Pewno jest tak zapchany kurzem że się przegrzewa wyczyść go.(Radiator procesora). Podmień zasilacz Podociskaj przewody / karty może gdzieś nie ma styku.
Podstaw swój zasilacz to się przekonasz.Sprawdź czy pod radiatorem na procesorze jest pasta i czy radiator dobrze zamocowany,przylega do procesora.
Pomierzyć napięcia zasilacza multimetrem. Rozebrać całą jednostkę, i uruchamiać na stole. Pc speaker, jak można przypuszczać, milczy? Do podmiany zostaje karta graficzna oraz ram. Upewnij się co do poprawnego montażu radiatora procesora.
Oczyść radiatory z kurzu. Sprawdź wentylatory (zasilacz, procesor etc.)
Dla niektórych ludzi ma znaczenia czy srebrna czy biała. Ja natomiast stosuję pastę termoprzewodzącą silikonową ( białą ) i sprawdza się znakomicie. Jeśli pasta jest, to należy wyczyścić wnętrze komputera porządnie z kurzu, każdą kartę rozszerzeń jak i radiatory, szczególnie na procesorze. Zasilacz tak samo należy wyczyścić.
W przypadku mojego komputera (płyta gigabyte p43 es-3g i intel core 2 duo e4600): zasilacz podpiety pod plyte glowna (wtyczka 24pin) i zasilanie plyty 12V. Radiator cpu podpiety pod plyte. Procesora brak, ramu brak, grafiki brak - golas. EFEKT: zasilacz ruszyl, radiator cpu. Ale balbym sie tak dluzej trzymac. Po 5 sekundach wylaczylem.
Czesto tak sie dzieje przy zbyt wysokiej temperaturze w obudowie (zbyt mala cyrkulacja powietrza, zamaly lub zakurzony radiator procesora) wymien kondensatory, sprawdz radiator na procku i zasilacz (jesli w zasilaczu tez sa uszkodzone kondensatory to go wymien na nowy)
To starszy komputer więc powodem może być kurz. Jak się nazbierało dziadostwa w zasilaczu i radiatorze procesora to masz prostą drogę do problemów i przegrzewania. Dodatkowo sprawdziłbym pastę termo miedzy procesorem a radiatorem. Po 7 latach jej właściwości mogą być dalekie od idealnych.
Nie gniewaj się, ale w takim brudzie to chyba żaden komputer nie wytrzyma :) Weź go porządnie wyczyść. Odkurz w środku. Zdejmij radiator od procesora, wyczyść porządnie, a najlepiej umyj, go w wodzie z dodatkiem jakiegoś detergentu przy użyciu pędzelka z długim włosiem i wysusz. Trzeba dokładnie oczyścić szczeliny pomiędzy blaszkami radiatora. Usuń...
Najlepiej wyczyścić wszystko. Ale z najbardziej wrażliwych elementów to wentylator i radiator procesora, płyta główna, zasilacz, wymienić pastę termoprzewodzącą pod radiatorem procesora...
W twojej wypowiedzi brakuje kilku istotnych danych. -Czy wykonałaś reset BIOS'u? -Czy nałożyłaś pastę termo-przewodzącą między procesor, a radiator? -Czy głośniczek systemowy oddaje jakieś dźwięki? -Jaki to dokładnie, zasilacz Fortron? -Jakie to dokładnie, kości pamięci RAM? -Jaki to dokładnie, model procesora?
Jak nie styka i nie dojdzie bardziej to będzie ok. Jedynie by można obrócić chłodzenie jak da się zamontować wentylator z drugiej strony radiatora tak żeby ten docisk był na górze. Grafike smarowałeś nową pastą?
Witam :sm9: Ściągnij MotherBoard Monitor :sm28: http://www.oc-progz.prv.pl/ Przy instalacji podaj typ płyty i porównaj z Speed Fan. Jeśli w stresie temp CPU jest wysoka, a płyty taka sama to możesz mieć słaby kontakt radiatora z prockiem. Pozdro 8) PS. Sprawdź czy na procu wentylator nie jest odwrotnie zainstalowany. Powinien dmuchać na radiator.
