Powietrze już dawno uszło i membrana przykleiła się na całej powierzchni zbiornika. Jeżeli jest możliwość rozkręcenia od od drugiej strony możesz próbować ją delikatnie odkleić, może się przy tym porwać na kawałki... Powietrze próbujesz oczywiście dobijać na zdemontowanym naczyniu, ewentualnie przy otworzonym wypływie wody.
miałem hydrofor z 73 roku ze zbiornikiem 200 litrowym który działał bez problemowo do 2014 Ale to chyba nie był zbiornik przeponowy, tam ciśnienie powietrza "działało bezpośrednio na wodę".
Witam, z moich osobistych doświadczeń 1 cal wystarcza mi przy pompie o wydajności max 95l/min. Większa średnica jest raczej zbędna. Proszę pamiętać, że na częstotliwość załączania się pompy znaczący wpływ oprócz wielkości zbiornika ma ciśnienie powietrza w zbiorniku. Przykład: Jeśli pompa jest załączana przy ciśnieniu 1,5 Bara to najlepiej jeśli przed...
W takim kotle jest naczynie przeponowe, trzeba by spuścić wodę z kaloryferów i zmierzyć ciśnienie powietrza w tym naczyniu przeponowym (zaworek jak w kole samochodowym). Powinno być pi razy drzwi ok 1 - 1,5 bara. Jeśli za niskie (a na to wskazuje) dopompować, uzupełni wodę w obiegu grzewczym i powinno być ok.
Najprawdopodobniej zbyt niskie ciśnienie w naczyniu przeponowym. Trzeba zakręcić zawory odcinające kocioł od reszty instalacji, spuścić ciśnienie z kotła, a następnie dopompować powietrza do naczynia przeponowego. Dobij tak do około 1 bar. Sprawdź przy okazji czy zaworek w naczyniu nie przepuszcza powietrza, jeśli tak to trzeba go wymienić.
Trzeba sprawdzić naczynie przeponowe. Prawdopodobnie będzie do wymiany, ewentualnie trzeba dopompować powietrza.
nie, bo musisz ustalić w czym tkwi problem. Prawdopodobnie masz problem z naczyniem przeponowym, więc musisz upewnić się, że naczynie przeponowe jest sprawne i ma odpowiednie ciśnienie powietrza. Ciśnienie w naczyniu przeponowym sprawdza się po spuszczeniu wody z kotła i na otwartym zaworze spustowym. Po sprawdzeniu ciśnienia powietrza i ewentualnym...
jeśli pojawiają się problemy ze skokami ciśnienia i wywalającym zaworem bezpieczeństwa to w pierwszej kolejności sprawdziłbym ciśnienie powietrza w naczyniu przeponowym, a dopiero potem szukałbym przyczyny gdzie indziej. Na forum były już wątki o naczyniu przeponowym, więc można skorzystać z archiwum.
Spuściłem wodę z CO z kotła i podłączyłem kompresor pod odpowietrznik, żeby nabić ciśnienie na membranie do 2,5 bara Skad wziąłeś aż 2,5 bar? Poza tym jak nabijasz powietrza to zbiornik przeponowy musi być odcięty od instalacji i otwarty od strony wody.
a ten zawór odpowietrzający przed naczyniem przeponowym jest wymagany Naczynie przeponowe nie odprowadzi powietrza, więc jest potrzebny. zawór bezpieczeństwa ciepłej wody jest konieczny gdy mam sterownik z czujnikiem temp. oraz dodatkowo termostat wyłączający? Na pewno nie zawadzi, a może się przydać, gdyby np. skleił się stycznik włączający grzałki.
Zostaw ten odpowietrznik przy grzejniku otwarty przez cały czas regulacji ciśnienia powietrza w naczyniu przeponowym. Teraz jest w nim woda i uzupełniając powietrze do wymaganego ciśnienia musi tą wodę wypchnąć. Dopiero jak uzupelnisz ciśnienie powietrza to zakręć odpowietrznik przy grzejniku i dolej wody do odpowiedniego ciśnienia.
