Jak pod obciążeniem same panele nie tracą napięcia to najprawdopodobniej przewód w dalszej części jest uszkodzony (duża rezystancja).
Witaj. Sprawdziłeś rezystancje inwerterów czy nie są uszkodzone?
Na początek wymień kondensatory elektrolityczne po stronie wtórnej zasilacza, jeśli to nie pomoże sprawdź zasilanie inwertera, później sprawdź rezystancję transformatorów inwertera, jak to zrobisz to możesz napisać i poinformować o efektach.
Kolego do sprawdzenia elektrolity w zasilaczu po ich wylutowaniu Ja zacząłbym od pomiaru rezystancji transformatorów inwertera na ich wyjściu.
A jakie moduły masz w TV to My mamy szukać? Zwłaszcza inwerter i zasilacz. Napięcia zasilające inwerter zmierzyłeś? Rezystancję uzwojeń transformatorów w inwerterze zmierzyłeś/porównałeś?
Trafo znalazłem i zamówiłem, kosztuje 70zł. Czy to trafko mierzyłeś wymontowane, bo być może masz uszkodzone inne elementy inwertera.
Dobrze. Rezystancja wyjściowa prostego inwertera jest w przybliżeniu równa rezystancji w obwodzie kolektora. Przy obciążeniu o takiej samej wartości w stanie wysokim masz tylko połowę napięcia zasilania. Natomiast w stanie niskim wyjście jest wysterowane bardzo niską rezystancją wyjściową tranzystora w nasyceniu. Dodanie drugiego tranzystora zmienia...
Witam Bezpiecznik sprawdza się omomierzem. Jego rezystancja ma być 0 Om
Witam W pierwszej kolejności pomierz rezystancję uzwojeń na trafkach inwertera masz 3 to możesz sobie porównać, najczęściej w nich leży przyczyna problemu.
I tak i nie. U/I nie jest stałe, ale można regulować tylko jedno z nich. Albo U albo I. Drugie wyniknie z rezystancji obciążenia.
Sprawdź świetlówki...najlepiej podłącz jakieś inne (oczywiście długością najlepiej takie same? i sprawdź, będziesz widział czy zachowują się tak samo. Następnie sprawdź trafo inwertera - zmierz rezystancje. Jak wyglądają kondensatory?
Poszukaj czy na płytce nie ma gdzieś zwarcia (tylko obejrzyj z dwóch stron). Sprawdź i porównaj rezystancje na poszczególnych uzwojeniach transformatorów inwertera.
Zmierz rezystancję transformatorów inwertera na wyjściach.
A rezystancja drutu po przegrzaniu nie zmiania się? Może ulec zmianie, ale będziesz miał jakiś punkt zaczepienia dopasowania rezystancji.
Musiał byś podać jaki ma błąd, w ten sposób nie dojdziesz co mu dolega ,na początek sprawdź napięcie sieci, rezystancje paneli.
Świetlówki oprócz czarnych końcówek wydają się ok. Ja jestem innego zdania. Materiał pochodzi z monitora LCD, który zaświeca się i gaśnie. Należałoby sprawdzić rezystancje uzwojenia wtórnego transformatorów inwertera oraz kondensatory na ich wyjściu (cztery, małe niebieskie). Pozdrawiam.
Podaj oznaczenie swojej taśmy i inwertera. Bo mam wrażenie że ten który mam w laptopie jest podmieniany. U mnie wygląda to tak: Pin 20 JP1 DAC_BRIG- pin 5 złącza inwertera. Pin 19 JP1 INVT_PWM- pin 3 złącza inwertera. Pin 18 JP1 DISPOFF#- pin 4 złącza inwertera. Pin 39,40 +INVPWR_B+- pin 1,2 złącza inwertera.
Zmierz rezystancję transformatora inwertera przy wyjściach na świetlówki - w obu gałęziach powinna być niemal identyczna. Jeśli będzie do podstawienia świetlówki po kolei.
niestabilna praca zasilacza mogła uszkodzić też sterownik inwertera (podaj typ ? ), zobacz czy trafka inwetera nie mają zapachu spalenizny porównaj rezystancję uzwojeń wtórnych.
