Kocioł i tak przecież bierze powietrze z zewnątrz a nie z pomieszczenia (tak powinno być) więc kubatura bo pieca z zamkniętą komorą spalania nie ma praktycznie wpływu na jego prace i powietrze w pomieszczeniu w którym jest. Nie mówię tu o przepisach ale o jego działaniu. U mnie spaliny jak i powietrze do pieca idzie jedną rurą przez komin.
Spuścić trochę wody otworzyć zawór otpowietrzający a wcześniej przedłużyć wężykiem i napełnić nadsłuchując jak uchodzi powietrze.
Witam. Ja też bym obstawiał lewy luft (powietrze).
Kalamitka do smarowania łożyska.
To tylko teoria, ale jeżeli to nie są otwory do popielnika/paleniska, to mogą służyć dla lepszej cyrkulacji powietrza, aby "krążące" powietrze w specjalnych kanałach wewnątrz pieca lepiej się nagrzewało, aby było nam cieplej. :D Po prostu piec może być przez to "wydajniejszy"... Być może na górze pieca też gdzieś są takie otwory, aby powietrze mogło...
Rura zamontowana, piec szczelnie zamknięty w kotłowni , całą zimę funkcjonuje bez zakłóceń, wentylacja działa prawidłowo.
Kolego dmuchawa zawsze po przeciwnej stronie wylotu dymu z pieca ,tak by powietrze wdmuchiwane podtrzymywało żar .
Może jest jakiś przeciąg i cały czas ciągnie zimne powietrze?
Wymienniki w postaci, np. miedzianej rury wokół komina są dość często stosowane. Z samego teoretycznego zastosowanie takiego wymiennika wynika sporo plusów(możliwości). Jednak jak zwykle praktyka z teorią często nie idą w parze. - taki wymiennik odbiera ciepło ze spalin a co za tym idzie jeśli za dużo tego ciepła odbierze komin lub czopuch kotła jeśli...
Nie koniecznie. Ale wymagane jest wyjście z pieca "rurą w rurze". U mnie ze ściany wychodzi trójnik. Piec zasysa powietrze dołem tego komina czyli poniżej trójnika a do góry lecą tylko spaliny.
Niby jest tam druga rura i to wydmuchuje tylko ciepłe powietrze. Piec jest z zamkniętą komorą spalania.
Czyli nie jest zimna, ale też nie jest gorąca, niż jest zewnętrzna część, cały czas mówimy o górnej grzałce jak na zdjęciu. Praw fizyki nie zmienisz. Jak grzeje jedna to nagrzewa się powietrze i wnętrze pieca, nagrzewa się też druga część grzałki chociaż nie jest zasilana. Nagrzewa się nawet szyba!! Co w tym jest dziwnego?
Obie lokalizacje są nieprawidłowe i mogą skutkować problemem z zimnymi a nawet mokrymi ścianami, skraplaniem wody na oknach, zimnem w nogi i nieprzyjemną podłogą w pobliżu okna. W takiej sytuacji źródło ciepła ustawia się przy najzimniejszym miejscu pomieszczenia czyli pod oknem I tam powinny być piece. Potwierdzam. Moje dzieciństwo to piece kaflowe....
Niestety nie poradził sobie z tym. Ustawiona została pompa na oryginalne ustawienie 14,5 bar oraz powietrze. Piec po wymuszonym zapaleniu tzn po włączeniu się pompy należy go szybko wyłączyć i następnie nacisnąć start wtedy się uruchomi i pracuje do pełnego nagrzania kotła. Przy następnym uruchomieniu niestety nie zapali. Temperatura w kominie na wylocie...
Dzień dobry chciałbym się dowiedzieć zapytać znawców, będę wymieniał piec na ekogroszek w programie czyste powietrze, zastanawiam się nad piecem na pellet firmy Pereco 8kw lub firmy Berski dwu funkcyjny z palnikiem kippi spalający pellet i drewno. Dom powierzchnia 80 m2, kubatura 180m3.Budynek parterowy. Chyba że coś innego.
