Zacząłbym od sprawdzenia przekaźników załączających kolumny.
Najprawdopodobniej - wina w nie-łączącym przekaźniku załączającym kolumny . Podobnych tematów było już na Forum wiele, więc proszę poszukać i zastosować się do rad z nich płynących.
Proponuję sprawdzić przełączniki, potencjometry i przekaźniki załączające kolumny. Czy próbowałeś podłączyć kolumny pod zaciski B?
Najpewniejszym rozwiązaniem będzie wylutowanie układów STK po czym załączyć wieżę i sprawdzić czy Przekaźnik załączający kolumny zaskoczy z kilku sekundowym opóźnieniem.
Witam ponownie, to w takim razie jak na słuchawkach jest ok to ja obstawiam przekaźnik załączający kolumny, to logiczne, gdy podłączasz słuchawki to automatycznie głosniki zostają odcięte i dźwięk masz w słuchawkach. Więc tak jak za pierwszym razem powiedziałem przekaźnik do wymiany. Pozdrawiam
Ale jest jeszcze jeden mały problem a mianowicie w momencie wyłączania amplitunera w głośnikach mam zdrowe walnięcię na niskotonowych głośnikach, tzn występuje specyficzny trzask, podejrzewam że może to być przekaźnik załączający kolumny, lub włącznik sieciowy lub ... ? Włącznik sieciowy powinien być zbocznikowany układem gasikowym (kondensator z szeregowym...
Witam. Posiadam wzmacniacz Grundig V5000, który w ostatnim czasie doznał awarii. Mianowicie uszkodził się transformator czuwania i wzmacniacz się nie włączał. Nigdzie nie mogłem znaleźć informacji na temat jego parametrów, w końcu znalazłem info o nim w manualu przedwzmacniacza Grundig XV 5000. Do rzeczy: wymieniłem uszkodzony transformator, wzmacniacz...
Możliwa jest również usterka przekaźnika załączającego obciążenie (kolumny). Bardzo możliwe że "upalił" się styk i nie łączy dość pewnie. Sprawdź jaki to rodzaj przekaźnika (o ile jest) i spróbuj wymienić samodzielnie. No, chyba, że wolałbyś nie wystawiać na próbę swoich zdolności manualnych... ;) - Wtedy tylko serwis jak wyżej... Pozdrawiam.
To że nie ma innego bezpiecznika oprócz sieciowego to nic dziwnego, w mało którym amplitunerze bądź wzmacniaczu stosowane są bezpieczniki na uzwojeniu wtórnym. Odpowiednio dobrany bezpiecznik na pierwotnym jest wystarczający. Czy ten amplituner posiada przekaźnik załączający kolumny? Najpierw sprawdź czy on się załącza (będzie słychać pstryknięcie),...
Możesz zastosować o ile odpowiednio dobierzesz opornik włączony w szereg z tym przekaźnikiem.
Powinien działać układ wyciszający zwierający wejście stopnia końcowego do masy za pomocą feta. Oczywiście o ile twoja wersja posiada takie rozwiązanie. Można również w prosty sposób dodać przekaźnik załączający głośniki (sterowany podobnie jak przekaźnik soft-startu).
Obstawiam na przekaźnik załączający kolumny.
Prawdopodobnie wypalone styki przekaźnika załączającego kolumny, lub jak wspomniałeś - "zimne luty".
Przekaźnik do sprawdzenia/wymiany. Oczywiście przekaźnik załączający kolumny do zacisków głośnikowych.
Zapewne powypalały się styki przekaźników załączających kolumny, pozostaje wymiana lub czyszczenie jeżeli da się dostać do ich środka.
Do sprawdzenia/wymiany lub czyszczenia przekaźniki załączające kolumny, oraz sam przełącznik wyjść głośnikowych.
Sprawdź jeszcze przekaźnik załączający kolumny.
