Albo jest źle ustawiony.
Tutaj masz większy problem. Napęd do pompy jest pionowo i bezpośrednio z wałka nie napędzisz. Poszukaj przekładni kątowej np z mostu (sam łeb )z półosiami na przegubach- Mercedes, BMW, czy jakiejś terenówki i to będzie chyba najtańsze rozwiązanie. Obroty i tak trzeba dobrać na kołach pasowych.
Zawór bezpieczeństwa w pompie wymieniany>? Może w nim sprężyna pękła. W pompach nie montuje się zaworów bezpieczeństwa. Zawory bezpieczeństwa są w rozdzielaczach.
Zasilanie z pompy. Z rozdzielacza z tulei ciśnieniowej podłącz do tego przewodu co ci został po odkręceniu od pompy. Powrót z rozdzielacza podłącz gdzieś pod korek w obudowie skrzyni biegów.
Najczęściej lub nawet jedynie mechanizm sterowania rozdzielaczem.
Oddając do regeneracji szukaj miejsca gdzie dają Ci na to najdłuższą gwarancje. Znalazłem coś takiego http://oferia.pl/usluga/item136559-napra... zerknij może Cie zainteresuje.
A miejsce montażu pompy i napęd? Proponuje pompy produkcji rosyjskiej, duży wybór w wydajności i kierunków obrotu, wytrzymałe i tanie w zakupie. Pompy typu NSZ. Taka NSZ10 jak w T-25 powinna w zupełności wystarczyć jeśli siłownik nie za duży. Tylko chyba rozdzielacz błotnikowy z C-330 nie miał zaworu przeciążeniowego.
Ursus c 335 szukam schematu rozdzielacza a konkretnie jak ma być prawidłowo założona tuleja rozdzielacza
Seger spadł, wyleciał bolec łączący ją z suwakiem rozdzielacza. Prawdopodobnie.
Jeśli w instrukcji jest napisane że takie blokowanie jest dopuszczalne, stosowane między innymi do silników hydraulicznych, mało tego fabrycznie 60-ki były wyposarzone w blokade to o co chodzi temu mechanikowi? Poza tym masz zamiar korzystać równocześnie z podnośnika i hudr. zewnętrznej? Rozdzielacz bardziej dostaje w dupe jak go urzywasz a od otwarcia...
podnosi do góry, ale już nie można opuścić. Podmienić dla testów inne urządzenie zamiast przyczepy. 1.Jeżeli urządzenie działa, winna jest przyczepa. 2. Jeżeli urządzenie, również nie działa, winien jest rozdzielacz.
Nie jest na sprzedaż. Mam co do niego plany. Sprawdzałem to powietrzem ale tak raczej nie da rady. Jeśli dmuchniesz w otwór od strony dźwigni powietrze trafia za obudowę, jeśli w drugi to już w ogóle jest bałagan. Najlepiej było by podpatrzyć ciągnik.
Regeneracja nie ma sensu, do roku będzie spokój, później znowu to samo.
No dokładnie tak jak na zdjęciu , a tak na marginesie to jakiej średnicy i długości są to siłowniki ,bo ta pompa w c330 to nie jest za wydajna.
Mozna tez dorobic sterowanie na linke i dzwignie umiescic w wygodnym miejscu. Widzialem taka przerobke przy owijarce.
Masz gdzieś wyciek oleju i tyle. Zamiast do tłoka wali bokiem z powrotem do skrzyni. Sprawdz na dzwigni od hydrauliki zewnętrznej czy daje ciśnienie, Powinno lekko zmulić silnik. Jeśli jest to wina plecaka coś od rozdzielacza do tłoka a jeśli nie ma to od pompy do rozdzielacza.
Ale cudów to tam nie ma dlatego nie mam pojęcia, gdzie pojawia się jakaś nieszczelność. Dokładnie jak mówisz cudów nie ma, ja obstawiam ze problem powstał po regeneracji rozdzielacza
Witam. Otwór A to odpływ oleju z zaworu dociążającego. X to pokrętło dociążania. Otworem B olej wraca do tylnego mostu tzw. przelew. Otworem C olej z pompy płynie do cylindra podnośnika w położeniu dźwigni rozdzielacza na podnoszenie. E to prawdopodobnie otwór z zaworu przeciążeniowego pompy. F- dopływ oleju z pompy. Co do otworu D to nie mam pojęcia....
Wzmacniacz momentu sprawny? Zdejmij podłogę i sprawdź dźwignie od rozdzielacza.
Ktoś podkręcił ciśnienie na rozdzielaczu albo bardziej prawdopodobne uszkodzony rozdzielacz.
http://obrazki.elektroda.pl/1323331900_1... http://obrazki.elektroda.pl/6814740200_1... http://obrazki.elektroda.pl/7328258500_1...