Nie lepiej dostarczać powietrze z mieszkania, a ujście spalin zrobić przez te kratki wentylacyjne? Myślisz, że jak dostarczysz więcej powietrza to piec będzie mniej spalał? W piecu może być albo sonda lambda albo inny czujnik regulujący stosunek gazu do powietrza.
Tak, możliwe są dwa przewody, jeden do spalin a drugi do zasilania w powietrze. I mozliwe jest aby piec pobierał powietrze z pomieszczenia, tylko po co. Zaletą kotła z zamkniętą komorą spalania jest to, że powietrze jest pobierane z zewnątrz. Jeśli nie możesz doprowadzić przewodów spalinowo-powietrznych tak jak powinno być to kup zwykły piec.
Przy okresach przejściowych jak teraz i drewnie tlen robi jeszcze większą robotę bo spalanie drewna spadło o połowę. Jak to możliwe? Czyli wcześniej połowa opału wylatywała Ci w powietrze?
tylko jak mam dmuchawę i sterownik to chyba miarownik jest nie potrzebny? Nie, musisz sprawdzić szczelność drzwiczek oraz klapkę przy wentylatorze. Jeżeli do pieca będzie się dostawać "lewe" powietrze to będzie to utrzymywać ogień i niekontrolowany wzrost temperatury.
A co ma dmuchawa do ciśnienia? Raczej temp. na kotle lub włączenie się pompy. "Stukanie" może być spowodowane miejscowym zagotowaniem wody w kotle. Spróbuj zwiększyć bieg pompy albo ustaw wcześniejsze włączenie. Nieraz pomaga też delikatne podniesienie kotła z tyłu aby powietrze się usunęło.
Wezwałem oksperta i jest za dużo zagięć gdzie zbiera się powietrze
Jeśli chodzi ci o pastę do SMD to tylko gorącym powietrzem najlepiej w piecu
Jest lepiej niż myślałem, podtrzymuje moje poprzednie opinie. Jeżeli chodzi o powietrze to: piec z zamkniętą komorą spalania najlepiej wyposażyć w komin koncentryczny "turbo" ( rura w rurze 125/80 ), w takim przypadku powietrze jest czerpane przez komin i nie potrzebujesz żadnego dodatkowego powietrza z mieszkania, możesz nawet całkowicie zabudować...
Kolego, przyczyną tego jest zalegające powietrze w piecu, prawdopodobnie jest jakiejś miejsce na górze pieca w którym się zebrało powietrze i trudno go usunąć. Najczęściej jest to przy wspawanych mufkach lub gwintach. Wstaw fotkę pieca. pozdrawiam.
Otwórz drzwi z pieca. Odłącz powietrze. Za symuluj prawidłowy start pieca, świec lampa w fotkę ( tak jakby się paliło w piecu) idź na flaszeczkę. Za 2h zerknij czy cewka od elektrozaworu rzeczywiście mimo podania napięcia otwiera zawór. A jeśli w tym czasie będzie awaria to fotka, lub sterownik, a jeśli wszystko będzie ok to sprawa z paliwem. Ot tyle...
Kolego, prawdopodobnie w piecu zalega powietrze,wyjście zasilania z pieca nie jest na środku tylko przy brzegu i to może być powodem że w miejscu wspawania jest niżej i powietrze nie może się wydostać do naczynka, Spróbuj dopuscić wodę trochę szybciej ale jak sugerowano przez spust do pieca , niech przeleje się naczynkiem , ale powinieneś to zrobić...
Jeżeli grzane jest powietrze, to jest to piec. Jeżeli grzana jest woda czy inne medium pośrednie, to jest to kocioł. Kto tego nie ogarnia wszystko nazywa piecem.
Powinno wychodzić ciepłe powietrze. Poza tym, 6-godzinne ładowanie pieca akumulacyjnego na dobę, to trochę mało. Są piece, ktore producent przewidział do zasilania 8godzin na dobę, a także takie, ktore przewidział na zasilanie przez 10 godzin na dobę. Oczywiście, jak jest np. 10 godzin, to moze być podzielone (7 godzin w nocy + 3 w dzień, czy 8+2) -...
Niedrożny kanał (rurka) zasysający powietrze do pieca, sprawdź to.
Witam. Skoro powietrze wydostaje się z układu poprzez odpowietrznik to ciśnienie będzie spadało. Pozdrawiam.