Witam Rezystor odpada, najlepiej dowinąć (przewinąć) uzwojenie przekażnika :P PS. Już mniejszego schematu nie mogłeś załadować?, można stracić wzrok :D
5. Coś innego? Jak już wymienisz te spuchnięte kondensatory i nie będzie poprawy, to sprawdź i przeczyść styki przekaźnika załączającego kolumny.
Najprawdopodobniej zanieczyszczone/zaśnedziałe styki przekaźników załączających kolumny.
Witam. Usterkę może powodować przekaźnik załączający kolumny.
Zacznij od czyszczenia przekaźnika załączającego kolumny głośnikowe.
Nie nie warto, lepiej wyrzucić :P A tak na serio, sprawdź przekaźnik załączający kolumny i ewentualnie go wymień.
Witam.Mam pytanie odnośnie przekaźnika załączającego kolumny, otóż czy on może wprowadzać jakieś zakłócenia typu buczenie itp podobnie jak transformator sieciowy?Czy bez obaw mogę go montować blisko płytek sterującymi stopniami końcowymi?pozdrawiam
Ma on mieć 10Ω.
Sprawdź jeszcze wejście w taki sam sposób jak wyjście, jeśli nie to pozostaje otworzyć wzmacniacz. Sprawdź też styki przekaźnika załączającego kolumny.
Próbowałem dojść do potencjometru balansu lecz dojscie jest bardzo trudne i nie udało mi sie go zrobić, a co to jest ten przekaźnik załączający kolumny? pozdr
Sprawdź, a najlepiej wymień, przekaźnik załączający kolumny. Było kilka podobnych tematów na Forum - wystarczyłoby poszukać...
Pierwszy problem dotyczy prawdopodobnie zabrudzonych styków przekaźnika załączającego kolumny. Należy go rozebrać i przeczyścić styki. Jeśli nie pomoże, wtedy trzeba szukać innych przyczyn.
Jeżeli wieża ma przekaźniki załączające kolumny to może w nich masz problem, jakby nie było musisz sprawdzić ciągłość obwodów od ścieżek na płytce po zaciski kolumn.
Czy to potwierdza diagnozę — "zimny lut"? Być może są tam zimne luty ale zacząłbym od przeczyszczenia styków przekaźnika załączającego kolumny ponieważ to jest również bardzo częsty powód zanikania dźwięku we wzmacniaczach.
Jeśli to przekaźnik załączający kolumny, potrzebny ci na parę amper AC, ważniejsze są tu chyba wyprowadzenia i sposób przełączania. Bez schematu więcej się nie da. No i bez schematu można się tylko domyślać po co we wzmacniaczu wogóle fotorezystor?
Czytałem na forum, że to może być jakiś przekaźnik załączający kolumny, ale nie mam pojęcia, jak to wygląda i jak się za to zabrać. Witam, przesyłam jak wyglądają takie przekaźniki na przykładzie innego wzmacniacza. Najlepiej odkręć obudowę i zrób zdjęcia, będzie łatwiej szukać. Poza tym myślę, że coś jest jednak nie tak z potencjometrem lub z lutami,...
Jak włączam to słychać cyk cyk cyk (cyklicznie co 0,5 sekundy)od przekaźnika załączającego kolumny.1-5Mohm 2-5Mohm3-0,3ohm 4 i 5 nieskończoność,6-39,5Kohm 7-1,18Kohm 9-4Mohm 13-21Ohm 8,11,12,14,15-nieskończoność(powyżej 20Mohm,bo tyle mam max na mierniku).
Zaraz...jeśli dobrze zrozumiałem: Po włączeniu lewy kanał nie gra, a dopiero po zwiększeniu poziomu sygnału "załapuje"? A co w drugiej parze wyjść? Przekaźnik załączający kolumny tej grupy (gniazd) sprawdzony (styki)?
Masz słuchawki? Podłącz je i zobacz czy w nich też ten lewy kanał nie gra. L101 czy 201 znajdziesz na wyjściach wzmacniaczy mocy, na płytce są w pobliżu przekaźnika załączającego kolumny.
