Czyli TN-C, połącz razem N i PE czyli niebieski z żółto-zielonym. Tylko upewnij się że to co podłączyłeś do żółto-zielonego to na pewno nie faza bo wszystko czarne.
A masz doprowadzony do puszki przewód neutralny?
To co w tym trudnego: faza - wyłącznik - lampki - przewód neutralny.
Dla pracy silnika nie ma znaczenia gdzie podłączysz przewód fazowy czy neutralny. Silnik zasilany jest napięciem przemiennym.
Ten wyłącznik powinieneś zainstalować w puszce żyrandola, a wyłącznik ścienny pozostawić załączony. Opis zacisków L-IN, L-Out, N jest jednoznaczny. Przez L-IN, L-OUT ma przechodzić przewód fazowy bo ten będzie przerywany zdalnie. Do N ma być podłączony przewód neutralny.
z lewej strony podłączyć neutralny z instalacji (oznaczony cyfrą 2) I tu już popełniasz błąd. Przewód "neutralny" trzeba podłączyć pod "kołek" i dopiero z niego mostek do gniazda-styku neutralnego- jest to w myśli wpierw zabezpieczenie, a następnie zasilanie.
Dziękuję kolego retrofood za obszerne wyjaśnienia. Moc przyłączeniowa w budynku jest niewielka 11kW. Planowałem kupić generator trochę mniejszy 7-8kW i w zasadzie nie korzystając w czasie zasilania z agregatu z kuchenki elektrycznej powinien on dać radę zasilić pozostałe urządzenia. To częściowo zmienia optykę, zapoznaj się dokładnie z instrukcją przed...
Jeżeli jest to lampa z żarówkami halogenowymi to bez znaczenia gdzie będzie podłączony przewód fazowy a gdzie neutralny. Ważne aby przewód ochronny był podłączony prawidłowo.
Rozumiem, że chce kolega z 230 V chce zrobić 110 V. Należy więc faze 230 V podłączyć do zacisku z tyłu urządzenia ( tam, gdzie pisze made in china) zacisk oznaczony jest 220 V koloru czerwonego. Zero (czyli przewód neutralny) podłączyć do czarnego zacisku tego pod czerwonym opisanym 220 V. Włączyć zasilanie i faza 110 V oraz "zero" będzie z przodu urządzenia...
Sprzwdź czy włącznik w twoim wypadku działa przez zero czy fazę....Różnie bywa... Jka wiadomo powinno być przez fazę. Jeżeli jest poprawnie podłącz przewód neutralny z obudową lampy. Lepsze to niż nic....
Tak jak napisał kolega (at)mawerix123 nie możesz tego podłączyć w swojej instalacji. Tam na wyjściu tych zasilaczy jest 130V napięcia stałego, niech Ci do głowy nie przyjdzie podłączenie tego bez przewodu ochronnego PE.
To całkiem pojechałeś!!!. Przewód fazowy- prądowy powinien być brązowy. Przewód neutralny (zero) powinien być podłączony do kostki zielonej i od niej odchodzić do odbiornika. Przewód żółtozielony bez przecinania.
Kolega się nie postarał i mam obawy, czy to na pewno dobry pomysł, aby kolega zrobił to samodzielnie. Proponuję zapomnieć o tym co tu zostało wklejone i jeszcze raz przeanalizować instrukcję. Wejście sterujące: R1... R2 to wejścia, który przyjmują napięcie o wartości 12V. Jest to opisane w instrukcji. Nie można tam więc podać 230V (!). Podłączenie żarówki...
witam nic sie nie stanie jak nie odłączysz zera pozatym agregat też powinien mieć zero które powinieneś podłączyć do zera instalacji Dodano po 4 witam nic sie nie stanie jak nie odłączysz zera pozatym agregat też powinien mieć zero które powinieneś podłączyć do zera instalacji
Do działania silnika trójfazowego przewód N nie jest potrzebny, ale żółtozielony(PE), który jest podłączony, jak najbardziej jest potrzebny.