Chyba się nie zrozumieliśmy, chodzi o wentylację pomieszczenia , przy piecu mam takie rury , do komina itp, wentylacja pomieszczenia, podkreślam raz jeszcze , nie chodzi o piec....piec jest podłączony na takich rurach co Pan przysłał Dodano po 1 Piec montowała naprawdę profesjonalna firma , zapłaciłem krocie za piec gazowy kondensacyjny i wszystko jest...
Słaby ciąg komina. Przyczyn może być wiele. Np. góra komina poniżej kalenicy dachu czy "lewe" powietrze w kominie..
rozwiązało problem wychłodzenia kotłowni A może doprowadzić do pieca powietrze z zewnątrz?
Nie piec kondensacyjny tylko kocioł ( piec grzeje powietrze , kocioł wodę). Nie warto, nigdy się inwestycja nie zwróci, szczególnie w naszych warunkach klimatycznych.
Przede wszystkim rozszczelnij okna - bo to ewidentnie wina zbyt szczelnych pomieszczeń. Brakuje napływu powietrza do pomieszczeń - tworzy się podciśnienie które "zasysa" powietrze kratkami wentylacji grawitacyjnej. Mozliwe że coś dodatkowo usuwa powietrze z pomieszczeń (np. wymieniony piec, lub jakiś okap kuchenny lub wentylatorek na jednej z kratek)...
Okna już mam wymienione trzyszybowe z ciepłą ramka środku. Okna robione są z programu czyste powietrze
To ja proponuję sprawdzić jak będzie działał piec z odkręconymi 2-ma dolnymi śrubami przedniej obudowy. Chodzi o to aby dac do pieca dodatkowe powietrze do spalania, prócz tego które zasysa. Miałem podobne problemy.
Nie tak do końca. Na głębokości 1,5-2 metrów cały rok utrzymuje się mniej więcej stała temperatura około 5-8 stopni. Dość często obecnie robi się GWC (gruntowy wymiennik ciepła), dzięki czemu nie zamarza wymiennik w centrali wentylacyjnej a w lecie pozwala to lekko schłodzić i osuszyć powietrze.
CZy faktycznie jak zbiornik stuka to może znaczyć tylko to że woda się gotuje? A może gdzieś przytkało się odpowietrzenie i właśnie tamtędy tylko usiłuje się wydostać powietrze?
No tak piec węglowy w pomieszczeniu zasysa powietrze i ciąg kominowy wyrzuca je ponad dach. Jak nie zapewnimy nawiewu w skrajnych wypadkach potrafi odwrócić ciąg wentylacji (zrobić z niej nawiew ). Dawniej nie było z tym problemu bo okna i drzwi nie były szczelne.
Ja od paru dni, po troszku grzeję. Kilka szczapek w piecu, by tylko lekko powietrze w domu się zmieniło.
kompresor ma służyć do zasilania w powietrze palnika do pieca CO. Potrzeba około 300 litrów powietrza o ciśnieniu 5 atm na godzine.pracy palnika chodzi mi o jakosc tych tanich kompresorów z czym bedzie mniej problemów w przyszłosci czy z przerabianym 30 letnim ale polskim kompresorem czy z nówką na gwarancji ale pewnie chińszczyzną.
wykuj większy otwór bo fi 100 to troche przy mało:)zrób sobie jakieś fi 300 i ładnie go obrób wsadzajac np. rure spiro w środek.z zewnatrz dobierz sobie jakaś ładna kratkę tzw.czerpnie a w środku załóż takie żaluzje żeby ciepłe powietrze podczas gdy w piecu nie będzie sie palić nie uciekało na zewnątrz i nie wychładzało pomieszczenia:)pozdrawiam:)
Żrące topniki to raczej do amelinium :P Z dobrych topników to AG termopasty nawet jest ok, albo "warthon hf rework jelly flux" albo NC-559-ASM-UV. Tego ostatniego 99% na rynku i aliexpress to podróby - stąd niska cena. Mimo wszystko krążą opinie i są nawet porównania na YT, z których wychodzi, że podróba lepiej działa niż oryginał. Co do czyszczenia...
