No tak z grubsza by było. Ciepło właściwe jest bliżej 4190 a nawet chyba kilka J mniej. I zmiana gęstości względem temperatury też lekko zmieni tą wartość. Ale na takich szkolnych uproszczeniach to wynik jest prawidłowy.
pompa sprzedana
Są już impulsowe czujniki przepływu .
A jaka pompa ciepła? Jaka moc? Jakie przepływy? Jakie średnice rur przyłączeniowych? To żeby utrudnić - to podsunę jeszcze separator AFRISO ADS 180/181 HP specjalny do pomp ciepła - na większe przepływy - występuje w średnicach 1" i 1.1/4". Niektóre pompy ciepła mają już zabudowany separator magnetyczny w swoich "hydroboxach".
Prawdopodobnie za mały przepływ. Sprawdzałeś filtry? Może układ zapowietrzony? Jak masz podłączony bufor? Jako sprzęgło czy w szereg? Masz podłogówki? Grzejniki? Sterowanie jakieś? Zawory? Przy tak skąpej informacji na temat Twojej instalacji, możemy tylko zgadywać.
Przy pompach ciepła, szybki przepływ jest lepszy od wolnego ale to kwestia przekrojów i pompy obiegowej, łatwo to poprawić. Ważniejszą rzeczą jest odbiór ciepła przy relatywnie niskiej temperaturze wody w instalacji CO. To jest pompa do CWU, czyli podgrzewa do nawet do 50C. Jednakże, dogmatem w grzaniu PC jest to, aby odbiór ciepła był skuteczny przy...
Grzejnikami będziesz podgrzewał zasobnik ciepłej wody? :) Schemat, który narysowałeś jest całkowicie do kiltu. Zasilanie z pompy ciepła ma iść wprost na zawór 3-drożny i przełączać obieg do podgrzewania CWU lub bufora. Grzejniki zaś powinny być podłączone wprost do bufora. Przy czym radziłbym dać oddzielną pompę do obiegu grzejników, a bufor potraktować...
1. w obiegu wężownicy zawór zwrotny ze sprężyną, otwierający się tylko gdy pracuje pompa (zakładam że obieg grawitacyjny nie wytworzy wystarczającej różnicy ciśnień do otwarcia) - tylko czy pompa obiegowa (fabrycznie zabudowana wewnątrz pompy ciepła) wytworzy wystarczające ciśnienie by otworzyć i nie stłumi to za bardzo przepływu (nie pogorszy oddawania...
Tylko trzymaj się daleko z Pex 25 od Twojej instalacji. Będzie jeszcze gorzej niż jest. Dodano po 57 https://obrazki.elektroda.pl/3417612100_... Ten załącznik wszystko wyjaśnia, nawet Pex 32 (jego złączki) nie odpowiada minimalnej średnicy połączenia PC-rozdzielacz.
Jeżeli wszędzie są podłogówki, a dom niewielki to bufor nie jest potrzebny. Bufor 200 litrów to żaden zład wody dla pompy ciepła, a to wszystko przez to, że pompa ciepła z podłogówką pracuje na bardzo niskich temperaturach i bardzo małej delcie. Przykładowo bufor 200 litrów przy temperaturze i średniej delcie 6'C gromadzi raptem 1,4kWh energii. Dla...
(at)andrzejlukaszewicz To się zgadza ale pompy ciepła wg producentów mają mieć określone przekroje podłączeń. Wszyscy straszą dokoła, że pompy ciepła są bardzo wrażliwe na przepływy. Kocioł działa ok to prawda.
Drobnocząsteczkowe zanieczyszczenia czynnika ...
Nie mówię, że nie ma przy takiej inwestycji kosztów, bo wiadomo, że one są, zauważam tylko, że jeśli ktoś miałby pomysł grzania wody w basenie prądem, to najbardziej ekonomiczna i zarazem komfortowa jest pompa ciepła. Pompy filtra raczej nie trzeba zmieniać, bo w zależności od modelu pompy ciepła, wymagają zapewnienia przepływu 1500-4000l/h Przeróbki...
