75W w szczycie element grzejny 60W A dostępnych jest może z 15W bo przewodnictwo pomiędzy grzałką, a grotem jest znikome. Do tego po pół godziny lutowania cała rączka jest gorąca, że się nie da pracować i trzeba robić przerwy. Też kupiłem taką stację ulegając sugestiom z forum. Grotów t12 jest zatrzęsienie, a lutowanie sprzętem gdzie grzałka, czujnik...
Może coś w tym stylu na U2008B: http://sklep.avt.pl/photo/_pdf/AVT1007.p...
Zdecydowanie kolbową z regulacją temperatury :) Lutownica na usb ? To w ogóle może zagrzać coś do 350-400 stopni C ? Na usb stanowczo odradzam ;)
Taki kawał blachy próbowałbym lutować lutownicą 160W, bo taką mam. Raz się nie sprawdziła do wylutowania kondensatorów z wielowarstwowej płytki. Do tych złączy będzie dobra a gdyby moc była zbyt duża, to można ją zmniejszyć regulatorem mocy na triaku, bo lutownice z grzałką dobrze się poddają takiej regulacji.
Tak jest połączony. Dzięki
Gdzie takie wysokie ceny są?? Normalnie 0.125W 5 i 10% rezystory są średnio po 5gr brutto / szt, 1 i 2% 8gr/sztuka. Komplet około 50 różnych wartości w zupełności wystarczy. Wartości do 100Ω można zakupić także większej mocy (2-5W). 30gr - 3zł w zależności od budowy, wartości, mocy. Zwykłe ceramiczne kondensatory są po 5gr/szt, MKT w większości...
To raczej tania lutownica - ok. 30 zł. Marka FERM. Lutuje do 10 cykli i trzeba ładować. Gabaryt jak grubszy długopis. Poręczna z podświetleniem. Nie przeszkadza kabel bo jest na akumulator. Jednak to raczej nie jest top lutownic - ot taka poręczna, bez możliwości regulacji temperatury.
https://obrazki.elektroda.pl/5889858600_... Witajcie moi drodzy W tym temacie przedstawię dość popularną i tanią lutownicę kolbową z regulacją temperatury (a właściwie mocy) na triaku. Jest to lutownica z której dużo korzystam, właściwie to od kilku lat i polecam ją początkującym. Poniżej szczegóły. Zakup lutownicy Lutownica ta jest...
Regulacja mocy lutownicy jest bardzo przydatna. Podpowiem tylko jeszcze w jaki sposób można sobie zrobić taką regulację bez kupowania drogich stacji lutowniczych, wykorzystując najtańsze lutownice kolbowe różnej mocy, od najsłabszych, do nawet 250W. W tym celu wykorzystuje się zwykły ściemniacz do żarówek, przecież jest to gotowy i tani regulator mocy....
Czy te groty 900M to jakiś egzotyczny i mało spotykany system? Nie to bardzo popularny ale przestarzały system. Systemy które mają zintegrowany grot z grzałką (jak T12) są o wiele wygodniejsze w użytkowaniu. Czyli wszelkie naprawy gwarancyjne w Chinach To akurat żaden problem, bo przy tych cenach tego sprzętu nie opłaca się naprawiać, chyba że samodzielnie.
Nawet w tym wątku już był poruszany temat bezodczepowej regulacji mocy lutownicy, na triaku- poszukaj gdzieś na początku. V.
Jeśli chodzi o zasilanie można zamiast generatora na tranzystorach dać ne555 w wersji mos i zasilać z sieci przez zenera 10v. Lutownica zwykła bez transformatora.
Podłącz zamiast transformatora żarówkę, jeżeli będzie się ściemniać i rozjaśniać do max świecenia przy regulacji to układ regulacji sprawny, a problem w uszkodzeniu transformatora. Zakładam że połączenia grota są czyste i solidnie dokręcone. Jak pominąć regulację na obrazku.
Lutownice kolbowe przeznaczone są do pracy ciągłej w odróżnieniu od lutownic transformatorowych, więc tak szybko się nie przepalają. Jeśli chodzi o zasilacz to zainteresuj się tym projektem: [url=http://www.elektroda.pl/rtvforum/to... warsztatowy 0-30V / 2mA-3A.
