Kolego to nie regulator - to inwerter sieciowy. Masz rację, to przecież zwykły mały on-grid zrobi. Zafiksowałem się trochę swoimi "patentami" z początków przygody z PV.
Zerknij na to: https://sklep.pvmonitor.pl/ems-moj-prad/... https://sklep.pvmonitor.pl/pvmonitorpl/1...
Na 24V ten układ nie zadziała. Ale spotkałem się z tym układem do regulacji prądu ładowania w prostowniku tyle że był zamontowany na stronie sieciowej.
Zadbaj o gwarncję. U siebie już raz wymieniałem mosfeta.
Bez ingerencji w urządzenie - jak napisał stanisław1954 można dołożyć regulator napięcia sieciowego. Kiedyś były takie modne gdy napięcie sieciowe spadało a lampowe odbiorniki nie radziły sobie z tym i obraz był zawężony. Urządzenie takie to autotransformator z odczepami umożliwiającymi zwiększenie lub zmniejszenie napięcia wyjściowgo. Regulator może...
To regulator napięcia sieciowego, oryginalny projekt http://www.qrz.ru/schemes/contribute/dig... Tranzystor - wysokonapięciowy mocy, znaczenie mają tu tylko Ptot, Icmax, Ucemax. Można stosować inne tranzystory (w tekście z linka) w zależności od mocy (prądu) regulatora - analiza ich parametrów pozwala na dobór odpowiedniego zamiennika nie-rosyjskiego,...
Tradycyjne rozmieszczenie bloków wzmacniacza Holton . https://obrazki.elektroda.pl/4255618800_... Przy użyciu PW z regulatorami sieciowy transformator rozmieszczają bliżej do tylnej ścianki, a na jego miejscu montują elementy prostowników koncowek i PW.
Oba obwody AC za falownikami będą od siebie odseparowane. Według mnie można. Falownik to nic innego jak bardziej rozbudowany regulator o ładowarkę sieciową etc.
Problem generalnie jest w tym, że PID jest regulatorem liniowym i dobrze działa z układami liniowymi. Zmian napięcia sieciowego nie można zlineryzowować żadnym modelem przez co dobór parametrów PID jest praktycznie niemożliwy.
Przecież to jest silnik komutatorowy i kondensatora rozruchowego nie wymaga. Ale za to wymaga elektronicznego regulatora (stabilizatora obrotów). Inaczej to przy napięciu sieciowym 230VAC będzie miał bardzo duże obroty i może się bez obciążenia rozbiegać, co grozi zniszczeniem silnika.
Regulator do gniazdka sieciowego wentylatory do regulatora.
Na pltce PCB musi byc bezpiecznik sieciowy , popatrz dokladnie . Miedzy kolkami wtyczki regulatora jest dekielek i tam jest schowany bezpiecznik 1A/250V. Delikatnie podwaz i powinien oskoczyc . Regulacja mocy dla lamp halogenowych to 300W .
Starsza wersja: Specyfikacja Moc całkowita (chwilowa): 2000 VA Moc znamionowa (ciągła): 1400 W Współpraca z panelami słonecznymi: Tak (wbudowany regulator solarny) Regulator solarny: 30 A MPPT | ~ 36V 24 - 50 V Stabilizator napięcia AVR: Tak | 140 - 275 VAC Prąd ładowania (sieć): 20 A Napięcie ładowania (sieć): 27,6V±0,5V | WBUDOWANY PRZEŁĄCZNIK ON/OFF...
Panowie czy może ktoś mi narysować jak podłączyć do tego silnik jednofazowy bo jakoś nie mogę tego ogarnąć Tego się nie da narysować, regulator na napięcie sieciowe 230 V, a pilarka akumulatorowa na 18 V. Nic tu nie połączysz.
To regulator PWM jeśli pochodzi od wiertarki akumulatorowej, a jeśli od sieciowej to regulator fazowy. Zawór może nie tolerować PWM.
Pokaż falownik off-grid, który NIE MOŻE ładować aku z sieci Był sam OFF GRID, tj jakiś regulator i akumulatory... później do regulatora dołożyli ładowarkę sieciową, AVR, może tam jeszcze jakieś drobiazgi, zamknęli to w jednej budzie i powstał FALOWNIK OFF GRID HYBRYDOWY (drugie zasilanie). Ale lepiej i krócej pisze się po prostu OFF czy OFF GRID.