Po to własnie stosuje się przy pompach ciepła bufory. Dzięki buforowi zapewnia się odpowiednio duży przepływ przez pompę ciepła oraz bardzo niskie opory przepływu, a po stronie grzewczej przepływ w grzejnikach, który nie powoduje hałasu. Jeżeli planowałeś pompę ciepła to zamiast grzejników z podejściem dolnym trzeba było zastosować grzejniki z podejściami...
Czyli wniosek jest jeden, zarówno zbyt niski jak i zbyt wysoki przepływ przez pętlę podłogówki jest niewskazany. Powinien być dobrany optymalnie, najlepiej na podstawie obliczeń jeśli zna się wszystkie niezbędne dane wejściowe. A jeśli się nie zna to trzeba go dobrać doświadczalnie, obserwując osiągane temperatury w pomieszczeniu, pracę kotła/pompy,...
http://obrazki.elektroda.pl/4415702900_1...
Pompa wg mnie za mała , z mały przepływ. Mogą być również zapchane filtry , po takim czasie mają prawo być , pewnie przed pompą masz skośny.
Też miałem ten problem z taką samą pompą. Odpowietrzyłem ją dopiero luzując śrubunek na zasilaniu i puszczając wodę pod ciśnieniem z zaworu napełniania instalacji (u mnie na powrocie). Dopiero po kilkukrotnym powtórzeniu pompa przestała wyrzucać błąd przepływu.
Próbowałeś zwiększyć przepływ wody?
Raczej nic nie poradzisz, zbyt mały odbiór ciepła, a masz już ustawione najniższe obroty wentylatora. Pompa zwiększa przepływ by nie przegrzać zasilania, powodując wzrost temp powrotu, to powoduje wzrost temp zasilania i następnie blokadę L3.
Co to za pompa ciepła? Gruntowa z zewnętrzną pompą obiegową? Masz wskazania przepływu w PC? Jak wygląda instalacja? Czy sa głowice termostaytczne, jakie sa średnice rur/pionów? Jakie temperatury wej./wyj. do bufora i jakie analogicznie na wyjściu?
Chodzi mi o to czy Twoja pompa ciepła podaje taki parametr (odczyt) jak przepływ wody przez wymiennik. Powinna to podawać w menu. Po co masz ten mieszacz w układzie? Masz jakieś inne obwody grzejnikowe oprócz podłogówki? Jak nie to moim zdaniem przy pompie ciepła ten mieszacz jest bez sensu. Najlepiej rozrysuj schemat Twojej instalacji żeby było wiadomo...
Zwiększył bym przepływ na pompie CO ,tak by całe grzejniki były ciepłe . (większy przepływ w instalacji większą moc może przenieść. I obniżył bym temperaturę na pompie ciepła . Niższa temperatura na PC wyższa sprawność. (też i mniejsza moc)
pompa obecnie nie jest w stanie pokonać zaworu zwrotnego W drugim poście zapytałem Cie czy zawór zwrotny działa? Dopiero teraz odpowiedziałeś. Skoro pompa nie daje rady przepchnąć zaworu zwrotnego (lub przepływ jest minimalny) to cyrkulacja na pewno nie zadziała.
Witam, pompa obiegowa- chodzi za buforem czy pompka w pompie ciepła? Zauważyłem, że na grzanie bardzo wpływa natężenie przepływu w pompie obiegowej. nl 245 . Nie wiem dlaczego jak ustawię na 38 CO i histerezę na 3 C to czami spada mi temperatura do 33C i pompa nie wyrabia żeby nagrzać Tak jak byłby nofrost? Przy małym przepływie pompa CO na 1 zakresie...
A do jakiej pompy ciepła chcesz to "maleństwo" założyć? Jaka moc pompy? Jaki przepływ przez pompę? Jakie średnice rurociągu?
(at)kris8888 Zawsze będzie jakaś różnica temperatur między zasilaniem i powrotem podłogówki. Zmierz tą różnicę, a dobierzesz sobie właściwy przepływ.
W takiej pozycji może się tylko zapowietrzyć co się może objawić słabszym przepływem.
