Trzeba przeczyścić palnik główny , sprawdzić zespół wodny i ewentualnie przekonserwowac go , sprawdzić ciśnienie na zespole gazowym (a do tego potrzebny jest mikromanometr lub u-rurka , oraz wiedza w tym zakresie).Generalnie odradzam ingerowanie w kotły gazowe ludziom bez odpowiednich kompetencji. Uwierz mi , że lepiej wezwać fachowca i wydać parę złotych...
No kominiarza koniecznie zapytać. Bo też nie wiemy, co to za kanała nawiewny masz. Tak na odległość ciężko coś doradzić z sensem. Bo np. co innego dom jednorodzinny, a co innego, jakby to zaczęło w bloku od kogoś zasysać powietrze.
Kocioł nigdy nie miał serwisu. 7 lat i spalone około 17 tys m3. Pobiera powietrze z komina ceramicznego
Powinno syczeć jeśli jest powietrze. A przed tą awarią nie miałeś problemów takich jak teraz ??
To napewno naczynie wzbiorcze. Albo uszkodzona membrana albo powietrze uciekło.
Przyczyna takiego zachowania była gałązka od wody zaślepiona w której było powietrze Smile
Witam. Mało precyzyjnie odpowiedziałeś na moje pytanie. Jeśli działa jak w 1 przykładzie to jest to taktowanie mocy, jeśli w ten 2 sposób to mamy do czynienia z czadem. A para to nie powietrze do spalania. Pozdrawiam.
Trochę niskie ciśnienie w układzie co. Dopuść do 1,5 bara. Gdzieś powietrze , albo brud
Niby jest tam druga rura i to wydmuchuje tylko ciepłe powietrze. Piec jest z zamkniętą komorą spalania.
Witam,dzięki za odpowiedzi,wina tkwiła w dyszy przepływowej, była zanieczyszczona ,przedmuchałem sprężonym powietrzem i junkers działa bez zarzutu,pozdrawiam
Zacznij od palnika dokładnie od zmieszania wstępnego gazu z powietrzem.
W occie moczyłem jedno i drugie bo było zespolone z sobą przez kamień który się osiadł na łączeniu obu zespołów , ale potem przedmuchałem sprężonym powietrzem
Ciąg kominowy. Sprawdz czy z góry termy podczas korzystania nie leci ciepłe powietrze. Pozdrawiam Adam
a jak dobić to powietrze i czym?
Ja w zamarznięcie wody w Junkersie nie wierzę. Może się zapchał filtr w Junkersie. A ja nie używam, do tego wiary, tylko rozumu i doświadczenia. Zimne powietrze wpadając przewodem kominowym(wylot spalin) potrafi zamrozić junkers. Nieraz tak skutecznie, że nadaje się do wyrzucenia. Najlepiej jak najszybciej starać się odmrozić junkers, a być może i...
Spuść wodę z kotła i dopompuj ciśnienie w naczyniu wzbiorczym do 1 bara albo zamonutuj dodatkowego reflexa np. 12l do c.o. w instrukcji jest info żeby pompować azotem, mogę dopompować powietrzem ?
Ja widzę inny problem. 40mkw mieszkania, czyli niewielka kubatura "junkers" w parę minut zużyje do spalania powietrze z mieszkania.Zakładam,że okna to szczelne PCW. Podstawowy problem to brak nawiewu świeżego powietrza do mieszkania.A skoro go brak, to podgrzewacz zaciąga je skąd się da:np z wentylacji. A tam może być wszystko..
Kotły z otwartą komorą spalania w mieszkaniu to przeżytek - same minusy. W przyrodzie nie istnieje coś takiego co ma same minusy. Atmosferyki też. W tej chwili zamontowany jest Junkers Euroline, powietrze pobiera rurą przez ścianę - co było samowolą budowlaną, Ten Junkers jest teraz z zamkniętą komorą spalania? W systemie rozdzielczym? Czyli masz już...
Niech serwisant co zakładał naczynie przyjedzie i sprawdzi jakie jest w nim ciśnienie. Niech sprawdzi też czy nie uchodzi powietrze przez wentyl.
i go powietrzem odkurzyłem Sprawdź co zostało rozłączone. Powietrze ze sprężarki?
Pewnie kanał spalinowy osobny na piecyk ale kratki wentylacyjne wspólne w pionie! Jak junkers pracuję to niestety musi zasysać powietrze do spalania proste.
