Czy wirnik w pralce kręci się lekko czy z oporami? Jeżeli z oporami to zdejm pasek i spróbuj zakręcić wirnikiem pralki . Jeżeli dalej kręci z oporami to masz do wymiany wirnik+ śrubunek czyli ułożyskowanie wirnika.
Komutator w silniku iskrzy?
Przy obrocie bębna ręką - czuć w pewnym momencie chwilowy opór i towarzyszy temu odgłos tarcia. I pewnie da się zauważyć, że brzeg bębna ociera o fartuch i "chodzi jajowato"? Jeżeli tak, to najprawdopodobniej jest uszkodzony krzyżak bębna.
Na forach czytałem o zamontowaniu blachy na stojanie ( pomiędzy stojanem a wirnikiem). Czy to ma sens i pomoże? Nic dobrego w ten sposób nie zyskasz. Zmniejszysz przeskoki magnetyczne, bo część strumienia zamknie się przez tą blachę (jeśli będzie ferromagnetykiem), ale zmniejszysz strumień magnetyczny płynący przez rdzeń, co wpłynie na zmniejszenie...
To sprawdź okablowanie jak już było napisane w temacie do którego masz linka.
Sprawdź czy szczotki nie są odwrotnie zamontowane względem płaszczyzny komutatora i wtedy słychać jakby silnik terkotał. Należy też sprawdzić czy szczotkotrzymaczy nie przykręciłeś pod złym kątem. Czy wkłady, które wymieniałeś były już podcięte pod komutator czy płaskie ma końcach? Kolejna przyczyna może być taka, że wkłady mogą być zbyt długie i nie...
Proszę: https://youtu.be/vxIXG_PGZtw?si=v17rD91E...
Wężyk od hydrostatu doprowadzi Cię do plastikowego odstojnika, jeżeli będzie zapchany jakimś syfem, czy też kamieniem to hydrostat będzie cały czas sygnalizował wodę w pralce. Aby sprawdzić jego stan, najlepiej ściągnij wężyk z hydrostatu i dmuchnij w niego. Zobaczysz czy powietrze idzie lekko czy stawia duży opór.
Sprawdzić opór 10Ω na module i sterujący zamkiem triak.
Trzeba zdjąć osłonę, bok pralki i zobaczyć pasek, albo się urwał albo spada, bo krzyżak krzywy i cały płaszcz wodny z łożyskiem się wygina i spada pasek od razu. Jak pralka pusta i się zakręci ręcznie bęben czuć opory i to widać czy jest pasek, czy spadł.
Witaj biały-żółty 60±4Ω biały-niebieski 13,5±1,5Ω biały-zielony 60±4Ω biały-czerwony 27,5±2Ω Nie zapomnij o kondensatorze 16µf Powodzenia
Opór grzałki ok, co do drugiego stwierdzenia, to mogłeś po prostu tak trafić, że akurat obwód był rozwarty na połączeniu N grzałki. Ciężko coś więcej powiedzieć bez żadnych danych na temat modelu pralki.
Ja podejrzewam złamany krzyżak.
Tylko opory deczko gorące, ale jak na razie wszystko działa. Te opory mają być GORĄCE! :D
Studiuję kierunek inżynierski. Mam na zajęcia z projektowania maszyn zrobić schemat kinematyczny pralki, dobrać silnik, przekładnię pasową oraz łożyska. Abym jednak mógł dobrać silnik muszę zbadać te 3 warianty - wyznaczyć, w którym będą największe opory i na ich podstawie dobrać największą moc silnika.
Masz na prv jak wejść. W serwisowym pobierze wodę nawet gdy ma problem z silnikiem, czy grzałką. Wyświetli też błąd.
Należy wymienić łożyska w silniku, ewentualnie sprawdzić łożyska bębna. To wszystko w wyniku zalania wodą... Oczywiście, możesz sprawdzić, czy programy startują.