Widocznie jakaś pompa obiegowa się wyłącza -pewnie w pompie ciepła- gdy ta uznaje, iż mieszkanie jest nagrzane i nie ma przepływu. Kojarzę, że niektóre sterowniki podłogówki zamontowane w skrzynce nad rozdzielaczem mają dodatkowy styk który informuje kocioł bądź pompę ciepła, iż należy dostarczać czynnik grzewczy. Całość wymaga jednak pewnie jakichś...
Instalacja została po zdemontowaniu kotła na ekogroszek teraz muszę to przerobić na zawór z siłownikiem albo całkowicie wywalić zawory trójdrożne, zasilanie pompa ciepła
Nie wiem o jakich rurach piszesz. Jak miedź czy stal zaprasowywana do masz w typoszeregu rury 28 i 35 W przypadku PEX czy PP masz rurę 32, ale to jest średnica zewnętrzna. W tym przypadku średnica wewnętrzna rury jest dużo mniejsza niż wewnętrzna średnica rury stalowej 5/4 cala - jak się domyślam jest to przyłącze stalowe? Staraj się zachować wewnętrzny...
Stare instalacje, kotły na paliwo stałe, etc, tam tylko regulacja przepływem na odbiorniku ciepła.
Chyba nie ma sensu, gdyż powietrze zużyte wyrzucane przez rekuperator nie jest ciepłe. Jest niewiele cieplejsze od powietrza zasysanego. Dodatkowo zaburzyłbyś przepływy powietrza w rekuperatorze poprzez wentylator pompy ciepła.
Patrząc na zaszronienie zaworu rozprężnego to ewidentnie jest mocno zdławiony. Kierunek przepływu cieczy ok? Jaki masz przepływ?
450-750 kW? Strasznie dużo. W lecie jak wymiennik się nie zaladza to nie musi przerywać a falownik sprężarki ogranicza jej prędkość i moc. W zimie pewnie przerywa pracę na proces odladzania wymiennika na zewnątrz. Bez tego zamarzł by na amen i nie pobierał ciepła z zewnątrz (brak przepływu powietrza lub bardzo ograniczone).
Czyli parownik pokrywa się szronem i zaczyna rozmrażać, jeśli masz 20K różnicy między powietrzem na wejściu a na wyjściu parownika to albo ograniczony przepływ powietrza (jaka to konkretnie pompa?) albo pracuje na bardzo duży zbiornik cwu.
Lepszy, łatwiejszy i mniej oporów przepływ w stalowych. W PP widziałem zgrzewy przegrzane i zawężające przepływ i niestety wtedy jest problem. W stalowych tego problemu nie ma.
Kocioł uruchamia się na CO i szybko wzrasta temperatura na wymienniku co powoduje jego wyłączenie, brak odbioru ciepła. Masz problem z przepływem w obwodzie CO, wyczyść filtr na powrocie i ewentualnie sprawdź pompę obiegową czy pracuje.
Mi wychodzi 20m rury jeśli zrobisz przepływ turbulentny to możesz dać i z 15m rury. U mnie to śmiało i grzało dom.
To suszarka kondensacyjna z pompą ciepła. Objawy mogą wskazywać na brak przepływu powietrza. Czy jest możliwość, że za te problemy odpowiada filtr powietrza, który wymaga regularnego okresowego czyszczenia? Zresztą suszarka jest chyba na gwarancji?
Rotametr, tylko odpowiednio duży. Można użyć też chociażby wodomierza (oczywiście odpowiednio dużego) (objętość podzielona przez czas daje przepływ). Zwężka Venturiego lub rurka Pitota i manometr różnicowy. Są też typowe przepływomierze turbinowe. Budowa podobna jak wodomierza, albo w wersji osiowej wiatraczek, i na łopatce jest np. magnesik, a w korpusie...
To jest złącze przepływomierza do nadzoru pracy instalacji (czy jest przepływ) oraz do dokładniejszych obliczeń uzysku ciepła. Nowszy jest już w wersji PWM (na pompę ze zmienną wydajnością zadawaną ze sterownika).
