Prądnica, czy alternator. Zobacz ładowanie bez świateł. Sprawdź naciągnięcie paska. Może się ślizga. Musi być naprawdę dobrze napięty. Regulator elektroniczny generalnie nie wymaga regulacji. A za mechaniczny raczej się nie zabieraj sam.
Wskaźnik ładowania na jednej diodzie led Poszukuje jakiegoś prostego schematu wskaźnika ładowania do moto, opartego na jednej diodzie led. Czyli nie świeci sie, aku nie jet ładowany, świeci sie, jest. Najlepiej w oparciu o napięcia z możliwością regulacji tych napiec. Czyli, że zaświeci sie gdy napięci przekroczy (regulowane) Jedna dioda jednokolorowa,...
VR1 nie służy do regulacji napięcia ładowania. Ładowanie jest robione w nstępujący sposób: transformator T1, układ prostowniczy D3, D4, D5, D6, stabilizator IC1 (15VDC) a potem napięcie jest obniżane dwiema szeregowo połączonymi diodami D18, D2 (na każdej tracisz około 0,6 VDC). Jak chcesz podnieść napięcie ładowania to zmostkuj jedną z tych dwóch diod.
A znacie może podobną ładowarkę, ale z regulacją napięcia końcowego plus ewentualnie ładowanie 50%?
Ja mam zrobiony prostownik z modułu zasilacza stabilizowanego. Napięcie 14,5V i prąd 5A bez regulacji i zawsze ładuje tak jak trzeba.
Rozumowanie raczej wyłącznie teoretyczne. Przecież zasilacze komputerowe mają taką własność, że minus jest wspólny prawie dla wszystkich napięć. Uzwojenia trafo sprowadzone do wspólnego punktu. Czyli niby jak zrealizujesz łączenie w szereg? Można by próbować dokonanie zmiany wewnętrznej przez polaryzację diod, ale co zrobisz z układem regulacji i ograniczania...
Tak, tylko trzeba pilnować by napięcie nie przekroczyło 3,7 V. Dobry był by tu regulowany stabilizator, tak aby nie ładować od razu za dużym prądem. Czy masz może możliwość regulacji napięciem ładowania, tak aby na początek ładować go prądem o napięciu 3,2V a później łagodnie zwiększać do 3,7V? To powinno ograniczyć prąd ładowania do bezpiecznej wartości.
Czyli kondensator potrzebny jeśli ma to ładować akumulatory.
Ja wykonałem kilkadziesiąt prostowników i do regulacji używałem gotowego układu JABEL "regulator prędkości obrotowej wiertarki" fak że jest on małej mocy ale można go troszke przerobić wymieniając tyrystor ipt. Natomiast prąd pobierany przez akumulator jest zależny od różnicy potencjałów prostownik>>>akumulator, czyli regulacje prądu ładowania najlepiej...
Mam ładowarkę z regulacją napięcia 1.5-17V 100 mA i czy mogę ładować akumulator żelowy 6v 1 Ah?
Witam,możesz spróbowac zrobić prostownik,układ jest prosty z regulacja napięcia Akumulator ładuj pradem nie większym niż 0,1C(jedna dziesiata pojemności akumulatora,przez około 10h)
Czym go próbowałeś ładować? Jeśli ładowarką automatyczną, to napięcie mogło być zbyt niskie aby rozpoczęła ładowanie. Ładowałem napięciem 7.2V, mam ładowarkę z regulacją napięcia 1.5-17V 100mA
W tych ładowarkach zwykle jest potencjometr do regulacji napięcia wyjściowego.
R11 nie ma wpływu na prąd ładowania, a jedynie zakres regulacji napięcia na PR2.
Czy samą taką przetwornicę buck-boost można tak wysterować, żeby w sposób wydajny zapewniała regulację napięcia i ograniczenie prądowe? Tak, możesz kupić gotową z regulacją prądu i napięcia (CC CV). Pozostaje dodać diodę żeby przetwornica nie pobierała prądu kiedy nie ładuje.