Przekaźnik ponadnapięciowy w zaplombowanej skrzynce elektrycznej, który po podaniu zbyt wysokiego napięcia przełączy styki i powiedzmy spali jakiś bezpiecznik topikowy. Albo prościej - Najtańszy ochronnik przepięciowy (nie będzie pełnił funkcji zabezpieczającej, może być najtańszy), do styku PE podłączyć przewód neutralny, a fazy podłączyć przez gniazdo...
Jak rozumiem, jest to silnik jednofazowy na 230 V. Jeśli tak, to użyj multimetru i zmierz opór elektryczny między niebieskim przewodem a czarnym i brązowym. Żyła, na której będzie większa oporność względem niebieskiego przewodu, to najprawdopodobniej końcówka uzwojenia rozruchowego i tutaj powinien być wpięty kondensator (drugie wyprowadzenie kondensatora...
Silnik ten jest jednofazowy i prędkość wybierasz przełączając Fazę miedzy zaciski na tabliczce zaciskowej L - niskie obroty. M - średnie i H - wysokie, do N podłączasz przewód neutralny. Pozdrawiam.
Ty nie kombinuj z sąsiadem i nie słuchaj jego beznadziejnych rad, tylko zawołaj elektryka. To co chcecie zrobić, woła o pomstę do nieba. Każdy obwód ma mieć osobny przewód neutralny i ochronny.
Łącznik wykrywa pewnie przejście przez zero napięcia zasilającego i odpowiednio steruje załączaniem tyrystorów. Na logikę i zgodnie z oznaczeniem na obudowie (jak podajesz) podłączyć powinno się tam przewód neutralny, zwany jeszcze często zerowym.
Podłączenie L (faza), N (neutralny), teoretycznie nie ma znaczenia. Ważne jedynie by podłączyć przewód ochronny PE.
Tak jak silnik trój fazowy , czyli trzy fazy pod zaciski U,V,W oraz przewód neutralny (zero) do obudowy
Witam mam pytanie tak śledziłem przewody i brakuje mi przewodu neutralnego pod włącznikiem mam gniazdko czy z gniazdka do kinkietu mogę połączyć przewód neutralny
Skoro rezystancje są takie jak piszesz, to śmiało podłączaj trzy fazy, z czego jedną z faz do niebieskiego. Przewód neutralny N jest silnikowi niepotrzebny.
Proszę na początek zamienić przewód fazowy z neutralnym we wtyczce pralki. Przewód uziemiający (PE) ma pozostać podłączony.
Hmm świeci nic się nie dzieje, żyrandol nie kopie, esów nie wybija więc chyba jest ok. A w jaki sposób można sprawdzić czy to przewód neutralny?
Jeżeli jesteś w stanie pożegnać się z ów grzałkami, to proponuję zrobić eksperyment aby w kontrolowanych i bezpiecznych warunkach podłączyć przewód neutralny do "masy" (tam gdzie mierzyłeś Mega Ohmy) a jeden z zacisków grzałki do przewodu fazowego. W szereg wstaw amperomierz. Jeżeli pomierzysz prąd powyżej 20mA to grzałka idzie na złom.
Wygląda na to że to urządzenie nie wykorzystuje przewodu N. Podłączasz tylko L1, L2, L3 i PE.
Czy podłączenie faz w złej kolejności, ma wpływ na spawarkę inwentorową? Nie. Byle byś podłączączył przewód ochronno neutralny na swoje miejsce.
Przewód neutralny podłączyć do cewki stycznika, zamiast brązowego przewodu który został podłączony do obudowy. Przewód ochronny (żółto-zielony) oczywiście pod obudowę (zacisk w puszce). Do zasilania tego silnika wystarczy 5G1.0 mm², można dać 5G1.5 mm², oczywiście przewód linka.
przewód neutralny pełni również rolę przewodu ochronnego - oznaczany jako PEN Na pewno? Przewód neutralny jest przewodem neutralnym i nie pełni żadnej innej funkcji jak tylko przewodu neutralnego. I nie jest oznaczany jako PEN.
Do podłączenia wyłącznika Sonoff niezbędny jest przewód neutralny w puszce łącznika, tutaj jak widać go nie ma więc podłączenie nie będzie możliwe.
