Kondensatory robią jako obciążenie. Co prawda potrzebują głównie mocy biernej ale ta nie bierze się z niczego. Kiedy jest połączenie z siecią on dostarcza tej mocy. Proponuję na każdą fazę założyć przekładnik prądowy i oscyloskopem obserwować wartość i kształt prądu.
Większość przyrządów pomiarowych ma częstotliwość próbkowania wejścia pomiarowego na poziomie kilku Hz (kilka pomiarów na sekundę). Tylko bargraf ma wyższą częstotliwość próbkowania (ale gorszą rozdzielczość). Mierniki uniwersalne nie nadają się do tego, aby śledzić nimi przebieg prądu w układach impulsowych.
Na czym polega ograniczenie prądowe ? Po podłączeniu oscyloskopu pod bramkę tranzystora co się zmienia w takim przypadku ?
Zacznij od sondy prądowej.
Rdzeń ferrytowy......Zupełnie niezła sonda prądowa do oscyloskopu. Kupuję ! mimo że mam bardziej zaawansowaną. :D
I przed dławikiem masz THD 90%? Jakoś trudno w to uwierzyć. Stawiam na "fachowe" wpięcie miernika :-) Dysponujesz jakąś sondą prądową do oscyloskopu?
Jedynie cyfrowy/z pamięcią i na baterie. Do tego minimum jedna sonda prądowa.
Prawda, ale sondy prądowe do oscyloskopu to niemały wydatek więc ja np nie mam żadnej, choć czasem chętnie bym użył. Taka co pokazałem grosze kosztuje i nawet działa, raz porównywałem między nową a zużyta świecą i było widać wyraźną różnicę.
używane ochronniki warto przetestować przed montażem, bo mimo zielonego okienka mogą być już na granicy sprawności. Tak też zamierzam. Regulowane źródło AC, rezystor w roli ogranicznika prądu i bocznika prądowego + oscyloskop, do tego pomiar prądu upływu wystarczą, prawda?
tep response - pokaż oscylogram przedstawiający pobierany prąd (dla setpointa np. 5A) Zdałem sobie właśnie sprawę z tego, że potrzebuję sondę prądową do oscyloskopu by to uczynić. Nie dysponuję taką niestety.
PICO TA167 wygląda dobrze o ile zakres prądowy pasuje do zgrzewarki, a brałbym z co najmniej zapasem x2 - pisałeś o 100 A więc wygląda dobrze dobrane. 20 kHz pasma powinno wystarczyć. Co do oscyloskopu - nie mam opinii. (at)tzok podnosi argument przenośności - całkiem rozsądnie myślę. Pytanie jeszcze jak czysto jest na zakładzie, oscyloskopy "laboratoryjne"...
Być może kogoś zainteresuje. UNI-T UT210E jako cęgi prądowe do oscyloskopu. [youtube]https://www.youtube.com/watch?v... Tutaj już po przeróbce z wyjściem w obudowie. [youtube]https://www.youtube.com/watch?v... Jak skorygować rozkalibrowanie pomiar prądu DC. [youtube]https://www.youtube.com/watch?v...
Jak nie będziesz przeciążał i bezpiecznik wyjściowy będzie miał prawidłową wartować i cha-kę to nie warto; chyba że wyregulujesz układ oscyloskopem, dobraniem rezystorów. "C" - Grupa wzmocnienia prądowego, można stosować
Witam, potrzebuję zapisać charakterystyki prądowe i napięciowe które oglądam na oscyloskopie w multisim. Wie ktoś może jak to zrobić?
zgadza się, to charakterystyki prądowo-napięciowe odpowiednich elementów. Dla kondensatora nie mogłeś na oscyloskopie uzyskać elipsoidy bo to bryła ;) Diodę musiałeś odwrotnie podłączyć ale się zgadza.
Same sygnały oscyloskopu z czujników wałka i wału nic mu nie dadzą. Musi posiadać dodatkowo sygnał wzorcowy. Jeśli go nie posiada to może go uratować pomiar przy pomocy dwóch sond prądowych do oscyloskopu wpiętych odpowiednio w przewód prądowy do rozrusznika i pod zasilanie wtryskiwaczy, wtedy będzie widział czy "piki" prądowe pokrywają się.
