"jack63 napisał: I ilości par biegunów jak w każdej prądnicy synchronicznej napędzanej jakimś silnikiem." Zgoda ale mnie chodziło o to że autor ma wpływ na obroty - ilości par biegunów nie zmieni - i nimi powinien uregulować częstotliwość, na biegu bez obciążenia. M3tYs - jeśli masz DTR silnika to tam powinna być pokazana zasada stabilizacji i regulacji...
Prądnica: obcowzbudna, synchroniczna Regulacja obrotów: 3800/min - 4200/min Kolego zdecyduj się raz chcesz elektryczny rozrusznik, potem regulację napięcia wyjściowego DC, a na koniec regulacje obrotów silnika.
Witam! Tak na "czuja" trudno coś dokładnie podpowiedzieć, ale myślę że do 750-ki możesz dołączyć silnik o prądzie do 5A, czyli całkiem spory. Jeżeli nie da rady pokonać oporów regulacji to dołóż przekładnie z pasem zębatym bądź łańcuchową np 1:5 czy więcej i wtedy masz pewność zadziałania (niestety wolniej reaguje na sterowanie) Pozdrawiam.
Zakładając, że silniki mają taką samą moc i regulatory są tak samo ustawione oraz sprężynki mają tą samą charakterystykę, to spóźniona i nadmiernie duża reakcja może być spowodowana ciut większymi oporami w samym regulatorze odśrodkowym. Ta różnica w palcach może nie być wyczuwalna.
Jakiego rodzaju jest ten silnik? Jeśli to typowy silnik stacjonarny to powinien mieć regulator mechaniczny. Zespoły prądotwórcze tej mocy mają regulatory mechaniczne np. PAD-36/400, ich dokładność jest zupełnie wystarczajaca. Praktyczna wskazówka - jeśli jest tam sprawny regulator mechaniczny to nie da się ustawić bardzo niskich obrotów jałowych bo...
Kup agregat z opcją automatycznej regulacji obrotów, są takie. Honda ma EU 1000 i , bardzo cichy i bez obaw podłączasz elektronikę.
No i to jest przyczyna spadku obrotów. Agregat jest nie równomiernie obciążony na fazach ( jeśli łączysz grzałki w 3 fazy). Moc grzałek jakie podłączasz jest dość spora i przy mocy pow. 60% każdy dodatkowy duży odbiór powoduje nagły spadek mocy agregatu.
Nie chodzi o to żeby z tej książki cokolwiek naprawiać tylko jaka prądnica i układ sterowania, moc agregatu. Skoro nie można nic znaleźć na temat tego agregatu trzeba poszukać czegoś o podobnych parametrach. Czy jest regulacja obrotami czy inwerter, samo stwierdzenie że obroty spadają przy obciążeniu niczego nie wyjaśnia.
Odpal agregat rozgrzej go porządnie podłączając jaką suszarke czy coś. Odłącz obciążenie. Wkręć tą śrubkę pod skosem do oporu ( z wyczuciem oczywiście, pół obrotu przed ukręceniem:-) ). Drugą śrubę regulacyjną wkręć też do oporu, przyduś do niej przepustnice gaźnika, agregat powinien zmniejszyć obroty. Tak trzymając wykręcaj śrubke podpierającą przepustnice...
Witam Mam zagadkę z moim agregatem, z racji masy (98kg bez płynów) chciałem przerobić go na zasilanie hydrauliczne i zabudować na stałe w maszynie (sam silnik to ~50kg) parametry agregatu w/g tabliczki znamionowej: Moc znamionowa 4,5Kw Moc maksymalna 5 Kw obroty 2900 Wiem że muszę zastosować silnik hydrauliczny o mocy nie mniejszej niż parametry agregatu...
Czy ja wiem, że mija się z celem, byłaby to swego rodzaju namiastka agregatu inwerterowego, jedynie automatyczna regulacja obrotów mogłaby okazać się problematyczna.
I o to właśnie chodziło. Na szybko pokazało około 208 V, reszta to już regulacja obrotów biegu jałowego. Dzięki
Nic się nie przerabia- przy agregacie (silniku) są ustawione obroty max 1500. Ten sam silnik w ciągniku ma większe obroty pracy i wystarczy regulacja na zewnątrz pompy i miernik obrotów albo przy agregacie miernik częstotliwości.