Tak Procesor się przegrzewa.Więc zdejmij radiator wraz z wentylatorem od procesora i nałóż pastę.Porządnie dociśnij radiator. Ostrzeganie temperatur włącz w bios, jak i ostrzeganie przed awarią wentylacji.
1. Czy pod złącze na płycie głównej działa inny wentylator? 2. W którym miejscu obudowy chcesz wmontować wentylator? 3. Jaki procesor chcesz chłodzić? 4. Jaki radiator masz na tym procesorze (boxowy czy coś lepszego) ?
A ja przyznam że nie zajarzyłem że chodzi o ten typ zasilacza mimo że podano wymiary. Z tego co wiem to śrubki montażowe pozwalają na montaż wentylatorem w dół, przy czym zasysa on powietrze z obudowy do wnętrza zasilacza i opływając radiator wylatuje tyłem. Nie wiem czemu na linku powyżej , wentylator jest u góry i czy te rozwiązanie nie miało docelowo...
Standardowo wyczyścić go . Temperatura 60 stopni to dużo, w biosie możesz mieć ustawione 65stopni przy których wyłączy się. Przy złym połączeniu termicznym procesor -radiator chwilowa temperatura procesora szybko skacze. Również stan kondensatorów na płycie i w zasilaczu trzeba skontrolować.
-Wymień zasilacz na normalny. -Wyczyść radiator i wentylator z kurzu -Wyczyść procesor i wymień pastę - zgodnie ze sztuką. -Zresetuj BIOS
Niestety wystarował tylko wiatrak na radiatorze procesora. (Byc moze dlatego ze ten zasilacz nie ma wtyczki ATX12V Dokładnie. Dlatego wystartował tylko wentylator. Pionowe kreski mogły wyskoczyć z powodu ustawionej zbyt dużej rozdzielczości w Windowsie, której monitor podłączony do starego komputera nie potrafił "przenieść". Podłącz inny zasilacz i...
ale zle mnie zrozumialaes, mam radiator na prosku tylko wymienie wiatraczki bo stary wiatraczek jest za glosny, ale radiator mam :)
Jedną z przyczyn może być termistor w zasilaczu. Jednak na początek jw, porządne czyszczenie płyty głównej, radiatora procesora i zasilacza. Oczywiście chyba nie muszę przypominać o wyjęciu wtyczki z gniazdka.
Zacznij od podstawowej konfiguracji - płyta, pamięć, procesor - w przypadku kilku kości pamięci, włóż tylko jedną. Podepnij pod zasilacz i spróbuj odpalić. Czy jesteś pewien, że procesor dobrze umieszczony, a radiator na nim poprawnie zamocowany?
Twoje podejrzenia są słuszne. Zacznij od wyczyszczenia np. kompresorem lub sprężonym powietrzem wentylatora cpu zasilacza. I pokusiłbym się o wymianę pasty termo przewodzącej miedzy cpu a radiatorem. Resety mogą być spowodowane przegrzewaniem się procesora (cpu) ale nie wykluczam też awarii zasilania (zasilacz) lub samej płyty głównej.
Sprawdź ram programem MEMTEST. Dotknij Mostka północnego czy czasem nie jest gorący (jest to radiator koło procesora) Podaj dokładną specyfikację sprzętu. Procesor, ram, zasilacz moc + model. Sprawdź też temperaturę procesora a najlepiej zró screen z HWMONITOR.
Procesory Intel MMX fabrycznie miały niewielki radiatorek z wentylatorkiem, ale można też zamontować tylko duży radiator.
Sprawdź czy radiator dobrze przylega do procesora, ewentualnie wymień pastę termo. Sprawdź też napięcia na zasilaczu, może te są po za normą.
Pasta już pewnie zaschła i zrobił się "cement". Wymiana pasty nie zaszkodzi na pewno, przy okazji sprawdzisz czy radiator dobrze dolega do procesora. Być może koszyk będzie do wymiany.
Panel przedni podłączyłeś odpowiednio? Co ma front panel do? myszka, klawiatura i wejście internetowe z tyłu PCta nie jest podświetlone (przed czyszczeniem było) Podstawowe pytanie, to czy po wciśnięciu POWER'a wentylator w zasilaczu jak i na radiatorze procesora się obraca?