Odmulniki magnetyczne są wymagane przez większość firm produkujących pompy ciepła. Dlatego instaluje się je tuż przed pompą ciepła na powrocie. Każde urządzenie hydrauliczne ma podany parametr KV czy KVs, który dotyczy przepływu. Zobacz jaki jest ten współczynnik dla tego odmulnika. Poza tym nic nie napisałeś o mocy tejże pompy ciepła, a od tego zależy...
Witam. Moja pompa to 13 kW... Błąd też wyskakiwał i na razie zwiększyłem przepływ wody i problem zniknął. Pompa 7900 l... Puściłem wodę na maxa przez pompę i na razie działa. Błąd występował losowo - możliwe przytkanie pompy piaskowej, co zmniejszyło siłę przepływu. Dam znać, jeśli coś będzie się działo.
Sprawdź pompę wody, jakie masz ciśnienie w układzie, może być sytuacja , że pompa wody kawituje i masz za mały przepływ co widać po błędach w pompie ciepła
Za mały przepływ cieczy na DZ.
Wyczyszczę ale mało prawdopodobne ze cokolwiek to zmieni, nie wiem czy uruchamiałeś kiedyś pompę i kompresor po wyjęciu z suszarki, nawet przy zerowym przepływie powietrza parownik się schłodzi. Tak, kompresor pracuje ciut głośniej.
To pomysł ratunkowy, gdy je kupowałem to myślałem że użyję rurek 32, ale w dokumentacji instalacyjnej orzekli że za cienkie. A te większe śrubunki faktycznie drogie i mało gdzie dostępne. Tam rzeczywiście jest mało luzu na nakrętkę, ale korzystam z tego że plastikowe rury są trochę elastyczne i jak się je poluzuje na mocowaniach to można sobie poradzić....
dodam jeszcze że na początku grzania kiedy woda w zbiorniku ma ok 10stopni to połowa parownika łącznie z zaworem rozprężnym aż do połowy filtra jest zaszroniona czy to jest normalne przy zimnej wodzie . Zwykle to świadczy o małej ilości czynnika chłodniczego (freonu) w instalacji - albo o braku przepływu powietrza przez parownik.
Tak, tylko zwieradło jest między pompą Zgadza się pompa więcej zabierze z powrotu zimniejszej niż ciepłej z pieca, obniży to przepływ przez piec...
Miały współpracować z pompą ciepła Praca na zasadzie wymiennika ciepła i jako tako czystość płynu w układzie nie ma wpływu na pompę ciepła tylko na filtry i pompkę powodujący przepływ wody w instalacji.
Po takim "tjuningu" pompa ma mniejszą wydajnośc i nie zapewnia odbioru ciepła z nagrzewnicy. Jak otworzysz wszystkie grzejniki to opory przepływu maleją i jako tako to działa. Co do cwu to przy małym strumieniu wody kocioł moduluje na mały płomień i pompa daje radę odbierać ciepło z wymiennika ale przy większym zapotrzebowaniu jest zonk. A jeszcze do...
Nie dawało mi to spokoju, więc sprawdzałem punkt po punkcie. Po wyłączeniu, pompa obiegowa była zatrzymywana sygnałem - jest sterowana PWM, ale grawitacyjny przepływ ciepłej wody powodował obracanie się wirnika - pompka pracowała jako prądnica :)
To tak na szybko, jakie widzę błędy: 1. Nie napisałeś, jakie rury miedziane są w kotłowni, ale z tego, co widać, to jest to prawdopodobnie rura o średnicy 28 mm. To jest stanowczo za mała średnica dla tej pompy. Chyba że byłoby zainstalowane sprzęgło hydrauliczne lub bufor i to byłoby tylko połączenie pomiędzy sprzęgłem (buforem) a pompą ciepła. 2....
Nawet, jeśli zasobnik masz izolowany, to dokręcone lub przyspawane do niego rury tworzą połączenie dla przepływu ładunków. Skupiłbym się na Twoim miejscu nad spięciem wszystkiego metalowego w pom. technicznym. Poza tym o ile dobrze pamiętam, to pompa ciepła jako rezerwowe ma grzałki w zasobniku i to dość spore :) przeciętnie 3x4kW, jeśli sama pompa...