1. Jeżeli miałeś układ schodowy, to skąd "zero" w puszce włącznika? Nie mylisz przypadkiem zerowego z jednym z przewodów korespondencyjnych? 2. Gdzie na schemacie na zdjęciu masz wskazane aby podłączać tam gdziekolwiek przewód neutralny?
N to oznaczenie zacisku pod który podłączasz przewód neutralny.
Wstaw zdjęcie puszki w której ma to zostać zamontowane. Czy jest w niej przewód neutralny?
Nie zgadzam się z przedmówcą. W instalacji domowej w układzie TN o jakiej mowa nie ma żadnych przeciwwskazań do pozostawienia przewodów neutralnych podłączonych na stałe, a wynika to z dwóch powodów. Po pierwsze przewód PE całej instalacji aż od PENa nie jest nigdzie w żaden sposób przerywany albo rozłączany. Po drugie falownik przełączający się na...
hamerg, ok, tylko podłącz przewód neutralny, z szacunkiem Edward.
Przewód fazowy do zacisku 1 licznika przewód neutralny do zacisku 4 licznika przewód ochronny (żółtozielony) do listwy zaciskowej gdzie jest podłączony bolec gniazda.
Nie da się tego podłączyć bezpośrednio do puszki włącznika, jeśli doprowadzony jest do niego tylko przewód fazowy sterujący lampą. Ten komponent wymaga też do działania podłączenia przewodu neutralnego. Samo to urządzenie należy zamontować w puszce wykonanej z materiału nieprzewodzącego.
niebieski. czarny. czerwony. Podłączasz tak, Jeśli zrobione zostało według zasad: Pierwszy bieg. "Niebieski"-przewód neutralny N. "Czarny"-Przewód fazowy L. Lub: Drugi bieg: "Niebieski"-przewód neutralny N. "Czerwony"-Przewód fazowy L. Który szybciej [z większą mocą obraca wentylatorem], sam się zorientujesz po podłączeniu. Możliwe że zrobili inaczej...
Może autor wątku by jeszcze napisał jaki przekrój ma ten przewód dwużyłowy? I kiedy został on ułożony.
Z sufitu wychodzą dwa przewody? Nie jest tak, że to jest miejsce łączenia do kolejnego punktu świetlnego? Jeśli elektryk, to to łączył, pracował zgodnie ze sztuką, to przewody żółto zielone, to przewody ochronne. Je połącz ze sobą oraz z metalowymi elementami żyrandola. Przewód niebieski, to przewód neutralny. Natomiast na przewodach idących do wyłącznika...
Sprawdź, czy przewód neutralny podłączyłeś do odpowiedniego zacisku w zyrandolu.
jak dotykam brązowy i zółto-zielony mam jakieś napięcie. Jakieś - to nie jest fachowe określenie. Wygląda na to, że brak ciągłości przewodu neutralnego (niebieskiego) Może po drodze jest jakiś włącznik do tego gniazda? Na dodatek źle podłączony bo przerywa neutralny zamiast fazy.
czyli bezpośrednio podłączyć przewód niebieski (N- neutralny) który przychodzi z wyłącznika do jednej z faz z pominięciem termika? Połącz ze sobą zaciski 6 i 14 w wyłączniku którego schemat zamieściłeś.
Do N przewód neutralny Do A1 jeden przewód z grzałki a drugi do fazy Do L faza
Proszę bardzo. Znalezione na znanym portalu aukcyjnym. http://obrazki.elektroda.pl/1863634400_1... Jest opisane na płytce IN - wejście, OUT wyjście. Jeśli ma być to podłączone na uzwojenie pierwotne transformatora to fazę podłączyć na środkowe przyłącze oznaczone 230V, a przewód neutralny na skrajne wyprowadzenie.
(at)piracik Mam spore doświadczenie w palnikach dużej mocy, ale gazowych - piece muflowe do topienia metalu. Tam nie ma dmuchawy oraz przepustnicy, natomiast o dziwo stosowana jest fotokomórka szklana - gazowana. Jak to się ma do tematu i do tego co napisałem? Gdzie podłączyłeś przewód neutralny? Na zdjęciu tylko fazowe zaznaczone są.
