Regeneracja może być różna - zależnie od potrzeb - wymiana oleju, przełącznika odczepów, przezwojenie itp. Nie bardzo wiemy o co Ci chodzi.
Witam! W załączniku jest schemat ideowy automatycznego przełącznika odczepów transformatora. Pozdrawiam! Bartłomiej Okoński A do czego są podłączone wyprowadzenia A i B na tym schemacie przełącznika odczepów ??
Pamiętaj o przełączniku odczepów aby były ustawione na te same napięcie górne oraz aby napięcie dolne było takie same. Ciekawe co napisałeś. Co to ma wspólnego z uzgodnieniami faz ? Tu podobny temat. https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3...
Do czego właściwie służy ta skrzynka z transformatorem? Bywają takie regulatory obrotów, autotransformator z różnymi odczepami i przełącznik odczepów.
A może zastosować autotransformator jednouzwojeniowy.Na rdzeniu EI o przekroju ok. 30 cm ² drutem 1,2mm nawinąć uzw.dolnego napięcia 330 zw. i obciążyć nim klimę. następnie dowinąć odczepy co 5V czyli 8 zw. na odczep, wykonać ich kilka - będzie większa możliwość regulacji i podłączyć do niego przez przełącznik odczepów Twój falownik. Wykonałem...
(at)justyniunia ta gała to przełącznik odczepów transformatora z danych producenta sieć rozgłoszeniowa mn. 70V,100V
Przełącznik odczepów jest po stronie pierwotnej a mnie zastanawiało jak funkcjonuje przełącznik 230/400 i jak to zrobić i już to zrozumiałem. Czyli jest jeszcze jeden przełącznik prócz 230/400V ? Bo na zdjęciu z nie twojej spawarki niema takiego coś, a tym bardziej przełącznika odczepów do regulacji prądu spawania.
Zasilana na "dwie fazy" czyli 400V jest nadal transformatorem jednofazowym... Niektóre wersje miały zasilanie 220/380V czyli po nowemu 230/400V, z dodatkowym przełącznikiem odczepów na pierwotnym, przewód zasilający mógł być trójżyłowy. V.
To przełącznik odczepów transformatora. Czyli regulacja prądu spawania.
Witam.............. "Prostowniki selenowe jakoś ograniczają prąd - nowoczesne diody przepuszczą większy"-jeśli już to diody schotky, kiedyś przewiozłem się na zamianie płytek na diody krzemowe i szybko zamontowałem płytki na powrót ponieważ trfo nie miało odczepów żeby podnieść napięcie .Na płytkach jest porównywalny spadek jak na diodach germanowych,...
Szukam schematu Telwin Mastermig 253. Uszkodzony przełącznik odczepów transformatora. Przełącznik odczepów firmy Bremas 16A series A1200 VDE SCH.5617 3 85
Napięcie przed mostkiem czy za prostownikiem? Przełącznik odczepów i transformator wygląda na dobry. Teraz trzeba sprawdzić diody.
Mam identyczny zasilacz tylko starszy. Napięcia niestabilizowane(przełącznik odczepów, prostownik i kondensator), przed podłączeniem radzę sprawdzić jakie jest napięcie bez obciążenia.
Kondensatory poprawiające pasmo dawało się bezpośrednio przy głośniku (za trafem obniżającym). W tzw. "kołchoźnikach" to pamiętam: transformator, przełącznik odczepów i głośnik.
Do tego jeszcze APO1500 tego samego autora. APO czyli automatyczny przełącznik odczepów.
Sn1533 plus apo1500 czyli automatyczny przełącznik odczepów.
Jeszcze istotna kwestia - wzmacniacz gra poprawnie. Z tego co znalazłem ten wzmacniacz ma problem z grzaniem się tych rezystorów, ale żeby aż tak się grzały to coś nie tak. Przede wszystkim sprawdź napięcia zasilania końcówki (+B1 i -B1) czy jakoś drastycznie nie przekraczają tych 41V. Są to napięcia niestabilizowane zależne tylko od napięcia w Twoim...
Potrzebuję schematu przejść na poszczególnych biegach (na 7) przełącznika odczepów (ŁUK 15-320) albo schematu regulacji napięcia po stronie pierwotnej na trafie? Może ktoś ma taki przełącznik i może to sprawdzić?