Macie pomysł jak bez zniszczenia skopiować transformator impulsowy? Można zmierzyć indukcyjność uzwojeń, przekładnie też można policzyć mając generator i oscyloskop. Można określić prąd nasycenia używając generatora impulsów prądowych i oscyloskopu. Największy problem to materiał rdzenia i szczelina.
że nie podłączałem przekładnika A to w ogóle ma prawo oscylować bez podłączonego prądowego sprzężenia zwrotnego?
Poszukaj co oferują producenci oscyloskopów np [url=http://circuitslab.case.edu/manuals... Z pamięci wymienię: - sondy wysokonapięciowe - sondy aktywne - sondy prądowe - sondy różnicowe - sondy typu "sniffer probe"
Jakoś nigdy nie myślałem o sondach jako aż tak istotnym komponencie. Tu wychodzi, że może mam złe wyobrażenie o tym co robisz. Jak ja pracuje przy przetwornicach do dosyć regularnie oglądam obwód pierwotny i wtórny, rozdzielone izolacją i dobrze mieć sondę która na to pozwala. Mam wejście za transformatorem separacyjnym, ale wyjście mogę uziemić a...
Kurde, coraz dziwniejsze to to. Chyba bez oscyloskopu to trochę lipa.
Witam! Sprawdzałem cały tor od 1 pinu MOC-a do 9 AT- żadnych przebiegów zmienno prądowych oscyloskop nie pokazał, nap. stałe ok. =2.... V , razy jednego coś mu odbiło zaczoł skrzypieć (brzeczyk piezo) i jakieś przebiegi nieregularne zaczeły sie pokazywać i na 9 AT.. i 1 MOC-a podłaczony wentylator o podobnym obciążeniu zaczoł drgać w takt skrzypienia.
Ciężko będzie Tobie pomierzyć te prądy. Raczej użyj przekładnika prądowego i oscyloskopu w początkowej fazie zgrzewania następuje oczyszczanie miejsca zgrzewania (wyiskrzanie). Dopiero po tym prąd zgrzewania w miarę się stabilizuje.
Pasmo zazwyczaj ogranicza sonda.... Mówisz impulsy prądowe z czujnika. Ale co je mierzy, bo nie oscyloskop - ten ma wejście albo 50R albo 1M. Czujnik ma wyjście prądowe, więc nie 50R. Wejście 1 M ma, z sondą 1:1 pasmo rzędu 8-10 MHz. No i nie akceptuje "prądu". Trzeba przerobić prąd na napięcie jakoś. Albo sondą prądową albo rezystorem i sondą napięciową....
Witam Drogi kolego "Jerzy Węglorz" - wzmacniacz w oscyloskopie jest wzmacniaczem STAŁO PRĄDOWYM. Pozszukaj schematu oscyloskopu fabrycznego z lat 70-80, i zrób kopię takiego wzmacniacza.
Wyżarzyć lampę można na zasilaczu sieciowym tyle że przydało by się ograniczenie prądowe.
Ma i nawet niekiedy jak zrobisz mu zwarcie, to płynie odpowiedni prąd do komensacji/sprawdzenia sondy prądowej.
To pozostaje obejrzenie sygnału prądowego na oscyloskopie (na włączonym w szereg rezystorze). Na mierniku niestety bardzo krótkich przerw w przepływie prądu możesz nie zauważyć.
Akurat cęgi będą głównie współpracować z oscyloskopem
Panowie ta naprawa przekracza możliwości autora postu. Bez sprzętu, bez wiedzy ciężko będzie przywrócić to do życia. Podstawy CR się kłaniają . Najtaniej oddać do fachowca, określi uszkodzenia i je usunie. Owszem możesz zobaczyć jak pracują wtryski ale do tego cęgi prądowe + oscyloskop. Pomiar ciśnienia na listwie można voltomierzem tak mniej wiecej...
TDA6106Q to wzmacniacz video dla katod kineskopu. Wzmacniacz odchylania pionu to wzmacniacz prądowy całkowicie odmienny od TDA6106Q . Poczytaj coś o budowie TV !
Sprawdzałem sondą prądową (cęgową) i oscyloskopem. Przed chwilą założyłem nowe cewki i ruszył od razu, więc widocznie padły obie na raz albo druga krótko po pierwszej.