Popieram "Predatora"! Grot lutownicy transformatorowej rozgrzewa się do temperatury powyżej 400 st. C w zależności od chłodzenia (odprowadzenia ciepła przez lutowany przedmiot) ta temperatura spada. Wszystkie te zmiany zachodzą w czasie paru sekund a regulować je można przerywając naciskanie włącznika (praca impulsowo-przerywana). Zdecydowanie trzeba...
Jest to autotransformator i wg mnie może się przydać w warsztacie elektronika - chociażby do sprawdzania zasilaczy stabilizowanych, albo do regulacji mocy lutownicy grzałkowej lub "gluciary" poprzez zmianę napiecia zasilania. Używałem też kiedyś takiego do podnoszenia napięcia zasilania gdy w sieci było 180V zamiast 220V... Jeśli chcesz to sprzedac...
Witam, według mnie lepiej samemu zrobić stację lutowniczą, tak wychodzi najtaniej. Ja posiłkuje się kilkoma lutownicami, zrobiłem sobie regulację na triaku do lutownicy 60W na potencjometrze, opisałem temperatury, tak też można, a w stacjach drażni mnie to, że mają krótkie kable i nie zawsze mi to pasuje. Ja mam stację robioną i starcza mi. Schematów...
zobacze jaki to on ma ten sciemniacz i wtedy powiem ;) pozdrawiam 15jacek15
Posiadam Zhaoxin 898DH. Ogólnie stacja bardzo dobra, dobrze się nią pracuje. Ma tylko 2 problemy: 1 - jak ustawisz moc grzałki hot air i nadmuch na maximum, to spali się bocznik do pomiaru prądu grzałki. Wymieniają go w ramach gwarancji. 2 - po pewnym czasie potencjometr od regulacji temperatury lutownicy się zabrudzi co sprawia że lutownica myśli że...
Sprawdziłem ten układ na żarówce 40W działa ładnie na min nie wygasza całkowicie żarówki a na max. jest pełna moc
Podłączy do autotransformatora i już ma regulację.
a jak już to może daj tam potencjometr? Potencjometr szeregowo do kabla sieciowego? :) Spali się od razu.
Jeszcze jedno pytanie. Czy wystarczy Ci regulacja samej temperatury czy chceszją stabilizować, mierzyć i utrzymywać na jednakowym poziomie. Jeżeli sama regulacja to taki zasilacz wystarczy a jeżeli pomiar to układ się trochę komplikuje.
No jeszcze przyda Ci się śrubokręt i lutownica ;) . Jeśli regulacja trymerem TC501 lub jego wymiana + ew. wymiana kwarcu przy TDA3561(2) nie przyniesie efektu, to należy podejrzewać sam scalaczek.
O chłopie! Funkcja szukaj i hasła "stacja lutownicza", "regulacja temperatury lutownicy", "regulacja temperatury grota". Były opisy w gazetach. Zrób coś sam. W dziale DYI też są takie. Ciekawe są te z wyświetlaczami informującymi o aktualnej temperaturze.
Jak masz jakiś "wolny" zasilacz z laptopa, przynajmniej 60W to polecam to: https://allegro.pl/oferta/lutownica-z-re... Do tego groty K, BC2 i J02. Ew. budżetowa ale kompletna stacja: https://allegro.pl/oferta/stacja-lutowni...
Witam Tu nie ma co opisywać, 3 ogniwa (najlepiej akumulatory), przełącznik i trochę drutu oporowego - cała elektronika :) Największy problem, to zdobyć odpowiednie groty i zrobić obudowę, a to już sam musisz "rozpracować". Jak napisali koledzy wyżej, praktyczna przydatność takiej lutownicy jest wątpliwa, no chyba że chcesz lutować bardzo małe elementy...
pierwsze co bym zrobił to sprawdziłbym do czego służy V ADJ, prawdopodobnie do regulacji napięcia, może o jest to?
Z całą pewnością nie transformatorową. Albo lutownica z regulacją temperatury i zaostrzonym grotem albo z użyciem topnika do lutowania elementów smd. Na youtubie są filmy instruktażowe jak lutować przy pomocy topnika. Sam topnik kosztuje kilka zł na allegro.