Czy w kilka sekund po włączeniu zasilania słychać kliknięcie przekaźnika załączającego kolumny głośnikowe/ Czy po tych 20-30 minutach? Czy niezależnie od czasu włączenie następuje po kilkukrotnym włączeniu/wyłączeniu sprzętu?
Od zlokalizowania przyczyny trzasków. Może to być co najmniej kilka przyczyn: 1./ Zimny lut. 2/. Zaśniedziały przełącznik grupy głośników. 3/. Wypalone styki przekaźnika załączającego kolumny. 4/. Kilkanaście innych przyczyn... A najlepiej oddać sprzęt do serwisu. Jak nie znasz się, możesz tylko pogłębić uszkodzenie lub całkowicie zniszczyć sprzęt.
Witam, problem który opisujesz nie jest uszkodzeniem. Przy włączeniu wzmacniacza, ładują się kondensatry elektrolityczne, przez chwilę jest tzw. "stan nieustalony" i włącza się przekaźnik załączający kolumny. Układ opóźniena reaguje odrobinę za szybko. A efekt słyszany tylko w jednej kolumnie może być spowodowany mniejszą odległością styków w przekaźniku...
Jeżeli jest to wzmacniacz bez przekaźnika od kolumn to może sie tak dziać - konchowania sie wzbudza - powinno byc to rozwiązane układem mute - ale moze i ten uklad nie działa prawidłowo lub go nie ma. Czy przy włączeniu słychać cykniecie przekaźnika załączającego kolumny?
Wymieniłem stk ale niestety, dalej nie gra ta strona. Podpowiedzcie mi jak mogę sprawdzić wylutowany koniec mocy (był oryginalny)? Przekaźnik załączający kolumny normalnie włącza się, więc już sam zgłupiałem. Dodam, że na nowym STK 4048 kanał nie działał nawet przez sekundę.
Witam.Dzięki za zainteresowanie lecz problem już został rozwiązany.Dość nietypowa usterka ponieważ winny był przekaźnik załączający kolumny,widocznie ze starości styki zaśniedziały i nie przewodziły za dobrze. Dziękuje i pozdrawiam. Temat uważam za zamknięty.
Poza tym, wszystko zależy od przekaźnika. Dla większych mocy zastosuj przekaźnik, który ma obciążalność 10, czy 15A. Czy koledze chodzi o taki przekaźnik? ;-) : http://obrazki.elektroda.pl/2008665800_1... Pozdrawiam. Tu chodzi o przekaźnik załączający kolumny czyli z 2 parami styków.
Spróbuj zmiejszyc wartość sygnału wejściowego, może to byc przesterowanie. Przecież przy cichym ustawieniu głośności dźwięk jest czysty :roll: . Być może problem stwarzają zanieczyszczone/zaśniedziałe styki przekaźników, załączających kolumny. Czasem jest to przyczyną takich efektów. Spróbuj otworzyć przekaźniki i wyczyścić, możliwe że pomoże.
Problem rozwiązałem, ustabilizowałem napięcie wejścia na płytkę HDMI po czym kolumny (przekaźnika załączający kolumny) załączają się za każdym razem, na zdjęciu jej prototyp tego co zamierzam zrobić, należy zasilić osobnym stabilnym napięciem (najlepiej osobny zasilacz max 1A) płytkę HDMI napięcie uruchomienia płytki to 15,3 - 15.4V (ciekawostka przy...
Sprzęt może się uruchomić, ale nie powinien pstryknąć przekaźnik załączający kolumny. Masz na jednym z wyjść napięcie stałe więc i zabezpieczenie przed składową też jest uszkodzone. Jest mała szansa że drobnica w sprzężeniu zwrotnym ma zimny lut, warto to sprawdzić, jeśli tutaj jest ok, to na 1000% STK złom.
No to już masz punkty. Zwyczajowo podaje się link do schematu z którego się korzysta.