To nie jest regulator napięcia tylko scalony układ sterownika w zasilaczu sieciowym. Zdarza się że z racji wewnętrznego uszkodzenia zaczyna się grzać i zabezpieczenie termiczne wyłącza układ zasilacza. W zmywarkach z zasilaczem na tym układzie to bardzo częsta przypadłość. Wymień ten układ, kosztuje niecałe 10zł więc ryzyko niewielkie. Pisałem że lepiej...
Witam wszystkich,mam pytanko a wlasciwie prosbe moze ktos z was ma prosty schemacik sciemniacza na 230v, chodzi mi oto aby plynnie mozna bylo regulowac jasnosc swiecenia neonow, nadmienie ze kupny regulator sieciowy na oswietlenie nie zdaje egzaminu bardzo ciezko nim sie reguluje i w koncu po krotkim czasie pada, pozdrawiam wszystkich.
Ten prostownik jest prosty jak gumowy kalosz! W pierwszej kolejności sprawdź bezpieczniki . Od spodu korpusy masz 4 wkręty, które należy odkręcić i zdjąć górną przykrywkę . Wewnątrz znajduje się transformator, prostowniczy mostek - 4 diody i regulator sieciowego napięcia na triaku . Sprawdź diody, może jeden czy 2 z ich nie sprawne . Sprawdź przemienne...
Wcześniej dawało rade na samym regulatorze. Dodam że zasilacz sieciowy 2a tez dawał rade
rozumiem że nie mogę podłączyć bezpośrednio do sieci :D chodzi o to co powinienem zrobić żeby te wentylatory podłączyć do sieci :D mam zasilacz komputerowy ale czytałem ze to średni pomysł bo te zasilacze nie lubią na takim jałowym trybie pracować?
Witam mam pytanko czy ktoś wykonał z tej stronki jakiś układ i on działa potrzebuję właśnie taki regulator na napięcie sieciowe sporej mocy proszę o odpowiedz który z układów działa poprawnie
Można by zastosować regulator napięcia sieciowego 230V jak np. ten http://edw.com.pl/pdf/k07/15_14d.pdf . ale Autor ma coś nieco bardziej skomplikowanego.
No, to Ci nie wyjdzie nic dobrego: regulator napiecia współpracujący z alternatorem (lub prądnicą) działa w ten sposób, że jeżeli napiecie podawane na regulator jest niższe od napiecia progowego, to regulator powoduje przepływ prądu przez uzwojenie wzbudzenia prądnicy (lub alternatora). Gdybyś chciał to wykorzystac do regulacji napięcia zasilacza sieciowego,...
czy możliwe jest zrobienie na zasadzie transduktora regulatora napiecia sieciowego od 0 do 230V o wydajaności prądowej ok 20A i nie zniekształconym przebiegu napiecia wyjściowego?
Witam Do czego potrzebna ci ta wiedza? Chciałabym dowiedzieć się, co znajduje się w środku, tzn. np. jakiś moduł / płytka + grzałka. Nie we wszystkich bardzo uboga prostownica będzie miała grzałki, wyłącznik sieciowy, kontrolkę od zasilania, prosty regulator temperatury, czujnik lub nawet brak regulatora i tyle rozbudowane mogą mieć właśnie i układ...
Zły pomysł. Nie steruje się transformatora sieciowego regulatorem impulsowym. Oprócz tego nie wyjasniłeś do czego to chcesz zastosować.
Nie twierdzę, że to jest przyczyna, ale czy próbowałeś włączyć wtyczkę do gniazdka sieciowego odwrotnie, tzn. zamienić biegunowość faza/zero? W tego typu regulatorach to ważne.
Podlaczylem 3 kondensatory 100nF na wyjsciu regulatora. Wszystko dziala popoki nie zaczne ladowac akumulatora 24Voltowym poprzez rezystor. Sytuacja jest dosc dziwna poniewaz gdy laduje akumulator 12V (zasilajacy regulator) zwykla ladowarka sieciowa problem nie wystepuje.