Trzeba dwie bo tyle ich jest w jednej rynience i stanowią obciążenie jednej gałęzi inwertera. W rynience może być uszkodzona jedna i asymetria obciążenia powoduje zadziałanie zabezpieczenia inwertera.
Wyczytałem też, że świetlówki mogą być powodem, sprawdziłem podłączając każdą osobno, ale też gasły. Gdzie podłączałeś te świetlówki? Do testera? Jeżeli nie posiadasz testera to podstawiasz na zewnątrz drugie świetlówki. Nie podłączenie choćby jednej świetlówki do inwertera powoduje jego zabezpieczenie. Jeżeli świetlówki okażą się ok, to skup swoją...
Najwyraźniej ubiłeś kbc. Żeby potwierdzić zrób próbę zwarciową, n.8 u37, max 3,3V Schemat ogólnodostępny, klucze na których piszesz, ze jest zwarcie są od zasilania cpu, tam zawsze będzie niska rezystancja.
Same cewki prądowe licznika nie wnoszą aż tak dużej rezystancji.
Odłączony panel wystawiony na słońce generuje napięcie, jeśli obwód jest otwarty to nie płynie żaden prąd i żadna też energia czy to cieplna czy elektryczna się w nim nie wydziela Wygenerowana energia wydziela się pod postacią ciepła na rezystancjach wewnętrznych panelu.
Po wylutowaniu ta sama rezystancja.
Mi pomagał wypełniać wniosek gość z ZE i chyba było tam 0,4 wpisane, ale głowy nie dam... Nie wypełniaj wniosku do końca, zostaw puste miejsca w polach w których nie jesteś pewien lub nie wiesz, powinni Ci pomóc wypełnić przy składaniu wniosku... Z impedancją nie spotkałem się aby byłą wyświetlana przez inwerter, rezystancja jest na pewno wyświetlana...
Jak msz moduł inwertera nie zaszkodzi sprawdzić oraz zmierzyć rezystancję uzwojeń transformatorów oraz przelutować, jeżeli tam nik nie zaglądał to na 100% są zimne luty i to może być powód wyłączania się podświetlenia. Oczyść połaczenia wyprowadzeń lamp ccfl i zobacz jak wygldaja ich konce nie są przypalowne za mocno.
Najlepiej podmień świetlówki na sprawne z innej matrycy aby je wykluczyć . Możliwe ze trafo inwertera jest uszkodzone . Wylutuj sprawdź i porównaj rezystancje wtórnych uzwojeń.
Co ilość inwerterów ma wspólnego z rezystancją uziemienia?
Pomierz rezystancje transformatorów inwertera, różnica nie powinna być większa niż +/- 2-3%. Ja z Allegro też kupiłem "nowe" a jedno trafo miało zwarcie.... p.s. Sprawdź też wtyczki/gniazda na przebicie/zwarcie.
Rozbierz, sprawdź czy aby na pewno wszystkie kondensatory wymienił kolega, zmierz rezystancję trafa inwertera. Btw objaw może wskazywać mimo wszystko na świetlówki skoro co do elektrolitów masz pewność.
dokonałem pomiarów i wewnętrzne uzwojenia nie mają przerwy ale jak mierzyłem zewnętrzne uzwojenia to one mają przerwę. Co oznacza mają przerwę lub nie mają przerwy? Powinny mieć rezystancję. Czym robiłeś pomiar?
1F na 230VAC - grubo. Raczej trzeba wspomóc akumulator zmniejszając jego rezystancję wewn. poprzez dołączenie drugiego aku, albo właśnie kondensatora.
Zamieniłem 100kOhm na 200kOhm i dalej to samo. Bez rezystora wszystko jest ok, więc to musi o tą rezystancję chodzić inwerterowi. Daj 2MΩ i zobacz co będzie się działo zawsze coś.
Bezpiecznik nie uszkodził się bez przyczyny. Zastąpienie go zworą bez sprawdzenia inwertera może doprowadzić do uszkodzenia na płycie głównej. Jaka jest rezystancja na jego wyjściu względem masy?
