Podpowiem tak styk 5 połącz ze stykiem 2 i tm podłącz na próbę jedną z końcówek miernika a gdzie podłączysz przewody na lampy ustal sam miernikiem.
Nie zupełnie tak. Lepiej tak: Prościej, taniej... https://obrazki.elektroda.pl/7969029300_... Mam tylko nadzieję, że jako zasilanie jest puszka zasilająca istniejącą lampę, a nie oprawa, bo wtedy napięcie będzie tylko jak włączysz starą oprawę.
Tu masz schemat poglądowy. https://obrazki.elektroda.pl/4687787500_... Więcej na ten temat masz tu [url=https://elektrykadlakazdego.pl/podw...
To są wyłączniki schodowe.Trzeba by instalację przerobić.
uniemożliwia podział na sekcje i nie ma żadnej alternatywy. Zawsze jest jakieś wyjście. Jak już wspomniałem wymiana instalacji na odcinku łącznik-żyrandol :cry: Może są też takie układy zdalnie sterowane, jednak sam układ wykonawczy musiał by być zamontowany przy żyrandolu.
Tak da radę zrobić, 3 żyły między łącznikami wystarczą. Należałoby wtedy na zewnątrz zastosować zwykły łącznik schodowy, natomiast w domu podwójny schodowy.
Ochronny do ochronnego, neutralny do neutralnego i jeden z fazowych do fazy. Drugą fazę zaizolować, w przyszłości się przyda do podłączenia lampy 2 sekcyjnej. Oczywiście wszystko to o ile ktoś poprawnie podłączył resztę instalacji, a przez internet ciężko to stwierdzić.
wydaje mi się że powinno być ( rysunek pierwszy) tak na mój rozum, Dobrze Ci się wydaje, z tą małą różnicą, że kolory brązowe należy zamienić z niebieskimi. Wyłącznik ma znajdować się w przewodach fazowych, natomiast neutralne (Twoje zero) powinny być połączone na stałe do przewodu neutralnego. Ochronnego (Twoje uziemienie) nie podłączaj, skoro nie...
Czy ten przewód na zewnątrz dopiero teraz wprowadziłeś? Wcześniej był włącznik pojedynczy? Jeżeli tak, to nic nie zrobisz. Brakuje ci neutralnego (tzw. zera). W widocznym białym kablu masz dwie żyły. Jedna z nich ma fazę, a druga idzie do żarówki a ta z kolei do przewodu neutralnego. Czasem ktoś łączy odwrotnie, ale to niczego nie zmienia.
Tak podłączone?
ten wyłącznik może pracować jako klasyczny dwuklawiszowy, schemat: http://obrazki.elektroda.net/23_11921845... na wyłączniku PRAWDOPODOBNIE tak: http://obrazki.elektroda.net/33_11921847...
Początkowo miały być dwie lampy, ale z jednej zrezygnowano. No to wyłączniki podwójne traktujesz jak pojedyncze i po prostu drugiej sekcji nie używasz. Używasz tylko L1, 3, 5, natomiast L2, 4, 6 traktuj jakby nie istniały. Lub odwrotnie.
chcę odprowadzić włącznik do lampy z gniazda podwójnego. Jest to błąd. Nie powinno się łączyć obwodu gniazd z obwodem oświetlenia. Jeśli nie ma innej możliwości, to trzeba do lampy doprowadzić przewód o przekroju jaki jest w obwodzie gniazd tj.2,5 mm², lub zmniejszyć zabezpieczenie tego obwodu z 16A na 10A. Do lampy musisz doprowadzić żyłę neutralną...
Podłączenie lacznika nie jest problemem, bo spinałem kostką z pominięciem łacznika i działało tak samo Czyli źle podłączony żyrandol.
Wszyscy się upierają, że aby włączać niezależnie, dwie żarówki w lampie sufitowej, trzeba koniecznie cztery przewody w suficie, ja mam tylko trzy i niezależnie dwie żarówki włączam, dom budowany lata temu ale dziś, aby wszystko było lege artis musiał bym pruć sufit? Oczywiście wymieniając niedawno żyrandol w pokoju zostawiłem ten ,,czwarty'' kabelek...
