Nie wypaliły kondensatorów na płycie głównej te fortony? Płyta może być już trupem. Nie dość że katowałeś ją fortonem (dlaczego w ogóle nie dość że z czarnej listy to jeszcze taki słaby, większość tanich zasilaczy ma zawyżoną wydajność), zasilacz umarł z hukiem a na domiar złego zwarcie/przeskok ładunku. Odpal to tylko z procesorem - płyta+procesor+głośnik...
Wyjmij z płyty głównej wszystko (karty rozszerzeń o ile takie posiadasz, kartę graficzną, pamięci) zostaw tylko procesor, i koniecznie podepnij - przylutuj ten głośnik systemowy. Podaj jak zareaguje płyta, powinna wydać z tego głośniczka jakieś dźwięki, napisz czy i jakie, oraz jaka jest reakcja diod klawiatury.
Głośnik systemowy nie wydaje żadnego pisku? Po czy poznałeś, że komputer "zaskakuje"
Płyta wydaje jakiś dzwięk z głośnika systemowego?
Płyta posiada głośnik systemowy, lub buzzer? Jeśli tak to wyjmij obie kostki ram i sprawdź czy wydaje dźwięk po uruchomieniu. Bios można zresetować zworką na płycie. Zasilacz napewno jest sprawny?
Głośniczek systemowy i sterowniki? Proszę sprawdzić czy jest poprawnie wpięty w płytę główna.
Uruchamiałeś płytę tylko z CPU i głośnikiem systemowym?
Tutaj masz opis jak mniej więcej działać http://alarmkomputertv.blogspot.com Jeżeli zasilacz ma więcej niż 5 lat to radziłbym go wymienić na 350 - 400 Wat chyba że korzystasz z komputera tylko raz - dwa razy w tygodniu. Jeżeli podczas lutowania odezwał się głośnik systemowy to raczej padła płyta główna ale to dopiero trzeba sprawdzić.
Zacznij od podania konfiguracji: płyta, procesor, karta graficzna itp. potem napisz jaka jest reakcja głośniczka systemowego, jeżeli barak to odłącz wszystkie elementy zostawiając samą płytę, procesor, zasilacz i głośnik systemowy i wtedy zobacz jaka będzie reakcja na włączenie.
No dobra. Karta GF220 to standardowo ma DDR3 montowane ale to nie ma absolutnie nic do rzeczy. Pamięci karty nie mają nic do pamięci RAM. Płyta to spokojnie powinna działać z dowolną kartą graficzną na złącze PCI-E x16 i twoja karta wyjątku nie stanowi. Brak obrazu to mało objawów. Płyta daje "beep" jakiekolwiek? Jest głośnik systemowy? Do wykonania...
Uruchomić na biurku w konfiguracji: płyta główna+procesor + głośnik systemowy.
Uruchom w konfiguracji płyta główna + procesor + głośnik systemowy najlepiej na biurku.
Masz zintegrowaną kartę graficzną? Jak tak to podłącz pod nią monitor i spróbuj włączyć. Podłączyłeś głośnik systemowy jak tak wydaje jakieś dźwięk jak nie to podłącz. Z podłączonym głośnikiem wyciąg pamięć ram sprawna płyta główna powinna piszczeć. Sprawdź ją na innym zasilaczu.
OK. czekam, zapomniałem, podłącz głośnik systemowy.
zasilacz sprawny... Miałeś podać jego markę / model. Jak sprawdziłeś go, na jakiej podstawie twierdzisz że jest sprawny ? Płyta główna nie wydaje żadnych dźwięków Wymontuj pamięci RAM, uruchom komputer i czy wówczas będą dźwięki z biosu (głośnika systemowego)
Sygnałów nie będzie skoro nie masz podpiętego głośnika systemowego(Speaker). Płyta startuje i wentylatory się kręcą? Jeśli tak wyłącz zasilanie, włóż pamięć i grafikę i sprawdź raz jeszcze.
Wyjmij kartę graficzną i pamięć RAM.Podłącz głośnik systemowy i zasilacz.Włącz płytę i posłuchaj czy odezwie się głośnik.