Powietrze do kotła zasysasz przez komin, zewnętrzna stroną rury kominowej odprowadzającej spaliny. Nie trzeba dwóch rura typu rura w rurze tylko wystarczy rur 80mm do spalin a powietrze do spalania pójdzie zewnętrzna stroną tejże rury w kominie.
Jest to układ zamknięty i powietrze nie dostanie sie do układu , chyba że masz uszkodzone naczynko ciśnieniowe wewnątrz pieca i wpuszcza powietrze do układu.
Jeżeli dopuszczasz wodę a wentylek w naczyniu masz uszkodzony, to woda napierając na przeponę wypycha powietrze z naczynia.
Do wymiany naczynie przeponowe. Żadne dopompowanie nie pomoże. Po dziesięciu latach nie popsuł się wentyl w naczyniu tylko sparciała guma na przeponie i puszcza gaz do wody. Jak serwisant twierdzi inaczej to radzę go zmienić bo inaczej będzie wiecznie dopompowywał powietrze do naczynia i kasę do swojej kieszeni od naiwnego klienta.
W przypadku okapu kuchennego odprowadzającego powietrze na zewnątrz budynku zdarza się tak, że wytwarza tak duże podciśnienie, że spaliny z kotła (z otwartą komorą) zostają zassane do pomieszczenia.
Przede wszystkim kocioł od zasilania odłączasz. Zakręć zimna wodę pod kotłem, odkręć kran spuścisz tym sposobem ciśnienie i na otwartym kranie wymieniasz czujnik (będzie zasysało powietrze otworem i kranem się lało) zakładasz, spinasz odkręcasz kran, odpowietrzasz układ cwu, porostu go przelewasz kranem odpalasz i ma działać.
Naczynie powinno być napompowane po opróżnieniu wody z kotła i przy otwartym koreczku spustowym pod pompą (klucz 10) do 0,75bar nastawa fabryczna. Następnie wentyl zabezpieczony koreczkiem z uszczelką ( uszczelka ma być w koreczku nie w wentylu). Zaworek z wentyla można wykręcić przed pompowaniem i przesmarować. Awaria naczynia rzadka ( nie można napompować...
Każdy kocioł kondensacyjny to kocioł z zamknięta komorą spalania. Ale nie każdy kocioł z zamknięta komorą spalania to kocioł kondensacyjny. Przy czym w obrocie nie ma już kotłów niekondensacyjnych ale z zamkniętą komorą tzw Turbo. Przebicie przez ścianę dla domku jednorodzinnego tylko dla kotła o mocy max do 21kW (nie możesz wiec kupić kotła 20kW na...
Dzięki, Faktycznie zapchany był przewód manometru, a serwisant uzupełnił powietrze w naczyniu. Pozdrawiam
Ile kocioł ma lat i kiedy był robiony przegląd? Taki dźwięk wydaj zabrudzony wymiennik pierwotny. Powietrze przelatujące przez wymiennik huczy/piszczy.
To nie kwestia elektryki tylko szczelności domu. Jak włączysz okap to zasysa powietrze z domu i wytwarza się podciśnienie w kominie od Junkersa. Otwórz okno to tamtędy będzie okap zasysał powietrze, a nie poprzez komin od junkersa. Dobrze że junkers ma zabezpieczenie przed cofką spalin bo byś się zatruł spalinami po włączeniu okapu przy tak szczelnym...
Żółty płomień na palniku spowodowany jest brakiem powietrza w trakcie spalania gazu. Trzeba bardzo dokładnie wyczyścić palnik z kurzu . Szczególnie w miejscach wlotu dysz do inżektorów. Sprężone powietrze lub po rozkręceniu silny strumień wody. Przegląd termy naprawdę nie jest drogi a serwisant w jego trakcie wszystko to zrobi.
Teraz wystarczy nacisnąć POMÓGŁ Z fotek wynika, że kocioł powinien wisieć nieco wyżej. Prawdopodobnie zostało powietrze w tym węźle gordyjskim i to jest przyczyną hałasu. Jednak na odległość trudno to jednoznacznie stwierdzić. Oczywiście zamieścisz tu fotki po przeróbce
Było powietrze? No i te zawory, o których pisał kolega wyżej.
Dokładne oznaczenie kotła: Junkers ZWE 24-2 KP 23 S5892 Myślałem o tym ale niestety powiększenie kanału doprowadzającego powietrze jest raczej poza moim zasięgiem.