A czy regulacja fazowa jest bezpieczna dla transformatora? Na to pytanie nie potrafię odpowiedzieć ze 100% pewnością. Nigdy się nad tym nie zastanawiałem. Ale regulacja fazowa stosowana jest czasem w spawarkach do regulacji prądu spawania.
Potrzebujesz jeszcze lutownicy, miernika i płytki stykowej. Najlepsza byłaby lutownica kolbowa z regulacją temperatury, płytka stykowa min 630 pól oraz jakiś lepszy miernik.
Z tego co widziałem na zdjęciach produktu, widać że jest to bardzo dobre wykonanie.Jedyne co ewentualnie można ulepszyć to śruby do mocowania grotu.Dzisiaj na forum ten temat już był opisany.Jeśli chodzi o poparzenia-nie spotkałem jeszcze człowieka, przez 35 lat mojej pracy z lutownicą[nie ma znaczenia czy była to transformatorowa, czy oporowa] który...
cos mi się wydaje że temperatura grotu regulowana triakiem i bez pomiaru temperatury jak w normalnej stacji. Lutownica 5zł-układ regulacji mocy 5zł
A co najważniejsze chyba to stabilna temperatura grota.W miarę odprowadzania ciepła grzałka jest silniej podgrzewana ,w lutownicy bez regulacji temperatura spada i trzeba grzać aż do nagrzania całego lutowanego elementu żeby temperatura cyny nie spadła poniżej temperatury topnienia.
No ja bym raczej początkującemu radził kupić to: [url=https://www.elektroda.pl/rtvforum/t... lutownica z regulacją temperatury (UYUE 301D/APD931/BT136S) Według mnie lutownica akumulatorowa zrazi i zniechęci początkującego.
U mnie GDO, analogowy oscyloskop i miernik wciąż w użyciu. Lutownica bez regulacji temperatury również. Michał
Regulator lutownicy transformatorowej, regulacja wynosi od 0 - 98 % i jest regulowana płynnie.
Witam. Skończyła mi się regulacja lutownicy- ktoś ma pomysł co padło? Po włączeniu nie grzeje, dopiero w ostatniej pozycji i to na maksa.
Trzeba było to odrazu zrobić na ATmega128... ;) Po co taki klocek do tak prostej aplikacji... Można to spokojnie zrobić na mega8 jak nie na czymś mniejszym... Co do płytek... Mozna zrobić płytki pod smd przez transfer tonera z papieru kredowego... nawet dwustronne... Lutowanie też nie jest takie straszne byle mieć lutownicę z regulacją temp.
Czy brać ZDZ z regulacją?
Od wielu już lat do zasilania/regulacji lutownicy używam zwykłego ściemniacza do żarówek do nabycia w każdym sklepie elektrycznym. Jest zabudowany w specjalnym pudełku z typowym gniazdkiem 230V do właczenia lutownicy. Taki ściemniacz może obsłużyć każdą lutownicę grzałkową o mocy 30÷200W. W moim przypadku lutownica bywa włączona nawet cały dzień.
Witam, Jakis czas temu kupiłem lutownicę Elwik i dorobiłem do niej układ zasilający. Sprawuje się bardzo dobrze ale chciałbym dorobić regulacje temperatury. Problem w tym, że nie jestem pewien czy to się uda. Grot na który nakładana jest końcówka jest rurką. W końcówce jest grzałka i chyba jakiś czujnik zmieśiłby się tam. Czy któś zna odpowiedni czujnik...
Ja lutuje to lutownicą kolbową z regulacja temperaury.
Dobra lutownica - najlepiej stacja z regulacją temperatury. Flux - aby wspomogły rozpuszczenie lutowia. Położenie na istniejące luty dodatkowo cyny- zwiększysz w ten sposób pole grzejne.
Topnika nie mam, mam natomiast kalafonie, ale używam jej w sumie tylko do maczania grotu lutownicy co jakiś czas.
