radio szarotka schemat

Znaleziono około 31 wyników dla: radio szarotka schemat
  • Wzmacniacz audio na PCC84 - schemat

    Witam, sa takie uklady, przykladowo radio Szarotka bylo zasilane bateriami okolo 60V. Sa lampy nisko napieciowe, niektore pracuja akceptowalnie przy nizszych napieciach ale unikaj wynalazkow typu normalne lampy zasilane napieciami rzedu 12V, to sa generatory znieksztalcen a nie wzmacniacze. Zainteresuj sie moze EF95. Pozdrawiam

    Elektronika Retro   31 Sie 2022 13:25 Odpowiedzi: 10    Wyświetleń: 1005
  • Schemat radia Szarotka dwu- i trzyzakresowego z zasilaczem - poszukiwany

    j/w szukam schematu do radia szarotka dwu i trzy zakresowego lacznie z zasilaczem

    Schematu/instrukcji/artykułu   18 Mar 2005 13:51 Odpowiedzi: 2    Wyświetleń: 1620
  • REKLAMA
  • Nie znalazłeś odpowiedzi? Zadaj pytanie Sztucznej Inteligencji

    Czekaj (2min)...
  • Szukam informacji o radiu Szarotka w wersji lampowo-tranzystorowej

    Schemat radioodbiornika MALWA. https://archive.is/8wSC9

    Elektronika Retro   25 Lut 2017 11:06 Odpowiedzi: 2    Wyświetleń: 2301
  • Jak zestroić radio Szarotka po naprawie? Brak odbioru, napięcia prawidłowe

    Dobra, zaraz polecę do garażu i zrobię tą antenę i zobaczymy, ale zanim to mam jeszcze jedno pytanie. Mianowicie na schemacie szarotki widzę tylko jeden kondensator elektrolityczny 25uF, a w radiu są 2. Jeden z nich wymieniłem już te parę lat temu na nowszy bo był walnięty, ale nie ma go na schemacie. Wlutowałem go w miejsce c11 te parę lat temu no...

    Elektronika Retro   17 Cze 2024 17:33 Odpowiedzi: 12    Wyświetleń: 1449
  • REKLAMA
  • RADIO SZAROTKA 3 zakresy - działa tylko po impulsie z anteny zewnętrznej

    Proszę o pomoc ustalenia usterki. Reanimowałem RADIO SZAROTKA 3 zakresy. Radyjko gra na wszystkich zakresach. Problem jest taki że dopiero się odezwie kiedy podam mu (krótki impuls z anteny zewnętrznej na stator kondensatora). Za wszelką pomoc z góry dziękuję.

    Elektronika Retro   19 Paź 2014 18:37 Odpowiedzi: 4    Wyświetleń: 2385
  • Radio którego schemat poszukuję to SŁONECZNY RADIOODBIORNIK.

    poszukuję schematu radia z książki K. Widelskiego SPOTKANIE Z ELEKTRONIKĄ lub ELEKTRONIKA DLA NAJMŁODSZYCH . Radio którego schemat poszukuję to SŁONECZNY RADIOODBIORNIK

    Początkujący Elektronicy   25 Lis 2006 19:44 Odpowiedzi: 7    Wyświetleń: 1504
  • Radio stołowe - Brak schematu do tego radia i jaki to model?

    Otrzymałem stare radio i chcę je naprawić, ale nie posiadam schematu. Ponadto nigdzie na nim nie znalazłem nazwy tego radia. Może ktoś z kolegów mi podpowie.Załączam fotkę. http://obrazki.elektroda.pl/4869783800_1...

    Elektronika Retro   27 Lip 2012 15:39 Odpowiedzi: 2    Wyświetleń: 2039
  • REKLAMA
  • Poszukuję schematu układu nadajnika i odbiornika

    Witam. Poszukuje schematu ukladu nadajnika i odbiornika droga radiowa. Chcialbym zrobic sterowanie elektromagnesu w drzwiach tj. po nacisnieciu przycisku na pilocie sygnal zostanie wyslany do odbiornika i elektromagnes zadziala. Z gory dziekuje za odpowiedzi.