Witaj, Po uruchomieniu komputera bez RAMu powinno wystartować chłodzenie (wentylatory), dioda POWER na przednim panelu powinna się świecić. Z głośniczka systemowego powinno pikać (kod błędu pamięci) - chociaż miałem jakąś płytę, która bez RAMu nie piszczała z głośniczka. Ponad to nic innego nie powinno się zdarzyć (w szczególności żaden obraz na ekranie).
Moim zdaniem najszybciej poszła płyta, raz że ASRock to firma z którą w sklepie miałem trochę złych wspomnień, objawy też na to wskazują, jeśli uszkodzona byłaby grafika komputer by ruszył tak zostają trzy elementy procesor, płyta główna i ram. Procesor o ile go nie przegrzałeś raczej zepsuć się nie powinien przynajmniej ja przez lata już zepsutego...
Podaj specyfikację swojego komputera. Nie wiedząc jaką masz płytę główną nie wiem jakie masz 3 pinowe wejście obok ramu. Piszesz, że nie ma głośnika systemowego to ci w takim razie piszczy? Sprawdź czy jednak głośnik jakieś odgłosy wydaje i porównaj z tym: http://naprawypc.blogspot.com/2010/12/dz...
Podłącz tylko płytę, procesor, RAM i głośnik systemowy (ten w obudowie komputera) - powiedz czy głośnik wydaje jakieś dźwięki i czy wentylator na procesorze się kreci.
Czy słychać jakieś piski z głośnika systemowego (jeśli jest podpięty)? Resetowałeś CMOS? Spróbuj włączyć przy całkiem wyjętej baterii. Jeśli jest jakiś sposób diagnozy płyta/procesor to ja też chętnie go poznam :)
Pasta na procesorze została nałożona? Odpal samą płytę główną tylko z procesorem i chłodzeniem i podłącz głośnik systemowy i sprawdź czy wydaje jakieś dźwięki. Co do chłodzenia to należy wymienić uszkodzony "bolec" lub założyć sprawne mechanicznie chłodzenie. Na czas testów można położyć płytę na płasko, i chłodzenie na świeżej paście docisnąć i zostawić...
Autora proszę o korektę pisowni w postach oraz podanie "zachowań" karty w innym zestawie (działa lub nie), płyty bez karty (dźwięki z głośnika systemowego) i podobnych informacji wskazujących na to, iż coś sam ustalić próbował.
Jeśli odpalając samą płytę z procesorem (bez RAM) głośnik systemowy milczy to uszkodzony jest albo procesor albo płyta. Żeby mieć pewność musisz albo sprawdzić CPU na innej płycie albo inny CPU u siebie.
Trzeba sprawdzić inne podzespoły na innym komputerze. Masz podłączony głośnik systemowy pod płytę główną?
Procesor jest na 100% dobrze dobrany do płyty. Gdy nie włożysz procesora to płyta powinna mimo wszystko wydawać sygnały dźwiękowe. Obstawiam na wadliwą płytę główną.
I teraz ciekawostka, wymontowałem płytę z obudowy (już wczoraj), podłączony tylko RAM i głośnik systemowy zamilkł, ale płyta i zasilacz zachowują się tak samo jak opisałem wcześniej.
jak w temacie przy odpalaniu komp zawsze pika raz lub kilka razy. u mnie zamiast w głośniczku systemowym pika w głośnikach podpiętych do karty dzwiękowej. płyta epox 8kha+, dźwięk zintegrowany na płycie anavce ac 97. nie jest to aż tak bardzo uciążliwe, ale chyba nie powinno tak być. pozdro czekam na info.
W biosie Award'a jeden długi i trzy krótkie to No video card or bad video RAM.Czyli masz problem z grafiką lub złączem chyba AGP,nie wiem jaka płyta.
Wszystko chodzi Jeśli w takiej konfiguracji zawsze odpala oznacza to albo niewydolność zasilacza albo uszkodzenie jakiegoś cd-rromu ,karty rozszerzeń lub dysku. Oczywiście możliwe tez jest uszkodzenie kondensatorów. Czy gdy płyta nie odpala to piszczy głośnik systemowy?