Wydaje mi się że nie ma powietrza w naczyniu zbiorczym przeponowym,lub jest ono odcięte od instalacji lub nie jest zainstalowane.
Powodem braku ciśnienia może być uszkodzone naczynie przeponowe. Wypadałoby sprawdzić czy jest właściwe ciśnienie powietrza.
dokladnie tak jak napisal kolega powyzej sprawdz w naczyniu przeponowym cisnienie i ewentualnie dopompuj powietrza do ok 0,8 do 1,2 bara (w zaleznisci od wielkosci instalacji w domu)
A nie masz zaworu odcinającego na zbiornik wyrównawczy, by zrobić próbę , bez wypuszczania powietrza?
Jeżeli nie masz ciśnienia powietrza w naczyniu przeponowym, to dobijanie wody Ci nic nie da. Co do wartości ciśnienia, to możesz napompować 0,8 do 1,0 (tak jak pisałem wcześniej, nie wiem ile wynosi ono w Junkersach). Powodzenia.
Nie masz powietrza w naczyniu przeponowym w kotle. Wystarczy dobić powietrza a w gorszym przypadku wymienić naczynie jeśli membrana dziurawa - to droższa znacznie opcja, lub tańsza to dołożenie naczynia poza kotłem. Najpierw trzeba sprawdzić co jest z tym w kotle.
Dostęp do wentyla od góry, na plecach kotła. Przy spuszczonej wodzie ,po otworzeniu układu C.O.,- na przykład grzejnika, zawór bezpieczeństwa,- w naczyniu przeponowym powinno być ciśnienie powietrza ok. 0,7-0,8 bara.Dymasz pompką. Następnie dopuszcza się wody do układu C.O.- ok. 1,2-1,3 bara. To jest dosyć istotny parametr potrzebny do prawidłowej pracy...
Na pewno nie ma powietrza w naczyniu przeponowym. Regulację ciśnienia dokonuje się na spuszczonej wodzie z kotła oraz przy otwartym zaworze spustowym. Ciśnienie wstępne powietrza powinno wynosić o 0.2bara większe od ciśnienia statycznego instalacji np jeśli ciśnienie statyczne wynosi 0.8bara to ciśnienie wstępne ma być 1bar. A ciśnienie wody instalacji...
Sprawdź naczynie przeponowe. Tzn ciśnienie powietrza w jego poduszce. Od tego trzeba zawsze zacząć napełnianie.
Zauważyłem że poziom wody się zwiększa i wychodzi ponad normę ciśnienie, nawet 3.6 bara, po czym prawdopodobnie zawór upuszcza wodę i się nie zamyka, rano było 0.0 bara. no to już podałeś jakiś konkret i zacząłeś coś robić w temacie, bo tego mi brakowało. Czyli wszystko wskazuje, że nie masz problemu z wyciekiem z instalacji c.o. ale problem z rosnącym...
Witam. Właśnie naprawiłem problem z rosnącym ciśnieniem w kotle dwufunkcyjnym Thematek. Przyczyną był 12 cm. przewód łączący pompę wody z naczyniem przeponowym. Wcześniejsze pompowanie powietrza do naczynia nie pomagało, odpowietrzanie nie pomagało, upuszczanie wody też. Przewód był zatkany. Po wyczyszczeniu dopompowałem powietrza do naczynia do 0,6...
Po dolaniu wody do układu (głupi dolałem 2,7 bara ale jak zaczął grzać zwiększyło sie ponad 3 bary) zdecydowanie za dużo. Na zimnej instalacji ciśnienie na kotle w zakresie 1,2-1,5 bar uznaję za OK. U siebie w naczyniu przeponowym ciśnienie powietrza mam ok. 1,0 bar, a ciśnienie wody 1,4 bar. Po nagrzaniu instalacji ciśnienie skacze maksymalnie o 0,2/0,3...
witam sprawdź ciśnienie na manometrze na kotle, możliwe że jest za duże - (powinno być 1,2 -1,5 atm na zimnym, chyba że inaczej pisze w instrukcji obsługi ), zawory bezpieczeństwa otwierają się gdy ciśnienie jest powyżej 3 atm. W którym momencie zaczyna kapać - może być tak że na zimnym masz 1,2 atm, ale że w przypadku uszkodzonego naczynia przeponowego...