Przełącznik podwójny masz źle podłączony. Na kostce pod sufitem masz mieć fazę po włączeniu jednego klawisza na pierwszym przewodzie i po włączeniu drugiego klawisza na drugim przewodzie. http://obrazki.elektroda.net/97_12209436...
Kabel czarny = 230V, Kabel niebieski=0. W kinkietach i w lampie głównej kabel niebieski łączysz z obudową (tam gdzie wkręcasz), natomiast napięcia (kabel czarny) dajesz na bolec. Ważne żebyś nie dał napięcia na obudowę!!! Bo może się skończyć tragicznie wymiana żarówki! Kinkiety łączysz równolegle do jednago włącznika, natomiast lampe główną dajesz...
Ok dziękuję za pomoc i zrozumiałem że będzie ciężko na trzech przewodach zrobić niezależnie 1,2,3 lub 4 ledy, a gdybym tak zmienił zdanie i spróbować podłączyć w taki sposób żeby zapalały się 2,2 lub 4 to może da radę na trzech żyłach i podwójnym włączniku.
1 Ja może działać jak przewód nie jest podpięty Na zdjęciu widać, że nie jest podpięty ale doczytaj pytanie i nie pytałam czy działa lecz czy działała. 2 Jak podłącze :wąsy : do kostki to po załączeniu sznurkoweg włącznika działają wszystkie światła górne i ta na ścianie ,po wyłączeniu gasną wszystki Włącznikiem sznurkowym zamykasz obwód lampy na suficie...
To dla rozjaśnienia sprawy może jakiś schemat który umożliwi prawidłowe działanie takiego zestawy Schemat w linku --> http://topgniazdka.pl/mechanizmy/3741-la...
Rozwal to połączenie. Masz tam cztery przewody czarne i cztery niebieskie. Wszystkie niebieskie podłącz razem a czarne po dwa razem (możesz połączyć po przekątnej lub jak chcesz). Wyjdzie ci z tego trzy przewody, więc podłącz je tak. Te cztery (skręcone razem) do niebieskiego a te dwa pozostałe do czarnego i brązowego lub inny kolor .
Czy znasz schemat podwójnego wyłącznika schodowego? Możesz narysować to co chcesz zrobić? Dodano po 1 https://lumigo.pl/schemat-podlaczenia-wy... Dodano po 1 Z tego co piszesz wynika, że masz za mało przewodów miedzy puszkami.
W lampie trzeba by rozdzielić instalację na dwa obwody, czyli 2 białe dać do tej kostki, w której są obecnie, a pozostałe dwa włożyć do innej dodatkowej kostki. Jedną z kostek podłączyć do przewodu brązowego z sufitu, a drugą do tego przewodu, który jest zaizolowany.
A jak to bylo mozliwe ze w starym bloku z plyty, byla stara instalacja tez tylko 3kable z sufitu wisialy i sie podlączało lampe np z 4ema zarowkami i mozna bylo kombinować z palącymi sie żarówkami jednoczesnie. W starych blokach nie było żyły ochronnej w przewodzie wystającym z sufitu, więc miałeś do dyspozycji neutralny ( zero) i dwa przewody wychodzące...
Witam. Ściany może nie trzeba niszczyć, wystarczy przewiercić z puszki włącznika otwór na drugą stronę i tamże poprowadzić właściwy przewód. Tylko błagam, nie pisz, że nie da się, bo po drugiej stronie masz włoską mozaikę czy lustro kryształowe... Są też włączniki sterowane z pilota, taki włącznik zamontowany w bliskości lampy na suficie od biedy dałoby...
To rozbierz ten podwójny włącznik światła i sprawdź podpięcie jego?
Oglądnij dokładnie podłączenie lampy przy suficie. Wnioskuję, że jest tam również trzy przewody.
Włączniki schodowe B-line nie działają jak zwykłe. Dwa podwójne schodowe dotykowe mogą sterować tylko dwoma odbiornikami. Obecnie po podłączeniu włącznik lampy 1 w pokoju, włącza i gasi także światło w łazience lampy nr 3. Przy tradycyjnych włącznikach schodowych podwójnych jest to możliwe, jeden włącznik światło pokój i korytarz. Drugi włącznik światło...