Uważam, że "słaba" prądnica ( 2 KW) nie wymaga aż tak silnego silnika. Zwykle producenci do prądnicy o takich parametrach stosują silniki o mocy ok. 5 KM. Jeśli nie zwracasz uwagi na względy ekonomiczne ( koszt paliwa ), to można wykonać agregat na tych podzespołach.
Witam . Podpatrz sobie jak jest rozwiązana regulacja obrotów w agregacie PAD20 . Tam do regulacji (nie stabilizacji) służy silniczek z przekładnią który sprzęgnięty jest z dźwignią pompy wtryskowej . Sterowanie silniczkiem realizowane jest za pomocą prostego przełącznika 1-0-1 . Za stabilizację obrotów odpowiada regulator w pompie . Ale można by dołożyć...
Może zbiornik paliwa naciska wężyki paliwowe lub dotyka cewki WN. Odkręć zbiornik i przyglądnij się jaki podzespół dotyka zbiornika, zbadaj instalację zapłonową, może ma uszkodzoną izolację. Agregat ten jest typu inwenterowego, więc regulacja obrotów odbywa się elektronicznie, tj. "komputer" decyduje o obrotach, w zależności od obciążenia.
Jak 800 W to na pewno klon Yamahy z silnikiem 2T. Ten generator nie ma stabilizacji napięcia. Wzbudzenie kondensatorem, wirnik z diodami. Wymaga jedynie ustawienia odpowiedniej częstotliwości, tj. obrotów silnika na regulatorze odśrodkowym. Trzeba zwrócić uwagę aby silnik pracował prawidłowo przy zamkniętej przepustnicy (regulacja obrotów biegu jałowego)....
Bez różnicy w która dziurkę? No wiesz... to zależy co kto lubi :D A poważnie, to te otwory służą do regulacji obrotów, w niewielkim zakresie. Przekładając cięgno, obniżamy lub zwiększamy maksymalne obroty silnika.
Agregat w latach 70i80 masowo pracujący w wojsku i nie tylko. Prądnica trudna do "zabicia", gorzej z silnikiem. Archaiczny gaznik,ale prosty w obsłudze, oraz regulacja (stabilizacja) obrotów przy pomocy cięgieł. Bardzo dobry przy stabilnym obciążeniu gorzej przy szybko zmieniającym się zwłaszcza indukcyjnym
Podłączasz wszystko co masz i czego używasz, zapraszasz znajomego elektryka który Ci zmierzy wartości szczytowe poboru na zasilaniu. I będziesz wiedział na czym stoisz. Wtedy bez problemu dobierzesz agregat, w przypadku zasilania nagłośnienia przyda się elektroniczna regulacja obrotów silnika.
Po wymianie gaźnika koniecznie trzeba ten gaźnik wyregulować. Nie ma takiej opcji, by nowy gaźnik pracował poprawnie bez dokonania regulacji.
A to nie będzie wina regulatora obrotów? Karol
Sterownik dostaje nieprawidłowe parametry.
Agregat zapewne uzyskuje modujację napięcia wyjściowego falownikiem, przez co głupieje regulacja obrotów (na wyściu nie jest gładki sinus a jego aproksymacja). Spawarka powinna działać, przecież i tak napięcie sieciowe jest prostowane i zasila przetwornicę. W spawarce mogłoby pomóc dorzucenie elektrolitów za mostkiem, ale nie polecam ingerencji w przetwornice...
Ten agregat jest 3-fazowy, może pojawia się międzyfazowe napięcie tak jakby gdzieś rozłączył się neutralny przewód. Piszesz że agregat na średnich obrotach ma napięcie ponad 400V tj w gnieździe 230V czy na siłowym. Czy ten agregat ma ręczną regulację obrotów? Najczęściej za regulację napięcia odpowiedzialny jest układ AVR wraz z układem wzbudzenia dodatkowym...
(Kolega) , naprawa tego sterownika trudna bo jest zalany żywicą i naprawiam go stopniowo dużo elementów zostało popalonych które już wymieniłem,dotarłem do tego elementu ,usunę resztę żywicy będę wiedział więcej sterownik służy do regulacji obrotów silnika spalinowego agregatu.
Nie wiem z jakim zjawiskiem ma to do czynienia ale makity z softstartem również nie drgną przy włączeniu ich do agregatu. Bardzo możliwe że elektronika w Twoich urządzeniach jest wrażliwa na częstotliwość lub inny parametr agregatu. Gdyby nie było w nich regulacji obrotów pewnie nie miałbyś problemu z pracą urządzeń
Kolego proponuje dobrze wyczyścić gaźnik bo objaw jest taki jakby zapchana była dysza wolnych obrotów, później ewentualnie jeszcze jest kwestia regulacji mieszanki paliwowo powietrznej. po tych zabiegach powinien chodzić jak złoto.