Ocenisz szybko sam, jak po próbach: 5V/2A będziesz wymieniał LM-y. Ten od procesora nie jest przesadą! A 5V/3A LM nie wytrzyma nawet z tym radiatorem!
Kol Kolas. Napięcie Vcore ma za duże wahania napięcia, zasilacz do wymiany i jak kol.ughzan3 mówi płyta też nie grzeszy... Kol. patriqos Wymień zasilacz na cos markowego, i wyczyść radiator procesora z kurzu bo ten ewidentnie się przegrzewa. Pozdrawiam
To przez regulator napięcia :) z resztą nie widzę powodów żebyś sobie zasilacz spalił. Są adaptery które po podpięciu pod molex mają 7V na wtyczce 3pin do wentylatora. Używam takich kilku i nic sie nie dzieje od x czasu.
Zdjęcie jest niewyraźne ale widać, że na żeberkach radiatora procesora i jego łopatkach jest dużo kurzu. Jak już będzie zdjęty radiator to warto go odkurzyć. To samo dotyczy innych wentylatorów i radiatorów w komputerze. Odkurzanie zasilacza jeśli będzie wymieniany można sobie darować.
Radiatory z zasilaczy ATX przeważnie mają niewielką powierzchnię i wymagają użycia wentylatora. Podobnie jak radiatory procesorów na płycie głównej komputera - tu rozstawa żeberek jest zbyt mały by prawidłowo (optymalnie) wykorzystać efekt naturalnej konwekcji ciepła i tylko z odpowiednim radiatorem taki radiator ma rację bytu. Co do uwagi Kolegi Rezystor240...
Można izolować każdy tranzystor od radiatora, a w roli radiatora wykorzystać obudowu zasilacza. Jakoś nie widzę obudowy rozpraszającej >100W. :) aksakal Do kazdego tranzystora radiator i wiatrak ? Jeden spory radiator z wentylatorem wystarczy. Dobrze by się tu spisywał stary cooler od procesora - one potrafią odprowadzić dużo ciepła.
Obstwiałbym następujące możliwości: - Zasilacz nie daje rady - Coś na płycie się przegrzewa - sprawdzić temperatury - Pasta pod radiatorem procesora do wymiany
Może źle przylega radiator do procesora (pasta niedokładnie przylega lub niedokładnie przykręcone śruby) i włącza się zabezpieczenie temperaturowe procesora. Zasilacz 9 lat ... podmień jak możesz i sprawdź Pamiętasz o zasilaniu złączy CPU? (Góra płyty)
Zacznij od przeszukania forum przycisk "szukaj" Najbardziej grzejące się zespoły w komputerze to zasilacz, procesory,pamięć i dysk. Radiator rozprasza ciepło wytwarzane przez element czynny do otoczenia. Z tego co mi wiadomo można kupić zestawy do chłodzenia cieczą. Tylko na pewno wody tam się nie stosuje. http://www.google.pl/search?hl=pl&q=radi...
w tym zasilaczy (tfx) wentylator jest skierowany bezpośrednio na radiator procesora, więc po zmianie zasilacza będę musiał założyć chłodzenie na procesor
Sory ze tak długo ale ale po odkurzaniu radiatorów miałem problem problem z zatrzaskami radiatora procesora... mój zasilacz to tracer 4life400 Dodano po 3 przy okazji... zauważyłem zużyty kondensator, zamierzam go wymienić... może on być pośrednio przyczyna spowolnienia???
Ale mierzyłeś napięcia z zasilacza pod obciążeniem ? To że zasilacz jest nowy to bez znaczenia,ważne żeby "trzymał" napięcia.Temperatury procesora i chipsetu też nieciekawe pod obciążeniem.Warto by zmienić pastę pod radiatorami.
Kolego: wentylator nie wiatrak, są to dwa zgoła odmienne urządzenia chociaż wyglądające podobnie to działające całkowicie odmiennie. Na procesorze wentylator ma robić nawiew, czyli dmuchać na radiator. Zgodnie z prawami fizyki ciepłe powietrze unosi się do góry, więc w zasilaczu wywiew.
1. Sprawdź, co się dzieje z chłodzeniem procesora (jak sie kręci wentylator, czy radiator jes gorący, wyczyść radiator, itd) 2. Zmierz miernikiem napięcia podawane przez zasilacz.
