mnie niepokoi, natężenie prądu, Skoro tak to stosuj metodę prostą i skuteczną przez włączenie w szereg żarówki np H1 lub H3.
Kolego, mógłbyś się trochę przyłożyć i poszukać w sieci, schematów nie brakuje. Następnym razem nie będę Ci podawał na tacy. http://obrazki.elektroda.net/73_11781974... Po lewej podłączasz napięcie zmienne, z prawej masz napięcie stałe. Diody mogą być dowolne prostownicze np. 1N4007, kondensator nie mniejszy niż 470uF (zależy od poboru prądu. Pamiętaj,...
Sprawdź napięcie przed prostownikiem
Sprawdz napiecie DC na CP19. Od tego się zaczyna. (zielone kropki) Zielone kropki, Kolego, to zasilanie prostownika prądem zmiennym. Masz wyraźnie nadrukowane. Na początku do sprawdzenia rezystor 47Ω i termistor w żółtej obudowie.
W zasadzie dobrze rozumiesz. Na początku do prostownika będzie płynął prąd zmienny Nie tylko na początku, ale i w całym późniejszym okresie pracy. No i dochodzi jeszcze kwestia tego, skąd w ogóle bierze się prąd na stojanie, gdy wirnik nie ma żadnego napięcia. Jeśli się nie mylę, tu występuje coś takiego, jak magnetyzm szczątkowy.
Kolega ma 4 diody czy tylko 2? Mierzone miernikiem ustawionym na prąd stały czy zmienny?
Mam dużo prostszy już układ dostosowania napięć i prądów do UC. Mosfetami można cały czas sterować razem, ponieważ gdy jeden działa jako kluczujący w przetwornicy to drugi tylko zmniejsza rezystancję przewodzenia diody. A więc od nowa. Wzmacniacz różnicowy U1B ma zadanie zmniejszyć amplitudę napięcia wejściowego i przesunięcie na poziom GND. Dalej jest...
Z transformatora masz prąd zmienny AC a prostownik dwupołówkowy jest tak zbudowany, że przewodzi "połowa" diod. Jeżeli wymienisz wszystkie na R to odwrócisz tylko biegunowość na wyjściu, prostować będzie tak samo jak przed wymianą. Pamiętaj o prawidłowym podłączeniu amperomierza jeżeli jest wbudowany w prostownik.
Dodaj moc wszystkich żarówek w obwodzie oraz jakieś 20 W na zapas i wyjdzie Ci moc jaką powinien dawać trzansformator. Na każdej żarówce podawana jest moc np 12V 21W. Trafo może mieć na wyjściu 2x12V. Początek 1 uzwojenia - odczep w środku 12 V początek 1 uzwojenia koniec 2 uzwojenia 24 V. Takie toroidajne trafa dostępne są w handlu. Jeśli to tylko...
Wygląda jak jakiś autotransformator plus zestaw prostownika. Na wyjściu masz 220V zmienne, prawdopodobnie 0-220V (górna granica nieokreślona) regulowane też zmienne, i napięcie stałe nie wiadomo czy regulowane.
Owszem, prostują, ale nie jest to prąd stały (niema kondensatora wygładzającego. To prąd zmienny (nie przemienny). Przeanalizuj działanie prostownika mostkowego i zobacz ile razy na sekundę przebieg ma wartość 0.
Nie. Na stałym miernik mierzy napięcia i prądy dodatnie i ujemne. Na zakr. zmiennym dochodzi prostownik. Zepsujesz miernik przeckraczając zakresy pomiarowe.
Daj na wyjściu kondensator elektrolityczny 10µF/400V i będziesz miał napięcie stałe, teraz to masz na wyjściu pulsacje a nie napięcie zmienne.
1. To zależy od konstrukcji lampy. Ale na pewno ta lampa nie uruchomii się przy napięciu 12V. A skoro jest na niej napisane 230V zmiennego, to takie napięcie trzeba jej podać. 2. Prostownik nie zmieni prądu stałego na zmienny. Potrzebna jest przetwornica. 3.Nie 4. To znaczy, że w ciągu każdej sekundy bieguny prądu zmieniają się 50 razy. Sądzę, że te...
