W układzie zasilanie proponuje zastosować przetwornice dc/dc np. LM2574 - bardzo prosta aplikacja wymagająca niewiele elementów zewnętrznych. Układ zasilania nie będzie sie grzał i będzie układem uniwersalnym (zarówno do samochodów z instalacją 12V i 24 V). Co do baterii litowo-jonowej proponuję zrezygnować (o ile jest to możliwe) i wykorzystać przerwanie...
Na bazę tranzystora daj rezystor 4,7kΩ, zaś co do R1 i C1 ja bym pokombinował z 1kΩ÷10kΩ i 100µF. Co do zasilania z baterii 6V to lepiej podłącz szeregowo diodę prostowniczą bo układy TTL wymagają zasilania + 5 V +/- 5%.
przepalanie bezpiecznika oznacza zbyt dużym poborem prądu i jeśli się przepala to oznacza zwarcie,sprawdz układ prostowniczy na wejściu zasilania na płytkę sterownika,pozdr.
Jeśli dasz mostek prostowniczy (do zasilania drugiego układu - zgodnie z Twoim opisem) niezależnie jak podłączysz zasilanie układ zawsze będzie pracował poprawnie. Mostek ma 4 diody. Zawsze prąd płynie tylko przez 2. Więc spadek napięcia na nim to +/- 1,4V.
Użyj diody prostowniczej wpiętej szeregowo w zasilanie układu. Nie ma sensu ogrzewać atmosfery ;)
Najprostszy układ można zbudować używając 4 diod prostowniczych. Taki układ będzie działał tylko w przypadku zasilania LED-ów przetwornicami. https://obrazki.elektroda.pl/4058833300_...
nie no jak podłączyłeś odwrotnie zasilanie to kupuj nowy scalak :P reszta jest ok (rozumiem że 470nF jest na torze audio a 100nF na zasilaniu) dla zabezpieczenia możesz dać diodę prostowniczą a zasilanie i "uodpornisz" układ na zmianę polaryzacji zasilania ;P
Może to proste rozwiązanie, ale nie możnaby (przy prądach takiego rzędu) dać autotransformatora i mostka prostowniczego?
Myślałem, że chodzi o te 5W :) Tak jak pisałem rezystory sprawdzone w tym te 33k i dioda prostownicza dla zasilania układu 4040, ma zasilanie 11,8V.
W tak małych silnikach różnice strat między zasilaniem prądem stałym a przemiennym są tak małe źe nie ma sensu zwiększać ceny, wielkości i masy sprzętów przez dodawanie układów prostowniczych.
Sprawdzasz rezystancję zasilania odłączonym zasilaniu wszystkie kondensatory na zwarcie elektrolity jak i ceramiczne. Kolejno ciągłość zasilania, czy napięcie przechodzi przez mostki, diody prostownicze, tranzystory i zasila układ scalony itd.
Odwrotnym podłączeniem zasilania kolega mógł uszkodzić: Końcówkę mocy Mostek prostowniczy Układy zasilania(o ile takowe występują) Dalszą część wieży. Pozdrawiam. Ps. Co do Przewodów to powinno być tak: Czarny przewód powinien być przylutowany do zacisku G natomiast czerwony/pomarańczowy powinien być przylutowany do zacisku B+
Gdyby instalacja była na prąd stały, to mógłbyś separować halogeny diodami prostowniczymi. Jeśli jest to zasilanie prądem przemiennym, można na wyjściu transformatora dodać układ Graetza i wtedy również można odseparować halogeny diodami prostowniczymi - trzeba wtedy jednak liczyć się z pewnym spadkiem napięcia zasilania (rzędu 2-3 V).
Półprzewodniki D15 - dioda prostownicza w obwodzie napięcia zasilania układu polaryzacji diod pojemnościowych (strojenie) US2 - stabilizator 33V D16,D17 - Diody prostownicze w obwodzie zasilania 17.6V T7 - przedwzmacniacz m.cz US4 - wzmacniacz mocy m.cz T1 - wzmacniacz w.cz obwód UKF (chyba też ARW) T2 - mieszacz w.cz. (obwód UKF) T3 - generator heterodyny...
Tych kondensatorów się nie wylutowuje a wymienia na nowe. Masz pojęcie co robi kondensator za mostkiem prostowniczym w układzie zasilania?
