nie wiadomo na jakiej zasadzie działa wyłącznik różnicowoprądowy- mam tu na uwadze oczywiście autora. Żeby sprawdzić stan ochrony przeciwporażeniowej, należy wykonać pomiary, wraz z czasem zadziałania RCD. Najprostszym testem dla laika, jest podłączenie oprawki z żarówką (15W) między L i PE. Wyłącznik...
Dzieki za pomoc. Okazało się że kable były niechlujnie podłączone do oprawek stad 2 nie swiecily. Pozdrawiam
ok otworzyłem cokół i nic, grzałka na miejscu kable na miejscu.Jak to teraz zdiagnozować,,powiedzcie mi to na chłopski rozum. najprościej jak można to.tzw próbówka czyli żarówka z oprawka podłączona do zacisków grzałki (tylko nie pod zacisk z przewodem żółtozielonym-jest to przewód ochronny!)która powinna sie zaświecić w momencie grzania wody jeżeli...
Tak też było wpięte. Za wyjściem 12V podłączone są oprawki 12V, nie wiem czy ma to znaczenie, ale nie sprawdzałem tam polaryzacji przewodów, ponieważ na halogenach wszystko działało. Nie miało prawa być tam zwarcia.
Wyprowadź przewód z oprawki żarówki w lampie z czujnikiem i poprowadź do kolejnej lampy.
Gniazdo.Przewód 3 żyłowy idący z pod tablicy bezpieczników.Zabezpieczenie 16A charakterystyka B przekrój przewodu 3x2.5mm2 (zasilenie pralki automatycznej ) Kolory Neutralny N niebieski,ochronny PE żółto zielony.Pozostały kolor przewodu w zależności od producenta kabla pod L1 Dwa przewody wychodzące z lampek Niebieskie które powinny być podłączone w...
Kiedy "badałem" świetlówki, okazało się, że włącznik światła jest w pozycji wyłączonej, oprawa nie świeci, a w kablu fazowym do świetlówki nadal jest prąd. Prawidłowe podłączenie oprawy nie powinno pokazywać na mierniku prądu przy wyłączonym przełączniku? Wydaje mi się, że stale biegnący prąd (w kablu fazowym) przy wyłączonym przełączniku, gdy oprawa...
85 i 86 bez znaczenia ,to sterowanie,ale jak juz oznaczone +- to 85 do masy(brązowy na zapalniczce) bez odłączania go od zapalniczki(dodaj nowy przewód) ,86 do plusa po stacyjce ,na 30 daj czerwony wyjęty z oprawki,pierwotnie podłączony do zapalniczki.Nowy przewód musisz zrobić łączący 87 z zapalniczką(tam gdzie pierwotnie wchodził czerwony ,ten wyjęty...
Nie potrzeba uziemiac, oprawka jest przykrecona do plastikowej obudowy ktora nie przewodzi pradu 😉
Czy owe lustro-oświetlenie ma do podłączenia jeszcze przewód PE? Temu pytam, bo chciałem widzieć fote tego oświetlenia, oprawek.
Koledzy zerknijcie proszę czy jest ok podłączone bo się nie zapala. Modułu podłączenia czujki z oprawką nie ruszałem była na gotowo, dodałem tylko kabel zasilający.
Dzięki za wyjaśnienie, co do wartości kondensatora to, rzeczywiście pomyliłem jednostki. A co z ryzykiem wystąpienia niebezpiecznego napięcia w przypadku podłączenia oprawki z żarówką ? Prąd ograniczony impedancją RC i impedancją ciała ludzkiego będzie niebezpieczny/odczuwalny/na tyle mały iż nie będzie on odczuwalny?
Jeśli kupiłeś i nie działa, to najprostszym wyjściem był zwrot do sprzedającego. Jeśli statecznik i oprawka są dobrze podłączone, to pozostaje jeszcze sprawdzić świetlówkę w innej sprawnej lampie.
Witaj! Weź oprawkę z żarówką podłącz do wejścia grzałki.Jak żarówka będzie świecić to znaczy,że masz uszkodzoną grzałkę. Pozdrawiam Miro.Nasz
Żarówka szeregowo z radiem. Musisz sobie przygotować odpowiedni przewód z oprawką.
