Cześć. Sprawdziłeś rezystancję traf zasilających świetlówki? Pozdrawiam.
Wartość to pół oma.
Dławik wystarczy jeden. Jeśli sprawdziłeś rezystancję każdej świetlówki z każdej strony i wszystkie wyniki są zbliżone do siebie, to można przyjąć że świetlówki są w porządku, w takim razie prawdopodobnie uszkodzony jest co najmniej jeden ze starterów, lub ale tutaj nie wiem czy dobrze myślę, muszą być startery na 110V a nie na 220V
Jaką rezystancję mają zimne skrętki? Jeżeli kilkanaście omów jak lampy o mniejszej mocy i kondensatory też mają zbliżone pojemności to i pozystor powinien być podobnej rezystancji.
Źle napisałem, podświetlenie było ale tylko przez sekundę. Więc albo trafka albo świetlówki,sprawdź rezystancje trafek WN i porównaj.
Widzę że nie bardzo wiecie do czego służy statecznik.Statecznik służy najpierw do wytworzenia impulsu napięcia do zapłonu świetlówki, a po zapaleniu pracuje jako rezystancja szeregowa dla prądu zmiennego do obniżenia napięcia na świetlówce .
Witam. Przyczyną może być duży prąd ładowania kondensatora w przetwornicy świetlówki. Spróbuj włączyć świetlówkę w szereg przez rezystor około 100Ω. Jak wystartuje, to możesz próbować na mniejszej rezystancji. Powodzenia.
Zostaw to trafko w spokoju. Rezystancja jest prawidłowa. Co do kondensatorów to nie określamy ich dobroci na oko tylko trzeba wykonać pomiary. W inwerterze jest więcej elementów mogących być uszkodzonych jak i same świetlówki.
Czy to objaw uszkodzenia Zmierz rezystancję świetlówki , nóżki z jednego końca potem 2 nóżki z drugiego końca. Poza tym 58 W świetlówka i 58W statecznik są tak dobrane parametrami żeby współpracowały, tak samo tyczy się to innych mocy. Zamontowanie statecznika X do rury Y to loteria, jak i czy będzie działać , czy dokona się zapłon i czy nie spali...
Cześć. Kolega radekrpisz miał na myśli transformator zasilający świetlówki a nie transformator przetwornicy. Sprawdź stronę wtórną - oba wyjścia na świetlówki powinny mieć jednakową rezystancję ok 1kom. Pozdrawiam.
W jaki sposób sprawdzić statecznik?? Omomierzem. Pytałem o podmianę świetlówki - możesz udzielić odpowiedzi? Aby sprawdzić wszystko (razem z przełącznikiem ) pomiar omomierzem - omomierz do wtyczki zasilania - omomierz na nieskończoności = przerwa w obwodzie - szukać; statecznik, świetlówka W sprawnym układzie omomierz pokaże przerwę, jeśli po zwarciu...
Najwyraźniej ubiłeś kbc. Żeby potwierdzić zrób próbę zwarciową, n.8 u37, max 3,3V Schemat ogólnodostępny, klucze na których piszesz, ze jest zwarcie są od zasilania cpu, tam zawsze będzie niska rezystancja.
Przetwornice od świetlówek kompaktowych mogą ulegać uszkodzeniu po podłączeniu do nich zwykłych świetlówek ze względu na różnice w rezystancjach żarników.
Rezystancja pierwotnego uzwojenia w takim transformatorze to ok. 1Ω. Zwykłym multimetrem tego raczej nie sprawdzisz. Dobra metoda jest podłączenie malej świetlówki 12 W do uzw wtórnego WN a do pierwotnego na moment choćby bateryjkę 9V. Świetlówka czy neonówka powinna błysnąć.