Nie wiem, jaką regulację ma ten prostownik, ale zwykle prostownik daje napięcie pulsujące, które ładuje do napięcia znacznie wyższego, niż pokazywane przez woltomierz podłączony do samego prostownika. Dla wyprostowanej sinusoidy z napięciem szczytowym około 14V (do takiego napięcia będzie ładować) miernik wskaże około 9V. Do tego, regulację często robi...
Odsyłam kolegę do : http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic73... Opisałem tam jak to zrobić. Napięcie można regulować do 15 V. Są też schemaciki przeróbki. Regulację prądu ładowanie można zrobić przez regulację napięcia w miejscu przeróbki w układzie stabilizacji. Pozdrawiam ! Henryk
Dziękuję _jta_! Wstawiłem rezystor o wartości 30k i teraz mam regulację w interesującym mnie zakresie. Mam też jeszcze jedno pytanie. Jak przesunąć zakres regulacji napięcia przy którym wyłącza się ładowanie?
Co to znaczy,, wystawial napięcie"?
Cześć! Posiadam sześć typowych ogniw 18650 Samsunga, Li-Ion, 3,7 V każde. Chciałbym zbudować z nich batterypack, który posłużyłby do zasilania urządzeń USB 5V, oraz 9V. Ewentualnie, w zależności od podłączenia, być może i 12V. Kwestią pozostaje stabilizacja/regulacja napięcia ładującego, i zasilającego. Wiem, że ładowanie LI-Ionów przebiega niejako...
Sterowniki czy komputer są w pewnym stopniu odporne na zbyt wysokie napięcie, jeśli na biegu jałowym masz 15,3V to przy wyższych obrotach zapewne napięcie wzrastało ze względu na brak regulacji napięcia ładowania.
Niektóre pastuchy mają regulację napięcia do jakiego ma się ładować kondensator, jeżeli nie ma to zmiana kondensatora np. na 1μF/600V i powinno wystarczyć.
Można zrobić regulację napiecia poprzez np.pwm (regulacja wypełnienia impulsów),dać kondensator żeby się tym napięciem ładował a następnie tym napieciem wysterować jakiegoś tranzystora tak aby uzyskac zakres 0-10V.Tak mniej więcej można by to analogowo zrobić.
Tu masz schemat z poprawką (na czerwono): http://obrazki.elektroda.net/88_12276475... UWAGA: Przy ładowaniu tylko 1 ogniwa, potencjometr P1 musi byc prawie całkiem "skręcony na zero" oporności (suwak całkiem u góry)! Przed rozpoczęciem ładowania trzeba ustawić napięcie, stosownie do ilości ładowanych szeregowo ogniw, TO BARDZO WAŻNE!
w ten sposób miało by to być połączone? https://obrazki.elektroda.pl/7634693100_... Pierwsza przetwornica ustawiona na 12V 6A Druga przetwornica ustawiona na 13.5V 15A Rozumiem że druga rozłączy się gdy napięcie na jej wejściu spadnie poniżej 13.5V a pierwsza gdy będzie niższe od 12V. Nie rozumiem tylko jak wyłączy się pierwsza (12V...
Myślałem że da się bezpośrednio podłączyć pod +5 i +12 V ale widzę że raczej nie da rady czy jednak się mylę? W tym przypadku Twoje kreatywne myślenie się nie sprawdzi. Potrzebny będzie dodatkowy obwód regulacji prądu i napięcia.
Jakie napięcie wyjściowe tego aku? Są przetwornice napięcia posiadające wbudowaną regulację prądu.
Witam.Chciałbym opowiedzieć o swoich doświadczeniach z tą przetwornicą. Uwaliłem dwie sztuki. Kolega ArturAVS chciałby ładować akumulator z panela.Ja również mam panel 180 W , 18,5 V w punkcie maksymalnym i też miałem zamiar ładować akumulator 12 V 110 Ah. Podczas regulacji pod napięciami przetwornica uszkodziła się, Na forum opisane jest dlaczego tak...