Czarno to widzę. Oczywiście, silnik będzie pracował na gazie ale jak to będzie z regulacją obrotów za pomocą tej sondy i całej reszty (w agregacie to istotna sprawa) i trwałością tego silnika to się przekonasz. Regulacja obrotów będzie bez zmian, czyli standardowy regulator odśrodkowy a dawka gazu regulowana z odczytem s sondy i tyle
Problem jest,że przy podłączeniu np szlifierka nie działa.... A czy ten agregat nadaje się do zasilania tego typu odbiorników? Czy szlifierka ma elektroniczną regulację obrotów albo funkcję anti-restart/soft-start? Jeśli tak, to może nie działać z niektórymi agregatami. Jaki to jest agregat - z pełnym sinusem czy aproksymowanym? Może wskażesz jakieś...
Do agregatu 8kW nie możesz podłączyć silnika 9kW,jak masz chiński agregat to on pewnie nie uciągnie więcej jak 3kW, falownik jest tylko po to , żebyś miał regulację obrotów silnika.
Przy gaźniku powinien być mechanizm automatycznej regulacji obrotów i to ma 99% jego wina. Powinien on się łączyć z silnikiem lub kawałkiem plastikowej klapki umieszczonej koło wentylatora.Jeśli jest tam coś takiego to spróbuj założyć inną sprężynkę.
Dzieki , wzajemnie. Cienki bialy przewod podlaczony jesy mniej wiecej w polowie oryginalnego opornika,do obeimy.Pompka faktycznie pracuje tak samo na wolnych i szybkich obrotach . Znaczenie ma dysza paliwa w krucu zasilajacym i regulacja p-pki . Dlatego na wolnych obrotach te agregaty smrodzily. Idealnie mozna je doregulowac tylko na pelnych ob. Dodano...
Romoo, przecież przy takim ciśnieniu to już nie powinien zapalić - albo potknąłes się przy warunkach pomiaru - zbyt niskie obroty, zamknięta przepustnica, uszkodzony zegar itd. Jak dla mnie to nawet nie zużyty ten silnik tylko wręcz przytarty.
Obejść elektroniki się nie da, ponieważ do pracy miodarki wymagana jest regulacja obrotów silnika. Silnik podpięty bezpośrednio pod agregat spowoduje maksymalne obroty.
Szlifierka z elektroniczna regulacją obrotów? Jeżeli tak, to jest przyczyną. Niektóre urządzenia, z taka regulacją, nie działają na tanich agregatach.
Wentylator skraplacza startuje ze sprężarką, presostat przy 16 barach włącza drugi wentylator. Przy 14 barach wyłącza. Przy starcie pracuje jeden. Temperatura zewnętrzna przy jakiej mierzyłem -15, -5, 0, 5 - mierzyłem kilkakrotnie. Wentylator nie ma regulacji obrotów - on/off.
Tą blaszkę wyprostuj u mnie była wygięta. Tylko delikatnie aby jej nie złamać PS: ale sprawdź najpierw czy podczas pracy ta dźwigienka opiera się na srubce regulacyjnej jeżeli tak to najpierw masz tą śrubkę do regulacji poniżej
Typowy agregat z silnikiem 2T. Silnik reguluje sobie automatycznie obroty tj. w zależności od obciążenia odbiornikami. Istnieje możliwość regulacji obrotów wkrętem-śrubką (prawa strona agregatu), która naciąga sprężynę połączoną z osią przepustnicy gaźnika. Zimny silnik należy uruchamiać na ssaniu (dźwigienka w prawo), po czym stopniowo je wyłączać...
Nie jestem elektrykiem tylko amatorem stąd moje opisy brzmią dość laicko. O prądzie uczyłem się na fizycie w szkole ale nie napewno pod kątem sieci elektrycznych. Stąd też podawane przez Was skróty literowe sa mi obce. Agregat jest jednofazowy oczywiscie i z prądnica asynchroniczna. Regulacja obrotów - pojawia się obciążenie - cięgno "podgazowuje".