Pomiar impedancji pętli zwarcia na przewodach do inwertera poniżej 1 OHm. A pomiar rezystancji izolacji?
Może warto sprawdzić rezystancję transformatorów w inwerterze ?
Zajmij się sprawdzeniem inwertera. Rezystancje uzwojeń trafek, mosfety, sterownik itd. Może także być uszkodzona świetlówka i działa zabezpieczenie inwertera.
Jeśli wydobywały się kłęby dymu to z uzwojenia raczej pożytku nie będzie. Te 270 Om to trochę chyba mało jak na wtórne w inwerterze. Te pomiary to przy wy lutowanych trafach?? Jest różnica miedzy nimi w rezystancji?? Odłączyć inwerter sprawdzić napięcia i czy monitor pracuje bez podświetlenia .
Porównaj rezystancje wtórnych uzwojeń transformatorów inwertera.
LED to nieliniowe obciążenie, ale sam inwerter można sprawdzić sztucznym obciążeniem, tu wymagane około 1 kΩ (218V/230mA); cztery rezystory 1kΩ/5W odpowiednio połączone (po dwa równolegle i te dwa zespoły połączone szeregowo) to wypadkowa rezystancja 1kΩ/20W, więc taka moc wystarcza, by dokonać pomiarów; czy inwerter zachowuje się poprawnie,...
Pomierz rezystancje trafek na inwerterze, na pewno któreś leży gdyż to przypadłość tego modelu. Pozdrawiam
Mamy gdzieś tutorial jak dobrze sprawdzić inwerter? Choćby sprawdzić rezystancję na wyjściu sprawnych i tych z których zasilanie wychodzi na nie działające świetlówki na początek.
Popraw zimne luty szczególnie na układzie scalonym inwertera, porównaj rezystancje transformatorów inwertera pierwotne i wtórne uzwojenie. Czy napięcia wychodzące z zasilacza są stabilne, skąd ta pewność, że elektrolity są sprawne(zmierzyłeś ESR pojemność, upłynność)? Możliwe też, że masz uszkodzoną więcej niż 1 świetlówkę, aby w pewnym stopniu oszukać...
Nie baw się w załączanie tylko weź się za pomiary. Zacznij od sprawdzenia rezystancji uzwojeń trafek, potem sprawdzaj tranzystory klucze itd. Masz uszkodzenie w inwerterze a jak nie potrafisz tego naprawić to serwis lub kup drugi inwerter.
Brak jakiejkolwiek rezystancji na trafie inwertera. Matryca jaka? Jaki trafko na inverterze MPT N134 ?
Witam, jeżeli zimnych lutowań nie ma, elki w porządku to porównaj rezystancje transformatorków w inwerterze, nawet bez wylutowania, pozdrawiam Robert
Poczytałem trochę o wzmacniaczach klasy D i proponują tam standardowy filtr LC. Dla mnie dobry będzie dolnoprzepustowy LC na częstotliwość 50Hz. Teoretycznie tak w praktyce taki filtr będzie wymagał wielkich i ciężkich elementów, a napięcie będzie zależne od obciążenia. Nie wiem jaką masz częstotliwość PWM, ale filtr na 1/10 częstotliwości PWM stłumi...
Porównaj 2 uzwojenia zewnętrzne trafka inwertera powinny mieć zbliżoną rezystancję.
Trafo inwertera. Zmierz rezystancję uzwojeń, pierwotnego i wtórnego. Jeżeli ma przerwę, spróbuj przelutować wyprowadzenia na laminacie.
A do rezystancji tych pinów to po drugiej stronie nie są czasami transformatory?
Faktycznie, to jest zasilanie. Trzeba by było dokładnie sprawdzic, po ścieżkach, co tak zmniejszyło tą rezystancję. Fakt że po wymianie na nowy inwerter master, tranzystory już się nie palą. Ja bym jeszcze więcej ich uszkodził, tylko jak 2 pary uszkodziłem, to póżniej na próbe w celu zabezpieczenia zasilałem ich przez opór, ograniczajacy prad. Być może,...