Odpowietrznik (separator powietrza) jest na korpusie pompy. Warto się upewnić czy jest uchylony by powietrze mogło się swobodnie uwalniać.
Jak kolega powyżej napisał, naczynie wzbiorcze jest w tylnej części pieca za komorą spalania. Odpowietrznik zaznaczony na rysunku numerem 12. Należy nieco odkręcić (poluzować) kapturek w górnej części odpowietrznika, powietrze ujdzie i z powrotem go dokręcić. https://obrazki.elektroda.pl/8779938200_...
Kod błędu to EA. Jutro postaram się wrzucić zdjęcia przyłącza do komina. Spaliny odprowadzane są rurą przez komin. powietrze doprowadzane jest kanałem kominowym , ceramicznym.
nie mam komina do którego podłączony jest junkers. Jest to rura na zewnątrz w kształcie litery T jak opisano wyżej. i jak najbardziej zimne powietrze wieje z zewnątrz do łazienki
spróbuj sciągnąć obudowę niech sobie pobiera powietrze z pomieszczenie i sprawdz na mocy max, jeśli błędy ustąpią to komin do sprawdzenia.
Chyba coś źle robię bo gdy dochodzę do pkt. 5 to znaczy zaczynam dobijać wodę przy otwartym kranie to nie leci mi ani woda ani powietrze. A podpinając pompkę do naczynia przeponowego słyszę uciekające z niego na początku powietrze i manometr wskazuje około 1,5 bar.
Witam,posiadam pompę ciepła powietrze-woda junkers(bosch,buderus)jednostka zewnętrzna ae80-1(7KW) jednostka wewnętrzna asc160, co jakiś czas pojawia się błąd wyłącznik wysokociśnieniowy. Pompa przestawia zawory 3drożne i podgrzewa wymiennik CWU po podgrzaniu przechodzi w tryb grzania CO i najczęściej po chwili wyskakuję błąd a czasami kilka godzin pracy...
hmm teraz to niewiem wogóle co wybrać, czy dopłacić te 200 i termeta zabrać (wnuk mojego ;p) czy tamtego neckar'a szczerze mówiąc to się boje bardzo junkersów, znaczysie nie samych junkersow xD tylko tego gazu.. niechciałbym wylecieć w powietrze i pół bloku rozwalić :D
Tak, wszystko wyczyszczone zgodnie z instrukcją instalacji dla serwisanta.
A skąd tam się bierze powietrze, i czy na pewno to jest problem zapowietrzania? Jeśli rzeczywiście kwestia zapowietrzania, to w pierwszej kolejności do sprawdzenia naczynie przeponowe C.O. w kotle. A jak się zachowuje ciśnienie wody w układzie C.O., zwłaszcza po rozgrzaniu, oraz po ostygnięciu instalacji C.O.? Czy są ubytki wody z układu C.O. i konieczność...
Jeśłi jest to regularne to do "zresetowania" mikrowłącznik, jeśłi jest to nieregularne to wtedy powietrze w rurkach. Przy drugiej opcji zawór zwrotny , przy pierwszej sprawdz czy nie kapie w iglicy pokrywki jeśli tak to pokrywka do wymiany, a mmikrowłacznik trzeba z boku wepchnac aż przeskoczy o kilka ząbków (jest taki prostokątny otwór w krótszym boku)
mikrowyłącznik - po zwarciu styków działa bez zmian, czyli chyba OK? Ciąg kominowy -czuć bardzo delikatnie na dłoni od spodu powietrze, szczerze mówiąc nie wiem jak silny powinien być ciąg.
Tak jest właśnie jak napisaliście, gdy uruchamia się pompa to ciśnienie spada a po jej zatrzymaniu wraca do normy. Ciśnienie w naczyniu przeponowym 1,2 . Rurka łącząca naczynie z armaturą nie jest zapchana. Po odkręceniu jej od naczynia napełniałem kocioł powoli wodą aż zauważyłem, że woda wypływa przez tę rurkę przy naczyniu. Po drugie gdy w kotle...
Naczynie przeponowe jest zwykle z tyłu lub z boku, zawór powinien być dostępny po zdjęciu obudowy. Jest to zawór jak w kołach samochodowych, powietrze można uzupełnić pompką –> https://obrazki.elektroda.pl/2649944600_...
Zakładam, że sprężonym powietrzem też można spokojnie przedmuchać cały "junkers"?