Weź drut Φ3mm wsadź między bęben a fartuch i objedź nim dookoła. Jeżeli natrafisz na opór to tam jest ta śruba.
dmucham w ten wezyk ale nie mozna ani troche wdmuchnac powietrza Dodano po 5 dobra dalo rade dmuchnalem . wlaczylem pralke na razie wyglada dobrze To jak zrobi poprawne pranie , to dmuchnij porządnie do niego jeszcze raz tak od serca :D , tylko napuść sobie wody do pralki , wyłącz z sieci i dmuchaj tak by było czuć minimalny opór, pozdrawiam
Witam Macie prawdopodobnie moduł silnika do wymiany. Przy uszkodzonym module obracając bęben czuć opór
Witam. Celem dokładnej identyfikacji proszę zamieścić dobrej jakości zdjęcia góry oraz spodu płytki PCB. Opór R1 ma 4K7 lub 5K6...
Jak padają łożyska to słychać przy wirowaniu, chyba ze jest się głuchym. Amortyzatory sprawdź naciskając mocno oburącz od góry zespół piorący - zarówno w dół jak i w górę powinien się przemieszczać z wyraźnym oporem.
Nie ma napinacza. Należy założyć pasek najpierw na koło silnika, a następnie na koło pasowe bębna (mniej więcej na pół obwodu) i przytrzymując go na kole pasowym obracać tymże, aż do "wskoczenia" paska w odpowiednie miejsce - idzie z dużym oporem.
Trzeba sprawdzić opór na jego stykach, jeśli sprawny powinien być bliski zeru.
Ja bym zaczął od sprawdzenia grzałki czy ma jakiś opór a jak ma to jaki.
Krótko tylko powiem, że problemem okazały się zużyte szczotki. Wymiana na nowe załatwiła sprawę, a pralka działa poprawnie.
Zrób tak jak napisałem, tu nie chodzi o opory w ruchu bębna tylko o odgłosy jakie wydobywają się z pralki. No chyba że o czymś nie napisałeś.
Prądniczka na silniku daje sygnał zwrotny do uP, że za wysokie obroty, więc ten obcina zasilanie na przekaźniku k2. Silnik zatrzymuje się, czeka minutę i powraca do programu. I to by się zgadzało, z tym, że nie sprawdziłeś samej prądniczki tachometrycznej (pachnie mi pękniętym magnesem na osi wirnika). Zdemontuj silnik z pralki i sprawdź. Dane (opór)...
Witam. Gdy pralka jest podłączona do zasilania silnik stawia opór przy próbie obrotu ręką?
A może problem tkwi w amortyzatorach ,jak wcześniej kol. Bleble nadmieniał.Czasem potrafią zwodzić .Dokładnie można sprawdzić ,wyciągając je z pralki .Przy rozciąganiu powinny stawiać w miarę lekki opór.
Probowalam juz naciskac (...) ten bialy lekent Dobry kierunek. Trzeba nacisnąć - np. płaskim wkrętakiem - ten biały plastik w prawo w tym miejscu, gdzie urwał się uchwyt. Jest spory opór, który daje sprężyna.
(...) temat był już kilka razy wałkowany (...) jak mogę sprawdzić samą grzałkę czy faktycznie przeszła w stan spoczynku? Multimetr i trochę narzędzi posiadam lecz wiedzy na ten temat nie posiadam. Jeśli grzałka okaże się sprawna to co jeszcze mogę we własnym zakresie sprawdzić? Ten temat też już był wielokrotnie wałkowany. Zrobić pomiary miernikiem...
Znalazłem instrukcję serwisową na http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic14... i według niej NTC przy 25°C ma 48409om+/-7.9%. Mój pomiar wykonany przy temp. niższej od 25°C wykazuje jego sprawność. Wężyki hydrostatów drożne - poziom wody zawsze właściwy dla każdego programu. Rozwarcie obwodu NTC powinno pokazać sterownikowi nieskonczony opór...
Pralka kręcąc bębnem mierzy opór na silniku (czy ma dużo prania, czy mało) po pomiarach dostosowuje długość cyklu i ilość potrzebnej wody, która i tak później regulowana jest przez presostat.
