https://obrazki.elektroda.pl/3237851300_...
Karty katalogowe znaleźć nie ciężko, lecz bez odpowiednich wiedz niemożliwie zrozumieć że w nich napisano, Toż należy rozpoczynać z podstaw, że takie lampa, jej przeznaczenie, typowe reżimy jej użycia. Jeśli chcesz konstruować wzmacniacze małej częstotliwości, to należy znać, że oni bywają różnych klas - A, B, АB1, АB2, С , D . Ostatnie...
Normalne. Może inaczej - mieszczą się w tolerancji.
Typu BD się tam nie nadają. A dlaczego nie?
Punkty 14 i 16 tam mierzysz zakres napięcia strojenia, a samo napięcie strojenia w punkcie 24.
Nikt nie mówił, ze bedzie łatwo. Te kilka słów w serwisówce można ze słownikiem obskoczyć. Michał
Napięcie 7 mV odpowiada nominalnemu prądowi spoczynkowemu (zwanego niekiedy zerowym) przepływającemu przez wzmacniacz mocy. Warunki pomiaru to wygrzanie wzmacniacza, brak sygnału na wejściu, brak obciążenia. Wygrzanie oznacza minimum kwadrans pracy. Regulacji dokonuje się potencjometrem RT301. Wątpliwe jest dla mnie owo "rozjaśnienie" dźwięku. To raczej...
http://cbtricks.com/radios/uniden/hr_251... MIchał
Jak pisałem może być 12 V tylko za pózno, czyli spróbować zasilić tcon na próbę z innego zasilacza wcześniej. Są konstrukcje że jak nie dostanie procesor odpowiedzi z matrycy to wyłączy sygnały LVDS. To wszystko zależy od oprogramowania jakie napisali konstruktorzy dla tego typu TV. Najszybszy sposób na sprawdzenie mb bez oscyloskopu czy wystawia sygnały...
Od kiedy Wołna ma kompresor.ogranicznik na pewno.
Witam Jest to normalne zjawisko.Ciężko jest uzyskać równomierność przenoszenia w tak szerokim paśmie(4MHz).Radio strojone było na środek pasma.Odbiornik można przerobić wstawiając diody warikapy , aby przestrajając syntezę przestrajały jednocześnie obwody wejściowe.Z nadajnikiem gorzej.(Potrzeba też zrobić strojenie obwodów wyjściowych).A ciekawe czy...
Punkty 3 to masa gniazda, jeśli masz 13V między nimi i masą płyty np. przelotka śruby w rogu płyty na zdjęciu to znaczy, że masa płyty nie jest dobrze połączona z masą gniazda i tu dochodzimy do podwójnego dławika FL1, na którym bardzo często pękają luty. Myślę, że po przelutowaniu dławika wszystko będzie OK.
tu mam jakies pdf-y z wykladu
Kondensatora strojeniowego nie mozesz wywalić :| stroi on obwody współbieżnie co zwyklymi trymerami jest niewykonalne. Do badania polecam wzmacniacz w.cz heterodyne/mieszacz filtry p.cz posrednią demodulator i ewentualnie jak bedziesz chcialł to jeszcze tor m.cz
Prawdopodobnie to będzie MP1495, w 525 takie były o oznaczeniu ACSJ.
LED bez rezystora szeregowego to kiepski pomysł. Podmieniałeś tranzystor? Może uszkodzony. Wszystkie połączenia prawidłowe? Tranzystor dobrze podłączony (pinout)?
Witam.Szukam punktów pomiarowych naprawczych karoserii BMW f30 z 2015 roku.W internecie nic nie ma.Moze któryś z kolegów posiada i podzieli się.Ewentułalnie gdzie można uzyskać .
Udało ci się zejść do zera z napięciem między punktami pomiarowymi? Tuner łapie stereo? Działa automatyczne wyszukiwanie?
Spadek napięcia dalej przyjmuje wartości - Jeśli sondy są dobrze włożone do miernika i dobrze przyłożone do punktów pomiarowych to napięcia te powinny być dodatnie gdyż potencjał punktu 3 jest niższy niż punktu 1 (według schematu), co wynika wprost z kierunku przepływu prądu przez rezystor R603. Jeśli pokazuje wzrtości ujemne to trzeba sprawdzić czy...