Witam wyciągnij wszystkie pamięci , jeżeli płyta jest sprawna powinien odezwać się głośnik systemowy ,sprawdź czy nie wysunęła się karta grafiki
Niestety wiem o jakości płyty, całość była kupowana bardzo budżetowo z paru powodów. Płyta niestety nie posiada głośnika systemowego, a nie mam pewności, czy jakiekolwiek głośniki w domu posiadam. Wobec zasilacza wiem, że jest sprawny (chociaż jest stary), bo używam tego samego co ze starą płytą główną, lecz mój kolega podejrzewał, że mój zasilacz ma...
Płyta główna. Procesor zamknięty w podstawce. Chłodzenie procesora, dobrze zamontowane plus pasta.Wentylator podłączony. Ram jedna kość. Zasilacz podłączony, zasilanie płyty głównej plus zasilanie sekcji procesora. Głośnik systemowy.
Płyta musi uruchomić się nawet bez baterii. Proszę uruchomić płytę z samym procesorem oraz podpiąć głośnik systemowy.
Niech kolega uruchomi w takiej konfiguracji: Płyta główna pamięć grafika zasilacz oraz głośnik systemowy
płyta+Procek > nic Głośnik systemowy podłączony? Jakie dźwięki wydaje przy połączeniu jak wyżej?
Uruchom płytę główną TYLKO z procesorem i głośniczkiem systemowym. Jeśli w tym momencie nie będzie sygnałów z głośniczka to prawdopodobnie Twoje przypuszczenia są słuszne.
A cóż to za płyta główna? Salut! o/ Krzysiek
Płyta odpali nawet jak nie ma włożonego procesora oraz RAM-u, tylko że nic nie zobaczysz, nie licząc zapalonej diody od zasilania, o ile ją podłączysz... no i jeszcze głośnik systemowy powinien piszczeć, ewentualnie jak będzie miała podłączone jakieś wiatraki to też się zakręcą.
Włącz płytę bez procesora, napisz czy głośnik systemowy się odezwie.Marka płyty głównej i model podany jest poprawnie?
wyciągnąłem procesor i uruchomiłem bez niego (nie wyciągając wtyczki zasilania procesora) A czy google może powiadomiły o tym, że wszystkie czynności wewnątrz obudowy wykonujemy przy odłączonym zasilaniu sieciowym ? Chyba nie. wolę już więcej nic nie ruszać sam I bardzo dobrze. Więc tak... Wyciągnij sobie wszystko z obudowy. Płytę główną połóż na jakimkolwiek...
Wyjmij płytę główną i uruchom ją bez obudowy, podepnij tylko zasilacz i włóż procesor do płyty z chłodzeniem.W instrukcji sprawdź gdzie trzeba zewrzeć piny na płycie do uruchomienia.Po zwarciu pinów czekaj na sygnał głośnika systemowego, jeżeli się nie odezwie.Wyłącz zasilacz i włóż kość lub kości ram i ponownie uruchom płytę.
Z uwagi na to, że nie pracował w standardowych warunkach (3 rdzenie) najpierw musisz sprawdzić CPU w innej płycie. Jeśli zadziała to padła płyta ewentualnie zasilacz. EDIT: dźwięk z głośnika systemowego sugeruje przegrzanie CPU lub chipsetu.
Płyta nie włącza się, cisza w głośniku systemowym. Dodam, że płyta włącza się, wentylator na procesorze kręci się, działa włączanie z pomocą PowerSwitch. Heh, :roll: Ok, jeśli chodzi o przekładanie to BIOS masz chyba w podstawce...
Proszę podać pełną specyfikację wraz z zasilaczem. Głośnik systemowy jest? Płyta ma 4 sloty pamięci- w każdym gnieździe taka sama reakcja na włożenie jednej kości? przedmuchał kolega sloty pamięci, zasilanie dociśnięte, reset cmos robiony?
Uruchom płytę bez reszty podzespołów, czyli tylko płyta, zasilacz, kable od włącznika, głośnik systemowy. Sprawdź jak zapiszczy. Potem włóż procesor i sprawdź czy zapiszczy że brakuje RAM. Jeśli za każdym razem ten sam sygnał - 4 piski to jednak wyrzuć ;)
Sprawdź jeszcze na pozostałych wyjściach - może z Gigabyte priorytetowe zostaje wyjście DVI ? (chociaż to mocno "naciągane") Z tą kartą głośnik systemowy coś pika ?