    Zabezpieczenia Stacjonarne   01 Lut 2007 13:02 Odpowiedzi: 15    Wyświetleń: 3220
  • Schemat prostego odbiornika 150MHz do nasłuchu PKP dla amatora

    Mam prośbę: czy nie ma ktoś schematu odbiornika na ok150MHz Dodam, że nie jestem zawodowym elektronikiem i proszę o proste instrukcje. Chodzi mi o nasłuch PKP. Z góry dziękuję za pomoc.

    Radiotechnika Serwis   28 Mar 2004 19:49 Odpowiedzi: 7    Wyświetleń: 4311
  • Schemat kodera RDS do nadajnika FM – sprawdzone układy i propozycje rozwiązań

    Witam! Potrzebuję schemat kodera RDS do nadajnika FM! Proszę w miarę możliwości o umieszczenie jakiegoś działającego schematu.

    Radiotechnika Serwis   27 Gru 2007 00:59 Odpowiedzi: 1    Wyświetleń: 1624
  • Schemat radia FM z RDS. Czy może ktoś udostępnić?

    Siema potrzebuje schemat radia FM, najlepiej jesli mialoby RDS

    Radiotechnika Serwis   05 Maj 2010 11:26 Odpowiedzi: 1    Wyświetleń: 1145
  • Schemat nadajnika RADICON do autka r/c VW Garbus z lat 80-tych - poszukiwany

    Witam, czy ktoś posiada schemat nadajnika firmy RADICON do autka r/c z początku lat 80tych? Odbiornik zrobiony na układzie MSM4069RS - chyba to samo co CD4069, zatem nie wiem jak zrobili 4 kanały na sześciu inwerterach - wolną chwilą zrysuję schemat. Fotki pobrałem z jakiejś zakończonej aukcji - informacyjnie jak powinien wyglądać pilot i jak wygląda...

    Robotyka Modelarstwo i CNC   27 Gru 2015 12:03 Odpowiedzi: 2    Wyświetleń: 1554
  • REKLAMA
  • Schemat prostego radia FM z 1-2 cewkami - poszukiwany

    Witam! Czy mógłby ktoś podać schemat radia FM najlepiej z 1-2 cewkami? Szukałem, ale wszędzie albo nadajniki, albo bardzo skomplikowane układy...

    Radiotechnika Początkujący   09 Lip 2014 19:30 Odpowiedzi: 9    Wyświetleń: 3282
  • Schemat i płytka nadajnika do modelu RC, co najmniej 4 kanały

    jak w temacie. Conajmniej 4 kanały (moze byc więcej) jesli ktos mugłby pomóc to bardzo proszę i z góry dzienx.

    Radiotechnika Serwis   25 Gru 2007 22:29 Odpowiedzi: 16    Wyświetleń: 7682
  • Schemat nadajnika UKF stereo z RDS na górne pasmo, moc max 15W

    Potrzebuje schemacik nadajnik UKF stereo z RDS'em na gorne pasmo moc max 15W. Jesli ktos posiada tako schemat to prosze o kontakt, ewentualnie jesli ktos mogby cos takiego zbudowac to prosze podac koszt. Z gory dziekuje i pozdrawiam!

    Radiotechnika Serwis   28 Wrz 2003 11:57 Odpowiedzi: 8    Wyświetleń: 3596
  • Szukam schematu do RTF Radmor 3013/9 po przestrojeniu na 50 MHz

    witam. dysponuję rtf 3013/9 produkcji Radmor. przestroiłem go na pasmo 50mHz, zakładając, (odgadując), że w torze generatora jest powielacz. odbiornik działa poprawnie. (zmniejszyłem kondensatory). myślę, że z nadajnikiem pójdzie równie łatwo. niemniej poszukuję schematu do tego urządzenia. uprzejmie proszę o wskazanie linku lub zamieszczenie stosownego...

