A na ile duże ma być to napięcie? Od kilku V można połączyć antyrównolegle dwa LED-y w różnych kolorach, i szeregowo z nimi opornik (dobrany do zakresu napięć). Jeśli napięcie jest stałe - zaświeci jeden LED, jeśli przemienne - oba. Porządne LED-y mają jasność porównywalną z neonówką stosowaną we wskaźnikach napięcia - a swoją drogą, od około 100V można...
(at)PAWELA E.P.S.K. sprawdź w jaki sposób miernik robi z napięcie przemiennego stałe.
Moim zdaniem to będzie 8,5V~ 1,8A. Brzęczyk w multimetrze nie zadziała na uzwojeniu pierwotnym ponieważ ma ono za dużą rezystancję. Napięcie na wyjściu transformatora zawsze jest przemienne, stałe jest dopiero po mostku prostowniczym. Podłącz ten transformator do sieci i sprawdź napięcie po stronie wtórnej.
Przecież napisałem wcześniej. Ty w ogóle to czytasz? Poza tym piszesz tak chaotycznie, że nic nie można zrozumieć. Aha, rezystor nie ma plusa i minusa.
Heh, troche szeroki temat. O samych silnikach pradu przemiennego na studiach sa 2 lata nie mowiac o stalego. Moze konkretniej sprecyzuj pytanie.
4V ale - napięcie stałe? przemienne? (a jeśli stałe - to czy na pewno (+) w środku wtyczki?) Przede wszystkim - zrób wyraźną fotkę tabliczki tego urządzenia (dodatkowo możesz też podać jego pełną nazwę)
Jesteś Waść tego pewien ? Wszak na wyjściu tego ssr-a jest optotriak a triaki przy prądzie stałym się zatrzaskują. By tyrystor lub triak przestał przewodzić prąd roboczy musi spaść poniżej prądu podtrzymania. W praktyce do zera.
Styki robocze podłączam szeregowo do urządzenia. A urządzenie ma zasilanie prądem przemiennym, czy stałym (prądem o stałym kierunku)? Bo SSR zwykle nie rozłącza prądu stałego.
Witam. Mam malutki problem: Solenoid podłączono najpierw do źródła prądu stałego o napięciu U_1 = 10V , a następnie do źródła prądu przemiennego o częstotliwości f=50Hz i napięsiu skutecznym U_{SK} = 220V . W pierwszym przypadku przez solenoid płynął prąd stały o natężeniu I_1 = 15A , zaś w drugim prąd przemienny o natężeniu skutecznym I_{SK} = 25A...
Ked znaš počitac tak 10,5 +5,3 nikda nebede 25v.
Chcę sprawdzić wydajność prądową transformatora. Transformatory mogą dostarczyć wielokrotnie większego prądu niż katalogowy prąd maksymalny. Za to przy za dużym prądzie przegrzewają się i palą. Amperomierza prądu stałego mógł byś użyć wraz z mostkiem prostowniczym i przeliczyć. Bez prostownika pokaże zero.
Bardziej zależało mi na możliwości wykrycia tego czy działa układ IC23. Jeśli tak to miałem nadzieję że w tym miejscu co zaznaczyłem zmierzyłbym jakieś napięcie świadczące o działaniu układu. Układ scalony można sprawdzić statycznie, odłączyć transformator (bo dla DC jest zwarciem) i zmieniać stany na wejściu i sprawdzać wyjście miernikiem. Obecność...
3 to wartość maksymalna sinusoidy - określana tak jak na Twoim drugim rysunku. (Um/√2)² = 1/2*Um² Ten wzór to ciekawostka - nie ucz się go. Równie dobrze można policzyć z definicji - całka nie jest trudna.
Dla pewności sprawdź czy ten zasilacz na wyjściu daje napięcie stałe czy przemienne. Bo to jest istotne. Jeśli stałe, to mała przetwornica step down i po sprawie. Np.: https://allegro.pl/oferta/zasilacz-przet... Jeśli te 15V jest przemienne, to musisz dać mostek prostowniczy i kondensator filtrujący.
http://obrazki.elektroda.pl/8566427000_1... http://obrazki.elektroda.pl/8566427000_1...