Wszystko wskazuje na brak filtracji w układzie zasilania. Należy odszukać kondensator połączony z diodami prostowniczymi D5-D8.
Prostownik miał oznaczać układ prostowniczy.
Witam po przerwie ponownie. I RSN311W64B odezwał się w końcu przyczyną był właśnie mój tradycyjny mostek prostowniczy. Skopiowałem układ zasilania z Technicsa i RSN odezwał się od pierwszego razu.
Problem mam też z ograniczeniami rodzajów elementów, bo wszystko musi być z góry określonego już sklepu, gdzie nie wszystko mogę dostać (nie wiem czy mogę podać adres sklepu - tzn. czy byłoby to zgodne z regulaminem). Tak więc zamiast 2N6491 mogę kupić "BD912 - TRANZYSTOR PNP 15A - TO220", który ponoć jest zamiennikiem do tego co kolega podał. Rozumiem,...
Pokaż resztę układu. Może to być np. mostek prostowniczy jeśli płyta ma zasilanie AC.
A coś sprawdzałeś? Tam na wejściu 230 V masz czarny bezpiecznik następnym podejrzanym jest mostek prostowniczy.
Tak , dobrze to pojąłeś, trzeba tylko pamiętać o zgodności polaryzacji zasilania el.zaczepu z obojga klawiatur. Jeśli okaże się że się gryzą, zastosuj dwa mostki prostownicze w układach zasilania el.zaczepu. Wyjścia mostka DC podłączasz do el.zaczepu, wejścia AC do sterowania.
Moje pytanie brzmi: czy jeśli wyrzucę te 4 diody prostownicze zaznaczone na schemacie to będę mógł ten układ zasilać prądem stałym 12V DC? Powielacz napięcia na owych diodach musiałbyś zastąpić przetwornicą, nadto katoda lampy musiałaby być żarzona przez rezystor a nie przez diodę.
Należy zastosować obciążenie np. rezystor 1 kΩ. Wyjdzie wtedy poprawnie. Przy tak znikomym prądzie obciążenia diody mają dużą rezystancję dynamiczną. Ponadto przy tak małym prądzie nie ma jak prawidłowo naładować i rozładować pojemności występujących w układzie.
Po co więc daje się tu diodę prostowniczą? Zabezpieczenie przed odwrotnym podłączeniem zasilania, tak mi się wydaje.
chyba znalazłem przyczynę dioda prostownicza w układzie zasilania przedwzmacniacza jest uszkodzona bo jak sprawdzam miernikiem to miernik piszczy jak nie wiem napięcie przedwzmacniacza wynosi 43.5V myślęże to będzie wina Tranzystorka BC211A
Witam. Włączyć cewkę przekaźnika w szereg przez kondensator, a równolegle z kondensatorem dać rezystor o tak dobranej rezystancji, aby przekaźnik nie załączył się przez ten rezystor, ani nie pozostał podtrzymany w stanie załączonym. Czas na jaki załączy się przekaźnik zależy od pojemności kondensatora. Prościej się nie da. Działanie. Po załączeniu zasilania...
To jest dioda prostownicza. R48 to jest potencjometr.
Ej kolego czyli trafo masz prawdopodobnie sprawne na 99%!!!!! Zwarcie leży napewno za trafem czyli do sprawdzenia na początek mostek prostowniczy i układ zasilania aż po końcówke mocy (niestety niewiem na jakim stopniu to chodzi ale mógłbyś podać).
może kondensator sporej pojemności (2200uF) podłączony przez diodę prostowniczą do zasilania układu podtrzyma zasilanie przez tą chwilę
Tak, opornik 6Ω i 2.8W będzie dobry. Schemat poprawnie będzie wyglądał tak: http://obrazki.elektroda.net/22_12650299... Dodałem do układu zasilania kondensator filtrujący (za mostkiem prostowniczym) bo diody bardzo by migotały. Tranzystor BD135 powinien być odpowiedni.
Zrobić mostek prostowniczy z diod schottkiego układ graetza zasilanie prądu zmiennego podłączyć do cewki szczoteczki. Napięcie wyprostowane podłączyć do miernika jeżeli odczyt będzie zerowy będzie to oznaczało że ładowarka jest uszkodzona. Cewka podczas próby musi być założona na ładowarkę.
