Nie jestem taki pewny. Trzeba pytac serwisantów.
To coś na zdjęciu, to jakiś wyjątkowo ,,delikatny" egzemplarz :D , pewnie edukacyjny, nie użytkowy, napędzany paskiem zębatym. Dla Twoich założeń, wylicz sobie, jaka moc musi posiadać zespół napędowy, by nadać masie 400g (?) przyspieszenie 4G. Mechanizm oczywiście korbowy, a i wydaje mi się, że serwo jest zbędne. Tu chodzi o mocny silnik np. DC + regulator...
Na 9 podłączony jest regulator obrotów (pokrętło od regulacji obrotów)
Zacząłbym od sprawdzenia triaka. http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic11...
Dział wybrałeś odpowiedni :D :D :D Trochę więcej danych potrzeba. Jaki to silniczek? Ew. od czego. Co to za regulator? Pewnie sam potencjometr i nic więcej, który bardzo możliwe że się uszkodził.
Tu musi być reduktor i to o dużym przełożeniu. Dwa, nie regulator obrotów Ci potrzebny, a układ czasowy sterujący tym silnikiem.
Witam potrzebuje porady fachowej,czy ten regulator będzie się nadawał do regulacji obrotów dmuchawy..
Albo fusebity źle ustawione albo w kompilatorze źle masz ustawioną częstotliwość. W zasadzie to tłumaczy cały Twój problem.
Najprawdopodobniej regulator zniekształca sinusoidę zasilania. Znaczy ten model nie nadaje się do regulacji obrotów silników.
Oczywiście że falownik jeśli chodzi o jakiś rozsądny zakres regulacji obrotów.
Najprościej byłoby sprawdzić podłączając do innej maszyny. Czy podłączony regulator obrotów silnika normalnie wpływa na jego obroty podczas próby regulacji obrotów? Proszę sprawdzić elementy regulatora, koło diody widać lekkie przebarwienie płytki. W linku podobny temat. https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewto...
Regulator prędkości jest wbudowany w wentylator. Działa on automatycznie w zależności od temperatury otoczenia, nie ma możliwości jego ręcznej regulacji.
Skoro nie działa regulacja to sprawdzić podłączenie regulatora obrotów, element sam jest zalewany i nienaprawialny https://allegro.pl/oferta/regulator-obro...
Kolego po pierwsze to kondensatory 100uf/50V oraz 47uf/50V są rozerwane. Idąc dalej 7808 wymień przynajmniej na 7810. Zmierz sobie napięcia zasilania nóżka nr 8 oraz napięcie sterujące nóżka nr 3 będziesz miał obraz w ilu % masz wysterowane tranzystory i tak jeśli 8=8V 3=7,5V masz praktycznie 99% otwarte tranzystory po tym łatwo dojdziesz czy 555 dobrze...
Regulatory służą do regulacji obrotów silnika jak nazwa wskazuje. Dobiera się je w zależności od prądu maksymalnego silników i napięcia. Silniki to pewnie zwykłe szczotkowe więc do takich silników szukaj regulatorów.
Ma odśrodkowy regulator jak wszystkie silniki kosiarek.
No chodzi mi o silniki indukcyjne, nie wiem czy dobrze określilem . Nie napisałeś czy jedno czy trzyfazowe. Zakładając że jedno: [url=http://serwis.avt.pl/manuals/AVT536... W niektórych mniej wymagajacych zastosowaniach (wentylatory) sprawdza sie nawet sterowanie fazowe (ale nie z każdym silnikiem), jest to namiastka regulacji napiecia więc...
Nie wiem ile kosztuje regulator "Tatarak ", ale wedlug mnie wykonal bym tak jak wczesniej opisalem. Koszt byl by nie wielki i uklad by dobrze dzialal, ewentualnie wykonal bym sam uklad regulacji predkosci silnika.
Wydaje mi się że w tym sprzęcie regulator obrotów jest w obudowie silnika.
Wyślij go do regulacji.