A widzisz na jakiego rodzaju zasilanie jest? On jest na napięcie przemienne a nie stałe, tam nie ma biegunowości.
Jak z włączasz i wyłączasz światło to wtedy słyszysz przekaźnik? Światło włączasz na panelu dotykowym czy mechanicznie? Na żarówki jest podawane napięcie przemienne czy stałe? Nie ma ani jednnego ani drugiego?
silnik komutatorowy z magnesami stałymi (tak jak w zabawkowym autku) - na stałym prądzie się kręci, na przemiennym będzie stał (drgał). Zmiana kierunku obrotów jest możliwa po zmianie polaryzacji napięcia. silnik komutatorowy szeregowy (taki jak w wiertarce) - uzwojenia są połączone szeregowo więc silnik kręci się w określoną stronę. Na prądzie stałym...
Witam. Sposób podłączenia w załączniku. AC (lub falka) oznacza napięcie przemienne. Napięcie stałe jest na wyprowadzeniu + i po przekątnej. Kondensator ma oznaczone wyprowadzenie minus. Pzdr.
Najpierw musisz wyprostować prąd przemienny. Na zwykłej diodzie masz 0,7 V spadku. Na mostku będzie to spadek 1,4 V. Lepiej z diodami Schottky'ego, około 1 V. Ale to i tak około 25% strat. Dlatego najbardziej optymalny jest prostownik synchroniczny. Ale to jest elektronika i trzeba wiedzieć, co to i jak to działa.
Daj na wyjściu kondensator elektrolityczny 10µF/400V i będziesz miał napięcie stałe, teraz to masz na wyjściu pulsacje a nie napięcie zmienne.
Możesz zastosować niewielki rezystor jako bocznik i mierzyć na nim spadek napięcia AC. Reszta to już prawo Ohma
Na razie nie sposób wywnioskować z podanych informacji jednoznacznie, o jakiego typu silnik autorowi chodzi i czy ma on być zasilany prądem stałym czy przemiennym, więc wszelka dyskusja do chwili, gdy autor poda parametry tego silnika, to tylko przypuszczenia.
Napisz czy halogen będzie zasilany napięciem przemiennym czy stałym. Jeżeli bezpośrednio z transforamtora to triakiem jeśli stałym to lepiej mosfetem np. BUZ11 (lub innym). ( nie krzycz :) )
Moim zdaniem nawijanie drutu się nie opłaca. Zwiększy się trochę napięcie, ale niewiele. Nic do nie da. Lepiej dać akumulator.
Mam pytanie które od dawna mnie męczy, co się stanie jeśli zmierzymy prąd przemienny multimetrem ustawionym na pomiar prądu stałego i na odwrót? To zależy od konstrukcji multimetru. Multimetr ustawiony na prąd stały podłączony do prądu przemiennego pokaże prawdopodobnie 0V, ewentualnie składową stałą przebiegu gdy nie jest symetryczny. Miernik elektroniczny,...
Jakiego rodzaju jest to kondensator Ten tutaj, typ MKP: foliowy polipropylenowy. Jak rozpoznać rodzaje Poczytać literaturę, karty katalogowe producentów - a potem, to już wiedza praktyczna,
900M to stara konstrukcja, znalazłem info że były na rynku już w latach '80, każdy zasilacz w tamtych latach opierał się na transformatorze, zasilacze impulsowe były droższe i dużo bardziej skomplikowane, nie stosowano ich kiedy nie były niezbędne. Jak projektowano stację lutowniczą, transformator musiał być, prostownik, filtr oraz stabilizator były...
A co kiedy zastąpi się napięcie przemienne stałym ? z wiadomych przyczyn ? większość problemów zniknie.
Jakie napięcie: przemienne czy stałe? Przepraszam nie doczytałem.
Neonówkę w zasadzie trzeba zasilać napięciem przemiennym a nie stałym a są takie, że tylko napięciem stałym - wyświetlacze NIXIE są z zasady działania neonówkami.