Przewod neutralny podłączony jest do oprawy lampy. To jest definitywny błąd.
Tu nic nie jest normalne. Na przykład gniazdo podłączone pod trójfazowy wyłącznik nadprądowy C20 a PE tego gniazda podłączone pod powietrze.
Spokojnie, wiem jak działa wyłącznik różnicowoprądowy No faktycznie to bardzo uspokajająca wiadomość. Zwłaszcza w kontekście tego, co zostało napisane w #1: czy przewód neutralny będzie podłączony np. do głównej neutralnej listwy zaciskowej Ja nie jestem pewien, że wiesz o czym piszesz.
Po prostu jako laik chcę się upewnić, że wszystko jest w porządku. Po prostu jako laik- szczególnie, powinien kolega nauczyć się posługiwać wskaźnikiem neonowym. Żeby mierzyć, trzeba wiedzieć co się mierzy, znać zasadę przepływu prądu elektrycznego przez odbiornik i znać zasadę działania wskaźnika neonowego. Rozumiem, sprawdzę zatem przycisk. Montowali...
Kolego jeżeli jesteś laikiem to nie rób tego samodzielnie. Skąd wiesz,że ten niebieski kabel to przewód neutralny?
"L" i "N" służą tylko do zasilania programatora. "1" i "2" to styki włącznika w programatorze (niezależne od zasilania programatora). Podłącz tak jak zwykły włącznik. Możesz zmostkować "L" z "1" a "2" do żarówki (jako fazowy). Drugi przewód żarówki zmostkuj z "N" (jako neutralny).
Jak to na statku nie ma przewodu neutralnego? Z tego co wiem, to każde gniazdko powinno mieć przewód neutralny podłączony z kadłubem jednostki.
Witam, mam do podłączenia wentylator. To jest jednofazowy asynchroniczny silnik elektryczny (230V, 50Hz) Moc nieduża < 100W Schemat z karty katalogowej poniżej. Mam takie pytania: 1. To normalne że przewód fazowy na silniku jest niebieski? 2. Co się stanie jak zostanie zamieniona biegunowość? 3. Czy jest szansa że wentylator ruszy bez kondensatora...
W celu podłączenia tego włącznika to podpinam tylko kabel fazowy pod L i neutralny tam gdzie jest symbol strzałki? Zastanawiam się nad tym symbolem strzałki. To jest neutralny (niebieski)? Z przewodem fazowym, to jest OK. Natomiast z tym jak go określasz neutralny to nie jest tak. Włącznik ma jedno wejście (podłącza się tam fazę) oraz ma dwa wyjścia...
A po za tym w włączniku jest 1 przewód prądu zmiennego ja napisałem to jako + lub - żeby kolega wiedział o co chodzi z tego co wiem z 1 przewodu nie da się zasilić jakiegoś urządzenia.Jak nie masz co pisać to nie pisz próbuję pomóc. Jak już to przewód FAZOWY. A żeby podłączyć zasilacz to potrzebny jest jeszcze przewód NEUTRALNY który zapewne znajdzie...
W sumie to u ciebie wystepuje normalna sytuacja jak nie jest podłączony przewód tzn.żyła neutralna niebieska i PE czyli żółto zielony indukuje sie po prostu w tych pozostałych żyłach a neonówka jest wrażliwa na takie prady .Musisz podłączyć to co wcześniej pisałem i problem ci sie skończy .Jak masz stara instalacje bez różnicówki to po prostu mostkujesz...
Nie. Jeśli już tam rozdzielasz przewód zerowy to do gniazda już też daj 3 żyły. Połącz wszystko na jednej złączce 8 pin, ew na dwóch. Tzn zero i wszystkie ochronne razem, a z niego żyła na złączkę z przewodami neutralnymi.
WItam, przewód neutralny podłączyłeś na listwę N pracującą z różnicówką. Wypnij przewód N z listwy (ten z gniazdka) i podłącz go na lewą listwę N - pierwszą z lewej strony.
Kolego jakie jest podłączenie do takiego czujniki przewód fazowy przewód neutralny i powrót do lampy
Witam, pytanie jakie znaczenie ma nie podłączony przewód neutralny na wyjściu licznika prądu, a podłączony jest tylko na wejście licznika?