Jakiś opiłek mógł przerysować rozdzielacz albo cylinder.
Do wyboru typu regulacji siłowej(S) lub pozycyjnej(P). Zachęcam do przeczytania instrukcji obsługi ciągnika, jest tam wyjaśnione kiedy jakiej się używa. Instrukcja dostępna w internecie.
możesz kolego opisać w którym miejscu są te oringi w rozdzielaczu?
Witam. Czemu uważasz, że ciężko chodzi? U mnie stary chodził tak lekko, że można było jednym palcem zmieniać położenia dźwigni a przy nowym trzeba było użyć dużo siły. Jednak nowy szybko się wyrobił, wystarczyło dużo ruszać dźwignią.
Na opadanie podnośnika nie wpływa ani pompa olejowa, ani ilość oleju. Może to być: rozdzielacz, pierścienie na tłoku, cylinder, oring pod cylindrem. Tak, jak napisałem poprzednio, żeby wykluczyć winę rozdzielacza musiałbyś wiedzieć, czy opada także narzędzie podłączone PRZEWODEM hydraulicznym . Jeżeli nie możesz tego stwierdzić to pozostaje tylko zdjęcie...
Można zrobić i tak tylko ja podsuwałem pomysły żeby zostawić rozdzielacz na błotniku. Jeszcze jeden sposób, mianowicie podłączyć się z rozdzielaczem 3 sekcyjnym szybkozłączkami pod rozdzielacz na błotniku. Wówczas po przesterowaniu rozdzielacza na błotniku będzie nam działał rozdzielacz trojsekcyjny. A chcąc kiprować użyjemy rozdzielacza na błotniku...
A nie pomyliłeś się i nie podłączyłeś odwrotnie rozdzielacz. Nie znam budowy tego ciągnika także tylko zgaduje po objawach.
dziękuje wszystkim za odpowiedzi w poniedziałek planuje rozebrać i powiem co wyszło sprawdzę wszystko zaczynając od pompy i rozdzielacza
tylko A i C powinny wrócić same do pozycji neutralnej po osiągnięciu maksymalnego ciśnienia Nie w tym rozdzielaczu, tam nie ma automatu. Takie coś występuje w rozdzielaczu T-25. wybulę parę stów na nowy i będę miał spokój Szkoda tych 750 zł na nowy oryginalny rozdzielacz.
pierścienie i tłok do sprawdzenia, ewentualnie rozdzielacz.
Może też być pęknięta rurka zasilająca rozdzielacz. Lub ścięte uszczelnienie na łączniku rurki z rozdzielaczem.
Uszczelnienie miedzy pokrywą a blokiem, zawory bezpieczeństwa, rozdzielacz.
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic22... post #4
A jeśli na ssaniu jest wszystko okey,to czeka cię regeneracja rozdzielacza i to w prawdziwym warsztacie.Rozdzielacz w tej wersji ciągnika jest skąplikowany i wymaga znajomości z wiedzy hydrauliki ciśnieniowej.Zakład w Rawie Mazowieckiej zajmuje się ustawianiem i regeneracją takich rozdzielaczy.
Na zew rozdzielacz jest wyjscie, normalnie jest połączone rurką z boku do góry rozdzielacza.
Witam. Siłowniki na turze są jednostronnego czy dwustronnego działania? Jaki jest rozdzielacz?
Niestety problem znowu powrócił, podnośnik nadal nie podnosi i wydmuchuje oringa na pompie. Czy myślicie ze pozostała regeneracja rozdzielacza?
Fakt. W górnej części jest otwór. Trzeba by robić nowy na rurkę lub szukać możliwości wyjścia z rozdzielacza.
Witam, Jak podłączyć siłowniki dwustronnego działania w c330 bez konieczności montowania nowego rozdzielacza :?:
Dlaczego ten podnośnik mi opada? A tu to już nie pisałem, bo nie wiem w jakim stanie masz te wszystkie urządzenia. Przyczyn może być wiele, począwszy od nieszczelnego, zużytego siłownika, nieszczelnosciach w przewodach łączących siłownik - pompę - rozdzielacz, a skończywszy na uszkodzonym rozdzielaczu... :|
Nie sprawdzałem. W najbliższą środę ściągnę górę jeszcze raz, zmierzę luz na zamkach i sprawdzę rozdzielacz.
Witam! Też miałem taki objaw przyczyną jest zanieczyszenie oleju lub zużyty rozdzielacz.
Rozdzielacz !?
Czy to jednak byl rozdzielacz??