Napięcia na wejściu inwertera - na wtyczce z tasiemka idącą do płyty głównej. Pomiary względem masy na wszystkich pinach, czyli jedna końcówka miernika do masy, druga do kolejnych pinów i notujesz wyniki - np. 0V, 0V, 3V, 2,5V, 18V, 18V. Sprawdź też rezystancję masy inwertera i masy płyty - powinna być bliska 0Ω - czyli dobre połączenie.
Tylko patrząc na kondensatory, nie jesteś w stanie określić czy ich pojemność drastycznie nie spadła lub nie wzrosła ich rezystancja wewętrzna i jaką wykazują stratę. Mogą sobie dobrze wyglądać, lecz niekoniecznie już mogą działać poprawnie.
Wrzuć fotkę tego inwertera. Na nim są drugie trafka więc pomierz i podaj wartości rezystancji.
Czy może być przyczyną że jest to jego wina Tego nie można wykluczyć. Sprawdź rezystancję uzwojeń trafek inwertera. Tranzystory kluczujące te podwójne mosfety. FAN i świetlówki. Czyli skup uwagę na inwerterze.
Gdzieś widziałem na zagranicznym forum że to właśnie ten rezystor jest winny. Nie wiem tylko co z tą mocą. Rezystancję oczywiście zmierzę.
Na każdy metr przewodu 1.5 mm2 rezystancja wynosi jakieś 0,0118 Ω razy dwa bo mamy dwa przewody. Mamy 45 metrów. Mamy wtedy około 1,06Ω dla obu żył. Po przemożeniu to przez prąd na wyjściu inwertera przy pełnej mocy 10 A (AC ,zakładam że inwerter 1 fazowy ) daje 10,6V spadku/wzrostu napięcia. W praktyce trochę więcej bo szczyt i minimum fali napięcia...
To jak masz już sprawdzone świetlówki, to zabieraj się za pomiary w inwerterze. Na początek rezystancja uzwojeń trafek, potem mosfety i sterownik. Nie zapomnij o napięciu zasilania inwertera. Jak wykonasz pomiary to podziel się wynikami i wnioskami.
Ależ w Polsce nie ma żadnego problemu, możesz sprzedawać komu chcesz za pomocą WYDZIELONEJ sieci. Jak podłączysz inwerter do instalacji to.... będziesz za darmo oddawał energię sieci publicznej. Przy równoległym podłączeniu inwerter nie odróżni ,czy zasila urządzenia za licznikiem, czy przed licznikiem. Może tu powstać "problem PIEKARZA" którego skasowano...
w inwerterze kolego nie w inwertorze - poza tym należy sprawdzic kondensatory (czy nie sa wybrzuszone) oraz czy na wtórnym trafko posiada rezystancję ok 600-700Ohm
Już naprawiłem, inwerter działa poprawnie. Uszkodzeniu uległ układ pomiaru rezystancji po stronie DC po namierzeniu i wymianie elementów elektronicznych uruchomił się na stole bez potrzeby kasowania błędów.
Zmierz rezystancję po stronie wtórnej transformatorów inwertera. Identyczny objaw w przypadku niektórych Samsungów ( np 940N ) to obniżona rezystancja trafa. Podmień kondensatory elektrolityczne po stronie wtórnej. Zostaw tylko ten największy.
Czy to znaczy że zasilacz jest wadliwy? Nie, tylko że źle to robisz. Odłącz wszystko od płyty zasilacza (przetwornicy), inwerter też (zdemontuj bezpiecznik), podłącz bezpośrednio żarówki pod 12V i 5V. Włącz, jak napięcia są stabilne i w normie (zmierz miernikiem na żarówkach) to, przetwornica sprawna, a uszkodzony jest inwerter, lub świetlówki. Sprawdź...