Metoda różnicowa jest właściwa w tym przypadku a dwa punkty pomiarowe są jak najbardziej nadające się do tej metody gdyż metoda różnicowa wymaga dokładnie dwóch punktów pomiarowych. Jeśli nie zgadzasz się z powyższym podaj merytoryczne argumenty przeciwko. W przeciwnym wypadku uznaję że milcząco zgadzasz się z tym co tu napisałem.
Zacznij od T1 bardzo minimalnymi ruchami na dobrej stacji.Obserwuj wskaźnik stereo.Ustaw na środku zaskoku.Niw widziałem punktów pomiarowych.
funkcja liniowa nie ma współczynnika a równego wzmocnieniu Na jakiej podstawie tak twierdzisz? Pierwszy punkt pomiarowy masz dla Uin = 0 V, drugi dla Uin = 1 V, czyli nie masz żadnego punktu pomiarowego wewnątrz odcinka charakterystyki liniowej.
Witam, Tuner szumi = działa i to pierwszy pozytywny aspekt. Podłączenie anteny to wymóg minimalny, bez niej będzie szumieć. Nie bardzo rozumiem co oznacza: "Chodzi o tuner. Szumi, po podłączeniu anteny FM dźwięk całkowicie znika, okey." Możesz to rozwinąć? Czy masz załączone wyciszanie szumów? Jeżeli problemem jest brak odbieranych stacji to należy...
2a. Jak wysoka może być pierwsza wartość po Chart_create (dla liczby punktów pomiarowych)? Czy jest jakiś górny limit? . Nie wiem, ale właśnie uruchomiłem 600-punktowy wykres w symulatorze OBK Windows z https://obrazki.elektroda.pl/5564178200_... . 3a. Czy ten skrypt zawsze musi być w autoexec.bat, czy jest inny sposób na uruchomienie...
Podłącz do punktu pomiarowego nr.3
Błąd w sztuce. W instrukcji jest to napisane i lepiej się do niej stosować. I nie należy mierzy napiec w.cz przez sondę na obwodach strojonych stopnia mocy; każda sonda powoduje jego rozstrojenie. Strojenie stopnia mocy robi się albo metoda punktową albo przy pomocy specjalnych wkrętaków strojeniowych, wykonanych z materiałów obojętnych pojemnościowo...
Zaopatrz się w schemat i sprawdź napięcia w poszczególnych punktach pomiarowych podanych na schemacie.
A od kiedy to rezystory to punkty pomiarowe?
Przygodę z elektroniką nie zaczyna się od napraw i nie tu miejsce jak to się mierzy, czym Sprawdź napięcia zasilacza PZS +40V, punkt pomiarowy K16.
Tak znajduje się PP21 (punkt pomiarowy) okolice L207, miedzy potencjometrem R235 oraz R236.
Tak miernik ustawiony na pomiar napięcia stałego , czarny do masy czerwony do punktu pomiarowego . Tylko ostrożnie żeby nie spowodować przypadkowego zwarcia .
Zobacz tutaj.
Zakładając że większość onkyo z tych lat jest prawie identyczna odszukaj cewke L101 i punkty pomiarowe TP1 i TP2 Podłącz do nich voltomierz i obracaj rdzeniem L101 do uzyskania 0V
U góry modułu masz punkty pomiarowe GAMMA, zmierz na nich napięcia z podłączoną i odłączoną matrycą, to powinno dać jakąś informację o sprawności matrycy i układu AS.
Podaj punkty pomiarowe. Mam serwisówkę z uzupełnieniem, mogę podać wszystkie napięcia z opisem.
Jeśli idzie do zera to gra że zaczyna się od dużej wartości to pewnie kwestia oczyszczenia punktów pomiarowych.
Tam nie ma połączenia z masą , tam jest punkt pomiarowy . Scalak do podstawienia , najlepiej w podstawkę .
Zacznij od sprawdzenia połączeń ścieżki, zimne luty, pomiar napięć zasilających w podanych punktach pomiarowych, jak prawidłowe to jeden z układów do wymiany, lub obydwa IC301, IC302.