Najpierw trzeba zadać pytanie po co regulować obroty? Jak chcesz mniejszy przepływ lub niższe ciśnienie zastosuj po prostu regulator ciśnienia lub przepływu. Pompa mimo pracy na nominalnych obrotach będzie pobierała tyle energii ile będzie potrzeba na przepompowanie określonej ilości wody. Więc nie regulator obrotów (PWM się nie nada, fazowy mocno obciąża...
Zastosowałem coś taniego+ obudowa od starego regulatora- z uszkodzonej wiertarki założyłem wyłącznik z regulacją. Chodzi bardzo dobrze i co więcej za darmo.
Krzysztof - przesadzasz. Jest mnóstwo fabrycznych regulatorów obrotów silnika i działają one właśnie na zasadzie regulacji fazowej. Zwykle podstawą takiego regulatora jest układ scalony U2008B lub podobny: http://www.bucek.name/pdf/u2008b.pdf Często takie układy można spotkać w naściennych regulatorach do wentylatorów sufitowych.
Triak, jak najbardziej. Co do wyboru ewentualnego zamiennika, nie wypo- wiem się. Spróbuj kupić ten, lub nie ustępujący parametrami. Jeżeli trafisz do sklepu, w którym pracują mądrzy ludzie, coś dobiorą. Można też wyko- nać układ regulatora od początku (diak, triak, kondensator). Układ przeciwzakłóceniowy można sobie darować (sprawdziłem w tym samym...
W tym wypadku napięcie 12-40V oznacza, że regulator może pracować i nie zepsuje się. Regulator nie podnosi napięcia. Poczytaj o regulacji PWM (Pulse Width Modulation).l
Witam ! Kierunek obrotów dobrze przełączasz. Do regulacji prędkości możesz użyć np. LM317 Google "regulator obrotów LM317" Potencjometr już uszkodziłeś. Włącznik zasilania źle narysowałeś. Regulator podłącz przed przełącznikiem kierunku. Silniczkiem DC można jeszcze sterować ( prawo/lewo i regulacja obrotów ) w inny sposób: Jeden potencjometr liniowy,...
Kilkanaście lat temu robiłem układ regulacji obrotów wentylatorów do PC. Spisywał się świetnie. Jest w dalszym ciągu dostępny jako kit AVT-478. Jest prosty do uruchomienia, mała płytka. https://sklep.avt.pl/avt478.html
Jak chcą sprzedać to kłamią. Regulacja obrotów polega na regulacji napięcia na wirniku lub stojanie.
Tu masz opis tego co kupiłeś. Regulacja obrotów w silnikach komutatorowych, regulacja mocy grzałek, jasności świecenia żarówek żarowych.
Witam w 2014 roku! Ja mam inny problem z regulatorem obrotów. Regulacja występuje na bardzo małej części potencjometru 100K tylko kilka mm. Co może być przyczyną?
ok, poszperałem i w pierwszej kolejności musze wymienić sprężynkę regulatora obrotów. regulacja obrotów w tym silniku jest nie wskazana, a jak już ktoś chce to wymaga to cierpliwości. mam jeszcze problem z tym, ze w odmy wycieka mi olej i skapuje na filtr powietrza. powoduje to, że filtr po 2-3 uzyciach kosiarki jest mokry od oleju i łapie syf.
Poprostu: czarny - masa, czerwony - +12, żółty - sygnał do regulacji obrotów.
Odłącz tranzystor i wentylator i sprawdź jak wyglądają napięcia na nóżce 7 LM podczas regulacji, lub zmian temperatury.
Regulator obrotów do regulacji lasera? Nie lepiej jest ograniczać prąd? Skoro używasz zwykłego regulatora wystawia on PWM tak?
Twoja płyta nie oferuje takiej funkcji. Jeśli bardzo Ci na tym zależy musisz dokupić regulator obrotów, są zarówno ręczne jak i automatyczne. Pamiętaj, że niektóre płyty "nie lubią" takich regulatorów i przy za niskich obrotach wentylatora wyłączają komputer.
Poprzez np. autotransformator 230/115 V~. Odpowiedniej mocy transformator zasili i silnik i lampę. Dla silnika dajesz mostek prostowniczy (oraz ewentualny regulator z modulacją szerokości impulsów do regulacji obrotów elektrowrzeciona), a lampę podłączasz bezpośrednio do wyjścia 115 V~.