Nie zaszkodzi lutownicy tylko zwróć uwagę na ściemniacz. Ściemniacze do oświetlenia pracują prawidłowo w różnych zakresach mocy. Jak masz lutownicę 40 W to podłącz do ściemniacza od niskiego zakresu mocy (praktycznie gasi żarówkę).Jak podłączy do ściemniacza np. 60 - 800 W, to regulacja będzie ograniczona
witam mam takie pytanie i prosbe poniewaz szukalem informacji w necie i nic konkretnego nie znalazlem zwracam sie z prosba, czy moze ktos zajmowal sie wczesniej sterowaniem obiektem o zmiennym opoznieniu. Interesuje mnie jaka regulacje trzeba zastosaowac aby udalo sie programowo realizowac zadawane opoznienie. Moim obiektem jest obiekt cieplny w postaci...
https://obrazki.elektroda.pl/7747827800_... W dzisiejszym artykule przyjrzymy się nieco bliżej lutownicy transformatorowej Polskiego producenta Marso. Firma ma w swojej ofercie kilka lutownic transformatorowych różnych mocy. Co ciekawe, niektóre modele posiadają przełącznik wyboru mocy a nawet płynną jej regulację. Moim zdaniem najciekawszym...
Mam dwie propozycje: https://allegro.pl/oferta/lutownica-z-re... albo: https://allegro.pl/oferta/stacja-lutowni... W tym budżecie nie patrz na nic, co nie współpracuje z groto-grzałkami T12. Komfort pracy jest nieporównywalny z tradycyjnymi lutownicami. Do tego jest gotowa...
moze cos z załącznika sie przyda ;)
Lutoli nowej nie kupuj, te nowe są badziewnie poskładane (są szpary w rdzeniu) i jest nawet tutaj na forum temat o tym, że lubią się palić. Dobre są ZDZ Łódź, od lat takie same, prawowicie się nie zmieniły i są bardzo dobre :) Co do regulacji ściemniaczem- odradzam. Transformatory nie lubią takiej regulacji.
AVE... Nowa stacja półprofesjonalna to teraz minimum 250 złotych, taniej nic nie kupisz. Sam się tak przejechałem na pierwszej mojej stacji, która później była sprzedawana jako spawarka do plastiku. Lutownice transformatorowe dobre są do lutowania kabli. Nawet tania kolba za 40PLN z prymitywną regulacją na triaku jest lepsza od transformatorówki.
Tak dokładnie na tym polega regulacja grupowa.
Taka sama sytuacja jak u mnie, trzeba wyregulować dawkę gazu , w środku jest dodatkowa regulacja bez otwarcia w/w to się nie uda.
Jeżeli nie możesz przeznaczyć więcej pieniędzy a zamierzasz często używać lutownicy to chyba lepszy będzie ten regulator mocy. Lutownica bez regulacji nagrzewa się do maksymalnej temperatury jaką może osiągnąć, przez co topnik szybko paruje i tworzą się zimne luty. Oczywiście jakościowo ten regulator nie powala, ale komfort powinien być trochę większy...
TS100 - to dość znany i sprawdzony model. Dobrze się sprawdza.
Łączenia robiłem lutownicą, regulacja temperatury grota polegała na odłączaniu i podłączaniu lutownicy do gniazdka i dlatego nie specjalnie mi się chciało dopracowywać łączenia, chociaż tą metodą można to zrobić idealnie. Ale wymaga to gigantycznej cierpliwości albo lutownicy z regulacją temperatury.
Niniejszym przepraszam za DYLETANCTWO i uprzejmie proszę o rozwinięcie tematu magnetycznej kontroli temperatury... Przyznaję że potencjometra nigdy nie było w tym modelu, stwierdzam to na podstawie zdjęć znalezionych w sieci. Oprócz transformatora nie ma absolutnie nic wiecej w obudowie, proszę zerknąć na zdjęcie. Grot grzeje się straszliwie, nie ma...
W obu kolbach lutowniczych jest czujnik rtęciowy, dodatkowo można "obudzić" lutownicę wciskając gałkę regulacji temperatury.
Pomysł bardzo ciekawy. Wykonanie również. Może trzeba było na uzwojeniu pierwotnym zrobić odczep dla regulacji mocy lutownicy. To już miałbyś prawie jak profesjonalna. I proszę - Polak potrafi. Gratuluję pomysłu i wykonania.