Prosta sprawa. Musisz tylko zrobić prostownik aktywny o adekwatnej wydajności.
Witam. Mam prostownik do akumulatorów kwasowych, jego oryginalny amperomierz to jakiś plastikowy badziewie.Jako, że posiadam amperomierz i woltomierz elektroniczny to postanowiłem go wkomponować w swój prostownik.Po podłączeniu okazało się, że pomiar na amperomierzu jest zmienny, ma duże odchyły. Niżej zamieszczam link do filmiku, gdzie widać dokładnie...
Hchmm... To chyba właśnie po to chciałem zrobić mocniejszą ładowarkę. Hello. O tym że tak będzie wiedziałem już wcześniej. To ma ktoś jakieś pomysły czy mam zostać przy tamtych trzech. Ewentualnie transformator 230 na ok. 12, prostownik zmienny/przemienny na stały, regulowany stabilizator napięcia i duuuuuuuuży radiator :D .(albo po prostu przetwornica...
Gdy zmieniasz napięcie zmienne na stałe używasz prostownika, czyli gdy chcesz zmienić napięcie stałe na zmienne użyj falownika. Pozdrawiam
Sam józwa już tego nie wie... pisał +-18V, czyli 36V? Ale jak +- to stały a z trafa idzie zmienny itd.
Ten prostownik dawał prąd zmienny, No to się dowiedziałem, a w latach np 60,70 takim czymś ładowano, albo doładowywano akumulatory. A według powszechnej wiedzy akumulatory ładuje się prądem stałym.
Tą H7 nie spali się na zmiennym?
Prostownik daje napięcie zmienne pulsujące nie mylić z przemiennym (jakie jest po pierwotnej stronie mostka) woltomierz mierzy wartość skuteczną tego napięcia po podłączeniu akumulatora; który jest też kondensatorem mierzysz sumaryczne napięcie obu żródeł (przebieg pulsujący prostownika dokłada się do stałego napięcia akumulatora.
No to chyba, że podpiąłeś bez prostownika zmienne napięcie :)
Prostownik do wózka widłowego HAWKER FE1139 48v/140A niby się uruchamia i ładuje ale co uruchomienie inne napięcie. Czy idzie jakoś go dokładnie sprawdzić lub ktoś jest w stanie powiedzieć jakie powinno być dokładnie napięcie na nim. Brak zasilania dodatkowo na dwóch przewodach wychodzących z trafo. https://obrazki.elektroda.pl/2827372000_...
Coś jest nie tak jeżeli zmienne napięcie transformatora wynosi ponad 11V, jałowe napięcie na kondensatorze za prostownikiem powinno być większe niż otrzymane 8V. Jest to zasilacz niestabilizowany i pewne nie symetrie na pewno będą obecne. Zmierz napięcia zmienne przed prostownikami, na wtórnym transformatora. Można zmierzyć również prąd wpływający do...
Prąd zmienny (w czasie) nie musi być prądem przemiennym. Jest tak w sytuacji gdy prąd jest kierunkowy ale sobie zmienia wartość 50 razy na sekundę - np. w układzie z prostownikiem jednopołówkowym lub dwupołówkowym.
Tak grzałka to najlepszy odbiornik - odczyty będą zgodne z prawem OHMA Dodano po 4 Każdy przyrząd ma ustrój pomiarowy - jest on zawsze na prąd stały - aby mierzyć prąd zmienny dodaje się prostownik Te kleszcze to nic innego jak połączenie przekładnika prądowego z ustrojem pomiarowym - prostownik jest oczywiście po stronie wtórnej czyli przy ustroju...
Kilka słów o aplikacji LM741. Ten układ pełni tu rolę prostownika sygnału; zamienia zmienny sygnał muzyczny na wahania napięcia stałego w czasie rzeczywistym. Dodatkowo układ diod (1N4148 lub jakakolwiek dioda krzemowa małej mocy) stanowi układ QUASI-IDEALNEGO PROSTOWNIKA. Czyli uwzględnia w wartości napięcia wyjściowego obie połówki sygnału — powyżej...