Dla składowej stałej ten transformator zachowuje się jak dławik. Który się nasycił i dlatego nie przenosi na stronę wtórną napięcia składowej stałej. Przekładniki takie stosuje się do pomiaru prądu przemiennego. Czyli prawidłowo powinieneś go wykorzystać do pomiaru prądu transformatora. A tak jak teraz mierzysz to powinieneś w oscyloskopie ustawić triger...
Najprościej - to kupić cęgi prądowe do oscyloskopu i wyjście podłączyć pod miernik częstotliwości. W cęgach zamiast baterii zastosować zasilacz sieciowy i problem z głowy Cęgi najtańsze kosztują 200-280zł. Leszek
Zaryzykuję stwierdzenie, że każdy miernik, który ma wspólne gniazda pomiarowe do zakresów napięciowych i prądowych w takich okolicznościach pójdzie z dymem...
Mam dużo bednarki, została mi. Robota moja. A jak czasami potrzebujesz użyć 4 kanały? 4 sondy. Niestety, realnie trzy sondy są faktycznie przydatne. Lecz tu jest tak samo, jak z sondami prądowymi do oscyloskopu, nie ma innego wyjścia. Należy użyć oscyloskopu z wejściami izolowanymi, lub zewnętrznych sond różnicowych. Inne rozwiązania to półśrodki -...
Nie ma takiej opcji, aby w jakimkolwiek instrumencie można było wprowadzić okrojone komunikaty MIDI. Albo masz uszkodzony instrument, albo mylisz komunikaty Note On i Note Off z innymi komunikatami, wysyłanymi przez instrument. W standardzie MIDI masz komunikaty 1 bajtowe, 2 bajtowe oraz 3 bajtowe Komunikaty Note On i Note Off zawsze wysyłają 3 bajty...
Witam. Najpierw musisz sprawdzić od czekg tranzystory się uszkadzają czy powodem są przepięcia wystepujące przy komutacji czy prądowo? Jeżeli mmasz oscyloskop to sprawdz to.
Temat rzeka, wiedza nie do przekazania w postaci jednego posta na forum czy nawet poprzez wysłanie linków z materiałami. Na początku zapoznaj się jak DOKŁADNIE działają IGBT i MOSFET. Teoretyczna wiedza nie wystarczy, trzeba zbudować kilka pełnych mostków, by się zaznajomić co i jak. No i skompletować cały sprzęt do laboratorium energoelektronicznego,...
I nadal nie ma to znaczenia dla licznika energii a o tym tutaj dyskutujemy, jakby kolega nie zauważył. Ale to nie ja wprowadziłem do dyskusji informacje o falownikach PV. Jak ktoś ma oscyloskop z sondą prądowa to niech zobaczy jak wygląda przebieg prądu i napięcia na zaciskach takiegoż falownika.
Raczej pomyśl o sondzie WN, różnicowej, prądowej... to są rzeczy droższe od tego skopometru (choć cęgi może wystarczą takie do multimetru, byle DC).
Taki przekładnik prądowy dobrze radzi sobie tylko przy sinusoidalnym charakterze prądu... w przypadku sygnału wyprostowanego jednopołówkowo błąd potrafi wynosić nawet 100% ze względu na indukcyjność samego przekładnika. Zerknij sobie na LA 55P firmy LEM. Używam jako sondę prądową do oscyloskopu. Mierzy i DC i AC i AC+DC
Jeśli wiesz co robisz i gdzie się włączasz to nie jest niezbędna. Pamiętaj tylko że zacisk masowy sondy oscyloskopowej jest połączony z obwodem PE lub PEN sieci n.n. Jeśli masz instalację TN-C to możesz podłączyć ten zacisk do dowolnego punktu połączonego z PEN, jeśli TN-S lub TN-C-S to zwierając N z PE zadziała Ci zabezpieczenie różnicowo-prądowe.
Tak przypuszczałem. Pomiar do kosza. Porządne cęgi TrueRMS (np. HT9022) lub oscyloskop + sonda prądowa i układ do wyzwalania napięcia zasilania w kącie fazowym 90° powiedzą prawdę...
Jeśli mamy sygnały odchylające i sygnał wideo to można spokojnie oglądać obraz na oscyloskopie. Spokojnie, to może nie, ale można, nikt tego nie neguje. I na odwrót, z telewizyjnego kineskopu, zrobić oscyloskop. Mało tego, jak Lem pisał ,,oscylograf katodowy" :D. A widział Kolega lampę obrazową z doprowadzeniem anody na środku ekranu ? Z telewizora...