Witam! Mam silniczki z przekładniami i Krokowe plus inne części :) w zamian wziął bym te - wentylatory z radiatorami do procesorów, - zasilacz do laptopa, wyjście z okrągłym bolcem 20V, 50W, - grafikę agp, ati - dwie lampy radzieckie 2c2s - zasilacze atx 250W Pozdrawiam :D
Witam Ja kiedyś też uparłem się na Scaleo E i po pewnym czasie używania zapragnąłem mieć lepszą grafikę. Głównym problemem tej platformy jest chłodzenie. Nawet z fabryczną grafiką i procesorem (w moim przypadku 3,2GHz) powodowało nagrzewanie się urządzenia do sporych temperatur.Najpierw kombinowałem z umieszczeniem tradycyjnego zasilacza w scaleo oczywiście...
Kolego odpal jakiegoś benchmarka i zobacz jak wypadnie komputer, sprawdź czy na radiatorze od grafiki, procesora, zasilaczu jest kurz - oczyść.
A już tym bardziej, że płyta sprzyja podkręcaniu. Wygoogluj podobne problemy. Pełno tego. Procesora nie spaliłeś - właściwie nie da się go spalić bez nagłego zdjęcia radiatora.
Pomierz ten zasilacz. Jak podłączasz to podłączaj w min konfiguracji także radiator z wentylatorem na procesor. Jak uda się wystartować i pochodzi to sprawdź temp procesora. Możliwe że przy wymianie zasilacza mogłeś poluzować radiator na procesorze lub procesor się ukruszył.
Nie za mocne OC nie powinno mu zaszkodzić - pamiętaj jednak, że przed jakąkolwiek modyfikacją ustawień powinieneś przedmuchać (wyczyścić) całą obudowę powietrzem sprężonym (zwłaszcza zasilacz, radiator procesora oraz karty graficznej) oraz zmienić pastę na procesorze, chipsecie płyty głównej oraz karty graficznej. Jeśli masz w jakieś środki przeznaczone...
Zdejmij radiator z procesora, DOKŁADNIE wyczyść powierzchnie styku (radiator i rdzeń procesora), nałóż cieniutką warstwę pasty termoprzewodzącej (na bazie serbra lub diamentu) i załóż ostrożnie radiator. Dokładnie odkurz radiator procesora. Odkurz całe wnętrze zasilacza.
Skoro wentylator uruchamia się, to zapewne jest sprawny. Podaj dokładny model zasilacza i podłącz tak jak opisano to, wyżej - czyli na stole, sama płyta gł., jedna kość pamięci, procesor z radiatorem, głośniczek systemowy i zasilacz.
Zamiast tych pamieci wez jakies na 667Mhz, niekoniecznie GEIL. Moze tansze goodram? Wtedy starczy moze na X2 3600+ Procesor BOX ma radiator. Upewnij sie, co kupujesz. Będziesz podkrecał kompa? Co to za "zasilacz"?
Swoją drogą może warto by było zamieścić takie drobne info, dla szukających rozwiązania problemów z stabilnością komputera przy aktualnie panujących warunkach pogodowych.... "Drodzy Użyszkodnicy... zanim poprosicie o pomoc związaną ze stabilnością pracy komputera: 1) Wyczyśćcie z kurzu wentylatory i radiatory (płyta główna, procesor, grafika, zasilacz...
Ściągnij radiator (jeśli jest), później procesor, nałóż nową pastę termo przewodzącą. Wyczyść komputer z kurzu. Sprawdź napięcie na zasilaczu.
Pastę należy wymienić, po 2 miesiącach pracy i ściągnięciu radiatora nie nadaje się do ponownego użytku. Wyczyść procesor oraz radiator, nanieś nową pastę i załóż radiator zwracając uwagę na poprawne dociśnięcie kołków mocujących. Podaj dokładną konfigurację komputera: Uruchom [url=http://hwinfo.com/download.php]HWiN... wybierz Save Report->Short...
Wyjmij płytę z obudowy, włóż do niej tylko procesor i nic więcej. Podepnij zasilacz (oba wtyki), buzzer oraz przyciski power i reset. Taki zestaw stawiasz na twardym podłożu, na procesor jakiś radiator ale bez wentylatora i nie zapinasz tylko kładziesz (dobry jest sam blok aluminiowy z boxowego AM2) Jeśli po włączeniu głośnik milczy to zdecydowanie...