1. W przypadku tego kondensatora jest napisane 250VAC To napięcie przemienne. 250V (bez AC) to napięcie stałe. Taki kondensator wytrzymuje 20% napięca zmiennego nałożonego na npięcie stałe. (Uo +/- 10%) Do napięcia przemiennego (+/-) się nie nadaje.
Odkopuję temat... to w końcu obojętnie czy halogen 12V zasilimy prądem stałym czy zmiennym? i tak będzie świecić?
Ale to jesteś pewny? to ważna uwaga dla... Zasilacze przetwarzające napięcie przemienne na stałe mają duże kondensatory na wejściu, ładowanie tych kondensatorów powoduje chwilowe przeciążenie elementów, jeśli będzie się regularnie powtarzać, może doprowadzić do uszkodzenia. Zasilacze mające termistor NTC ograniczający prąd łączeniowy mają dużą szansę...
Niech kolega poda model kitu bo nie wyobrażam sobie 100W z 12V. Pomijając niedomówienia, jak widać wzmacniacz wymaga zasilania symetrycznego więc i tak nic z tego nie będzie, a już na pewno nie z zasilacza komputerowego.
Jakie zjawiska? hmm na chłopski rozum :) to zrobimy z niego grzałkę :) Transformator może indukować tylko napięcia zmienne i przemienne, nigdy stałe. Regułka transformatora: " ... Jedno z uzwojeń (zwane pierwotnym) podłączone jest do źródła prądu przemiennego, powoduje to przepływ w nim prądu przemiennego. Przemienny prąd wywołuje powstanie zmiennego...
1) Jakiś wskaźnik. Ustrój elektromagnetyczny, praca tylko w pionie. Reaguje na napięcia przemienne i stałe ale raczej ten jest na przemienne. Skala jakaś nietypowa, nie wiem co mógł wskazywać, ale patrząc na kolory strzelam że temperaturę. 2)Autotransformator. Taki transformator z regulowanym wyjściem, podłączasz 220V prądu przemiennego i pokrętłem...
Witam. Rozumiem że masz na myśli tak zwany "ES", czyli typowy instalacyjny wyłącznik nadprądowy. Jeśli tak, to: To że będzie pracował w instalacji 12V, to kompletnie nie przeszkadza. Jest on włączany szeregowo z zabezpieczanym obwodem, i nie widzi napięcia, na jakim pracuje instalacja. Reaguje tylko na prąd przepływający przez niego. I bez względu w...
mylę się. Tak, albo diodę nazywasz żarówką, albo nie wiesz, że żarówka wolframowa nie ma polaryzacji. Ale wniosek ogólny - tak, mylisz się :D
Jest napisane jak byk: Jak wspomniano wyżej, prąd przemienny daje się bardzo łatwo transformować na inne poziomy natężenia prądu lub napięcia Zamiana prądu przemiennego na stały jest bardzo prosta, w drugą stronę sprawa się komplikuje. Chodzi głównie o to, że prąd przemienny jest łatwo przesyłać z elektrowni do odbiorcy, bo można go transformować, natomiast...
zmienne. pod warunkiem ze wiesz jekie to przemienne
Źle rozumowałeś sądząc że trafo robi z przemiennego stały prąd.Trafo działa na zasadzie takiej że zmienne pole magnetyczne indukuje siłę elektromotoryczną w przewodniku przecinającym linie pola.To tak jak na fizyce się tłumaczy.Stałe pole magnetyczne nie indukuje nic w przewodniku.Dlatego trafo musi dostać przemienny prąd i przemienny odda.Mostek prostuje...
Ma być przemienne czy stałe?
Na katodzie diody jest 3V a na anodzie zawsze będzie mniej. Napięcie przemienne można wyprostować, napięcia zmiennego o stałej polaryzacji nie można.