Regulator przy wartości C2 400N i wartości potencjometry liniowego 500kR reguluje napięcie prawidłowo w sposób płynny. Nastąpiła jednak konieczność dorobienia soft startu do regulatora. Czy ktoś z was może zna takowy na napięcie sieciowe?
rozumiem, że teraz przy zasilaniu sieciowym na pinie uC będzie stan niski Tak, przy zasilaniu sieciowym na pinie uC będzie stan niski. Co do regulatora i zastosowanej diody, możesz zastosować w układzie baterii diodę schottky o jak najmniejszym spadku napięcia w kierunku przewodzenia i regulator ultra low drop. Dodaj spadek napięcia na diodzie do minimalnego...
Nie miałem wcześniej doczynienia z triakami, nie wiedziałem że są izolowane, pokazywałem w sklepie elektronicznym ten regulator, powiedziano mi że na tym radiatorze na pewno będzie napięcie sieciowe, poza tym w jednej z opinii tego regulatora ktoś napisał że radiator jest za blisko obudowy, a z doświadczenia wie, że triak ulega czasem przebiciu, a wtedy...
No to trzeba było pisać, że to aku. Te biedronkowe, to widziałem tylko sieciowe. Wstaw regulator na 555 i BUZ lub IRF.
Fajna przetwornica MPPT jest w ofercie firmy GreenCell. Za moc 1000W trzeba zapłacić około 750zł. Dodatkową opcją jest możliwość podłączenia jako baypass, czyli jak bateria się rozładuje to przełącza na zasilanie sieciowe.
Sprawdzałem. Właśnie bezpośrednio podpiętą do akumulatora oraz pod zasilaczem sieciowym.
Wtórne uzwojenie transformatora powinieneś obciążyć np. rezystorem 100 Ω o mocy 2W.
Ten transformator to jest inaczej zasilacz impulsowy. Raczej nie da się regulować mocy lampy stosując regulator po stronie sieciowej takiego zasilacza.
Hm, trochę dużo tego, różne napięcia ... Inwerter hybrydowy i nie potrzebujesz prostownika, ładowarki sieciowej, regulatora MPPT i powielacza... https://obrazki.elektroda.pl/8744866400_... Można też jak proponuje jaskiniowiex na MKS5k+ tylko wtedy agregat osobno trzeba ustawić.
Witam. Mam taką sprawę. Chcę podłączyć przekaźnik pod sterownik do pieca na wyjście dmuchawy. Napięcie nie więcej 140V. Gdy podłączę przekaźnik 230V to ciągle bardzo szybko cyka. Wydaje mi się ze zasilanie jest jakieś impulsowe 0,5s. Robiłem test na podobnym napięciu sieciowym przez regulator obrotów i było ok. Jak to w prosty sposób wyprościć aby przekaźnik...
Było pytanie o "żarówkę" choc nie ma ono bezpośredniego związku z montażem regulatora to odpowiadam. Czy macie pewność, że to zły pomysł pakować taką żarówkę do regulacji mocy? Niech mi ktoś wyjaśni dlaczego.. Najprościej - dlatego że to nie jest żarówka, żeby konsument (inaczej mówiąc ignorant który przychodzi do sklepu) nie miał obaw, nazwano to żarówką,...
Są to z zasady regulatory na triakach , diakach niekiedy na tyrystorach - w twoim przypadku nie ma znaczenia , jedyny warunek to moc regulatora nie może być mniejsza od mocy lutownicy. Długo by się rozpisywać o budowie i zasadzie działania - krótko mówiąc w dużym uproszczeniu zmniejsza średnie napięcie wyjściowe w zależności od ustawienia potęcjometru...
Witam Ja kolejność przyjąłbym następującą: -sprawdzenie przewodu sieciowego wraz ze zwijaczem pod kątem przerwy w obwodzie to jest najczęstsza usterka całkowitego nie działania odkurzaczy (uszkodzony przewód należy wymienić na nowy). -sprawdzenie silnika w pracy samodzielnej - sprawdzenie wyłącznika sieciowego jeśli jest i jego wlutowania w płytkę regulatora...
W Regulator musi być przystosowany do napięcia sieciowego (z kotła) i nie może posiadać własnego przyłącza masowego ." Jeżeli regulator spełnia powyższy warunek i jest on/off, to powinien działać z tym kotłem.
Kupa bzdur, Panowie ! Po pierwsze, to jest termostat, czy regulator temperatury wymontowany z lodówki/zamrażarki. Zakres pracy tego regulatora wynosi od ok-15°C do +5°C. ,czyli nijak ma się do sterowania pieca.Po drugie, termistor jest WBUDOWANY, wlutowany w PCB . czyli brak możliwości zainstalowania zewnętrznego czujnika temperatury, bez ingerencji...