Tak da się . Przewinąć prądnice na 230V . Tylko prąd wyjściowy spadnie o około 50 %. Można również pobawić się regulatorem napięcia ale czy uda Ci sie podbić aż tyle z 110na 230 V to wątpie . Inny motyw to czy wyspy nie maja przypadkiem częstotliwości 60 Hz ?, wtedy trzeba by pokombinować również z regulacją obrotów silnika spalinowego.
Silnik nie pracuje poprawnie, a powodów może być dużo. Musisz mieć stabilniejsze obroty nawet bez obciążenia. Może gaźnik, może paliwo nieświeże, może zawory do regulacji... długo by wyrokować...
Witam, Planuje zbudować agregat z silnika 3f asynchronicznego klatkowego: moc = 1.1kW cosΦ = 0.81 1/min = 1450 Będzie on sprzęgnięty paskiem klinowym z silnikiem spalinowym o mocy 1.5kW z płynną regulacją obrotów 1000-4000 rpm. Przeznaczeniem agregatu będzie zasilanie sterownika pieca (delikatna elektronika). Więc moje pytania to: 1. Podłączenie silnika...
Witam Czy posiada ktoś dokumentację agregatu WOLA 78H12 200kW rok produkcji 1988. Stoję przed zadaniem wykonania układu autostartu do tego agregatu. Czy ktoś spotkał się może z podobnym problemem. Jak rozwiązać automatyczną regulację obrotów/częstotliwości? Za wszelkie porady z góry dziękuję Pozdrawiam Kuba
Problem leżał w gaźniku najprawdopodobniej. Oddałem do mechanika całość do regulacji i jest ok.
Diody sprawdzone - sprawne kondensatory zamontowane 2 ( 8+16) przy max obrotach jakie mogę uzyskać regulując śrubą pod silnikiem dają 237V Pytanie laika jak taki agregat powinien w ogóle działać? odpalać od razu z obrotami 3000obr/min i generować napięcie znamionowe czy jakoś się wzbudzać po podłączeniu obciążenia . Przy takiej regulacji silnik nie...
Witam. Posiadam agregat prądotwórczy March Power 1200W i nagle przestał regulować obroty i napięcie. Wzrosły obroty i napięcie czy jak działa regulacja obrotów tego agregatu? Nie mogę też znaleźć serwisu. Pozdrawiam.
Jeśli sprężyny w reglerze odśrodkowym są sprawne , to -trzeba zalać jego komorę odpowiednią ilością odpowiedniego oleju, lub jakiegoś jego odpowiednika/ oryginały są raczej niedostępne/. Po odpaleniu sprawdzić sprawność ruchową cięgien reglera-via przepustnica / wszystko musi płynnie chodzić , bez zacięć/. Po drodze , na jednej z prowadnic cięgna do...
Częstotliwość wynika z obrotów. Napięcie musi trzymać regulator.
Pozostaje jeszcze dość trudna ( tak mi się wydaje) kwestia regulacji obrotów. Będziesz nad tym stał i ręcznie dodawał i odejmował gazu, w zależności od obciążenia. Silnik który kolega zaproponował wyżej ma taki regulator. I nie łudź się że ustawisz go na sztywno , bo albo zgaśnie z braku mocy albo go "pszekręcisz" i korbowód wyjdzie bokiem. W automatyczną...
Witam. Moim zdaniem regulacja obrotów silnika sprężarki od domowej np. lodówki jest z założenia bezcelowa.Cały agregat chłodniczy pracuje z jednakową wydajnością a regulacje stopnia chłodzenia realizuje termostat ustalając nastawioną temperature. A może ta sprężarka ma być użyta do innych celów? Pozdrawiam.
https://obrazki.elektroda.pl/4564188700_... Dodano po 3 Alternator zamontowany w agregacie , panowie co pożyczyli zamiast zgasić go pokrętłem do regulacji obrotów silnika , próbowali gasić kluczykiem w stacyjce przekręcając go na 0 (agregat oczywiście pracował dalej), Nwm czy to mogło spowodować uszkodzenie
Po regulacji obrotów silnika ustawiono z 53,4 Hz na 50 Hz. Problem ustąpił
Odkręcałeś tę dźwignię regulatora, która jest na osi wychodzącej z silnika? Jeżeli wykręcasz tę śrubę to obroty się nie zmniejszają? W jakim położeniu jest przepustnica gdy silnik jest wyłączony? Tam jest tylko mechaniczna regulacja obrotów i nie ma cudów, jak jest wszystko dobrze założone to musi działać.