Prawdopodobnie w naczyniu przeponowym będzie dziurawa membrana i powietrze przechodzi do układu wodnego zapowietrzając go. Taki efekt pojawia się właśnie po uzupełnieniu ciśnienia w uszkodzonym naczyniu. Tutaj nie koniecznie może być uszkodzona membrana, wcześniej to trzeba sprawdzić. A tak, naciskamy teraz zaworek samochodowy tego zbiornika, i jeśli...
Jeśli ciśnienie wody rośnie gdy instalacja jest nagrzana i maleje po wychłodzeniu to ewidentnie wskazuje na problemy z naczyniem przeponowym. Może dobiłeś zbyt dużo powietrza do naczynia przeponowego. Jakie ciśnienie ustawiłeś? Czy podczas uzupełniania powietrza umożliwiłeś odpływ nadmiaru wody z naczynia?
Witam wszystkich - jak dopuścić wodę do junkersa żeby zwiększyć wartość ciśnienia (obecnie 0,2 bara) Pozdrawiam ! Jarek Przy spuszczonej wodzie (po otworzeniu układu C.O., na przykład grzejnika) w naczyniu przeponowym powinno być ciśnienie powietrza ok. 0,7-0,8 bara. Następnie dopuszcza się wody do ok. 1,2-1,3 bara. To jest dosyć istotny parametr potrzebny...
Naczynie przeponowe uszkodzone- na przeponie od strony powietrza jest woda(zwykle uszkodzona membrana). Za małe naczynie przeponowe do pojemności instalacji. Dobijanie powietrza do naczynia przeponowego jak w instalacji jest ciśnienie. Bez ciśnienia na piecu 1,5 atm naczynia. Powodzenia w usunięciu usterki.
do jakiej wartości przy tym modelu dobić obecnie jest w granicach 2.2 bar Jak dla mnie masz zbyt duże. Ciśnienie początkowe powietrza w naczyniu przeponowym zależy od ciśnienia statycznego instalacji. Jeśli kocioł masz na parterze to za każdy 1m wysokości instalacji do najwyższego jej punktu liczy się 0,1 bar i dolicza się rezerwę 0,2/0,3 bar. Standardowo...
Witam kolegę. Wydaje mi się że to wina przepony. Spróbuj napełnić wodą pod ciśnieniem czy nie wypłynie przez zaworek powietrza.
Wzrost ciśnienia przy podgrzewaniu i spadek przy ochładzaniu wskazują typowo na brak powietrza lub nieodpowiednie ciśnienie w naczyniu przeponowym. Jest wiele wątków co i jak zrobić by to sprawdzić i jak ustawić .
Brak powietrza w naczyniu przeponowym. Przyczyny są dwie: 1. uszkodzenie poprzez pęknięcie membrany. 2. poprzez nieszczelność wentyla do napełniania powietrz zwyczajnie uszło.
Takie skoki ciśnienia mogą świadczyć o braku powietrza w naczyniu przeponowym lub o zbyt małym naczyniu dla tej instalacji lub też o jego uszkodzeniu. Aby to sprawdzić i dopompować trzeba dysponować w pompką (ręczną, nożną lub elektryczną) do pompowania kół samochodowych/rowerowych) lub kompresorem z pistoletem do pompowania kół oraz manometrem do mierzenia...
Uzupelnij cisnienie powietrza w zbiorniku przeponowym.