Nie wiem czy dobrze to rozumie chcesz pozbyć się pojedynczego włącznika i zostawić jeden podwójny?
Jeśli jest tak, to pozostałe przewody mają być z drugiej strony przełącznika, tylko tam pozostaje ci 3 przewody, a piszesz o 2 lampach.
Jak podłączyć dwie lampy na dwużyłowym kablu do podwójnego włącznika.
Mnie to wygląda na podwójny schodowy, co nie znaczy, że nie może pracować jako świecznikowy.
L1 i L2 wyłącznika zmostkować i dołączyć zasilanie, Zaciski 1, 3 oraz 2, 4 to odejścia na lampy. Wybrać odpowiednie według położenia klawiszy.
Witam Mam problem w pierwszej wersji do podwójnego włącznika świecznikowego miały być podłączone dwie lampy z jednej puszki, finalnie okazało się, że te lampy są w dwóch różnych puszkach i chciałbym zastosować jeden podwójny wlacznik ale wlacznik ma miejsce na trzy kable a ja mam cztery kable proszę o pomoc jak to ogarnąć. Pozdrawiam
Pokaż poprzedni łącznik i obecny oraz narysuj jak jest podłączony.
Kup włącznik schodowy podwójny.
No to teraz mam zagadkę, ponieważ Kozi966 oraz Jurtur macie podzielone zdania na ten temat...
Witam wszystkich na forum. Mam takie pytanko jak mam podłączyć włącznikiem podwójnym lampę kinkiet i lampę LED? Poproszę o schemat? Pojedynczym to wiem jak zrobić i posyłam schemat. Z góry serdecznie dziękuję i pozdrawiam Marek.
Przewód N, ma być do wszystkich lamp doprowadzony stały. Fazę załączasz na 1 lamę lub na 2 i 3.
Można również tradycyjnie: włączniki 1, 2 schodowy nr 3 podwójny schodowy. włącznik 1 + 3 jedna lampa, 2 + 3 druga... Wszędzie przewody minimum 4 żyłowe. Gdzie masz zasilanie?
Trochę zmodernizowałem i wyszło mi coś takiego? Moim zdaniem powinno działać pytanie do fachowców czy jest ok? Oczywiście biorę pełna odpowiedzialność za to co robię :) I rysunek teraz wygląda tak: http://img12.imageshack.us/img12/2318/po... Przeczytaj ogłoszenia w dziale i popraw załącznik.
Wskazałem elektrykowi, ze chce mieć dwie lampy każda niezależna od siebie, na zasadzie jeden podwójny włącznik, gdzie jeden przycisk załącza i gasi jedna lampe a drugi druga.
Źle podłączony.
Są dwa źródła światła żyrandol i lampa i dodatkowo kinkiet który chcę podłączyć. Żyrandol i lampa na suficie działają .Tylko jak podłączyłem neutralny dzisiaj poprzez włącznik zapala lampę z tego włącznika .ata lampa ma swój włącznik schodowy.
Zasilanie jak i odejście do lampy może być w jednej puszce, ale pod warunkiem, że jest odpowiednia ilość żył pomiędzy łącznikami schodowymi.
Przecież w takim układzie te źródła światła będą świecić zawsze. L masz na tej samej śrubie, co faza na lampę.
Dwa włączniki schodowe podwójne?
Zerknij najpierw Przeczytałem cały ten post i niestety nie ma tam pomocy na mój problem, wszędzie występuję przewód 'zerowy' niebieski. W moim przypadku do niebieskiego i zielonego przewodu podawana jest faza z przełącznika i dopiero wtedy świecą wszystkie żarówki.
Witam Mam problem z podłączeniem dwóch kinkietów i jednej lampy pod podwójny włącznik. Chciałbym zeby dwa kinkiety zapalały się na raz, a drugi włącznik zapałał lampę sufitową. Kinkiety mają po dwa kable (N,L). Lampa 3 żyły (N,L,PE). Zasilanie biegnie 3 żyłami (N,L,PE). Nie wiem jak to spiąć razem na suficie i jak połączyć na podwójny włącznik, który...