Czy mogę podłączyć oscyloskop do gniazdka bez bolca i wtedy mierzyć przebieg na tym rezystorze gdzie jest 2.2V ? Nie! Przy takich pomiarach obudowa oscyloskopu zawsze znajdzie się pod napięciem. Sporo o tym jest na Forum. Sugerował bym Ci użycie przekładnika prądowego w obwodzie mostka.
Ja wiem, że można rezystorami ale... rezystory serii PBV (o zgrozo po 50zł...) czy dobre przekładniki prądowe są drogimi rozwiązaniami. W praktyce kiedyś zdarzyło mi się robić przekładniki z blachy, którą nacinałem do kalibracji. Niestety wszystkie te metody płyną z temperaturą dosyć znacznie. Dlatego przekładnik LEM jest bardzo wygodny. Odpada cięcie...
Jeżeli procesor jeszcze żyje, mimo braku rezystorów na wejściu, to zapewne te impulsy prądowe nie są takie straszne. Chyba mowa o windzie do projektora... I zapewne, gdyby autor miał oscyloskop i potrafił z niego korzystać, to nie zadawały takich pytań na Elektrodzie.
(at)dj-MatyAS Jak najbardziej zgadzam się z Tobą. W kwestii pomiaru... jeśli chodzi o multimetr to pewnego rodzaju substytutem może być pomiar wartości szczytowej (Brymeny mają coś takiego, pomiar impulsów prądowych o czasach trwania od 1ms, być może Fluke, ale tu żaden konkretny model nie przychodzi mi do głowy). Bardziej wiarygodnym pomiarem byłaby...
Witam. Proponuję pomiar poprzez przekładnik prądowy i oscyloskop. Prosty przekładnik można wykonać nawijając kilka zwojów przewodu na żyłę L zasilającego transformator,wstępnie można obciążyć przekładnik rezystorem. Będziesz mógł bezpiecznie wykonać pomiar amplitudy i częstotliwości tych zakłóceń. Gdzie znajduje się rozdzielnia zasilająca trakcję.Dodam...
Jeśli chodzi o ilość stanowisk na obwód to proponuje 3 dlatego że przyjmuje się tak że na jeden zestaw przypadać może 5mA a wyłącznik ma działać powyżej 50% prądu zadziałania czyli dla 30mA to jest 15mA a 15mA/3 to jest 5mA. Daje to bezpieczną granice dla niezawodności zasilania. W ten sposób eliminuje się przypadkowe zadziałanie. Od dwóch lat nie...
Po pierwsze to trochę trzeba się douczyć np jak działa różnicówka... Zabezpieczenie różnicowo prądowe nie zadziała Tobie po transformatorze separującym. Pamiętać, że bez transformatora separującego potencjał GND oscyloskopu jest na potencjale PE, czyli w sumie na potencjale ziemi. Jeśli chcesz badać napięcie sieciowe i wyższe to zainwestuj w sondy 1:100...
By to zrobić doświadczalnie napewno potrzebny będzie oscyloskop najlepiej cyfrowy, cęgi prądowe. Impuls przepuścić przez rezystancję, zbadać prąd, czas i policzyć Energię
Z zasilacza wychodzi 1.5V, ok. 2mA prądu. Podpiąłem wg tego schematu wyżej rezystor 200 ohmów ale niestety wykres w programie jest poza zakresem (zakres oscyloskopu to 2.5V). Masz oscyloskop, budujesz jakieś urządzenie, a nie znasz (lub znasz ale nie rozumiesz = nie potrafisz skorzystać) prawa Ohma?!? Rezystor masz wpiąć między zasilaczem, a zasilanym...
u mnie jest sprawny to znaczy jak mam wypiętą całą płytkę sterującą od bloku mocy to prędkość podawania można regulować potencjometrem , opis zasady działania podajnika w moim temacie jest powyżej .czyli w takim układzie jak teraz jest bez przepływającego prądu przez być może przekładnik ustalona jest i zablokowana minimalna prędkość podawania ażeby...