Kolorowe(przeważnie zielone) płytki to efekt solder maski czyli zabezpieczenia przed polutowaniem niepotrzebnych miejsc. Tego niestety nie zrobisz w domowych warunkach. Odnośnie przegrzewania ścieżek to lutownica z regulacją temperatury powinna sprawę załatwić ale zabielenie ścieżek przed lutowaniem można zrobić używając odpowiedniego sprayu - poszukaj...
"Garść praktycznych porad dla początkujących " Nauczymy się doceniać tematy skierowane do początkujących robiąc taki bałagan w wątku raczej nikt naprawdę początkujący się w takim wątku nie odezwie i o nic nie zapyta. Początkujący użytkownik wcale nie potrzebuje stacji lutowniczej a bardziej zwykłą lutownicę z regulacją temperatury. Lutownicę z grotem...
(at)zdzisiek1979 OK... W JBC nie możesz wyłączyć uśpienia po odłożeniu, albo ustawić na znaczą wyższą temperaturę grota dla uśpienia? Ja sparzyłem się na wymiennych grotach (bez grzałki). Teraz nikt mnie na to nie namówi. Ale ja wiem polskie złe lepsze chińskie Gdyby był o odpowiednich parametrach, to wybrałbym polski. DEDRA jest polską marką. Nie wiem...
Na all do 100 są tylko te niebieskie stacje jedynie coś innego to '' Stacja lutownicza model 933 '' w cenie 89 zł szt. Ale jest to lutownica z grzałką na 230V~, zobacz: Stacja lutownicza kolba 936 to 35 A podobną do w/w - choć bez stacji umożliwiającej regulację temperatury - i wraz z odsysaczem: http://obrazki.elektroda.net/66_12756064...
Dawniej w PRL-u ilu elektroników miało lutownicę z regulacją temperatury o stabilizacji nie wspomnę, może z 10% i jakoś dawali radę. Tu nie chodzi o to jak drogą lutownicę ma kupić, a o to czy to w ogóle go zainteresuje, bo jeżeli nie to po co ma wydawać kilkaset złotych. A zresztą autor dostał informację co może kupić , wybór należy do autora tego...
A mam pytanie jaka jest różnica poza wyglądem miedzy lutownica nr 1 i 2 a lutownicą pistoletową aha i tak właściwie co ma lepszego poza regulacja temperatury lutownica nr 2
Stacje są potrzebne dla elektroników, elektrykowi, się raczej nie przydadzą. Stacja na gorące powietrze (HA) służy do lutowania elementów SMD i BGA. Stacja lutownica z lutownicą z grotem, służy do lutowania elementów THT i SMD. Główną zaletą stacji lutowniczych jest stabilizacja temperatury grota, to znaczy, że stacja utrzymuje stałą temperaturę grota,...
Jaki jest zakres regulacji?? ja mam taką lutownice 8W i to by mi sie przydało.
Jaki budżet? Na dobrą sprawę wystarczy zwykła lutownica HA za 200-300 z płynną regulacją temperatury.
Strasznie uparty uzytkownik... Zostaw termistor w spokoju. Zamiast rezystora wstaw wieloobrotowy potencjometr montazowy o wartosci 20k a nie 10k -potrzebny jest zakres regulacji i sie baw. Ale bez miernika, lutownicy, wiedzy i pojecia marnie to widze. Zreszta i tak marnie to widze - chinczyk za $5...
Witam Pana Emeryta. Słuchaj Preskaler, masz jeszcze inną opcję.Skoro Twoja stara lutownica jest OK to na co ją złomować? Dziś są takie czasy ze do każdej lutownicy dokupi śmiało nową obudowę. https://www.gotronik.pl/obudowa-lutownic... Czy w innym sklepie. Dostajesz obudowę przycisk, tylko zmienić....
Do takiej transformatorowej Lutoli to groty robiło się z kawałka miedzianego drutu, nikt gotowych nie kupował. Ale dziś to chyba nie ma sensu taka lutownica gdy można kupić grzałkową z regulacją temperatury w podobnych pieniądzach.
Nie kupuj dwa w jednym bo w razie awarii stracisz oba. Też odradzę "dwa w jednym". Zupełnie niepraktyczne przy okazjonalnym użytkowaniu i zbędny wydatek całkiem sporych pieniędzy. Szczególnie do wskazanych w pierwszym poście dorywczych robót zupełnie wystarczy precyzyjna lutownica kolbowa z regulacją temperatury, która kosztuje kilkanaście złotych....