Gdy uruchomisz płytę główną + procesor + głośniczek systemowy (poza obudową), słyszysz charakterystyczny dźwięk z głośniczka systemowego?
(at)Vafelek Witaj. Jak zamontowałeś płytę w obudowie? Na pewno poprawnie? Wszystkie przewody zasilające podłączyłeś? Czy da się sprawdzić płytę główną "domowymi sposobami? Tak. Wyjąć ją z obudowy, zostawić tylko CPU + Cooler, głośnik systemowy i sprawdzić, czy się uruchomi i jakie sygnały będą z beepera. Za którymś razem komputer zaskoczył, wentylatory...
Wyciągnij wszystko z obudowy, połóż sobie płytę na biurku (na jakimś kartonie), załóż raz jeszcze sam procesor z chłodzeniem, jedną pamięć, podłącz zasilacz i głośnik systemowy - spróbuj uruchomić. Jeśli płyta wystartuje wyłącz, dołóż grafikę itd.
Czy twoja płyta główna ma podłączony głośnik systemowy? Dodano po 9 http://obrazki.elektroda.pl/8597795100_1...
Pełna specyfikacja komputera wraz z uwzględnieniem marki i modelu zasilacza? Głośnik systemowy masz podłączony?
Podłącz zestaw w minimalnej konfiguracji: Zasilacz, płyta gł, procesor z chłodzeniem, karta graficzna, głośnik systemowy. Uruchom i sprawdź jaki jest sygnał z głośniczka systemowego.
Masz głośnik systemowy? Piszczy cokolwiek? Płyta pewnie nie rusza nawet. Reset CMOS robiłeś zworką? Ten procesor jest wspierany od 16 wersji BIOS - wiesz jaka jest wgrana? Może jest gdzieś napisane na pudełku/naklejce/fakturze.
Reset CMOS zrób zworką. Sprawdź na innym zasilaczu. Jak dalej będzie to samo to do podstawienia CPU i RAM. Jak dalej to samo to uszkodzona płyta główna. Pamiętaj aby testować wszystko w minimalnej konfiguracji potrzebnej do uruchomienia. Odłącz wszystko inne. Płytę uruchamiaj poprzez zwieranie odpowiednich pinów. Podłącz głośnik systemowy i napisz jakie...
A czy jak wyciągniesz wszystko z płyty - łącznie z prockiem, to startuje? Powinna pikać przez głośnik systemowy. Płyta bez procesora nie wystartuje.
Piszczy głośnik systemowy? Wgraj nowy bios.(hot-swap ,programator)
Może nie być w stanie zasilić czegokolwiek: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic11... Reset Biosu wykonałeś? Płyta/napędy startują? Jakieś dźwięki z głośnika systemowego?
Wyjmij Kartę graficzną, RAM i zostaw tylko CPU, Zasilacz, MoBo i głośnik systemowy. Daj znać, czy głośnik oznajmia cokolwiek przy uruchomieniu.
Wyjąłeś płytę już z nowej obudowy? Objaw na zwarcie wskazuje. Dystanse były tam gdzie trzeba i tylko tam gdzie trzeba? Nie uszkodziłeś płyty przy przenoszeniu? Sygnały z BIOS są jakiekolwiek? Wyjmij RAM podepnij głośnik systemowy i sprawdź ale po wyjęciu z obudowy. Jeśli kołek dystansowy (lub cokolwiek innego) zrobiło zwarcie na MB to może być już po...
A próbowałeś z podpiętym tylko włącznikiem? Płyta nie potrzebuje led, głośnika systemowego starczy power switch. W sensie w tym gnieździe. Procesor musi być. Bo zaraz ktoś mnie zwyzywa że herezje pisze. (at)Piotr160292 rozwiń myśl o zwartych pinach. Jakoś nie mogę sobie wydumać zwarcie których dawało by taki objaw.