Jeżeli ma być tanio to właściwe trafo przełącznik odczepów diody i do przodu
A czy ten prostownik posiada przełącznik odczepów transformatora (regulację prądu ładowania)? Co to jest co znajduje się pod amperomierzem? Może to warto sprawdzić?
Może poszukaj zasilacza SN 1533 nie dawno go uruchomiłem i działa dość przyzwoicie do tego zmontowałem automatyczny przełącznik odczepów.
Jest to wielostykowy podwójny sprzężony S1a S1b(12 stykowy) przełącznik którego zadaniem jest załączanie odpowiednich odczepów transformatoea (dławika)
Zamiast zabawy ze stycznikami czy przełącznikami odczepów zastosuj prostownik półsterowany ze stabilizacją prądu, tym bardziej że masz już dławik wyjściowy.
Dodać miękki start żeby nie wyrzucało przy włączeniu, przełącznik odczepów ustaw na najmniejszy prąd. Nie manewrować przełącznikiem przy włączonej spawarce. Jak to będzie za mało to dowinąć uzwojenia pierwotnego.
prawdopodobnie masz przerwy w przełączniku odczepów spróbuj go przedmuchać sprężonym powietrzem lub spryskać WD-40 a jak to nie pomoże to zostaje ci rozebranie tego przełącznika
witam,mam do 163,zresztą jest na elektrodzie,nie wiem czy to samo co 165/3,jeśli chcesz podaj maila to ci wyślę w 163 moduł sterujący to MM-05 ,a przełącznik odczepów pirwotnego ma cztery stopnie.pozdrawiam
Wystarczy zastosować najzwyklejszy prostownik np. z przełącznikiem odczepów na jednym z uzwojeń , pamiętać należy że musi być użyty mostek na 4 diodach co wynika z konstrukcji układu. powodzenia.............
Witam. Trafił do mnie migomat jak w tytule. Trafił do mnie z rozwalonym przełącznikiem regulacji "Zgrubnej". Poszukuję schematów ewentualnie diagramu przełączeń uzwojeń na poszczególnych zakresach. Dodam że przełącznik jest 4zakresowy ,posiada 9pakietów styków a podłączone jest 9przewodów. Na pewno nie jest to zwykły przełącznik odczepów jak w jednofazowym...
Co za problem kupić trafo i mostek, upchnąć to w obudowę? Jak chciałbyś zrealizować zakres mocy? Po pierwotnej stronie transformatora triakiem, przełącznikiem na odczepach transformatora (pierwotne wtórne)? Może bardziej rozbudowany mostek tyrystorowy? Określ się. Do porządnego prostownika przydał by się również ustrój pomiarowy, wolty i ampery.
Dokładnie tak, jedno uzwojenie z wieloma odczepami. Przełącznikiem krzywkowym regulujesz moc, prąd spawania.
A najlepsze są spawarki ( jeśli już trafo ) to ze zworą magnetyczną Tak. I wirówki z silnikiem 7,5...15kW. W domu zwłaszcza bardzo przydatne. Kurde, człowieku, mamy XXI wiek i byle marketowa chinka za kilka stówek w chałupie robotę zrobi. Jeszcze migomat z przełącznikiem na pierwotnym ujdzie, ale MMA? Gdy na allegro można kupić gotowy sterownik dla...
bo teraz jest potencjometr suwakowy chyba. Chyba, bo w rzeczywistości to przełącznik odczepów transformatora. Teraz chciałbym go przerobić, by napięcie można było regulować potencjometrem płynnie, Datasheet LM317 przeczytaj. Pamiętaj o radiatorze.
Pisałem Ci wyraźnie że pierwotne w gwiazdę i regulacja dwoma przełącznikami odczepów na pierwotnym. Z tymi pomiarami to coś pomyliłeś. Prosiłem o pomiar na pojedynczej cewce, bez mostka i łączenia w cokolwiek. Ale nawet jak już połączyłeś i dałeś mostek, to napięcie przy połączeniu w Δ powinno być ok. 1,73 razy mniejsze niż przy połączeniu w y.