Dolny odczep trafa (na rysunku) niech będzie masą. Środkowy niech zasili stabilizator +12V, a górny stabilizator +21V Do zasilania wiatraków wystarczy że dasz jedną diodę prostowniczą i kondensator, nawet bez układu 7812. http://obrazki.elektroda.net/85_12487701...
Tak i jak już wcześniej wspominano może być uszkodzony układ prostowniczy.
Zimne luty, powstają pod wpływem nagrzania i naprężeń termicznych, niejednokrotnie są widoczne pod lupą, sprawdż miesjca gdzie wydziela się ciepło, przelutój wszystkie te punkty, diody prostownicze, stabilizatory, układy zasilania, elementy montowane na radiatorach jak układy scalone i stabilizatory, rezystory mocy, transformatory, złącza, masy.
R807 - grzeje się, bo masz w tym układzie uszkodzenie. Napięcie 118 V ustaw pod żarówką, póżniej poszukaj uszkodzenia w układzie odchylania poziomego (T802), sprawdż go, jak i pozostałe diody (układy) prostownicze zasilania z trafopowielacza. A odciołeś od układu napięcie 118V ?
Witam Co masz na myśli pisząc "coś pierdykło" :?: , jeśli chodzi Ci o chcrakterystyczny trzask (eksplozja kondensatora), po którym subwoofer zaczął buczeć, to w ciemno mogę Ci powiedzieć że kondensator elektrolityczny odpowiedzialny za filtrację napięcia wybuchł (zaraz za diodami prostowniczymi w układzie zasilania). Pozdrawiam
Moduł wciąż będzie działał. Opcja "Zasilanie 12V" nie odcina fizycznie zasilacza (AC, AC), tylko programowo pozbywa się kontroli obecności napięcia przemiennego i dbania/sprawdzania kondycji akumulatora. Jednak fizyczny układ (diody prostownicze, kondensator elektrolityczny, stabilizator..) wciąż tam jest i dalej robi swoje.
Bardzo klarownie wykonany układ, podoba mi się, więc plus również ode mnie. (...) wydaje się, że można zrezygnować z tych dwóch optotriaków - masę układu można połączyć na stałe z N (...) Nie można z kilku powodów: -na schemacie widać wyraźnie mostek prostowniczy w układzie zasilania, więc szyna N nie jest masą układu elektronicznego -triaki użyte w...
Add 3) powinno być powyżej 10V. -podmień scalak, elektrolit i diodę prostowniczą w układzie zasilania scalaka(pin 7) -sprawdż w którym miejscu to napiecie ginie. napięcie startowe najczęściej jest podawane poprzez rezystor z 300V. Nie mam przed sobą schematu i nie potrafię odpowiedziec jak jest w tym modelu.
Witam Kolego Jakubek56 nie mieszaj tam nie ma na płycie tranzystora mocy przetwornicy , widziałeś aplikację TNY264PN? Układ do wymiany, rezystor drutowy i profilaktycznie kondensatory elektrolityczne jak dławik nie ma przerwy i nie jest pęknięty nie zmienił barwy to raczej jest sprawny. Jeszcze sprawdź od strony zasilania sieciowego diody prostownicze.
Przy tego typu układzie zastosuj zamiast diod prostowniczych mostek prostowniczy. Możesz również zrezygnować ze stabilizatora bo zasilasz tylko układ CMOS i przekaźnik . Jeżeli napięcie wyjściowe z trafa masz za duże to odwiń kilka zwojów, albo dołóż rezystor na zasilaniu przekaźnika. Co do płytki PCB to zmień ustawienie elementów, wtedy uprościsz prowadzenie...
Mały układ scalony z 6 nóżkami steruje lampkami. Pomija się go podłączając lampki wprost do zasilania (w tym wypadku do + mostka prostowniczego, czyli większego układu scalonego). Co do zasady będzie zawsze tak samo. Różne będą szczegóły wykonania.
To jest dioda prostownicza przyłączona równolegle do zasilania. Bez niej układ dział tak samo jak i z nią. Po prostu jest ona zabezpieczeniem układu przed pomyłkowym podłączeniem zasilania.