Jeżeli wkładasz ten niby dobry procesor to zrób reset Biosu. Jak nic nie pokaże z nim to płyta uwalona. Zrób także reset Biosu w tej płycie Asusa gdy przekładasz do niej rzekomo uszkodzony procesor gdy również nie będzie działać można się obawiać że uszkodziła się płyta i procesor też się uszkodził. Wykonaj te czynności przy wyjętej płycie z obudowy....
Ładnie i estetycznie wykonany zasilacz. PLUS za fakt, że w dzisiejszych czasach jeszcze komuś się chce budować zasilacz od zera. Widzę , że dość zgrabnie został wykorzystany stary (pewnie już niepotrzebny) radiator procesora. Jak powyżej , proszę o dołączenie schematu.
Zapytam z czystej ciekawości - kiedy ostatnio komputer był odkurzany, czyszczony w środku? Warto by było zobaczyć czy nie zalegają gdzieś "koty" np na radiatorze procesora czy w zasilaczu.
Musisz znaleźć fachowca od sprzętu. 1. zasilacz - pomierzyć stabilność napięć, dokonać oględzin w środku i przy okazji oczyścić z kurzu ewentualnie wymienić wiatrak jeśli hałasuje a zasilacz nadal ma pozostać w zestawie. Model tego zasilacza nie jest w grupie bezpiecznego, stabilnego sprzetu. 2. procesor - pomierzyć aktualne temperatury, zdemontować...
A więc. Komputer rozbierałem cały...Czyscilem wentylator od procesora, radiator, zasilacz. Potem złożyłem wszystko do kupy i lipa...Zaczęły pojawiać się sygnały beep... Myslalem ze moze to byc wina procesora. Więc podmieniłem ale jest to samo...Nie mam pojęcia co zrobic...:/
Szczególną uwagę należy zwracać na dokładność montażu. Składanie zacząć należy od dokładnego rozmieszczenia kołków dystansowych przytrzymujących płytę główną na swoim miejscu w obudowie. Pora usunąć tylną fabryczną zaślepkę I/O pod zasilaczem w obudowie i zamontować zaślepkę dołączoną do płyty głównej. Teraz można zamontować płytę główną uważając aby...
Chciałbym wstawić: TEC1-12708 lub TEC1-12709 W ubiegłym roku naprawiłem hurtowo chyba ze sto sztuk Red Bulli. Wstawiałem w te lodóweczki 708 i zasilacz radzi sobie bez problemu z tym modulikiem. Ważna jest pasta pod radiatorami. Ja stosowałem dobre pasty ze strzykaweczek dawane pod radiatory procesorów na płytach komputerowych. I mam kolejne pytanko...
Nie ma co pytać jaki sulcus ma procesor, bez pasty procek żyje krócej i takie są fakty. Bez namysłu ganiaj do sklepu RTV po pastę za 4zł, czy silikon za 3 i cieniutko posmaruj powierzchnię. Możesz też najpierw go przeszlifować baardzo drobnym papierem ściernym (oczywiście tylko radiator!!), wtedy kontakt będzie lepszy. A bez pasty między powierzchniami...
Procesor który posiadasz P4 2.8GHz - tak , ten typ tak ma - nie podłączaj nigdy procesora bez radiatora wyposażonego w wiatrak - w wersji BOX do tych procesorów dostarczane były radiatory aluminiowe z głośno pracującym wentylatorem - zalecam zmienić na miedziany z dobrym wentylatorem. Ale jest zabezpieczony i w znacznej mierze odporny na wysokie temp....
Jakiej użyłeś pasty? Czy wyczyściłeś sloty pamięci i gniazdo CPU z kurzu. Czy wyczyściłeś z kurzu wnętrze zasilacza? Czy radiator na procesorze jest czysty (nie ma w nim żadnych paprochów?) Czy wiatrak wentylator na radiatorze pracuje normalnie?