Witam. Do sprawdzenia naczynie przeponowe. Prawdopodobnie nie ma w nim powietrza stąd takie zachowanie kotła. Pozdrawiam.
proponijje sprawdzić i ustawić cisńienie powietrza w przeponowym, następnie dobrze odpowietrzyc układ i niech pochodzi kilka dni i sie odpowietrzy, a jeśli dalej będzie spadać to wyciek na intalacji. Pytanie - czy odpływ z zaworu bezpieczeństwa jest kontrolowany czy leci w kanał?
Wygląda na mało powietrza w zbiorniku przeponowym, masz taki zbiornik w instalacji? Może masz też jakiś manometr przy zbiorniku, żeby zaobserwować zmianę ciśnienia podczas pracy.
czy przestrzeń za membraną dobija się powietrzem aby wytworzyć taką poduszkę Która to przestrzeń jest dla ciebie za membraną? W każdym bądź razie powietrza nigdy nie będzie za dużo w którymkolwiek miejscu zbiornika.
Należy sprawdzić ustawienie ciśnienia wyłączania pompy na sterowniku, sterownik PM 2 posiada zakres regulacji ciśnienia od 1,5 do 5 bar. Od pompy do sterownika nie powinno być żadnych "odbiorników" wody, sprawdzić ciśnienie powietrza w zbiorniku przeponowym i moim zdaniem to sterownik może być umieszczony za daleko od tego zbiornika. Normalnie sterownik...
Woda kapie z kotła ale to ciśnienie w obiegu pierwotnym a nie w obiegu CWU. Masz pewnie puste naczynie przeponowe (bez powietrza lub uszkodzone). 2 inne opcje to niedokręcone dolewanie wody do kotła lub walnięty wymiennik wtórny CWU. Sprawdź najpierw naczynie przeponowe. https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic9...
1-Odpowietrznik powinien być w najwyższym punkcie instalacji- jeśli go nie ma to instalacja jest źle wykonana. 2- W najniższym punkcie instalacji powinien być zawór umożliwiający opróżnienie i napełnienie instalacji. 3-Płyn powinien być wymieniany max. co 5 lat. 4- Opróżnić instalację z starego płynu. 5 - Przepłukać wodą np. z wodociągu 6. Napełnić...
Witam. Chciałbym odswiezyc temat cisnienia. W moim piecu spada cisnienie po czym dolewam wody i znowu spada. Dopompowalem powietrza do naczynia przeponowego, pozniej zmieniłem wentyl i nadal dzieje sie tak samo. Po kilku uzupelnieniach wody cisnienie skacze tzn. jak piec zimny to spada do zera a jak sie nagrzeje to ponad 2,5 bara. Czy to oznacza ze...
Ciśnienie powietrza w naczyniu przeponowym za małe lub brak.
Po wychłodzeniu mieszkania ciśnienie w obiegu CO spada poniżej 1bar (co w sumie jest logiczne i związane ze zmianami objętości wody), no ale piec wywala błąd przez co cały weekend nie grzeje. Nie jest to takie logiczne ponieważ powinno naczynie przeponowe skompensować rozszerzalność cieplną wody. Ps. na początku myślałem że zawór bezpieczeństwa jest...
Jak pisze serwisant73 oraz mirrzo, mozliwe sa tylko dwie przyczyny cieknacy zawor bezpieczenstwa, lub naczynie przeponowe nie ma cisnienia powietrza, albo jest uszkodzone. Dodano po 1 Przy napuszczaniu wody z sieci napuszczasz jednoczesnie sporo powietrza ktore jest w stacjach przepompowni tloczone sprezarkami do instalacji wodnej aby utrzymac jej swiezosc....
Jakie jest cisnienie w instalacji ? Sprawdzic cisnienie powietrza w naczyniu przeponowym
Naczynie przeponowe się przetarło i nie ma w nim powietrza? Masz naczynie przeponowe?
Wystarczyło poszukać w istniejących tematach. Problemem jest brak powietrza w naczyniu przeponowym.
