Wystarczy do przewodów przylutowanych do przełącznika podłączyć omomierz i przesuwać nim na 110 lub 230V. Wg mnie 230V daje przerwę. Ile masz dużych kondensatorów po stronie pierwotnej - 2 na napięci 200V ? Jeśli tak to na zezłomowanych zasilaczach poszukaj takich samych kondensatorów i wylutuj warystory stojące równolegle do nich. Wmontuj w swój zasilacz.
Ok, to tak jak pisał kolega należy zrobić. Pamiętając że ten przełącznik musi być dostosowany do tego napięcia.
Ten typ zasilacz tak ma. Jak obciążysz prądem 100-200mA, to napięcie będzie zbliżone do tego, co pokazuje przełącznik.
Tak też myślałem, bo na płytce z zasilaczem jest transformator. Co robić ? zakupić nowy i wymienić ?
A nie dałoby się obejść całkowicie tego układu który odpowiada za załączanie i czasowe wyłączanie? Sprawdź czy występuje napięci na kondensatorze gdy LED_y są wyłączone.
Stały problem w mk-125, nie wiedzieć czemu ta wiązka kabli jest za krótka, na styk sięga, przy próbie rozbiórki od razu się odrywaja. Nie sposób powiedzieć który gdzie przylutować, te same kolory, musisz pójść po kablu skąd który leci. W każdym razie w jedno skrajne położenie do przełącznika dochodzą dwa na raz kable z tych czterech, pozostałe po sztuce...
Zawiadom typ ukladu scal. i rozmieść zdjęcie PCB ze strony druku . Wizualnie ustal które elementy przełącza przelacznik napięcia sieci .
Wygrzane miejsce w okolicy rezystora 510Ω. Można wymienić elektrolit na nowy. Inne napięcia są po przestawieniu przełącznika?
Zmieniając położenie przełącznika napięcia w zasilaczu z#10 można by uzyskać 2X większy prąd przy napięciu 12V
Właśnie z separatorem przed przełącznikiem średnio. Wolałbym mieć przy amplitunerze. A, to taka kombinacja. Można by na parę sposobów to próbować rozwiązać: 1. Znaleźć przełącznik z przenoszeniem napięcia w jednej gałęzi. Możliwe, że są takie. 2. Przerobić przełącznik, tak aby przenosił napięcie w jednej gałęzi. Proste, ale wymaga podstaw elektroniki...
Witam mam pytanie dotyczące przełączników z diodą świecącą 12v są to przełączniki dźwigniowe trzy pinowe, chciałbym je zastosować z zasilaczem modularnym do podświetlenia ich oraz wydawaniem tymi przlacznikami komend zwartego zamkniętego obwodu po sterowniku, pytanie brzmi w jaki sposób podświetlić te przełączniki napięciem 12v z zasilacza a nie spowodować...
Ma być widać napis 230V .
Jeśli podajesz 230 V na schodowy, to po przejściu poprzez krzyżowy i drugi schodowy, masz fazę, którą podłączasz do zasilacza. Do zasilacza doprowadzasz też przewód neutralny i masz zasilacz pod napięciem. Od zasilacza prowadzisz przewody niskiego napięcia do led-a i ma świecić.
Nie będę Ameryki odkrywał na nowo, są gotowe rozwiązania np.: http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtop... Od razu ze sterowaniem wentylatora, który i tak musisz zastosować. Wcale nie musisz dawać dodatkowego transformatora, do zasilania układu wykorzystaj szeregowo połączone uzwojenia. :) http://obrazki.elektroda.pl/8793324400_1...
Bardzo dobra konstrukcja, gratuluje. Radiator sam wykonałeś? Jak fachowo nazywa sie przełącznik w zasilaczu 2 do regulacji napięcia? Przełącznik obrotowy? gdzie takie coś dostane?
Jaki zasilacz skoro pracuje na napięciu sieciowym?
Ten wynalazek to przetwornica którą możesz zasilić napięciem w przedziale 11-16V, czy ww urządzenie posiada przełącznik wyboru napięcia wyjściowego?