I czy ciemniejsza prawa strona ekranu może wskazywać na uszkodzoną świetlówkę? Jest to możliwe. Sprawdzić również rezystancje HV wtórnych osobno na master i slave i porównać. Ja świetlówki sprawdzam testerem, jest to możliwe gdy sterowane są indywidualnie z transformatorów /np 1HV tr-na 2 CCFL/ ale można podstawiać dla testu kondensatory wartości kilkudziesiąt...
Też mnie to dziwi, tradycyjna żarówka to prawie idealna rezystancja, ale świetlówka? Przecież tam jakiś układ zapłonowy jest, który chyba nie jest czysto rezystancyjny. Układ zapłonowy akuratnie mało wnosi do pracy świetlówki. Przecież działa tylko przy starcie.
Padła jednak elektronika, ponieważ "świetlówki" mają podobną rezystancję - około 14.5 ?.
Nie jest to polska lampa tylko Niemiecy lub Austria druk kłopotliwy do lutowania obustronny. Wolałbym założyć mostek gotowy, tym barzdziej że ma zainstalowany raditorek.Nie wiem czy zwykłe diody wytrzymają. Świetlówka jak wspominałem była wypięta w momencie włączenia, dlatego zastanawiam się co jest. Mostek chyba jedynie może obciążać ten tranformatorek....
Witam. Przepalona świetlówka lub uszkodzone trafko HV (dla świetlówek). Pomierz rezystancje uzwojeń wtórnych trafka.
To jednak świetlówka któraś. Pozamieniałem miejscami trafo, nic nie zmieniło. Rezystancja na wszystkich to 1030 ohm +- 4 ohmy (pomijając ostatnie trafo o innej budowie). No to zamawiam świetlówki, akurat ktoś na allegro ma w sprzedaży. Pozdrawiam.
Ale na innym, czy takim samym bo to też może być istotne. Chodzi mi o różnicę w rezystancji po odpięciu świetlówek i bez kluczy na wtórnym. Bo może być trafko WN palnięte.
Wg zdjęcia lampa ma dwie świetłowki ponieważ zawiera dwa dławiki. Pytanie: czy lampa tak się uszkodziła że przestały obie swietlówki swiecić? Wg mnie jest mało prawodopodobne ze uszkodziły się jednoczesnie dwa dławiki. Sprawdź ich rezystancje uzwojenia. Jesli są różne to jeden z nich jest "padnięty". Na obudowie dławika jest schemat połaczeń świetlówki...
Wyczytałem też, że świetlówki mogą być powodem, sprawdziłem podłączając każdą osobno, ale też gasły. Gdzie podłączałeś te świetlówki? Do testera? Jeżeli nie posiadasz testera to podstawiasz na zewnątrz drugie świetlówki. Nie podłączenie choćby jednej świetlówki do inwertera powoduje jego zabezpieczenie. Jeżeli świetlówki okażą się ok, to skup swoją...
Ta świetlówka Philips jest na napięcie 59 V a ta FSL??? FSL pracuje przy pdobnym napięciu. To standard. Tu ważniejszy jest prąd pracy, który również powinien być zbliżony. Ten Philips powinien bez problemu zastąpić FSL. Moim zdaniem problem nie będzie tkwił w świetlówce, ale w oprawie. To prosta konstrukcja. Nie ma tam niczego zaawansowanego rodem...
Zmierz rezystancję transformatora inwertera przy wyjściach na świetlówki - w obu gałęziach powinna być niemal identyczna. Jeśli będzie do podstawienia świetlówki po kolei.
Dzieki za wszystkie odpowiedzi. I mam jeszcze jedno pytanko. Jak jest rezystancja rezystorow oznaczonych 9R1.
czy przy pełnym otwarciu triaka prąd, który przez niego przepływa powoduje się jego większe nagrzewanie? Tak (w ogólnym przypadku). Im dłużej płynie prąd tym straty wynikające z pasma zabronionego (0,6V na diodzie) i rezystancji wewnętrznej większe.