Najlepiej sprawność urządzenia określisz właśnie pomiarem różnicy temperatur na stronie wodnej wymiennika. Jeśli oczywiście masz stały i znany przepływ wody wtedy możesz obliczyć ile energii cieplnej otrzymałeś.
Czyli ten czujnik wykrywa przepływ wody przez wymiennik i w momencie, gdyby go nie było podaje odpowiedni sygnał do sterownika pc? Tak podaje sygnał do sterownika, a następnie powinna się uruchomić procedura awaryjna. Co najmniej zatrzymanie sprężarki. A czujnik nie tyle wykrywa brak przepływu co nawet jego zmniejszenie poniżej nastawionego progu....
Ok czyli zawór może być zamontowany na powrocie ważne żeby kierunki przepływów się zgadzały? AB na powrót pompy ciepła A do bufora a B do cwu (albo odwrotnie)
Może nie odpowietrzony obieg, brak wykrytego przepływu. Używany sprzet to może i pompa się zastała czyli jest zablokowana.
Masz rację - dokładnie tak. Tylko mała uwaga w Twoim dopisku. Montując zawory zwrotne przy kotle stałopalnym , pozbawisz go nawet "jakiejś niewielkiej" możliwości pracy grawitacyjnej. Przy prawidłowym "wpięciu" wymiennika Twoje problemy znikną same. Zawór różnicowy nie puści wody w odwrotnym kierunku (przy wyłączonej pompie kotła stałopalnego) Z kolei...
Kolego. O jakim napięciu wychodzi ten sygnał prostokątny i jak jest zasilany ten czujnik ? ..... Tam nie ma żadnego sygnału tylko w środku zwiera się styk. "Czujnik przepływu", o którym mówię, to nie "twór" elektroniczny tylko mechaniczny. Zwiera styk - zamyka się obieg elektryczny i załącza się hydrofor/pompa ciśnienia - jakbyś włączył ja przyciskiem...
Ale czy właśnie nie lepiej wykorzystać już to wstępne ciepło z podłogówki, na grzejniku z grzałką? Też można - tylko jak tym "ciepłem" dokładnie wysterować? Np. masz na wejściu 28°C z podłogówki i załączasz grzałkę elektryczną, to skąd wiesz ile ciepła oddała do pomieszczenia przez grzejnika a ile poleciało z powrotem do pompy ciepła? Musisz jakoś...
OK, czyli wszystko jasne. Ja mam ten sam typ pompy obiegowej ustawiony z mocą na 80% i mam przepływ rzędu 1,7m3/h A jaka masz pompę ciepła KHX09PY? Jak sterujesz pompami od CO masz to spięte z pompą ciepła?
Przepływ na tych długich będzie musiał być dość wysoki. Pompa 8m podnoszenia może się okazać jako minimum. DOkłądnie tak , woda musi mieć taki przepływ żeby nie zdążyła oddać na pierwszych 100 m ciepła .
i po tym włączeniu kotła i ponownym włączeniu po 10 godzianch jak nie ma przepływów jakie powinny być co musisz zrobić żeby przepływy znowu ustawić? na tym rozdzielaczu nie ma siowników? ten rozdzielacz ma swoja pompę, czy pompa jest w kotle? co tam jest źródłem ciepła?
Mam zamiar podgrzewać wodę pompą ciepła przez wymiennik płytowy. Chciałbym regulować przepływ przez wymiennik pompą wody, która dostosuje swoje obroty do temperatury wody powracającej z wymiennika. Czy możecie polecić pompę która zawiera w sobie zintegrowany sterownik pozwalający na taką pracę?
1. Zdanie rozpoczynamy z dużej litery. W długim zdaniu warto dać znaki interpunkcyjne. 2. co może byc przyczyną Problem może być w: - sterowaniu i/lub zasilaniu pompy ciepła - sama pompa ciepła (uszkodzony agregat, ubytek czynnika) - zatkany przepływ powietrz (w kanałach, na parowniku itd) Warto zacząć od ostatniej możliwość i porządnie wyczyścić drogi...