Witam mam problem z piecem gazowym a mianowicie z semią c24 W całym obiegu i pompie pieca jest powietrze ciśnienie jest dobre. Odpowietrzałem grzejniki i pompę ale nic to nie daje. (czy mógł się zepsuć odpowietrznik na pompie ?) Jak mogę usunąć to powietrze z pieca ? :) Proszę o szybką odpowiedź :P
Witam kolegow. Mam do was pytanko . Kupilem palnik olejowy mectron 5m i tak mysle czy potrzebne jest do niego sprezone powietrze? Pozdrawiam.
A może, co jest najbardziej prawdopodobne, zeszło z niego powietrze? http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic93...
Prawdopodobnie uszkodzone masz naczynie przeponowe lub po prostu uciekło z niego powietrze.
Kocioł to popularnie (ale nieprawidłowo) nazywany piec CO Raczej odwrotnie. W kotle ogrzewa się wodę, piecem ogrzewa się powietrze.
Nie znam dokładnie budowy Twojego pieca, ja mam " Immergas " i tym właśnie zaworkiem zeszło mi powietrze, dzwoniłem do znajomego serwisanta i tak właśnie polecił mi zrobić. Na razie mam spokój.
Jak nie chcesz wylecieć w powietrze to wezwij kogoś kto naprawia piece i Ci ten piec naprawi. Za mało jak widać ludzi zginęło od cichego zabójcy zwanego tlenkiem węgla. Ta zaślepka ma być zakręcona. Już można się domyśleć, że brakuje powietrza w pomieszczeniu. Wszystkie kratki działają? Przegląd kominiarza był? Jeśli tak - wezwij fachowca od pieców.
Błąd E02: Opis: Graniczna wartość temperatury wody podczas pracy osiągnięta, wyłączenie awaryjne, zadziałało wyłączenie awaryjne przez czujnik STB. Przyczyny: Powietrze w piecu, całkowity brak lub niedostateczny przepływ wody przez wymiennik ciepła, przerwa w obwodzie przegrzania. Dodano po 30 https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3...
Możesz również na zimnym piecu spróbować popuścić tą śrubę w którą jest włożony termometr. Może będzie tam powietrze.Tylko nie do końca odkręcaj. Jeśli z filtrem i pompką wszystko w porządku to możesz jeszcze spuścić całą wodę z CO i ponownie napełnić ale bardzo powoli.Otwórz wszystkie zawory żeby nigdzie nie zostało powietrze.
Najlepszym sposobem generacji energii elektrycznej z Kozy, jest Koza w Kieracie, z zamontowanym przed Nią wysięgnikiem z główką kapusty. Z kieratu poprzez przekladnie pasową można napędzać np. alternator samochodowy. a w 2 tysiącach jest realne stworzenie takiej konstrukcji z pieca która będzie wytwarzać ten prąd 1KV? Jak najbardziej. Unoszące się gorące...
Układ się nie zapowietrza tylko gdzieś ucieka woda. W jej miejsce nie wchodzi powietrze - przepona w piecu to kompensuje, tylko ciśnienie spada. Może odparowywać nie musi kapać gdy woda jest gorąca. U mnie były rury pex. Napisz jak mierzysz ile litrów dolewasz bo zaciekawiło mnie to :)
Sterownik pompy nie ma najmniejszego wpływu na proces spalania w piecu. Ale napisz jeszcze którędy masz doprowadzone powietrze do pieca? Uchylone drzwiczki do popielnika czy uchylona klapa? A może masz otwór do którego powinien być przykręcony wentylator do nadmuchu? Bo jakąś drogą powietrze dostaje się do paleniska, bo bez powietrza w piecu by się...
Już w szkole na BHP mieliśmy temat, że jeśli w pomieszczeniu jest piec na paliwo stałe / płynne / gazowe, a powietrze jest zasysane z tego pomieszczenia, to jest zakaz stosowania wentylacji wymuszonej.
Wentylek jet taki sam jak w kole rowerowym, zamknij zawory pod kotłem od centralnego i spuść wodę z kotła i dopompuj powietrze do 1 bara lub jak piszą koledzy jeśli z zaworku leci woda naczynko do wymiany. W większości przypadków wystarczy dopompować powietrze.