Mierzyłeś rezystancję uzwojeń transformatorów zasilających świetlówki?Wymień elektrolity, nawet jeśli nie są wubulone. Może być także uszkodzona jedna ze świetlówek i też może mieć problemy z włączaniem
Dlaczego nie warto? Otwórz i sprawdź kondensatory w zasilaczu, pomierz trafka czy mają taką samą rezystancję. Chyba że padła świetlówka, jeśli nigdy nie wymieniałeś to szkoda zachodu.
(at)setlik Eksperymentowałem od dłuższego czasu z różnego rodzaju przetwornicami do świetlówek, w praktyce najlepiej sprawuje się właśnie układ przedstawiony przeze mnie powyżej. Dobroć obwodu rezonansowego (zależna przede wszystkim od rezystancji skrętek świetlówki) nie może być zbyt mała, gdyż nie nastąpi wygenerowanie napięcia wystarczającego do...
Najlepiej podmień świetlówki na sprawne z innej matrycy aby je wykluczyć . Możliwe ze trafo inwertera jest uszkodzone . Wylutuj sprawdź i porównaj rezystancje wtórnych uzwojeń.
Wiadomo, że kondensator jest do wymiany, trzeba jeszcze sprawdzić, czy nie ma "zimnych lutów" w zaznaczonym dolnym obszarze (laminat jest mocno wygrzany) i przy trafku, trzeba jeszcze sprawdzić, czy trafko ma identyczne rezystancje na wtórnej stronie uzwojeń idących do świetlówek. Może też być uszkodzona świetlówka.
Sprawdziłem też przejścia w tym dławiku z trzema uzwojeniami na środku płytki oraz transformator na wyjściu. Przejścia uzwojenia mają, jakiejś podejrzanie niskiej rezystancji pomiędzy uzwojeniami też nie wykryłem.
Najlepiej świetlówkę sprawdzić omomierzem, pomiędzy dwoma bocznymi stykami z każdej strony świetlówki powinna być mała rezystancja. Jeśli jest duża z jednej ze stron to już w normalnym układzie bez elektronicznego zapłonu nie zaświeci.
Nie muszą być z każdym. Po dobraniu muszą być włączone wszytkie. Straty będą na zastępczej rezystancji szeregowej w rezonansie, który przy świetlówkach powoduje wzrost pobieranej mocy https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic4... Tu należy dobrać dławik tak, aby płynął największy prąd, wtedy impedancja pojemnościowa jest równa indukcyjnej. Tu...
Tak, zakup mostek RLC i pomierz nim rezystancję + indukcyjność uzwojeń transformatorów :)
Witam Sprawdź jak nie będzie widać że wyświetla podświetl latarką matrycę czy masz treść na ekranie ,jeżeli tak to szukaj w podświetleniu świetlówki gniazda połączenia podstaw kondensator w zasilaniu inwertera , kondensatory wn na wyjściach świetlówek pomierz rezystancję uzwojeń transformatorów.
wygenerowanie impulsu WN z dławika A gdy użyje czystej rezystancji zamiast dławika np. żarówki, to co się stanie ? Żarówka nie jest czystą rezystancją, tylko pozystorem PTC. Świetlówki serii TL-R, właśnie do pracy z rezystancją w szeregu, jak używane w tramwajach - 600V DC i 2 żarówki w szeregu, mają w środku taki metalizowany pasek. One działają na...
Uszkodzone może (najprawdopodobnie)być któreś z trafek(pomiar rezystancji uzwojenia wtórnego) lub świetlówka(ki). Iwerter pracuje na układzie SEM2006- poczytaj o nim. Można do testu na chwilę wyłączyć protect. PS. Masz trafka z poprzedniego inwertera... Może sprawne.
Po raz MUSI być to oznaczone na tubie, dwa - oprawa musi być przerobiona (bez dławika), a jak "wypierdzieliło" bezpieczniki to zapewne wsadziłeś tuby odwrotnie ;) Masz jakikolwiek miernik? Ustaw na rezystancję/ciągłość obwodu i zobacz z której strony bolce są zwarte - tej strony NIE podłączaj pod zasilanie.