Witam! Proponuję skontaktować się firmą Alfine z Poznania. Swego czasu wykonali oni dla energetyki przyrząd do pomiaru rezystancji rozłączników, wyłączników, uziemników czy przełączników odczepów transformatorów. Analizował on dokładnie w czasie rezystancję styku w momencie zadziałania. Pozdrawiam !
Pomierz napięcia pod obciązeniem zbliżonym do nominalnego. Przy sprawnym zasilaczu powinny być poprawne. Napięcie na nieobciążonym zasilaczu niestabilizowanym jak już napisał kol. Pankracy 2 zawsze będą większe. Taki zasilacz to prawdopodobnie tylko mostek prostowniczy i kondensator filtrujący (i oczywiście przełącznik odczepów transformatora).
Oryginalny rosyjski Uzor, którego ma bardzo prostą konstrukcję (ale pewnie przez to żyje od 1980 roku i działa nadal). Transformator, z wpiętym szeregowo na zasilaniu potencjometrem. Z uzwojenia wtórnego przewody idą prosto na grot. Oryginalny radziecji Uzor miał przełącznik odczepów na pierwotnym uzwojeniu.
Witam. Informacje podajesz mało precyzyjnie (bynajmniej dla mnie).Regulator mocy to nic innego tylko przełącznik odczepów uzwojeń silnika (tak wynika ze schematu).Jeżeli dostała się woda do przełacznika zmiany mocy to prawdopodobnie zrobiła się ścieżka przewodząca pomiędzy zaciskami sieci a w wyniku tego zwarcie. Sprawdz przełącznik i jego elementy.
Dlatego w niektórych zasilaczach mozna spotkać rozwiązania pozwalające zasilać tranzystor/tranzystory wyjściowe obniżonym napięciem. Najczęsciej wykorzystywany do tego celu jest odczep transformatora zasilającego. Przełącznik odczepów bywa sprzężony ze skokowym przełącznikiem napięcia wyjściowego lub jest sterowany automatycznie, wykonany na przekaźnikach....
Próbuję określić przybliżony rok produkcji prostownika do akumulatorów. Do którego roku, tak mniej więcej produkowane były transformatory z takim rdzeniem? Obecnie też są produkowane, a ten z fotki to prawdopodobnie polska produkcja - nie jest pokazany w całej okazałości. W prostowniku również w oryginale zastosowano mostek selenowy i bakelitowy przełącznik...
Podejrzewam, że taka możliwość jest. Oryginalny PS303 ma do 30V/3A, ale jakby dodać drugi tranzystor i dobrac je, to pewnie udałoby się wycisnąć z niego 35V/5A. Tylko trzeba by było odprowadzić znaczną moc. Można do tego dołożyć przełącznik odczepów - wtedy problem z mocą traconą byłby mniejszy. Warto by było zmienić tranzystor na BDW83D.
Nie potencjomtry skokowe tylko przełącznik odczepów trafa.W radiowęzłach nic się nie marnowało na ciepło ,były przełączane odczepy czyli napięcia podawane na głośnik.Tak jak w Power Breake tyle że z transformatorami a nie autotransformatorami.Z tego powodu wzmacniacze radiowęzłowe miały wyjścia napięciowe 30V ,60V i 120V.
Tak wiem o tym ale jest to najbardziej tania wersja regulatora ja osobiście zastosowałbym regulator fazowy na układnie U2008 Ale wiesz o tym, że na takim regulatorze transformator dużo mocniej się nagrzewa? Osobiście nie polecam. Niech autor tematu szuka przełącznika odczepów od jakiejś starej spawarki ew starego solidnego prostownika. Jeśli te ,,odczepy"...
Aurex made by Toshiba Z ciekawostek, przełącznik odczepów na trafie, do obciążenia 4/8ohm. Popędza mi Altusy 110 z basowymi 25/80/3 ;) W tunerze, o ile dobrze rozumiem, regulacja szerokości łapania danej stacji? Ciekawi mnie czy ktos wie, co dokladnie z opcją "Clean Drive". Oraz czy były, a jak tak to jakie klocki do kompletu? Sprzęt paskudnie rzadki...
W takiej sytuacji spokojnie możesz skorzystać z dokumentacji Magster 350C, bo tam różnica jest tylko w podajniku. A cały tor prądowy powinien być identyczny. Przełącznik zgrubny łączy jednocześnie trzy fazy do kolejnych odczepów, więc uszkodzony przełącznik , albo urwany-upalony jeden z przewodów do trafo.