Wszystkie elementy AB1, AB1L , AB2 , AB3 , AB4 , ABD4 to to samo ta że moźesz porównać. To jest raczej punkt pomiarowy.
Chwile, czy tam po prostu nie ma przerwy w między punktami pomiarowymi? Wygląda jakby przyrząd przerwał na dłuższy czas działanie. Jaka jest częstotliwość próbkowania. Dlatego tego proszę o wersje "kropkową" bez linii łączących.
Poszukaj moich postów na ten temat wszystko tam opisałem i wszystkie przeróbki- mam te radio i od10 lat na nim pracuję (250 w mocy doprowadzonej 122w w antenie) i kicham na wszystki wynalazki za duże pieniądze hihi 73!
Przy braku schematu pomocne są noty aplikacyjne takich Maxów. Sprawdził bym ścieżkę - punkt pomiarowy przy rezystorze 0Ω znajdującym się na foto, możliwe ze jest tam przerwa.
Witam. Może dla większości pytanie błahe ale, jak diagnozujecie problemy, uszkodzenia cpu , czy pamięci ? często sama reakcja urządzania lub nie i to jak do tego doszło mogą nam dużo pomóc. Ale co z PCB na których wszystko wygląda ok a objawy wskazują na wiele możliwości uszkodzenia ? Jak najszybciej znaleźć odpowiedni punkt pomiarowy i co sprawdzić?
Wybór tych czujników do pomiaru prędkości chyba się nie sprawdzi są zbyt wolne. Przy założeniu że chcesz mieć zasięg 4m to pomiędzy wysłaniem kolejnych impulsów musisz odczekać ok 40ms. Przy predkości 100km/h w tym czasie samochód pokona odległość około metra, czyli gdy pierwszy czujnik zgłosi ci obecność samochodu to może on znajdować się dokładnie...
Dolicz do tego jeszcze pojemność 40 diod na wiersz wyjdzie następne 0,5nF. Też pisałem wcześniej, żeby w punkcie pomiarowym dać opornik do masy.
Witam. Czy przy tych punktach pomiarowych w pozycji reset zwarcie spowoduje reset czy to tylko punkty pomiarowe. 1089385
Oczywiście potrzebne jest wysokie napięcie, co więcej od dokłanej wartości tego napięcia będzie zależeć charakterystyka (tak też jest na obrazku, który wcześniej załączyłem). Pomiar charakterystyki będzie polegać na po prostu wykonaniu prześwietlania przy różnych wartościach prądu żarzenia i przy tym zapisywaniu punktów pomiarowych.
Zazwyczaj Ł to zwora lub cewka, a K to punkt pomiarowy (w zachodnich sprzętach oznaczany TP). Chyba coś pomieszałeś. Daj zdjęcia.
Autorka nie pokazała kluczowego badania PEM dla tej stacji bazowej stad dyskusja o mocach, przypakładowo wygląda taki raport tak https://si2pem.gov.pl/media/31/lab/12723... i w nim można zapoznać się z mocą EIRP wszystkich anten w określonych sektorach no i oczywiście z wynikami pomiarów parametrów PEM w wybranych punktach pomiarowych.
Jeżeli chodzi o przecinki to R1 jest niepotrzebny, przecinek wybierasz zwierając jedno wyjście SV1 do masy. Następnym krokiem będzie umieszczenie tu precyzyjnego schematu podłączenia mierników do zasilania i do punktów pomiarowych.
To prawie to samo co k310/k510, nad złączem sim jeden z punktów pomiarowych to Vbus. Ale ten sygnał służy do wykrycia i załączenia transmisji usb. Jeśli chodziło ci o ładowanie to będzie DCIO.
To są punkty pomiarowe (TP - Test Point) W tym wypadku służą do pomiaru prądu spoczynkowego stopnia mocy. Pomiędzy TP911 i TP912 podłącza się woltomierz.
gdzie zrobiłem błąd. Tu postanowiłem wymienić komplet tranzystorów w układzie końcówki mocy
Prusak, musisz zmierzyć sobie napięcia na złotych punktach pomiarowych płytki, oznaczone jako V; np Von, Voff, Vcom itp. na wszystkich punktach muszą być napięcia dodatnie jak również ujemne, ze zdjęcia można wnioskować, ze prawdopodobnie masz matrycę 'w tył' pozdr.