Co to jest za element w #1 o oznaczeniu( SV1 22K), Przełącznik? Opornik? Jak powinien być ustawiony?
W podobny sposób zasilam miernik na stole. Jak włączę zasilanie stołu (miejsce pracy) to wyłączony miernik (przełącznik na OFF) od razu zaświeca wyświetlacz bo ma podłączone zasilanie z zasilacza 9V. Jak tego napięcia nie ma to miernik daje się uruchomić tylko po wciśnięciu przełącznika w poz. ON. Napięcie z zasilacza mam wpięte w miejsce gdzie przychodzi...
Mechaniczne przełączniki będą działać w obydwie strony. Czyli wszystkie z linków powinny działać prawidłowo. Problem byłby wtedy gdy przełącznik posiadał by jakąś wbudowaną elektronikę w postaci np. wzmacniacza. Ale te linkowane nie mają elektroniki która wymagała by dodatkowego zasilania napięciem z np. zasilacza.
muszę wymyślić sposób jak wyłączyć wyłącznik różnicowo-prądowy jak tylko zasilanie zostanie przełączone na awaryjne i na odwrót Zastosuj stycznik, cekwę wysteruj z fazy na której masz podłączony UPS. Brak napięci sieciowego wyłącza stycznik, po powrocie stycznik się załącza. Dodano po 2 Co ciekawe telewizor i router przy przełączeniu działają jakby...
Zasilacz z przełącznikiem przeważnie nie ma stabilizacji napięcia.
Chcę zasilić jednocześnie kilka żaróweczek miniaturowych o różnych napięciach: 2,5V 0,3A (300mA) 3,5V 0,3A (300mA) 6V 0,6W (0,1A) (100mA) 6V 2,4W (0,4A) (400mA) 12V 4W (0,33A) (333mA) W sumie daje to 1433 mA. Mogę zasilić żarówki na każde napięcie osobnym zasilaczem ale wtedy muszę kupić kilka zasilaczy. Czy mógłbym zamiast tego, wyprowadzić z zasilacza...
Mam identyczny zasilacz tylko starszy. Napięcia niestabilizowane(przełącznik odczepów, prostownik i kondensator), przed podłączeniem radzę sprawdzić jakie jest napięcie bez obciążenia.
Zasilacz nie ma przełącznika 110/230V. To jest zasilacz "full range", napięcie zasilania 100-240V.
Zazwyczaj nie stanie się nic, choć starsze płyty główne mogą się normalnie uruchomić. Jeśli w biosie masz włączony start po powrocie zasilania, to płyta się uruchomi. Napięcia nie płyną, płyną prądy. Na pinach powinno być w granicach 5V, ale jeśli pytasz o przełącznik z tyłu zasilacza, to uważaj. Jest na nim pełne napięcie sieci zasilającej.
Po podłączeniu zasilacza, brak napięcia na gnieździe i płytce. Zasilacz i przełącznik sprawne. https://obrazki.elektroda.pl/2699834800_...
Najprościej byłoby zrezygnować z przełączania przełącznika w mierniku (za dużo kombinacji), ustawić zakres 200mV, a zewnętrznym przełącznikiem wybierać albo pomiar napięcia z dzielnika w zasilaczu, albo spadek napięcia z bocznika zamontowanego w zasilaczu.
Noo i lipa. Wentylator działa ale przełącznik nie reaguje. Niemożliwe -wyłączając wyłącznikiem napięcie na zasilaniu zasilacza? To skąd na zasilaczu pojawia się napięcie?
Sprawdź napięcie na na DŁ 501, jeżeli jest w normie to przyczyną mogą być zanieczyszczone styki na przełączniku gniazda sieciowego WZZ-05 (styk 1-2-3).
Witam Przełączanie uzwojeń transformatora pod obciążeniem, bez odpowiedniej synchronizacji z przejściem przez zero napięcia, może skończyć się bardzo źle dla przełączników elektronicznych.
Racja, tylko że schematu nie mam. Ale jest to zasilacz uniwersalny 3.2A z przełączanym przełącznikiem napięciem od 3 do 24 V.