Mam takie coś. Napięcie jest niestabilizowane, można uszkodzić podłączany sprzęt bo napięcie bez obciążenia jest sporo wyższe. Mikroprocesor czy inny bardziej delikatny sprzęt można uszkodzić. Rozbierałem to i w środku mamy mostek prostowniczy, kondensator oraz zwykły przełącznik odczepów transformatora. Jak ma kolega ten zasilacz na 24V to może zrobić...
Masz 10 pozycji i cztery odczepy trafa. Więc szukasz schematu spawarki z 10-poz. przełącznikiem i czterema odczepami. Na przykład taki, nie sugeruj się numerami przewodów tylko sposobem łączenia. https://obrazki.elektroda.pl/9652916800_...
Rysunek prawidłowy tylko tak łączy sie głosniki radiowęzłowe, Jest jedno ale. Głosniki radiowęzłowe maja w obudowie transformator albo autotransformator z odczepami podłaczonymi do przełącznika kilkupozycyjnego który spełnia dwa zadania dopasowywuje opornośc głośnika do linji zasilajacej oraz umozliwia skokową regulację głośńosci. Tylko taki głośnik...
Bo tam jest antyczne japońskie rozwiązanie konstrukcyjne z lat '70. Zapłon jest iskrownikowy, dlatego potrzebuje cewki WN przystosowanej do tego typu zapłonu (indukcyjność, rezystancja, przekładnia). Dlatego też zadziałał na cewce od Zuendappa, a nie chciał na nowych przystosowanych do zapłonu CDI/TCI. Natomiast ładowanie jest realizowane poprzez diodę...
ok dziękuje ci kolego Krzysztof723 Przyznam że brakuje mi trochę teorii. Nie myślałem że taki prosty układ może mieć takie parametry no ale cóż na początek będzie musiało mi starczyć. Mam kilka prostych pytań, przełącznik odczepów transformatora 55 V w tym przypadku zakres regulacji jest od ilu do ilu V ???, chciałbym wmontować diodę LED na ograniczenie...
Równie dobrze można było dodać większy radiator lub wiatraczek. Co innego zmniejszyć straty a co innego je skutecznie rozproszyć. Zasilacze liniowe mają swoje zalety a najlepszą metodą ograniczenia strat mocy jest to co autor zrobił czyli przełączanie odczepów.
Zwykły mostek na napięcie 50V (to już z zapasem) i prądzie przynajmniej 5A. Masz możliwość zrobić sobie całkiem pomocny zasilacz na tym transformatorze - poszukaj na forum tematów o zasilaczach i coś wybierz. Mostki prostownicze zobacz tutaj: http://www.tme.eu/pl/katalog/artykuly.ph...
Podaj jaki masz transformator - jeżeli EI, to podaj wymiary kolumny środkowej. Zresztą wzór na obliczenie mocy transformatora jest na elektrodzie. Ja niedawno robiłem prostownik do akumulatorów (prosty) i zdecydowałem sie na przełącznik odczepów po stronie pierwotnej. To rozwiązanie stosowane jest od bardzo dawna, i uważam, że jest całkiem dobre. Diody...
Dobrym sposobem na rozgryzienie przełącznika odczepów jest zasilenie strony wtórnej napięciem przemiennym o małej wartości np. 5V i sprawdzanie voltomierzem napięć pomiędzy poszczególnymi odczepami. Moim zdaniem odczep pierwszy (początek drutu na karkasie) i ten podwójny drut to mogą być podłączenia dla 230 i 400V (Neutralny albo jedna z faz) a pozostałe...
Były 2 typy tych "urządzeń". Stabilizator rezonansowy - był bez regulacji (stosowany w późniejszym okresie) i autotransformator z wbudowanym woltomierzem. Regulacja przełącznikiem na odczepach (jak w prostowniku).
W to czerwone miejsce wstaw przełącznik, musisz zastosować też potencjometr z odczepem do konturu.