Na ścianie jest podwójny włącznik a z sufitu wychodzą 3 kable Jedno z drugim nie pasuje. Od włącznika do lampy potrzebny przewód min. 4-żyły. Zdjęcie włącznika przedstawia nieprawidłowe wykorzystanie żyły PE. Tak robić niewolno.
Jak podłączyć żyrandol z jedna żarówka do podwójnego włącznika światła? Miałem w mieszkaniu podłączony podwójny żyrandol (z dwoma żarówkami) i podwójny włącznik światła. Teraz chciałem zmienić na lampę z jedną żarówka ale nie działa. Z sufitu wystaje kabel niebieski, brązowy i żółty (faza jest w brązowym i niebieskim). Lampa ma kostkę do której podłączony...
lampa z dwiema jarzeniówkami a włącznik pojedynczy po co podwójny ?
Dzień dobry, Piszę odnośnie oświetlenia. Mam pojedynczy włącznik światła w ścianie z 2 przewodami L i N, które wychodzą na suficie. Chciałem podłączyć lampę dostosowaną pod 2 włączniki do mojego pojedynczego włącznika bez przerabiania instalacji elektrycznej, tak żeby kontrolować dwie grupy żarówek oddzielnie, a nie włączać wszystkie na raz. Czy jest...
Podłączenie tych wyłączników jest proste. Po lewej masz 1 wyłącznik i po prawej 2 wyłącznik, zaś zaciski śrubowe to są główne a wejścia (dziurki) to każde 2 są jednoimienne na podłączenia 2 kabelków.
Jak już to odwrotnie, jest jedno wspólne zero a natomiast fazy są oddzielne dla każdej lampy. Natomiast co do liczby przewodów to do wyłącznika idą dwa przewody (zero i faza) natomiast od przełącznika muszą wychodzić trzy przewody (wspólne zero i dwa przewody fazowe, gdzie jeden idzie do jednej lampy natomiast drugi do drugiej) gdyż w przeciwnym razie...
Wszystko, gniazdka, włączniki, światła jest podłączone 3x1,5
Chciałem rozbudować instalację świetlną o bezprzewodowe włączniki. Obecnie sytuacja wygląda w ten sposób, że mam dwie lampy podłączone na podwójnym włączniku więc przewód prądowy biegnie do włącznika, a następnie dwa osobne przewody rozchodzą się do lamp. Czy jest możliwość dołożenia do jednej z tych lamp włącznika bezprzewodowego tak aby druga lampa...
To "elektryk" zrobił mi niespodziankę. W tej sytuacji dam radę podłączyć kable, choć tak abym jednym włącznikiem mógł włączyć jedną lampę?
na forum nie widziałam tego przypadku Może za krótko jesteś na nim. Piszesz dwa włączniki ( może masz na myśli podwójny włącznik), jaką mają spełnić funkcję? Ze zdjęcia wynika że lampa ma tylko jedno źródło światła i powinna być sterowana zwykłym włącznikiem. Nie sugeruj się kolorami przy lampie, i podłącz tak jak jest opisane na kostce (L, N, PE)
Ta przejściówka to szybkozłączka. Wywal te kostki, zrób porządek a zobaczysz że z sufitu masz tylko cztery przewody... Żółtozielony z żółtozielonym, niebieski z niebieskim, czarny L z czarnym, czarny L1 z brązowym. Nie miałeś czasem wcześniej lampy na pilota :?:
Temat bardzo mało odkrywczy.
W puszce faza i dwa odejścia do lampy, był podłączony włącznik podwójny. Nowy włącznik też jest podwójny, instrukcje chyba dali dla poczwórnego.
Wszystko poprawnie działa po podłączeniu jak na schemacie i rysunkowej podpowiedzi.