Winy szukaj albo w przekaźniku załączającym kolumny albo w selektorze wejść i potencjometrach. Psiknij w przełączniki (szczególnie w ten od selektora) i w potencjometry trochę WD40 (albo Kontaktu PR), mi zawsze pomaga na przerywające przełączniki i trzeszczące potencjometry. Jeżeli to nie pomoże to przeczyść styki przekaźnika, drobnym papierem ściernym.
Przełącznik odpowiedzialny za załączanie kolumn został wymieniony tak samo przekaźniki załączające kolumny a nawet kondensatory przy samych zaciskach kolumn i problem dalej występuje.Charczy tylko jeden kanał tak samo na A ja ki B.Schemat już posiadam,kupiłem ten wzmacniacz uszkodzony i były wypalone oba kanały.Szczerze to nie mam już pojęcia co może...
Sprzedawca cię wyprowadził na złą drogę. MOŻNA podłączać pod wejścia sygnał o większym poziomie, przecież i tak regulujemy poziom sygnału gałką Volume na wzmacniaczu! Możemy przesterować przedwzmacniacz, ale objawiać się to będzie zniekształceniami, a nie tym że jeden kanał przestanie grać. Uszkodzenie masz we wzmacniaczu za pewne w końcówce mocy, lub...
Stałego napięcia na wyjściu nie było ponieważ czuwa na tym układ scalony TA7317P który steruje przekaźnikiem załączający kolumny. Na spalonym stk się nie załączał bo było stałe na wyjściu tak samo teraz gdy spaleniu uległy tranzystory w robionym układzie stk. Ostatni raz wymienię te Bd911 i zostawię to w spokoju jak chodzi chyba że macie jakiś pomysł...
Witam Składam wzmacniacz holton 400w chce go załączać przyciskiem typu microswitch stąd układ na CD4017 i podłączony do tego układ opóźniania załączania kolumn. Poniżej schemat i mam pytanie czy jest to dobrze połączone czy będzie to działało? Jestem początkujący dopiero i mogłem popełnić jakiś błąd. http://obrazki.elektroda.net/75_12309971...
Podaj napięcia ze wszystkich nóg wszystkich hybryd. Tylko nie zrób zwarcia bo jeszcze pogorszysz sprawę.
Witam. Wpadł mi do ręki wzmacniacz NIKKO TRM 650. Solidna obudowa, przełączniki ,gałki i spodobał mi się. Niestety nie jest do końca sprawny. W jednym kanale słychać szumy i trzaski i gra ciszej. Zmierzyłem napięcie na wyjściach kanałów bez sygnału. Na dobrym jest 0, a na uszkodzonym jakieś pływające kilka woltów. No i czasami nie trzyma przekaźnik...
Wieża nie posiada eliminacji stuków, to taki układ z przekaźnikiem najczęściej, załączający kolumny po czasie, i odłączający od razu po wyłączeniu zasilania.
Po wstawieniu nowych (czyli z demontażu) tranzystorów końcowych, napięcie w punktach pomiarowych wynosi w obu kanałach 6,9mV, również po odczekaniu ok. 30 minut. Po podłączeniu kolumn wzmacniacz gra jak nowy, ale zanim zamknę temat pomęczę go jeszcze trochę, żeby mieć pewność, że wszystko jest ok. Bardzo dziękuję SlawekKedra za nieocenioną pomoc i cierpliwe...
Przekaźnik załączający obciążenie (kolumny) do wymiany, jeśli da się go rozebrać - można spróbować przeczyścić styki i je delikatnie dogiąć. Na jakiś czas może pomóc, ale radziłbym rozpocząć poszukiwania przekaźnika.
Tam powinno być napięcie symetryczne - po 40V (dodatnie i ujemne) względem zera - masy. Na gniazda wyjściowe na głośniki satelitarne dochodzą : masa (pomiędzy masą zasilania a tymi zaciskami (czarne) powinno być 0 omów, oraz wyjścia z dwóch wzmacniaczy mocy - czerwone zaciski. Bez włączenia zasilania możesz omomierzem zmierzyć czy jest przejście masy...