Już dawno wszystko powypinałem. Nie reaguje. Jest gdzieś zwarcie. Po podłączeniu zasilania i wyłączniku głównym w pozycji 0 - napięcie z zasilacza 12,16V. Przełącznik w pozycji 1 - napięcie na zasilaczu 0V. Pobór prądu się waha od 2,6 do 1,3 A. Na nóżkach kondensatora EC1 470uF/16V ( ten koło gniazda zasilania) omomierz pokazywał zwarcie. Wylutowałem...
Ze zdjęcia wynika, że napięcie było obniżane (możliwe ze zasilacz nie był stabilizowany), a potem trafiało to na przełącznik na podwójnej diodzie, akumulator 12V a zasilacz. Trzeba zmierzyć zasilacz bez obciążenia jakie ma napięcie na wyjściu; zasilacz wygląda na transformatorowy bez stabilizacji
a jak napięcia w zasilaczu? Właśnie męczę C1-118 i tam pełno zimnych lutów , latających złączek no i nie kontaktujące przełączniki od Y i X . Sprawdź jeszcze raz dokładnie przełącznik X i napięcia w zasilaczu.
Można zastosować słynny układ LM723 w którym regulacja napięcia następuje po stronie wejścia + wzmacniacza operacyjnego. W takim przypadku przy braku kontaktu przełącznika napięcie spada zamiast wzrastać. W tym zasilaczu dokładnie jest tak samo, napięcie opada gdy rozłączy się ślizgacz przełącznika. Zasilacz powinien być tak dobrany/zrobiony aby nie...
Ten zasilacz mógłbym użyć jako ładowarka i zasilacz stabilizowany tak? Układ zasilacza z postu # 22 możesz używać jako ładowarkę do akumulatorów 6V i 12V z odpowiednio ustawionym napięciem (potencjometr 2,2k) i prądem ładowania (przełącznik SB3) oraz także jako zasilacz stabilizowany z płynną regulacją napięcia wyjściowego i skokową regulacją ograniczania...
Po prostu rozbierz zasilacz,zdemontuj obudowę.To bardzo tandetny zasilacz.Sprawdź stan przełącznika napięć,przeczyść go.
Zwróć uwagę na prawidłową polaryzację kondensatora elektrolitycznego C7 i napięcie znamionowe. Sprawdź czy zasilacz podaje prawidłowe napięcie.
Masz zimne luty w zasilaczu lvps. Wyjmij zasilacz i popraw luty na gniezdzie zasilającym . Napięcie na przełączniku pownno wynosić 24V.
Przełącznik z zasilaczem wewnętrznym czy zewnętrznym?
Normalnie - zasilacz beztransformatorowy i dioda Zenera o odpowiedniej wartości napięcia. Jest napięcie wyjściowe z zasilacza, to znaczy, że przełącznik załączony, nie ma napięcia - przełącznik rozłączony. W czym problem?
Czy mógłbym przerobić napięcie zasilacza 6v na dodatnie i ujemne 3v? Jeżeli tak, to jak, a jeżeli nie, to trudno. A może wymienić przełącznik i dać taki jak do szyb elektrycznych? Wtedy można zasilić całość z gotowego zasilacza 3V.
Zasilacz nie ma żadnego przełącznika napięcia.
Sprawdź, czy na pewno masz ustawione napięcie w zasilaczu na 12V. Poruszaj przełącznikiem napięć w zasilaczu, czasem niezbyt dobrze styka. Jeżeli masz możliwość, to zmierz napięcie na wyjściu zasilacza bez podłączonego wentylatora i następnie z podłączonym wentylatorem.
Czy jest przełącznik wyboru napięcia w tym zasilaczu? Bo jeśli nie, to znaczy, że zasilacz przełącza te napięcia w sposób automatyczny. I takiego zasilacza potrzebujesz. No chyba że niwelator korzysta tylko z jednego z napięć wyjściowych tego zsilacza?