Mamy gdzieś tutorial jak dobrze sprawdzić inwerter? Choćby sprawdzić rezystancję na wyjściu sprawnych i tych z których zasilanie wychodzi na nie działające świetlówki na początek.
Wygląda poprawnie. Jeśli masz pod ręką miernik to odłącz od statecznika przewody idące do świetlówki i zmierz rezystancję między brązowym i niebieskim (może któryś z przewodów nie łączy). Nie zapomnij odłączyć układu od sieci
Porównać rezystancję uzwojeń wtórnych transformatora do świetlówek.Często uszkadzają się świetlówki w matrycy i dają taki efekt.
Podaj pomiar rezystancji wtórnego trafa WN.
Sprawdź świetlówki...najlepiej podłącz jakieś inne (oczywiście długością najlepiej takie same? i sprawdź, będziesz widział czy zachowują się tak samo. Następnie sprawdź trafo inwertera - zmierz rezystancje. Jak wyglądają kondensatory?
Transformatorek w inwerterze ma nierówne rezystancje na wyj. na świetlówki. Zdecydowałem się na wymianę płytki zasilacza + inverter o oznaczeniu ; SHP 2204B-301. W nowej płytce rezystancje są równe, ale wymiana nie pomogła. Objaw pozostał ten sam, tzn. matryca zaświeci tylko w chwili włączenia na 2 sek. Czy można naprawić matrycę LTM 220M1?, czy uszkodzone...
Może to w czymś pomoże. Osobiście nie budowałem tego ale podobno nie jest to żadna rewelacja. Mnie też zainteresował tan temat. Po analizie tego schematu zauwałeyłem, że stroboskop na świetlówkę działa następująco: Kondensatory są ładowane równolegle do napięcia szczytowego z sieci. Szeregowo na kondensatorach mamy ponad 600V. Do kondensatorów podłączone...
Ja stawiał bym na statecznik, jeżeli będzie miał przebicie to tak się będzie działo. 1.Sprawdź okablowanie pod kątem uszkodzeń\połączeń. 2.Sprawdź multimetrem czy nie ma przebicia do obudowy. 3.Porównaj rezystancje obu stateczników.(może się zdarzyć że będzie miał przebicie między zwojowe a nie do obudowy,wtedy będzie wybijać dopiero po włożeniu startera...
Chyba nie tylko on zdechł, bo skrajny prawy rezystor też chyba zdechł bo nie pokazuje rezystancji.
Przepraszam ,że tak dopytuję ,jestem laikiem ,dlatego tak pytam ,rozumiem ,że tą wtyczką podłączę samą świetlówkę ( nie muszę jej wyjmować z tej starej , zbitej 15 " matrycy) no tak taśma służy do podłączenia matrycy... Podłączyłem samą świetlówkę ( tę od matrycy 15") zdemontowałem ją z matrycy ( masz rację ,nie jest to takie proste) świetlówka nie...
Ja myślę, że w tym przypadku uzwojenie wtórne trafka inwertera dostało przerwy. Ale o tym się nie dowiemy nie znając pomiarów rezystancji.
Witam. Mam pytanie do forumowiczów. Czy w czasie pracy świetlówki można zastąpić dławik rezystorem, którego rezystancja jest równa reaktancji indukcyjnej dławika (R = XL). Jeżeli można to jakie będą różnice w działaniu takiej świetlówki. A jeżeli nie można to dlaczego ?
fazer86 napisał: trafo inwertera nie ma przerwy (omomierz), Jakant napisał: Ale nie podałeś rezystancji, Jutro będę miał sprawną świetlówkę i będę podpinał po kolei, bo już chyba tylko to zostało.
Na kondensatorze jest napięcie 300V a nie prąd o tej wartości. Nic nie piszesz o typie statecznika. Nawet nie podałeś czy jest to statecznik na jedną/dwie/cztery świetlówki? Świetlówki T5 potrzebują wyższego napięcia zapłonu od T8 i dlatego wymagane jest praktycznie zawsze stosowanie statecznika elektronicznego. Ten jest wyposażony w układ sterujący,...