    Radiotechnika Serwis   28 Kwi 2005 07:00 Odpowiedzi: 2    Wyświetleń: 1548
  • Szukam schematu zegara z timerem sterowanego radiowo, 4 klawisze, sterowanie urządzeniami

    Szukam Schematu do Zegara z Timerem, który jest nastawiany ręcznie oraz przez fale radiowe. Powinien mieć tylko 4 klawisze do obsługi, oraz powinien wyłączać i włączać inne uzadzenia takie jak wzmacniacz lub tuner podłączone do niego.

    Inne Szukam   02 Maj 2010 20:50 Odpowiedzi: 0    Wyświetleń: 602
  • radio samochodowe z CD "Rocker RC-159"-schemat lub

    Wiatm! potrzebuję schematu lub informacji na temat tego odtwarzacza. Interesują mnie wartości rezystorów R854 oraz R134 Z góry dziękuję za wszelkie informacje Pozdrawiam:!:

    Schematu/instrukcji/artykułu   30 Maj 2006 11:48 Odpowiedzi: 0    Wyświetleń: 1268
  • Radio samochodowe Parror Rhythm n' Blue - poszukuję schemat

    Witam, problem mój polega na tym, że mam nietypowe radio Parror Rhythm n' Blue, a nie posiadam do niego kostek i wiązek przewodów za pomocą których mógłbym podpiąć radio do auta. Poszukuję schematu tego radia abym mógł sam zrobić wyprowadzenia z płytki głównej. Proszę o pomoc. http://obrazki.elektroda.net/65_12591463... http://obrazki.elektroda.net/45_12591463...

    Radia i Systemy Multim. Początkujący   22 Lut 2017 22:08 Odpowiedzi: 5    Wyświetleń: 4001
  • Schemat i podłączenia radia Ultravox RDS-4032 z panelem odchylanym

    Potrzebuję schematu i ukł.podłączeń odbiornika samochodowego Ultravox RDS-4032,na chassis ma nast.oznaczenia : 410-00,TF 9000,02-40.Nie wiem co to za firma,ma odchylani zdejmowny panel,radio z długimi i magnetofon.Dostałem to po tzw fachowcach i nie potrafię na temat tego nic znależć.Proszę o pomoc Gerard

    Schematu/instrukcji/artykułu   24 Mar 2005 22:21 Odpowiedzi: 0    Wyświetleń: 881
  • Szukam schematu odbiornika UKF FM 88-108MHz z przyciskami do strojenia i 12V zasilania

    Witam. Poszukuje schematu odbiornika radiowego ukf fm na pasmo 88-108Mhz Widziałem wiele schematów na elektrodzie ale chciałbym żeby moje radyjko miało możliwość strojenia częstotliwości nie za pomocą pokrętła czy przycisków SET i RESET (jak to jest w małych radyjkach kieszonkowych) tylko żeby były jak w radiach samochodowych dwa przyciski do sterowania...

    Radiotechnika Serwis   08 Sty 2007 08:13 Odpowiedzi: 29    Wyświetleń: 9818
  • Szarotka I - Czy lampę 1T4T można zastąpić 1T4? Odbiór PR1 cichy

    Nie 0,5mA i 0,25mA, tylko 50mA i 25mA . 1T4T ma odpowiednik 1F33 , zaś 1T4 ma odpowiedniki DF91, CV1971, CV785. Napięcie żarzenia obu lamp, to 1,4V, konfiguracja wyprowadzeń taka sama. W Szarotce żarzenie lamp jest równoległe, więc powinno działać. Schemat odbiornika. https://obrazki.elektroda.pl/2328406100_... .. Radio zaczęło odbierać...

    Elektronika Retro   16 Lip 2019 21:00 Odpowiedzi: 51    Wyświetleń: 5067
  • Podłaczenie radia lampowego Pionier B na ogniwo i akumulator

    Witam! Tu informacja o Pionierze B2: http://www.fonar.com.pl/audio/schematy/r... , Zasilanie żarzenia (+Z/-Z) z ogniw 1,5V lub akumulatora 2V (przełącznik z opornikiem R1 w obwodzie żarzenia). Napięcie anodowe (+A/-A) to 67,5V lub 120V z "bloku" ogniw (80 sztuk w "kostce"), lub 1 - 2 sztuki 67,5V: http://images47.fotosik.pl/14/d1f656cf12...