Co do zasilacza to do 150 pln kupisz Amacrox Warrior, Delte, Chiefteca, Tacens Radix - taki który miałby ze 400W. Jakie masz chłodzenie na tym CPU swoim ?
dodam jeszcze że kiedy chciałem zdjąć chłodzenie, to razem z radiatorem wyszedł procesor, ale nie jest pogięty. Przyjrzałeś się dokładnie nóżką procesora przy pomocy szkła powiększającego?. Częsta przyczyna uszkodzeń procesora to wyciąganie na chama radiatora razem z procesorem. Jaki zasilacz?. Pomierzone napięcia miernikiem?. http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic11...
Radiatory i wentylatory na procesorze/GPU i w zasilaczu czyste, bez kurzu? Radiator dobrze dolega do procesora i grafiki? Przedmuchaj banki pamięci jak i same styki na pamięciach. Wymień też profilaktycznie pastę termo-przewodzącą na procesorze i grafice. Zmierz również poszczególne napięcia zasilacza przy włączonym komputerze.
Raport mówi: Procesor Athlon 2500+ Płyta MSI k7n2g. To bardzo przyzwoita płyta na bardzo dobrym chipsecie. Po 6 latach używania mam o niej bardzo dobre zdanie. Przyklei radiator do SB. Wymień radiator na NB, na taki od Pentiuma I MMX. Wymień pastę termoprzewodzącą na procesorze i wyczyść dokładnie wnętrze z kurzu. Podaj dokładną nazwę zasilacza. Zepnij...
A procesor jest wpięty w gniazdo? Może część pinów nie ma styku? Przy montowaniu radiatora mogłeś uszkodzić procesor.
Na początek wymień zasilacz bo ten co posiadasz może wykończyć komputer a komponenty masz o wysokim tdp. Radiator masz gorący przy wskazaniu tych temperatur? powinien się zawieszać Podejrzewam (nawet pewność ) że to są błedne wyniki
Przydałaby się konfiguracja komputera i model zasilacza oraz informacja o systemie operacyjnym. Warto wejść do BIOS'u i w zakładce Hardware Monitor lub PC Health sprawdzić temperaturę procesora. Poczekać chwilę z odpalonym BIOS'em - czy temperatura rośnie nadmiernie (ponad 60*) Z poziomu systemu operacyjnego uruchomić jakiś program podający temperatury...
Używany GTX970 będzie dobrym wyborem, można szukać też nowszego GTX1060. RX570 teraz używanego można teraz kupić nawet za 500-600 :) Trochę niepotrzebna inwestycja w i7. Warto zrobić OC tego procesora, chłodzenie trochę lepsze masz, zasilacz także, niestety potencjał marnuje kwestionowalna, sekcja zasilania CPU bez radiatora. Szkoda. Pierwsza generacja...
Witam Dla mnie stosowanie radiatorów do procesorów w takich zasilaczach nie ma sensu. Co będzie, kiedy wentylator zawiedzie? Bo na moc rzędu 120W radiator do Pentium 3 to trochę za mało, a w przypadku awarii chłodzenia wymuszonego - pewna katastrofa. Porządne, masywne żebro trzeba dać ... Wystawić na zewnątrz obudowy tak, aby żeberka były pionowo -...
nigdy pasty nie wymieniałem jakies 12 lat To przygotuj się, że procesor z radiatorem będzie sklejony jak betonem. Za 30, to kupisz bardzo dobrą https://www.morele.net/arctic-mx-4-4g-pa...
Sprawdzałeś płyty te które się nie uruchamiają z samym procesorem+radiator, wentylator + zasilacz + głośniczek czy są jakieś dźwięki wtedy? Jak nie sprawdź. Kondensatory dobrze wlutowane na 100%? Wymieniłeś wszystkie czy może przypadkiem tylko spuchnięte?
Wentylator zalozylem spowrotem ale przeciez w kilka minut sie procek nie przegrzeje Procesor (zależy od modelu) bez założonego radiatora bez problemu potrafi przekroczyć temperaturę 100 stopni w kilkanaście sekund.
Sprawdziłem osadzenie radiatora na procesorze, wyjmowałem kości pamięci, zasilacz. Bez zmian
Zlokalizuj źródło hałasu. Czy na pewno jego źródłem jest wentylator zasilacza, czy też wentylator na radiatorze procesora. Twój zestaw pobiera max. 210 W, a zasilacz można na liniach +12 V obciążyć max. 336 W, więc zasilacz pracuje z obciążeniem max. 63%.