(at)piotr20181 Też mam tani agregat z AVR, ale jakoś nie odważyłem się na razie podłączyć pod niego lodówki :) Taki ma "sinus": https://obrazki.elektroda.pl/2807980100_... A taki jest jak podłączyłem mieszadło do zapraw z regulacją obrotów 1700W: https://obrazki.elektroda.pl/5920819100_...
https://obrazki.elektroda.pl/5633819400_... https://obrazki.elektroda.pl/8306543200_... https://obrazki.elektroda.pl/7911958500_... Proszę, tak wygląda to ustrojstwo. Wymontowana została z agregatu prądotwórczego z PRL-u, w każdym z przewodow są 2 żyły, układu sterowania nie posiadam z tego agregatu.
Problem rozwiązany. Pomogło ponowne wyczyszczenie gaźnika i jego dokładna regulacja. Dziękuję za pomoc. Pozdrawiam
Częściej dobija, ale stabilniej trzyma. Nie musisz go rozpkręcić ten z czworokątnym podcięciem. Tam są podkładki. Dodając zwiększasz ujmując zmniejszasz. To chyba nie sama sprężarka bo układ nie odpowiada samej sprężarce. Pewnie jakiś agregat.
Panie Krzysztofie ja to wszystko wiem co pan powyżej napisał. Nie wiem co w tym agregacie siedzi ale czy przy tej mocy pompę można by wyregulować na stałe na ok 52Hz i zapomnieć o jakiejkolwiek regulacji obrotów. Tylko prawdopodobnie ten aktuator wyłącza też silnik. Ostatnio przerabiałem agregat gdzie pompa była właśnie wyregulowana na 52Hz ale silnik...
Może pytanie banalne dla znawców tematu. Jak uzyskuje się stałe obroty wałka wyjściowego w traktorze do którego podpinamy taką prądnicę, w zależności od obciążenia prądnicy? Czy to operator sam reguluje obroty dźwignią "gazu" ręcznego, czy też w ciągnikach jest specjalny układ, który po przełączeniu z ręcznej regulacji obrotów przechodzi w tryb automatycznej...
tak jakis chinski agregat ale z innymi urzadzeniam np . pilarka 2,2kw daje sobie bezproblemowo rade kupilem na ebay No właśnie, w pilarce jest silnik szeregowy, komutatorowy, podobnie jak w wiertarkach, szlifierkach kątowych i innych podobnych elektronarzędziach. Prąd rozruchowy znacznie mniejszy niż w silnikach indukcyjnych, i dodatkowo masz tam chyba...
Witam. Kolego jestem w posiadaniu takiego agregatu (ZE 400/24), od listopada 2013. Jak na razie działa bez problemów. Kompresor elektryczny, (śrubowy) o mocy 30kW mam podpięty pod niego i daje sobie radę. Agregat spala 10L ON/ h przy ciągłej pracy i obciążeniu 30kW. A o to opis jaki znalazłem w sieci do tego agregatu, który posiadam. -Agregat z prądnicą...
Prawdopodobnie masz ustawione za wysokie obroty silnika spalinowego. Napięcie w tych agregatach zależne jest od obrotów. Gdzieś przy gaźniku powinna być śruba do regulacji obrotów, ewentualnie będzie przy dźwigni od samoregulatora. Sprawdź czy sprężynka na tej dźwigni jest założona w odpowiedniej dziurce. Ja zamiast kombinować z AVR zajął bym się odśrodkowym...
Myślę ze dwie diody 50W to za mało Co najmniej 4x100w i dodatkowo reflektor aby choć trochę ukierunkować strumień światła. Koszt na ebayu to co najmniej 160zł (led i zasilacz) za komplet więc tanio nie będzie. Mozna jeszcze dać za agregatem mocny transformator ze stabilizacja np na 24 i za nim cztery słabsze lub dwie mocniejsze przetwornice step-up....
Demontujesz zaślepkę i możesz założyć normalną pompkę paliwa. Może zostawić też tom elektryczną teraz pompka membranowa nie będzie pracowała jeżeli jest pełna paliwa. Powrót paliwa w tym silniku był tylko z wtryskiwacz tyle co igła puściła, pompa paliwa nigdy go nie miała. Kolejny element na zdjęciu to regulator obrotów silnika. I teraz powiedz mi gdzie...