Do kolegi ;misiek106 Ja miałem gołe trafo z lat 60-tych i małą spawarkę elektrodową 4kW(220V). Składałem ta spawarkę od podstaw. Nawet obudowa jest kupiona na złomie ze spawarki 650 a wentylator od automatu spawalniczego 1000A.Orginalny z tej spawarki jest tylko transformator. Jeśli chodzi o tą małą spawarkę elektrodową 4kW(220V), to też jak widać na...
Witam. Jeżeli połączysz uzwojenia wtórne równolegle, to napięcia tych uzwojeń nie dodadzą się, czyli będzie 22V, natomiast będziesz mógł uzyskać 2 razy większy prąd, niż przy połączeniu szeregowym. Jeżeli dodatkowo uzwojenia ze strony pierwotnej połączone równolegle podłączył byś pod 400V (po między 2 fazy), to napięcie jałowe powinno wynosić około...
W wyświetlacze prądu i napięcia wyposażone są spawarki i mig-mag ze sterowaniem elektronicznym,gdzie spawacz ustawia żądane napięcie i prąd ,a elektronika pilnuje aby ustawione parametry utrzymywały się podczas spawania.W zwykłych spawarkach transformatorowych nie ma takiej możliwości. I to pewnie ta "elektronika" w postaci przełącznika odczepów na...
Dla 25-ciu głośników [po uwzględnieniu strat na transformatorkach] wychodzi ok. 3,4W/głośnik. Weż jeden głośnik z transformatorkiem, na czas testu podłącz do uzwojenia wtórnego [zamiast głośnika] rezystor 4Ω/5W + woltomierz, do uzwojenia pierwotnego podłącz napięcie 100V/50Hz i ustaw przełącznikiem odczepów ok. 3,7V [lepiej mniej, niż więcej] na...
Popatrz w głośnikach. Często jest tam albo przełącznik obrotowy, albo szyna z odczepami dla odpowiedniej mocy. Skokowa, bo skokowa, ale jakaś regulacja jest. Sporadycznie jest takowa w środku głośnika tak że trzeba go rozkręcać.
Można prze pomiary wyznaczyć zakres pracy danego urządzenia. Np jeśli napięcie jest równe 250V po załączeniu grzałki spadnie do np 240V to dalej wiadomo że napięcie rzeczywiste jest równe 250V ;) więc wystarczy poczekać aż spadnie do np 235V wtedy wyłączenie grzałki i cały algorytm od początku. Druga sprawa jest takiego typu, że napięcie nie mieści...
Podaj może zdjęcia transformatora (odczepów) do tego przełącznika. Pewnie to będzie zasilanie jednofazowe lub z dwóch faz. Pomierz rezystancję uzwojeń. Większa powinna być na 400V
Tego opisu nie da się zrozumieć. Transformator jest jeden, ma trzy cewki. Każda cewka ma trzy odczepy ,które skracają uzwojenia od końca i to jest prawdopodobnie ten przełącznik 3 poz. A potem jest sześć odczepów , do których podłączane są fazy, w zależności od położenia przełącznika 6 poz. I nie ma tu żadnej filozofii, a te rysunki tylko kompletnie...
Co kolega chce mierzyć zasilanie czy prąd spawania bo jak prąd spawania to mam pytanie. A jaki prąd mierzy ten kolegi przyrząd zmienny czy stały? Proszę poczytać na przełączniku.
Masz odczepy po stronie wtórnej ? Potrzebny jest mocniejszy przełącznik - masz tabliczkę znamonową tej spawarki ? Szczerze mówiąc nie widziałem spawarki która ma aż 5 odczepów po stronie wtórnej. Do tego potrzebne są 2 przełączniki w takim razie. Jedne do przełączania strony pierwotnej, a drugi (na większy prąd) do strony wtórnej.
Witam. Buduje prostownik rozruchowy, podczas przełączania przełącznikiem krzywkowym, odczepów trafa, czasami wyrzuca bezpiecznik instalacyjny B16. Czy jest jakiś sposób aby to zminimalizować? Trafo może mieć około 4kW. Dodam, że najsilniejszy odczep jest podłączony przez stycznik i sterowany z łącznika monostabilnego, i przy tym ani razi nie wyrzucił...