    Elektronika Retro   10 Paź 2012 23:04 Odpowiedzi: 4    Wyświetleń: 4395
  • Szarotka 3 - Cichy odbiór tylko przy podłączonej antenie zewnętrznej

    Cyżby w tym radiu nie było żadnych elementów indukcyjnych? Bo nie piszesz o nich. Schemat proszę bo moja wróżka na urlopie.

    Elektronika Retro   14 Maj 2022 13:03 Odpowiedzi: 4    Wyświetleń: 1095
  • Jak określić napięcie kondensatora foliowego bez oznaczeń?

    Radio Szarotka. jak pisałem ten jest nieużywany i chciałem go wsadzić zamiast oryginału który opisany jest na schemacie jako 125V. A zakopany jest koło oczka które też muszę wlutować, bo poprzedni właściciel go potrzebował i odciął. Trzeba wykorzystać okazję i wymienić jak pozostałe mają dwu lub trzykrotnie większą pojemność i V loss prawie 10% Pozdrawiam

    Początkujący Naprawy   18 Mar 2024 00:50 Odpowiedzi: 11    Wyświetleń: 369
  • Schemat przetwornicy do odbiornika lampowego Szarotka 60-70V 30mA – jak zbudować?

    Poszukuję schematów, opisów i porad dotyczących skonstruowania prostej przetwornicy do zainstalowania w odbiorniku lampowym Szarotka dla uzyskania napięcia anodowego 60 - 70V i prądzie ok. 30 mA Ja zrobiłem na MC34063, w aplikacyjnym układzie, i działało bez problemu, ale nie dało się tego zaekranować tak, aby przetwornica nie zakłócała radia. Zapewne...

    Układy Zasilające   30 Sty 2007 06:35 Odpowiedzi: 4    Wyświetleń: 2034
  • Podręczna baza schematów retro

    Witam wszystkich maniaków lamp i odbiorników lampowych.Rozpoczynam załączanie schematów starych odbiorników radiowych. ZAPRASZAM Szarotka 2

    Elektronika Retro   07 Lut 2026 16:28 Odpowiedzi: 123    Wyświetleń: 231235
  • Muzeum polskich półprzewodników i układów hybrydowych

    Witam i ciesze się,z tego tematu. W moim magazynku posiadam pierwsze tranzystory, układy scalone,lampy z tego okresu i to w ilościach 50-100sztuk. Radioamatory od 1949r i dużo różnych schematów. Moja propozycja to odbudowanie sprzętu na tych elementach, pokazanie młodym przyszłych elektronikom jak to działało Obecna plaga to likwidacja starego sprzętu...

    Archiwum techniki   26 Wrz 2025 15:38 Odpowiedzi: 130    Wyświetleń: 32757
  • Radioodbiornik lampowy z lat 50-tych – nie włącza się, co sprawdzić na początek?

    Zeskanowałem schemat - do wyboru GIF i JPG w rozdzielczościach 300 i 600 DPI. GIF-y są mniejsze, ale na JPG-ach lepiej widać. To pochodzi z książki "Poradnik radio- i teleelektryka", PWT Warszawa 1959. W książce są jeszcze schematy Tesla Rytmus i Tesla Talizman 306 U zrobionych na tych samych lampach, oraz podobnych, ale na innych lampach Pionior B-2...

    Elektronika Retro   29 Sie 2005 12:53 Odpowiedzi: 95    Wyświetleń: 35276
  • Szarotka zasilacz. Czym zastąpić prostowniki w zasilaczu?

    Tych lamp niewidać jak żarzą się.To jest normalne. Mozesz sprawdzić omomierzem. Pozatym napięcia musisz mierzyc przy wetkniętym radiu w podstawkę. Napięcie żarzenia powinno wynosic 1,4-1,6V a anodowe ok.70V Sama postawka daje zawyżone watości o ponad 100% Zastąpic można diodami 1n4007 z dodatkowym rezystorem w szereg 10-20 om.Na koncu i tak trzeba skontrolować...