Ale tu raczej jak byk napięcie zmienia się "czerwonym cyngwajsem"... Kolega ma rację. Przełącznik na zdjęciu jest ustawiony na 12V i takie napięcie zasilacz podaje do laptopa. Lenovo identyfikuje zasilacze i nie jest powiedziane, że ten będzie rozpoznany jako 90W. Układ ładowarki zajmujący się kontrolą prądu i napięcia ładowania znajduje się wewnątrz...
A sprawdziłeś czy on był w pozycji ON? To był przełącznik 115-230V?.
Spawarka spawała (paliła ) tylko dużym prądem , brak reakcji na regulowaniem potencjometrem. Próbował naprawić elektryk ale poddał się. Teraz ja się męczę ; potencjometr sprawny , przełącznik regulacji sprawny , zasilacz i napięcia zasilające w normie , tyrystory i diody sprawnev ( na mierniku ). Teraz po godzinie pomiarów wywala bezpośrednio po włączeniu...
Są zasilacze z przełącznikiem na 110V.
Nie do końca zgadzam się z tym co pisze "peter falk". Zasada dla akumulatorów z regulowanymi wentylami, żelowymi jest taka: w temperaturze otoczenia 20 stopni napięcie pracy buforowej dla większości takich akumulatorów powinno wynosić 2,23 - 2,25 V/ogn i powinno być stabilizowane z dokładnością +/- 1% (dla akumulatora 12 V przedział napięci konserwacji...
Uniwersalne chińskie zasilacze. Wtyk w formie krzyżaka z 4 końcówkami. Te od 35 na polskim rynku. Mają zwykle 2 końcówki około 5,5×2,1 mm, np. do instrumentów klawiszowych, ale jakie dokładnie są ich parametry? Na każdym takim zasilaczu parametry są wypisane. Moc, napięcia na poszczególnych pozycjach przełącznika, prąd wyjściowy.
Na schemacie jest błąd - brakuje połączenia przewodu z przełącznika prądu (końcówka 12 płytki) z emiterem T1.
Typ sieci ma wspólnego do jakości usług o które możesz się ubiegać. Jeśli sieć stara to przepisy obecne są bezradne do egzekwowania odszkodowań za straty spowodowane nie właściwym działaniem tej sieci. Mylisz pojęcia. Czym innym jest typ sieci, a czym innym jest jej stan techniczny. Za stan techniczny sieci odpowiada jej zarządca i nie ma to kompletnie...
Musiały by być 4 pinowe niestety są 3 pinowe. Zastanawiam się nad regulacją tylko na 5V, 7V, 12V teoretycznie powinno by mi to wystarczyć. Byłaby to bezstratna metoda ( takie napięcia podaje zasilacz) używając przełącznika 3 pozycyjnego.
Rozumiem że największe straty na prądzie będę miał przy dużej różnicy pomiędzy napięciem wej. a wyj. Na trafo mam odczepy ok : 9 ;17; 24 V W zależności od potrzebnego napięcia wyj. przełącznikiem obrotowym będę wybierał najbliższe napięcie wej.
Na pewno nie , to jest tylko sygnalizacja przeciążenia prądowego, poszukaj przyczyny na przełącznikach ustalających napięcie.
Jakieś źródło zasilania np baterie czy akumulatorki ewentualnie zasilacz. Przełączniki , lampki na odpowiednie napięcie zasilania. Trochę przewodów i obudowa.
Jeśli ta naklejka odpowiada naklejce na twoim zasilaczu to z niej wynika, że ten zasilacz powinien mieć przełącznik 115/230V. W zasilaczach z APFC zazwyczaj napięcie zasilania jest podane inaczej np 100-250V. Producenci zazwyczaj się chwalą, że zasilacz ma APFC, a tu brak takiej informacji. Może zasilacz robiony był na Europe i nie założyli przełącznika....
Przy 115v to jest podwajacz napięcia.
Witam. Ktoś się bawił przełącznikiem 220/110. Zasilacz na TL3723C (chyba niedostępny). Jakie napięcie powinno być na wyjściu tego zasilacza 24VDC czy więcej?