1 problem: regulator napięcia 2 problem: regulacja gaźnika
Kolego (at)maziizam jakbyś nic nie wykombinował z tym transformatorem to chętnie go od Ciebie odkupię. Mam zaprojektowany i wykonany sterownik z płynną regulacją prądu i stabilizacją napięcia, czyli ładujący metodą CC/CV i tyrystory 40A tylko transformatora brak. A wyszedłby z tego fajny prostownik.
No ale na twoich zdjęciach nic konkretnego nie widać. Lepiej kupić przetwornicę z regulacją prądu i napięcia i ładować nią baterie z tej kątówk. W baterii też są kontrolery nic nie da zamiana styków.
Nie powinno się nić stać. Jeśli natomiast cele będą szczelne to gazy które wydobywają się podczas procesu ładowania, mogą spowodować ze akumulator "spuchnie" Ten prostownik posiada manualna (ręczną) regulacje napięcia 6\12v i taką sama regulacje prądu, 2\8 A. Nie posiada płynnej, automatycznej regulacji prądu.
Witajcie Potrzebuje pomocy przy budowie przetwornicy dc/dc 12/ +/-350v. Zlecę więc projekt takiego urządzenia. Służyła mi będzie do ładowanie kondensatorów lampy błyskowej. Docelowo chciałbym miec skokowa regulację napięcia 250/ co 25v. Ładowane kondensatory to 800uf/360v po 8 w gałęzi + i 8 w -. Liczę na owocną pomoc. Pozdrawiam serdecznie.
To po co są regulacje na uzwojeniach pierwotnych odczepami. Bo mi się wydaje że odczepami reguluje się natężenie (prąd) natomiast napięcie na wtórnym jest stałe i wynosi około 13V. W czasie ładowania im bardziej naładowany jest akumulator tym natężenie spada a napięcie rośnie, do wartości około 14-16V. Wtedy zaczyna się gazowanie , i ładowanie powinno...
Układ ma regulację napięcia przy którym zostaje wyłączane ładowanie. Wstaw transformator 14<>16Volt i powinno być dobrze.
napięcie większe od 1,5 razy liczba ogniw włączone przez coś co umożliwi regulację prądu - opornik regulowany, potencjometr + tranzystor. Ważny jest prąd ładowania oraz napięcie końcowe - ładowanie stałym napięciem, szczególnie jeśli jest większe niż 1,5 V / ogniwo szybko wykańcza akumulatory.
Dlaczego do zgrzewania stosujecie transformatory jesli można byłoby zastosowac kondensator odpowiedniej pojemności ładowany do odpowiedniego napiecia? Taki układ byłby łatwy do regulacji poprzez zmianę ilosci kondensatorów i napięcia do których byłyby one ładowane.
witam zmontowałem układ z dorysowanym niebieskim opornikiem i diodą , regulacja prądu (dałem pot. 1k) działa dość dobrze , ale regulacja napięcia nie bardzo , ładuję pakiet NiMH 3.6V / 550mA , najpierw ustawiłem prąd na 55mA , napięcie po zmierzeniu na aku. to 4.58V , chciałem trochę zmniejszyć na 4.20V i wtedy spadł prąd ładowania do poniżej 10mA ,...
Czy zasilacz posiada regulację napięcia wyjściowego? Podaj dokładny model zasilacza.
Witam mam problem tego typu. Przerobiłem stara latarkę led na akumulatorki liion pakiet 2s2p. Zabezpieczyłem pakiet bms-em z balanserem. I teraz chciałem ten pakiet ładować ze pomocą przetwornicy xl4015 z regulacją napięcia i pradu. Wszystko pięknie ładuje się. Problem w tym że ładowarkę chcę mieć na stałe podpięta do pakietu żeby mieć cała elektronikę...