Problem dotyczy - sprawdzenia regulatora odśrodkowego regulującego obrotami silnika w agregacie prądotwórczym, 2-suwie, 230v Bass Polska BS950 lub innej firmy. Nie potrafię ustawić regulacji tak, aby agregat w zakresie obciążenia znamionowym obciążeniem utrzymywał obroty silnika a w konsekwencji napięcia które spada przy obciążeniu znamionowym do około...
Po podniesieniu obrotów do poziomu 320V Żarówka swieciła za jasno, a transformator sie spalił. Obroty dobierasz tak by częstotliwość wynosiła 50Hz.
Regulacja obrotów pompy potrzebna jest do ustawiania ciśnienia wylewu w agregacie spieniającym. Silnik dc tam zastosowany ma ukręconą oś za łożyskiem od strony napędowej. Mam zamiar zastosować falownik Sinamics V20 Siemensa.
Dokładnie chodzi o regulację obrotów i tak też uczynię i pytanie konkretne czy mógłbym użyć inny włącznik z regulacją czy musi być oryginalny ?
W tych agregatach obrotami była regulowana częstotliwość.
Czy poza czysto edukacyjnym ćwiczeniem są jakieś zalety przemawiające na korzyść zastąpienia mechanicznego napędu elektrycznym? I czy w przypadku kosiarki napęd na przednie koła to jest szczęśliwe rozwiązanie? Myślę że są zalety np. płynna regulacja obrotów, bieg wsteczny, po dodaniu falownika120/230V można używać jako agregat prądotwórczy w tym przypadku...
Sprawdź obroty - na wyjściu 230V masz mieć 50Hz ( porządny miernik ) W prądnicy powinien być układ regulacji napięcia AVR - zmierz napięcie na wyjściu powinno być około 80V DC. Układ AVR powinien być wyposażony w potencjometr do regulacji napięcia wyjściowego - spróbuj podkręcić napięcie wyjściowe aż do uzyskania 230V. Przydałoby się także pomierzyć...
(at)kkknc dzięki za podpowiedz .Miałem podobny problem po dłuższym nie używaniu agregat spalił mi halogen okazało się że jest 350V po regulacji obrotów wszystko wróciło do normy.
układy : przetwornica napięcie stałe na przemienne - Falownik IR2132J ( odmiana IR2130) MC3PHAC Pomiar natężenia (poboru) prądu LM233 LM258 LM358D Pomiar obrotów i regulacja - silnika LM258 x3 Jakiś zamazany układ ( pewnie procesor , a producent elektroniki specjalnie zamazał ) Napięcie przemienne z prądnicy trzyfazowej jest przepuszczane przez mostek...
Czyli obroty są prawidłowe.Mogę pomierzyć w wolnej chwili tylko co?
Bezwzględnie tak jak piszesz: - sprzęgło odśrodkowe, żeby uruchomić silnik bez obciążenia; - zawór bezpieczeństwa zrzucający nadmiar na zewnątrz i to raczej rurą sporego przekroju, bo ta pompa ma zacną wydajność, do tego zamocowany nisko żeby nie spuścić poduszki powietrznej ze zbiornika; Tylko do części drugiej Twojego rozwiązania: jeśli elektrozawór...
Na pierwszy rzut oka objawy wskazują na wysokie ciśnienie skraplania a szczególnie na zapowietrzenie układu lub gaz nie skraplający się. Dziwne że zwlekałeś z tym do stycznia ale zawsze można wymienić czynnik i skraplacz zakryć gąbką co by podnieść ciśnienie skraplania (sztuczne lato) Pomiar prądu był robiony ? Jak z wydajnością urządzenia ? W LG dostałbyś...
Chodzi o to żeby nie szukać oryginalnej szafy sterowniczej stabilizującej napięcie. Stabilizatorem będzie inwerter. Prądnica jest samowzbudna to bez problemów można uzyskać napięcie do wirnika(stałe). Nie piszę o regulacji dokładającej obrotów z obciążeniem prądnicy- silnik pracujący na stałych obrotach ustawionych zależnie od obciążenia.
Bo o ile wiem to w agregatach przepustnicą steruje regulator odśrodkowy. W tych maleństwach jest już silniczek krokowy (sterujący bezpośrednio ośką przepustnicy, nie jak w samochodzie - że steruje dopływem powietrza). Krokowiec dostaje pełne sterowanie z płyty inwertera, więc ma niezłą kontrolę nad tym, kiedy otworzyć mocniej przepustnicę. Tylko zapłon...