Witam. Posiadam dokumentację do tej radiostacji, ale jest ona po rosyjsku a ja niestety nie znam tego języka. Interesuje mnie strojenie anteny, funkcja skalowania i korzystanie z kalibratora kwarcowego. Jeżeli chodzi o strojenie anteny to stroi się na maksimum świecenia lampki po wciśnięciu i zablokowaniu przycisku "wskaźnik i kalibrator", ustawieniu...
Witam. Szukam instrukcji obsługi do folwalder osa 260 . Chodzi o rodzaje olejów i schematu elektryki (at)ElektrodaBot Bezpośrednia odpowiedź • Folwalder OSA-260 to olejowa (immersyjna) spawarka transformatorowa prądu przemiennego 260 A. • Producent zaleca klasyczny, wolny od PCB olej transformatorowy zgodny z IEC 60296 / PN-EN 60296, lepkość 10-12...
Podaj producenta i model prostownika, ale najczęściej przełącznik o którym piszesz służy do załączania/odłączania uzwojeń transformatora jak na poniższym rysunku i odpowiednio gdy przełącznik będzie zwarty dla skrajnej końcówki transformatora to będziesz miał na wyjściu 24V, a jeśli będzie zwarty do odczepu na środku uzwojenia transformatora to będziesz...
Ha! Takie oto głośniczki znajdują się w zestawach głośnikowych naszego szkolnego radiowęzła. Zabytki takie, że głowa boli. Szkoła chciała pójść na łatwiznę i tanim kosztem. Na pracę dyplomową wymyślili temat regeneracji szkolnego systemu nagłaśniającego. No i oczywiście musieliśmy wszystkie obudowy głośników rozebrać, sprawdzić stan głośnika i trafa...
Koledzy pisali Ci już, że prostownik ładuje do napięcia szczytowego, a nie skutecznego. Pomierzyłeś skuteczne12,5V (nb. coś za mało - prawdopodobnie masz zaniżone napięcie sieci w gniazdku), które w szczycie ma amplitudę ok. 17,5V - nawet odejmując spadki napięć na diodach to jest nawet za wysokie napięcie dla aku. Dołóż mostek i gotowe, ewentualnie...
Witam. Rozwiązania tanie (regulatory fazowe), jak koledzy powyżej, nie są do tego celu dobre, jednakże często stosowane ze względu na niską cenę. Charakterystyczne brzęczenie transformatora oraz silnika przy stosowaniu takich regulatorów, jest efektem mocno zniekształconego przebiegu prądu zasilającego urządzenia, a jednocześnie nie jest zdrowe dla...
Nowoczesne stacje mają własne zabezpieczenia po stronie niskiego napięcia, jak również zautomatyzowane przełączniki odczepów/zaczepów. W starszych jest to realizowane ręcznie po "zdjęciu" obciążenia (z wiadomych względów). Z tego co pamiętam ze szkoły - porządnie wykonane sieci SN maja pomiar napięcia i tzw. zabezpieczenie nadnapięciowe - tłumacząc...
Może zamiast prostej krytyki jakieś propozycje co w takim układzie można w miarę prosto poprawić, Wywalić Mega8 użyć uC z DAC 12-bit (Xmega, ARM). Wzmacniacz operacyjny do pomiaru poboru prądu jeśli już ma być tanio bo lepszy byłby np INA219. dodanie przełącznika odczepów w tym przypadku ograniczyłoby w prosty sposób moc strat. Lepiej dać wstępny stabilizator...
W kolumnach jest trafo radiowęzłowe, nie ma tam jakiegoś przełącznika głośności (zmiana odczepu trafa) ?
Zależy z czego się buduje. Miałem tak że potrzebowałem zasilacza 30V a transformator był 2x16V kupiony okazyjnie (używany,ponad połowę tańszy od nowego). Aby obniżyć moc strat po prostu zaniżyłem pojemność filtra. Tętnienia rzędu 4-5V ale na wyjściu jest stabilne 30V. W tym wypadku po prostu chodziło o pieniądze. Znalazłem trafo dużej mocy w bardzo...
http://obrazki.elektroda.pl/1998633800_1... Dodano po 1 Załączone poprzednio przeze mnie schematy zasilacza symetrycznego z sygnalizacją świetlną przeciążenia prądowego są nie prawidłowo narysowane. Załączam poprawny schemat tego zasilacza z sygnalizacją świetlną przeciążenia prądowego i zwarcia gniazd wyjściowych, a co najważniejsze...