Sprawdz czujke ntc jaki ma opór
Tak ma być. Wszystkie są połączone ale różny opór jest między nimi.
Pralka wypoziomowana, krzyżak jest ok. Jeżeli zaś chodzi o siłę albo potrafisz to wyczuć w ręce (niestety przez amatora nierealne) Przed chwilą porównałem siłownik pralki z siłownikiem pneumatycznym 80N. Te od pralki stawiają dużo mniejszy opór od pneumatycznego.
Twego rysunku nie idzie powiększyć, więc nie widać nic. Co do wysokości podnoszenia. Nie jest tak, że jeśli masz kolektor np 5m wyżej niż pompa, to musisz mieć pompę 6m podnoszenia. Wystarczy i pompka od pralki, byle pokonała opory przepływu. I to jest ta, tzw "wys podnoszenia". Więc jeśli nie masz jakiejś "pokręconej" instalacji, wystarczy najtańsza...
Witam szczotki przed chwilą sprawdziłem (ciężki dostęp) i są w dobrym stanie (więcej niż połowa zostało), komutator jest także w solidnym stanie....
W automacie sa czesto nawet 4 amortyzatory. zeby byc pewnym mozna po kolei je odkrecac i trzymac za amortyzator ruszac nim jak pompka do pompowania rowerow.,..po oporze mozna wyczuc w jakim jest stanie, powodzenia,
A bęben obraca się swobodnie czy stawia opór?
Sprawdź opory w module R51a,R51b tylko musisz je wylutować
Grzałka wymieniona - wszystko działa. przy okazji podaję dla informacji: sprowadziłem oryginalną czujkę NTC do tej pralki i jej opór to około 70KΩ w temperaturze pokojowej.
Niestety nie u mnie śruba jest dobrze dokręcona, a jak się ma tą akcją z wpiętą i wypiętym wtykiem silnika. Czemu wpięcie powoduje taki duży opór w obracaniu.
W starej Amice miałeś silnik indukcyjny, a w nowym Polarze silnik szczotkowy; stąd nieco "głośniejsza" i z oporami praca. Pralkę masz OK.
Czy przy kręceniu bębnem ręcznie czuć jakiś nadmierny opór bądź słychać niepokojące dźwięki?
Sprawdź ten duży opornik czy nie jest spalony. Często siada tego typu opór.
R18- 10kΩ R11- 1kΩ R17- 10kΩ I sprawdź jeszcze prądniczkę tachometryczną (zwarcie). Bo pewnie od tego te opory poszły... Pozdrawiam.
napisane jest na niej tylko 2000W... p.s. gdzie moge dostać taką grzałkę? 2000W to jest moc większości grzałek w pralkach. Opór zazwyczaj 27Ω. Jak przerwa, to do wymiany. Szukaj w sklepach z częściami AGD, lub w internecie. Podobne grzałki ma wiele firm, jednak różnią się parametrami czujki NTC (warto wstawić starą, na pewno sprawną). Pozdrawiam....
Dzięki Koledzy za pomoc. Pralka naprawiona. Wymieniony tny 264 i opór 100ohm. Kończę temat.
http://obrazki.elektroda.net/73_12310937... Jeżeli w takim stanie (bez fartucha) bęben obraca się z oporami, to zapewne łożyska, a co do przelewu, to zasobnik do odkamienienia.
Prawidłowe zachowanie się pralki przy uszkodzeniu zespołu tachometru.Wymień te opory R71, R72. Następnie sprawdź prądniczkę tachometryczną czy nie spalona cewka i dobrze zamocowany magnes wirujący oraz czy po pokręceniu ręką wirnikiem silnika na cewce tachometru występuje jakieś małe napięcie.Sprawdź też czy kostka silnika i kostka od strony instalacji...
do sprawdzenia silnik - jakie prawidłowe są opory na uzwojeniach http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic20...