Jeśli nie miałeś pomysłu, żeby oznakować przewody jak były podłączone do przełącznika świecznikowego, to masz teraz do wyboru, albo tyle przekładać przewody, aż uzyskasz prawidłowe podłączenie, albo kupić nowy pojedynczy i po kłopocie.
Witam, po podłączeniu lamp do podwójnego włącznika , zapala mi się tylko jeden panel LED... Jeżeli jest to nowy wyłącznik, to nic nie stoi na przeszkodzie wymienić u dostawcy na nowy i po problemie.
Pomijam to że żółtozielona żyła nie powinna być do tego użyta. Musisz namierzyć które żyły są korespondencyjne, a która fazowa lub idąca do lampy. Z reguły powinna być to czarna i ją powinieneś dać na zacisk L
Dzień dobry, mogę prosić o podpowiedź, czy rozłożenie kabli jak na foto umożliwia podłączenie dwóch włączników schodowych podwójnych i sterowanie dwoma obwodami (lampami) niezależnie. https://obrazki.elektroda.pl/5479294000_...
Będą to zapewne 2 wyjścia na lampę i 2 wejścia fazowe. Bez zdjęcia ciężko powiedzieć.
Trochę niejasno się wyraziłem, przed remontem nie było tam nic tylko pusty strych i wszystko zostało przerobione na pomieszczenia użytkowe a majster który mi to robił wytłumaczył, że właśnie tak pociągnął instalację że będzie się zaświecać jak wyżej napisałem Pytanie ile żył wystaje z sufitu. Pewnie jeśli to robił majster a nie elektryk to nie ma przewodu...
żeby zasilanie na wyjściu pojawiało się dopiero po dotknięciu sensora? Tak jak narysowałem:) Czytaj post wyżej- przewód neutralny("zerowy") powinien być wspólnym dla lamp jak również dla wyjść wyłączników.
Nie wiem czy to trzeba założyć schodowe dwuklawiszowe. Zależy jakie masz oczekiwania. Jeżeli obie lampy chcesz włączać i wyłączać jednocześnie, wystarczy układ pojedyńczy. Jeśli z obu miejsc chcesz sterować każdą lampą osobno, potrzebny układ podwójny.
Witam Zakupiłem do garażu lampę led z czujnikiem ruchu ( zdjęcie w załączniku ) . I teraz mam kilka pytań odnośnie jej podłączenia a mianowicie : 1. z lampy wychodzą 3 kable a na necie odnalazłem podłączenie takiej lampy tylko przez sparowanie 2 par kabli a zółto-zielony pozostaje bez podłączenia - czy przy takim rodzaju prostego podłączenia tylko na...
Witam czy ktoś by mi podpowiedział albo jakiś schemat pokazał jak podłączyć Potrzebuje podłączyć od podwójnego włącznika schodowego dwie lampy które będą się zapalały jednym jedna drugim druga, a natomiast obok łóżka z jednej strony żeby się również zapalała i gasiła pojedynczym schodowym lampa co będzie z lewej strony i tak samo z drugiej strony. Pomóżcie...
Z sufitu wychodzą 2 kable 3 żyłowe Przygotowane do łącznika świecznikowego (podwójnego). Trzeba ustalić który jest aktualnie podłączony do włącznika i jego podłączyć do zacisków w lampie. Zgodnie z kolorami, niebieski do niebieskiego, żółto zielony do zacisku śrubowego przy środkowej oprawie. Brązowy do trzech czarnych, tu trzeba wykonać mostek pomiędzy...
Witam. Jak podpiąć ( czy w ogóle się da ) lampę z dwoma żarówkami żeby osobno włączać żarówki , blok wielka płyta z ściany wystają trzy białe przewody , natomiast w lampie są tylko dwa kabelki . Posiadam podwójny włącznik gdzie oba klawisze są podpięte dobrze ( na obu świeci dioda przy zgaszonym świetle) .
Dodałem brązową żyłę do przełącznika i niebieską żyłe pociągnąłem od lampy oczywiście zmieniłem przełącznik na podwójny
A więc udało się podłączyć bez kucia. Jako że w oryginale do włącznika podwójnego który sterował dwoma lampami odzielnie były podłączone trzy przewody faza- czarny, neutralny-niebieski i neutralny-żółto/zielony. Kupiłem dwa włączniki jedno biegunowe i podłączyłem je następująco. Pierwszy włącznik czarny i niebieski przewód, a do drugiego włącznika czarny...