Staraj się nie uszkodzić systemy korzeniowego , ale pamiętaj , że w lesie jest mniejszy potencjał elektrolitów w glebie , co za tym idzie trudniej będzie uzyskać wymaganą wartość rezystancji uziemienia
Wygląda na akumulator fatalnej jakości, zajechany albo o dużej rezystancji wewnętrznej. Ale czy wtedy inwerter nie zachowywałby się tak przez cały czas a nie tylko o w określonych godzinach w ciągu doby? (aku są nowe, 100Ah, trzymają napięcie w granicy 26V - mierzone co jakiś czas przy odłączonym inwerterze, lub na bieżąco przy podłączonym z i bez...
Przy takim zwarciu mógł ulec uszkodzeniu również most północny i/lub grafika. Jaką masz rezystancję względem masy z punktu VADJ1? Baterię RTC masz obsadzoną?
Zadziała, tylko zamiast tego rezystora daj rezystor+potencjometr co pozwoli ci doregulować czułość układu do konkretnego zastosowania (zwiększanie rezystancji zwiększa czułość), bramka Schmitta (4093, 40106, 74HC/HCT14) Dla polepszenia można dać dwie bramki (inwertery) szeregowo (tylko stan się odwróci).
Sprawdź rezystancję uzwojeń wtórnych transformatorków.
Witam Mam zrobionego off-grida z inwerterem j.w. Na jego wyjściu jest różnicówka. Wszystko działa ok. Problem pojawia się w chwili gdy na inwerterze zanika faza i później wraca, wywala wtedy różnicówkę. Inwerter podłączony do uziemienia. Co może być problemem ? Do działania różnicówki potrzebne jest prawidłowe podłączenie L i N. Przetwornice w tych...
Witam. Mam problem jak w temacie. Monitor jest po wymianie elektrolitów. Przed wymianą migało logo LG (ciągle). Zauważyłem że nie tylko ja mam ten problem, po wymianie kondensatorów. Tranzystor sterujący trafkiem inwertera sprawny. Napięcia: dla 22V - 23.5V bez obciążenia i niepokojące 25,5V z obciążeniem, czy to jest normalne? 5V w normie. Ciekawy...
Tak, możliwe - czasami przewody w wiązce się przecierają, a w skrajnych przypadkach zwierają ze sobą. Sprawdź, czy masz takie samo napięcie na gnieździe na płycie i na wejściu inwertera. Inną przyczyną może być wzrost rezystancji klucza(tranzystora) podającego zasilanie na inwerter.
Ja myślę, że w tym przypadku uzwojenie wtórne trafka inwertera dostało przerwy. Ale o tym się nie dowiemy nie znając pomiarów rezystancji.
Aplikacja BIT3713 dostępna. Ściągnąć, zapoznać się. Sprawdzić czy wyłączanie jest od strony świetlówek - INN, ISEN, czy od strony procesora - ON/OFF. Sprawdzić poprawność i stabilność napięcia zasilającego oraz tranzystory polowe. To te dwa małe, które nazywasz scalakami. Porównać wstępnie rezystancję transformatorów.
TV odpala na 2 sekundy,pokazuje się treść obrazu i wyłącza się sygnalizując kod błędu 13(Balancer error). Chassis WAX3F W czasie działania TV napięcia z zasilacza OK. Rezystancje trafek na inwerterze nie odbiegają od normy.
Bez zasilacza możesz tylko strzelać, choć przy takiej rezystancji to możliwe, że tylko strzelać można... Na pierwszy ogień KBC i SPI oraz detekcja zasilacza - PU302 oraz charger. Najłatwiej wylutować SPI i PU302 - po wylutowaniu mierzysz rezystancję lub zalutowywujesz zworkę i sprawdzasz czy grzeje się przetwornica 3/5V.
Z mojej praktyki wynika że po pierwsze: -zazwyczaj pada jedno trafko inwertera a nie dwa jednocześnie , więc jeśli nie potrafisz zmierzyć miernikiem które ( bo rezystancje są zbliżone ) to myślę że podświetlenie powinno wskoczyć przy włączaniu przynajmniej na 1-2sek zanim zadziała zabezpieczenie które wyłączy je całkowicie. Po drugie : - inwertery zazwyczaj...