Witam. co oznacza ten minus przy napięciu? Oznacza to zapewne tyle, że przyłożyłeś odwrotnie sondy pomiarowe miernika do punktów pomiarowych - czerwoną sondę miałeś na masie, a czarną na zasilaniu. I tu pytania: które pady odpowiadają za napięcie na drugim końcu tej taśmy Możesz sprawdzić to sam miernikiem ustawionym na test ciągłości obwodu, mierząc...
Ustaw rezystorem nastawnym R215 na płytce głównej tunera w punkcie pomiarowym k 5 -1,3V względem masy.Noga5 na UL1211N
Wygląda,że TP201 i TP202 są punktami pomiarowymi do ustawiania "zera".Poszukaj na wszelki wypadek aplikacji LA1265.Dyskryminator FM to T201 i 202 jeden zgrubny,drugi dokładny.Poczytaj najpierw na ten temat w Googlach.Widąć u Ciebie zapał do działania i niewielką wiedzę w temacie.To zgubny mix:)
Dobrze. Pierwszy znak zapytania to napięcie varikapowe (1-33V). Drugi (?) - pin nieczynny w tym przypadku. Może wcale nie podłączony wewnątrz lub stanowi zewnętrzny punkt pomiarowy mieszacza.
Dla trójkątnego łatwiej dopasować linię do punktów, niż dla sinusoidy - więc, jeśli rejestrujesz punkty pomiarowe i przesyłasz na komputer, to lepszy jest trójkąt. A dla sinusoidalnego pewnie dokładniejsze będzie określanie Vpp przez oscyloskop, o ile ma on taką funkcję. Ale to jest mniej dokładne, niż dopasowanie linii.
Absolutnie nie podłącza się InLo do masy cyfrowej :!: . InLo podłącza się do punktu pomiarowego, który nie musi być na potencjale masy cyfrowej, dokładnie nie analizowałem, ale +-1V powinno być dobrze. Narysuje Wam jak należy wykonać prawidłowo połączenia w układzie pomiarowym.
Witam! Te ścieżki nie są przerwane. U siebie na płycie też mam taki "efekt" na ścieżkach wychodzących z mostka (jeśli trzeba to mogę zrobić zdjęcie). Jest to zdjęty lakier i chyba służy to jako punkt pomiarowy lub coś w tym rodzaju. Pozdrawiam!
Użyj funkcji statystycznej REGLINP(znane_y;znane_x;stała;statyczny) w Exelu. Pozdrawiam... Jaca
Zrób jakieś zdjęcia radyjka. Od wewnątrz i od strony "druku" i załącz tutaj. Wskażę Ci punkty pomiarowe. ps. Czy jest możliwe że pomyliłeś się przy lutowaniu przewodów? Sprawdzałeś dokładnie?
Takie działanie jest częścią oględzin, i odnotowane w protokole o zauważonych usterkach. Pomiarów IPZ nie ma sensu robić, bo i tak jest źle. Mamy punkty pomiarowe dla danego obwodu, mamy nazwę badanego urządzenia, mamy w końcu ocenę i uwagi w tabelach pomiarowych. Tam ma być zawarte uwagi typu TAK/NIE, ocena POZYTYWNA/NEGATYWNA i na koniec, o czym wcześniej...
Mniejsza ilość punktów pomiarowych, tego samego procesu, wyznaczająca odcinki na tej samej prostej (jeśli tworzysz wykres liniowy w/g opisu z postu #2), ułatwi Ci późniejszą interpolację. Tworząc wykres liniowy możesz interpolować i ekstrapolować z dokładnością nie osiąganą na wykresach nieliniowych.