Wytrzyma nawet około 240V AC :). Brzęczenie to kwestia braku zwoju zwartego :) Przejrzyjcie dane nawojowe Relpolu. Pozdr I tu może być przykra niespodzianka. Jeśli elektromagnes pochodzi z kserokopiarki, to ma wbudowaną diodę zwrotną. Dodatkową sprawą jest klasa izolacji doprowadzeń. Pzdr.
Która część nie działa? Napięcie stałe, przemienne?
24V stałe (pulsujące) czy przemienne ?
Podane napięcia dotyczą napięcia lampek. Tak przypuszczam. Ten z opisem 220 po podłączeniu 220 na lampkę nic się mu nie stanie a do świecenia lampki można stosować zarówno przemienne jak i stałe napięcie, tak przypuszczam, ale gdy dasz 220 na ten z opisem 36V na lampkę to lampka się spali... Tak przypuszczam.
Niech mnie ktoś poprawi, jeśli się mylę, ale: 1. Co do rodzaju "obwodów" to raczej są one rozróżniane pod względem charakteru występujących w nim źródeł (prądowych lub napięciowych), bo to źródła, czyli elementy aktywne determinują rodzaj i charakter występujących w danym obwodzie sygnałów oraz ich przebiegi czasowe. Natomiast elementy pasywne (np....
Wiadomo, to nie jest prąd stały, ale w czym problem, żeby mówić, że z lewej strony mamy fazę, to jest plus, a neutralny to minus niebieski. Nie przyjmuje się tak, dlatego że dla urządzeń prądu przemiennego biegunowość przyłożonego napięcia jest bez znaczenia jaka jest biegunowość napięcia zasilania. Wszystkie urządzenia elektroniczne zasilane 230 VAC...
A jakie parametry mają cewki tych styczników? To są na napięcie przemienne czy stałe? Na napięcie przemienne pewnie mają sporą moc bierną, więc większy iloczyn prądu i napięcia przy przełączaniu. Do samego generowania sygnałów może być ten CD4022 - jest kwestia, na ile trzeba je wzmocnić, bo sam CD4022 nie włączy nawet małego przekaźnika.
Żarówki są zasilane napięciem przemiennym (AC) a nie stałym (DC). Typowe w sprzęcie japońskim z tamtych lat poza paroma wyjątkami.
No bo czym różni się prąd przemienny od stałego. A czym różni się napięcie przemienne od stałego?
Witam W temacie faktycznie jest ciekawy ukad ptostowniczy i powinien działać poprawnie.Najprostszum i najczęściej stosowanym sposobem regulacji prądu spawana jest regulacja rdzeniem magnetycznym, i dodatkowe układu są zbędne. Jeśli chodzi o możliwość korzystania z prądu przemiennego to wystarczy bezpośredtio z uzwojenia wtórnego wyprowadzić przewody...
oprócz kształtu wypadałoby wiedzieć jaka częstotliwość jest wymagana - stała czy regulowana ?
Skoro autor podłączał LED-y przez mostek prostowniczy to nie ma znaczenia czy z zasilacza ma napięcie przemienne, zmienne czy stałe. Problemem będzie z pewnością zbyt małe obciążenie przetwornicy. Jeśli w okapie były 2 lub więcej żarówek wówczas można zrobić test: zostawić jedną tradycyjną i jedną LED. Jeśli obie będą świecić to znaczy, że moja teoria...
Przy takim wyświetlaczu można się obyć bez dokumentacji, wystarczy posprawdzać jak połączone są segmenty, oraz ile ma elektrod wspólnych, jedyna trudność polega na tym że trzeba użyć prądu przemiennego pozbawionego składowej stałej. Pomóc może też spojrzenie na wyświetlacz pod kątem pod światło tak żeby zobaczyć elektrody i połączenia pomiędzy nimi.
AC, napięcie przemienne. Ty potrzebujesz na napięcie stałe czyli DC
Cóż, właściwie nic nie stoi na przeszkodzie, abyś spróbował. Ale dlaczego wszyscy robią to inaczej? No to małymi kroczkami do przodu: 1 (będą następne) Transformator, który posiadasz jest przystosowany do prądu przemiennego (bez składowej stałej) jak chcesz to uzyskać? Albert
Po 1) kup miernik porób pomiary i będziemy wiedzieć jakie napięcie jest czy stałe czy przemienne. I to jest podstawa do zakupu dzwonka.