Jest to prądniczka tachometru, który pełni rolę sprzężenia zwrotnego przy regulacji obrotów silnika przez programator - regulator obrotów.
No to chyba jest OK? Zachowaj zdjęcia (nazwy i wartości elementów, zmierz napięcie diody Zenera) w razie konieczności naprawy regulatora...
Ja na swoje potrzeby wykonałem J-262. Sprawuje się świetnie.
Dzień dobry, musisz zastosować regulator dedykowany do regulacji obrotów silników wentylatorowych tzw regulatory transformatorowe , tanie proste regulatory się nie nadają bo powodują buczenie silnika. na przykład taki https://sklep-wentylacyjny.pl/pl/p/Trans...
Niestety, ale przy regulatorze masz spadek zasilania i mocy silnika - tak jak wnioskujesz. Albo przekładnia, albo inna tarcza lub inna maszyna dedykowania do tarczy. Można też spróbować zastosować prosty regulator AVT422 może da radę.
czy tylko regulator obrotów jest odpowiedzialny za to, że nie ma obrotów poniżej najwyższych czyli skali MAX ?. Tak. W położeniu Max. regulator jest pomijany.
Na czym polegała owa bezskuteczność? założyłem że czarny przewód to 0 a niebieski z czerwonym to wejście i wyjście potencjometru. Później doczytałem że tego typu regulatory podłącza się inaczej. Teraz zastanawiam się czy jest możliwość wykorzystania tego co już kupiłem :)
Regulator na triaku nie nadaje się do regulacji obrotów silnika asynchronicznego.
Nie wiem czy w ogóle istnieje urządzenie jak w temacie. Bez przesady ;-) https://www.google.com/search?client=fir...
Da się to wywalić (pewno uszkodzony triac). Nie ma tu potrzeby nic rysować, należy zasilić silnik, pomijając ten regulator.
posiadam modół regulacji z wiertarki hilti (jakiej niewiem)chciałbym go zastosować do innego silnika komutatorowego. Pytanie .Jak podłączyć te trzy styki.Podobny modół jest też w Bosch-u. My też nie wiemy z jakiej wiertarki masz i do jakiego silnika chcesz zastosować. Zakładając, że AC 230V to i moc ma znaczenie. Nie da się w ciemno podpowiadać.
Wszystko byłoby ok. Nie bylo by OK, tylko w efekcie spalony silnik. Regulatory na triakach (sciemniacze) nie nadają się do regulacji obrotów silników indukcyjnych.
Bo elektromagnes ma wysunac lapke o ktora zahaczy wypust na kole zamachowym i wywali klawisz odtwarzania . W tej serwisowce jest opis dzialania i regulacji elektromagnesu autostopu.
Uważam że należałoby dorobić dźwignię sterowaną manetką, do której należy zamocować drugi koniec sprężyny powrotnej przepustnicy. W ten sposób zmieniając napięcie wstępne tej sprężyny przesuwasz punkt pracy regulatora obrotów. Nie tracisz korzyści płynącej z regulatora odśrodkowego (reakcja na zmianę obciążenia) zyskując możliwość ręcznej zmiany obrotów.
Witam, Poszukuję rozwiązania na wykonanie układu, ewentualnie całego regulatora obrotów, który byłby wyposażony w możliwość dodatkowej regulacji górnych jak i minimalnych obrotów, np dodatkowymi "prkmi", z tego co widziałem są regulatory z możliwością doregulowania minimalnych obrotów, ale mi chodzi aby obie strony wyregulować dodatkowo. Jeżeli ma ktoś...
Zastosuj regulator PWM.
Regulator obrotów wentylatora 24 V Intron (do autobusu) - brak regulacji, pełne obroty. Zwarty jest element 5 nóżek i zdarte napisy. Nie wiem, co tam wstawić. Może ktoś wie?
Regulator obrotów wentylatora 24 V Intron (do autobusu) - brak regulacji, pełne obroty. Zwarty jest element 5 nóżek i zdarte napisy. Nie wiem, co tam wstawić. Może ktoś wie?