Transformator ma odczepy? Na 99% taka ładowarka miała przełącznik połączony z odczepami uzwojenia pierwotnego transformatora. Trzeba tylko ustalić kolejność odczepów. Prostownik za transformatorem można wymienić na krzemowy.
Mam trafo z odczepami Wstaw dane nawojowe lub pomiary tego transformatora. przełącznik do ustawiania natężenia prądu To jest przełącznik z radiowęzłowego kołchoźnika, niezbyt sie nadaje do tej roli, po pierwsze może nie znieść prądu o wartości kilku amperów, po drugie przy przełączaniu następuje zwieranie sąsiednich kontaktów, można przypadkiem spalić...
Omawiano wielokrotnie- podłączyć napięcie ok. 12-24V do uzwojenia, pomierzyć i rozrysować sposób wyprowadzenia odczepów.
z mostkiem jednopołówkowym Nie była to jedna dioda Naprawdę miałeś tą spawarkę, czy tylko widziałeś u kogoś i teraz bajki piszesz? Gdybym mając 15 lat nie tachał jej z bazaru w Białymstoku do dworca autobusowego i potem od CPN-u w Drohiczynie do końca miasta, to bym może bajki pisał. To jest walizeczka trochę większa od nootol'a, ale w środku tak upchnięty...
Prostownik ten dopiero dzisiaj otrzymałem, nie mam pojęcia jakim prądem ładował, posiada jednak przełącznik skokowy, lecz bez żadnych oznaczeń, z trafo odchodzi sześć odczepów do tego przełącznika, sprawdziłem diody i jedna okazała się nie sprawna, w chwili obecnej nic bliżej nie potrafię o nim powiedzieć. Diody są cztery.
Kolego KAMYK, czytaj ze zrozumieniem. My już to wiemy, pomijając fakt że -to nie jest regulator tylko przełącznik trzy-biegunowy do sterowania silnikiem z trzema odczepami + C rozruchowy .
Wydaje mi się że jest tam w środku zwykły transformator i wszystko będzie śmigać. To akurat jest prawdą, natomiast brednią allegrowską jest nazwanie tego autotransformatorka ,,przetwornicą". :D Możesz to tak skonfigurować, że zwykłym przełacznikiem dwubiegunowym załączasz obroty niskie lub wysokie. Profesjonalnie robi się to takim regulatorem - autotransformator...
W takim razie transformator ma odczepy po stronie pierwotnej. Kolega zmierzy oporność uzwojenia pierwotnego od końca połączonego bezpośrednio z kablem sieciowym do odczepów. Jeśli kolega uporządkuje wyprowadzenia według malejącej oporności, to po podłączeniu ich do przełącznika będzie można regulować prąd. Zakres rozruch prawdopodobnie ma najmniejszy...
Czyli najpierw musze znalesc odczepach trafa 230 ?
A co w nim się zepsuło że potrzebujesz schematu? W środku widać że jest to zwykły prostownik zbudowany tylko z mostka gretza. Przełączniki zapewne służyły do przełączania odczepów czyli regulacji mocy oraz napięcia?
Jeśli nie ma możliwości "manewrowania" /przechylenia/ transformatorem, to poduszka powietrzna i tak się stworzy- jeśli oczywiście ubytek jest na tyle durzy że nie ma oleju w konserwatorze, zresztą w izolatorach powietrze z pewnością jest zawsze.... Wycieki z reguły są na izolatorach- właściwie pod nimi na uszczelkach które z czasem porowacieją...lub...
Zastosuj wyłącznik 40A to w zupełności wystarczy. Podłączenie w istniejące odczepy za pomocą przełącznika to żadna ingerencja. Nikt nie mówi o wykonywaniu odczepów tylko zamiast wyłącznika zamontowanie przełącznika.
W moim troszkę inna budowa jest niż w tym do którego podałeś link do tematu. (Oczywiście już w wcześniej widziałem ten temat) Może te zdjęcia powiedzą coś więcej? http://obrazki.elektroda.pl/1178752800_1... http://obrazki.elektroda.pl/8750920300_1... http://obrazki.elektroda.pl/3629175700_1... Tu przyczyna...