Dokładnie jak powyżej pamiętając o pomiarze poziomu Dolby w punktach pomiarowych(760mV) przy odczycie.Po ustawienie tego dopiero sprawdza się poziom zapisu.Prowadziłem latami serwis Hi-Fi w komuszej erze i robiliśmy masowo pełną kalibrację parametrów.Na szczęście wtedy nie istniało mp-3:)
http://obrazki.elektroda.pl/3495858700_1... Chcialbym dopasowac wykres do punktow pomiarowych, mialoby to wygladac mniej wiecej tak na przykladzie tych niebieskich punktow do ktorych dodalem linie trendu tylko z ta roznica ze chce ten wykres podniesc na poczatku zeby przechodzil mniej wiecej srednio przez kazdy punkt a do tych koncowych...
Matryca Quanta QD32HL02 do naprawy po zdjęciu z niej metalowej ramki połączyć drutami punkty pomiarowe opisane VGL oraz VGH na listwie drukowanej górnej z takimi na bocznej.
Zdjęcia z podanego odsyłacza dużo wnoszą, jednak by cokolwiek zmodyfikować trzeba dysponować schematem ideowym. Nie sądzę, by producent go gdzieś zamieszczał. Po prostu trzeba by go zrysować z układu by wyznaczyć odpowiednie punkty pomiarowe oraz ustalić miejsce, gdzie następuje pomiar napięcia akumulatora. Na tej podstawie można wprowadzić potrzebne...
Jedną łapie to coś nie tak, z antenę sprawdzasz, czy bez. Jak kręcisz cewką L5 i C14 też nic więcej się nie pojawia. Napięcie strojenia jest w normie 3-25V, w lewym górnym rogu głowicy jest punkt pomiarowy, tam mierz.
Dodam tylko, że mile są widziane rysunki sytuacyjne z zaznaczonymi miejscami konkretnych punktów pomiarowych. Wiele osób się o to czepia. Bo skąd mają wiedzieć, co to jest "punkt nr 2345 - NIE, brak uziemienia". A tak, sprawdzają na rysunku i widzą, że "to gniazdko u pani Kasi w pokoju przy oknie - znowu pewnie bolec urwała tym starym czajnikiem...".
Płytka jest dobrze zaprojektowana. Jeśli to Twoje dzieło, to będą z Ciebie ludzie! Zastanawiam się, czy mierzyłeś napięcia między masą a punktem pomiarowym. Mimo wszystko zdjęcie bardzo by pomogło - a nuż jakiś rezystor źle wlutowany? PS. Płytka z załącznika ma elementy od góry, a ścieżki od dołu.
Jest to płytka z punktami pomiarowymi do podłączenia sondy testującej. Piny (pola stykowe) od strony potencjometru : 1-połączone ze stykiem wyłącznika 2-podłaczone do (-) mostka prostowniczego (masa obwodów po stronie wys. napięcia ) 3- do pin 7 układu sterującego UC3842 4-do bazy tranzystora mocy (ST)W11NB80 800V
Musisz dokonac interpolacji, czyli znalezc wielomian pasujacy do twoich punnktow. Czym wiecej punktow tym blizej oddasz swoja charakterystyke. Dodano po 1 Jak znajdziesz juz f(x) opisujacy punkty, wystarczy obliczyc wystarczajaca ilosc punktow zeby wykres nie byl kanciasty i wrzucic to do plot-a
Tranzystor bipolarny można opisać dość dużą ilością parametrów. By zagłębić się w znaczenie niektórych z nich trzeba "liznąć" trochę elektrotechniki, fizyki ciała stałego, technologi ich wytwarzania czyli ogólnie kawałka elektroniki. By zapoznać się z tymi prostymi(które wystarczają w większości przypadków) wystarczy sięgnąć po pierwszą lepszą książkę...
Czy mogę w jakiś sposób sprawdzić blokadę, by mieć pewność, czy jest sprawna Blokadę po takim strzale należy bezwzględnie na nową wymienić. Sterowanie odpaliło Ci od TYACS2, rezystor smd 221 w obwodzie bramki. Sprawdź koniecznie czy przelotki pod punktem pomiarowym S39 są nienaruszone.
J2 - to tylko punkt pomiarowy - nie jest zworką.