Po prostu transformator od strony zasilana prostownika prąd zmienny około 16V. +/- oczywiście prąd stały na wyjściu dantom. Przepraszam ale piszę z komórki.
Niektóre urządzenia zasilane są napięciem zmiennym, w sobie zawierają prostownik, więc symbol ~ mógł wprowadzić mnie w błąd, w takim przypadku nie trzeba nic zmieniać.
Trafo podłączone dobrze. Skoro z gniazda wychodzi 11V AC to po drodze do kondensatorów /niebieskich beczek/ jest tylko prostownik (mostek lub dioda) i ścieżki lub kable. Cyknij fotkę. Gdzieś jest przerwa skoro na kondensatorach jest brak napięcia stałego. Sprawdź czy nie mierzyłeś na kondensatorach na zmiennym! Możliwe przepalenie prostownika.
Skoro zestaw jest zasilany 13.5V zmiennym, to pewnie ma w sobie wbudowany prostownik. Wtedy spokojnie można go zasilić napięciem stałym z instalacji samochodowej. Polaryzacja przewodów obojętna.
a czy to normalne że z prostownika wychodzi prąd zmienny ? czy to nie zabije akumulatora ? no i czy bezpieczne w końcu 30v już czuć .
A w którym skuterze masz instalację 24V? Ładujesz zwykłym prostownikiem 12V (ale napięcie ładowania ma wyższe, zależnie od typu prostownika). Ładujemy prądem stałym, nie zmiennym. Zmniejszamy prąd ładowania do około 0.1C (dla skuterowego akumulatora to około 0,5A) przez około 10 godzin. Istnieje też ładowanie szybkie prądem 0.3C przez 3 godziny.
Możesz. Kierunek tylko polaryzacją - ale prąd podpinaj do kabli czerwonego i czarnego. Biały to krańcówka. PS. Pisząc zasilacz masz chyba ma myśli samo trafo ale ono daje prąd zmienny. Do odpalenia siłownika trzeba dołożyć prostownik - albo podpiąć jakies inne źródło prądu stałego - np akumulator samochodowy.
Wrzuć na Allegro tester-amperomierz-woltomierz-watomierz-... Zamontuj przed prostownikiem na zmiennym prądzie. Woltomierz będzie wskazywał błędnie bo przed układem regulacji.
Prądnica prąd stały-alternator prąd zmienny+prostownik (czy to wystarczy?).
Może uszkodzony jest prostownik i/lub (jeśli tam jest) regulator napięcia. Sprawdź napięcie ładowania, czy daje prąd stały, czy zmienny. Prostownik też miernikiem sprawdzisz.
Witam ! "mam zamiar odwinąć kilka uzwojeń wtórnych tak aby otrzymać 14,6v stałego napięcia" Wydajność prądowa jest prosta - I=S/U, więc jeżeli masz transformator 160W/24V=6,66A, natomiast jeżeli chcesz robić prostownik to odwiń go maksymalnie do 17-18V, tu masz napięcie zmienne, na forum jest dużo projektów prostowników.
A bym powiedział że alternator daje prąd jednokierunkowy. tyz pikne i prawdziwe stwierdzenie jeżeli definiujesz alternator jako zespół prądnicy i prostowników.
Co do zasilania diód z 12V ja używam rezystora 560k i chyba wszystkie moje LEDy świecą nawet jaśniej niż przy połączeniu 3V. Według mnie nie warto żałować i należy dawać zawsze trochę większy opornik. Różnica w jasności jest prawie niezauważalna, a czas pracy rośnie o... tysiące (!) godzin. Jeszcze odnośnie zasilania prądem zmiennym 50Hz. Słyszałem,...
Ja z początku myslalem, że ten prostownik wysyła prąd zmienny. Po podlączeniu zwykłego zasilacza 12V nawet nie ruszy.