Model zasilacza, który teraz jest podłączony to Pentagram 430W PSF-430-P12S. Niestety poprzedniego nie znam w tej chwili. Na Ubuntu zbootowanym z płyty jest dokładnie to samo co na Windowsie, karty dźwiękowe są widoczne ale żadna nie wydaje dźwięku. Próbowałem włączać lub wyłączać zintegrowane audio w Biosie, ale skutkuje to jedynie brakiem dźwięku...
Jeśli na płycie jest głośnik systemowy (bo nie kojarze czy jest) i płyta po wyjęciu ramu i odpaleniu nic nie sygnalizuje to sugeruje to uszkodzenie płyty. Jeśli nie ma głośniczka (w co wątpię) to trzeba głośniczek podłączyć (SPEAKER) i zobaczyć czy płyta zasygnalizuje brak ramu.
Podaj kod sygnałów z głośnika systemowego, uzupełnij konfigurację komputera.
Niech kolega podepnie tylko to: procesor płyta główna pamięć karta graficzna zasilacz oraz głośnik systemowy i wtedy napisze co się dzieje.
Zacznij od podstaw. Zdemontuj i oczyść podzespoły. Podłącz jedynie - płyta gł. zasilacz, procesor z chłodzeniem i głośniczek systemowy (jeśli nie jest wlutowany). Uruchom zestaw i podaj, czy są (i jakie) dźwięki z głośniczka (buzzera).
odłącz komputer od zasilania i wyjmij baterię na godzinę ponieważ prąd gromadzi się w kondensatorach , a po wyjęciu baterii na dłuższy czas płyta się rozładuje Kompletna bzdura. Od tego jest zworka służąca do resetowania ustawień BIOS (kasowania pamięci CMOS). Wyjęcie baterii także spowoduje reset ale dzieje się to praktycznie natychmiastowo. Do Autora...
Nie ma. Ważny jest nie tylko fakt cz jest napięcie, czy nie, ale także jego wartość. Cały czas chodzi oczywiście o pomiary napięć pod obciążeniem. Dopiero kiedy wartości napięć pod obciążeniem są poprawne można ewentualnie przyjąć, że zasilacz jest sprawny. Na początek odłącz/wyjmij wszystko poza procesorem (i zasilaczem oczywiście, którego najlepiej...
Masz podłączony głośnik systemowy/speaker? Jeśli nie, to czy masz go w obudowie, w pudełku po płycie głównej lub innym miejscu? Przydałoby się sprawdzić, czy płyta daje jakieś dźwiękowe informacje o błędach
Do płyty masz głośnik systemowy podłączony? Jak masz, to czy wydaje jakieś dźwięki ten głośnik? A jak nie masz to podłącz.
Podłącz płytę główna z samym procesorem i zobacz czy się głośnik systemowy odezwie.
Witam. Mam pewien problem ponieważ podczas gdy włączam grę głośnik systemowy zaczyna pikać są to krótkie piknięcia ale pikają cały czas. Co to może być?? karta graficzna; nvidia geforce 9800GT płyta główna; gigabyte GA-MA74GM-S2H procesor; amd athlon 7750 zasilacz; 500w
Po pierwsze zastosuj się do wytycznych w tym dziale i napisz jaki dokładnie masz sprzęt (lista podzespołów). 2) od czego zaczął się problem? Sam z siebie czy po jakimś grzebaniu w obudowie? 3) czy masz do płyty podpięty głośniczek systemowy (buzzer)? Jego piszczenie może pomóc rozpoznać kody błędów. 4) sprawdzić kondensatory nie zaszkodzi, ale w takich...
Sprawdź RAM, potem zasilacz. Wyjmij go przy włączonym PC i sprawdź, co oznajmia głośnik systemowy.
Płyta główna jest nowa. Nie nie ma głośnika systemowego tylko wyświetlacz błędów(numerki) nic tam nie jest napisane. Wszystko działa ok, tylko przy resetowaniu komputer zamiast się uruchomić ponownie to dalej pracuje.
Mam podobny problem. Ta sama płyta główna. Zasilacz ok. Po włączeniu startują wiatraczki i cisza w głośniczku. Zostawiłem tylko płytę główną z procesorem - w głośniczku systemowym cisza. Wyjąłem procesor - cisza. Czy głośniczek systemowy powinien wydać dźwięk przy podłączonej tylko płycie głównej bez procesora, pamięci i karty graficznej?