Dzięki za podpowiedzi, jednak czy podane stateczniki będą odpowiednie Jak najbardziej, moc i prąd znamionowy się zgadzają https://obrazki.elektroda.pl/7343299100_... świetlówki, która jest na napięcie 60v Napięcie na świetlówce "ustala się samo" i zależy od płynącego przez nią natężenia prądu. Świetlówki mają ujemną rezystancję dynamiczną,...
Spotkałem się z innym rozwiązanie tego problemu, a mianowicie: transformator zasilający jest wykonany na nieco wyższe napięcie niż Uż i w obwód strony pierwotnej jest włączony dławik o tak dobranej indukcyjności, że w stanie gorącym płynie przez włókno prąd znamionowy. Przy starcie, gdy włókno jest zimne i ma małą rezystancję dławik ogranicza jego wzrost....
W tych monitorach Philipsa dość często leciały transformatorki inwertera. Porównaj rezystancje na trafkach od strony świetlówek powinna być taka sama lub bardzo zbliżona . Następnie jak napisał poprzednik elektrolity w zasilaczu.
Oprawki porcelanowe/ceramiczna są ciągle dostępne więc można wymienić na nową, przykładowa: https://allegro.pl/oferta/biala-porcelan... W tych oprawkach gwint nie jest przyłączony do zasilania tylko te styki mosiężne w głębi porwaki. Ten styk na zdjęciu u góry powinien być tak ustawiony aby po wkręceniu żarówki...
Kolego ja bym na Twoim miejscu sprawdził same lampy. Najlepiej niezależnie, na stateczniku do pojedynczej świetlówki. Jak nie masz takiego statecznika, to zmierz chociaż rezystancję skrętek. Wszystkie cztery powinny mieć zbliżoną.
Cześć. Zrób pomiary oporności trafek WN po stronie świetlówek - powinny mieć porównywalną rezystancję ok. 1 kom-a. Pozdrawiam.
Statecznik współpracuje z zapłonnikiem.Po uruchomieniu lampy zapłonnik zwierając i rozwierając swoje styki powoduje zaindukowanie się wysokiego napięcia w uzwojeniu statecznika, które powoduje przepływ prądu przez gaz od jednej elektrody do drugiej i po uruchomieniu lampy napięcie na stateczniku którego uzwojenie stawia pewną rezystancję napięcie spada...
TR to jest transformator , ale jedyne co moge o nim powiedzieć to rezystancja poszczególnych wyprowadzeń . Niema żadnych napisów.
Witam. U mnie okazuje się że, najprawdopodobniej uszkodzony jest transforamator. Uzwojenie wtórne dla jednej świetlówki ma 1Kohm i ta świeci ok, natomiast uzwojenie wtórne drugiej świetlówki ma 2Kohm i ta świetlówka mruży. Efekt jest taki że podświetlanie po włączeniu monitora zapala się na około 2s i się wyłącza. Prosiłbym o potwierdzenie prawidłowej...
Od początku: wstępna diagnoza brzmiała, że urządzenie się nie włącza, chwila zabawy z telewizorem pokazała, że włącza się, dźwięk wychodzi, natomiast nie uruchamia się podświetlenie. Zastosowanie diod duże mocy bezpośrednio na ekran pokazało, że obraz się wyświetla. Podejrzewam uszkodzenie inwertera lub świetlówek - rezystancja uzwojeń trafek (są dwa...
Nie zawsze się to sprawdza, gdyż: - od długości rurki zależy znamionowe napięcie pracy, a także napięcie potrzebne do zapłonu lampy, - od grubości rurki zależy prąd płynący przez lampę, - świetlówki kompaktowe mają inną rezystancję skrętek (żarników na końcach) niż świetlówki liniowe. Tak więc nie zawsze układ od świetlówki kompaktowej będzie działał...