Dlaczego nie zastosujesz silnika trójfazowego zasilanego i regulowanego z falownika zasilanego z jednej fazy 220VAC ? Przy takiej mocy silnika falowniki nie kosztują wiele, a zakres regulacji masz olbrzymi . :D
Tak przyglądam się tym zdjęciom, tam masz dwa przewody podłączone ( te niebieskie ) a gdzie masz podłączony jakikolwiek odbiornik. Na początku sprawdź na zwykłej żarówce, czy reaguje.
Nowy Elektronik - B.B. BDX54C BDX34C BD912
nigdy odwrotnie. Rozumiem, że jest to tradycyjna żarówka 230V/75 lub 100W a nie ledówka? Błędu przy podłączeniu wejście - wyjście chyba nie zrobiłeś? Możliwe, że chińczyk przysłał wadliwą partię regulatorów. Skontaktuj się ze sprzedawcą.
Zawiadom model szlifierki i które problemy z regulatorem obrotów. Chciałeś krótko zasadę funkcjonowania regulatora - regulacja szerokości impulsów napięcia, co postępuje na silnik, co i zabezpiecza przemianę szybkości obiegu.
Tak, jak w klasycznej wiertarce z regulatorem obrotów wbudowanym w włącznik/przycisk/. Np. moduł regulatora J-015, włączasz go szeregowo z silnikiem, regulacja obrotów - potencjometr.
Ale raczej regulacja gaźnika A jak się w silnikach B&S reguluje gaźnik? Gaźnik ma regulacje. Chociaż tę z tworzywa już nie bardzo. Ale obroty jak najbardziej. Nie ma żadnej regulacji. Sprężynki cięgła regulatora trzeba wymienić - pewnie są dwie, cienka i grubsza. Któraś musi być nadmiernie rozciągnięta.
Gdzie znajduje się śruba do luzowania i ustawienia regulatora obrotów na poniższym filmie? Rozpołowiłem silnik i chyba się regulator przestawił bo traktorek sie dławi jak wjedzie w większą trawę. https://filmy.elektroda.pl/39_1713037068...
Urządzenie prezentowane na zdjęciu nie jest falownikiem, zwykły regulator napięciowy. Potrzebujesz profesjonalny falownik do silnika 1-fazowego, przełączanie kierunku obrotów zrobisz wtedy przełącznikiem, a regulację obrotów potencjometrem. Taki falownik kosztuje dużo więcej niż ten regulator na zdjęciu.
Nic prostszego jak regulator napięcia (TRIAK BTA24) tam nie wymyśli. Na allegro gotowe po 20zł.
GELID FC-FX01 Regulator Obrotów od 5 do 12V czy coś podobnego z manualną regulacją
Wszystkie tanie regulatory oparte są na regulacji tyrystorowej - mogą sterować obrotami wentylatorów. Nie dotyczy to silników obciążonych w inny sposób.
Dlaczego elektronika ma się niby spalić? A nie? Spawarka generuje prąd nawet 200A więc ten prąd myślę że przejdzie również na elektronikę Ps. Prowizoryczne testy bez jakiegokolwiek odizolowania silnika i reszty, uszkodziły regulator-brak regulacji obrotów pomiędzy min i max obrotami
Silnik komutatorowy może być szeregowy albo bocznikowy częściej spotyka sie ten pierwszy, zaletą takiego silnika jest łatwość regulacji obrotów, regulatorem fazowym (jak ściemniacz oświetlenia) wadą takiego silnika jest bardzo miękka charakterystyka - wysokie obroty bez obciążenia, mocno spadają pod obciążeniem. Jeśli silnik ma 25000 Obr/min to będzie...
Ja nie chcę w zależności od temp. Bo ja mam 3 takie wentylatorki i nie chłodziły wystarczająco i teraz odlutowałem te oporniczki i kręcą się za szybko i chałasują. A może mi ktoś narysować taki schemat? Tak żebym rozumiał co tam jest :D A dlaczego ten mój schemat jest zły?
Producent zapewne się zabezpieczył przed spaleniem regulatora/silnika w momencie startu silnika przy ustawionych niskich obrotach. Regulatory z dużą możliwością regulacji najczęściej wyposażone są w specjalny układ rozruchowy który w momencie włączenia silnika "puszcza" go na maksymalnych obrotach a następnie zwalnia do ustawionych wcześniej co zabezpiecza...