To może po kolei: 1) wyciągnij procek, pamięci, żeby została tylko sama plyta i zasilacz, reszta odłączona 2) Jeśli się uruchomi i będzie pracować normalnie, dołoż pamięci, powinien się włączyć i pracować normalnie 3) jeśli punkt 2 będzie ok, włóż procek, sprawdź czy wiatrak dobrze dotyka do procka, odpal kompa, przy okazji podłącz głośnik systemowy,...
To jest typowy objaw zwarcia To nie jest objaw typowy przy zwarciu. Przy zwarciu, zasilacz by się po prostu wyłączył, a tutaj sprzet się resetuje. Proponuję wyjąć najpierw zasilacz i na sucho sprawdzić, jakie daje napięcia: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic11... i http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic10... Nie zapomnij obciążyć...
Na początek wyjmij kartę i sprawdź czy będzie sygnał z beepera (głośnika systemowego). Przy okazji ustalisz jaka to płyta główna.
Dziwny przypadek ta płyta, jak podepnę samo złącze 20 pinowe, 4 pinowe wypięte, to niby startuje, ale zero sygnału z głośnika systemowego, i brak obrazu. Może mam zasilacz za słaby?
Witam! Mój komp to karta graficzna Ati Radeon x550 (Rv 370), procesor amd athlon 64 3200+, ddr 512 pc 3200 Płyta nie chcę wystartować, nawet głośnik systemowy się nie odzywa. Czasami zdarzy się, że jak wystartuje i jak pochodzi z 15 min, to dalej jest wszystko w porządku do momentu jak się nie wyłączy i nie ostygnie - znowu jest to samo. Czasami pomaga...
Diagnostyka jak po piorunie. Każdą część osobno w sprawnej platformia. Być może padła tylko np. płyta a być może nie ocalało nic. Na szybko rozbierz go. Płyta na stół. Na sam poczętek Płyta z CPU na pokładzie i głośnik systemowy. Odpalasz - jak zapiszczy na brak RAM to coś żyje. Wpinasz jeden RAM i ponownie. I tak dalej kawałek po kawałku.
Obejrzyj dokładnie tą płytę. Sprawdź przede wszystkim nóżki układów, czy są całe, czy nie ma zalań. Druga sprawa - zasilacz do wyrzucenia - nie odpalaj sprzętu na tym czymś. Szkoda sprzętu. Te 50zł zainwestuj w normalny zasilacz. Ponadto. Sprawdź palcem temperatury radiatorów CPU, NB i mostu południowego. Jeśli okazę się, że CPU i NB są zimne, a Most...
Goła płyta z procesorem powinna się objawić piszczeniem z głośnika systemowego. Następnie jak da znak to zmiana pamięci - wcześniej czyszczenie styków pamięci.
w tej konfiguracji płyta główna + procesor + głośniczek systemowy głośnik nie wydaje żadnego dźwięku Sprawdź jeszcze czy kość BIOS-u jest odpowiednio zamontowana. Jeśli procesor sprawny, tak jak napisałeś,że sprawdzony w innym komputerze, proponuję więc zaaktualizować BIOS. Pozostaje koledze metoda hotflash - jeśli kość nie jest wlutowana, lub zewnętrzny...
Wymiana zasilacza na Codegena to pomysł nieciekawy. Rozumiem, że jest to rozwiązanie TYLKO tymczasowe... Proszę obejrzeć kondensatory na płycie oraz zmierzyć napięcia zasilacza przy włączonym komputerze. Tu jest małe howto: http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtop... Następnie proszę uruchomić komputer w konfiguracji: płyta + procesor...
Buzzer nie wydaje dźwięków . Odłącz moduły RAM i bez nich uruchom płytę gł. Sprawdź reakcję głośniczka systemowego.
Według instrukcji jaką znalazłem do tej płyty - płyta nie posiada złącza do głośniczka - nie posiada również wbudowanego głośniczka.
W pierwszej kolejności podłącz inny zasilacz i sprawdź czy ruszy. Od płyty głównej odepnij napęd, dysk. Jeżeli to nic nie da to raczej padła płyta główna.