To jest normalne. W niektórych pozycjach jest włączana grzałka a ona ma bardzo mały opór.
Ta pralka ma zaledwie 3 lata... Podczas lekkiego kręcenia bębnem wyczuwam ręką delikatne wibracje.
A opór to chyba powinien być na amortyzatorach? Jak naciśniesz powoli to powinien się schować miękko, jak szybko to powinien stwarzać opór?
Ko mogę zewrzeć ale czy to nie bedzie sygnał do wyłączenia grzałki a może przez jakiś opór
Pod przekaźnikami i oporami R1A , R1B.
Koledzy , jaki opór powinna miec pradniczka tahometryczna . Moja ma 17 Ω .
90% uszkodzony moduł i zawór przesterowania -na module przepalił się triak i na pewno jakiś opór
zauważyłem też że przód bębna w jednym miejscu ociera o przód zbiornika,co powoduje spory opór podczas obracania bębnem
Witam. Zmierzyć opór grzałki miernikiem (ok 26 Ω ), lub przerwać cykl prania przed programem płukania otworzyć pralkę i dotknąć wody
Na programatorze przepaliła się ścieżka od prądniczki, ale z tym sobie poradziłem Tam nie tylko ścieżki się palą trzeba na module sprawdzić wszystkie elementy od tacho opory tranzystory no i sam procesor też mógł paść.
Cewka tacho ma rezystancję 15R. Na powyższych obrazkach jest silnik produkcji BSH, więc opór cewki tacho rzędu 15Ω jest jak najbardziej prawidłowy.
Pewnie byłoby to wyraźnie napisane w instrukcji, chociaż np. mój syfon ma samą kulkę (bez sprężynki) i też spełnia swoją rolę stawiając mniejszy opór.
Nie no takie podstawy? Im więcej równoleglych odbiornikow tym większy pobor prądu zatem opór musi maleć (zobacz co się stanie jak przesadzisz w domu z ilością podlączonych rzeczy do kontaktu (pralka, odkurzacz, czajnik do wody, termowentylator), opór tak spadnie, że wybije bezpiecznik. Wiec w praktyce wygląda to tak, że bierzesz coś takiego jak lutownice,...
Sprawdź grzałkę opór i upływność
Bęben nie zatrzymuje się na stronie otwarcia Bęben zatrzymuje się prawidłowo po skończonej pracy a nie ręcznym kręceniu. przy obrotach słychać szum o coś się ocierał, Wszystko jest ok. Pamiętaj że używanie sprzętu zaczyna się od dokładnego zapoznania z instrukcją.
Otwórz drzwiczki i obróć bębnem, czuć jakiś opór?
Też obstawiam pompę, lub jakąś skarpetę w niej. Pralkę pochyl na plecy opierając o jakąś ścianę, wykręć filtr i puść pralkę na odpompowanie. Jak pompa zacznie kręcić, wsadź jej jakiś mały śrubokręt w wirnik, (delikatnie oczywiście) i zobacz czy wirnik stawia opór.
W jakim stanie są szczotki węglowe silnika napędowego pralki? Czy woda jest odprowadzana z pralki dynamicznie i bez oporów? Proszę podać markę model urządzenia bo tego wymaga regulamin.
Trzeba włożyć cienki a średnej długości śrubokręt między fartuch a bęben i objechać dookoła. Jeżeli coś wpadło to śrubokręt będzie trafiał na opór.
Witam. Grzałka sprawdzona ? Jaki kod błędu podaje pralka ? ( Do wymiany triak i ze dwa opory na module. )
Nabyłem nową pralkę Siemens WM12E461PL. Nie wiem czy to normalne w tych modelach, ale podczas wirowania pralka zaczyna wydawać z siebie dość głośny gwizd. Wchodzenie na szybsze obroty przypomina start samolotu. Zauważyłem że bęben przy ręcznym obróceniu nie porusza lekko (a tak miałem w starej pralce), tylko z pewnym oporem. Jakie mogą być tego przyczyny?