Najszybciej zbijecie napięcie jak sobie 1-2 sąsiadów postawi Fast Chargery do Tesli Pod warunkiem, że sąsiedzi to taksówkarze, którzy w dzień ładują a w nocy pracują.
Chcesz regulacji - poszukaj schematów tyrystorowych regulatorów prądu. W takim rozwiązaniu regulujesz średni prąd i wyłączasz ładowanie po osiągnięciu napięcia 14,4V. Do regulacji po stronie wtórnej możesz wykorzystać napięcie 22V, co pozwoli utrzymać bardzo długo zadany prąd. Przy wykorzystaniu napięcia 14V prąd będzie malał w trakcie ładowania. W...
a może mi ktoś konkretnie wytłumaczyć po co tu regulacja napięcia ?? bo się pogubiłem ;P myślałem, że aku. ładuje się prądem
Wykonałem kilka prostowników na AVT3166 z tym że przy regulacji układu według instrukcji ładowanie ma się zakończyć przy napięciu 14.4V ja ustawiłem 16.2V i prostownik ładuje akumulator tak jak powinien. Elektrolit odzyskuje swoja gęstość i jest naładowany na full.
Układ jak najbardziej może działać ale napięcie wejściowe układu nie jest stałe DC a przemienne AC. Tylko w takim przypadku tyrystor będzie ulegał wyłączaniu podczas trwania ujemnej połówki napięcia, a ładowanie i regulacja napięcia będzie następowała przy dodatniej połówce napięcia. Oczywiście układ jest bardzo prosty i brak w nim jakichkolwiek zabezpieczeń....
Jest to układ zarządzania zasilaniem (PMIC) powszechnie używany w urządzeniach mobilnych i przenośnych. IP5305 służy głównie do ładowania baterii litowo-jonowych oraz do konwersji zasilania, umożliwiając ładowanie z portu USB i zapewniając regulację napięcia. Główne funkcje IP5305: Przetwornica buck-boost: Przekształca napięcie wejściowe, aby dostarczyć...
Ja ładuję 3 bateryjki z telefonu połączone szeregowo o pojemności 700mAh , ładowarka to 3x LM317 do każdego mam regulacje napięcia i prądu ładowania.Bateryjki ładowanie znoszą dzielnie nie nagrzewają się a prąd pod koniec ładowania spada do około 10mA.
Jaka jest pojemność tych ogniw? Nie lepiej zrobić dwa kanały na MCP73831 i mieć pełną automatykę, zawsze to bezpieczne i długie życie dla ogniw. A jeśli będziesz dysponował podwójnymi akumulatorami (dwa zestawy), zawsze jeden naładowany czeka. Widziałem też chipy z prądem ładowania 1A, choć tu już jest mniej komfortowo, nie można np. ładować tego z...
Na każdej diodzie masz spadek napięcia o ok 1,2V. Przy dużym prądzie, przy małym 0,7-0,8V. Potrzeba kilkanaście diod plus radiator na każdą lub jeden wspólny izolowany od diod. Zaleta rozwiązania - możliwość regulacji napięcia przez bocznikowanie diod.
Masz zasilacz z regulacją prądu, napięcia? Mam tylko regulację napięcia ale prądu nie.
Gdy chwilę na plusie i minusie przytrzymam miernik to kondensator chyba się ładuje i zwarcie znika.
A moze bym zrobił tak z regulacją napięcia ? tzn jak bede chciał ładować inne aku to by było bardzo przydatne. Co o tym sądzicie ?
0,85 V, to wskazuje, że tranzystor jest niesprawny. Wg testera nie jest, ale profilaktycznie wymieniłem i to samo, bez zmian. https://obrazki.elektroda.pl/7722204600_... R5 i R3 nie służą do regulacji ograniczenia, tylko do wytworzenia 4× większej straty napięcia na R4. Zmieniając tylko R4, uzyskałbyś pożądany efekt. Wg opisu to miał...