Ja bym stawiał na zużyty układ sterowania rozdzielaczem.
Dokładnie chcę zastosować taki gotowy zestaw tylko właśnie nie wiedziałem jaki rozdzielacz wybrać bo jest tego kilka wersji. Chce na przewodach hydraulicznych aby można było wybrać miejsce montażu dogodne dla mnie, sprzedawca dorobi taką długość przewodów jaką będę potrzebował. Bo ten zestaw w rurkami to o kant wiadomo czego można potłuc ci co kupili...
A simmeringi na tym kolanku szczelne? Filtr oleju w jakim stanie?
Wymienić rozdzielacz.
A więc uszczelniacze na tłoku albo rozdzielacz
Rozdzielacze są fabrycznie zamontowane, zrobię fotki i wrzucę, ale w tych ciągnikach zawór przeciążeniowy jest przy pompie, więc nie wiem dawane by były jeszcze przy rozdzielaczach.
To rozdzielacz do regeneracji czy coś innego?
Powodem jest nieszczelność pomiędzy tłokiem i cylindrem (wymiana uszczelniaczy) lub na rozdzielaczu.
Jeżeli wszystko sprawdzone to wg. opisu objawów niestety trzeba sprawdzić rozdzielacz.
Jeśli tak to jak go zlokalizować lub usunąć,czy mógł utknąć w rozdzielaczu
dzięki kolego chyba masz racje wezmę się za rozdzielacz
Nie miałeś wcześniej problemów z łapaniem lewego powietrza przez przepust w obudowie mostu? Miękkie siłowniki TURa. Objaw opadnięcia to tak jakby pompa się zapowietrzyła i nie chciała pompować. Trochę to dziwne, bo olej powinien ciągle krążyć w układzie rozdzielaczy i wypływać przelewem. Może jednak dalej układ się zapowietrza? Rozdzielacze w C-330...
Chodzi o rozdzielacz hydrauliki
Witam Za pompą oleju wkręć trójnik zamiast kolanka i sprawdź ciśnienie przed rozdzielaczem.
A co ma uszczelniacz walka wom do podnosnika? Niestety kolego rotacyjna jest do tego ciągnika za ciężka, więc najprawdopodobniej uszkodził się uszczelniacz tak jak pisze kolega lary110, lub rozdzielacz.
Niewiem jak w C330, ale w dowolnym układzie hydraulicznym przyczyną może być zapchany smok, rozdzielacz, uszkodzone sterowanie rozdzielacza, niewidoczne nieszczelności w instalalacji hydraulicznej.
http://obrazki.elektroda.pl/9835392900_1... Mam pytanie. Kupiłem rozdzielacz takiego typu i teraz nie wiem czy mogę go używać do siłownikow jednostronnych czy nie. Jeśli tak to jak go podłączyć żeby pracował poprawnie. Dodam ze nie wiedziałem że do siołowników jednostronnych są jakieś inne rozdzielacze. Jak podłączyć ewentualne rurki...
Witam. Do regeneracji najprawdopodobniej rozdzielacz hydrauliczny.
jeśli problem podnoszenia nie ustąpi to trzeba zdjąć siedzisko i odkręcić pokrywę, wyjąć tłoczysko i wymienić oringi najlepiej na te niebieskie, są one droższe ale zarazem i trwalsze. Zobaczyć trzeba również do rozdzielacza.
Witam, mam problem z podnoszeniem beli -500 kg . Tur ma na wyjściu pod obciążeniem 180 bar , ciśnienie na wolnych obrotach to 80 bar - 800 obrotów , pod dodaniu gazu ciśnienie wzrasta , pompa Waryński 12 mpa, zawór bezpieczeństwa 17,5 mpa , podobna sytuacja jest na normalnym podnośniku , ciągnik posiada rozdzielacz zewnętrzny.
Znam zasadę działania ale nie znam maszyn więc sory ☺ Piszesz że olej się mocno nagrzewa więc musi być jakiś powód. W tak prostym podnośniku zawór to chyba jedyna możliwość. To że wolno podnosi to może pompa ssie powietrze albo jest nieszczelność na odcinku pompa - rozdzielacz.
Moim zdaniem źle poskładałeś zawór sterujący/przelewowy w rozdzielaczu, przez co pompa hydrauliczna cały czas pracuje generując ciśnienie na wyjściu. Może być też dławienie na rozdzielaczu pod siedzeniem, które powoduje że olej się rozgrzewa.