Myślę że najtaniej i najszybciej będzie jak rozwiercisz nity , zdemontujesz cewkę i sam ją sobie przewiniesz , nie ma dużo zwojów , nie wiem iie ale kilkadziesiąt , drut zapożycz z jakiejś niepotrzebnej cewki albo dadzą Ci parę zwojów na rękę w jakimś warsztacie.Gorzej z elektroniką , posprawdzaj na płycie wszystkie cienkie druki , opory smd. i półprzewodniki...
Cześć Mam problem ze zdiagnozowaniem usterki silnika. Silnik z starej pralki frani. Po podłączeniu zasilania silnik buczy. Wymieniłem kondensator na nowy. Pralka dalej buczy. Opór mieczy uzwojeniami 60om. Pomiędzy każdym z 4 przewodów. Przesyłam zdj tabliczki znamionowej i statora. https://obrazki.elektroda.pl/4923816800_... https://obrazki.elektroda.pl/7304679200_...
Zmieniłem koncepcję, bo silnik od kosy jest za cichy, a minielektrownia ma stać w pewnym miejscu w lesie. będzie napędzana silnikiem parowym, konkretnie turbiną Harona. Taki napęd jest wbrew pozorom dosyć mocny, a napewno wystarczająco mocny aby zakręcić silnikiem od pralki, który stawia praktycznie zerowy opór.
Witam. Wyjmij jeden z trzpieni amortyzatora i sprawdź jego sprawność, czyli jeśli stawia wyczuwalny opór to jest sprawny, jeśli wpada luźno to wiadomo. Częstą przypadłością pralek LG były pękające krzyżaki bębna.
Jaki opór ma grzałka?
amortyzatory cierne wyglądają na całe i stabilne, One nie mają wyglądać , muszą mieć równy ,dość silny opór posuwu na całej długości pracy ruchomej części . Najlepiej wymień na nowe .
Witam, na słuch to ciężko określić, może coś wpadło i ciężko chodzi, a może być krzyżak uszkodzony. Sprawdź, czy lekko chodzi na sucho, obróć ręką i da się wyczuć jakieś opory.
Pralka Samsung Eco Bubble WW90J5446FW zawiesiła się na ostatniej minucie wirowania - tak pokazywał wyświetlacz. Żaden przycisk na panelu nie reagował. Na wyświetlaczu była ikonka zablokowanych drzwiczek, ale drzwiczki dały się otworzyć i pranie było odwirowane. Po wyłączeniu z prądu pralka się nie włącza. Bęben stawia lekki opór przy obracaniu. Co to...
Więc jaki powinna mieć opór? Gdzieś na forum spotkałem sie z informacją, że ok 26Ω? I tego się 3maj.
Mi jeszcze nigdy moduł z Mastercooka po wypaleniu triaka (blokada, pompka, silnik) nie ruszył. Najczęściej procek robił zwarcie. Tam gdzie ma być 5V, to na omomierzu jest zazwyczaj <10Ω. Tu zasilacz jest zbudowany na oporze R1, kondensatorze C1 (2µ2 / 275V), prostowniku i diodach Zenera.
Witam Poruszaj bębnem , jeśli czujesz ze obraca sie z oporem(tak jakby coś go trzymało) to masz moduł sterowania silnikiem do wymiany
Bywały już tematy opisujące podobne problemy w nowych urządzeniach i w jednym z nich okazało się, że luźne były obciążniki zbiornika, ale Tobie jako użytkownikowi nie wolno ingerować w urządzenie będące na gwarancji. Pozostaje Ci zgłosić problem w serwisie.
Dziękuję za odpowiedź. Gdy pralka jest pusta i kręcę bębnem w obie strony, mam wrażenie, że delikatnie ciężej chodzi w stronę, którą buczy, ale to może być tylko wrażenie. Włączyłem pralkę bez wsadu i pracowała cicho (tak jak kiedyś). Czy to znaczy, że łożysko jest osadzone nierówno i pralka ma większe opory w jedną stronę?