W tych monitorach Philipsa dość często leciały transformatorki inwertera. Porównaj rezystancje na trafkach od strony świetlówek powinna być taka sama lub bardzo zbliżona . Następnie jak napisał poprzednik elektrolity w zasilaczu.
OK. Będę szukał, ale dopiero po niedzieli. Dzięki za odpowiedzi. A co myslicie o rezystancji transformatora WN na płytce inwertera. Jest w porządku ?
Wyniki Twoich pomiarów są nierealne. Jak mierzyłeś rezystancje?
Do sprawdzenia rezystancja uzwojeń wtórnych wszystkich transformatorków inwertera. Pewnie jest przerwa na jednym. Zacznij od góry w dół i napisz które trafko jest uszkodzone. Ale przynajmniej te widoczne napuchnięte kondensatory ( widzę ze zdjęcia 4szt. ) to wymieniłeś na nowe mam nadzieję? Bo piszesz, że je przylutowałeś?
Może spróbuj podać napięcie w miejscu kontroli prądu inwertera. Chociaż : prąd listew razy rezystancja przy Mosfet do masy to ułamki volta...
Co do powyższego postu: Inwerter z Aspire 3000 radzi sobie ze świetlówkami monitora 19". Nie miałem jeszcze okazji sprawdzić większych rozmiarów. Garść kolejnych pytań: - Jak sprawdzić kondensatory 3kV na wyjściu inwertera ? Uszkodzony ma zwarcie ? - Niektórzy namagnesowują śrubokręty kładąc je tymczasowo na magnesie z głośników. O wiele wygodniej wykręcać...
Zasilacz z odlaczonym inwerterem to wlasciwie zasilacz 'na biegu jalowym' Czasami wystepuja usterki 'pod obciazeniem'. Pomimo tego u ciebie uszkodzenie raczej po stronie inwertera.Zasilacz mozna odlaczyc od inwertera i dolaczyc zasilanie do sekcji audio obciazajac dwoma zarowkami 25V (wpietymi rownolegle) linie 24V na inwerter. Jezeli po takich zabiegach...
Możliwe, że padła więcej niż jedna świetlówka dolutuj równolegle 3 kondensatory do wyjść i do jednego wolnego wyjścia podłączaj po kolei świetlówki. Zmierz czy każdy transformator inwertera ma taką samą rezystancję na pierwotnym i na wtórnym uzwojeniu.
Różnicówka trójfazowa 30mA typu AC u mnie jest dla całej instalacji. Żeby podłączyć tak jak piszesz musiałbym przerabiać połączenia w szafie... Dlatego drażni mnie, że inwerter nie wykrywa ani zbyt niskiej rezystancji izolacji ani żadnego prądu upływu... Rano jak jest wilgotno, koło 5, inwerter się załącza i zaczyna generować jakieś małe moce rzędu...
Wiem, że tu jest nieprawidłowo, to jest to napięcie, które powinno być na PIN3 inwertera, sterujące właśnie podświetleniem. Pytanie dlaczego płyta nie daje tego napięcia? Napięcie i rezystancja z pinu 99 KBC?
Moduł dotarł. Koszt z przesyłką to 101,66PLN. Zainstalowany. Lodówka działa. Dokończyłem historię naprawy tej lodówki gdyby ktoś jeszcze miał podobny problem. Teraz w skrócie jak to wyglądało: - Lodówka nie chłodzi ale wentylator pracuje. - Dioda mruga na inwerterze 1 raz - wg manuala uszkodzony kompresor. - Pomiar rezystancji na zaciskach kompresora:...
Sprawdziłem juz prawie wszytsko i juz nie mam pojecia co to moze być. Cudów nie ma, co sprawdziłeś, napisz po kolei jakie masz napięcia na inwerterze, jaka rezystancja uzwojeń na trafkach, czy podstawiałeś świetlówki, czy sprawdziłeś zimne luty, czy sprawdziłeś tranzystory kluczujące, wymieniłeś elektrolity itd. Wrzuć fotkę zasilacza i inwertera. Podaj...