Bez kondensatora napięcie będziesz miał 11V. Natomiast dodanie kondensatora spowoduje ładowanie jego do wartości szczytowej pomniejszonej o spadek napięcia na diodach prostownika. Prosty schemat regulacji napięcia na wyjściu bez stabilizacji to np. taki najprostszy. http://obrazki.elektroda.net/78_12154355...
Chodzi mi o to, że ten prostownik ładuje akumulator prądem o napięciu 9V przy minimalnym prądzie. Ten potencjometr oprócz regulacji prądu, reguluje też napięcie. A zbyt niskim napięciem nie może być ładowany akumulator.
Bezpiecznik daj przed przetwornicą. Nie spalisz samochodu. Powinno to działać, ale regulator przeznaczony do baterii słonecznej może się okazać zbędny. Przetwornica podwyższająca powinna być odporna na napięcie na wyjściu przy braku napięcia na wejściu. Trzeba to sprawdzić w danych katalogowych i ew. na forach (komuś się już mogła taka spalić i się...
Przecież to nie jest ładowarka do Li-Po. Nie potrzeba żadnej stabilizacji prądu czy napięcia. stabilizacji nie. Ogranicznika prądu a lepiej jego regulacji - tak Jeśli napięcie na ładowanym akumulatorze będzie za niskie . Po wywaleniu regulacji na pierwotnym, prawdopodobnie będzie za wysokie. Teraz po około 10min ładowania prąd podskoczył (napięcie...
A regulacja prądu ładowania i napięcia progowego naładowania? Czy można zastąpić czymś L200 w przedstawionym przeze mnie układzie? Dlaczego chcesz zastąpić L200 "czymś" innym. Przecież dzięki temu stabilizatorowi możesz regulować prąd ładowania akumulatora (tak chciałeś) oraz regulować odpowiednie napięcie dla różnych typów akumulatorów. Regulację...
Dziękuję bardzo wszystkim za odpowiedzi i pomoc. Popróbuję jeszcze z ustawieniem anteny i może z regulacją napięcia wzmocnienia. Spróbuję jeszcze podłączyć zasilacz laboratoryjny z regulacją napięcia i zobaczyć co się będzie działo, bo może szkoda ładować się w zasilacz z regulacją napięcia, skoro to nic nie da. Przy odłączonym zasilaczu nie jest dobrze,...
Bezpiecznik nie ma nic do przednich świateł, są one zasilane z osobnego pinu w regulatorze a akumulator ładowany z innego. Regulacja napięcia na światła jest realizowana równolegle, więc jeśli regulator zbija do masy to może tak się dziać. Ładowanie na jakim masz poziomie?
Dokładając kondensator zmierzył kolega maksymalne (szczytowe) napięcie na wyjściu prostownika i bardzo dobrze kolega zrobił. Napięcie na kondensatorze spadało, bo do pomiaru miernik zużywa trochę prądu z obwodu mierzonego a i kondensator sam z siebie się rozładowuje. Napięcie transformatora jest zbyt duże by zrobić ładowarkę nie wymagającą kontroli...
Musisz zlokalizować zwarty element za pomocą próby zwarciowej czyli z użyciem zasilacza o większej wydajności prądowej i z regulacją prądu. Mam zasilacz z regulacją napięcia i prądu - samoróbka, ładuję nim akumulator samochodowy, baterie LiOn. Napięcie max. 17V. W którym miejscu i jakie napięcie mam przyłożyć w tej próbie? Prąd rozumiem od najmniejszego.
Po to się mierzy prąd i napięcie. utrzymujemy prąd do uzyskania górnego napięcia i przerywamy ładowanie.
Czy zamiast diody zenera 15V można ją zastąpić diodą regulowaną TL431 w celu regulacji napięcia do jakiego układ ma wyłączyć ładowanie? jeżeli można to jakie ma napięcie w pełni naładowany akumulator 12v lub 6v i mniej?