Cześć. Koledzy sebastian.los i MateuszRTV - trafa zostały zmierzone na samym początku i w pierwszym poście podana została rezystancja uzwojeń wtórnych. Pozdrawiam.
Największy średni prąd (rzędu 1A) występuje w obwodzie uzwojenia pierwotnego transformatora sterującego, jednak spodziewam się że nawet tutaj kynar użyty do nawinięcia transformatora ma większą rezystancję od ścieżek :)
Zmierz rezystancję uzwojenia transformatorów i podaj pomiary. Podepnij świetlówki z góry na dół a z dołu do góry i sprawdz czy dalej trafko się grzeje, jaśli tak to raczej masz odpowiedz.
Akurat niebieskimi strzałkami zaznaczyłeś diody... Tranzystory do sprawdzenia to te dwa ośmionóżkowe obok + rezystancje trafek + sprawdzenie jak masz możliwość świetlówek na innym inwerterze. Zasilacz trzyma napięcie?
Jak rozumiem podłączyłeś świetlówki do sprawnego innego zasilacza i wszystko OK? - chyba że się mylę o popraw mnie. Jeśli tak to Ja zacząłbym od pomiaru rezystancji transformatorów inwertera na ich wyjściu. i tego dokonałeś lub jeszcze nie ( nie widać wpisów na ten temat) zresztą jak dopisał Sosarek Masz dwa, wartości na uzwojeniach powinny być niemal...
wyjście z inwertera co idzie do matrycy? Z inwertera idzie napięcie do świetlówek. Tam jest napięcie w kV, więc ten twój miernik jest mało przydatny. Sprawdź rezystancję trafek, sprawność tranzystorów kluczujących. Podstaw sprawne świetlówki, a pierwsze to sprawdź bezpiecznik w inwerterze.
Taka sytuacja: Lampa składa się z: - Oprawa rastrowa natynkowa 2x36W Selenia OS1000008B. - Dwie zwykłe świetlówki G13/T8 po 36W każda, identyczne i założone w tym samym czasie. Każda z dwóch świetlówek ma swój osobny statecznik i starter. Lampa zamontowana w suchym miejscu, świeciła bezproblemowo przez około 10 lat, średnio nie więcej niż godzinę dziennie....
Witam, taka sytuacja często zdarza się jeśli są wyłączniki z podświetleniem, ale skoro mówisz, ze to występuje nawet przy zwieraniu drutem, to sprawdź rezystancje między przewodami, odłącz zasilanie, i wyłączniki oraz świetlówki, potem omomierzem w multimetrze np, i podaj wyniki, to będzie łatwiej. Pozdrawiam Pomiar rezystancji izolacji omomierzem?...
Może to nie zwarcie a po prostu mała rezystancja. Podobnie jest z transformatorami do świetlówek pod matrycą LCD, też pomierzyć się nie da, trzeba kombinować z impulsowym wysterowaniem i wtedy widać czy trafo pracuje.
To w zasadzie zwykła cewka, o dość dużej indukcyjności. Sprawdź czy ma przejście i jaką ma rezystancję. A po co chcesz to sprawdzać? Tak z ciekawości pytam...
Ciekawa konstrukcja, ale zastosowanie przetwornicy dającej na wyjściu większą częstotliwość pozwoliłoby bardziej ograniczyć efekt stroboskopowy. pozystor PTC o niewielkiej rezystancji odłącza układ triaka przy uszkodzeniu świetlówki (nagrzewając się wówczas) Dlaczego w ogóle możliwa jest sytuacja, w której nie może dojść do wyładowania w świetlówce,...
Czy to znaczy że zasilacz jest wadliwy? Nie, tylko że źle to robisz. Odłącz wszystko od płyty zasilacza (przetwornicy), inwerter też (zdemontuj bezpiecznik), podłącz bezpośrednio żarówki pod 12V i 5V. Włącz, jak napięcia są stabilne i w normie (zmierz miernikiem na żarówkach) to, przetwornica sprawna, a uszkodzony jest inwerter, lub świetlówki. Sprawdź...