Przed prostownikiem zmienne, oraz na elektrolicie stałe.
Po podłączeniu i pomiarze na tych lutach nic nie pokazuje Woltomierz był ustawiony na zakresie AC (prąd zmienny)?
Witam! Urządzenia, które "zaczynają się" prostownikiem po stronie sieci, mogą być zasilane zarówno pradem zmiennym, jak i stałym. Zasilacze komputerowe - jako, że są impulsowe - właśnie mają taki układ. Monitory najczęściej też mają zasilacz impulsowy, który przetwarza wyprostowane napięcie sieciowe. Problemem może być to, że napięcie sieciowe zmienne...
Słuchaj już widzę że źle mierzysz. Mierzysz napięcie bezpośrednio z trafo więc tam masz prąd zmienny a nie stały. Przełącz miernik na prąd zmienny i będziesz miał poprawny pomiar. Potem mierzysz napięcie za prostownikiem (4 diody widoczne na zdjęciu) i masz wartość napięcia stałego.
Prostownik który prostuje zmienny prąd z 2 żółtych przewodów na 1 zielony prąd stały do ładowania akumulatorów.
Witam, w Tosce są żarówki 6,3 V. Zasilane zmiennym napięciem. Wstaw sobie LED z opornikiem 300Ω i podłącz zamiast żarówki i uważaj to za zastępczą żarówkę. Czyli taki zestawik razy n-żarówek. A LED może pracować na zmiennym. Dodano po 3 Diody nie są na napięcie tylko na prąd, przeważnie 20 mA. Możesz sobie doświadczalnie wyliczyć z prawa Ohma....
A jaki był powód , że robiłeś pomiary?
A gdybyś chciał sprawdzić na prądzie zmiennym z twojego transformatora, to według schematu Aksakala zwarty przycisk =żarówka świeci, rozwarty= gaśnie.
Witam, powoli sie gubie w czym jest twoj problem?. Zasilaczy na 78xx sa tysiace, pkt wyjscia to przeczytanie datasheet'a. Ogolnie masz transformator ktory zmienia amplitude napiecia z sieciowego do twoich 16V, dalej prostownik/mostek zamienia prad zmienny na jednokoerunkowy (pulsujacy jak na twoim rysunku), nastepnie kondensator o duzej pojemnosci zmiejsza...
włączając multimetr na pomiar napięcia prądu stałego pokazuje ok. 6,2V. Miernik pokazuje wartość średnią. prostownik jest pewnie jednopołówkowy. z ciekawości zmierzyłem przełączając na prąd zmienny i tu mnie zdziwiło.. jak z prostownika może wyjść prąd zmienny ?? bo pokazuje mi 14V... Multimetr cyfrowy? Nie ma się co dziwić. Większość pokaże podwojoną...
Aż chcę się na taki motor patrzeć :) na chwilę kierunek się zaświecił, ale po chwili wszystkie diody się wypaliły Najpewniej sprawdzić co się dzieje na klemach akumulatora oscyloskopem, skoro multimetr głupieje, albo jakieś śmieci idą od zapłonu albo prostownik przepuszcza zmienną. ok, ale co to jest oscyloskop ?, śmieci idą od zapłonu, jakie ?, prostownik...
Twój filtr będzie "ciął" 20Hz, a nie 200Hz. Jeśli dasz 1uF i 1k (wartości łatwe do znalezienia) to masz 160Hz. Filtr MUSI być w tej części, gdzie jest prąd zmienny, a więc przed prostownikiem. Equalizera nie robi się na wskażnikach LM3915, bo przecież położenie potencjometru widzisz, a wynik słyszysz, chyba że robisz analizator widma? Ale analizator...
Wczoraj wrzuciłem wpis i nie widzę go dzisiaj. Więc jeszcze raz .Wzoruję się na podstawie schematu wzmacniacza WS-432. Trafo sieciowe to TS 120/13 uzwojenie 9,10 to 27,8V zmiennego 1prim i 2 prim to 27,8V zmiennego a zasilanie przedwzmacniacza to 7 i 4 prim około 41V tylko musi być zwora 8 i 3 prim i to wszystko odnośnie transformatora. Zasilanie końcówki...