Sprawdź stan połączeń zarówno mechanicznych jak też elektrycznych między wyjściem wzmacniacza mocy i gniazdami zewnętrznymi. Dokręć co trzeba, przelutuj i na wszelki wypadek zmierz napięcie stałe odłączywszy kolumny. Przyczyną mogą być też przekaźniki załączające obciążenie.
Witam. Od kilku dni walczę z mini wieżą JVC MX-D302T. W wieży padły końcówki mocy (TDA 7295). Po wymianie wieża uruchamia się normalnie, wszystko działa poza dźwiękiem. Nie załącza się przekaźnik załączający kolumny. Czy ktoś mógłby mnie pokierować bo nie mam już pomysłu co dalej robić? Dodam że przy podłączeniu słuchawek słychać np. muzykę, ale bardzo...
Czy dobrze myślę, że one właśnie powinny zapobiegać takim niekotrolowanym wychyleniom wskaźników? Nie do końca. Wpływają te kondensatory na rodzaj wskazywanej informacji przez wskaźniki. Z kondensatorami pokazują wartość średnią mocy. Czy przy włączeniu w kolumnie tego "wariującego" kanału słychać jakieś trzaski? Można to sprawdzić po zwarciu (chwilowym...
Problemem okazały się brudne (bardzo) styki przekaźników załączających wyjścia na kolumny. Po wyczyszczeniu działa idealnie. Zamykam temat
Witam Jest to model z obracanym panelem sterowania a problem jest tego typu że po włączeniu ze st-by nie włącza się przekaźnik załączający kolumny. Napięcie zasil. jest na przekaźniku lecz nie pojawia się napiecie sterujące RELAY zamykające obwód przekaźnika poprzez tranzystor. Idąc w kierunku proceesora doszedłem do tranzystora Q878 i IC811(BU4094BC)....
Zacząć trzeba od tego, że tam w ogóle nie ma potencjometru, zarówno wzmocnienia jak i balansu. Regulacja zrealizowana cyfrowo, sterowanie enkoderem a nie potencjometrem. Według mnie, wygląda to raczej na zaśniedziałe lub nieco przypalone styki przekaźnika załączającego kolumny. Dość częsta usterka. Dla kolumn frontowych (domyślam się, że to na nich...
Witam serdecznie, jestem posiadaczem wzmacniacza Dual CV 1450. Niestety pojawia się problem, który coraz bardziej staje się uciążliwy. Sprawa wygląda następująco, podczas normalnego słuchania muzyki w kolumnach, najczęściej w jednej z nich, pojawiają się trzaski, grają one nie równo(kolumny), jedna nagle się wyłącza, nie ma dźwięku, następnie po chwili...
Sprawdziłem przejście sygnału przez dławik i przekaźnik. Styk w przekaźniku łączył z losową rezystancją, wyczyściłem go chemią i kanał ożył . Przy okazji dotknąłem wejścia nieodwracającego w TL071, pojawił się odpowiedni brum w głośniku. To już sprawdziłem dla spokoju napięcia na wzmacniaczu operacyjnym: +11.93V / -11.85V - czyli wzorcowe. Zabrałem...
Poszukuję zamiennika dla przekaźnika JQX-115F/024-2HS4AF. Przekaźnik ten pracuje w końcówce mocy wzmacniacza audio jako element załączający kolumny głośnikowe. Z góry dziękuję za pomoc.
Wzmacniacz jest dwukanałowy. Wg mnie uszkodzony jest jeden kanał wzmacniacza, a gra radiator tranzystorów mocy tego drugiego. Zobacz czy w środku w okolicy tranzystorów mocy tych na radiatorze jest jakiś przekaźnik. Jeśli tak to sprawdź czy po załączeniu wzmacniacza przekaźnik załącza styki. Jeśli nie sprawdź czy na stykach załączających sygnał na kolumny...