    Elektronika Retro   07 Kwi 2005 16:01 Odpowiedzi: 13    Wyświetleń: 6589
  • Tranzystory germanowe TG3, TG5, MP40-42, P401 - wspomnienia i doświadczenia

    Pozwolę sobie rozwinąć trochę temat składaka .Było to radyjko bez nazwy , w obudowie formatu Sylwia , Koliber , z tworzywa podobnego do tego z którego wyrabiano grzebienie . Był to dwu zakresowy reakcyjniak o ile dobrze pamiętam na TG10 . TG5 i TG 50 . W w-wie i okolicach nawet to grało , natomiast będąc na obozie na Mazurach zabierałem ze sobą szpulkę...

    Elektronika Retro   20 Cze 2019 17:42 Odpowiedzi: 276    Wyświetleń: 99974
  • Jak przewinąć transformator w radiu Juhas 6073? Cewki, uzwojenie, przełożenie

    Zanim zaczniesz mierzyć lampy (a sprzętu do tego zapewne nie posiadasz) nawiń sobie trafko, pouzupełniaj braki, wymień uszkodzone elementy a lampy zostaw na koniec. No i zaopatrz się w jakiś zasilacz tudzież baterie anodową i żarzeniową bo to radio jest przecież bateryjne :) Na zasilaczu od szarotki uuchomiłem dwa huJasy :P Tutaj dane: http://www.trioda.nazwa.pl/fonar/audio/k...

    Elektronika Retro   13 Maj 2013 20:36 Odpowiedzi: 13    Wyświetleń: 4476
  • Pionier typ B - jak uruchomić radio po amatorskiej ingerencji?

    No bo mam takie hobby że kolekcjonuję stare radia(i proszę się nie śmiać).Mam problem z uruchomieniem Pioniera typu B-bateryjny na lampach od Szarotki.Odbiornik po ingerencji amatora.Uruchomiłem wmacniacz mcz i pcz i mniej więcej obwody wejściowe.Brak cewki antenowej od fal długich-odłamana.Odbiornik nie odbiera nic-słuchać tylko pracę wzmacniacza.Gdy...

    Elektronika Retro   19 Lut 2011 10:23 Odpowiedzi: 12    Wyświetleń: 6478
  • Juhas po przestrojeniu buczy - diagnoza przyczyn buczenia i szumienia

    Witam. Ostatnio stałem się właścicielem Juhasa, Promyka i Barkaroli. Postanowiłem przywrócić im życie. Zacząłem od Juhasa. Po oczyszczeniu, wymianie kondensatorów, sprawdzeniu obwodów itd, przestroiłem radio przy pomocy generatora zmontowanego wg schematu zamieszczonego przed laty chyba w jakimś "Zrób to sam" na UL1202 z częstościomierzem UC4. Po podłączeniu...

    Elektronika Retro   05 Cze 2020 00:40 Odpowiedzi: 7    Wyświetleń: 999
  • nowe... stare unikatowe radio PIONIER !

    hmm widze ze zawrzala goraca dyskusja na temat mojego radyjka zaczne od tego ze: 1: wypraszam sobie nazywania mnie dresiarzem! nawet hiphopu nieznosze ani niebieskich diod 2: widze ze tu mozna ludzie podzielic conajmniej na 2 grupy: tych co czytali i tych co zdjecie obejzeli i zaraz do krytyki, proponuje jednak przeczytac tekst ja sam jestem milosnikiem...

    DIY Poczekalnia   09 Maj 2008 22:40 Odpowiedzi: 42    Wyświetleń: 21615
  • Rekonstrukcja robota Elsie Grey Waltera - szukam schematu i listy części analogowych

    _bogdan_p Bateria może być 12v, są lampy które ruszą na takim napięciu nie rozumie Cię przecież sam dałem Ci taki przykład z dość popularną EF95 , nie wspominając o lampach bateryjnych oraz paluszkowych , baterie anodowe były dostępne nawet produkowano odbiorniki radiowe np. Szarotka http://www.fonar.com.pl/audio/katalog/sz...