Mnie ciekawi co sie dzieje z ciepla woda z pompy ciepła? Po drugie tak dodaj 2 pompy 60 tki.
Można iść w metry i wysokości podnoszenia, ale po co skoro to psuje COP. To polityczne ble ble. Cała ostatnia dyskusja próbuje przekonać tworzącego instalację aby zastosował pompę o optymalnej wielkości aby instalcja pewnie działała i nie przepłacać za prąd. Najlepsza była by pompa z nowoczesnym silnikiem (bldc) i własną automatyką, ale te pompy są...
Witam. Jest to płąd przepływu. U mnie przymarzła rura jak się okazało
Zasada wymiany ciepła polega na przepływaniu mediów w przeciwnych kierunkach i przekazywaniu energii. Jeżeli twój wymiennik jest skonstruowany jak większość wymienników, to masz źle (albo źle sczytałeś kierunki przepływu na pompach). Jaki to typ wymiennika (model)?
Ja mam taki sam. Dodano po 11 Czujnik wymieniony i jest OK. Wg. mnie sytuacja jest taka że defrost ma dwa tryby, u mnie 2 tryb ten który stopuje pompę obiegową i czeka na sygnał braku przepływu od czujnika zależny jest jakoś od temperatury na zewnątrz. Nie tylko do temperatury na zasilaniu <28st. (Wymusiłem grzanie CWU i czekałem aż wykona w tym...
Wczoraj się trochę pobawiłem. Pompę miałem ustawioną na grzanie CO, ręcznie przestawiłem zawór na grzanie CWU. Przy temperaturze która wczoraj była na zewnątrz 1 stopień na plusie na takim krótkim obiegu pompa dała radę dociągnąć do zakładanej temperatury 49 i przechodziła w stan spoczynku i zgodnie z histeryzą 5 stopniu się włączała i wyłączała. Przy...
Trochę za mała ta pompa do twojego basenu - HYDRO Po 7 max 30m3 Pompa musi stać na zewnątrz, pobór powietrza nie może być bliżej niż około 50cm od ściany. Róznica temperatur to przy pro 7 to około 1 stopnia. Jak w twoich postach musi być bypass bo przy za dużym przepływie wody ponad 2-3m3 spada sprawność.
A czy układ hydrauliczny jest przygotowany do takiego sterowania? Czy jest dane odpowiednio duże sprzęgło/bufor? Bo pompa ciepła musi mieć określony minimalny przepływ do zapewnienia poprawnej pracy? Jeśli jest wszystko przygotowane, to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby takie sterowanie założyć. Ale od tego powyżej trzeba zacząć rozmowę.
Witam ! Czujniki temperatury powinny być dwa, jeden w wymienniku ciepła ( w bojlerze ), drugi na panelu słonecznym. Pompa powinna pracować tylko wtedy gdy temperatura panela jest wyższa od temperatury wody w wymienniku. Różnicę temperatur trzeba dobrać doświadczalnie.
Nie dopuścił bym tej instalacji do użytku gdyż zastosowanie jednej pompy bez sterowania strumieniem ciepła przepływu doprowadzi do tego, że woda będzie płynąć przez kocioł który ma mniejsze opory przepływu. Pominę błąd instalacji cwu.
Dzień dobry, Proszę o dobór urządzeń, układów do sterowania cyrkulacją cwu. Zalozenia: 1. Nie chcę do sterowania uzywac czujnikow ruchu - brak okablowania. Bezprzewodowych też nie chce. 2. Zdecydowałem się na rozwiązanie z czujnikiem przepływu - czujnik montowany na wypływie cwu z zasobnika, gwint 3/4", temperatura max około 75st cel (jest możliwość...
Jeśli to kaloryfery to nie będą zbyt mocno hałasować przy zwiększonym przepływie?