Wszystko wskazuje na naczynie przeponowe, sprawdż ciśnienie powietrza przy ciśnieniu w instalacji 0 bar.
Uzupełnij ciśnienie wody do 1,5 bar na wychłodzonym i wyłączonym kotle. Pozamykaj wszystkie zawory pod kotłem. Nie uruchamiaj kotła!!! Po około dwóch godzinach sprawdź ciśnienie na kotle. Jeżeli się nie zmieniło odkręć zawory pod kotłem i ponownie sprawdź ciśnienie na kotle. Jeżeli: ciśnienie na kotle spadło mimo zakręconych zaworów to nieszczelność...
Zaworu zwrotnego nie mam, sąsiad nie podbiera bo to dom jednorodzinny Dodano po 2 Tak, licznik również kręci się do tyłu i wtedy zużycie cofa. Ale to samoistne kręcenie się do przodu i do tyłu jest gdzieś w proporcji 1:10, tzn. dziesięć jednostek zużycie, 1 jednostka do tylu (korekta zużycia na minus). Jak pisałem ja (i koledzy również) – w odwrotnym...
Czy serwisant sprawdzał naczynie przeponowe ? Prawdopodobnie w naczyniu nie ma powietrza lub jest go za mało.
Ciśnienie powietrza w naczyniu przeponowym. https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic9...
Według mnie, brak powietrza w zbiorniku przeponowym, cały został wypełniony wodą (która ma bardzo małą ściśliwość) i w momencie włączenia pompy woda nie ma się gdzie podziać - więc ciśnienie rośnie szybciutko. Reszta wygląda jak zjawisko uderzenia hydraulicznego w połączeniu z minimalnie elastyczną membraną i zaworami zwrotnymi po drodze. Żeby sprawdzić...
Dobrze rozumiem, że to naczynie robi za bufor/amortyzator chroniący przed uderzeniem ciśnienia np. gdy rusza pompa? Nie do końca dobrze to rozumiesz. Naczynie przeponowe robi za "bufor/amortyzator", ale w celu kompensacji rozszerzalności termicznej wody. Jak woda w układzie C.O. się rozgrzewa, to przyrasta jej objętość w efekcie rozszerzalności termicznej,...
A może dzięki tej przestrzeni 25 litrów powietrza nie potrzebujesz naczynka przeponowego lub potrzebujesz mniejsze? Robi się tam poduszka powietrzna a Ty ją chcesz usunąć? Moim zdaniem nie kombinuj. Jest ok.
demontaż zaworu może być trochę kłopotliwy, bo przydałyby się nowe oryginalne uszczelki i zapewne przy wymienniku płytowym od c.w.u. będzie zapieczony, więc trzeba trochę improwizować, aby puściło, a od strony wymiennika płytowego jest inna uszczelka (o-ring), więc potrzebne są 2 komplety uszczelek, bo są sprzedawane po 10 szt. Wykręcenie zaworu oznacza...
Może też być uszkodzona przepona p przy zbiorniku przeponowym. Raczej ciśnienie powietrza przed przeponą samo z siebie nie wzrosło, jeśli poprzednio działał prawidłowo. Nie nawet nie mam zamiaru żeby ktoś mi płacił Ustawiłeś 1 pkt. za otworzenie.
cyt: ,, rozumiem, że musze zamknać zawór z dopływem wody i oproznic naczynie przeponowe, aby dobic powietrza. Odpowiedz-tak czy musze je odkrecic od zbiornika czy moge normalnie dobic powietrze pomka samochodowa? "-Odp.:normalnie, pompką. Ciśnienie w naczyniu przeponowym zmierzysz manometrem do kół samochodowych. pozdrawiam
Sprawdź ciśnienie wstępne w naczyniu przeponowym. Powinno być jakieś 0,5bar niższe od wymaganego na zestawie. Jest to zestaw jakiś fabryczny czy samoróbka? Jaki sterownik? ps. Aby sprawdzić ciśnienie wstępne powietrza w naczyniu przeponowym trzeba opróżnić go z wody. Czyli na manometrze od strony wodnej ma być 0,0bar, a na manometrze powietrza ok. 5,7
Albo niedokręcony/uszkodzony zawór do napuszczania wody do CO, albo uszkodzone/bez powietrza naczynie przeponowe.