    Robotyka Modelarstwo i CNC   12 Mar 2010 21:52 Odpowiedzi: 19    Wyświetleń: 3051
  • Schemat wzmacniacza lampowego z radia MENUET 6204 - prośba o uproszczenie

    1S5T 1T4T 3C22S chyba mają jakieś dziwne żarzenie - dwie pierwsze chyba stosowano w radioodbiornikach bateryjnych; 3C22S to czasem nie jest dioda?. 1S5T i 1T4T były żarzone z pojedynczego ogniwa 1,5V; stosowano je m.in. w odbiornikach turystycznych "Szarotka". EAA91 to podwójna dioda (raczej taka detekcyjna, nie prostownicza) - nadaje się również do...

    Początkujący Elektronicy   15 Sty 2021 19:54 Odpowiedzi: 218    Wyświetleń: 18042
  • Jak działa układ radioodbiornika z lampami EK2, EF9, EBL1?

    Do tego zużycie się triody nie ma wpływu na heptodę i odwrotnie. To raczej nie ma znaczenia, jeśli masz na myśli np. lampę ECH, bo katoda i grzejnik są i tak wspólne, więc utrata emisji dotyczy zarówno triody jak i heptody. A jeśli chodzi o oktody to zrezygnowano z ich stosowania z uwagi na zbyt duże oddziaływane na siebie obwodu heterodyny i wejściowego....

    Elektronika Retro   16 Gru 2009 14:03 Odpowiedzi: 26    Wyświetleń: 7473
  • Budowa reakcyjnego odbiornik radiowego, zamiennik lampy

    No masz rację, ale zobacz też na zasilanie G2 ( ta bateria) W sumie można by też zwiększać liczbe ogniw. Niepraktyczne, odpada. Brak płynnej regulacji, czyli brak możliwości uzyskania maksymalnej czułość na skutek skokowego zmieniania napięcia zasilania. No i koniecznośc posiadania baterii anodowej z licznymi odczepami napięciowymi. Były ongiś takowe...

    Elektronika Retro   06 Sie 2013 06:05 Odpowiedzi: 17    Wyświetleń: 18036
  • Wzmacniacz lampowy – wpływ sprzężenia zwrotnego na brzmienie i jakość dźwięku

    Andrzej kt88 - zdziwisz sie ale sa. Po pierwsze byla produkowana trioda mocy z dodatkowa siatka przyspieszjaca elektrony umieszczona pomiedzy siatka sterujaca a katoda. Efekt poprawna praca przy napieciu 12V. Zastosowanie wzmiacniacz m.cz. mocy w radioodbiornikach samochodowych. Typ 12K5. Cokol heptalowy Jeden szczegol prad tej siatki przyspieszajace...

    Elektronika Retro   03 Lis 2003 18:43 Odpowiedzi: 22    Wyświetleń: 12928
  • Schemat przetwornicy DC/DC 12V na 150V do zasilania radia lampowego

    Jest jeden szkopuł. Otóz w uładach bateryjnych problemem było napięcie ujemne dla siatek lamp mocy. Więc zazwyczaj był tam opornik w przewodzie bieguna ujemnego baterii anodowej. To znacza że przetwornice bez transformatorów dla ząrzenia i anodowego nie moga korzystać ze wspólnej baterii. A teraz moje doświadczenia. Proponuje mimo wszystko układ scalony...

    Elektronika Retro   24 Lis 2005 12:04 Odpowiedzi: 15    Wyświetleń: 8740
  • Jak połączyć minusy zasilacza OR Szarotka z odbiornikiem? Brakujące elementy

    Schemat jest na Fonarze: http://www.fonar.com.pl/audio/schematy/r... Minusy zasilacza nie łączyły się w zasilaczu, oprócz 4 kołków "prądowych" z zasilacza wystawał jeszcze jeden kołek zwierający jeden z rezystorów w ogólnym minusie (blokujący "oszczędzacz" baterii).