Aby wejść w tryb serwisowy należy wykonać kolejno następujące czynności: -wyłączyć odbiornik wyłącznikiem sieciowym -zewrzeć punkt pomiarowy TP501 (czyli zewrzeć 8 wyprowadzenie procesora do masy) -włączyć odbiornik trzymając jednocześnie przyciśnięte przyciski [P+] i [P-] klawiatury lokalnej.
Jeśli masz kilka punktów pomiarowych i chcesz to zrobić naprawdę profesjonalnie to daj dodatkowy mały sterownik w szafce, zamieniający wszystkie sygnały analogowe i cyfrowe na jeden sygnał cyfrowy, a potem całość jednym kablem do głównego sterowania. Odpada ci problem zakłóceń, zmniejsza się ilość kabli, łatwa diagnostyka całego systemu.
Kumpel zarzucił mi temat pracy dyplomowej ... "Radio FM" I ma zaprezentować działanie odbiornika za pomocą oscyloskopu .. Musi wyprowadzic punkty pomiarowe ( wiadomo wzmacniacz w.cz., heterodyna ...). Wydaje mi sie że wyprowazenie zwyczajnych punktów pomiarowych ( kabelek) bezie wprowadzało zakłucenia do układu ... Goły kabel to zawsze antena ... A...
U mnie taki sam miernik pracuje poprawnie przy odbiorze i nadawaniu, z modulacją również. Oczywiście przez sondę pomiarową S-1 podłączoną w radiu Alan 87 do złącza J107. Nie wiem jak sprawa ma się przy podłączeniu sondy do punktu pomiarowego TP3. Szukałbym błędu w sondzie lub sposobie jej podłączenia.
Arturze - tobie, starej wydze, wiele powiedzą odczyty na układzie, ale amator nie poradzi sobie w ten sposób (chyba, że ma na schemacie zaznaczone odpowiednie punkty pomiarowe i wie, jak to interpretować. W tej chwili nawet nie wiadomo, jaka jest przyczyna blokady (składowa stała, temperatura, zasilanie, inne).
Tego rodzaju złączki nazywa się listwami kołkowymi (vide http://www.rcs-elektronik.com.pl/index.p... Zwykle służyły jako "punkty pomiarowe" w urządzeniach elektronicznych lub łączówki. Standardowe goldpiny są również rodzajem listew kołkowych. Pozdrawiam.
zasilacz działa lecz nie załącza (...) Masz więc odpowiedź. Chyba musisz się skupić nad dalszą częścią układu. Elementów nie jest zbyt wiele na płytce, chociaż utrudnieniem jest montaż SMD. Zwykle w takich przypadkach warto zrysować fragment układu by rekonstruując schemat ideowy wyznaczyć potrzebne punkty pomiarowe.
Ciekawi mnie, dlaczego w okolicy Krakowa jest tak dużo punktów pomiarowych a w sporo gęściej zamieszkałej okolicy Katowic tylko dwa? No niech będzie cztery? Pozdrawiam.
To nie jest dobrze. W którym miejscu dokonałeś pomiaru ? Stań miernikiem na emiter tego tranzysora T571, tam winno być 13-14 V , następnie na punkcie pomiarowym /kołek/ M106 tam winno być 12,4 v. Sprawdź te oporniki R577, R 576 i R575., jeszcze R 570 .
Mam taki i opis regulacji ale nie wiem gdzie są punkty wg opisu TP1 i TP2 te które mi pasują to TP 507 TP508(TP7 i TP 8). I jeszcze pytanie nie mam kasety serwisowej i nie wiem czy jest sens kupować może dałoby się ustawić tor przesuwu na dobrze nagranym oryginale - to pytanie do magików od tej mechaniki. Czytałem posty na temat tego vcr ale tych wiadomości...
Pokaż zdjęcia. Po 2 luz na zamkach pierscieni jaki był w 3 punktach pomiarowych..... Dobry to zła odpowiedz.
Witam. Trochę czasu już minęło od ostatniego postu Kolegi. Nie wiem czy kolega rozwiązał problem z tym niestabilnym prądem spoczynkowym. Ja po kilku dniach walki problem rozwiązałem, okazał się bardzo prozaiczny. Zapewne na skutek przegrzania okazało się że potencjał "0V" ( to te 3 kable wychodzące z jednej wtyczki z zasilacza) nie jest taki sam we...