Witam Przy przełączaniu grzania z CO na CWU wyskakuje mi komunikat błąd przepływu w jednostce wewnętrznej pompy ciepła w wersji split Dimplex LAK14ITR. Filtr siatkowy czysty. Instalacja była odpowietrzana nie raz. Zawór trójdrożny działa prawidłowo. Na schemacie starałem się zachować wysokości rur i odpowietrzników. https://obrazki.elektroda.pl/2082353700_...
Bezwładność podłogówki jest bardzo duża - ON/OFF wystarczy. Do tego są rotametry regulujące przepływ i krzywa grzania na pompie ciepła - bardziej precyzyjnej regulacji nie trzeba. Dobrze wyregulowana podłogówka w zasadzie nie wymaga w ogóle zaworów odcinających. Są jednak one przydatne gdy mamy dodatkowe źródło ciepła np. słońce padające przez okno.
Jeżeli coś działa dobrze, to po co to ulepszać? A poważnie - pewnie cała twoja instalacja pracuje w oparciu o termostat/y pokojowy. Czyli w praktyce dopóki pompa ciepła dostarcza tyle ciepła by zrównoważyć straty - masz w domu komfort. I musisz myśleć w takich kategoriach. Dostarczone ciepło to w bardzo dużym uproszczeniu iloczyn temeperatury czynnika...
Zawór zwrotny podparty jest sprężyną, zatem cyrkulacja całkowicie stanie. Różnicowy ma kulkę, która zamyka przepływ w momencie wymuszenia ruchu wody przez pompę, ale w cyrkulacji nie stosuje się tego zaworu i rozwiązania.
Bardzo ważny czynnik to temperatura medium grzewczego, oczekiwana temperatura pomieszczenia, przepływ przez pętlę i np wymagany zład takiej instalacji. Jeśli robisz podłogowe pod niskotemperaturowe źródło ciepłą ( kocioł gazowy, czy pompa ciepła) to średnio dla rur 16mm stosuje się pętle 70-90mb Dla rur 17 i 18mm mogą być odpowiednio dłuższe ( 100-120mb)...
Problemem był zapchany filtr skośny. To blokowało prawidłowy przepływ wody w instalacji. Wyczyszczenie filtra rozwiązało problem.
Bez sprzęgła hydraulicznego mój schemat nie będzie działał ? skoro mam na każdym obiegu pompę obiegowa więc wymuszę przepływ ciepła w instalacji do każdego obiegu grzewczego
Oblewanie wiadrem pomyj - absolutnie. Widzisz, mam już trochę doświadczenia i samemu też przerabiałem kilka tematów. Też kiedyś grzałem ekogroszkiem, a innym zakładałem kotły gazowe. W końcu całkiem przeszedłem na gaz i mam święty spokój. Ponad 7 lat temu płaciłem za ekogroszek tylko za sezon grzewczy 5-5,5 tys. zł., a za gaz całorocznie 4-5 tys. zł....
Wszystko jest możliwe i taką pompę ciepła można zastosować. Ale... Tak jak kolega wyżej pisał - najlepiej poprosić monterów (najlepiej z autoryzacją danego producenta) na miejsce niech zobaczą i się wypowiedzą. Przy grzejnikach już istniejących ważne jest sprawdzenie ich mocy i ewentualne korekty - takie jak dołożenie żeberek. Ważne też są średnice...
Zobacz jaki ona ma minimalny przepływ, to sa jak zauważyles pc do basenu
Witam. Raczej nie należy nagrzewać żywicy ( epoksydowej ) do tak wysokich temperatur . Nie wystarczy " polać " uzwojeń - pod wierzchnią warstwą pozostanie powietrze - i jak ma wyjść ? Można natomiast zalewać transformatory.cewki w próżni ( powiedzmy - podciśnieniu ) . Niestety trzeba mieć dostęp do pompy próżniowej . Dobre zaimpregnowanie uzwojeń polepsza...
Ale ty chcesz montować w garażu jednostkę wewnętrzną czy zewnętrzną? Jak zewnętrzną to odpada ze względu na duże przepływy powietrza przez jednostkę zewnętrzną.