Witam. mam takową pralkę i nie wiem tak szczerze jak sprawdzić czy to sama pompa, czy może jakiś układ załączający ją. Pralka na te czasy w sumie już leciwa, więc jedynie naprawa samodzielna będzie jakkolwiek opłacalna. Mogę prosić o jakieś sugestie od czego powinienem w niej zacząć? Ogólnie pralka działa, pobiera wodę i kręci, ale nie opróżnia się...
Sprawdź czy wąż jest drożny i czy wirnik obraca się bez oporów.
Czy można testować z silnikem na zewnątrz (zakłucenie ważenia?). O ile nie ma pozycjonera na kole pasowym bębna, to tak (przytrzymując wirnik- dajesz jakiś opór).
Witam. Ten objaw wskazuje na uszkodzenie mechanizmu różnicowego (gear mechanism), to takie ustrojstwo które jest centralnie pod bębnem prali i jest napędzane przez silnik. To właśnie ten mechanizm zapewnia obroty bębna przy praniu i wirowaniu. Sprawdź jeszcze czy hamulec nie jest przyczyną tego stanu(powinien odpuszczać po uruchomieniu silnika). Najczęściej...
Kupiłem amortyzatory takie jakie były w pralce, założone przez serwis w trakcie naprawy gwarancyjnej. Wszystkie 3 były jednakowe 100N i takie kupiłem. Może trzeba było kupić jakieś z górnej półki cenowej, nie znam się na amortyzatorach,nie wiem jak ocenić sprawność amort. przy "szarpaniu" ręką i stare i nowe stawiają mocny opór.
Silnik główny sprawdź,z tego co mówisz to będzie silnik uszkodzony.Odepnij wtyczkę silnika i miernikiem go przemierz w ten sposób że po kolei parami sie mierzy czyli 2 i 2 i 2 i pomiędzy tymi parami musi być jakiś opór.
Jeśli nie masz napięcia na kondensatorach po stronie wtórnej to musisz przemierzyć wszystkie diody w okolicach przetwornicy, są tam cztery diody zenera(jedna po pierwotnej stronie transformatora i trzy po wtórnej)oraz oporniki R115=100ohm i R197=22ohm . Jak stwierdzisz. że wszystkie diody i opory są OK to podstaw układ TNY255.
A sprawdzałeś filtr i samą pompę czy nie ma jakichś oporów?
Witam! Wysuwając pojemnik, w pewnym momencie czujesz opór, aby go calkiem wyjąć , należy pociągnąć mocniej ( instrukcja obsługi), a widoczne na zdjęciu wkręty, służą do zdejmowania panelu przedniego.
Wyciąg wtyczkę sieciową i sprawdzaj opór pomiędzy bolcami wtyczki a obudową pralki Nie będzie mi kondensator z filtra na wejściu zaburzał wyniku?
Wylutuj złącze - miałem przypadek gdzie przewodzenie złapało po zwęglonej (zawilgoconej) płytce pod złączem hydrostatu 1+1=2 nie ma innej opcji matematyka w oporach nie kłamie.
Hmm. żarówka nie zaświeciła w ogóle bo nie mogła, natomiast detekcja powinna zadziałać, chyba że jest również mierzony opór grzałki to już wtedy żarówka tego nie obejdzie ale jeszcze z taką analizą się nie spotkałem.
Pewnie jest uszkodzony termostat , jest to termostat mechaniczny , więc załączony - opór na stykach 0Ω , wyłączony -∞Ω . Masz tu schemat http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic14... .
opora grzałka pralka amortyzator pralka opora opora świetlówka
excel makro syntax error vectra błędy komputera elizabeth sanyo
plazma samsung driver uszkodzony plazma samsung driver uszkodzony
Nissan Qashqai J11 P17F0 – CVT Judder, JF016E, objawy, diagnostyka, VIN SJNFDAJ11U1889701 Płyty główne AM5 z obsługą ECC – ASRock, Gigabyte, ASUS, modele i wymagania