Niebieski wykres to charakterystyka mierzona w osi głośnika, pozostałe mierzone są pod kątem. Jakiś malutki przekaźnik załączający st-by/mute jest całkiem eleganckim rozwiązaniem, ale jak bardzo chcesz to możesz użyć np. transoptora.
Witam, W ramach zajęcia na jesienno zimowe wieczory planuję przeprowadzić remont amplitunera Sony STR-414L. Sprzęt jest już dość wiekowy (1978) i już od jakiegoś czasu prosi się o odświeżenie. Generalnie jest wciąż sprawny, ale po 46 latach kondensatory chociażby wypadałoby wymienić. Wstępnie planuję: 1. Rozmontowanie i czyszczenie całości 2. Wymiana...
Do przeczyszczenia lub wymiany najprawdopodobniej przekaźnik załączający głośniki.
Witam serdecznie. Od ponad dwóch lat posiadam wyżej wymieniony wzmacniacz, jakiś czas temu zauważyłem że po uruchomieniu wzmacniacza nie startuje przekaźnik załączający kolumny tzn. uruchamia się ale po około 20-40 sek a zawsze robi to po około 3-5 sek Dziś problem się powtórzył (w między czasie kręciłem pokrętłem głośności i przełączałem źródła dźwięku)...
Witam Wzmacniacz gra, wszystko działa, ale jest jedna dziwna rzecz. Zaraz po włączeniu słychać trzask w kolumnach, wskaźniki wyskakują do końca skali. Następnie przekaźnik się rozłącza i prawidłowo załącza kolumny po 2-3 sekundach. Jeśli teraz gra i go wyłączę to uruchomi się prawidłowo załączając kolumny po chwili. Kondensatory na płytce przekaźnika...
Mam wzmacniacz Technics SU-700 z końcówką SVI3104, niestety zmarło mu się ale oczy ma otwarte, mam pytanie czy może to być całkowita śmierć czy może da się go zreanimować. Ogólnie nic nie słychać po podaniu sygnału na którekolwiek wejście. Nie mam oscyloskopu więc nie jestem w stanie prześledzić co się dzieje z sygnałem, ale zakładam że skoro jest on...
Moje spostrzerzenia co do ADS-ów, są jak najbardziej OK - końcówki nie do zdarcia, ale można znaleść słabe punkty tych wzmacniaczy: - LX800 słabej jakości przewody zasilające i głośnikowe - zbyt cienkie, bo po paru latach są tak twarde, że można je złamać. Poza tym występuje czasowa usterka polegająca na załązceniu protekcji w obu kanałach (bez obciążenia...
Do potencjometrów używa się specjalnych preparatów. Sam alkohol wypłucze jedynie zanieczyszczenia, ale ni zabezpieczy potencjometrów przed osadzaniem tlenków/siarczków i nie zapewni odpowiedniego "poślizgu" elementom ruchomym. Tyczy się to obu kanałów, ale nigdy jednocześnie. Kanał przerywa co jakiś czas, potem milknie i pojawia się po kilku minutach....
Przeczyść przekaźnik załączający wyjścia na kolumny, na 90% to jego wina. Ewentualnie jakiś przełącznik może nie stykać, jak zacznie trzeszczeć to poruszaj wszystkimi przełącznikami, jeśli któryś nie będzie łączył to będziesz słyszał pogorszenie albo poprawę dźwięku. Jeśli to nie wyeliminuje trzeszczenia to pozostaje przekaźnik.
Podkładki pod tranzystory mocy znajdują się na właściwym miejscu. Ponadto naprawiono niedziałający kanał, uszkodzony był jeden tranzystor mocy oraz dwa oporniki. Naprawiono również obwód zabezpieczający w którym przyczyną niedziałających przekaźników załączania kolumn były zaśniedziałe styki przełączników. Ustawiono prądy spoczynkowe na poziomie 22mV....