Witam wszystkich forumowiczów. Posiadam prostownik SPB 315 jako źródło prądu do TIG'a , jednak tylko dc;/ Chciałbym uzyskać przebieg zmienny o częstotliwości w zakresie 10-200Hz i kształcie prostokąta. Czy stosując mostek H uzyskam taki przebieg? Jako elementy mocy chcę zastosować Semikron SKM300GBD12T41S . Są to 2x igbt 300A 1200v. Ma ktoś pomysł?...
Zdaje się, że pod czerwone podłączasz zmienny a niebieski to plus i minus. Ten kondensator wygładza tętnienia. Taki mostek będzie idealny do zrobienia prostownika.
Witam. Ostatnio naprawiałem prostownik na toroidzie, spalone były diody, wstawiłem mostek 35A i niby ładuje, ale zastanawia mnie czemu na klemy przebija prąd zmienny. Dodam że po założeniu mostka z diód jest tak samo. Prostownik regulowany na stronie pierwotnej układem. Pozdrawiam Dodam że trafo ma 2 uzwojenia wtórne, z czego wychodzą 2 kable czarne...
To chodziło ci o to że styki przekaźników są na prąd stały?:D Przez styki przekaźnika może płynąć wszystko co jest reprezentowane w postaci elektrycznej. Czyli zarówno prąd stały i zmienny.
Witam Prostownik HERTZ 20A Problem wystąpił po próbie odpalania auta z prostownika Czy to może być spalony transformator ? Pomierzyłem multimetrem kabelki zaznaczone strzałkami na rysunkach Plik prostownik 1.jpg prąd 230V - jak kręcę potencjometrem to prąd zmienny się zmienia od 180 do 230 +/- Plik prostownik 2.jpg - brak prądu zmiennego Plik prostownik...
Masz do czynienia z hamulcem na prąd stały a ta zielona kostka to prostownik . Zasilasz kostkę napięciem zmiennym 380V ( dwa skrajne podłączenia) . Teraz w zależności od typu pracy robisz to zgodnie ze schematem. Jeśli silnik ma pracować cały czas to podłączasz zgodnie ze lewym schematem . Jeśli by miał często się wyłączać i praca hamulca musiała by...
Układ jest jak najbardziej prawidłowy :idea::!: Jest to prostownik regulowany półokresowy. W takim przypadku woltomierz może pokazywać prąd zmienny ( bez obciążenia ). Jeśli jest tyrystor sprawny to musi regulować prąd. Może tyrystor ma zwarcie i przepuszcza prąd zmienny:?: Reszta dokładnie jak kol. Bruum napisał:!:
Czy to drugie nie jest za niskie do ładowania akumulatora? Raczej nie. Mierniki cyfrowe maą to do siebie, ze nie mierzą na zakresie prądu stałego przebiegów zmiennych. a ponieważ wyjście diod nie jest podłączone do żadnego elementu filtrującego... Podłącz kondensator, albo od razu akumulator i zmierz wtedy to napięcie.
Tu na tym portalu elektody, jak już tutaj trafiłeś, znajdziesz proste schematy prostowników ze stabilizacją. Bo z tego uzwojenia, które ma słuzyć do ładowania akumulatora, wychodzi prąd zmienny 12 V ??? Taki układ z mostkiem i stabilizatorem podepniesz i po zawodach, będziesz miał ładowanko.
większość tych wolnowarów ma sterowanie elektroniczne z wyświetlaczem więc w garnku jest prostownik który zmienia napięcie zmienne na napięcie stałe
Kondensator nie podnosi napięcia tylko wygładza jego przebieg... te 40V zawsze tam było w szczycie "sinusoidy". Prostownik pełnookresowy "zamienia" prąd zmienny w jednokierunkowy pulsujący, a nie w stały. Stabilizator z takim przebiegiem w ogóle nie może działać.