Ciśnieniomierzem do badania ciśnienia w kołach samochodowych sprawdż ciśnienie w naczyniu przeponowym. Po dopompowaniu pompką ma być 0.7-0.8 bara ciśnienie samego powietrza, przy zrzuconej wodzie z układu C.O. Następnie dopuść wodę do ciśnienia 1.2-1.3 bara. pozdrawiam
Rozumiem, że zgodnie z instrukcją co 6 miesięcy sprawdzałeś jego działanie kręcąc gałką i wypuszczając troche wody - całkiem podobnie jak sprawdzasz poziom oleju w samochodzie codziennie :-). Tak poważniej możesz go własnie kilka razy otworzyć (podstawiając coś pod niego) i puścić aby się zamknął. Czasem to wykruszy i wypłucze osady kamienne i się uszczelni...
Jeśli jesteś pewny, że masz odpowietrzony układ to sprawdziłbym naczynie przeponowe od c.w.u., bo problemy z ciśnieniem i puszczający zawór bezpieczeństwa oznaczają zwykle uszkodzone naczynie przeponowe albo brak powietrza o odpowiednim ciśnieniu w tym naczyniu przeponowym. Zakładam, że kocioł nowy ale reszta instalacji stara, więc jeśli nie było odpowiedniego...
Inwestor poszedł po taniości - nawet pompy c.o. nie kazał wymieniać, lepsze zlomowalem. Sklepałem z czego mogłem i 70* idzie na użytkową. Piec 12lat,bojler podobnie i fachowcy co jeden to lepszy. Wszystko rozebrane, złożone i działa...oprócz tej za...ej wody - no puszcza i koniec. Czyli musiałbym.....,,nabić,, 3,5bara powietrza w przeponowym, przy zalożeniu...
Jeżeli chodzi o spadek ciśnienia w instalacji CO prawdopodobnie masz puste naczynie przeponowe [lub uszkodzone ] ciśnienie powietrza w naczyniu powinno wynosić około 1 bar. wyciek występuje prawdopodobnie przez zawór bezpieczeństwa. Przyczyna wyłączania kotła jest zakamieniony wymiennik CWU
Witam. 1. Brak powietrza w naczyniu przeponowym C.O. 2. Jeśli instalacja i grzejniki są czyste (nie są zamulone), to taka wymiana nie daje radykalnych oszczędności w ogrzewaniu. 3. Ciśnienie nie ma wpływu na oszczędności. Jednakże jest bardzo ważne, ze względu na prawidłową i niezawodną pracę kotła i instalacji. Przy zimnej instalacji nie powinno być...
Jeżeli ciśnienie jest zero i bardzo szybko rośnie przy dobijaniu to uszkodzone jest naczynie przeponowe lub należy dobić do niego powietrza.
Po uzupełnieniu powietrza w urządzeniu przeponowym i wyczyszczeniu zaworu(nie kapie) wszystko działa .
Najprawdopodobniej brak powietrza w naczyniu przeponowym, poszukaj było sporo o dobijaniu.
Sprawdź naczynie przeponowe na obecność ciśnienia powietrza.
Patent na pozor wydaje się fajmy . Jest jeden problem. W układzie zamkniętym chodzi o wyeliminowanie kontaktu elementów instalacji a więc i kotła z tlenem. Nawet w naczyniu przeponowym mimo że część wodna jest oddzielona membraną znajduje się azot. Pompowanie powietrza do instalacji to trochę dziwny patent.