Ty też przeczytaj uważnie :D Jemu chodziło o to że bateria w mierniku może być słaba, i wtedy miernik będzie pokazywał nieprawidłowe wyniki pomiarów.
wg. PN EN 60204 1 2010 ... Jeśli jest stosowane kodowanie barwami, to zaleca się, aby przewody były kodowane barwami w następujący sposób: Czarna: obwody mocy prądu przemiennego i prądu stałego Czerwona: obwody sterowania prądu przemiennego; Niebieska: obwody sterowania prądu stałego: Pomarańczowa: obwody wyodrębnione zgodnie z 5.3.5 ...
Jeśli chodzi o większy prąd zasilacza, to można. Prąd ustali sobie urządzenie. Należy się upewnić czy zasilacze dają jednakowy rodzaj napięcia na wyjściu (stałe, przemienne) i czy polaryzacja wtyczki jest taka sama. Część zasilaczy to były transformatory w obudowach wtyczkowych. Czasem były wyposażone w prostowniki z kondensatorem filtrującym. Takie...
Witam Ściślej jest to woltomierz magnetoelektryczny z wewnętrznym prostownikiem, stąd liniowa podziałka skali. Będzie działać zarówno przy pomiarze napięcia stałego, jak i przemiennego, jednak wskazania mogą się różnić.
Czy każdy odbiornik prądu lub element układu bedzie stosował tą sama zasadę jak zacytowałes? To dość złożony temat i zaczyna się od rozróżnienia, czy chodzi o napięcie stałe, czy przemienne.
Witam panów i panie, chciałbym abyście się wypowiedzieli na temat: "Porównanie warunków pracy izolacji przy napięciu przemiennym i stałym". Bardzo proszę, aby wypowiedzieli się tylko Ci co coś wiedzą na ten temat, a nie Ci co się im wydaję, że wiedzą, chodzi mi o konkretne informacje poparte twardymi dowodami. Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam...
Jakie to są silniki ? Prądu stałego czy przemiennego ? Jak stałego to tyrystor odpada, raczej tranzystory MOSFET (np. BUZ11) (dla większej wydajności prądowej łączone równolegle) http://www.elportal.pl/pdf/k01/54_07.pdf Zmianę kierunku dla prądu stałego uzyskasz przez np. sterowanie mostkowe co daje jeszcze możliwość hamowania elektrycznego).
Nie powinno się bezpośrednio łączyć żył równolegle. W razie awarii złącza jedna żyła przejmie obciążenie przewidziane dla dwóch lub więcej. Stosuje się takie rozwiązania ale każda żyła powinna mieć swoje zabezpieczenie. Dodano po 2 Przedłużacze są na napięcie przemienne, a nie stałe, do tego robione aby taniej i dlatego importerzy podają parametry z...
Jest to stary zasilacz DIY - tzn. ktoś go sam zrobił na swoje potrzeby. Wygląda na to, że wyprowadzonych jest kilka stałych/przemiennych napięć i jakieś jedno napięcie regulowane i może stabilizowane. Nikt Ci nie powie do czego są te przełączniki, chyba że autor konstrukcji. Wstaw zdjęcie wnętrza, lub narysuj schemat z "natury".
Chodzi o napięcie stałe czy przemienne (i w jakim zakresie częstotliwości) ? Jaka ma być rezystancja (impedancja wejściowa), jakie napięcie zasilania, czy wzmacniacz może odwracać fazę sygnału (dla zmiennego) czy nie, jakie będzie obciążenie wyjścia ?
Bezpieczniki topikowe można stosować w obwodach prądu stałego i przemiennego. Producent podaje nominalne parametry wkładki dla prądu stałego dlatego, iż w tym wypadku wkładka podczas zadziałania ma bardziej rygorystyczne warunki do rozłączenia obwodu niż adekwatnie dla prądu przemiennego. w internecie nie znalazłem żadnego wyjaśnienia Chyba coś slabo...