Lepszą metodą jest użycie trafo prądowego np. PA1005.100NLT firmy Pulse Electronics. Na wyjściu trzeba zastosować rezystor odpowiedni do mierzonego prądu i przekładni trafa prądowego (tutaj = 100). Wówczas możemy wygodnie mierzyć oscyloskopem przebiegi impulsowe prądu w dowolnym miejscu układu. Krótkie połączenie sondy oscyloskopowej oraz krótkie połączenie...
Najprościej poszukaj kumpla co ma oscyloskop podłącz sondę prądową na przewód i masz idealny pomiar.
Witam wszystkich forumowiczów. Mam problem z interpretacją wielkości mierzonej prądu przemiennego. W założeniu mam zmierzyć "średnią wartość prądu w obwodzie". Posiadam układ ze źródłem prądu przemiennego, którego przebieg ma postać impulsów sinusoidalnych gasnących oraz obciążenie w postaci rezystorów niskoindukcyjnych. Spodziewany zakres wartości...
Tak, o te wtórniki mi chodziło. W moim przypadku to są 2 darlingtony połączone ze sobą, ja tego typu wtórnik chciałem użyć własnie do stabilizacji napięcia dla OpAmpa i tam gdzie jest wejście sygnału przyłączyć chciałem szeregowy stabilizator. O ile w układzie który jest tylko wtórnikiem potrzebne jest obciążenie (aktywne lepsze niż pasywne) to w przypadku...
Witam. Przekładnik prądowy na przewodzie wyjściowym z defibrylatora i oscyloskop. Chyba najlepsze rozwiązanie.
Witam! Jeżeli ta kość to stopień napięciowy końcówki i steruje układem prądowym, to najlepiej odepnij się od stopnia prądowego i sprawdź oscyloskopem na tym wyjściu kości, czy są obie połówki sinusoidy. Jeżeli nie będzie, to albo kość, albo elementy podtrzymujące ten scalak. A jeżeli będzie, to przyczyna powinna leżeć w układzie prądowym. Pozdrawiam
Niestety nie mam zasilacza laboratoryjnego, więc o ograniczeniu prądowym nie ma co marzyć... Oscyloskop posiadam, więc czekam na wskazówki :)
Witaj kolego, :) Jest to sonda prądowa AC wykorzystująca zasadę Rogowskiego. Przyrząd ten może być używany do pomiaru prądu AC do 3000 A w przypadku korzystania z multimetru cyfrowego, oscyloskopu lub innych przyrządów rejestrujących. Elastyczna głowica pomiarowa umożliwia pomiary prądu na przewodach, które są trudno dostępne lub niedostępne przy użyciu...
Co do górnego G-S to nikłe szanse, nie mam sondy różnicowej. Pozostałe pomiary postaram się zrobić wieczorem, chociaż nigdy nie przepadałem za pomiarami 320V za pomocą oscyloskopu.
To są normalne wtryskiwacze zasilane napięciem 12V? Na moje, to efekt pików napięcia to skutek działania ogranicznika prądowego w sterowniku solenoidu. Jaką rezystancję ma wtryskiwacz?
Co do pomiarów myślałem na początek o przekładniku AC na wyjściu, który zapewni izolację oraz zamianę prądu na napięcie obserwowalne oscyloskopem (ew. sonda prądowa) + amperomierz i woltomierz włączony w wejściowy obwód DC. Głębsze pomiary to większe ryzyko więc można zacząć od podstawowych. Oczywiście przydałaby się sonda różnicowa. Co jeszcze można?...
Mierzą mierzą, po prostu masz zły miernik :) może pożycz właściwy miernik? Taniej wyjdzie niż robić totalnie przewymiarowane układ. Do wyboru masz; *Lepsze cęgi z pomiarem prądu szczytowego * Specjalizowany miernik do silników * Przekładnik prądowy, rzędu 40A, i oscyloskop z pamięcią. Oscyloskop lepszy bo pokaże wszystko.