Patrząc na przód tego regulatora, to 1 nóżka 7.63v 2 nóżka 8.97v 3 nóżka 14.16v Przy podgłoszonym jest to samo No to zapewne winien przekaźnik.
Nie odpisałeś jak sprawdzałeś połączenia uzwojenia-wycinki komutatora. Regulator obrotów można ominąć łącząc odpowiednio wejście (przewód sieciowy) z wyprowadzeniami silnika na regulator. Pozwoli Ci to wywnioskować co jest uszkodzone silnik czy regulator.
Bardzo prosty do podłączenia silnik. Pochodzi między innymi z pralek Bosch WFB 1604. Wystarczy pominąć 2 cienkie przewody od cewki tacho a reszta standard podłączenia. Oczywiście musisz zastosować regulator obrotów bo silnik nie wytrzyma ciągłej pracy pod napięciem sieciowym no chyba że masz autotransformator: https://youtu.be/PmsoYS5UVvY?si=K7XuIsyb...
No właśnie robią, nawet przesadzają dając 10x38 na dwu i jedno stringowe instalacje. I wkładki 16A gdzie nigdy nie ma prawa zadziałać. Jest jeszcze jeden powód przebicie z falownika na panele. W on-grid czy tym bardziej off-grid istnieje ryzyko popłynięcia dużego prądu w przypadku awarii i wtedy takie wkładki działają jak przy instalacjach sieciowych...
Faktycznie coś musiało być z tymi kndensatorami. Z tego co wiem to producent od 2014 lub 2015 zmienił konstrukcje tych odbiorników i już nie ma tych elementów tylko normalny trafo sieciowy. Teraz już praca powinna być zdecydowanie bardziej stabilna.
Normalny inwerter sieciowy hybrydowy zadna przetwornica.
panel 300w Regulator12v/24v 100A Voltage50v jaki dokupić falownik Witaj na forum! Cieszę się, że mogę pomóc Ci w wyborze odpowiedniego falownika do Twojego systemu solarnego. Zanim przejdę do szczegółów, chciałbym podkreślić, że dobranie odpowiedniego falownika jest bardzo ważne, gdyż ma on kluczowe znaczenie dla efektywności i bezpieczeństwa całego...
Regulacja obrotów realizowana jest tylko przez wyłącznik. Niestety, takiego wyłącznika już raczej nie naprawisz. Wiertarka ma już swoje lata i pewnie wytarła się w nim ścieżka oporowa lub wysiadł triak. Ale jak masz chęć, to go rozbierz i zobacz czy nie są wypalone styki wyłącznika. Tylko ostrzegam, że potem może być problem z poskładaniem. Są tam dwie...
Moja uwaga nie dotyczyła Twojego problemu palących się triaków, a zasad projektowania pcb. Otaczanie polygonem ścieżek z napięciem sieciowym to nieporozumienie.
Kolega jak widać działa z doskoku więc może być za mało. Trochę ryzykowne zajęcie jak praca z napięciem sieciowym. Pytanie co dzieje się na T1 i T2, a także na bramce/drenie. Może diak się zbiesił. Ja próbowałbym zewrzeć T1 z T2 (ostrożność). Mam wątpliwości czy kolega właściwie ocenia styki w przewodzie. Wreszcie może i faktycznie zbankrutował silnik...
Można zbudować z stabilizatora napięcia i transformatora sieciowego układ wzbudzenia. Jaką wartość w Henrach ma dławik podany na schemacie pierwszym? Dziękuję.
czy to się może sprawdzić. Zadziałać pewnie zadziała, ale czy się sprawdzi to wątpię. Zastosuj lepiej przekaźnik który normalnie nie będzie zasilany i będzie łączył akumulator z regulatorem paneli, ale po podłączeniu napięcia sieciowego cewka dostanie napięcia i przekaźnik przełączy akumulator z paneli na ładowanie zewnętrzne.
Tak po włączeniu regulatora temperatury do sieci wszystko hula gula. To jeszcze jedno pytanie: jak jest zasilanie sieciowe i regulator pompy jest połączony przez UPS'a to wszystko funkcjonuje prawidłowo ( poza ładowaniem aku oczywiście ) ? To tak dla pewności, czy mój opis podłączenia jest OK??? Tak, jest OK. Jedyne co tu chyba można skoncić, to zamienić...