Jest jakaś nieszczelność, która powoduje wyciek wody. Jak woda wypłynie, to w jej miejsce coś musi wpłynąć, a więc tylko powietrze
"W kuchni jest junkers" - pracujący piec musi mieć powietrze do spalanie i pewnie ciągnie przez łazienkę bo opory przepływu ma najmniejsze. Opinia kominiarza (zimowa) byłaby najwłaściwsza.
Mam piec Junkers Euroline, czy możliwe jest dołączenie modułu sterującego przez Wi-Fi. Piec ma zewnętrzny komin z blachy, mieszkanie podczas wyjazdów często nie jest ogrzewane i zimne powietrze w zimie już 2x rozmroziło mi nagrzewnicę.
Chcę zamontować taki kocioł: https://www.junkers-sklep.pl/kotly-konde... Czy 60/100 oznacza, że wkład kominowy wydechowy może mieć średnicę 60 mm i być otoczony rurą zaciągającą powietrze o średnicy 100 mm? Chciałbym powietrze zaciągać z szybu kominowego (ceglanego) a wydech poprowadzić na dach. Czy mogę wydech poprowadzić...
Ja miałem podobnie przy zapowietrzeniu instalacji. W wodzie ciepłej jedno piętro (górne) było nie używane i po wymianie kranu na dole nikt tam wody nie odkręcał. Zostało powietrze i ok 2 tygodnie później jak przyjechałem do domu spuściłem powietrze i rdzawą wodę i piec znormalniał.
Witam. Posiadam kilku letni junkers. Od dłuższego czasu kapie woda z membrany. Czy to aby na pewno junkers? Poza tym czy tak ciężko wydedukować, że należy rozebrać zespół wodny i wymienić uszkodzone elementy np. oring iglicy? Aaa nie znasz się na tym, to po co się za to zabierasz? Wezwij jakiegoś fachowca bo wylecisz w powietrze razem z rodziną. Pozdrawiam.
wywalenie otworu w ścianie na korytarz Na pewno pomoże, ale ze względu na komfort cieplny w łazience (wianie po nogach) zrobil bym to pod sufitem. Jeżeli kanał wentylacyjny i komin sprawne to powietrze wlotowe da sobie radę. Zgoda właściciela budynku raczej wymagana.
to znaczy że na pilocie (świeczka ) jest ustawiony za mały poziom wypływu gazu i dopiero jak zawieje od spodu powietrze to gaz z powietrzem zawiruje i zapala. To wskazuje , że dawno nie był czyszczony - co sam możesz zrobić - oczyścić dysze od pilota sztywniejszym pędzelkiem nawet starą szczoteczką od zębów i tylko TO ,jeśli nie poprawi się to niestety...
Jak nie ma napływu powietrza, co to pomoże przedłużenie komina? To tak jakby zatkać rurę od odkurzacza i dziwić się, że z drugiej strony odkurzacz nie dmucha. Niestety, wentylacja grawitacyjna ma to do siebie, że są dwie opcje: 1. Wentylacja działa a rachunki są wyższe bo trzeba dodatkowo grzać powietrze 2. Wentylacja nie działa, rachunki są niższe...
Ta przerwa jest po to, by dochodziło powietrze i mieszało się z gazem w świeczce (by do spalania gazu była dostateczna ilość powietrza). Podobnie zbudowane są palniki główne (tam też jest mieszalnik gazu z powietrzem). W późniejszych Junkersach też jest coś takiego, ale rurka świeczki jest pionowa (więc gaz idzie do rurki, nie "na łazienkę"). Mnie się...
Wyczyść palnik i wymień elektrodę zapłonową. Palnik najlepiej sprężonym powietrzem przelecieć odwrotnie do kierunku przepływu gazu.
Cześć Nie napisałeś jakim gazem ogrzewasz. Ja bym jeszcze poszedł w kierunku sprawdzenia reduktora gazu ( lubią się czasami "dziwnie" blokować ) i licznika. Do sprawdzenia też powietrze pobierane do spalania ( CO2 i O2 ) Pozdrawiam Jak wyżej ;)
Potraktowałem sprężonym powietrzem palniki i elektrodę - i na razie działa.
Czy wcześniej było zamontowane inne urządzenie? Może w instalacji gazowej jest powietrze (zdarza się przy przeróbkach przy podłączeniu), w takim razie trzeba instalację odpowietrzyć lub odpalać do skutku.