Noooooo, to nie cewka a kondensator. Mostki na zdjęciu masz u góry. Na razie je zostaw, będzie pracował w układzie gwiazdy. W dolnej linii masz trzy zaciski, do których podłączałeś fazy L1, L2 i L3. A teraz: 1. Do pierwszego z lewej podłącz przewód Neutralny. 2. Do środkowego i tego z prawej podłącz końcówki kondensatora. 3. Do środkowego przewód Fazowy....
ok, dzięki. Tak mi się też wydawało, ale wyczytałem, że przy takim podłączeniu może to nie działać poprawnie, dlatego zgłupiałem. Cytat: "Monitorowanie przez RCD: Przewód neutralny (N) musi być monitorowany przez RCD razem z przewodami fazowymi, aby wyłącznik różnicowoprądowy mógł prawidłowo wykrywać różnicę prądów. Jeśli podłączysz przewód neutralny...
Tak obecnie jest podłączone są żarówki I bardzo źle!! Przewód ochronny ma być tylko i wyłącznie do ochrony!! Lampy mają być podłączone do fazy (przez wyłącznik) i do przewodu neutralnego. Przewód ochronny do obudowy lampy (jeśli jest taka konieczność/możliwość) Skoro żarówki się przepalają, to trzeba sprawdzić wielkość zasilania, czy aby jest te 230V,...
w rozdzielni jest komplet (a nawet więcej) zabezpieczeń ale pytanie dotyczyło "czy na samej linii Agregat - Przełącznik stosować jakieś zabezpieczenie ? " oraz czy przewód neutralny agregatu powinien być podłączony takim samym przełącznikiem do przewodu neutralnego sieci ?
Nie zrozumiałeś mnie;) z płyty wychodzą 3 przewody a ze ściany 4. I według instrukcji przy podłączeniu 1 fazowym w pin3i4 jest podłączony przewód neutralny a przy podłączeniu 2fazowym w piny 3i4 druga faza i tylko przewód ochronny. Czyli neutralnego wychodzącego że ściany nie podłączam nigdzie?
N to przewód neutralny
Problemem był źle podłączony przewód Neutralny przy wskaźniku zadziałania faz.
Cześć, chciałem podłączyć nową lampę w pokoju tylko mam malutki problem, gdzie podłączyć przewód neutralny N, do szarego czy do czarnego czy w ogóle się nie da? Jak to rozwiązać? https://obrazki.elektroda.pl/3218187100_... https://obrazki.elektroda.pl/5626784200_...
Przewód neutralny (zerowy) musi być do licznika doprowadzony - służy do pomiaru napięć fazowych. Nie musi on jednak przez licznik przechodzić - wystarczy że jest doprowadzony, odbiornik może mieć przewód neutralny podłączony sprzed licznika i praktycznie nie zmieni to wskazań licznika.
Jeżeli faktycznie podali napięcie na PEN lub N (w zależności), to sądząc po opisie autora podejrzewam, że nadal w ZK przewód neutralny podłączony jest do fazy. Warto to sprawdzi w obecności rzeczoznawcy i oczywiście pracowników ZE bo oni mają dostęp do tej części złącz.
C1 jednego łącznika ma się łączyć z C1 drugiego. Podobnie B1 jednego łącznika ma się łączyć z B1 drugiego. Natomiast na A1 jednego ma przyjść przewód fazowy. Na drugi zacisk A1 maja przyjść żarówki (jeden koniec) a drugi koniec żarówek do przewodu neutralnego.
Jeszcze tylko kwestia podłączenia urządzeń z przewodem zasilającym z 4 żyłami. Jeżeli urządzenia te są 3 fazowe i nie potrzebują przewodu neutralnego to należy podłączyć 3L+PE. Jeżeli wymagają dodatkowo N to należy wymienić przewód na 5 żyłowy.
brązowy - L - przewód fazowy zasilania niebieski - N - przewód neutralny zasilania, łączysz również przewód neutralny odbiornika czerwony - LS - tutaj podłączasz przewód fazowy odbiornika (zapewne oprawa oświetleniowa)
Z lampy wychodzą tylko dwie żyły? Jeżeli tak, to nie ma znaczenia, jak podłączysz, choć dobrze byłoby sprawdzić omomierzem, który przewód łączy się w oprawce z gwintem i ten podłączyć do neutralnego, przynajmniej ja tak zawsze robię. Trochę przydługie to zdanie, ale chyba zrozumiałe...