Taaa to co codegen sobie pisze na obudowie to mozna sobie...... Te zailacze nie przelaczaja sie automatycznie i jesli nie maja przelacznika to mozna go dorobic (musial bys poszukac schematu jakiegos zasilacza z tym przelacznikiem). Proponowal bym kupno jakiegos lepszego zasilacza wyposazonego w taki przelacznik. Pozdrawiam.
Tak byłoby koniecznie użyć transformatora z 4 uzwojeniami, jeśli masz już transformator i jest to toroid to zazwyczaj mozna zrobić w nim odczepy po srodku uzwojeń, same druty sa praktycznie na wierzchu. To z przełacznikiem działa tak, że jak używasz napiecia tak do 16 - 17 V do korzystasz tylko z jednego uzwojenia jak chcesz wyżej to z dwóch. Ja wczoraj...
Wielkie dzięki wszystkim zasilacz chodzi jak należy i mierzy napięcie i prąd:-))))))))))))))))
Rozbiesz oryginał i sprawdź co się sfajczyło. W jednym i drugim przypadku (ładowarki) za mała wydajność prądowa i za wysokie napięcie, nic z nich nie zrobisz. Pozdr Adam Poszukaj w sklepie lub np na Allegro uniwersalnych zasilaczy z przełącznikiem napięcia wy od 1.5V i prądzie 1A (1000 mA)
Być może się mylę, ale mam wrażenie, że mój zasilacz pracuje sprawnie przy 100 woltach. Jakiś czas temu naprawiałem UPS i regulując jego parametry ostatecznie rozładowałem akumulator, w efekcie czego żarówka przygasła o połowe a komp dalej chodził ! Na zasilaczu nie mam przełącznika do zmiany napięcia, ale myśle, ze owsze zasilacze takowego nie potrzebują....
Witam tak jak w temacie czy w tym modelu telewizora będzie przełącznik napięcia czy też zasilacz sam sobie to będzie regulował?? Tv przywieziony z usa z tyłu na obudowie pisze podobnie jak na obrazku poniżej z tym że zamiast 220-240 jest 120-240 http://obrazki.elektroda.pl/6938222400_1...
No to nie ma podstawy czasu, czy przełączniki od podstawy czasu są sensownie ustawione? (wewnętrzna, tryb wyzwalania auto) Znajdź przełącznik XY i go wyłącz.
schematy zasilaczy laboratoryjnych PS302 i NDN DF1730SX PS302 zrobiłem i nawet niezle działa co do NDN to tylko przełącznik uzwojeń.
automatycznie dobierał napięcie jak bardzo automatycznie? potencjometr nie wystarczy? można dobrać kilka rezystorów i zrobić przełącznik suwakowy.
Akumulator podłączony poprzez MOSFET-a - jeśli N-MOSFET, to -akumulatora do drenu MOSFET-a, -odbiornika do źródła MOSFET-a, -zasilacza do katody diody, -odbiornika do jej anody, bramka MOSFET-a do -zasilacza, + wszystkiego razem. Brak napięcia z zasilacza włączy MOSFET-a dając niższy spadek napięcia między akumulatorem, a odbiornikiem.
Kod błędu Err2 dotyczy silnika ładowania. Sprawdź napięcia wychodzące z zasilacza, przełącznik funkcyjny oraz ustawienia mechanizmu.
https://obrazki.elektroda.pl/1132485900_... Witam chciałem przedstawić jeszcze jeden projekt wykorzystujący zasilacz ATX a w moim przypadku AT. Uczyniłem z niego ładowarkę akum. Li-ion do 5S włącznie. Przejrzałem trochę Interku i nie znalazłem czegoś podobnego w związku z tym twierdzę że jest to mój że tak powiem projekt. Zastosowałem...
Witam ! Są diwe szkoły: 1. tranasformatory z odczepami na stronie niskiego napięcia + przełacznik zaczepów 2. zasilacz regulowany z woltomierzem równoelgle do wyjścia. Zastosowanie zależy od upodobania. Osobiście najbardziej mi odpowiadają zasilacze ( prądu stałego lub przemiennego z woltomierzami misrzącymi napięcie wyjsciwe z zasilaczy. Jeżeli dodasz...