Człowieku napięcie 12V jest napięciem bezpiecznym i jako takie nie wymaga żyły PE.Przy prawidłowo wykonanej instalacji masz oświetlenie łazienki wyprowadzone z rozdzielnicy.Wypinasz 3 przewody L, N i PE. Zasilasz przez transformator niebieski i czarny i masz na oprawce 12V. Koszulkami termokurczliwymi zmieniasz kolor przewodu który wcześniej był PE...
Przepnij... żółto-zielony na środek. Porada absolutnie niebezpieczna!! Przewód żółto-zielony nie może być podłączony jako fazowy w żadnym punkcie instalacji elektrycznej! Instalacja autora jest do natychmiastowego przeglądu i odłączenia - innej porady tu nie widzę. Pozdrawiam
Właśnie wprowadziłem się na swoje w końcu. Nie mam zamiaru robić tego sam skoro jest to nie prawidłowo podłączone. Ogarnę elektryka. Dzięki
Dzień dobry, chciałbym prosić o pomoc w podłączeniu przekaźnika bistabilnego podwójnego firmy Legrand. Pod zaciski 1,3 podłączyłem przewody od włącznika, pod zaciski 2,4 podłączyłem L od lamp, pod zaciski A2 podłączyłem N, a pod zaciski A1 podłączyłem kolejne dwa przewody od włącznika. I gdy zapalam lampy, nie mam podziału na dwie sekcje, tylko zapalają...
W której puszce? Przecież odpowiedzi autora wyraźnie sugerują, że przewód żółto-zielony został użyty jako fazowy w obwodzie lampy.
https://obrazki.elektroda.pl/9981593800_... Witam, proszę o pomoc jak poprawnie podłączyć włącznik schodowy podwójny? Posiadam dwa takie cuda, próbowałem już różnych opcji i dalej nic. PE zwagowałem, N zwagowałem, na pierwszy włącznik podałem zasilanie a do drugiego lampy i oczywiście 4 komunikacyjne, tylko które gdzie, bo nie działa...
Wiem że obrazek nie jest arcydziełem:) Generalnie jest tak. Mam jedną lampę i pojedynczy włącznik. Powiesiłem dwa metry dalej drugą lampę i poprowadziłem od niej do włącznika podwójny przewód (2x1,5). Mam już podwójny włącznik ale za chiny nie potrafię podłączyć tych przewodów (podwójny przewód idący do lampy nr 1 i nowo dołożony przewód do lampy nr...
Bo masz zastosowany podwójny wyłącznik schodowy, a nie świecznikowy. W tej sytuacji musisz w wyłączniku zmostkować zaciski oznaczone literą "L". Sprawdź w stanie, gdy nie świeci żadna lampa, na którym przewodzie masz fazę, to powiem jak podłączyć.
Hej, chodzi o prawidłowe połączenie włącznika schodowego podwójnego parter-pietro. I tak na parterze mam w puszcze włącznika poniższe: - Kabel 4 żyłowy idący do włącznika na piętro - kabel 3 żyłowy idący do włącznika na I piętro - kabel 3 żyłowy idący do transformatora służącego do podłączenia ledow przy schodach - kabel 3 żyłowy z zasilaniem Na pierwszym...
Każda lampa ma wyprowadzone przewody z żarówek do wspólnej puszki w lampie i tylko tam trzeba zajrzeć.
Ok. Sprawdziłem. Jest trzeci przewód. Niestety żaden z nich nie ma koloru. Ten znaleziony jest chyba podłączony do diody podswietlajacej kontakt. Odłączyłem stary kontakt /podwójny - działa tylko jeden przełącznik od lampy/.