Ja mam stary miernik UMZ-3 i powiem wam, ze ma jedną cechę po prostu genialną. Nie ma tam wyboru stałe / przemienne. Są za to 2 diody i gdy mierzymy sobie np napięcie i jeśli jest przemienne to swiecą obie, jeśli stałe to zależnie od polaryzacji jedna oznaczona + lub druga -.
Otórz ludzkość wynalazła taki twór co zwie się kondensatorem Wprowadzony w obwód filtruje składową stałą przepuszczając tylko sygnały przemienne
Ten zasilacz posiada 24V ale AC czyli napięcie przemienne , ty potrzebujesz stałe DC. Wiec w takiej formie raczej ci sie nie przyda. Mógłbyś ewentualnie dołożyć do niego stabilizator i prostowania. Jak nie masz do tego zacięcia poszukaj czegoś gotowego. M
Dzięki za odpowiedź. A coś montowanego na szynę? Np. taki? Jak najbardziej się nadaje, tym bardziej, że jest to przekaźnik uniwersalny zarówno na napięcie przemienne jak i stałe. Jeżeli w centralce na wyjściu do żarówki 24V nie ma zaznaczonych biegunów, to przekaźnik podłączasz równolegle do żarówki. Natomiast jak jest zaznaczone +/- , to musisz zachować...
AC - prąd przemienny DC - prąd stały AC wejście, czyli zasilanie. DC wyjście, prąd stały.
Miernik trzeba ustawić na pomiar napięcia przemiennego a nie stałego.
Problemem nie jest wytrzymałość diody tylko spadek napięcia na niej. Obawiam się że po wyprostowaniu zostanie jakieś 1,6V. Strata mocy na prostowniku to około 50%. Trzeba by szukać diod o niskim napięciu przewodzenia - a i takie diody mogą dać w sumie za duży spadek napięcia.
Elżbieta Goźlińska - "Maszyny elektryczne" http://bezel.com.pl/index.php?option=com...
aby w liniach przesyłowych zastąpić prąd przemienny prądem stałym Po co ? Przecież to wbrew ekonomii.
Chciałbym podłączyć w piwnicy zasilacz 12V Jeżeli jest to zasilacz impulsowy to będzie działał niezależnie czy w sieci będzie prąd stały, czy przemienny. Zasilacz transformatorowy w przypadku prądu stałego działać nie będzie.
Nie obsłuży. Tyrystory i triaki nadają się do prądu przemiennego. Do prądu stałego potrzeba regulatora PWM i tranzystora MOSFET .
chce nią sterować napięciem 12 v Te 12V to 12VAC czy 12VDC (prąd przemienny czy stały)?
W tak małych silnikach różnice strat między zasilaniem prądem stałym a przemiennym są tak małe źe nie ma sensu zwiększać ceny, wielkości i masy sprzętów przez dodawanie układów prostowniczych.
Pewnie się i kręci, tylko nie widzisz tej zatrważającej prędkości obrotów. A swoją drogą to jest silnik na napięcie przemienne 12 V (AC), a nie stałe, i taki musi być zasilacz - na tym, co masz, nie ruszy.
dlaczego w ten sposób to się liczy? Bo to jest prąd przemienny. Przy prądzie stałym wystarczy znać R i wszystko jest jasne. Przy prądzie przemiennym już nie jest tak chop-siup i oprócz rezystancji dochodzi też reaktancja.
Jak już ma te 15V , to po co jeszcze stabilizator? tda chyba ma większe napięcie maksymalne?:> ważne, zeby prąd zasilający nie był przemienny, tylko stały
Nie wystarcza mi coś w stylu: Tak jest, tak musi być. Oczywiście, że tak jest - napięcie w sieci ma częstotliwość 50 Hz, a to przebieg sinusoidalny przemienny. Napięcie zmienia się w ciągu sekundy 50 razy od -230 V do +230 V. Miernik pokazuje wartość skuteczną napięcia, czyli Umax/√2 = 234 V w Twoim przypadku. Podstawy elektrotechniki i wszystko robi...