Ten agregat nazywa się ; Super Profesional 1500. ale występuje pod różnymi nazwami ,np. Szwardzbau. ale silnik OHV 4T i prądnica są takie same.Podobno ma 2,5Km więc można by sądzić że conajmniej 1000W. powinien mieć. Według dokumentów 1500 max chwilowe 1200 ciągłe. Do pomiaru używałem wzbudzenia z zasilacza sieciowego ,regulatora narazie nie mam. Jaka...
Trochę długie i nudne te wywody. Autor chce użyć prądnicy 230V do wytworzenia napięcia 12V. Rozwiązanie jest zaskakująco proste (i pewnie zaskakująco nieskuteczne z pewnych powodów) - zasilacz sieciowy 230V/12V. Najlepiej przetwornica, bo potrafi działać dobrze do 110V napięcia zasilającego. Autor przekombinował podłączając regulator prądnicy samochodowej...
To może wziąć on-grid z funkcją zero eksportu https://www.speckable.pl/pl/product/5038... Lub mikrofalowniki hoymiles też mają taką funkcję
Jak wykonać zasilanie silniczka na niskie napięcie 24V 0,26A max 0,87A napięciem sieciowym. Czy można zasilać przez tyrystorowy regulator napięcia dla powyższych parametrów, jakie dobrać elementy.
Witam. Mam pytanie. Chcę zasilać tablet regulatorem napięcia z 12V na 5V. Źródło 12V akumulator samochodowy 50Ah. Tablet ma zasilacz sieciowy 2A wiec potrzebuje takiej mocy z regulatora napięcia i napięciu 5v. Podłączyłem ładowarkę 1,5A 5V do aku 12V chyba z GPS,tablet powoli tracił moc aku. Później podłączyłem sam regulator BAI 7805 bodajże 1A dużo...
"System" złożony z taniego termostatu i regulatora fazowego, zasilanego z zasilacza z transformatorem sieciowym, będzie bardzo trudno zepsuć. Zaniki go na pewno nie uszkodzą, bardziej przepięcia ale te większe. Całość to jest kilkadziesiat złotych, zapasowy regulator i termostat powinieneś mieć na półce, kupiłeś tanią chińszczyznę, która może się zepsuć...
Jeżeli po włączeniu silnika odkurzacza uruchamia się on płynnie od niskich obrotów, to µC odpowiada za soft start. Na płytce widać też potencjometr, więc µC pełni też prawdopodobnie funkcję regulatora obrotów silnika. Może też być dołączony prosty czujnik zapełnienia pojemnika na śmieci i µC może to sygnalizować. W przypadku uszkodzenia...
Wybacz ale wstaw zdjęcie podłączenia bo nie widzę tego. Jeśli jest tak jak piszesz czyli pod COM i NO wchodzi napięcie sieciowe to dawno byś uszkodził sterownik.
Transformator dedykowany do sporego wzmacniacza mcz. Nie nadaje się do prostownika. Napięcia wyjściowe 60 woltów i 19 woltów, wiec co z tym robić ? Można by było ewentualnie uzwojenie 60 VAC połączyć szeregowo z sieciowym tak, by na wtórnym spadło do ok 13 VAC, a to z kolei za mało do prostownika. Zastosować regulator fazowy na wejściu ?. W/g mnie szkoda...
na drugiej występuje też często ale mniej niż na trzeciej. Na pierwszej praktycznie w ogóle. Takie luźne moje myślenie bo nie przemyślane obliczeniami ale czy nie da się dwóch grzałek podpiąć szeregowo na dwie fazy bez zera? lub dwie szeregowo tylko pod jedną fazę i zero aby obniżyć oddawaną moc bez użycia więcej regulatorów? .
Brum przy zerowej głośności wskazuje na problem w zasilaczu lub wzmacniaczu końcowym. Aby zlokalizować przyczynę problemu, odlutuj noga kondensatora C82 od strony regulatora głośności i połącz ją z masą. Jeśli wymieniono kondensatory elektrolityczne, należy dokładnie sprawdzić poprawność ich polaryzacji. Jeśli polaryzacja kondensatorów jest prawidłowa,...