Ja bym zaczął od wyczyszczenie i lekkiego podgięcia styków przekaźnika załączającego głośniki.
Nie jest to praktycznie możliwe: Transformator główny zasilający m.in stopień końcowy jest całkowicie odłączony, działa tylko transformator pomocniczy Przekaźnik głośnikowy jest wyłączony - kolumny odłączone od wzmacniacza. Możliwe, że wzmacniacz sam się załącza na chwilę ale by było słychać dołączenie przekaźnika. Bardziej prawdopodobna usterka kondensatora...
Witam. Jestem od kilkunastu lat posiadaczem wzmacniacza Sony F319R ogólny stan dobry. Ostatnie lata przestał nieużywany w dobrych warunkach, poprzednio do samego końca działał nienagannie. Niestety po włączeniu nie działa słychać tylko przekaźnik załączający. Pilot działa, potencjometr mocy podkręca się , selektor wejść przełącza się nawet z pilota,...
Co do ścieżki to jest OK. Tak powinna być Kurcze nie pasuje mi ten R3 <--- wydaje mi się, że zamiast niego powinien być elektrolit, a ten R2 do napięcia zasilania podłączony i do bazy T2
Ukad załączający głośniki (sterujący przekaźnikiem) ma dość dużo z samą końcówką mocy . Bada czy nie ma napięcia stałego na wyj czy nie jest za wysoka temp na radiatoże w niektórych przypadkach reaguje też na zbyd duży prąd pobierany przez końcówkę. ale jeżeli wzmacniacz gra bez zastrzeżeń podejżewam że wyschły elektrolity przy układzie załączania głośników.
Witam Naprawiłem wzmacniacz po dosyć poważnym spaleniu (styki przekaźnika załączającego kolumny się aż stopiły). Wszystkie tranzystory końcowe nowe, sterujące niektóre też. Wszystkie elementy wymieniłem na dokładnie takie same jak były poprzednio. ( Tranzystory końcowe 2SA1694 i 2SC4468, sterujące 2SC4793 i 2SA1837). Ustawiłem prąd spoczynkowy na nowo,...
Ręce opadają, sprawdzać sygnał akustyczny na przekaźniku załączającym kolumny???? Usunięty w sumie wejście pary różnicowej to , wyjście całego stopnia sterującego i stopnia prądowego, tyle że kolega nie działa merytorycznie i nie potrafi zachować logiki postępowania w wykonywanych pomiarach( my to wiemy kolega jeszcze nie). Ten punkt pomiarowy odnosił...
Witam Posiadam w naprawie wzmacniacz ADS-a z serii LX 800. Wtym wzmacniaczu ujawnia się czasowa usterka, która pojawia się różnym czasie. Zjawisko polega na załączeniu protekcji obu kanalów, tzn. non stop klikają przekaźniki załączające kolumny. Usterka poajawia się rzadko, ale klient twierdzi że jak się ukaże ta usterka to wtedy już wzmacniacz się...
https://obrazki.elektroda.pl/5517821200_... Witajcie po przerwie. Na razie odłożyłem ten wzmacniacz 100W, o którym pisałem wyżej na półkę, gdyż coś jest nie tak, nie mogę go uruchomić. Natomiast kiedyś zbudowałem taki wzmacniacz mocy zamieszczony w HI-FI Audio Video 3/86. Ponieważ przeleżał wieki a był całkowicie uruchomiony pomyślałem...
Mam dokładnie to samo. Kiedyś (z 15 lat wstecz) pomogła wymiana przekaźnika załączającego kolumny. Po jakimś czasie znowu zaczęło falować i tym razem zauważyłem że poruszanie przełącznikiem "power amp direct lub analog digital" pomaga więc rozebrałem je , oczyściłem i nasmarowałem jakimś wynalazkiem do styków i po chyba 2 godzinach udało mi się to z...