    Elektronika Retro   09 Gru 2017 20:38 Odpowiedzi: 8    Wyświetleń: 6237
  • Transceiver CB 27MHz na lampach – schematy, propozycje układów i sprawdzone rozwiązania

    Dawno dawno temu (za siedmiogórogrodem :) ) można było poczytać mała książeczkę pt. "Harcerski radiotelefon SZPAK". Była to konstrukcja na dwóch lampach bateryjnych 3S4T (występowały w OR Szarotka i OR Turysta). Był nawet post na temat tego radiotelefonu. http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic31... i http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic11...

    Elektronika Retro   26 Lut 2010 13:30 Odpowiedzi: 34    Wyświetleń: 15123
  • Wzmiacniacz lampowy zasilany z baterii? Czemu nie....

    http://obrazki.elektroda.net/10_12337629... Miałem potrzebę dorobienia sobie wzmacniacza audio niezbyt dużej mocy z głośnikiem aby czymś zastąpić niby-głośniki w notebooku. Stereo niepotrzebne... Cóż więc trudnego, pierwszy pierwszy scalak .... wróć, jaki scalak, może lampy... Najpierw trafo miałem małe dostosowane do lampy ECL86/ECL82. Głośnik...

    DIY Konstrukcje   10 Lut 2009 13:04 Odpowiedzi: 16    Wyświetleń: 11540
  • Nietypowa hybryda - lampa + klasa D

    Witam serdecznie. Oto moje drugie podejście do nietypowego połączenia nowoczesnej techniki impulsowej we wzmacniaczach określanej mianem klasy D oraz klasyki elektroniki czyli lamp elektronowych. Obydwie konstrukcje wykorzystują układ scalony TPA3116D2 firmy Texas Instruments. W pierwszej konstrukcji w torze wstępnym wykorzystałem radzieckie lampy nuwistor...

    DIY Konstrukcje   07 Lis 2021 20:31 Odpowiedzi: 60    Wyświetleń: 6123
  • Odbiornik Szarotka2 - Zastąpienie lampy końcowej 3S4T 2 tranzystorami

    Jakość kupowanych lamp może być problematyczna, więc zaprojektowałem układ zastępujący tą lampę 3S4T (poprzednio usunąłem kondensatory papierowe tzw "pyry" zastępując je tworzywowymi). Układ składa się z wtórnika p-n-p na wejściu BF-421 i tranzystora wyjściowego BF-759 n-p-n w układzie OE. Całość zamontowałem na płytce laminatowej drukowanej i umocowałem...

    Elektronika Retro   07 Mar 2017 23:10 Odpowiedzi: 6    Wyświetleń: 3195
  • Wzmacniacz lampowy: transformatorowy czy OTL? Który wybrać do budowy?

    Zapomnialem ze jeszcze mozna znalezc stare radiowe transformatory glosnikowe. Na upartego to to pierwszy lepszy sieciowy o mocy do 10 W- by Panu wystarczyl. Zauwazylem, ze na tych schemacikach Relaksu,Kankana ,Ballady sa podane ilosci zwoji-badz przekladnie. To tez dobrze- bo to juz jakies dane sa.Moze cos ze starego radia -czasami mozna kupic takie...

    Elektronika Retro   04 Lut 2006 11:06 Odpowiedzi: 22    Wyświetleń: 8207
  • Wzmacniacz lampowy SE. Toroidalne transformatory wyjściowe

    Cefaloid napisał. jeżeli prace przy konstrukcji są zakończone. Zakończone? Grzebie w nim Kolega już rok, temat przypomina bloga a nie dalej jak tydzień temu Kolega napisał że znów planuje wymienić lampy i transformatory. Jak tak dalej pójdzie to za rok też prace nie będą zakończone (jak już kolega puszcza wodze fantazji wobec mnie to ja nie będę dłużny)....

    DIY Akustyka   05 Lip 2018 13:01 Odpowiedzi: 105    Wyświetleń: 35283