Większość starych piecyków nie miała zabezpieczenia przed wypływem spalin dlatego działały, ale za to parowały lustra. Co do nawiewu to jest on niezbędny i konieczny. Jego brak może w skrajnej sytuacji spowodować utratę zdrowia lub nawet życia mieszkańców.Sprawdź również czy masz sprawną wentylację. Jeżeli faktycznie nie da rady wykonać nawiewu zastanów...
Z takim problemem spotkałem się ostatnio po wymianie okien na PCV. Otwórz drzwi w pomieszczeniu gdzie jest junkers i jedno z okien, spróbuj zapalić czy będzie się zachowywał tak samo czy gaśnięcie ustąpiło. Po wymianie okien lubi się cofać powietrze przez komin. Opisany problem dotyczy piecyka Ariston ale w Twoim przypadku moze być podobnie. Pozdrowinka.
Zawór wodny zakręć przed wężem rozepnij i spróbuj przełożyć wąż do zaworu z gwintem nie dokręcają jeszcze na dobre. Po podpięciu usuń powietrze z węża, następnie dokręć nakrętkę. Kocioł niech pracuje i delikatnie odkręć jeden z zaworów do końca a drugim dawkuj delikatnie obserwując ciśnienie na manometrze. Powinno wzrastać jeżeli pomysł jest trafiony....
Dziękuję za informację. Tak myślałem, że nie obędzie się bez wizyty serwisanta, ale chciałem wiedzieć czy nie wylecę w powietrze zanim się on zjawi. Dziękuję jeszcze raz. Pozdrawiam
Co to zmienia, albo co to daje, jeśli ma niższa minimalna moc? https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewto... Z zamkniętą komorą powinno doprowadzić się powietrze z zewnątrz. Masz taką możliwość?
W nowym nie ale z instalacji mogło pójść. Poza tym jeżeli założyłeś nowy to od razu się nie zapali gaz. Najpierw idzie powietrze jak nie odpowietrzyłeś ścieżki gazowej i potrzeba kilku włączeń aby go odpowietrzyć.
Dobre czyszczenie nagrzewnicy, regulacja, sprawny nawiew, brak chemii w powietrzu i będzie ok. Pozdrawiam Adam
Płyta w ostateczności niewykluczona....Jednak w pierwszej kolejność presostat spalin, zwężka venturiego w wentylatorze, błąd w systemie kominowym (nieszczelność). Sprawdź działanie przy rozszczelnionej komorze. Kolejne działania powinien podjąć serwisant- potrzebna analiza na zawartość co² w powietrzu do spalania.
Na pewno jest zbyt mały przepływ. W ogóle to ważniejsze jest, by kaloryfer grzał dołem (ale zawsze - niesteyt - górą jest cieplejszy), gdyż - zwłaszcza dłużej siedząc - marznie się w stopy (a plecy bywają ... spocone) - ciepłe powietrze - niestety - idzie zawsze do góry, gdyż jest lżejsze niż zimne.
Cześć, tu masz kody błędów https://www.serwis-kotlow.pl/junkers-kod... ale w Twoim przypadku jest to finalnie ponieważ ten kod występuje na wskutek zdarzeń braku płomienia czyli braku mieszanki gaz - powietrze (1:10) czyli trzeba sprawdzać po kolei od strony zasilania gaz powietrze, jeśli nie posiadasz doświadczenia proponuje odstąpić...
Dzień dobry Pojawił się problem z kotłem 4 letnim a mianowicie spada ciśnienie w piecu do wartości 0,5 bara. Ciśnienie na manometrze mam ustawione na 1,5 bara, natomiast ciśnienie w zbiorniku zbiorczym 1 bar. Nieszczelność instalacji nie wchodzi w rachubę, bo zamknąłem zawory przed kotłem CO i CWU i przez noc ciśnienie spadło do 1 bara. Zawór bezpieczeństwa...
Czy dobrze rozumuje, że ta woda zeszła z naczynia i została zastąpiona powietrzem? Tak, dobrze rozumujesz, więcej powietrza w naczyniu to trochę mniej zimnej wody w układzie, dzięki temu po nagrzaniu wody w układzie to jest jeszcze miejsce w naczyniu na efekt zwiększania objętości nagrzanej wody. Naczynie przeponowe wbudowane w Twój kocioł ma 12 l...