Wizualne pomiary Ok. Teraz czas na "prawdziwe elektroniczne pomiary " zastosowaniem miernika , zasilacza stabilizowanego prądowo, czasem oscyloskop. Poczytaj co napisano na forum o tym modelu, np. nie wszystkie dotyczą rzecz jasna podobnego uszkodzenia (':idea:') (':idea:') Potem podejmij decyzję : znam się i naprawiam z forum ... lub Serwis.
oscyloskop, to wspaniały przyrząd pomiarowy (bada przebiegi prądu), a generator wytwarza stałe przebiegi prądowe o kształcie i częstotliwości ustawianej przez użytkownika (oczywiście w granicach możliwości generatora). Te dwa przyrządy mogą posłużyć do bardzo dokładnego obliczenia parametrów wzmacniacza. innego sposobu nie znam. pozdrawiam
To dział początkujący prawda? W takim razie dygresje dotyczące wiedzy raczej są zbędne. Ale skoro już ta dygresja się pojawiła to moja jest taka że gdyby wszyscy mieli podobne podejście do Twojego, to ludzkość nadal siedziałaby na drzewach - bo żadna małpa nie miała wiedzy jak to jest zejść z drzewa. Moja wiedza o funkcji tej cewki/transformatora na...
Należy włączyć w szereg z zasilaniem 2 transformatora rezystor/ok. 0,1 oma i zmierzyć oscyloskopem przebiegi prądowe. Trzeba też zmierzyć napięcie wtórne 1 trafa. Jak się ma masa/co to jest/ do uzwojeń trafa, pomierz.
Zauwazylem lekko przetarty przewod wiazki (wytarla go oslona silnika) i sie zastanawiam czy czasami przebicie na kablu zasilajacym wtrysk nie bedzie powodowalo takich rewelacji. Nie pamietam dokladnie napiecia wtryskow ale jest chyba kolo 100V, wiec jest szansa przeskakiwania iskry. Zgadza się, przetarcie kabli (skrętek) może być jak najbardziej powodem...
Może jakieś niewidoczne zwarcie międzyzwojne w stojanie, patrzyłeś w nocy czy nie widać w środku jakiegoś łuku ? pomiar samej rezystancji jest praktycznie bezużyteczny , lepszy byłby pomiar odpowiedzi czasowej na impuls prądowy zaobserwowany za pomocą oscyloskopu.
Przedstawiony projekt nie do końca odzwierciedla warunki pracy w porównaniu do "electronics lab" w połączeniu równoległym. Zobacz gdzie odbywa się pomiar i regulacja ograniczenia prądowego. W przedstawionym zasilaczu z oscyloskopu rezystor jest umieszczony bezpośrednio w torze prądowym, w "electronics lab" w torze ujemnym w stosunku do plusa, tworząc...
Napięcie to chyba tam jest wyższe na pewno nie 12v. Sprawdza się to oscyloskopem cęgami prądowymi. Zakres: >25A, granica: >100kHz według instrukcji BOSCH ESI [Tronic].
Najlepiej jest go zmierzyć oscyloskopem. No to problem, nie mam sondy prądowej... Pozdrawiam, A.
Witam Ja nie miałem przypadku, żeby wyłącznik różnicowy krótkozwłoczny (kV, G) wyłączył przy załączaniu napięcia dla 6 czy 7 komputerów. Natomiast bezzwłoczne wyłączniki typu A lub AC, mogą wyłączać nawet przy 4 komputerach. Wszystko zależy od budowy filtru zasilacza - tak jak napisał kol. BILGO. Z moich spostrzeżeń - kiedyś było tak, że bardziej te...
Obawiam się, że nie mam aż takiej wiedzy, by samemu zdiagnozować przyczynę złego działania trafa, zwłaszcza że co chwila dowiaduję się od Ciebie o nowych niuansach o których nie miałem wcześniej pojęcia... A przy okazji spytam o jeszcze jedną rzecz - czym będzie różniło się trafo nawinięte równo, naprzemiennie, warstwa po warstwie, od takiego nawiniętego...
Uziemienie może być, ale odłączalne. Troche lepiej gdyby była obudowa, z odchylaną górną pokrywą w celu wymiany żarówek. No i ja bym jeszcze dorobił przekładnik prądowy, do pomiaru prądu oscyloskopem, może jakiś woltomierz/amperomierz. Choć to raczej ma być proste i funkcjonalne, w obecnej formie jest bardzo proste i przydatne.