Panowie, zawory udało się wyregulować za pomoc serdecznie dziękuję. Mam jeszcze pytanie i prośbę. Silnik zapala od strzału i pracuje fajnie, ale jest jeden problem. Regulator nakręca silnik na maksymalne obroty. Próbowałem dokonać jakiejś regulacji, ale silnik nie reaguje. Jaka może być przyczyna takiego stanu rzeczy?
Jeśli podają prawdę w nocie katalogowej, całkiem możliwe że przy 3844,8 rpm na obciążeniu 1kW będziesz miał napięcie 48V. Ale to moc maksymalna, skuter elektryczny potrzebuje taką moc tylko chwilowo. Zastanawiam się czy ciągłe obciążenie taką mocą nie będzie powodowało wzrostu temperatury. Po za tym, pozostaje kwestia regulacji napięcia - utrzymania...
Witam. Od dłuższego czasu męczę się z silnikiem kubota (4 cyl.) w agregacie naczepowym carrier maxima z 1995r. Sprawdzony układ zasilania paliwem (pompa daje prawidłowe ciśnienie na sekcjach, wtryski ok.), zregenerowana głowica, ciśnienie sprężania do przyjęcia. Objawy: ogólnie mocno dymi na czarno, co ciekawe - chwilami mocniej, chwilami przestaje...
Tam nie ma odśrodkowego regulatora obrotów. To jest agregat inwerterowy, gdzie regulator obrotów jest elektroniczny, w którym przepustnicą steruje silnik krokowy. Po pierwsze, ten gaźnik wygląda jak od dwusuwa. Po drugie, falowanie obrotów jest zazwyczaj spowodowane przypchaniem dyszy paliwa biegu jałowego, albo złą regulacją dyszy powietrza/mieszanki...
Danfoss robi sprężarki z 3fazowymi silnikami synchronicznymi tzw brushlees na ok.9-30V (w zasadzie zależnie od regulatora). Sama sprężarka (czyli agregat) to ok. 300zł, do tego moduł zasilający danfoss to ok. 1000zł, zależnie od wersji, ktory pewnie da sie zastąpić regulatorem od silników modelarskich, np. regulator 15-20A - tani chinczyk za ~50zł +...
W agregacie HONDA EM 1900x brak jest reakcji obrotów ( zwiększania podczas podłączenia obciążenie ok. 1kW i wyżej). Po prostu silnik ( regulator ) nie otwiera bardziej przepustnicy w gaźniku podczas podłączenia obciążenia.Dodam , że silnik pięknie odpala . Pod obciążeniem 400-500W pracuje i daje prąd.Na pozór wszystko OK, ale przy większym obciążeniu...
szukam schematu na szafę sterowniczą do agregatu chodzi mi konkretnie o to by przy większym poborze prądu zwiększało obroty silnika ta prądnica ma 100kva
A więc jeszcze raz rozebrałem gaźnik, według jednego z kolegów, już go rozregulowałem więc pomyślałem że więcej nie da się zepsuć. Tym razem jednak dostałem się do dysz i wypłukałem je płynem do czyszczenia gaźników a następnie przedmuchałem powietrzem. Jednocześnie wymieniłem świecę. No i urządzenie zapaliło od drugiego szarpnięcia, co lepsze po wyłączeniu...
Witam. Kwestia obrotów rozwiązana. Częstotliwość i napięcie w agregatach tego typu jest zależna od obrotów. Silniki tych typów jak Ripper mają regulator odśrodkowy, tylko że regulator działa poprawnie powyżej 2000 obr/min. A nas interesują obroty około 1500. Jak ustawić obroty : 1 - rozłączamy łącznik przepustnicy z dźwignią regulatora 2 - ustawiamy...
Zgodnie z wcześniejszymi sugestiami dokonałem pomiaru częstotliwości na agregacie. Wynik: 46 Hz. Po regulacji obrotów uzyskałem 51 Hz i podłączyłem pompę, która tym razem bez przerwy pracowała ok. 25 min. Z tego wynika, że niższa zaledwie o 4Hz częstotliwość bardzo zaburzała pracę pompy. No ale dzięki pomocy specjalisty <jdubowski> problem został...
Człowieku ale męczysz ludzi. Masz zrobić agregat , I ma on zasilać kilka żarówek. Ale na jakie napięcie 220, 24 czy 12V.Pamiętaj że super doskonałe agregaty np;Honda nie mają żadnej elektroniki. Tylko badziewny 4 suwowy, i o zgrozo dolno zaworowy silnik . Prądnica, to jednofazowy silnik asynchroniczny ze zwiększonym uzwojeniem rozruchowym I kondensatorem...