Albo ten schemat jest źle narysowany, albo powietrze do spalania czerpiesz z pomieszczenia co w kondensacie wydaje się złe.
Witam kocioł ZWE 24-3 od 2000r. ogrzewa piętrowy dom o pow.200m. Do 2006r. serwisowany co 2 lata, od 2007 do chwili obecnej przed każdym sezonem grzewczym. Do tej pory (tfu,tfu, abym nie zapeszył) oprócz czyszczenia, przedmuchiwania powietrzem i sprawdzania prawidłowości działania elektroniki zupełnie nic nie wymieniane. Pozdrawiam
Mam dziwny problem z nowo zamontowanym (listopad 2018) piecem Junkers Ceraclass. Mianowicie, dość często zdarza się takie oto buczenie : https://www.youtube.com/watch?v=sC8xV0zL... https://www.youtube.com/watch?v=Og3att9u... Buczenie to następuje, gdy piec przerywa cykl grzewczy lub gdy użytkownik włączy i za kilkadziesiąt sekund wyłączy ciepłą wodę....
Skoro jakąś kratką napływa powietrze - to jakąś musi wypływać. Trzeba znaleźć gdzie i przydławić - można tez otwierać okna... jak ktos lubi :D
Witam mam nietypowy problem z Junkersem mianowicie już od chyba ponad roku Junkers gaśnie mi jak włączę ciepłą wodę i nie uchylę okna. Był serwisant od junkersa skasował 200 zł za serwis sprawdził wszystko wyczyścił piec ale problem powrócił, było zgłaszane do spółdzielni, dwa razy byli fachowcy spisali protokół że wszystko jest ok ciąg niby jest. Niestety...
Wg. materiałów z cennika handlowego można zastosować system koncentryczny 60/100 przy 2 kolanach 90° do L max do 5m a przy 3, zależy jak to było liczone ? Na pograniczu dopuszczalnego...Warto zastanowić nad kotłem z lepszym wentylatorem np. ZWB24-1AR cena zakupu może okazać się nawet niższa. Wyciągnąć starą 120, włożyć 80 na wydech a powietrze z szachtu....
Tak, wiemy. Uszło powietrze z naczynia wzbiorczego. Należy dopompować. Na początku forum DonRomano szczegółowo i jasno o tym pisze. pozdrawiam
"Taka wymiana zmniejsza ryzyko zaczadzenia a to już się opłaca." Nie zmniejsza. Kocioł z otwartą komorą nie wdmuchuje spalin do mieszkania, tylko pobiera z mieszkania powietrze. Potrzebny jest więc większy dopływ świeżego powietrza z zewnątrz, więc ryzyko zaczadzenia jest mniejsze przy otwartej komorze spalania.
Sprawdź jeszcze trasę węża łączącego korpus pompy z naczyniem, może jest załamany.... Stare naczynie więcej "łapało" powietrza bo całe było wypełnione wodą, w nowym wypuszczanie powietrza następuje powyżej ciśnienia nabicia membrany. Dlatego ma się wrażenie że "idzie" zasilaniem bo pompa wyrzuca powietrze w instalację c.o.
Witam Problem dotyczy Junkersa Euroline. W kotle jest wysokie ciśnienie (na manometrze wykazuje około 2 bar.) co potwierdza się ponieważ w przypadku próby dopuszczenia wody kocioł nie chce się już dopełniać. Po uruchomieniu grzania CO piec startuje normalnie i w pewnym momencie się rozłącza (na moje czujnik bezpieczeństwa ciśnienia go rozłącza) Pompa...
Witam mam następujący problem- mianowicie tak: w łazience mam zainstalowane junkersa i gdy jest niby ok- potwierdzili to panowie z gazowni, ale gdy jest on wyłączony czasami (w zasadzie zawsze ta sama pora) cofają się jakby jakieś spaliny niby dym papierosowy itp. Zjawisko to występuje zawsze rano i wieczorem zastanawia mnie co może to powodować i jak...
Pytanie o zmianę ogrzewania. Z pieca kaflowego, jednego na? W grę wchodzą cztery możliwości. O trzech dowiadywałem się u fachowców. (prócz ogrzewania akumulacyjnego, każdy odradzał na ogrzewanie na to co montował, odradzali też się wzajemnie). Dlatego pytam tutaj. Do tej pory był piec kaflowy, ogrzewał całe mieszkanie. Prócz niego tylko farelek w łazience....