Z tego co widać do regulacji będziesz musiał użyć regulatora obrotów do silnika klatkowego. Musisz wziąć pod uwagę moc wydzielaną przez nagrzewnicę, ponieważ strumień powietrza chłodzi całe urządzenie. Zmniejszenie prędkości może skutkować przegrzaniem silnika a nawet w skrajnych przypadkach pożarem.
Tak właśnie myślałem. A można wstawić coś pomiędzy silnik a regulator aby zwiększyć moc.?
Moim zdaniem najlepiej falownik będziesz miał dzięki niemu precyzyjną regulacje obrotów Chwila szukania i masz markowy sprzęt taki powinien wystarczyć https://www.olx.pl/oferta/falownik-danfo...
Nie wiem czy wiecie ale LM317 to NIE JEST TRANZYSTOR! Jest to regulowany stabilizator napięcia dodatniego. Nie mam zielonego pojęcia skąd wiązłeś schemat- jest na pewno do poprawy. http://html.alldatasheet.com/html-pdf/86... Schemat jest błędny czy dla tranzystora czy dla stabilizatora. Najlepiej wykonać prosty driver PWM...
To prawdopodobnie był samo regulator obrotów. Bez tego nie będzie pracować poprawnie
Nie mam schematu, bo jeszcze nie mam tego odciągu u siebie. Według opisu połączenie wygląda tak: "Ustawienie prędkości obrotów odbywa się poprzez podanie napięcie na jeden z biegów LA( bieg wysoki ) lub LB ( bieg niski ) Możliwość zastosowania osobnego przełącznika biegów , lub regulatora obrotów - zakres regulacji 70 - 100 %" Znalazłem schematy. https://obrazki.elektroda.pl/6712344200_...
A może warto zastosować gotowe regulatory obrotów silnika za pomocą PWM. Jest bardzo duży wybór takich regulatorów w zależności od mocy silnika i są stosunkowo tanie. Regulator PWM już z swojej zasady działania jest sterowany stałym napięciem regulacyjnym które można dobierać w odpowiednich granicach. Tu przykład zastosowania gotowego regulatora PWM...
Witam. Do weryfikacji świeca zapłonowa. A ta sprężynka jest to regulatora odśrodkowego obrotów. Do regulacji i ważne - oska tej dźwigni czasem lubi się brudzić i to tez robi problemy. Jeżeli nie masz doświadczenia z tym poszukaj kogoś kto serwisowo grzebie przy takim sprzęcie i przy kosiarkach. Pozdrawiam.
Nie rozumiem po co tak skomplikowałeś schemat? Nie bardzo rozumiem co miałeś na myśli tworząc ten schemat. Aha, zobacz C2 i R6, one są niepodłączone. Silnik w zależności od ustawienia potencjometrów R1 i R2 albo będzie stał w miejscu, albo obracał się na maksymalnych obrotach - zero regulacji. Zasadniczo zmień wszystko :) . Zobacz w necie schematy regulatorów...
Naprawiałem ok 10 sztuk różnych firm, wszędzie były silniki bezszczotkowe sterowane regulatorami PWM. Jak by się odbywała regulacja obrotów. Dlatego w większości przypadków uszkodzony był regulator.
Powinno być ok. Ale nigdy nie miałem styczności z regulatorami napięciowymi.
Czy po tym można rozpoznać? Z czym to się wiąże, jeżeli jest szeregowy. To jest typowy silnik asynchroniczny z kondensatorem, doskonale widać to na schemacie, czy najtrudniejszy w regulacji obrotów. Ściemniacz czy inny regulator spali ten silnik nawet bez obciążenia. Tutaj tylko można zastosować dedykowany falownik dwufazowy i wyeliminować wówczas...
Na drugim zdjęciu widać elementy zasilacza. Wydaje mi się, że regulator mieści się w tej pionowej metalowej puszce, która jest ekranem.