O zwarcia to się martwić nie musisz, pod warunkiem że podłączysz te oprawki porządnie a nie na ślinę. Są to płyty OSB + tradycyjny żarówki (żarowe) + 56 żarówek + z odstępem ok 10-15cm. = pożar. Żarówki się rozgrzeją potwornie. Ten napis musiałbyś włączać na minutę, góra dwie i wyłączać na pół godziny. Co bym Ci radził zrobić. Nie stosuj gwintu. Zastosuj...
W takim razie skoro nie masz multimetru to podłącz żarówkę np.40W z oprawką do wtyczki pompy i włącz program spustu wody i sprawdź czy żarówka się zapali a w ten sposób uzyskasz odpowiedź czy pralka podaje zasilanie na złącze pompy. Ewentualnie możesz również podłączyć pompę bezpośrednio pod 230V i sprawdzić czy silnik pompy uruchamia się.
Oki, a jak odłączyć sama czujkę ? Te kable od czujki muszę gdzieś do oprawki podłączyć ?
jest napisane od 6-36 vdc i 200mA Max...a czy mogę go w przyszłości wymienić na czujnik ruchu już wbudowany w oprawkę?
Rozumiem, dziękuję za szybką odpowiedź. A do podłączenia z każdej oprawki rozumiem, że mam wykorzystać kabel fazowy?
Najpierw sprawdzić same świetlówki ( na bolcach ) , a później razem z oprawkami na przewodach .
A nie ma w tej oprawce czasem 2 zacisków do podłączenia " na wcisk " ?
Witam, na wstępie nadmienię, że jestem kompletnym laikiem. Proszę się nie śmiać:). Próbuję zrobić swoją lampę, kupiłem 4 oprawki (GU 10) + kostkę i oczywiście żarówki. Z sufitu wystają 3 kable (żółty, niebieski i brązowy).Nie wiem za bardzo jak to podłączyć. Wsadziłem oprawki z jednej strony, z drugiej trzy kabelki z sufitu, ale chyba nie o to chodziło....
Trzeba wymienić tą popaloną oprawkę ( wymiana łatwa pewnie nie będzie ) Przy okazji sprawdź także podłączenie tej lampy .
lampa swieci, chyba mam odwrotie, jest taka mozliwosc??? Lampa będzie świecić w zasadzie niezależnie od podłączenia w oprawce. przynajmniej tak pokazuje neonówka To rozmawiamy o podłączeniu statecznika czy oprawki?
Witam, Postanowiłem wymienić dotychczasowe oświetlenie w pokrywie akwarium z T8 na T5. Kupiłem sprzęt: 1x 45W (90cm) SYLVANIA AQUASTAR 10000K 1x 45W (90cm) SYLVANIA GROLUX 8500K 1x STATECZNIK ELEKTRONICZNY PHILIPS T5 2x45W 5x Przewód jednożyłowy 1x Kostka przyłączeniowa Mam problem z odpowiednim podłączeniem przewodów od opraw do statecznika. Zasilanie...
Wystarczy.
Przycisk sterujący jest w zestawie.Był programowany zgodnie z instrukcją w różnych konfiguracjach, bez rezultatu. W akcie desperacji podłączyłem zwykłą oprawkę z żarówka pod jeden kanał, zaprogramowałem oba kanały i dalej lipa.
Po dwóch stronach poniżej oprawki żarówki na piramidkach są 2 wkręty. Odkręcasz, zdejmujesz w dół całą obudowę i masz dostęp.
Właśnie mało czytelne lewa strona dobrze podłączona niestety prawa strona niewidoczna. Należy sprawdzić czy świetlówki są odpowiednie i czy są dobre (multimetrem oporność), po za tym każde dwa przewody z końcówek świetlówki(oprawki)po zmierzeniu też mają mieć przejście.
Napisałeś: "no i mam odłaczany kabel od radiomagnetofonu chciałem obciąć wtyk który wkładało sie do radiomagnetofonu i połączyć z tym kablem od światła...wkręcić żarówke i włożyć wtyczke do kontaktu eot tak po chłopsku" Biorąc pod uwagę że chcesz podłączyć oprawkę do kontaktu przez kabel z radiomagnetofonu musisz brać pod uwagę że w kontakcie masz zarówno...
podłączenie oprawki żarówki oprawki schodowe oprawki żarówek
pilot zmiennym kodem volvo przerywa zbiornik kombinowany
Lokalizacja bezpieczników w Volvo BL71 Obwody wejściowe i wyjściowe IDM w Peugeot