W miejscu podłączenia wężyka manometru do kotła jest zapewne zakamieniony (zarośnięty) otwór (ten w kotle). Średnica ok.1mm, czyli igła w szczypce i walka z kamieniem. Co do napełniania naczynia to owszem może być powietrze ale nie 2,5 a maks.1bar.
Dziękuję za odpowiedzi. Naczynie juz zamówiłem. Niedługo wymienię i zobaczymy czy to ono było winne. Podobno te naczynia potrafia się tak rozszczelnić, że nawet po zdemontowaniu, napełnieniu powietrzem i zanurzeniu w wodzie nie widać rozszczelnienia, które jednak jest :)
Ja zrozumiałem "otwórz okno" w sensie dowolne szeroko i drzwi do pomieszczenia z piecykiem, żeby brał swobodnie powietrze z otoczenia, ale nie przez wentylację. i wtedy nie będzie podciśnienia. Jak się uspokoi to masz połowę rozwiązania. To nie całkiem tłumaczy - "było dobrze i co się stało?" ale może sąsiedzi coś zmienili np. w wentylacji... Ps. zakładam,...
Czy w tym piecu pompką rowerowa z manometrem uda mi się sprawdzić ciśnienie? Cyrkowe przedsięwieńcie ale wykonalne. Prościej zrobic to zwykłym manometrem do kół. Czy nie będzie problemu jeżeli dopompuje ciśnienie powietrzem zamiast azotem? Nie. mozesz śmialo pompować powietrzem. Przy okazji sprawdź filtr na powrocie.
To nie jest odpowietrznik tylko wentyl do napełniania zbiornika powietrzem :P dlatego właśnie ciśnienie skacze bo nie ma powietrza w tym wypadku.
Witam . Posiadam Junkers Maxipower 2 Wrdp 11-2B. Kiedyś znajomy serwisant powiedzial żebym go czyścił co dwa lata. No i rozebralem miedziana wkładki co się podgrzewa woda ( przeplukalem ja woda), a dysze przedmuchalem powietrzem. Po złożeniu nie stety zapalił się blad EA i było słychać zapalarke jak próbuje zapalić i nic. Zadzwoniłem do kolegi on powiedział...
W jaki sposób odprowadzać skropliny wody z rury odprowadzającej spaliny z pieca. Kondensat mamy jeżeli ciepłe, wilgotne powietrze mocno schodzimy na jakiejś powierzchni. Rozwiązanie jest takie, że kolano będzie zamienione na trójnik z wężykiem do odprowadzenia nadmiaru tych skroplin.
Jak masz nowe okna to są po prostu za szczelne i musisz doprowadzić powietrze z zewnątrz budynku ( w bloku ostatecznie klatka schodowa, piwnica) prosto pod kocioł (np. rurą spiro).
Hmm, to ciekawe. Czujnik NTC w obwodzie nagrzewnicy jest sprawny i tam przed wyłączeniem nie ma temperatury wyższej niż 50stC... No chyba, że gdzieś lokalnie nie tam gdzie czujnik. Przed chwilą zauważyłem, że przy tych ściszonych odgłosach jednak czasem minimalnie ciśnienie drga - a dokładnie spada o ok 0.2 bara i potem wraca do normy... na mój nos...
Proponuję niech wszyscy w naszym kraju dostaną uprawnienia serwisowe . Budowlanka będzie się cieszyć a TVN24 będzie miało mnóstwo tematów w stylu ,, dziś w ........... wyleciał w powietrze 155 budynków mieszkalnych i 68 użyteczności publicznej,,.Wojna w Afganistanie to pikuś .
Panowie, mam wycene od instalatora i kompletne wykonanie calej podlogowki (Alu PEX Purmo) na pow okolo 220m + mocowanie Junkersa Comfort 16kW + zasobnik warstwowy ACV HL E 130l + pogodowka + oddzielne regulatory temp na sypialnie na gorze wyszla okolo 45000zł.... prosze o opinie bo cos mi sie wydaje ze to duzo ????? prosilbym jeszcze o opinie czy oplacalnym...
klimatyzator powietrze powietrze monobloki powietrze powietrze pompy ciepła powietrze powietrze
honda civic temperatura silnik ustawienie rozrządu deutz agregat prądotwórczy spawarka honda
stable diffusion nissan quasquai
Schematy odtwarzaczy DVD Manta - jak znaleźć? Autotuning falownika Omron F7: tryby i procedura