Autor dołożył zdjęcie spodniej strony płytki. Pola oznaczone jako uziemienie i N wiszą w powietrzu. Widać opis półprzewodnika "TH" - najprawdopodobniej triaka. Widać po lewej stronie potencjometr. Widać kolka elementów RC i być może diak. Wygląda to na fazowy regulator mocy. Działa włączony szeregowo z obciążeniem np. na kablu fazowym. Nadaje się do...
Przewód czarny podpinasz pod bezpiecznik, a przewód zielony podpinasz pod dzwonek A do dzwonka musisz jeszcze podpiąć przewód neutralny
A czy w tym wypadku nie pojawi się prąd różnicowy pomiędzy któraś fazą i N wyzwalający RCD? Nie ma czegoś takiego jak prąd różnicowy pomiędzy fazami oraz fazami a zerem. To są wszystko prądy robocze lub w przypadku przeciążenia lub zwarcia prądy przetężeniowe. Niezależnie od tego, czy neutralny jest podłączony, czy też nie, suma wektorowa prądów fazowych...
Skąd tyle pesymizmu? Stycznik można wymienić na zasilany z 400V (może da się zdobyć samą cewkę) i przewód neutralny staje się zbędny.
słuchaj kolego ;) bierzesz próbówkę ;p i tam gdzie świeci to masz "fazę" hehe :) i to podłączasz do CZARNEGO przewodu. Drugi przewód czyli tam gdzie próbówka nie świeci czyli "neutralny" podłączasz do ZIELONEGO. I teraz tak... w tym momencie masz podłączony czujnik... teraz trza żarówkę... czyli tak... czerwony przewód z czujnika podłączasz do żarówki,...
Chcesz igrać z ogniem, jak dziecko. To nie żarty. Zwróć się o pomoc do znajomego elektryka. Przewód zielono-żółty jest prawnie zastrzeżony wyłącznie jako przewód ochronny, a Ty masz go podłączony do zacisków roboczych...
Dobrze podłączyłeś, przewód neutralny ma pozostać wolny tylko, że jeżeli są u Ciebie dzieci w domu to nie możesz tak tego zostawić na stałe bo chwila nieuwagi i nieszczęście gotowe. W przełączniku prawdopodobnie z powodu zwarcia doszło do zgrzania się styków. Nie dziaduj nic z blokadą i nie kombinuj bo jest jeszcze dostępna w sklepach i to w przystępnej...
Witam mam podłączoną różnicówkę doprowadziłem do niej neutralny z bloku rozdzielczego a oświetlenie mam podłączone bez różnicówki czy mogę wszystkie neutralne podłączyć pod jedną listwę te z oświetlenia i te z różnicówki Temat, który sam wpisałeś, brzmi Jak podłączyć przewód neutralny Na to pytanie odpowiem tak: Chryste Panie, chroń jego i jego rodzinę...
Wygląda, że "coś źle zrozumiałeś". To normalne, że do wyłącznika "przychodzi" faza i z niego odchodzi do oprawy oświetleniowej. Zero (przewód N) nie jest tu potrzebne.
W tym przypadku należy pominąć przewód neutralny bo silnik 3fazowy i tak nie używa zera. Przewód ochronny należy podłączyć do obudowy silnika (betoniarki). Starą wtyczkę rozbierz i przewód który był podłączony do bolca który jest ustawiony skośnie podłącz w nowej- pięciobolcowej do styku który jest oznakowany jako uziemienie. W ten sposób nie powinno...
Uziemienie podłączone , ale do włącznika czy podłączyć sam przewód fazowy czy przewód fazowy i neutralny .
Okazało się,że zasilanie falownika 230v~ a konkretnie L1 podłączone było za różnicówką natomiast przewód neutralny podłączony został przed różnicówkę co powodowało wyłączanie się różnicówki przy zwiększaniu częstotliwości.Przełączenie neutralnego za różnicówkę załatwiło sprawę.