Jak chcesz sprawdzić płytę główną to podłącz pod zasilacz obserwuj czy jest jakaś reakcja tzn. czy wentylatory się obracają czy jest reakcja BIOSU przez głośnik systemowy. Jak by to wszystko było to podłącz monitor i sprawdź czy coś się wyświetli.
Odłącz wszystko od płyty, pozostaw TYLKO procesor i sprawdź, czy usłyszysz piski z głośniczka systemowego. Jeżeli nie - to uszkodzona jest płyta główna lub procesor. Jeżeli dźwięki (odpowiednią ilość) usłyszysz, to zainstaluj najpierw pamięć a następnie kartę graficzną. W ten sposób zlokalizujesz uszkodzony podzespół. Z podanego przez Ciebie opisu można...
Sprawdzają montując procesor w innej płycie głównej. Rzadko kiedy zdarzają się takie sytuacje, że procesor uszkadza płytę główną. Napisz czy uruchamiałaś płytę główną tylko z procesorem i głośniczkiem systemowym? Jeśli tak, to usłyszałeś dźwięki z głośniczka systemowego?
Mogę sprawdzić, ale to będę musiał odpiąć wszystko z obecnego komputera. Podłącz tylko zasilacz do nowej płyty z procesorem, no i oczywiście głośnik systemowy. Jeśli po uruchomieniu nie będzie pisku sygnalizującego brak pamięci, oznacza to że nie ma komunikacji CPU-MB, a więc: 1. Płyta nie obsługuje tego procesora (stary BIOS). 2. Uszkodzona płyta...
Witam Wypnij wszystko co mozliwe iposłuchaj jaki dzwiek wyda płyta. głowna przy uruchaminiu. Podłącz Głośnik( np. buzer itp) systemowy do 4 Pin (2Pin) na płycie głownej i sluchaj po uruchomnienu PC jakie wyda dźwięki. Kody dźwiękowe Bios : http://active-comp.pl/bios.html
Ciekawe czy płyta będzie wydawać dźwięki bez kości ram, ale bez głośnika systemowego to dużo się nie sprawdzi. Masz możliwość sprawdzenia napięć na zasilaczu?
Komputer na płycie GigaByte ga-k8n51gmf-9-rh , brak startu biosu . Pamięci ram sprawdzone , procesor sprawny ( sempron 3000 ). Zasilacz też sprawdzony na podobnym zestawie , jest ok . Płyta przy zainstalowanej pamięci Ram , nie daje znaku życia ( oczywiście się włącza , ale czarne tło , zero pisku z głośnika systemowego ) . Po wyjęciu pamięci ram ,...
Wyjmij płytę z obudowy na stół i próbuj odpalić "na pająka" - jeśli czujesz się na siłach aby to bezpiecznie wykonać. Jeśli nie zamierzasz kupować miernika pozostaje podmienic zasilacz. Płyta nie posiada głośnika systemowego więc bez dodatkowego "buzzera" nie poznamy kodów dźwiękowych błędu -dołożyć. W takiej sytuacji zalecam włożyć w płytę 1 kość...
. A przyczyn nieodpalania kompa mogą być setki z uwalonym zasilaczem włącznie Na 100% płyta bo córka ma w pokoju taki sam komputer, więc procesor sprawdzony pamięci i zasilacz. Została więc tylko płyta. Raz nawet odpaliła a tak piszczy głośnik systemowy ciągłym sygnałem.
Ekran czarny, nic nie piszczy to musisz zacząć typową procedurę. Odpal na początek tylko płytę i procesor (bez dysku,ramu,karty graficznej) upewnij się tylko że spiker buzer czy jak zwał głośnik systemowy jest podpięty i sprawny. Jak nadal będzie cisza to albo płyta albo procesor usmażyłeś na amen.
płyta głośnik systemowy podłączenie głośnik systemowy systemowy głośnik
podłączenie komputer honda accord astra podsufitka peugeot boxer kluczyk
stacja pogodowa auriol stacja pogodowa auriol
Parowanie pilota Horizon z TV We by Loewe 32 cale Wymiana głośnika w Nissan Pulsar - krok po kroku