Jeśli potrzebna jest regulacja napięcia, to raczej DAC (albo PWM + filtr dolnoprzepustowy). Jeśli regulowany opór, którego jeden koniec jest połączony z masą, to może MOSFET sterowany z DAC/PWM? Nie wiem, co ma ESP8266, Arduino ma kilka pinów z możliwością PWM. Być może SSR może robić regulację fazową,zasilania pompki - a na ile do pompki się nadaje...
Czyli którego regulatora użyć?
Nie wszystkie ściemniacze są przystosowane do obciążenia indukcyjnego. Proponuję zakupić regulator mocy. Zasada działania jest podobna do ściemniaczy.
W wentylatorze pewnie masz silnik asynchroniczny,a taki nie będzie działał poprawnie na ściemniaczu oświetleniowym.Musiałbyś kupić specjalny regulator(falownik) bo w takich silnikach regulacja obrotów odbywa się przez zmianę częstotliwości prądu a przez regulację napięcia :wink:
mam to na dysku nie wiem skad, znalazlem gdzies w necie, trzy rodzaje regulacji oborotow....
Proponuję poszukać w hurtowniach elektrotechnicznych tyrystorowego regulatora obrotów,np.REB 1.To rozwiązanie stosowane właśnie do wentylatorów wyciągowych.
komputer wtrysku nie ma żądania tylko sterowanie pewnymi elementami, żądanie jest z innych podzespołów, jak napisałaeś. wymień regulator obrotów i sprawdź jeszcze raz
w zalaczniku opis kitu - regulatora DC, uzywam go regulacji obrotow przy roznych maszynach i roznych silnikach DC, chodzi bezawaryjnie, ja kupuje gotowe kity ale mozna wykonac samemu wg.schematu
Regulator obrotów zintegrowany z przyciskiem wyłącznika? Jeśli tak to nie potrzebujesz oddzielnego układu miękkiego startu - zastępuje go twoja ręka (naciskasz przycisk powoli). Skoro wg schematu podłączenia z układu łagodnego startu wyprowadzenie C ma być podłączone do silnika, to rozumiem, że muszę je połączyć z którymś z pozostałych dwóch przewodów...
Regulator obrotów jest w silniku. Dostęp do PR'ka regulacji obrotów jest przez otwór w obudowie (widać w nim czarną gumę naciętą na krzyż) - należy delikatnie wsunąć mały wkrętak płaski i wyczuć gdy wsunie się w nacięcie potencjometru. Nie zewrzyj wkrętaka z masą (obudową silnika) przy tej regulacji.
Witaj Zobacz na allegro https://allegro.pl/oferta/regulator-obro...
Jak zamierzasz zrobić tą wkrętarkę, pomijając regulator obrotów ?
https://obrazki.elektroda.pl/9701650300_... Witam :) mam pełnosprawny regulator obrotów z odkurzacza samsung. Czy taki regulator można użyć do regulacji obrotów wiertarki elektrycznej ?
A no właśnie. Przy obciążeniu śmigłem zwolni. Spróbuję rezystorem mocy. W jaką rezystancję celować? Miałbym przynajmniej dwa biegi zamiast płynnej regulacji.
Wydaje mi sie, ze pomysł z opornikiem to najgorszy możliwy, bo moc tego opornika i ilość ciepła jaka sie w nim wydzieli będzie duza (sama żarówka 100 Wat przy 12 V to prad ok 8,5A ) Myślę, ze lepiej jest pojsc w regulator PWM (taki jak do regulacji obrotów silnika prądu stałego 12V), kosztuje paręnaście złotych , masz regulacje świecenia i moc strat...
Czy wiesz jak rozwiązać problem regulacji obrotów?
Powinien spełnić swoją funkcję , pozostaje kwestia w jakim zastosowaniu będzie wykorzystywany napęd. Może się okazać w zależności od zastosowania ograniczony zakres regulacji będzie funkcjonalny. Jest to typowy regulator fazowy .
schemat regulacji obrotów czujnik regulacji obrotów regulacji obrotów wentylatora
nieprzyjemny zapach tranzystor bc337 sterujacy samsung
aparaty słuchowe aparaty słuchowe
Skoda Octavia 2 1.6 MPI 2004 - Luz czujnika wałka rozrządu Rola klepsydry na ekranie komputera jako wskaźnika zajętości systemu