Jeżeli masz kompletny agregat, tj, silnik spalinowy, prądnica, osprzęt. To podłączasz tylko akumulator i o ile wszystko jest sprawne, ma działać. Agregat nie ma elektronicznej regulacji napięcia (AVR). Napięcie na uzwojenie wzbudzania prądnicy podawane jest wprost z akumulatora ( ładowanego poprzez alternator), przez rezystor o wartości w zależności...
Wydaje mi się że auta z klimą mają już taki regulator że podnosi obroty aby było większe ładowanie.
Jezli z tego trafora (+ prostownik) chcesz ładowac akumulatory, to posyłam Ci schemacik takiej ładowarki z tyrystorem, jako elementem wykonawczym dla regulacji ładowania tak, zeby ładowac bezpiecznie. Oczywiście, możesz zmodyfikowac układ, wyrzucic zarówkę, itp. Napięcie ładowania jest określone przez napięcie bramki tyrystora pomniejszone o 0,6V. Jezeli...
Potrzebuję zastosować jednorazowy wyłącznik stycznika dostarczającego prąd do prostownika ładującego ogniwo li-ion po osiągnięciu zadanego napięcia na zaciskach ładowanego ogniwa (najlepiej z regulacją w zakresie 3,7- 4,2 V) Nie wiem czy coś takiego spełniającego powyższe parametry można kupić jako urządzenie gotowe, ewentualnie może ktoś miałby schemat,...
Według mnie jest ewidentny defekt układu regulacji napięcia alternatora.
Jak jest dynamiczna regulacja napięcia to tak jest. Chory wymysl ekoterorystow. Akumulator po 3 po latach złom.
Tu pojawia się moje pytanie: Czy mogę taki akumulatorek podłączyć na krótko z kabelków od zwykłej ładowarki tel? Możesz pod warunkiem kontrolowania prądu ładowania (niestety, trzeba by wykonać jakąś regulację prądu, chociażby rezystorami) oraz napięcia końcowego, aby nie przeładować. Dobrze też sprawdzać temperaturę akumulatora.
najpierw napisałeś, że można użyć akumulatorów LiFePO4 w systemach Satel, a później piszesz, że mają inne napięcia, wymagają innego ładowania, są mniej bezpieczne i droższe od AGM, więc w końcu jak jest? Można czy nie można? Przepraszam, jeśli wprowadziłem Cię w błąd. Chciałbym wyjaśnić moją wypowiedź. Tak, możesz użyć akumulatorów LiFePO4 w systemach...
14V to idealne napięcie do zbudowania prostownika do akum.12V z płynną regulacją . Po wyprostowaniu będzie ok 18V nap.max. Napięcie do jakiego ładuje się akum. to 14.5V . 3.5V to akurat tyle ile trzeba na regulacje. przy tym rdzeniu i drucie 1.8 mm masz spokojnie 8 amper.
w moje ręce wpadł prostownik do ładowania akumulatorów Kwasowo-ołowiowych (tylko transformator+diody). Pytanie - jakie wymagania ma spełniać ten prostownik po modernizacji i czy parametry trafo (napięcie na uzwojeniu wtórnym) na to pozwolą. Ja mam dwa takie prostowniki (trafo 12VAC na wyjściu + diody) i w nich nie ma najmniejszego sensu stosowania...
jeśli wartość średnia napięcia na kondensatorze się obniża to zwiększa się napięcie na rezystorach lądujących a zmniejsza napięcie na rozładowujących. Ale tak właściwie dlaczego?
Układ ogranicza prąd ładowania gdy bateria akumulatorów osiągnie odpowiednio wysokie napięcie. Na filmie jest przedstawiona regulacja. Autor ustawił górne napięcie na 14,8V. Po spadku napięcia do ok. 13V ładowarka wznawia ładowanie dużym prądem. Przełączniki przełączają odczepy transformatora po stronie pierwotnej.
Wygląda na uszkodzenie w obwodzie alternatora. Sprawdź dokładnie jakie masz ładowanie. Ale błąd wskazuje na uszkodzenie regulacji napięcia ładowania akumulatorów. Prawdopodobnie uszkodzony jest alternator.