Witam. Temat czysto teoretyczny o wzmacniaczu magnetycznym. Mam prostownik 24VDC do ładowania akumulatora wózka widłowego. I chciałbym połączyć to z wzmacniaczem magnetycznym. Tak aby sterować transformatorem prostownika, albo sterować po stronie wtórnej transformatora. Jaka opcja lepsza, i czy w ogóle ma to rację bytu? Jak to się zachowa całkowicie...
Czujnik oraz palnik mające wspólne uziemienie stanowią elektrody czujnikowe, na które podawany jest sygnał AC (prądu zmiennego) Pręt czujnika płomienia i palnik są elektrodami, do których jest przyłożony prąd zmienny. Płomień działa jak prostownik sygnału, który następnie (jako DC) jest przekazywany do systemu nadzoru płomienia Rys. poglądowy:
Kolego a który tyrystor przewodzi w oba kierunki VS1 jeśli tak to do wymiany i dlatego masz napięcie zmienne bo on jest zwarty (przebity)
Schemat masz? Jeśli nie do tego, o do jakiegoś pokrewnego chińczyka. Światła pewnie masz tak rozwiązane, że przednie (możliwe, że postojowe też) lecą na zmiennym, a tył na stałym przez prostownik. Szukaj problemów z regulatorem, okablowaniem. Cewkami zasilającymi.
Zabuduj: prostownik (jedno połówkowy lub mostek gretza), kondensator (elektrolityczny) i stabilizator napięcia (najlepiej na 5V) i tym układem zasil diody, a problem zniknie.
witam mam problem zakupilem tube i chcem ja podlaczyc do komputera ale zabardzo nie wiem jak bo potrzebne jest mi do niej dodatkowe zasilanie probowalem juz z zasilacza komputerowego ktory przetwaza 230v na 12v tyle co mi potrzeba ale po paru sekundach gasnie narazie jade pod prostownikiem ale i to nie wystarcdza bo prod w prostowniku jest zmienny i...
Witam Weż omomierz i diodę, sprawdż gdzie ma + ta dioda, póżniej to samo zrób na prostowniku, i będziesz wiedział gdzie - i + , a reszta to zmienne.
Na początek sprawdź stan połączeń elektrycznych, muszą być "pewne" i styki czyste, bez śladów korozji itp. zanieczyszczeń. Wg mnie w traktorku masz prostownik tzw. jednopołówkowy, a więc przy napięciu 24 V (zmiennym) da na akumulator zaledwie ok. 12 V napięcia stałego, co jest zbyt mało do naładowania akumulatora. O ile dobrze pamiętam, to sprawny alternator...
Napięcie po wyprostowaniu osiąga wartość 1,41 napięcia zmiennego. Dlatego kolega Zygaqra otrzymał napięcie w granicach 16V. Do budowy prostownika wymagane jest napięcie zmienne ok. 15V.
Z tego co rozumiem prostownik "sprostuje" prąd zmienny na prąd stały, lecz aby zasilać jonolot trzeba zwiększyć jeszcze ilość Kv Czyli jak podłączę ten powielacz to na wyjściu będę miał 30Kv prądu stałego?? Pozdrawiam
Z sygnałem referencyjnym nie ma problemu, gdyż i tak wykorzystuję generator sinusa, który podaje sygnał na czujnik . Widzę, że w Lock-In sygnał wyjściowy zależy także od różnicy faz, ale jeśli różnica pozostaje stała (ewentualnie będzie się zmieniać o 180°) to przesuwnik fazy jest konieczny? Skoro masz generator i mierzysz sygnał z czujnika, to zdecydowanie...
dlaczego diody są połączone zaporowo Diody są podłączone do transformatora, który daje "prąd" zmienny, a nie stały i nie można mówić, że diody są podłączone "zaporowo".
