REKLAMA

potencjometr creative t5900

Znaleziono około 15 wyników dla: potencjometr creative t5900
  • Głośniki Creative T5900- irytujące piszczenie

    Witam serdecznie wszystkich forumowiczów i życzę najlepszego w nowym roku :) Mam problem z głośnikami jak w temacie. Początkowo myślałem, że to problem karty dźwiękowej. W końcu po iluś tam miesiącach przyszedł czas na jej wymianę (teraz jest XFi) a problem pozostaje. Chodzi o to że, przy "cicho podawanym" dźwięku z komputera, lub po prostu po włączeniu...

    Początkujący Serwisanci   05 Sty 2007 20:14 Odpowiedzi: 0    Wyświetleń: 956
  • REKLAMA
  • creative T5400 albo T5900 VS logitech X-530

    W sklepie z kumplem wybieraliśmy właśnie te głośniki. Załączono nam T5900 i X-530 oraz (to tak tylko żeby zobaczyć) LOGITECH Z-5400 i CREATIVE GIGAWORKS G550W. Jeśli chodzi o tę pierwszą pare to na odsłuch lepiej brzmi subwoofer Creative, natomiast lepsze sa satelitki Logitech-a. Te z Creative troszke za bardzo się "drą". Kumpel kupił Creative (na allegro...

    Audio Serwis   03 Wrz 2006 13:22 Odpowiedzi: 5    Wyświetleń: 1659
  • Potencjometr w pilocie od głośników Creative inspire T5900

    Był problem z robieniem głośniej. Kupiłem płyn KONTAKT PR do potencjometrów. Działa teraz o wiele lepiej. Jednak gdy robię w pewnym miejscu ciszej, to głośniki grają przez pewien odcinek głośniej. Dopiero szybkie ściszenie rozwiązuje problem. Czy ten potencjometr można jeszcze jakoś "uratować". Czy może on już się nadaje do wymiany? (tu z kolei wiem...

    Audio Początkujący   24 Sie 2008 21:34 Odpowiedzi: 0    Wyświetleń: 1206
  • Pilot do głośników Creative Inspire t5900, schemat, info

    Miałem standardowy problem z potencjometrem w tej linii głośników, jakiś czas czekał sobie na to aż się za niego zabiorę aż w końcu postanowił się zgubić. Szukałem wszędzie i niestety pilota nie odnalazłem :(. Poszukuję schematu, rozpiski gniazda, czegokolwiek co pomogłoby mi ożywić głośniki. Jeszcze raz model: Creative Inspire t5900. Z tego co udało...

    Audio Szukam   03 Wrz 2010 17:20 Odpowiedzi: 4    Wyświetleń: 12153
  • Potencjometr w pilocie głośników

    Witam. Od ponad dwóch lat posiadam zestaw głośników komputerowych 5.1 Creative T5900. Od około miesiąca ma problem, potencjometr głośności w pilocie zaczął wariować, i przy pewnych ustawieniach głośności dźwięk sam się przycisza lub znacznie podgłaśnia. Mam trochę pecha po około 3 miesięcy temu skończyła się gwarancja na te głośniki. Czy można to jakoś...

    Audio Serwis   21 Gru 2007 10:55 Odpowiedzi: 1    Wyświetleń: 1455
  • REKLAMA
  • Hat do R-pi do sterowania głosnikami Creative T5900

    No i paru innych rzeczy, ale interface głośników jest najciekawszy. Po co - głośniki pobierają około 15W jak nic nie robią, niby niewiele ale zawsze troche oszczędności jak się je wyłącza na noc (no i nie wydają dziwnych dźwięków pod wpływem telefonu nocą). Soft-wyłącznik, który mają jest wbudowany w potencjometr głośności - a ten potencjometr to już...

    DIY Konstrukcje   04 Kwi 2019 21:21 Odpowiedzi: 8    Wyświetleń: 2559
  • REKLAMA
  • jaki potencjometr zamiast oryg. w pilocie od Creative T5900

    witam! czy jest jakis podobny potencjometr ktory mozna wsadzic zamiast oryginalnego w pilocie od T5900? czytalem ze to czesta usterka owych pilotow. z tego co wiem to identycznego nie znajde, jezeli to bedzie problem to zamiennik nie musi posiadac mozliwosci wlaczania, moze zastosowac osobny wylacznik. pozdro

    Audio Serwis   29 Gru 2007 23:32 Odpowiedzi: 32    Wyświetleń: 13020
  • Potencjometr w pilocie od głośników Creative inspire T5900

    Czy potencjometr który odpowiada za basy i za głośność to ten sam typ potencjometru? Czy są one zamienne? Wiem, że w sklepie takiego raczej nie dostane (jak już wczesniej na forum bylo pisane), więc pomyslalem ze zamienie je ze sobą w pilocie. (w końcu basy ustawiam raz, na stałe, a głośność reguluję bez przerwy) Lekko się rozstroił ten od głośności,...