Wyższe napięcie prostownika jest szczególnie przydane jesienią/zimą. Napięcie 14,4 V to wymysł szczelnych AGMów oraz by nie uszkodzić elektroniki w aucie (by móc ładować nie odpinając klem i potem programować radia).
Popatrz na to: https://obrazki.elektroda.pl/4954567600_... MOSFET jest sterowany sygnałami z mikroprocesora. Bramka jest zabezpieczona przed zbyt wysokim napięciem. Mikroprocesor mierzy napięcie w przerwach między impulsami ładującymi. Impulsy powstają gdy wyprostowane połówki napięcia wtórnego ładują akumulator. MOSFET włączany jest...
Zasilacz z regulacją napięcia i natężenia prądu będzie OK.
1.Długość błysku i jego energia zależy od pojemności kondensatora gromadzącego ładunek dla palnika. 2. Tyrystor raz włączony nie da się wyłączyć do momentu aż prąd przestanie przez niego płynąć. 3. Palnik lampy ma określoną maksymalną energię jaką można go zasilić, powyżej tej granicy będzie następowało dużo szybsze zużycie palnika. 4. Czas trwania...
Nie przerabiaj zasilacza, traktuj go jako bazę. Dokup za parę złotych moduł przetwornicy obniżającej napięcie stałe z regulacją napięcia i prądu z układem XL4015. Ustawisz tam napięcie końcowe prąd ładowania. I co jest ważne, diody sygnalizują ładowanie i koniec ładowania.
Za duże jest napięcie, odłącz akumulator...pisał : stary wyciągnięty z piwnicy więc nie odłączyć a ładować i obserwować.
Witam. Pisząc o tym że latem jest inne napięcie a zimą inne miałem na myśli regulacje napięcia uzależnioną temperaturą samego regulatora.
masz orginalny regler?odkręć go i zajrzyj pod spód masz tam taki czerwony rezystor jedna jego część odpowiada za regulację napięcia a druga zabezbiecza cewki reglera sprawdź czy się z niego kabelki nie wylutowały.hm jak będziesz sprawdzał ładowanie to odłącz kabel od zacisku (M) i ów zacisk zewrzyj z masą i wtedy sprawdzaj napięcie na zacisku (D) tylko...
Prostownik /ładowarka ładuje akumulator do wartości bliskiej szczytowej napięcia. ponieważ przy pełnym otwarciu regulatora napięcie wyjściowe z prostownika to 13 woltów, napięcie końcowe ładowania (teoretycznie) osiągnie wartość przeszło 18V. Jest to jedynie w teorii w praktyce bowiem nie przekroczy 16V przy prądzie płynącym przez akumulator w granicach...
Prosty sposób na eliminację tych korporacyjnych blokad i ładowanie tych akumulatorków . Kupić zasilacz laboratoryjny . Mamy regulację prądu ładowania i napięcia a żabkami można wpiąć się w akumulator . A ładowarek made in Makita nie kupować.
Z tego co mi wiadomo to prądem można sterować tylko i wyłącznie zmianą napięcia na odbiorniku (w tym przypadku akumulatorze). Aku nie musi być ładowane napięciem stabilizowanym, niektórzy wręcz twierdzą że ładowanie impulsowe jest dla niego zdrowsze.
Dokonałem wszystkich pomiarów i wygląda to tak: grubość drutu nawojowego wynosi 1.5 mm a wartość napięcia 0.45V/zwój a wartość wyjściowa na jednym karkasie to 29V Kolega wyżej pisał żeby zostawić suwak z jednym węglikiem co posłuży za regulacje prądu i napięcia. Z suchej teorii domyślam się że nie powinno się ładować akumulatorów 12V mniejszym napięciem...