Amperomierzem zwarłeś wyjście wzmacniacza /ciekawe czy miernik przeżył?/. Chyba żle odczytałeś nr rezystora prawdopodobnie jest to R542. K61 to chyba jest punkt pomiarowy K81 obok tego rezystora. Sprawdź tranzystory końcówki mocy /prawdopodobnie uszkodził się T516/ to te na radiatorze. życzę powodzenia a jakby co to pisz
No ale masz w serwisówce punkty pomiarowe :D RF,VC.
Po mieszaczu masz tranzystor BF173 a przednim filtr pasmowy i punkt pomiarowy (~300 mVsk) na bazie ma być 2 V a na emiterze 1,4 V, na kolektorze jest następny punkt pomiarowy (~0,6 Vsk). Dalej BSX93 (2n309) na bazie ma być 2 V a na emiterze 1,4 V kolektor to kolejny punkt pomiarowy (~2,5 Vsk). Dalej filtr pasmowy i tranzystor przedwzmacniacza KFW621...
Witam! Kol. igorrr Możesz podłączyć tak jak na rysunku. Pozdrawiam. Adam. :sm9:
Szukaj w necie pod hasłem body repair manual .
Nie. Ustawiasz nadajnik z jednej strony migawki, a odbiornik z drugiej. Takie rozwiązania są stosowane nawet w dawnych fabrycznych (profesjonalnych) urządzeniach kalibracyjnych. Ale zmierzysz wtedy tylko czas 'przelotu' migawki a nie faktyczny otwarcia, dlaczego? bo przy bardzo krótkich czasach migawka się nie otwiera całkowicie tylko przez klatkę...
Witam posiadam iphona 4,telefon działał normalnie aż pewnego dnia umarl. Nie pomaga trzymanie home plus wybudzenia ,komp go nie widzi nawet jako obce urządzenie. poprostu jest jak cegła,otworzyłem tylna klapkę patrzyłem na taśmę bateri ale wszystko wydaje się idealne. Wydaje mi się że brak jest jakiegokolwiek zasilania bo po przełączeniu nie wibruje!...
W starszych modelach można podejrzewać odstrojenie obwodu dyskryminatora FM: trzeba ręcznie ustawić znaną częstotliwość stacji i pomierzyć napięcie na punktach pomiarowych oznaczonych najczęściej NULL; jeśli jest większe niż kilka mV stroić (bardzo delikatnie stroikiem dielektrycznym) obwód oznaczony DET FM albo podobnie aż do uzyskania napięcia 0 +/-...
A tu masz schemat końcówki na tranzystorach ale od M2404S bo posiadam serwisów kę Unitra M2405S na UL1481 i niestety się różni pomierz napięcia w punktach pomiarowych i posprawdzaj elementy - tranzystory i elektrolity tyle mogę Ci pomóc reszta należy do Ciebie. http://obrazki.elektroda.net/2_126391473...
Tak, jest potrzebny interfejs. Gotowca chyba nikt nie sprzedaje, ale jest to tak prosty układ, że można wykonać go samemu. Można go złożyć na płytce (zamieszczona w artykule "Reset elektroniki baterii"), albo na pająku. Układu nie wylutowujesz z płytki. Interfejs podłączasz do gniazda baterii. Tylko trzeba zlutować 3 nogi kontrolera, które przeważnie...
Teraz prowadzenie ścieżek jest poprawne, tylko musisz uważać na szerokość ścieżek przy gnieździe. Masz tam za blisko prowadzone ścieżki przy otworach. Również rozmieszczenie punktów pomiarowych możesz trochę zmienić, aby były bardziej logicznie położone. Przykładowy rozkład elementów. http://obrazki.elektroda.pl/5618344300_1...
wybrać punkt pomiarowy wskaźnik pomiarowy pomiarowy lutować punkt punkt
robota kuchennego objaw przepustnica korad ka3005 wentylator
trabant schemat trabant schemat
Wentylator w Peugeot 206 2.0 HDI uruchamia się po odpaleniu Toyota błąd P1434 - układ EVAP i system Eolys