Jako początkujący popełniasz podstawowy błąd - nakładasz cynę na grot... Powinieneś wpierw rozgrzać wyprowadzenia układu, a dopiero do nich dotknąć cyną. A jeśli chodzi o lutownicę - jeśli będziesz prawidłowo lutował, to możesz zainwestować w jakąś stację z regulacją temperatury (Elwik, Weller, ewentualnie Xytronic) Pozdrawiam! Marcin "Max" G.
Tylko mi stacja lutownicza niezbyt pasuje bo lutuję dużo poza domem. Jest jakaś w miarę tania lutownica (tak do 30zł) z regulacją temperatury?
http://www.hobbyelektronika.pl/index.php...
Kolbowa, z podstawką, wymiennymi grotami i regulacją temperatury.
Kolego, dla jednych prosty temat, dla innych wyzwanie, ale to rzecz naturalna. Jeśli nie masz doświadczenia, to polecam oprócz części uzbroić się choćby w plecionkę do rozlutowywania, cynę i jakiś flux (zamiennik kalafonii) i pilnuj by zbyt długo nie grzać w jednym miejscu płytki. Natomiast jak już było wyżej wspomniane, wskazana lutownica choćby z...
Taki bardziej "garażowy" gadżet dla początkującego aczkolwiek do prostych prac na pewno się przyda Tą lutownicę warto uzupełnić najprostrzym ściemniaczem do regulacji temperatury. Też mam taką ale właśnie z regulacją w podstawce.
Zalezy do czego chcesz tego uzywac uzywac - ale jezeli do elektroniki to moim zdanie mpodaruj sobie ten wyanlazek doloz pare zlotych i kup Hot Air-a na przyklad PT 803 masz tam od razu lutownice na gorace powietrze i stacje lutownicza wwezystko z osobnymi regulacjami temperatury
Hej, mam to, Stroik do gitary i wiele innych artykułow z PE 96/7 , np. regulacja mocy lutownicy transformatorowej : pozdrawiam.
a co powiecie o tym www.digicom.pl/sklep/ potem zakladka narzedzia/stacje lutownicze mam na mysli AOYUE 937+ lub AOYUE 968 czekam na ocene
Na Allegro zakupiłem taką lutownicę i mam ochotę ją zwrócić. Lutownica posiada bowiem płaską wtyczkę? Na zdjęciu ofertowym, nie wiem czy celowo, ale tego ,,faktu" nie widać. Proszę Was o opinię co do tego tematu. Nadmieniam, że do tej pory korzystałem z lutownic z uziemionym grotem. Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam. https://obrazki.elektroda.pl/7789278700_...
kompletnie się na tym nie znam ale chciałbym się nauczyć Kiepski materiał na naukę sobie wybrałeś, Bez doświadczenia praca na tej pcb nie jest przyjemna i łatwo szkód narobić. Jesli jednak nie zalezy Ci zbytnio na pralce, to powodzenia życzę. Wymieniony wyżej zestaw w większości przypadków wystarczy, niektóre elementy są zbędne. Porządna lutownica...
Najprostrzym rozwiązaniem będzie zwykły regulator mocy złożony z triaka, diaka, kondensatora, rezystora i potencjometru. Potencjometr można sobie doświadczalnie wyskalować.
Gdybym rozpoczął swoją przygodę od takiego produktu, podejrzewam że teraz nie pisałbym w tym temacie... Zaczynałem od lutownicy transformatorowej, regulacji temperatury nie miała ale chociaż grot szybko się nagrzewał. Później przejście na grzałkową ze stabilizacją temperatury ułatwiło zabawy z SMD. Szkoda, że przy obecnych możliwościach elektroniki...
A ja polecam na początek lutownice oporową z regulacją temperatury np. taką: http://elkom-serwis.com.pl/lutownice-tyg...
Osobiście poleciłbym kupić jakąś małą, poręczną lutownicę kolbową np. 60W lub 80W. A ja nie.....bo zestaw nr. 2 już taką zawiera. 60 czy 80 W bez regulacji ? Do elektroniki ? Nonsens. :cry:
Mam lutownicę stacjonarną z regulacją ,ale sama lutownica nie jest w stanie stopić wiekszej ilości pplastiku To jest wyłącznie kwestia mocy grzałki i przewodnictwa cieplnego tworzywa.