Problem rozwiązany - kondensator szeregowy w układzie zasilania (przed mostkiem prostowniczym) dwukrotnie zmniejszył swoją pojemność. Należy wymienić na nowy 0.68 uF/ 250V.
Jest to kaskadowy mnożnik napięcia ( GENERATOR KASKADOWY ), czyli układ do mnożenia napięcia. Do zasilania tego układu wymagany jest prąd przemienny. Do budowy wystarczą zwykłe diody prostownicze i kondensatory od których pojemności zależy natężenie uzyskiwanego prądu. Jak to działa: Kondensatory są ładowane po kolei napięciem nominalnym, a na wyjściu...
Jakich kondensatorów filtrujących powinienem użyć i jakiego mostka prostowniczego?
Ale po co ci schemat ? Skoro układ manty to w praktyce schemat tego TEA2025B plus potenciometr do regulacji głośności i mostek prostowniczy do zasilania. Aha i LED jako wskaźnik obecności napięcia zasilania.
A jakie napięcie zasilania układu PWM? Może tu jest problem? Z reguły układ taki jest zasilany przez jakiś rezystor z kondensatora za mostkiem prostowniczym -do rozruchu a potem z uzwojenia transformatora przez diodę i jest też zawsze kondensator filtrujący który gdy wyschnie to unieruchamia przetwornicę. Szukaj czegoś 10..47uF.
A może by wpiąć do układu kilka najzwyklejszych diod prostowniczych? Na nich zawsze jest spadek napięcia...
Witam! Mostek prostowniczy musi mieć oznaczone końcówki. Dwie nogi powinny mieć oznaczenie ~. Tu przyłączamy transformator 12 lub 24 V. Kolejność końcówek dowolna. Kolejna końcówka ma oznaczenie +. Łączymy ją z górnym złączem zasilania, czyli tym, który prowadzi do nogi nr 1 układu 7812. Czwarta końcówka, oznaczona - ma być przyłączona do dolnego złącza...
Sprawdź cały układ zasilania, mostek prostowniczy, elektrolity, wymień termistor, błysk najprawdopodobniej powstaje w rozwarstwionym termistorze ale masz też zwarcie, prawdopodobnie mostek Graetza padł.
Kondensatory mają zapobiegać przenoszeniu zakłóceń przez linie zasilania - warto je montować, szczególnie przy zasilaniu układów wzmacniaczy i innych wrażliwych na jakość zasilania.
jakbym nie przyłożył elektrod miernika to mam 5 Bo też żeby zmienić stan diody na przewodzenie nie wystarczy przełączyć końcówek przyrządu (który zresztą z założenia nie powinien wcale ingerować w układ), tylko zamienić biegunowość samego napięcia np. odwracając diodę, zasilanie układu, zmieniając warunki pracy....
Naprawiam właśnie takową przetwornicę (zasilacz od monitora), no i napotkałem problem. Sytuacja wygląda tak: Uszkodzony kondensator filtrujący za mostkiem prostowniczym, oraz jeszcze jeden za diodą prostowniczą układu LD(filtr zasilania tego układu). Podejrzewam uszkodzenie też scalaczka, i moje pytanie: Czy mogę go kupić gdzieś w Polsce ?? Czy jest...
Witam Tak jak kolega wyżej napisał na 1 układu musi być wstępne zasilanie z plusa kondensatora po mostku prostowniczym a potem kontrola z transoptora. Tu mas przykładowy fajny opis zasilacza.
Witam kolegów. Temat jest banalnie prosty do rozwiązania. Pokrótce jak rozwiązać ten problem. Miałem już doświadczenie z wieloma tego typu regulatorami i każdy posiada jedną wspólną cechę. W zasilaczu nie ma transformatora. Zasilanie pochodzi z szeregowo połączonego opornika ok 100-470 ohm 1W i kondensatora styrofleksowego. Za prostowanie odpowiada...
Kolego, do sprawdzenia cały układ zasilania włącznie z diodami prostowniczymi i DZ , dużo tego nie ma .
A za trafem nie ma przypadkiem układu prostowniczego ze stabilizatorem zasilania? Może załącz jakieś fotki - będzie łatwiej pomóc.