Zmiana napięcia ma ogromny wpływ na temperaturę, jednak tak jak mówiłem wcześniej zachodzi podejrzenie, że masz walnięty czujnik, który zawyża Ci temperaturę. Sprawdź temp. radiatora, czy jest chociaż gorący. Nie ma procesora, który by pracował bezproblemowo przy takich temperaturach jakie Ty podajesz. Zasilacz widzę z serii produktów zasilaczopodobnych....
Procesor jak się spali nie musi być czarny :) Podaj dokładną konfigurację komputera, pracuje wentylator na radiatorze od procesora, wiatrak od zasilacza pracuje ? Jak się mają napięcia na zasilaczu, jaki zasilacz ? Kiedy to się zaczęlo dziać od czego ? Wyjmij Ram i spróbuj uruchomić i połuchaj czy będzie pikać :)
Sprawdź ten kurz w radiatorze procesora i napisz coś o zasilaczu.
Wszystko. Ten zasilacz to nie zasilacz a szrot, nie ma nawet połowy z tego co na naklejce. A procesor ma 125W poboru więc wymaga mocnego zasilacza. No chyba że chcesz sobie spalić kilka podzespołów to możesz dalej jechać na tym zasilaczu. Oprócz tego możesz jeszcze : -zmienić pastę na procesorze -sprawdzić docisk radiatora do procesora -sprawdzić napięcia...
3,3V ; 5V i 12V wychodzą z zasilacza, ale może mieć KeFir rację co do przegrzanej karty, ale procesor też ma za wysoka temperaturę. Przedmuchaj sprężonym powietrzem radiatory (procesora, płyt głównej, karty, zasilacza wewnątrz).
Niedokładne zamocowanie radiatora. Zbyt mało pasty termoprzewodzącej lub jej nadmiar. Uszkodzony procesor przez: złe zamocowanie radiatora, przez przetaktowanie. I tak jak pisałem: zasilacz pod pełnym obciążeniem może nie wyrabiać.
W swojej obudowie mam zasilacz zamontowany pionowo.Nie wiem co zrobić żebyz tym zasilaczem. Chłodzenie procesora jest kiepskie.Kupiłem większy radiator miedziany ale jest za wysoki.Odległość wentylatora procesora od zasilacza wynosi około 2-3cm.Chciałbym go zamontować w inne miejsce ale gdzie i jak? Zdjęcie poniżej http://obrazki.elektroda.net/39_12545149...
Sprawdź temperaturę procesora w biosie. Jeżeli przekracza 60 lub 70 stopni sprawdź czy wentylator na radiatorze działa. Jeżeli tak to zmień pastę na procesorze, przeczyść radiator.
Jeśli chodzi o zasilacz 500W 12 cm PFC Typ wtyczki zasilającej ... Nie gniewaj się kolego, ale twój problem bez szkód dla komputera i kosztów dla ciebie może rozwiązać jakiś znajomy, który potrafiłby na początek wyczyścić z kurzu wszystkie wentylatory w komputerze (na procesorze, karcie graficznej i w zasilaczu), zdjął z procesora radiator, wyczyścił...
Ja bym proponował zdjąć radiator i sprawdził czy na procesorze oprócz pasty termoprzewodzącej nie ma kawałka papieru, miałem taki przypadek na 7600GS od gigabyte że pod radiatorem był podklejony kawałek papieru bo na podkladke mikową czy coś podobnego to nie wyglądało, karta oczywiście się przegrzała - serwis - reklamacja nie uwzględniona...
Zamierzałem nawiercić dziury w obudowie od spodu i od góry, na wysokości procesora żeby zapewnić chłodzenie przez konwekcję. I tym samym uniknąć przegrzania. Czy nie lepiej dać większy radiator na procesor plus dobra pasta oraz cichy wentylator w zasilaczu, który zapewni odpowiednią cyrkulację? Zdecydowanie mniej roboty, a efekt pewniejszy i mniej...
Zawsze montowałem zasilacz wentylatorem do dołu w przypadku montowanych na dole, także nie rozumiem dlaczego ten pomysł uważasz za nietrafiony. Temperatury przy montażu na górze, gdzie blisko jest radiator od procesora są na zasilaczu zauważalnie wyższe.