Nie ma lutownic uniwersalnych, tzn takich, którymi można lutować precyzyjną elektronikę i duże detale. Jeżeli zamierzasz lutować elektronikę na płytkach polecam lutownicę grzałkową o mocy około 25W bez regulacji temperatury. Jeżeli lutownica będzie miała regulację to moc może być większa, nawet do 60W. Trzymaj się z daleka od lutownic transformatorowych...
Słuchajcie czy ta [url=https://telmal.com/pl/p/Stacja-luto... Telmal się na coś nadaje i na jakie może być napięcie? Przyznam że cena kusząca :)
Jak tak to http://www.gotronik.pl/lutownica-936d-cx...
https://obrazki.elektroda.pl/9880520300_... Prezentowany sprzęt to już współczesna konstrukcja którą nabyć możemy za ok 100zł. Urządzenie posiada regulację mocy 75/45W. Całość otrzymujemy w dość lichym pudełku, które w zasadzie rozpada się po drugim otwarciu, no ale nie o to przecież chodzi :) Liczy się zawartość. https://obrazki.elektroda.pl/6302379700_...
Witam, poszukuję prostej lutownicy kolbowej do prostych prac, cenowo do 80zł. Szukam bardziej czegoś przenośnego, co można wrzucić do skrzynki z narzędziami i użytkować przy drobnych lutowaniach. Znalazłem coś takiego: https://allegro.pl/lutownica-kolbowa-z-r... Warto?
(at)majsterkowicz_pl Zajrzyj na portal A.....o wpisz lutownice grzałkowe Wybierając lutownicę trzeba dokupić groty o odpowiedniej wewnętrznej średnicy Mini lutownice z regulacją temperatury rurka grotu jest nie odpowiednia do średnicy ceramiki -grzałki ect.
Podobny prostownik produkował pewien prywaciarz z Zielonej Góry. Ściemniacz był tam montowany od wewnątrz. Niestety nie mam zdjęcia na którym byłoby widać dane producenta. Czy na pewno jest to prostownik do ładowania akumulatorów? Widzę gniazdo do urządzeń zasilanych napięciem bezpiecznym 24V AC. Zasilacz mógł służyć np. jako regulacja mocy lutownic...
Przetwornica step-down to niekoniecznie fajne rozwiązanie. Te najtańsze nie mają wyprowadzonego potencjometru i kręcenie wieloobrotowym raczej upierdliwe i niepraktyczne. Może jakiś PWM po drodze pomiędzy akumulatorem a lutownicą? https://obrazki.elektroda.pl/3594559600_... Są niedrogie i mają już potencjometr do regulacji prądu. Można...
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic11... Moc zależna od typu zastosowanego triaka. Taki sposób regulacji mocy lutownicy nie zapewni stałej temperatury grota
Może to jest zabezpieczenie dla źródła, a nie dla lutownicy? Przeciążenie zasilacza tak, że napięcie na nim spada o kilka woltów może skutkować jego przegrzaniem/uszkodzeniem. Może masz rację że taka jest filozofia tej opcji. Tyle że akurat nie zawsze może to być korzystne. Przykładowo kiedy zasilamy lutownicę z niestabilizowanego zasilacza (transformator,...
90% tego co robie lutuje stara transformatorowka 45/75W - odpowiednio spreparowana [kuty grot, pocynowane powierzchnie styku grota i lutownicy, porzadne sruby mocujace + podkladki], ktora mam od czasow szkoly. Problemow w tej chwili praktycznie zadnych, przy odpowiedniej wprawie mozna spokojnie robic plyty glowne PC i inne delikatniejsze zeczy. Oprocz...
regulacja temperatury lutownicy chińska regulacja temperatury lutownicy kalibracja lutownicy
yamaha filtr paliwo kontrast wydruk dozownik płynu zmywarki
Lokalizacja hydrostatu w pralce Ariston Tylna lampa LED Audi A6 2.7 Allroad nie świeci - przyczyny i rozwiązania