Cieknie woda na połączeniu pompy z obudową. Czyli na połączeniu korpusów pompy ze sobą? Pytanie jest takie czy to wina pompy ? Ciśnienie w obiegu jest prawidłowe? Bo jeśli w naczyniu przeponowym nie ma powietrza to ciśnienie mogło osiągnąć 20bar i w takiej sytuacji wodę wyciska w najsłabszym miejscu... Jak to sprawdzić ? Dodano po 1 Cieknie woda na...
Wymieniając naczynie, dla wygody napompuj powietrza do 1,5 bara.
Odpowietrznik automatyczny możesz zastosować na pompie zamiast korka do odpowietrzania. Warunek musisz mieć zawór zwrotny na ssaaniu aby nie zasysało powietrza przez ten odpowietrznik. Zbiornik przydałby się. Przynajmniej taki przeponowy 12l aby niwelować skoki ciśnienia. Bez naczynia może się pompa często załączać i wyłączać. Najlepiej byłoby zastosować...
Brak ciśnienia wstępnego powietrza w naczyniu przeponowym. Biały baniak. Trzeba zakręcić dopływ zimnej wody, odkręcić kran z ciepłą wodą i pompować powietrze do tego baniaka, aż manometr pokaże 3 bary, a woda z kranu przestanie lecieć.
Jedyne co, to manometr ciśnienia jest prawie na samym końcu skali, na czerwonym. Nie wiem, czy tak ma być, czy nie i czy to coś nam może popsuć. No ale reszta jest gitara . U mnie na czerwono jest przy 3 bar. Jeśli na zimnej instalacji masz np. 1,2 bar, a potem po podgrzaniu wody rośnie do 3 bar to masz skopane naczynie przeponowe albo brakuje w nim...
Tak właśnie jest tylko mnie zastanawia czemu (przy otwartym zaworze doprowadzającym zimną wodę) przez ten wentyl uciekało powietrze, a tak na marginesie często padają te naczynia???
Jeśli jesteś blisko kotłowni to przyczyną może być brak powietrza w naczyniu przeponowym, ew. uszkodzony zawór zwrotny przy zasobniku CWU. Podgrzewana woda się rozszerza, wzrasta ciśnienie i cofa się do instalacji wody zimnej.
W układzie zamkniętym już przy małym wzroście temperatury może znacznie wzrastać ciśnienie jest to objaw zbyt małej poduszki powietrznej w naczyniu przeponowym. Powietrze zeszło z powodu nieszczelności zaworka. Należy zamiast dopuszczania wody dopompować powietrza do naczynia przeponowego
Brak powietrza w naczyniu przeponowym jest bardzo prawdopodobna przyczyną problemów. Jeżeli czujesz się na siłach, możesz sama próbować. Wydaje mi się jednak, że kocioł serwisanta już dawno nie widział i przegląd by nie zaszkodził.
Na zbiorniku przeponowym masz wentyl samochodowy trzeba dobić ciśnienia. Mogłosie rozszczelnić naczynie po stronie powietrza jak u mnie. Wtedy możesz zjechać z ciśnieniem na kotle wody do 0,2-0,3 na zimnym co wystarczy na załączenie sie a wzrost ciśnienia nie przekroczy dopuszczalnej wartości. Zalezy to od pojemności układu u mnie rośnie do ok 1-1,1....
Musisz się liczyć że naczynie przeponowe musi być większe jak 50 l żeby pompa nie włączała się zbyt często. Płaszcz musi być zakręcany a nie zagniatany. To w takim hydroforze jest aż 50l powietrza?
A dużo tej wody musisz dopuszczać?Bo jeżeli ledwo otworzysz zawór dopełniający a ciśnienie błyskawicznie rośnie,to będzie problem z naczyniem przeponowym(brak poduszki powietrza)Czasami wystarczy dopompować powietrza,czasami jak po naciśnięciu zaworka poleci woda to do wymiany.