Witam. Posiadam kocioł ecoTEC exclusive VC 20CS/1-7 wraz z podpiętym zasobnikiem VIH R 150/6 B. Mam problem z uruchomieniem ciepłej wody. Po załączeniu trybu grzania ciepłej wody kocioł wykazuje na zmianę kody: S.022 oraz S.092. Zawór trójdrożny ustawia się w pozycję ogrzewanie, pompa pracuje na 100%, czujnik wykazuje przepływ wody 800-1200 l/h, następnie...
Ogólnie ciężko cokolwiek Ci wywróżyć bo narzeźbione jest tam nieźle ale skoro rura na ścianie jest ciepła to pewnie za słaby przepływ do tych grzejników. Wyjaśnij jeszcze dlaczego się tak stało co dołożyłeś do instalacji co przerobiłeś itp. Może ta wynalazkowa pompa "pompa to GRUDSON" za słabo pompuje ustaw ją na 3, a może to GRUNDFOS. Może masz zapowietrzone...
Miałem identyczną sytuację co u Ciebie (kocioł ACV) tzn. też wydawało mi się, że pompa powinna być na max ale wtedy powrót był gorący (tylko grzejniki). Aby uzyskać najlepszą wydajność kotła musi być zauważalna różnica między temp. zasilania, a powrotu. Absolutne minimum jakie bezpiecznie możesz ustawić to moc min. "c." 25 i pompa przy mocy minimalnej...
Jeżeli masz możliwości i wolne środki i celujesz w pompę ciepła ,to wymień grzejniki na największe jakie wejdą najlepiej Purmo c33 . Mam kostkę i pompę ciepła z klimatyzatora i piec gazowy z PV . W przypadku pompy ciepła każdy stopień ma znaczenie co do sprawności i ekonomii działania. W chwili obecnej na grzejnikach na zasilaniu przy pracy PC mam temperaturę...
Prawidłowo to w miejscu bypass-u powinien być zamontowany bufor. Dla tej pompy zgodnie z wytycznymi producenta pompy, potrzebny jest bufor ok. 140 litrów. Można co prawda pominąć ten bufor jeżeli w domu jest ogrzewanie tylko i wyłącznie podłogowe, nie większe jak 100-120m2 i podłogówka ma małe opory przepływu, czyli pętle są nie dłuższe jak po 70-80m....
Ogniwo PELTIERA jest elementem p.przewodnikowym i nie można zmieniać biegunowości. Jeżeli chodzi o regulowanie temperatury w akwarium można to zrealizować na zasadzie przepływu wody przez okładziny ogniwa ( szczelne radiatory).Regulacja może odbywać się sterowaniem pomp wodnych ,gdy woda w akwarium jest zbyt ciepła pracuje pompa na okładzinie chłodzącej...
Takie pytanie powinno się zadać instalatorowi PC. Pompa ciepłą to urzadzenie pracujące w większosci na stałej różnicy temperatur we/wy rzędu 5-8 K w przeciwieństwie do innych żródeł ciepłą jak kotły . By przenieść moc rzędu 10kW przy delcie T=5K trzeba przepompować wody 1700l/h, a mieszanki glikol-woda jeszcze więcej ( zależnie od stężenia). Stare instalacje...
Dlatego stosuje się w podłogówce krótkie obwody relatywnie duży przepływ oraz długie okresy grzania.
Możesz, miałem tak zrobioną instalację. Tylko pamiętaj, że zawór zwrotny też tłumi przepływ. Ja w swoim który był zamontowany za pompą CO zdemontowałem sprężynę. Może kulowy, starego typu lepiej by się sprawdzi, ale ja tego już nie testowałem. Teraz mam AZV 643 i jego okna przelotowe nie robią na mnie wrażenia, może dlatego że mam hopla na punkcie strat...
czujnik przepływ pompa ciepła pompa ciepła czujnik przepływ błąd czujnik przepływ pompa ciepła
zakładanie nowych tematów amplituner pioneer kolumna renault megane bezpiecznik wycieraczka
samsung rsa1ztvg samsung rsa1ztvg
Instrukcja obsługi Blaupunkt Valencia MP36 po polsku Nierozmrażający się parownik w lodówce Samsung RSH5PTPN - przyczyny i rozwiązania