(...) inwertera Ampere Storage PRO? Jaką pełni rolę w Twojej instalacji? mam uszkodzony inwereter po zalaniu AI: Czy przeprowadzałeś jakieś testy na tych komponentach, aby sprawdzić ich funkcjonalność po zalaniu? sprawdziłem oporność na przewodach, np L1 IN - L1 OUT - 0 Ohm, pomiędzy L1 IN - L2 IN - 28MOhm Bezpośrednia odpowiedź na pytanie Najprawdopodobniej...
Tak ja w temacie - podświetlenie pojawia się tylko na chwilę. Wszystko przelutowane. Mosfety SP8M3 na mierniku sprawne, świetlówki podstawiane, trafka inwerterów wylutowywane i na mierniku identyczne rezystancje. Płytka elektroniki podstawiana do monitora benq FP71G - sprawna. Inwerter zbudowany jest na OZL68GN.
Tak mierzyłem napięcie na wyjściu, nie ma napięcia. Pytałem czym? Nie sprawdzałem Trafa inwertera, jak to zrobic? Miernikiem, rezystancję uzwojeń zmierz.
Nie patrzcie na symbole trafek. Ja miałem dwa identyczne inwertery a symbole trafek były inne. Najważniejsze żeby rezystancja uzwojeń się zgadzała. Jeżeli rezystancja się znacznie różni zadziała zabezpieczenie.
Witam. Pralka prawdopodobnie miała przeładowany wsad. Na programie wirowania wypuszcza wodę lecz nie kręci. Sterowanie silnikiem przez inwerter. W gnieździe silnika mam rezystancję około 11-12 Ω na zewnętrznych złączach. Środkowe złącze ma nieskończoność. Mam pytanie czy ten silnik jest zasilany trój fazowo? Oznaczenie silnika BLW095P8L24Y 1211365
Powodów może być kilka. Pierwsze dwa podał kolega quinty. Jednak zanim podejmiesz się wymiany świetlówek to sprawdź czy rezystancje uzwojeń wtórnych inwertera są takie same i wynoszą ok 1.2kΩ. Na forum poruszano wiele razy problem tego monitora więc jeżeli znasz się chociaż trochę na elektronice to spokojnie dasz rade samodzielnie to naprawić....
Przez zbieg okoliczności, dziś dostałem ten sam TV do naprawy z kodem błędu: 4 mignięcia diody (ten sam inwerter i matryca). Nie wiem dlaczego spędzasz tak sporo czasu w lokalizowaniu tej usterki. To napięcie, o które pytasz (pin 11) to jest lekko powyżej 0.5V przy działającym odbiorniku. Czy zwracałeś uwagę na rezystancję wtórnych, tego inwertera....
Wejdz na stronę blaupunkta i poszukaj do swojego samochodu inwertera. Ceny okolo 300-400zł
Nadal się bawię z tym inwerterem, do tego stopnia że kupiłem drugi dobry, by sprawdzić wartości elementów. Co zauważyłem, w moim uszkodzonym inwerterze tak wygląda sterowanie tranzystorami TKI6G60W5 https://obrazki.elektroda.pl/3616034900_... Natomiast w nowym tak https://obrazki.elektroda.pl/4973804800_... Nowy inwerter...
Taki przekaźnik jak zanzaczyłeś można dostać np na tme... Bez problemu. Dodajesz zdjęcie kilometr od przekaźnika.. Jeszcze nie wyraźne. Dodaj od góry i od spodu sam zobaczysz gdzie idą ścieżki od styków roboczych. Niestety teraz na forum trzeba umieć rozróżniać pomocne informacje od bzdur. W Solar Max wystarczy że podczas pracy falownika dotkniesz plusem...
Tak, zakup mostek RLC i pomierz nim rezystancję + indukcyjność uzwojeń transformatorów :)
synchronizacja inwertera logowanie inwertera wymiana inwertera
warto uruchamia makro pomiar iskra urządzenie kostki kierownicą passat
piezoelektryczna zapalniczka radio hobby zestaw
Kompatybilność Intel i7-2670QM z chipsetem HM77 Dławik jako regulowany opornik dla prądu stałego: możliwości i ograniczenia