Migają gdyż napięcie wychodzące z transformatora jest przemienne, a ledy są na napięcie stałe, widać więc tętnienie napięcia sieciowego.
Wg mnie to : Czerwony - PLUS na akumulator Czarny - masa Żółty + Różowy - napięcie przemienne Jak sprawdzić ? Na przewodach z cewek zawsze masz napięcie przemienne , prostowane z regulatora wychodzi stałe , dodatkowy przewód w innych przypadkach to wzbudzenie.
Dlaczego przyjmując jako dwójnik będzie płynął ten sam prąd przy AC i DC? Proszę o uzasadnienie wzorami i schematami. Jako dwójnik rezystancyjny, dla niego to obojętne czy zasila się go prądem stałym czy przemiennym.
filtracja napiecia polega na wyprostownianiu napiecia przemiennego na stale i usuniecie tetnien za pomoca kondensatorow filtrujacych... :) wiec niepotrzebne sa te parametry ;)
PYTANIE: Czy przewód N2 ma zawsze ten sam potencjał co N1 (czy to jest tylko przelot tego samego kabla)? Chodzi o to, czy do zasilania pompy mogę użyć przewodów: L2 i N1, czyli przewodu neutralnego z kabla zasilającego falownik? Nie możesz, to prąd przemienny. N1 i N2 to nie jest to samo. W skrócie to działa tak prąd przemienny jest zamieniany na stały...
Sprawdź napięcie na wyprowadzeniu 10 STK . Bez sygnału napięcie powinno być 0V. Przy czym należy wymierzyć jak przemienne tak i stałe napięcie. Być może jest wzbud koncowki . Wzbud może być przy obrażeniu kondensatora 0,1uF czy rezystora 4,7Ohm,podłaczonych do nóżki 10. Porównaj napięcie na nóżkach 10 i 13 , 5 i 15.
Zasilanie tej pompki to 24V 2A - przemienny. DC jest stały :)
Temat : Pomiar prądu przemiennego a stałego. W momencie mierzenia było na Napięcie stałe do 200V Autor mierzył – prąd stały ,czy przemienny ? Napięcie stałe, czy napięcie zmienne ? W momencie pomiaru nie wiedziałem jakie jest tam napięcie stałe czy przemienne więc założyłem, że jest stale i tak dokonałem pomiaru w innym wypadku ustawił bym na...
Tak, przemienne jest ale stałe również i to aż 34v na mostku D907.
Wystaw jeszcze raz, ale tym razem z podpiętym na kilka sekund (!) napięciem żarzenia. Napięcie żarzenia to 3 V (obojętnie czy stałe, czy przemienne) i ciągnie prawie 3 A. Nie wiem, czy grzałka była dostosowana do pracy ciągłej, czy też była zasilana tylko podczas emisji.
Silnik mam taki sam jak na tym filmie; [youtube]https://www.youtube.com/watch?v... Silnik podaje napięcie z plusem i minusem, kiedy ustawimy miernik na prąd stały. Ale w jaki sposób diody mają wyregulować napięcie do 180V prądu przemiennego na stałe 12V prądu stałego?
Pomoże zmiana na coś innego np Legrand ??? Wykonanie (typ wyłącznika): A (prądy różnicowe sinusoidalne przemienne oraz pulsujące stałe) Prąd znamionowy In: 40 A Prąd znamionowy różnicowy IΔn: 30 mA Wytrzymałość zwarciowa Inc: 10 kA Prąd udarowy Iimp: 250 A (impuls 8/20 μs) https://allegro.pl/oferta/legrand-tx3-wy...
napięcie stałe przemienne sterowanie przemienne brymen przemienne
mikrotik firewall filter akumulator kwasowy akumulator zasadowy dobre przewód pomiarowy
suszarka elektrolux philips az1830
Jak włączyć pogłos mikrofonowy: sprzęt i oprogramowanie Jak ustawić język polski w telewizorze Sharp Roku TV?