    Audio Początkujący   29 Sie 2008 14:03 Odpowiedzi: 1    Wyświetleń: 2282
  • Głośniki Creative T5900 uruchomienie bez pilota

    Czy ktoś wie może jak uruchomić głośniki T5900 bez pilota ? Chodzi mi o jakieś modyfikacje wzmacniacza na subwooferze... Oczywiście pilot padł (oczywista wada creativa, czyli potencjometrów) i nie wiem jak uruchomić zestaw bez niego... Jeżeli ktoś coś wie na ten temat to proszę o odpowiedzi...

    Komputery Hardware   03 Sty 2010 13:39 Odpowiedzi: 3    Wyświetleń: 2990
  • Creative T5900 (samo robi sie głośniej i ciszej) POMOCY

    Witam. Mam takie same głośniki i takie same problemy jak w temacie. Chciałem wymienić felerny potencjometr, ale w serwisach usłyszałem, że jest on praktycznie niemożliwy do zdobycia - "ale oczywiście go panu wymienimy, jak tylko nam pan taki przyniesie". Tymczasem w pierwszym sklepie z takimi rzeczami trafiłem na prawie identyczny, różnił się tylko...

    Audio Serwis   16 Cze 2008 17:23 Odpowiedzi: 4    Wyświetleń: 2094
  • Trzeszczenie w głośnikach Creative Inspire T5900 - podejrzane kondensatory w układzie TDA 8947J

    Witam, ... w głośnikach słychać denerwujące nieregularne trzaski. Nawet przy ściszeniu na minimum. ... To trochę nieprecyzyjny opis. Opisz to jak najdokładniej, kiedy i z jaką siłą występuje (np. czy regulacja głośności ma na to wpływ?), czy któryś z potencjometrów ma wpływ? Co to są wg. ciebie trzaski? itd. Załącz nagranie problemu. Nieregularne trzaski,...

    Początkujący Elektronicy   07 Lip 2023 12:15 Odpowiedzi: 20    Wyświetleń: 366
  • Głośniki komputerowe Creative Inspire P5800 do auta...?

    Zainstalowałem te creativy w VolksWagen t4 caravelle tam oryginalne były kompletnie sprute. Najpierw kupiliśmy wygodne zajebiste fotele z KIA CARNIVAL z poczwórnym kapholderem. W skrzynki od KIA CATNIVAL wchodzą na przód 2 subwoofery. Kupiłem na OLX 2 komplety głośników w okolicach 80zł/kpl 2x5.1. Ponieważ piloty w creative są dość wadliwe zdecydowałem...

    CarAudio   19 Wrz 2023 21:54 Odpowiedzi: 14    Wyświetleń: 642
  • creative 5.1 i sb live [problem ze stala glosnoscia]

    Głośniki Creative mają taką wadę ukrytą... Wszystko przez potencjometr głośności w pilocie. Podobno można go wymienić i wtedy jest ok, ale nie próbowałem tego (sam mam T5900).

    Audio Serwis   19 Lut 2012 22:54 Odpowiedzi: 13    Wyświetleń: 4833
  • REKLAMA
  • Dlaczego głośniki Creative INSPIRE P5800 5.1 nie działają i jak to naprawić?

    Znalazłem jednego Pana co ma na sprzedaż pilot ale od modelu T5900 niby głosniki te same co moje. Ale czy będą działać u mnie ten pilot ? Witam ja mam głośniki z tej serii i bez pilota nie działają. A ten pilot jest inny niż ten co powinieneś mieć, niema pewności czy będzie działał poza tym te piloty się psują u mnie potencjometr od głośności się zacina.

    Audio Nagłośnienie Domowe   13 Gru 2015 16:06 Odpowiedzi: 5    Wyświetleń: 2091
  • Połączenie wzmacniacz -> telewizor LCD

    Witam Od jakiegoś czasu zaciekawiło mnie wysyłanie sygnału Dolby 5.1 w telewizji "N". Czytałem, aby zagrały wszystkie głośniki potrzebny jest wzmacniacz cyfrowy. I tutaj pytanie, ponieważ obraz z dekodera przekazuje do TV przez łącze HDMI, a do wzmacniacza nadało by się złącze optyczne (S/PDIF). Jednak z tego powodu mam kilka pytań... 1. Czytałem na...

    RTV Użytkowy   18 Cze 2010 14:18 Odpowiedzi: 5    Wyświetleń: 3902