Można spreparować fragment taśmy tak aby rezystory były w opakowaniu akumulatora jeśli będzie dobrze zaizolowany, osłonięty od wiatru powinno te kila Wat ciepła wystarczyć. Dobrze zapakowany to znaczy w nieprzewiewną czarną obudowę i 20 cm wełny mineralnej na ściance. Czarna ze względu na promieniowanie UV które zawsze coś ogrzeje w dzień może nie w...
Witam ! Ze schematu wynika że jest użyty triak naie tyrystor. Być może jedna dioda w triaku jest uszkodzona ? Może zastosowałeś tyrystor z wbudowaną wewnątrz diodą ? dlatego masz około połowy napięcia sieciowego - 130V. Więcej danych. Podaj typy obu elementów wykonawczych (tyrystorów) obu. Pozdrawiam. Stefan GG6293398
W regulatorze jest triak i to on jest elementem odpowiedzialnym za moc dostarczoną do silnika, a co za tym idzie za ilość obrotów na minute. Triak otwiera sie i zamyka zniekształcając sinusiodę napięcia sieciowego.
Rozkręcasz wkrętarkę. Sprawdzasz na jakie napięcie jest regulator. Dobierasz napięcie z trafo aby po wyprostowaniu na kondensatorze bez obciązenia nie przekroczyło napięcia regulatora.
To znaczy? Co miałem pominąć? Elementy na płytce są wszystkie. Dodano po 10 Czy mógłbyś narysowac dokładny schemat zasilania tego układu? Transformator 2x23V 200VA Kit AVT-1501/1: https://obrazki.elektroda.pl/6355436400_... C1-C4: ........................4700uF / 50V C5-C8: ........................10nF÷100nF / 100V Bezpieczniki 10A...
Rozbierz starą ładoarkę. Miernik nastaw na zakres 20V napięcia zmiennego/przemiennego (20V ACV). Sprawdź czy jest napięcie po stronie wtórnej. Jeśli jest - sprawdzaj dalej diody w prostowniku. Jeśli nie ma - trzeba sprawdzić stronę pierwotną. Po stronie pierwotnej jest fazowy regulator mocy. Regulator jest przyłączony do jednego końca uzwojenia pierwotnego....
Każda komutacja prądu powoduje generowanie zakłóceń. Im większe prądy i im większa i szybsza ich zmiana tym więcej zakłóceń. Nie zawsze można zmniejszyć prąd, ale często można zmniejszyć prędkość jego zmian. Oczywiście kosztem strat na elementach przełączających. Takimi klasycznymi, źródłami zakłóceń są samochodowe układy zapłonowe, silniki i prądnice...
Dokładnie przyjrzyj się wszystko widać, zdjęcie post #95. Przewody od gniazda połączone są ze złączkami Wago, przez moduł do wyłącznika zespolonego DZ47-63 C40. To ja wiem, dlatego to zasugerowałem, no ale gdzie są przewody wejściowe? (zasilające) Te cienkie od dołu? Wtedy nic nie oddaje energii tylko pobiera. Tak jak napisałem test miał pokazać że,...
Czy mi się tylko wydaje czy idealnym rozwiązaniem było by to: http://techtron.pl/p2138,przetwornica-na... Urządzenie łączące w sobie regulator ładowania paneli, ładowarkę sieciową... przy pomocy dodatkowego oprogramowania można ustawiać sobie napięcie przełączania.
Chodzi mi raczej o zakup prostej ładowarki sieciowej do lifepo No nie ten regulator MPPT bo ten co mam to tylko max.10A i max.50V (używam go w sezonie do 100W panela turystycznego) tylko właśnie ładowarka sieciowa do lifepo4 np. taka: https://obrazki.elektroda.pl/3366092100_... ok. 120zł na alliexpress INPUT: 100-240 V
Witam. Grzałka to typowa grzałka akwariowa na przewodzie sieciowym z wtyczką bez termostatu i nie mogę skrócić kabla, a gniazdo jest w odległości ok 3cm do tranzystora. Pytanie mam co do zasilacza DC na 230 volt. Czy mogę zastosować 4 diody 10amper i kondensator powiedzmy 250v ok 200uF i wyprostować prąd zmienny sieciowy ? Jutro podam wszystkie parametry...