Jeśli to jest transformator sieciowy na rdzeniu EL, to rezystancja uzwojeń 11-12 oraz 13-14 wskazuje, ze to jest - dzielona na dwa uzwojenia 110V - uzwojenia pierwotne, wskazuje również, ze moc transformatora jest bliżej 400VA, niż 200VA. Rezystancja uzwojenia WN jest wielka, bo jest nawinięte przewodem nie grubszym, niż 0.1 mm, uzwojenie jest dzielone,...
Witam Nie musisz robić na rezystorze, wcześniej pytałeś się o rezystor to go wstawiłem w układ. Do uruchomienia lepiej żeby pomiar był na rezystorze a potem można podłączyć układ Irka (porównaj na oscyloskopie oba układy). Połącz równolegle 7 x 0,1Ω. Ograniczenie prądowe jest nastawione na 0,4V więc dla większych prądów będą za duże straty mocy,...
Wsadź sobie palec w gardziel, do środkowego pinu potencjometru przepływomierza podłącz najlepiej oscyloskop i napięcie wraz z wychyleniem klapy powinno się zmieniać w zakresie 0-5V. Nastawnik elektrohydrauliczny jest sterowany prądowo. Przy sprawnej sondzie prąd wacha się między 4, a 16 mA.
Odnośnie kontroli prądu przez układ SG2525 na nóżce 10. Z moich doświadczeń wynika, że pracuje on poprawnie, gdy czas trwania stanu wysokiego nie wynosi więcej niż 7us. I w tym tkwił cały problem uszkodzenia się tranzystorów. Aby uzyskać takie czasy, częstotliwość generatora powinna wynosić minimum 71kHz lub można znacznie zwiększyć przerwę między stanami...
Prawdopodobnie zabezpieczenie nadprądowe świruje. Niedawno był podobny temat. Szukaj w obrębie sprzężenia zwrotnego oraz układu przekładnika prądowego. Jeżeli nie masz oscyloskopu i odpowiedniej wiedzy, to lepiej zleć to komuś, kto się na tym zna. Układ jest dosyć prosty, ale potrafi nastręczyć problemów.
No właśnie, przypuszczam, że wszystkie podobne zasilacze będą generowały takie przebiegi. W poniedziałek postaram się zarejestrować przebieg prądowy za pomocą oscyloskopu, powinien być pozbawiony wad pomiaru analizatorem. Niestety, analizator który posiadam ma cewki Rogowskiego dla dużych prądów. Zasadniczo, jak rozumiem, wykresy prądowe powinny być...
Owszem są takie RCD, które bedą współpracować z falownikiem, ale ich cena jest kosmiczna. Kiedyś takie RCD trzeba było zastosować w szpitalu, koszt jednej sztuki bagatela 12 tys. zł. :) I raczej to dotyczy falowników małej mocy. Kiedyś robiłem pomiar prądu różnicowego falownika z silnikiem 18kW. Prąd różnicowy 0,03A był znacznie przekroczony i nie...
A cos więcej o tym urzadzeniu Jest to: - Zasilacz z 4 napięciami - Prosty oscyloskop - Woltomierz - Miernik RLC - Miernik częstotliwości, szerokości impulsu i wypełnienia - Generator AWG - Urządzenie host SPI - Urządzenie host I2C - Programator AVR (tylko 3.3V wyjsciowe) - Źródło zegara dla AVR-ów (jak sie fusy pomylą np) A coś więcej? Ten zasilacz,...
Odpowiedzi na to pytanie udzielił by pomiar oscyloskopem. Proponuję wprowadzić profilaktycznie czas martwy. Jedna czy nawet 10 ms nie pogorszy dynamiki układu. Inaczej należy też rozwiązać samą zmianę kierunków by ograniczyć udar prądowy.
1. Nie. Układ ma być zasilany napięciem symetrycznym wyższym niż 15 V. 2. Do pomiaru prądu płynącego przez głośnik (do montażu przy głośniku, poza PCB). 3. Podczas pierwszego uruchomienia raczej niezbędny będzie oscyloskop i generator, gdyż układ ma charakter doświadczalny i wymaga dobrania odpowiedniej wartości rezystancji R6.
pomóż znaleźć sposób, w jaki można otrzymać na ekranie oscyloskopu charakterystykę nasycenia tranzystora mocy typu NPN. Aby otrzymać charakterystykę nasycenia tranzystora mocy typu NPN na ekranie oscyloskopu, można postępować według następującego sposobu: 1. Podłącz źródło napięcia zmienno-prądowego (AC) o wartości między 0V a 50V do bazy tranzystora...