Na 450 stopni nastawiony jest piec, co oznacza że do takiej temperatury rozgrzeje się powietrze wewnątrz pieca, ale sam układ będzie miał o wiele mniej.
Witam, czy w piecu z dmuchawą można podać powietrze wtórne?
Witam, Przymierzam się do zaprojektowania prostego układu gdzie konieczne będzie zastosowanie układu BGA ( po prostu w innej obudowie go nie robią) na szczęście niewiele pinów będzie wykorzystanych, i stąd moje pytanie, jakie sposoby montażu BGA polecacie.(dmuchawa na gorące powietrze, piec...). Pozdrawiam Q.
Tu wychodzi na to, że u kolegi całe powietrze gromadzi się w piecu po dopuszczeniu wody. A powinno być inaczej. Sam powinien się odpowietrzyć kocioł przez zbiornik wyrównawczy i woda powinna znaleźć się w pompie samoczynnie. Po uzupełnieniu wyrównawczego odpowietrza się po kolei grzejniki i wszystko hula. Ciekawe gdzie ma dopuszczanie wody, tak jak...
Na górnej części siatki przyciąga kartkę ale przy dole w okolicach wejścia w piec powietrze z wentylatora odpycha ja
Ciąg kominowy. Sprawdz czy z góry termy podczas korzystania nie leci ciepłe powietrze. Pozdrawiam Adam
Piec grzeje powietrze a wodę to grzeje KOCIOŁ.
Chciałbym zapytać szanownych kolegów czy można domowym sposobem zbudować maszynę parową która poruszałaby prądnicę...Mam piec na olej i z komina wychodzi bardzo gorące powietrze( w środku pieca 1200C).szkoda aby grzało powietrze naokoło domu...Pomyślałem, czy nie możnaby było do czopucha włożyć spiralę przewczą która podgrzewałaby wodę...a jako tłok...
Jak była wizyta kominiarza, to wszystko było OK Tam nie było żadnego kominiarza. Dwa kotły pelletowe do jednego komina? Bez wkładu? Bez nawiewu do "kotłowni"? Zapewne jeszcze na "Czyste powietrze"...
Fuser ma wałek alu powlekany teflonem. Jeżeli urządzenie jest w gotowości to piec jest wstępnie podgrzewany. Gorące powietrze unosi się do góry i ogrzewa obudowę. Może termistor jest podbity nagarem z tonera i ta temperatura będzie trochę wyższa. Ale grzanie się okolic pieca to normalka. Jeżeli mało drukujesz to wyłączaj.
Był wczoraj fachowiec poustawiał wszystkie parametry. Minimalnie zwiększył ciśnienie paliwa i troszkę zwiększył powietrze piec chodził idealnie dziś po południu odpalam piec za trzecim razem wystartował cały czas błąd brak płomienia w czasie bezpieczeństwa, ale to może być ważne za każdym razem jak startował piec był widoczny płomień tak jakby fotokomórka...
Serwisant był wczoraj. Stwierdził że wszystko jest ok. Dziwna sprawa. Jak mogę zobaczyć to co masz na faktach w piecu żeby gwarancji nie stracić? Zbiornik wyrównawczych już uzupełniony w powietrze. Pozdrawiam
Nie dostałem od sprzedawcy... Ale jak włączę piec to powietrze dmucha w górę jakby był wiatrak. ?
Zdarza się że przy długim leżakowaniu/użytkowaniu bez powietrza w przeponie balon w środku sklei się. Trzeba wtedy spuścić ciśnienie do 0 i pompować powietrze do naczynia przeponowego.
Mialem d1lc i robiło robote a ma 1kw. Wazne by budynek był szczelny. A piec cyrkulował w nim powietrze a nie z zewnątrz.
Dzieki za odpowiedz Jak narysowałem u siebie na szkicu mam doprowadzone powietrze z zewnątrz do tej "kotłowni" wiec jest nawiew. Probem jak rozumiem jest taki ze ten okap jest zbyt "mocny" i wyciaga spaliny pieca mimo nawet zamknietych drzwi... Czy dobrze rozumiem ze sugerowałbyś wybycie wentylacji w kuchni, obok okapu aby sobie pobierał tędy powietrze,...