Witaj Dotarcie szczotek to inna sprawa. Sprzedawca jest durniem :D. W Twoim przypadku masz uszkodzony wyłącznik sieciowy zintegrowany z regulatorem obrotów (zwarty). Skoro brak gwarancji, trzeba zakupić nowy. Pozdrawiam
Witam, chłopaki mam problema otóż poszukuję schematu/kitu regulacji obrotow wentylatora komp. 12Vdc (2-pin) ale całość musi być zasilana z gniazdka (230V). Posiadacie sprawdzony schemat lub odsyłacz do konkretnego kitu bo szukam ale nie znajduje tego czego chce... :( Dopuszczam możliwość zasilania wentylatora bez regulacji obrotów potencjometrem ale...
Mogę udostępnić wersję demo, która posiada dość poważne ograniczenia: - brak możliwości zapisu efektów swojek pracy; - brak możliwości pracy on-line z regulatorem, a co z tym związane - brak możliwości zaprogramowania regulatora, nie można skonfigurować połączeń sieciowych; Można wykorzystać do zapoznania się z możliwościami TA Menta, ale do poważnej...
Jedyną jej zaletą jest to, że zagwarantowałaby mi niemożliwość obrócenia w gniazdku i 100% gwarancji, w którym kablu jest zero a w którym faza - po podłączeniu na balkonie. Nie może być tak aby fabryczny produkt mial potencjał sieciowy na swojej obudowie lub GND połaczone z fazą w jakimkolwiek włożeniu wtyczki do dowolnego gniazdka. Możesz bez obaw...
To jest dławik sieciowy do archaicznego napędu stosowanego w automatyce. Dedykowanego zastosowania to już nie ma. Jednak biorąc pod uwagę parametry, istnieje cień szansy że ktoś to wykorzysta przy jakiś obecnych urządzeniach w celu poprawy EMC np. regulatorach tyrystorowych, ale ja to wyceniam na 30-50 zł.
Czy to ze mam zamiar regulowac kuchenke elektryczna ma znaczenie? Ma. Innych odbiorów niż grzejne nie traktujemy regulacją grupową. Jesli tak to jakimi elementami jest najlepiej ja symulowac? Np. szeregowo polaczony rezystor z cewka? Jakie wartosci bylyby realistyczne? Rezystor, indukcyjność grzejnika jest pomijalnie mała dla częstotliwości sieciowej.
To ze działa jest czymś normalnym i nie potrzebuję twojego linka.....a uważać masz na wysokie napięcie. Po stronie tranzystora w szczycie będzie 300 - 320V a ilość tranzystorów tu pasujących maleje wraz ze wzrostem mocy żarówki.............Twój panel dotykowy to rozumiem że jest typu ściemniacza wraz z układem wykonawczym włączasz szeregowo z żarówką...
(at)rezystor240 rozwiązanie może mało eleganckie ale w takim przypadku ja bym po prostu dołożył drugi regulator Off-grid + ewentualnie układ dołączający ten regulator do paneli po zaniku napięcia sieciowego (ciągłe połączenie może wpływać na MPPT "głównego" inwertera on-grid). Jest energią nie wykorzystana, to dlaczego mam jej nie odebrać z paneli jeśli...
U jednego ze sprzedawców znalazłem taki tekst pod tym zasilaczem: Zasilacz nie współpracuje z regulatorami (ściemniaczami) elektronicznymi ELV. Czy aby na pewno ten zasilacz jest prawidłowy? Tak, jest prawidłowy . Regulator/ściemniacz elektroniczny ELV to konstrukcja przeznaczona do obwodów Extra Low Voltage . W oświetleniu są to obwody w których napięcie...
Kolega Euro ma moim zdaniem rację, regulacja grupowa sprawdzi się znacznie lepiej. Przy wykorzystaniu modułu SSR odpada detekcja zera w sieci przekaźniki półprzewodnikowe mają ją wbudowaną. Przy regulacji grupowej i takim zastosowaniu jakim jest grzanie nie musimy znać momentu przejścia sieci przez zero aby poprawnie napisać algorytm sterujący. Jedna...
Może rzeczywiście ten triak jest odwrotnie? Triak jest odwrotnie. Wygląda na to iż nie tylko triak jest odwrotnie. Spójrz na fragment zdjęcia poniżej. Zaznaczyłem wyprowadzenia nr 1 i nr 8 układu U2008B. Wyprowadzenie nr 8 jest od strony kondensatora C2, a powinno być to wyprowadzenie nr 1. Gdyby układ scalony był zamontowany od strony połączeń cyną...