Zmieniając R22/R23 zmieniasz również kompensację częstotliwościową pętli sprzężenia zwrotnego, co może spowodować niestabilność, zmiana R26/R27 nie ma wpływu na kompensację. Fabryczne zasilacze uniwersalne mają przełącznik napięć w obwodzie "dolnego" rezystora.
W ogóle dziwne bo wejściowe kondensatory są 330uF na 200V, zamiast na 400V :/ jakieś sugestie? Napięcia na kondesatorach wynoszą 150V. Wiem jedynie ze są połączone szeregowo Normalne, zwłaszcza w zasilaczach z przełącznikiem napięć. Przy zasilaniu 120V AC mamy podwajacz napięcia.
Trzeba zmierzyć to napięcie tego zasilacza, pod obciążeniem/ bez obciążenia - czy to jest zasilacz stabilizowany. Potem jak wyżej akumulator (wtedy doładowanie)/baterie + dioda jako przełącznik; gdy zasilanie jest akumulator jest doładowywany - nie pobiera się z niego prądu, brak napięcia automatyczne dołączany akumulator.
Resetuje przełącznik, lecz mimo to zasilacz nie rusza
kilkustopniowego włącznika na MOSFETach załączających rezystory na krótko. A są jakieś gotowe moduły? Jeżeli nie ma to przemyślę może przełącznik trójobwodowy.
Martwią, podobnie jak wiele innych rzeczy np. zasilanie bramek napięciem 12V i podanie tego napięcia na wejście bramki Bo tu zrobiłem taki skrót myślowy, na bramkę logiczną jest doprowadzone napięcie 12V, a z tego co wiem to one pracują na 5V. Nie trzeba by dodać rezystorów przed lub za przełącznikami? Trzeba stworzyć dodatkowy zasilacz do zasilenia...
Pewnie, że można zrobić zasilacz regulowany 0- 30 V. Najlepiej by było na scalonym typu np LM(AM, M itp.)317. Obciążalnośćprądowa tych układów zawiera się w granicach od 1 do 1,7 A- czyli tyle ile chciałeś. Trafo sieciowy powinien mieć obciążalność zawsze przynajmniej o 20 % wyższą od maksymalnej jaką chcemy z niego pobierać. Po to, żeby zasilać wyswietlacz...
Masz racje FishuPro mój błąd. Zasilacz będzie impulsowy.
Z napięcia 24 V nie korzystam. Ewentualnie dołożyć osobny przełącznik? Co do zasilacza: może być antenowy 12 V?
Ku wiadomości zainteresowanych. Rozkręciłem ten zasilacz i nigdzie nie znalazłem nic co by mogło pozłużyć do zmiany napięcia wejścia. Żadnego przełącznika, wtyków czy ewentualności przelutowania. Żadnego miejsca które by sugerowanlo możliwość zmiany napięcia wejściowego. Jak wspomnialem w pytaniu zasilacz nie zmienia napięcia automatycznie.
Witam To jak kolega już lutował, to myślę, że powinien sobie poradzić ;) Wszystkie masy z układów lutujemy razem i podłączamy do ujemnej strony baterii (tudzież zasialacza o odpowiednim napięciu. Później dodatni koniec baterii (ew. zasilacza) podłączamy do przełącznika. Drugi styk przełącznika do wszystkich kabelków z plusem. I tyle Podaj jeszcze jakie...
Witam, mam z odzysku zasilacz uniwersalny do laptopa Nitrox nb-90u. Ma on napięcie regulowane końcówkami, a problem w tym, że ja tych końcówek niestety nie posiadam. Mam za to zestaw końcówek zakupiony w Chinach, który chciałbym wykorzystać w tym zasilaczu. założyłem końcówkę na kabelek z tego zasilacza 5.5x2.1, tak aby wchodziły do niego te chińskie...