Stary piec CO Hajnówka w instalacji otwartej. Do wymiany, ale dopiero za rok. Temperatura spadła poniżej zera i zaczęło wyciekać. Wyciek dość spory, bo zeszło, sądząc po posadzce, do 3 wiader wody. Zagrzałem piec, otworzyłem zawór spustowy pieca i spuściłem całą wodę z instalacji. Tzn. pewny nie jestem, czy całą, bo w górnych częściach instalacji możliwe,...
Właśnie znalazłam i 21 i 24. Spaliny odprowadzane będą rurą umieszczoną w szachcie, którym doprowadzane jest powietrze.
witam. mam taki problem a że z elektrykom znam się tyle o ile to pytam. posiadam piec na słomę który jest podłączony pod suszarnie kukurydzy. piec jest z wymiennikiem powietrze/powietrze (czyli dla mniej zorientowanych tam gdzie zwykle w piecu jest woda w tym przypadku jest powietrze). piec ma moc 1300KW do przedmuch powietrza są zamontowane dwa jednakowe...
Witam Planuję wymianę pieca w związku z programem "czyste powietrze". Muszę wymienić piec na taki, który będzie posiadał klasę efektywności energetycznej min. A Aktualnie używam starego Junkersa dwufunkcyjnego ZWE 24 2KP o mocy 24kW. Całą instalację mam w miedzi, powierzchnia domu ok.130m2. Z postu wynika, że dobry wybór to ACV Kompakt kombi. Znajomy...
Przyczyna okazała się zupełnie inna - w kotłowni było za mało tlenu :) a wlot powietrza do komory spalania był lekko nieszczelny przez co właśnie powietrze do pieca szkło z kotłowni zamiast z komina
Tak komin rura w róże. Na stryszku mróz - więc docieplę komin i zobaczę co będzie. Tak czytając w necie wygląda na to że piec zaciągnął mroźne powietrze i przy niskiej temperaturze zasilania przymarzł czujnik i piec się nie unieruchomił i przez przewód zasilający powietrze dalej zaciągał mróz i piec zamarzł.
Czy taki piec kwalifikuje się na dotacje z programu czyste powietrze: https://allegro.pl/oferta/piec-kominek-z... Może doradzicie przy wyborze pieca na drewno, który zakwalifikuje się do programu czyste powietrze?
No ale jaka roznica jak bedzie szacht od pieca do komina z podwojej rury i srodkowa polaczona z rura spalinowa w kominie a zewnętrzna bedzie z komina pobierać swieze powietrze?
No to coś nie dorobione- woda nie ma prawa się gotować i co z takiego sterownika, jak trzeba szyber ręcznie zasuwać. Sterownik steruje tylko nadmuchem i pompą. Nawet jak wyłączy nadmuch, to ja mogę zapomnieć o tym że się pali w piecu, a powietrze do pieca dochodzi przez otwór wentylatora i tak dreno się w nim tli i może zagotować wodę.
Zasady połączenia kotła gazowego z kotłem na węgiel lub drewno opisał człowiek tutaj [url=https://www.elektroda.pl/rtvforum/t... Jeśli Twoja instalacja jest ciśnieniowa/zamknięta, to tak jak w przykładzie potrzebny będzie wymiennik ciepła. No i coś, co odbierze ciepło z kozy i przez to piec "koza" stanie się kotłem, bo będzie grzane...
czy może coś innego Może przez kiepsko ocieplony dach zimne powietrze Ci przenika . Jakie izolacje są na strychu ?
Sprawdzałeś ciśnienie na nagrzanym piecu? Jeśli wzrasta znacznie - uciekło powietrze ze zbiornika wyrównawczego. Trzeba sprawdzić zawór odpowietrzający, ew. wymienić, spuścić wodę przy otwartym zaworze, zamknąć, napełnić układ, odpowietrzyć kocioł i grzejniki, skontrolować ciśnienie na zimnym i gorącym.