Nie wiem, czy ten regulator nadaje się do zasilania z sieci (czy zasilacza sieciowego) - zapytaj sprzedawcę o jakąś dokumentację. Znalazłem instrukcję importera: [url=https://voltpolska.pl/index.php?con... (PDF). Być może Botland ma coś więcej z opisu: [url=https://botland.com.pl/akcesoria-do...
Jak w temacie czy jest możliwość podłączenia tego regulatora pod wiertarko wkrętarkę 12 V zamiast baterii. Nie wiem również jakim napięciem zasilać ten regulator zasilaczem czy raczej prądem sieciowym ponieważ znajdujący się tam bezpiecznik jest na 230V 10A. A o to co znalazłem na temat tego regulatora niestety brak informacji jakim prądem go zasilać...
Witam Te które są uwidocznione na schemacie + -trafo sieciowe o napięciu wtórnym 250V - 6,3V -prostownik mostkowy -drobne elementy : bezpiecznik, gałki potencjometrów, przewody montażowe i ekranowane, gniazdo lampy ECC82, płytka drukowana - lub montaż mechaniczny, obudowa, chassis, gniazdo wyjścia i wejścia regulatora, włącznik zasilania, lampka kontrolna....
Witam Poszukuję schematu prostego regulatora do mostka prostowniczego trójfazowego na napięcie sieciowe (3 tyrystory, 3 diody). Regulator ma tylko "otwierać" tyrystory od 0-100%. Ma to służyć do zasilania silnika DC bocznikowego (2-3kW) w pewnym wózku. Na znanym serwisie aukcyjnym jest w sprzedaży podobny sterownik (wystarczy wpisać hasło "tyrystorowy"...
W większości wypadków zasilanie takiego silniczka (zdjęcie) w suszarce odbywa się z odczepu spirali oporowej i mostka. Czasem stosowany jest dodatkowo kondensator elektrolityczny po mostku. W takim wypadku regulacja fazowa po stronie zasilania sieciowego sprawdzi się. Można co najwyżej wymienić (o ile jest) ten elektrolit na podobną pojemność, ale na...
Posprawdzałem kabelki, czy jest przewodność i wygląda wszystko ok. A ten długi, zasilający? Najczęściej zwijany na bęben, też został sprawdzony? Bardzo częsta usterka w takowych sprzętach. Pierwsze co to sprawdzić samą wtyczkę wpinaną do gniazdka sieciowego. A podłączenie samego silnika, z pominięciem regulatora, tak na krótko też nie działa?
Witam. Składam właśnie Tyrystorowy Regulator Napiecia (poz. 9 w Warsztatowych) i wcisnąłem mu tyrystor TIC126M. Wydoli 12A przy 600V. Jaki powinienem dać do niego radiator jeżeli będzie obciążony napięciem sieciowym z dopuszczalnym prądem 10A?? Prosze o radę ;)
Dzięki _jta_, to ze zmiennym sygnałem wymaga więcej poświęconego czasu; ale myślałem właśnie o zrobieniu połączenia mechanicznego czujnika z rdzeniem, aby czujnik się nie poruszał względem rdzenia. To doświadczenie oprócz zbadania / porównania właściwości cewek przyda mi się też do lepszego poznania stosowania czujnika SS49, który może mi się osobiście...
Sprawdź go na żarówce - działa tak jak ściemniacz, bo to w sumie jeden czort. Nie jest to ideał dla układów z transformatorem sieciowym no ale zadziałać zadziała.
a jak podłączyłem regulator mppt to wyciska mi 40a ładowania To bardzo mądrze robisz. Sprzęt projektowany na 30A wg specyfikacji, a Ty zewnętrznymi cudami pchasz tamtędy 40A. Chyba bardzo nie lubisz swojej przetwornicy. Powiedz co to za panele, jak masz je podłączone, oraz w jakim trybie pracy pracuje przetwornica. Bo 10A prądu ładowania to ona ma...
regulator napiąć sieciowy transmiter sieciowy odtwarzacz sieciowy
vectra błędy komputera pneumatyczne zawieszenia monitoring synology
momenty dokrecania programator paneli
Moment dokręcania panewek VW Bora 2.3 V5 AGZ Lokalizacja przekaźnika świec żarowych Kia K2700