W sumie to sobie przypomniałem że wiatraczek Zefir miał przełącznik 120/220 a zasilacz do starego radia u Babci jeszcze w drewnianej obudowie miał przełącznik 127/220
W środku trochę niedociągnięć, a mianowicie: -Widziałem czerwoną izolację bardzo brzydko owiniętą... -Kable luźno jak by wrzucone do środka -Jednak przymocował bym ten tranzystor na środku radiatora, lepiej by odprowadzał ciepło (przedostatnie zdjęcie) Lecz widzę również funkcjonalność takiego zasilacza: -różnorodność napięć -regulacja głównego napięcia...
poszukaj innych schematów zasilaczy, na wielu jest narysowany układ połączeń. Poczytaj o podwajaczu napięcia.
W zasilaczu zbudowanym w oparciu o LM317 podczas przełączania przełącznikiem typu isostat (lub nawet innym przełącznikiem np. przełącznikiem obrotowym) wybrany zakres stałego napięcia to zawsze będzie występować taka sytuacja, że przez krótką chwilę napięcie na wyjściu zasilacza będzie się równać napięciu wejściowemu. Istnieją przełączniki "Make-Before-Break",...
Ustaw tą gałkę w pozycji środkowej i wtedy sprawdź, jak się zachowuje zasilacz. Pozycja przełącznika wyciśnięty. Ustaw napięcie np. 5V. Pomierz czy tyle jest. Podłącz jakieś obciążenie - małą żarówkę. taką maks 12V 5W. Ci się dzieje?
Jak sam widzisz ta dźwignia (LEVER M BRAKE) nie posiada numeru na rysunku złożeniowym a to oznacza, że nie występuje luzem w ofercie. Jeżeli nie da się jej zregenerowac to pozostaje giełda. Error 1 dotyczy zasilacza, sprawdź czy masz wszystkie napięcia zasilające. Ustawienia przełącznika funkcyjnego oraz pozostałe zaraz Ci wyślę na PW.
Witam. W VCR był uszkodzony zasilacz. Wym. wszystkich elektrolitów i diody zenera D12 20V przywraca wszystkie napięcia z zasilacza. Wyczyściłem przełącznik funkcji. Po włożeniu wtyczki do sieci i zasterowaniu świeci czerwona dioda około 10 sek. słychać poruszenie elektromagnesu, napięcie sterujące 5V zmienia sie na 0, nie przyjmuje kasety, na wyświetlaczu...
Jaka moc kolumn ? jaka impedancja ? kondensatory w zasilaczu sprawdzone ? przełącznik ustawiony na jakie napięcie ?
Mierzyłeś napięcie na zasilaczu, na wtyczce bez obciążenia ?
A więc tak, najlepiej kup taki który ma około 1A(1000mA) i 9V, i taki który ma na końcówce na zewnątrz + a wewnątrz -. Są też takie zasilacze uniwersalne ( które prędzej dostaniesz w przystępnej cenie), które mają przełącznik napięcia i polaryzacji. I na takim zasilaczu ustawił byś sobie 9V oraz odpowiednią polaryzację. Jak będzie miał większy prąd...
Cześć, Taki problem. Po załączeniu zasilacza przełącznikiem następuje w nim krótki błysk w środku. Jednak nie za każdym razem. Zasilacz się uruchamia i pokazuje napięcia. Co to może być?
Witam. Sprawdź przełącznik czy przy zmianie zakresu napięcia nie zwiera do minusa.
Przewód ze środka P1 ? Do przełącznika powinien iść przewód z zacisku "-". W obwodzie prądowym daj przewody o większym przekroju.
Jeżeli chodzi o zwis to reguluje się obracając lampą (trzeba delikatnie dokręcać zwłaszcza przy szyjce) ale to jest zabawa na koniec. Wyreguluj napięcia zasilacza. Zobacz czy nie ma zimnych lutów, wyczyść styki w przełącznikach rodzaju wyzwalania i wymień elektrolity w układzie synchronizacji i wyzwalania.
przełącznik sterować napiąć przełącznik cewka napiąć przełącznik regulator napiąć
uszkodzone drzwi lodówki samsung pilot pioneer wzmacniacza mikrotik firewall filter
analizator widma analizator widma
Transformator 2130KP0325A w telewizorach Philips LCD Naprawa portu USB w drukarce HP LaserJet 1020