Może mi ktoś podpowie jak znaleźć przewód ochronny w puszce gdzie jest dużo podłączonych przewodów i chyba zostały pomylone kolory. Jak go odróżnić od przewodu neutralnego N? Jak masz różnicówkę to podłącz oprawkę z żarówką - na połączeniu L-N nie wyłączy - na połączeniu L-PE będzie wyłączać.
Wlutowac go w jeden przewód? Nie w jeden. Na jeden z przewodów podajemy fazę, na drugi neutralny. Kondensator dajesz pomiędzy trzecim przewodem, a tym na który poszedł neutralny.
Nie będzie zwarcia. Przewód neutralny połączony na stałe z lampą, a przewód fazowy jeden do włącznika, a drugi do czujnika. To tylko taki bypass.
Przewód neutralny podłączyć na bolec i mostkiem do zacisku "0" bezwarunkowo i bezdyskusyjnie !!!!! To jest żart:) W TNC przewód neutralny?:?: Zacisk "0" ? A warunek SWZ? bezwarunkowo i bezdyskusyjnie !!!!! Mogłeś napisać: Zaczerpnięto z poradnika "Mały kamikadze".
Czy w celu prawidłowego podłączenia lampy powinienem połączyć wewnątrz fazę z brązowymi kabelkami i neutralny z niebieskimi? Tak, ale pozostaje przewód żółtozielony, który też powinien być podłączony, bo tego wymaga bezpieczeństwo, a u Ciebie brak takiego przewodu w instalacji.Zgodnie z tym taka lampa nie powinna być zamontowana. Są lampy niewymagające...
Dlaczego nie można podłączyć gdy będzie przewód neutralny gdy w instrukcji jest podane L, N, PE? A gdzie podłączy kolega przewód PE, skoro z sufitu wystają dwa przewody (pisze o tym autor w pierwszym poście) i jednym z tych przewód będzie przewód neutralny?
Zobacz na schemat, od kiedy na L3 podłacza się przewód neutralny N ???. A od momentu kiedy jest o tym wzmianka w SM. W ramach ciekawostki, detekcja w tej kuchence sygnalizuje brak podłączonego przewodu N - neutralnego. • w przypadku połączenia 400 V (nieprawidłowo podłączony przewód zerowy) interfejs będzie wysyłać stały sygnał dźwiękowy •...
Chciałbym podłączyć Chcieć to może być za mało. :cry: Czy w puszce starego łącznika masz przewód neutralny (niebieski)? Bez niego nie da rady podłączyć nowego. Reszta jest opisana, zasilający "L" (faza) W starym to jest brązowy dolny lewy, podłączasz pod nowy (górny lewy styk. Dwa pozostałe przewody pod górne styki kolejność dowolna (potem ewentualnie...
Tak, w sieci masz zawsze 3 fazy L1, L2 i L3 oraz przewód neutralny (podłączony np do wiadra w ziemi :P). W nowych instalacjach jest też przewód ochronny PE który często jest przez niedbalstwo podłączony jako N. To tak jakby zapasowy N żeby przypadkiem kogoś nie poraziło itp, w oświetleniu sufitowym chyba się go wcale nie stosuje.
Czy przewód 3 x 1.5mm2 jaki mam w obwodzie oświetlenia jest bez szkody dla izolacji znieść krótkotrwałe podanie napięcia międzyfazowego? Przewody są wykonywane na napięcie , które izolacja ma wytrzymać. Bywa, że na przewodach jest napisane napięcie, jakie jest dopuszczalne dla danego przewodu, np.750 V.
Masz wyraźnie napisane L L to przewód fazowy. N to przewód neutralny.
upalony przewód neutralny gwiazda przewód neutralny przewód neutralny transformatora
zasilanie blaupunkt makro kolor komórki zasilanie manipulatorów integra
pioneer instrukcja obsługi polski pioneer instrukcja obsługi polski
Czy ogólnikowe wyznanie grzechów jest ważne? Metaliczny dźwięk i zgaśnięcie silnika ciągnika