Chciałem założyć włącznik podwójny bo kupiłem lampę sufitowa. W puszce jak i z sufitu wychodzą trzy kable, brązowy niebieski i czarny. Teraz przy normalnym włączniku jeden kabel mam luźny, nie podłączony. Przy wyłączonym świetle mam napięcie w jednym kablu a jak załączę to pojawia się na wszystkich. Coś mam popieprzone? Jak zamontować włącznik podwójny...
A ile przewodów dochodzi łącznie do tej puszki? Biorąc pod uwagę, że są cztery żyły fazowe, to prawdopodobnie jest to puszka przelotowa. Trzeba najpierw rozpoznać, które przewody idą do lampy, dopiero wtedy można będzie coś więcej powiedzieć. Najprościej będzie, jeśli poprosisz o pomoc elektryka.
Cześć, Mam dzisiaj zagwozdgkę, ponieważ byłem święcie przekonany że istnieją dwustrefowe żyrandole (lampy) które mogę podłączyć do instalacji. Mam kilka kabli wychodzących z sufitu 4 żyłowych i kupione włączniki świecznikowe jednak kiedy jak teraz szukamy oświetlenia nie mogę znaleźć lamp które spełniałyby moje wymagania, czyli podłączenie ich pod włącznik...
Każdy obwód (również oświetleniowy) musi być wyposażony w przewód ochronny (PE). Oznacza to, że ilość żył w przewodzie to co najmniej 3. W Twoim przypadku potrzeba od wyłacznika do pierwszej lampy 4 żyły i od pierwszej do drugiej lampy 3 żyły. Tylko w ten sposób można wykonać instalację zgodną z przepisami i bezpieczną.
Zgodnie z przepisami nie możesz podłączyć tej lampy do swojej instalacji. Potrzebny jest PE, którego nie masz . Masz N i 2 x L z podwójnego włącznika. (mam nadzieję, że nie jest odwrotnie) Pozdrawiam.
1. Ten żółtozielony w tym przypadku jest wykorzystywany jako korespondencyjny między włącznikami, według przepisów nie powinno się tak robić ale praktyka mówi coś innego. 2. Gniazdka podwójne zazwyczaj mają wspólne złącza zasilania. 3. Jeden to prawdopodobnie zasilanie, drugi korespondencja miedzy włącznikami a trzeci wyjście na lampę. 4. Tak jak w...
Zamontowanie dwóch przekażników z podwójnymi stykami załatwi sprawę , kwestia miejsca w lampie.
Do takiego zadania to powinieneś mieć przynajmniej 4 przewody do podłączenia do łącznika i nie mówię tutaj akurat o drugim przewodzie fazowym. Dwa korespondencyjne, jeden fazowy i jedno odejście na lampę.
Dzień dobry, Mam problem- stara instalajcja, przebieg kabli mocno nieznany. Chciałem dołączyć nową lampę do istniejącej już. Mam kabel 2 żyłowy- L1, N który jest podłączony do włącznika i on odpowiada za zapalanie starej lampy. Mam też nowy kabel biegnący od nowej lampy do rzeczonego włącznika. Jak to podłączyć ze sobą na wyłączniku podwójnym aby mieć...
Bo masz "fazę i ujemny", a takie przewody nie występują w instalacji domowej prądu przemiennego. Jest faza i odpływ na lampę , więc je podłącz do L in, i L out
Czerwony - to przewód Fazowy żółty -to przewód uziemienia Natomiast niebieski -to neutral Wcześniej posiadałem zwykły włącznik podwójny jak podpinam go na nowo lampa normalnie świeci .
Co zmienić lub dodać aby to osiągnąć Pomiędzy łącznikami potrzebujesz 4 robocze żyły + jedna robocza żyła dla przesłania zasilania (do górnego łącznika) + żyłę neutralną i PE, razem 7 żył. Pomiędzy łącznikiem dolnym i lampami minimum przewód 4-żyłowy.
podłączenie podwójnego włącznika podłączenie włącznika podwójnego podwójnego włącznika
tyrystorowy moduł zapłonowy schemat programowanie bramy normstahl halogenowy transformator
obnizenie napiecia baterii philips senseo
Konfiguracja enkodera Powerlink: Nastawy i parametry Sprawdzenie centralnego zamka Volvo XC60 2015