Baaa, co więcej, konstrukcja ze schematu podwójny mostek2.jpg jest błędna, po włączeniu zasilania diody zamienią sie w gorące dymiące plastikowe kuleczki :] (znaczy zwarcie)
Witam - możesz dać szeregowo diodę prostowniczą ( lub dwie 1N4001--7 lub podobne ) , na jednej diodzie zbijesz około 0,6V .
Do wejścia expandera nie podpinaj żadnych napięć, najprościej zastosuj zwykły przekaźnik który będzie swymi stykami zwierał wejście oprogramowane jako NC.Cewkę przekaźnika dopnij do wtórnego uzwojenia transformatora stosując jakiś prosty układ prostowniczy (mostek z kondensatorem elektrolitycznym.Zanik napięcia zasilania spowoduje zanik zasilania cewki...
Dla sprawdzenia można zrobić pomiary mostka prostowniczego, wymienić kondensator i układ. Przy braku działania do wykorzystania są elementy bierne podłączone do zasilania.
1. Ile wynosi napięcie występujące na kondensatorze filtrującym mostka prostowniczego? 2. Ile wynosi napięcie zasilania układu scalonego przetwornicy? 3. Jaki model układu scalonego przetwornicy jest tu zastosowany?
podpiąłem go pod transformator 12v 0,38A Bład ! Układy elektroniczne zaslila się z baterii lub z zasilalcza stabilizowanego. Baterie 9V typ 6F22 9V można kupić. Młody zrobił mostek Graetza prostowniczy i od tego zasilanie reszty.
Ja bym to zrobił w układzie niemal bezstratnym jeżeli chodzi o wartość napiecia zasilania zabezpieczanego układu, zwykła dioda prostownicza i przekaźnik.
Ponoć płyta indukcyjna, wbrew temu że w nazwie ma "indukcyjna", to pobiera moc czynną i generuje składnik mocy biernej pojemnościowej. A to z uwagi na dość mocno odkształcony przebieg pobieranego prądu z sieci i układy zasilania generatorów oparte o mostki prostownicze i kondensatory. Ktoś nawet wrzucał jakieś pomiary tu na elektrodzie, ale nie mogę...
Proponuję: moc wzmacniacza (albo sumę mocy wzmacniaczy, jak jest kilka) podzielić przez napięcie zasilania i pomnożyć przez 3 (no, pewnie 2 też ujdzie). Ale mostki nie są strasznie drogie, 50A kosztuje parę zł, a wystarczy na wzmacniacz 1kW (zasilanie 70V, głośnik 2Ω w mostku).
Na wejściu ja widzę mostek prostowniczy, potem rezystory ograniczające, jakiś tranzystor lub stabilizator. Dwa przekaźniki które można silnie obciążyć (kilka amper). Układ można śmiało zasilić z 28 VDC.
Ja się cały czas zastanawiam nad możliwością usterki stycznika. Jeżeli jest zastosowany układ prostowniczy przy zasilaniu cewki elektromagnesu i byłaby prostowana tylko jedna strona sinusoidy z powodu usterki to teoretycznie stycznik powinien włączać się i wyłączać. Tylko że 50 razy na sek. Nie wiem jak stycznik zareaguje w praktyce. Niestety ja nie...
Tak na operacyjnym, ale jeśli potrzebujesz dokładnie od 0V to niestety będziesz musiał zasilić go napięciem symetrycznym bo inaczej nie "zejdzie" do zera, chyba żeby spróbować napięcie przesunąć w dół np. diodą prostowniczą na wyjściu. przy zasilaniu symetrycznym układ poniżej się sprawdzi: No niekoniecznie symetrycznym. W Twoim schemacie zamiast rezystora...
Uszkodzenie LNK zawsze powoduje uszkodzenia lawinowe toru zasilania. Na pewno do wymiany bezpiecznik, diody prostownicze, kondensatory filtrujące oraz dławik. Na A..go bywają komplety naprawcze do takich uszkodzeń.
Serdecznie dziękuję za wręcz błyskawiczną odpowiedź. Czy powodem może być prostownik? układ prostowniczy, zwiększenie napięcia zasilania? Czy zamiast SP5 mogę wlutowaćPBU605? I czy kondensator elektrolityczny 2 x 30 uF na 2 x 2200UF. Za wszystkie odpowiedzi będę zwyczajnie wdzięczny.