Płyta Asus P5Q VM, procesor dual core 6400, 4 GB RAM, zasilacz be quiet. Procesor ma pasywne chłodzenie, duży radiator Al-Cu, czy można wyłączyć wentylator procesora. Komputer biurowy, internet, you tube, rzadko fim, nie do gier!. Radiator procesora jest tak umieszczony, że chłodzi go pośrednio wentylator zasilacza. Jeżeli tak w której zakładce biosu...
Po pierwsze to że wiatraczek zahacza o coś to nie jest dobrze. Trzeba to poprawić. Przy okazji sprawdź czy pod radiatorem karty jest posmarowane pastą miejsce styku procesora z radiatorem. Pasta musi być plastyczna a nie skawalona lub sucha. Po drugie to samo trzeba sprawdzić pod innymi radiatorami na płycie. Po trzecie zresetuj BIOS i poustawiaj wszystko...
Coś tam racje miałem - szkoda że w czasie testu nie miałeś w tle HWiNFO - pisałem że dobrze by było mieć wgląd w niego też po teście (lepiej jest porównywać odczyty z tego samego programu). Ale spójrz sobie na Vcore CPU - w HWiNFO 1,2-1,25V na wykresie 1,13-1,17V to dla rdzenia sporo mniej a widać stabilny bo test wyszedł ;) Temp. też lepsze. Nie wiem...
- Wyjmujemy hardware z gniazd PCI, gniazd ISA, wyjmujemy kartę graficzną ze złącza AGP (jeśli jest obecna) i SPRAWNA , wyjmujemy ukady pamięci, - zostawiamy tylko pyté , zasilacz, procesor, radiator na procesorze. - Próbujemy uruchomić..... Są dzwiéki ? Poczytaj manual dla tej płyty - rozdz.4 ustawienia Bios p.s kondensatory elektrolityczne w zasilaniu...
A z czego jest sterowany wentylator ? Z płyty głównej ? Ma ona możliwość sterowania obrotami wentylatora (dodatkowy program do płyty)? Obroty są zmniejszone ? Jaka to płyta ? Napięcia powyżej 12 V i tak nie uzyskasz (bez dodatkowych układów - maksimum napięcia zasilacza), więc wiatraczek szybciej się nie pokręci ... Jak chłodzenie jest za słabe trzeba...
Witam Sprawdź poziomy napięć z zasilacza pod obciążeniem. Sprawdź osadzenie pamięci. Sprawdź styk radiator-procesor. Sprawdź kondensatory na płycie i zasilaczu - czy nie są "spuchnięte". pozdrawiam Wojtek
Znany jest mi przypadek (opisywany był w CHIP, któryś z końcowych numerów 2000 roku), kiedy to redakcja testowała zestawy komputerowe pod choinkę. Otóż trafił im się egzemplarz, z procesorem Intel Celeron 633MHz, z którego w którymś momencie (w pierwszych dniach testów) odpadł radiator (odpięła się zapinka). Wiadomo jak to w redakcji - każdy komputer...
Wymień wentylator i pastę termo-przewodzącą między procesorem a radiatorem . Sprawdź stan kondensatorów na płycie gł. oraz w zasilaczu - czy nie spuchnięte lub wylane . Wentylator na procesorze o obrotach ponad 4tyś. świadczyć może o za małym radiatorze . Jaki masz model chłodzenia na procesorze ?
Pograj trochę i dotknij ręką radiatora. Zobacz czy jest gorący. Jeśli będzie letni najprawdopodobniej trzeba będzie wymienić pastę termo przewodzącą, która jest między radiatorem a procesorem. A jeżeli chodzi o te dziwne dźwięki to wyłącz na chwilę w Biosie te opcje alarmów i zobacz czy dźwięk nadal będzie się pojawiał. Aha i zalecam wymianę zasilacza....
antena radiator procesor pasta procesor radiator docisk radiator procesor
wymiana silnika nawiewu pasek przewijania firefox excel nawias
klimatyzator zelmer toyota kostka stacyjki
Zastosowanie kondensatora 6,8µF zamiast 3,3µF Wpływ rezystancji wewnętrznej amperomierza na pomiar prądu