Czy kondensatory C37 i C38 mogą to powodować Mnie się wydaje,że gdyby one byly OK to na wejściu bramki przebieg nie powinien być pulsujący. Co prawda dioda D7 to prostowanie połówkowe, ale za kondensatorami jest szeregowo dioda 22 V potem 100 k no i 68 k do (-) 6 V. Może upraszczam ale 2 uF x 0,1 M to T = ca. 0,2 sek.
Witam. We wzmacniaczu marki Nikko model NA-890 nie ma sygnału na wyjściu. Przekaźnik załączający i rozłączający kolumny (jak sądzę) nie przełącza się po włączeniu zasilania. Dwa rezystory mocno się grzeją. Pierwszy połączony szeregowo z kondensatorem ceramicznym a następnie z kolektorami dwóch tranzystorów: D669 i D745 (ten na potężnym radiatorze)....
Z góry przepraszam za dosyć niedokładny opis, ale nie znam się na sprzęcie. To będzie ciężko. Jak potrafisz to sprawdź przekaźnik od opóżnionego załączania kolumn.
To stareńki model, ma prawie 20 lat. Przez ten czas miały prawo utworzyć się tak zwane 'zimne luty' na płycie głównej. Proponuję przelutować w środku wieżę, zwracając uwagę na miejsca dookoła przekaźnika, który załącza kolumny. Spróbuj w momencie gdy kolumny nie grają uderzyć wieżę, jeśli po tym 'zabiegu' zaskoczy, to usterka na pewno tkwi w tym o czym...
diody masz dobrze wmontowane. a jakie napięcie zmienne jest na trafie którym zasilasz ten układ ?? zrobiłem 5 sztuk tych układów (identycznych jak w załączniku) i nigdy nie miałem problemów z uruchamianiem lub działaniem układu. jaki rezystor R5 dałeś ??
Witam, skonstruowałem prosty układ do sterowania kolumną świetlną 3-kolorową. Sterowanie oparte jest na Arduino Nano odbierającego 3 różne sygnały z USB i na podstawie tych sygnałów przełączającego stany na wyjściach d1, d2, d3 do których podpięte są 3 przekaźniki załączające i wyłączające obwód sterowania kolumną (24V DC około 700mA). Pytanie brzmi...
Dzięki za info. Dlaczego we wzmacniaczach klasy D stosujesz przekaźniki do załączania kolumn?
Posiadam najprawdopodobniej niemiecką końcówkę mocy przypominającą w budowie holtona 400 tylko rozbudowana o układy zabezpieczeń przed DC na wyjściu, przekaźnik załączający kolumny itp. Problem polega na tym ze tą końcówkę i inne wysterowywuje z miksera z jednego wyjścia. Okazuje się że ta końcówka potrzebuje mocniejszego sygnału do pełnego jej wysterowania...
Może przekaźnik załącza kolumny zbyt szybko.
Ten uklad jest nieco niepoprawnie zaprojektowany i widac ze projektowal go amator nie majacy zbyt wielkiej wiedzy elektronicznej. Przy uzyciu pojedynczego tranzystora zamiast darlingtona pojawi sie problem z detekcja ujemnego napiecia stalego na ktore uklad moze nie reagowac. Wynika to z napiecia BE darlingtona i pojedynczego tranzystora. Mozna do pojedynzcego...
To co się dzieje z 210 może oznaczać zużycie się przekaźnika załączającego głośniki. To dość łatwa w naprawie usterka.
sprawdz koncówke, a naczym jest na tranzystorkach czy hybryda, i sprawdz przekaznik jak jest od załączania kolumn, czasami styki nawalają
przekaźnik załączający triaka układ załączający przekaźnik przekaźnik kolumny
opalarka regulacja temperatury rozruch transformatora ustawienie rozrządu deutz
Brak świecących kontrolek w kotle Nectra - przyczyny Opinie o lodówkach Logik - jakość i cena