Mi się wydaje że ma problem z naczyniem przeponowym (wzbiorcze) CWU, powiedział byś więcej na ten temat jaki masz zbiornik CWU, jakie naczynie przeponowe i jakie w nim ciśnienie powietrza. Bo od tego powinieneś zacząć..
Pod kotłem powinny być zawory konserwacyjne z przecięciem na wkrętak płaski. Wszystkie przecięcia powinny być pionowo -zawór otwarty. Druga opcja dotyczy naczynia kompensacyjnego (przeponowego) które było robione. Jeżeli membrana była dziurawa to dobił powietrza nie tylko do naczynia ale też do kotła i jest on zapowietrzony. Z opisu wynika że kocioł...
Witam. Podczas rozgrzewania się kotła, bardzo przyrasta ciśnienie, i zaczyna cieknąć z zaworu bezpieczeństwa. Diagnoza - brak powietrza w naczyniu przeponowym - trzeba napompować. I tu zaczynają się schody: Trudny dostęp, ponadto naczynie oparte na wentylu. http://obrazki.elektroda.pl/7068236400_1... http://obrazki.elektroda.pl/5258872900_1...
Brak poduszki powietrza w naczyniu przeponowym!
Może ty nie masz powietrza w naczyniu przeponowym? Weź tam naciśnij na wentyl.
Spuść zaworem spustowym wodę z z kotła po czym napompuj naczynie do ciśnienia około 0,8 bara. Wygląda, że masz brak powietrza w naczyniu przeponowym i pewnie wystarczy je napompować, a nie od razu wymieniać.
Zdarza się że przy długim leżakowaniu/użytkowaniu bez powietrza w przeponie balon w środku sklei się. Trzeba wtedy spuścić ciśnienie do 0 i pompować powietrze do naczynia przeponowego.
Na zdjęciu nie ma wyłącznika, bo tak jak pisałem, był zdemontowany. Napuszczenie powietrza do tego zbiornika to nie problem, gdyż ma zwykły wentyl samochodowy.
Poproś serwisanta o przegląd, a póki przyjdzie dopompuj powietrza do naczynia przeponowego
Jeśli ciśnienie rośnie zbyt szybko, może to oznaczać, że naczynie przeponowe w kotle jest niesprawne. Zbyt mało powietrza.
Najpierw poczytaj jak zbudowany jest zbiornik przeponowy. Górny otwór zbiornika służy do uzupełniania powietrza a nie do wlewania wody. Teraz musisz spuścić wodę z obu stron przepony.
dopowiem: ...ale brak przepony w zbiorniku - nic się nie uszkodzi i ponowne napełnienie - wystarczy dopompować powietrza.
Brak powietrza w naczyniu przeponowym, jakie jest ciśnienie w sieci (po odpuszczeniu wody)? Zakręć dopływ zimnej wody, odkręć kran, żeby nie było ciśnienia wody i nadmuchaj naczynie do 3,5-4 bar, mniej więcej ciśnienie sieci. Wentyl jest od dołu . Po grzaniu zbiornika kocioł przełącza się na grzejniki, żeby się wychłodził, jeśli to trwa dłużej a kocioł...
Jeżeli z zaworu bezpieczeństwa cieknie przy tak małym ciśnieniu - to na pewno jest on do wymiany, ale jest to wynikiem tego że od pewnego czasu dopuszczasz wodę do instalacji bo ciągle jej brakowało, a przyczyną jest brak powietrza w naczyniu przeponowym.
Bo to jest procedura dla serwisanta. Ale poszukaj na elektrodzie o sposobie sprawdzania i napełniania powietrza w naczynku przeponowym.
jednak z zaworem wszystko ok.. powodem skoków cisnienia był brak powietrza w naczyniu przeponowym. pozdrawiam.
junkers przeponowy naczynia przeponowy przeponowy naczynie
prądnica pierścieniowa odświeżania pamięci oświetlenie przez bluetooth
Tabela rezystancji przycisków kierownicy Lancia Lybra Nivona 573: Komunikat "dolej wodę" przy pełnym zbiorniku