Czy może istnieje jakieś rozwiązanie? Owszem, choć w pierwszej chwili może wydać się zbyt hm.... wydumane? Użyj falownika, przy tej mocy kupisz na znanym portalu coś przyzwoitego za jakieś 200 - 300zł. Zapewnisz łagodny start o małym (relatywnie) poborze prądu z prądnicy, symetryczne obciążenie jej uzwojeń a jako bonus będziesz miał płynną regulację...
Jak najbardziej na temat. Myślałem o wykorzystaniu prądnicy z tekiego agregatu :-). Zamiast silnika spalinowego wiatrak z regulacją obrotów np. coś takiego: http://www.mt.com.pl/artykul.php?co=num/... tylko koszt mnie odstrasza :-) ze zrobieniem całej mechaniki nie byłoby problemu ale prądnicy to ja nie zrobie :-) więc muszę szukać gotowej
Tak, trzeba wprowadzić agregat na takie obroty aby częstotliwość była 50 Hz i wtedy powinno być właściwe napięcie. Dzięki, to po co jest ta stopniowa regulacja 10,20,30?
Ten agregat jak i jego AVR wygląda na profesjonalny więc powinien trzymać odpowiednie napięcie. AVR pomiar bierze z 1 fazy ale tak jest tez w innych agregatach 3-fazowych. Nie wiem gdzie jest ten układ z kondensatorami, ja na schemacie nie widzę ale jeżeli są to pewnie jako przeciwzakłóceniowe i na pewno nie służą do jakiejś regulacji czy wzbudzenia...
Jak szukałem tłumika do swojego silnika to posiłkowałem się tą strona: https://www.jackssmallengines.com/jacks-... aby znaleźć odpowiedni numer części. Okazało się, że część (tłumik) kosmicznie drogi okazał się w nabyciu jako nowy (zarówno w Polsce jak i z importu z USA) i szczęśliwie...
Rozumiem, że silnik nadal jest zamocowany w agregacie. Normalnym jest, iż producent agregatu tak go "ustawia", aby po uruchomieniu osiągał ok. 3000 obr. na min., które to obroty są niezbędne do wzbudzenia się prądnicy. Silnik ten ma dźwignię, która w pewnym zakresie może spowodować obniżenie lub zwiększenie obrotów silnika. Jeśli silnik faktycznie pracuje...
O ile chłopaki mnie nie wyśmieją i będą mieli czas. Regulacja chyba tylko jedną śrubą - od mieszanki. Na pewno będą dziwnie na Ciebie patrzyli. :D Tak naprawdę to w tych gaźnikach nie ma żadnej regulacji, no może poza dyszą wolnych obrotów. Zawory ustaw na 0.15mm dla obu.
Witam Mam w planach zbudowanie agregatu prądotwórczego z silnika klatkowego 7,5kw 1445obr/min gdyż posiadam owy silnik. Pradnica bedzie zasilana z silnika spalinowego o mocy 45KM z przekładnią na paskach klinowych. Oczywiście wiem że muszę kupić baterię kondensatorów o odpowiedniej pojemności. Czy to dobry pomysł na pradnice sporej mocy? i Czy to bedzie...
Ja na filmie nie widzę by trzymał obroty. Obrotomierz nie pokazany. Możesz mieć przekompensowany regulator. Pobaw się potencjometrami wzmocnienie i stabilizacja. Na wyjściu jest tranzystor regulacja typowo prądowa.
Dzięki za dotychczasowe odp. Mój agregat aby go odpalić muszę dźwignię gazu przesunąć z pozycji STOP na PRACA i zablokować- jest to swego rodzaju pedał gazu przy pompie wtryskowej; przy gaszeniu procedura odwrotna, odblokować dźwignię i przesunąć na pozycję STOP. regulację obrotów do obciążenia ma automatyczną, posiada rozrusznik palony jest ze stacyjki.
regulacja agregatu ustawienie obrotów agregatu regulacja częstotliwości agregatu
zasilanie blaupunkt odpowietrzenie tuszu kompresor sprężarki ursus
Błąd E900 w pralce Haier - przyczyny i rozwiązania Lokalizacja czujnika powietrza dolotowego w BMW E65