Czy to, że po zadziałaniu ograniczenia prądowego na wyjściu pojawia mi się coś takiego: http://obrazki.elektroda.net/57_12852718... jest normalne? Nie są to może jakieś straszne tętnienia (na oscyloskopie 0,05V/działkę), ale bez ograniczenia prądowego ich nie ma. Jakieś pomysły?
Zakładam, że jesteś młody. 1) Eksperymenty z napięciem sieciowym są naprawdę niebezpieczne. Może jednak lepiej badać napięcie sieciowe poprzez transformator obniżający napięcie do kilkunastu woltów. Zapewniam Cię, że przebiegi na ekranie są takie same. 2) Charakterystykę prądowo - napięciową np. diody rzeczywiście można oglądać na ekranie oscyloskopu,...
Dzisiaj zrobiłem pomiary kolejnej suszarki tak tylko dla uzupełnienia tematu. Okazuje się że dioda jest inaczej wpięta niż w poprzedniej. Zerknijcie. Ten pacjent ma dwa suwaki 1. Od wentylatora 0-1-2 2. Od grzałki 0-1-2. I tu nie jestem pewien czy jaka część grzałki nie grzeje bo ewidentnie czuć ciepło. Programowo zrobiona została detekcja prądu i...
No i dogadaliśmy się :) Cewa wytłumi impulsy prądowe, a kondensatorki szpilki napięciowe. Na oscyloskopie byłoby widać efekty przed i po.
Witajcie, Chciałbym się upewnić, czy zasilając UPSa poprzez transformator separacyjny mogę mierzyć na nim przebieg fali oscyloskopem podłączonym do sieci? Czy wymagane by to były do tego także sondy różnicowo-prądowe? Pozdrawiam
Niczego to nie urywa oczywiście, ale dużo taniej niż kupować taki FLUKE 771 który ma błąd 90 uA (+/-0.2 mA wpływu pola ziemskiego, ale to pewnie da się wyzerować) na zakresie 20.99 mA ale za to kosztuje 3000 zł (z VAT). W zasadzie 3k przy Fluke to nie jest nic strasznego to w zasadzie takie minimum jakie trzeba wydać na dowolny multimetr z tym logiem...
Witam, Potzebuje narzędzia by zmierzyc dokładnie pobór prądu układzach SoC od NRF w różnych trybach power save. Myślałem o sondzie prądowej albo jakimś boczniku. Mam oscyloskop DS1054. Czy da się zmierzyć w miarę dokładnie tak mały prąd na boczniku? Jeśli tak to jaka powinien mieć rezystancje? Czy możecie polecić jakieś sondy prądowe do tego przekroju...
Panowie ale jak to możliwe żeby impuls pojawiał się na wejściu układu 74ac14 a nie było go na wyjściu? Może tutaj chodzi o wydajność prądową. Bo mam oscyloskop i z tego co zauważyłem to napięcie na wyjsciu transoptora jest bardzo małe rzędu 0,3V, Może cały problem polega na długości szpilek które trwają za krótko bo przecież układ zasilany jest 5V a...
Generalnie był już taki temat gdzie trochę pytającego chciałem sprowadzić na ziemię. No i trochę jakiś informacji odnośnie literatury koledzy też podali (o ile dobrze pamiętam to chyba książka "Oscyloskop w diagnostyce samochodowej"). Warto poczytać będzie się bardziej świadomym co naprawdę się potrzebuje i łatwiej wtedy sprzęt wybierać. Reasumując...
Zacznij zatem od zdefiniowania zakresu. Wtedy dopiero da się określić czy należy wydać 500 Euro czy 50000 Euro. Kolega powiedział bez ograniczeń, dlatego zaproponowałem coś przyszłościowego jak Keysight UXR1104A. Nie jakieś biedne produkty za 50000 euro. Za takie pieniądze trudno kupić komplet sond prądowych o sensownym paśmie.
sonda prądowa oscyloskopu skrzynka prądowa cewka prądowa
licznik honda kamera unifi numer seryjny lodówki
silnik elektryczny wentylator łazienka
Zaśnieżony obraz z kamery cofania - przyczyny i rozwiązania Targa Audio No Sound in Toyota Hilux Speakers