A może łaskawcy byście zmierzyli jakie napięcie daje ten prostownik i jak to się ma do napięcia dopuszczalnego radia, założę się że będzie od 15-17V nawet. A poza tym prostownik daje napięcie zmienne (gdyż zmienia się napięcie), nie mylić z przemiennym (w którym zmienia się faza i napięcie) a radio powinno być zasilane napięciem stałym. Jak ktoś nie...
Witam - UPS pracuje inaczej jak prostownik , źródłem energii są akumulatory ( naładowane ) W trakcie zaniku napięcia lub spadku napięcia automatyka UPS-a uruchamia przetwornicę która prąd stały zamienia na prąd zmienny i transformuje go do wartości 230 V . uzwojenie z grubego drutu jest tu akurat uzwojeniem pierwotnym ,natomiast uzwojenie te z odczepem...
Regulator napięcia jest a gdzie jest prostownik? Z cewki prąd zmienny musi być wyprostowany w tym przypadku jedną diod jednopołówkowo i sprawność tego prostownika wynosi około 30%. Nie wiemy czy, w obudowie regulatora napięcia, jest zabudowana dioda prostownicza.
Cewka przełącznika: 50 zwojów średnica, drutu 1mm, przekaźnik R-15 na prąd zmienny (ze zworką)
Wg teorii prostownik (na zdjęciu) powinien podnieść napięcie zmienne o ok. 1,41 czyli do wartości ok. 25,4V. Jednak na wyjściu prostownika napięcie pod obciążeniem wynosi jedynie(?) 22,3V Tak bywa gdy nie do końca rozumie się teorię. Około 25,4 V nie otrzymasz nawet w przypadku nieobciążonego prostownika. Nie uwzględniłeś spadku napięcia na diodach...
To jest żarówka (świetlówka) na 230V mam nadzieję? Poza tym schemat wygląda nieźle :-) Sprawdź i podaj napięcie zmienne na wyjściu transformatora oraz napięcie stałe na wyjściu prostownika.
Najlepiej by było jakby na to gniazdo z napięciem zmiennym założyć jakąś zaślepkę. Mało który prostownik takie posiada a o pomyłkę nietrudno. Mocowaniem tejże zaślepki mogą być właśnie otwory gniazda.
Rozwijając post wyżej w starych motocyklach prąd zmienny trafial do prostownika i wychodził jako stało kierunkowy a następnie do regulatora który nie pozwalał na przekroczenie 14.4v. W nowych konstrukcjach obie funkcje spełnia modol. Dużo ludzi myli pojęcia zmienny przemienny a dodatkowo myśli ze prąd stały ma zawsze sztywne 12v dlatego poniekąd nasluchales...
Żybex nie wiem czemu piszesz że prościej by było transformator niż prostownik Oczywiście, że prościej. Do nagrzania kawałka drutu wystarczy prąd zmienny. Po co go prostować ?
Dlaczego w tym skuterze prądnica nie może całego prądu dawać przez prostownik na akumulator, Może i tak się robi stosując odpowiedni regulator. Na światła mijania/drogowe idzie prąd zmienny, czy stały? W Twoim przypadku przemienny z cewek ,,oświetleniowych" magneta. W którym miejscu powinna być zainstalowana? Taki prostownik + regulator to zwykła rzecz....
Jak będziesz miał pewność co do miernika to dokonaj odpowiednich pomiarów. Na początek napięcie zmienne na uzwojeniu wtórnym transformatora, stałe za mostkiem prostowniczym. Prostownik może także nie dawać napięcia na wyjściu bez podłączonego akumulatora.
aby zmienić napięcie zmienne na stałe stosuje się prostowniki Daj mostek greatz'a na wyjściu które ci odpowiada dodaj kondensator filtrujący i masz stałe napięcie A do czego to ci potrzebne bo taką odpowiedż to ci udzieli 99,9999% czytających
do pinu 1 złącza J201B powinien być przylutowany jedną nóżką opornik 1k a druga jego nóżka do tej drugiej nóżki przekaźnika Jak to zrobisz i przekaźnik złapie zmierz, w tym stanie, napięcia na prostowniku: - zmienne z transformatora, - stałe po prostowniku (to co ma być 13V), Wydaje się, że kontroler daje sygnał Power On po czym dostaje Power Down....