Ja taki akumulator ładuję zasilaczem warsztatowym z płynną regulacją napięcia i ograniczeniem prądowym, chociaż do tego celu chyba najlepsza byłaby ładowarka automatycznie dobierająca czas ładowania. :)
no dobra to soro nie zastosuję sterowania elektronicznego do tegulacji prądu to pozostają mi jedynie tyrystory po stronie wtórnej. Tyle tylko że tyrystory zniekształcają pulsującą sinusoidę swoim kątem otwarcia. I defakto akumulator i tak nie jest ładowany typowym pulsującym przebiegiem. Jak mam zrobić prostownik bez regulacji skoro nie wiem jakie napięcie...
Ten drugi nada się, bo ma regulację poboru prądu do maksymalnej podanej wartości w A (amperach), a że laptop więcej nie pobierze, to możesz zastosować, napięcie i polaryzacja się zgadzają.
Musiałbyś zmierzyć na akumulatorach napięcie czy jeszcze cokolwiek mają. Jeżeli zero lub blisko zera to akumulatory do wymiany. Gdyby jednak "coś" tam jeszcze było można by pokusić się spróbować je trochę podładować zewnętrznym zasilaczem z ograniczeniem prądowym! małym prądem aż osiągną napięcie przy którym wewnętrzny układ pozwoli na dalsze ładowanie....
Nie wiem czy obniżanie napięcia prądnicy przez transformator jest konieczne. Ja zbudowałem wiatrak na bazie serwo-motoru firmy SEM, 6000obr./380V i ładuję akumulatory 12V ( 400Ah) przez prostownik 3-fazowy. Regulację obrotów śmigła mam zrobioną na zasadzie podłączania (kaskadowo) obciążenia (grzałki) przy wzroście napięcia powyżej 12V.
Ładowarka do Nokii daje około 10V... no, pod obciążeniem mniej; ale akumulator ma się ładować do 4.2V, a jeszcze trochę napięcia się traci na układzie regulacji w telefonie - dostarcz mu napięcie od 7 do 11V. No i z baterii nie warto ładować, bo zrujnujesz się na kupowanie baterii... może z aku w samochodzie?
Do nowych samochodów nie nadaje się żade3n prostownik, to musi być porządny zasilacz CV-CC gdzie CV ustawiamy 14.0-14.8 zależnie od temperatury a CC ustawiamy na 0.1C aku. Amen Czyli nie mogę już używać prostownika polskiej produkcji z roku 1988, który używałem do ładowania akumulatora od Pola z 2003 roku, tylko w nowym aucie ładować zasilaczem laboratoryjnym...
Czekaj czekaj. Ty chesz tym akumulator samochodowy ładować? Czy Detonować?
Napięcia za niskie. Masz zasilacz z regulacją napięcia i ograniczenia prądowego?
Jeśli możesz sprawdzić ładowanie nowej baterii w innym laptopie, to zrób to. Jeśli bateria będzie prawidłowo ładowała się, to znaczy, że masz problem z układem ładowania w laptopie. Jednak można sprawdzić, czy bateria ładuje się lub nie, jeśli masz zasilacz laboratoryjny z regulacją napięcia i prądu. Sprawna bateria powinna dać się naładować.
Prostownik owszem jest ładny iestetycznie wygląda. Prostownik do ładowania akumulatora, żeby był pomocny i wygodny w użyciu powinien jednak posiadać stałe napięcie wyjściowe a regulowany prąd wyjściowy. Npięcie wyjściowe powinnomieścić się w granicach 13,7-14,4 V. Wartość prądu ładowania akumulator jest uzaależniona od jego pojemności i od czasu ładowania...
układ regulacja napiąć ładować napiąć ładować poprawny ładować wyższy napiąć
wiercenie betonie samsung rv511 windows różnice attiny atmega
oscyloskop transformator separacyjny samsung mikrofalówka żarówka
XEROX WorkCentre 6605DN - skanowanie nie działa, drukowanie OK Wymiary blokad rozrządu Ford Mondeo 2.0 TDCi