Czy kolega ma w domu jakieś urządzenie pobierające powietrze do spalania (piec CO, CWU, kominek, koza...)?
no to jak będzie tylko regulator pokojowy to nie będzie piec taktował, nie wyłączy on pieca jak się powietrze w pomieszczeniu nagrzeje?
bo przecież nie powietrze.... Ale gorące już tak... Ciekawe. Hot air mu szkodzi, a lutowanie w fabryce w piecu nie? Myślę, że to nie gorące powietrze jako takie, tylko po prostu przegrzanie...
Naczynie wzbiorcze może być wpięte gdziekolwiek tak na prawdę i tak będzie działać. U mnie jest na samym końcu, tzn po drugiej stronie budynku niż stoi piec, mało tego, na nie ogrzewanym strychu bez izolacji. Żeby nie zamarzło doprowadzone jest zasilanie w trójnik z boku przed samym naczyniem. Tu widzę całkowicie spapraną instalację i nie chodzi o naczynie...
Mam warsztat, który ogrzewam dwoma grzejnikami elektrycznymi typu olejowym o mocy 2.5 kW. No, rachunki są dość duże, szukam właśnie jakiejś alternatywy. Myślałem też o ogrzewaniu gazowym, ale koszt dociągnięcia i instalacji sprowadził mnie na ziemię. A jeszcze jedno pytanie: co myśli pan o pompie ciepła (powietrze-powietrze)?
Może bańka powietrza się zebrała w piecu u samej góry i ten hałas jest od tego ze powietrze jest w piecu ? i nie może się wydostać do zbiornika wyrównawczego a wodę do pieca napuszcza się pomału nie na cały otwarty zawór .
Przeczytaj ten post http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic84...
Kolega zapomniał że popielnik jest na dole pieca . P roponuję aby wykonać specjalny wkład z podstawą i rurą pionową która ma nawiercone otwory doprowadzające powietrze na górną częśc paleniska bo jak sasypiesz go miałem to powietrze nie przeciśnie się do gornego spalania .Możesz zastosować gotowy układ dmuchawy ze sterownikiem temperatury inadmuch skierować...
Typowy problem tego kotła jeśli nie dostosuje sie kotła do pracy z typem przewodu kominowego. Presostat powietrza/spalin wyłacza zapłon. Nie ma dobranej kryzy spalinowej do konstrukcji i rozwiązania przewodu spalinowego [kryzy w zestawie z kotłem], uszkodzony presostat powietrze/spaliny.
owy piec ma wyjście wody Piec nie może mieć wyjścia wody gdyż piec grzeje powietrze. http://pl.wikipedia.org/wiki/Piec
Masz piec z zamkniętą komorą spalania. Dla prawidłowo działającego pieca i systemu kominowego nie jest potrzebny tlen z pomieszczenia. Rury dach-piec są podwójne. Zewnętrzną częścią rury zaciągane jest powietrze potrzebne do spalania, środkową są wypychane spaliny. Teraz masz jakąś nieszczelność w komorze spalania. Na początek załóż brakujący korek,...
Witam. Też zaczołem budowę sauny ogrodowej. Interesuje mnie jak rozwiążecie problem schladzania. Ja planuję ( szukam taniej bali bądż beczki ) użyć podgrzewacza ciepłej wody zamontowanego na rurze dymowej. Bądźcie ostrożni z przejściem rury dymowej dobrym rozwiązaniem jest kryza i powietrze. Ja ścianę bezpośrednią przy piecu mam zamiar wymurować.
Wiesz myślałem o tym, ale trzeba by rozwiązać problem samozamknięcia klapki po braku zasilania. Poza tym piec rzemieślniczy nie ma uszczelnień w drzwiczkach, więc przy zamkniętej klapce i tak się będzie palił, bo ssie powietrze szczelinami w drzwiczkach.
Jaki piec, jaka woda, jaka pompa ciepła? Napisz to składniej, żeby można coś było wywnioskować
powietrze piecu zatkany klimatyzator powietrze powietrze monobloki powietrze powietrze
schemat podłączenia włącznika światła wiena mostek kalkulator przerwań
pompa nurek transformator inverters
Schemat sterowania alternatorem TG15C135 w Citroën C4 Picasso 1.6 HDi Czerwona lampka w laptopie - co oznacza?