Witam. Kolego magaj81 . Według mnie brakuje w układzie bardzo istotnego elementu, diody połączonej równolegle do cewki przekaźnika w kierunku zaporowym tj. anodą do masy i katodą do nóżki 3 układu NE555. Przy każdym przerwaniu zasilania cewki przekaźnika indukuje się w niej impuls o znacznej amplitudzie, co przy braku wspomnianej diody może zniszczyć...
Przy podaniu zasilania na układ obie diody będą świecić z mocą trochę mniejszą niż połowa. Przy załączeniu łącznika 2 będzie świecić tylko prawa dioda z pełną mocą. Diody prostownicze zbędne.
Takie wahanie jest bez znaczenia. Nie rozumiem tylko gdzie mają być te diody prostownicze bo na schemacie ich nie ma. Jeżeli dasz na wyjściu układu, tak jak piszesz, to niczego nie zabezpieczą a stracisz na diodzie ok. 0,7V napięcia.
Planuję duży nadmiar mocy na transformatorze i diody schottky z zapasem (sama końcówka stosunkowo niewielkiej mocy), chodzi mi bardziej o wyrównanie i ew. czystość zasilania.
Piszesz -"Na zasilaniu awaryjnym z baterii obydwa skrzydła sie zamykają i otwieraja. " - to coś nie gra w zasilaniu centrali , lub zasilaczu zamontowanym w centrali, jaka jest długość i przekrój kabla zasilającego , sprawdż układ zasilania i prostowniczy w centrali, z tego co piszesz wynika że brakuje "prądu", za duże spadki napięcia, pozdrawiam.
Witaj! Najprościej podłączyć w gałęzi np.+ w szeregu trzy diody prostownicze o prądzie przewodzenia około 1A w kierunku przewodzenia.Można się też pokusić o układ z diodą zenera i tranzystorem mocy.Pozdrawiam.
http://obrazki.elektroda.pl/8670657900_1... Witam chciałem pochwalić się moją konstrukcją wyłącznika akustycznego zbudowanego z kitu avt 2405.Przy budowie wyłącznika napotkałem na jeden problem związany z zasilaniem. Po włączeniu zasilania niby wszystko było ok dioda pokazywała wykrywanie dźwięku aczkolwiek przekaźnik nie reagował....
Zależy jaką funkcję spełnia w układzie. Jeśli jest wpięta szeregowo w zasilanie i pełni rolę zabezpieczenia przed odwrotnym podłączeniem biegunów, to dowolna prostownicza 1A np. 1N4007.
Ciągle myślę o podzespołach przy których było największe osmalenie. Na panelu plastikowym pralki (pod modułem) też są widoczne osmalenia. Ich rozkład wskazuje że rozchodzą się od nóżek kondensatora 10µF (400V) - poniżej fotki. Czy gdyby kondensator był uszkodzony to moduł wogóle by startował? Mniejsze ślady osmalenia występują przy mostku prostowniczym...
Moje pytanie jest takie, czy usuwając ze schematu mostek prostowniczy i kilka innych elementów potrzebnych przy zasilaniu z transformatora, mogę zasilić układ napięciem DC? Tak. Natomiast wyjście to DC1 i DC2? Tak ,to jest wyjściowe napięcie na gniazdku wyjściowym . Działa to na takiej zasadzie, że jednym potencjometrem reguluję napięcie, a drugim...
Wzmacniacz zasilaj z baterii najlepiej 9V (taka prostokątna duża co wygląda jak mały akumulator). Wymontuj też mostek prostowniczy (cztery diody podłączone w układzie zaraz za transformatorem) i zaraz za tym mostkiem daj zasilanie z baterii. Do takiego zastosowania, jak napisałeś to chyba wydajniej będzie słuchać na jednym głośniku - mniejszy pobór...
Weź dowolna przetwornicę spełniająca Twoje oczekiwania i zamontuj do jej zacisków wejściowych mostek Gretza zasilanie podepnij do pozostałych dwóch wejść mostku. . http://electropark.pl/mostki-prostownicz...
Żeby grzałka pobierała mniej prądu? Jest co najmniej kilka sposobów, obniżyć napięcie prawo Oma, szeregowo z grzałką wstawić diodę prostowniczą i zasilać układ jednopołówkowo. Moc grzałki zmniejszy się o połowę.