Już wyjaśniam. Na początku podczas pisania schematu blokowego, padały różne sugestie co do ilości płytek. Płytka przełącznika, płytka zasilaczy oraz płytka główna, z czasem zdecydowałem aby nie robić 3 tylko 2. Brałem pod uwagę terminale ARK ale Najprościej było po prostu połączyć 2 schematy obok siebie, bez komplikacji i bez dodatkowej pracy. Układ...
Witam, mam problem. Dostałem migomat bez stycznika przełącznika mocy spawania na uzwojeniu pierwotnym. Czy ktoś wie, jak to podłączyć? Jest 6 odczepów. Migomat Powermat 8150X. https://obrazki.elektroda.pl/8171023500_...
Witam, Mam migomata ESAB 200A na 3 fazy. Z każdej cewi wychodzi po 5 odczepów, natomiast przełącznik do regulacji amperażu jest jest dziesięcio pozycyjny. Mógłby mi to ktoś wyjaśnić jak to jest rozwiązane?
Też miałem 7,5V ale wystarczyło przyjrzeć się wyprowadzeniom. Okazało się, że uzwojenie nawinięto dwoma DNE sporej średnicy. Rozdzieliłem je z obu stron i połączyłem w szereg. Dzięki temu uzyskałem trafo z wtórnym 15V. Nie wiem czy to małe trafo autora tematu było nawijane podwójnym drutem, raczej mała moc to pojedynczym, ale zawsze można sprawdzić...
to bardzo proste ,dla przykładu jesli twój przekaźnik jest na 12V do jednej strony cewki elektromagnesa podłączasz zasilanie (czyli np.+12V) ,do drugiego odczepu elektromagnesa podłączasz twój mikro przełącznik,a mikro przełącznik do (minusa zasilania 12V), ma to stworzyć obwód zamknięty lub otwarty w zależności od położenia mikro przełącznika (ON-OFF),nie...
Od biedy można zastosować regulację napięcia po stronie pierwotnej. Takie rozwiązania spotyka się w prostownikach do ładowania akumulatorów. Widziałem nawet montowany zwykły ściemniacz pokojowy na przedniej ściance takiego prostownika. Gdyby ktoś sam nawijał sobie transformator, to wystarczyłoby wyprowadzić sporo odczepów i zastosować przełącznik obrotowy...
Bardzo dziwne. Ma kolega może jakieś inne zdjęcia (np. płytki od strony ścieżek) ? Wynika z tego, że jest to drabinka 7-elementowa. Nawet odczepów idących na przełącznik jest siedem. Nie mniej jednak z dokumentacji wynika, że powinno być 8 rezystorów i 9 odczepów.
Witam, jestem w trakcje robienia prostownika a dokładnie przewijania transformatora 30-28-24v. Chcę zrobić kilka odczepów na uzwojeniu wtórnym (na tym co się nawija na ten pierwszy) mam zamiar zrobić 15-14-12 i poszukuję to tego pokrętła którym można zmieniac tą wartość. Gdyż mam regulator który regulował prąd na uzwojeniu pierwotnym ale słyszałem że...
Panie kierbedz4 wiem że chce Pan dobrze ale nie chodzi mi o cześć wtórną tylko pierwotna transformatora, akurat na wtórnej jest OK diody sa na tak ogromnych radiatorach że sie szybko nie spalą zresztą po ich rozmiarach musza spory prąd wytrzymywać. Ja mam uszkodzony przełącznik regulacji mocy od 0-7 i jest tam kombinacja na uzwojeniach pierwotnych transformatora,...
Zamiast stosować przełącznik do "przepinania" odczepów ręcznie, chcę dać triaki sterowane linijką diodową. A zasilać to będzie 2 komputery i rtv w domu, a także mój warsztat - więc 16 amper spokojnie wystarczy. A dlaczego takie urządzenie to pisze to tutaj : http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic74...
automatyczny przełącznik odczepów przełącznik odczepów spawarki przełącznik odczepów transformator
regulator obrotów wentylatora dospel schemat prasa hydrauliczna zasięg telewizji naziemnej
kosiarka parkside magazyn energii
Skoda Fabia 2001: Przygasanie świateł i falujące obroty Wymiana matrycy w telewizorze Sharp - koszty i opłacalność