Witam. Chciałbym się dowiedzieć jaką rezystancję powinno mieć trafo w uzwojeniu pierwotnym i wtórnym? Pozdrawiam.
Przysłuchaj się dokładniej, być może te dźwięki dochodzą jednak ze świetlówki. A w ogóle to jak z rezystancją uzwojeń?
widać, że jest nadpalone i widać, że w drucie który tam jest nawinięty jest przerwa uszkodzone ma 1.091 kohma Coś to nie tak... to jest przerwa czy nie?. Wartość rezystancji ok 1kohm wydaje się poprawna. Świetlówki podstawiałeś w komplecie czy pojedynczo?
Potrzebne ci będą conajmniej trzy rzeczy niestety wszystkie trzy mają bardzo nie liniowy charakter. Pierwsze dwie to elementy symylujące rezystancje ozwojeń skrętk. Niestety są to bardzo różne wartości w zależności od watarzu typu lampy. pozatym wartości rezystancji bardzo się zmieniają w zależnościod temperatury dla TLD 36W zimna około 12 Ohm cipła...
Podmień każdą świetlówkę po kolei i zobacz która powoduje problemy jeśli rezystancje nie odbiegają od siebie nawzajem.
Co do obniżania napięcia, dłużej będzie się nagrzewać czajnik, piekarnik czy pranie, a ciepło będzie uciekać, i zamiast zysku straty. Oprócz czajnika też błędne rozumowanie Ano. Odbiornik rezystancyjny - tu jest wszystko jasne; mniejsze napięcie=mniejszy prąd=mniejsza moc użyteczna, czyli wytwarzane ciepło. A odbiorniki indukcyjne i podobne? Im niższe...
Też mam watomierz gniazdkowy i do świetlówek to on się nie nadaje :) Żarówka klasyczna to czysta rezystancja i taki miernik mierzy prawie perfekt idealnie. Świetlówka to zupełnie inna bajka Proponuję, żebyś Ty lub ktokolwiek inny, kto ma dostęp do odpowiedniej aparatury wykonał rzetelne pomiary i przedstawiał ich wyniki na forum. Na razie większość...
Witam.Postawiłbym na trafko inwertera.Kilka takich zrobiłem pod różnymi markami. Proponuję przemierzyć trafka.Pomiary rezystancji powinny być zbliżone. Podaj wyniki pomiarów.
Napisz, jaką masz rezystancję uzwojenia wtórngo traf od inverterów.A może świetlówka ma "bicie" do masy/obudowy? Napisz więcej szczegółów i zrób zdjęcie od strony elementów.
Może wystąpić nieoczekiwany rezonans napięć LC (szeregowy), a wtedy prąd w obwodzie będzie ograniczony tylko rezystancją drutu w dławiku...
Mierzyłeś rezystancje statecznika, jak nie to zmierz ?. Po wymianie starterów na nowe jak świetlówki nie zaświecą to do podstawienia statecznik.
Nie potrafię sobie wyobrazić co można spaprać przy tak prostym połączeniu. Może autor postu podpina lampy szeregowo :) albo gdzieś jest słaby styk i po podpięciu drugiej lampy prąd "wybiera" niższą rezystancję. Jakie masz żarówki? Tradycyjne, led czy świetlówki?
Zdjęcia do wybitnych nie należą, mało czytelne, ale z tego co tam widać wygląda na typowy układ zasilania świetlówki przez tradycyjny dławik. A pozostałe elementy na płytce wyglądają jak powielacz napięcia do siatki. Na zdjęciu nie widzę jaka tam dokładnie świetlówka siedzi. Typowa liniowa T5 4W? Z boku widzę tylko opakowania ze świetlówek UV-A. Ze...