Napisałem taki post, ale chyba w złym dziale: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic11... Rzuuf: dzięki za przekierowanie. A co do mocy czynnej, pozornej i biernej to mam swoja teorię. Nie chcę żebyście od razu mnie stąd wygonili. Po prostu zweryfikujcie moją teorię: Moim zdaniem moc pozorna to moc zależna tylko od prądu skutecznego przepływającego...
Takie coś by się nadało? Nie widać prostownika, więc będzie zmienne napięcie i trzeba dodać diodę i kondensator, trzeba sobie też zorganizować sondę do pomiaru wysokiego napięcia. Są też wersje, gdzie widać prostownik: https://obrazki.elektroda.pl/6910053300_... Co do napięć deklarowanych przez sprzedawców, to nie traktowałbym tego...
Czeka Cię trochę roboty: trzeba rozkręcić podstawkę, na którą odkładasz mysz dla ładowania i zajrzeć, co tam jest. W podstawce powinien być układ, który dla akumulatorków w myszy zapewnia napięcie 2,82V ... 2,85V z ograniczeniem prądowym na ok. 100mA. W podstawce jest gniazdo, do którego trzeba włożyć wtyczkę z zasilacza. Jeżeli prostownika nie ma w...
1,25A to prąd jaki można z niego pobrać - ale zmienny - np. żarówką 24V. Jeśli chcesz go użyć do zasilania zasilacza DC, to prąd jaki możesz pobrać z tego zasilacza DC zależy od rodzaju prostownika - np. przy mostkowym prostowniku i filtrze pojemnościowym (układ zwykle stosowany) nie można pobierać prądu większego niż 0,8ADC.
Jest różnica. ER pochylasz do kąta ok 50 stopni, a EB do ok 80 stopni. Przypomnij sobie, jak szlaka zalewała jeziorko stopionego metalu, kiedy za bardzo postawiłeś ER. Trafo daje prąd zmienny, a prostownik stały i właśnie dlatego dajesz "+" na elektrodę, bo jest wyższa temperatura łuku, przez co następuje szybsze stapianie elektrody niż materiału. Dlatego...
JEŚLI chcesz spawać prądem stałym czyli na diodach musi byc zastosowany duzy dławik gdyż prostownik jest jednofazowy inaczej będzie gorzej spawała niz pradem zmiennym napiecie max. daj 60 /65 volt i mozesz schodzic do 50 volt ponizej beda problemy z zapaleniem łuku
A wiesz wogóle czym się różni napięcie stałe, stabilizowane od zmiennego i przemiennego. Radio dostosowane jest do napięcia stałego a nie zmiennego (nie mylić z przemiennym w którym zmienia się faza i napięcie a w zmiennym tylko napięcie). Dla jasności, prostownik do ładowania akumulatorów to zwykle transformator z mostkiem Greatz'a a czasem jest to...
Dla mnie to wszystko jest jasne - silnik uniwersalny to szeregowy silnik komutatorowy AC/DC i to powinno działać przy regulowanym napięciu stałym albo zmiennym bez dodatkowych elementów. A jak jest autotransformator, to ewentualny prostownik przed silnikiem to grosze i parę minut roboty.
Hej, Możesz też użyć prostownika liniowego (też na wzmacniaczu operacyjnym) zwanego też precyzyjnym i komparatora podającego na któreś z wejśc Atmegi informację, że aktualnie mierzone jest napięcie ujemne. W takim przypadku nie tracisz rozdzielczości przetwornika. Pozdrowienia
prostownik napiąć zmienny prostownik wyjściu prąd zmienny prostownik wyjście prąd zmienny
programator ajawe czujnik misce olejowej iskrownik ustawić
regeneracja głośników tonsil napis neonowy
Dlaczego kondensatory elektrolityczne są przyklejane do PCB? Problem z uruchomieniem bojlera gazowego po zgaśnięciu płomienia