Na zdjęciu widać układ prostowniczy czy zasilanie napięciem przemiennym
wygląda tylko na rysę, aczkolwiek podłączałem 9v do układu (właśnie do tego + i - na mostku prostowniczym, te dwa kabelki) gdy był włączony...
Zasilacz posiada zabezpieczenie przed odwrotnym podłączeniem biegunów zasilania .Zabezpieczenie to jest wykonane jest na dwóch diodach 1N4007 . 2 diody w tym układzie są niepotrzebne, wystarczyła by jedna. A wstawiając w ich miejsce mostek prostowniczy układ byłby całkowicie obojętny na polaryzację napięcia zasilania.
Skoro mamy 2 mostki prostownicze, to czy nie można było zbudować dwóch niezależnych układów zasilania na wspólnym transformatorze? Albo przynajmniej jeżeli już wspólna filtracja, to oddzielne bezpieczniki na prawy oraz lewy kanał?
Ok. Diody zwykłe prostownicze?
Moim zdaniem masz jedną z dwóch opcji: 1. Wadliwy układ zasilania w routerze (wyschniete kondensatory przy cewce zasilającej) 2. Wadliwy zasilacz (możliwe że coś nie tak z diodami prostowniczymi) Tak czy inaczej sprawdz na innym routerze. Jeśli podziała to wymień router bo wątpie że sam naprawisz usterkę.
Napisz do czego to chcesz zastosować lub jaki amperaż wchodzi w grę. Są bardzo proste rozwiązania do niedużych mocy można by zastosować zaporę prądową diód prostowniczych. Pozdr
Bardzo mnie ciekawi, czemu świetlówki miały czarne końce tylko po jednej stronie a po drugiej tylko minimalnie? Znasz układy zimnego startu świetlówek? Chodzi o taki układ, gdzie do zasilania świetlówki używa się tylko dwóch żył, a sam układ zapłonnika to w skrócie to dławik i mostek prostowniczy. W przypadku elektronik balast układ jest nieco zmodyfikowany,...
Układy SZR oraz SPZ są mi już znane robiłem je wcześniej. Układ SZR wykorzystałem w zasilaniu alarmu w garażu, gdy brak zasilania automatycznie następuje przełączenie na drugie źródło jakim jest akumulator. (alarm jest zasilany prądem stałym 12 V) więc była konieczność zainstalowania transformatora i układu prostowniczego. Prosze o jakieś inne propozycję,...
Czy mógłbym dać na wejście przetwornicy prąd z układu złożonego tylko z transformatora , mostka prostowniczego i kondensatora? Czy działa by ona wtedy poprawnie? tak
Można zrobić układ uproszczony: zasilanie z sieci 230V AC przez rezystor 330Ω/0,5W, mostek prostowniczy, kondensator elektrolityczny filtrujący 100µF/400V, rezystor 3,3k/2W, 106 diod świecących w szereg. Schematu chyba nie muszę rysować. Układ jest prosty, ale może się okazać, że diody świecą za słabo. Gwiazdki przy elementach na schemacie...
Procesory wydzielają w formie ciepła po kilkadziesiąt watów więc ze stratami rzędu 20 W taki radiator powinien sobie poradzić nawet bez wentylatora. Sam radiator problemem nie jest. Problemem jest styk struktura radiator. Radiator aby rozproszyć ciepło musi to ciepło najpierw otrzymać z chłodzonego układu. To "wąskie gardło" każdego układu chłodzenia.
Czyli 2 diody prostownicze w obwód akumulatora i zasilanie bezprzerwowe załatwione.
Nie. W dokumentacji jest zapisane, że układ można zasilać napięciem stałym w zakresie 3-12 V i przemiennym w zakresie 3-9 V (bo jest tam wbudowany mostek prostowniczy). Od owego napięcia zasilania zależy głównie moc wyjściowa tego wzmacniacza. Możesz spokojnie zasilać to napięciem 5 V z USB bo mieści się to w podanym zakresie.
układy prostownicze amplituda układy prostownicze schematy układy zasilania arduino
front panel audio civic elektryczny schemat czujnik biegu wstecznego
hyundai terracan wiatrak pionowy
Samsung BN59-01239A Remote & Wi-Fi Module Guide Zamienniki układu scalonego BM1Q001: BM1Q002, NCP1207A i inne