Powiedz temu serwisantowi, żeby sobie wstawił ten rezystor pomiędzy jedną a drugą dziurkę w nosie. Inwerter to przetwornica podająca wysokie napięcie na świetlówki. Jeżeli będziesz miał uszkodzoną choćby jedną świetlówkę to będziesz miał taki objaw jak opisałeś. Jeżeli nie masz pojęcia jak działa taka przetwornica to radzę skorzystać z serwisu. Na początek...
Dokonałem pomiarów rezystancji trafek, a także pozostałe elementy bierne tez pomierzyłem. <...> 4 ADJ-----------?????? Myśle ze to ADJ to regulacjia świecenia świetlówek, tylko nie mogę nic na tej regulacji zmierzyć. Czy ktoś może wie cos o tej regulacji ADJ? Poszukaj informacji w dokumentacji (dataheet) układu scalonego sterującego jakrawością...
Cześć. Inwerter? - raczej świetlówka (żarnik w lampie) zmienił rezystancję i dlatego występuje różnica w poborze prądu. Mogą być jeszcze jakieś zimne luty w inwerterterze przy trafkach. Sam inwerter wygląda raczej na sprawny (załącza się). Pozdrawiam.
to nie wiadomo czy zadziała ale można spróbować połączyć ją tak aby z jednego końca te dwa wyjścia z których jedno z nich będzie na starter w tym elektronicznym układzie powinno by dać się zlokalizować (tam gdzie jest starter ma być bardzo mała rezystancja, ale tylko gdy nie ma napięia i jest zimy) to połącz je jak normalną świetlówkę czyli po obu stronach...
A co do pomysłu z rezystorem to też myślałem tyle , że nie wiem jaki zastosować (moc i rezystancja) Przed Tobą kilka prób albo od razu strzał w 10-tke :) Ja strzelam, że pomoże Ci moc rozproszenia rzędu 1W. 1W przy 230V to prąd 4mA, a to z kolei daje 57500 omów. Słowem, kup rezystor około 51kR o mocy 1W i połącz go równolegle ze świetlówką. Jeśli nie...
Czy świetlówki świecą biało czy różowo? Podstaw inne świetlówki np ze zbitej matrycy. Mierzyłeś oporność transformatorów? Świetlówki świecą na biało (migną na sekundę). Mierzyłem trafka, ale nie wiem dokładnie jakie powinny mieć rezystancję, ale obydwa mają bynajmniej równe oporności.
Czołem! Rozebrałem dzisiaj świetlówkę świecącą światłem widzialnym 11W. Wyprułem z niej elektronikę i podłączyłem to świetlówki UV 365nm 9W typu 1U/2P czyli 1 rura zagięta w podkowę i dwa piny w cokole. Poniżej moja świetlówką UV do żelotipsiarek określona jako elektroniczna czyli wymagająca balansu / statecznika elektronicznego. http://obrazki.elektroda.pl/7757332200_1...
Na chwilę obecną nic nie wylutowuj. 1. Sprawdź elementy pod kątem takim, czy nie mają ewidentnego zwarcia. 2. Zmierz i porównaj rezystancję uzwojeń dławików. 3. Podejrzane są przede wszystkim kondensatory elektrolityczne oraz same świetlówki, mogące być najzwyczajniej już zużyte.
Rozbierz, sprawdź czy aby na pewno wszystkie kondensatory wymienił kolega, zmierz rezystancję trafa inwertera. Btw objaw może wskazywać mimo wszystko na świetlówki skoro co do elektrolitów masz pewność.
Pomierz rezystancje transformatora obejrzyj pod spodem czy nie ma zimnych lutów i sprawdź te świetlówki. Wymontuj je.
żarzenie świetlówki napięcie świetlówki świetlówki schemat
porsche becker protokół szkody napinacz pasek
airbag rezystor fiatt freemont
Lokalizacja przekaźnika świec żarowych Volvo C30 2007 2.0 HDI Jak podłączyć kabel zasilający do Dell Optiplex 755?