Jest to najprawdopodobniej zawór przelewowy. pełni on funkcję taką że gdy podnośnik jest na maksa uniesiony to powoduje on tzw bajpas co nie spowoduje uszkodzenia elementów współpracujących ciśnieniowo komplet naprawczy powinieneś do tego dostać poszukaj głębiej
Tam mu wszystko działa tylko olej do rozdzielacz tura dociera dopiero jak zasteruje rozdzielaczem 60-ki. Czyli wszystko prawidłowo. Trzeba dźwignię rozdzielacza 60-ki zablokować w takim położeniu by jedno złącze dawało ciśnienie na zasilanie rozdzielacza tura a na drugim był powrót oleju do skrzyni. Czyli albo max w tył albo max w przód i zablokować....
Postaram się ogarnąć, zadzwonię do firmy hylmet może właśnie będą mieli jakieś rozwiązanie hydrauliczne, ewentualnie zostaje mi zastosowanie silnika mającego chociaż te 600obr za nie wielką sumę, nie koniecznie stosowanego w napędzie wom, ale udało mi się znaleźć pompę hydrauliczną od mtzeta, która ma sporą wydajność, i cenowo nie jest droga, wydajność...
Witam, Sprawdzić pompę , oczyścić filtry . wyregulować mechanizm sterujący, sprawdzić uszczelniacze siłownika , sprawdzić rozdzielacz hydrauliczny.
Witam, mam problem, wymieniłem pompe hydrauliczną , tłok i cylinder założyłem nowe pierścienie, podnosić podnosi bardzo szybko, zostawiłe belkę podniesiąna i po 10 minutach jest już na samym dole wie ktoś czego to moze być przyczna, poczytałem troche na forum i myślę ze to wina rozdzielacza, co mam wymienić w rozdzielaczu?
podepnij manometr pod gniazdo hydrauliki zewnętrznej(tam gdzie podłączasz kipowanie) jak będzie mniej niż 16Mpa to rzeczywiście pompa albo zawór przelewowy pompy.A jak podniesie i go zgasisz to szybko opada?Jeśli moment i opadnie to pewnie uszczelnienie tłoka albo rozdzielacz.
Kolego wymień oringi na rozdzielaczu.
Witam Dzisiaj rozebrałem podnośnik bo opadał. Wyczyściłem cylinder tłoczek i zauważyłem ze w środku na górze jest rysa nie jest taka głęboka ale wyczuwalna, na dole są delikatne ryski. Jutro myśle wymienić pierścnienie. Moje pytanie czy wpływa to na opadanie podnośnika czy to będzie wina rozdzielacza?
Tą śrubą jest przykręcony rozdzielacz podnośnika tak samo jak dwoma pozostałymi tej samej średnicy.
Przeciek na rurce idącej od pompy do rozdzielacza lub na tulejce talerza lub plecaka, wypłukana iglica zaworu przy pompie, nieszczelnie jedno z połączeń skręcanych. Manometr wpiąć w wyjście zewnętrzne. Jeśli ciśnienie będzie prawidłowe to coś z górą, jeśli nie dół lub sam rozdzielacz.
Rozdzielacz, 100%.
Wiec nie wiem czy jest to wina nowej pompy czy rozdzielacza ? Raczej pompy i/lub oleju.
A w przypadku zastosowania orbitrola do wspomagania?? Miałem zamiar wstawić w obieg: pompa-> zawór przelewowy (wyjście przelewu po nadmiernym cisnieniu kierowane jest do orbitrola.. a główny strumień z utrzymywanym ciśnieniem do zaślepionego rozdzielacza...
Tłok, pierścienie, cylinder i rozdzielacz.
Właśnie nie wyczuwam żadnego punktu lub uskoku manewrując dźwignią rozdzielacza Jak miałem rozdzielacz na stole ruszając suwakiem kleszczami też nic O jaką sprężynę chodzi?
W ktorym miejscu wiercic otwor i jak podlaczyc ten silownik od rozdzielacza?
Z tym zaworem trójdrożnym można sterować te 3 węże z prasy. Ile i jakie siłowniki ma ta prasa ? Najlepiej zamontować rozdzielacz elektryczny.
Witam, U mnie w Ursusie miałem słaby podnośnik "trzeba było dużo dodać gazu" aby zaczął podnosić. Przyczyną była urwana sprężyna w rozdzielaczu (jeśli dobrze to nazywam- to ustrojstwo z wajchą do podnoszenia podnośnika). Być może problem jest tam też u Ciebie.
Witam. Mógłbyś wrzucić foto gdzie wpisałeś zasilanie ?Ja mimo że podłączyłem się pod zawór rozdzielacza nadal muszę trzymać dźwignię wywrotu. Pozdrawiam
wydaje mi się że tak ale ręki nie dał bym ciąć. Musiałem wszystko rozebrać i złożyć na nowo bo wcześniej przed naprawą podnośnik działał tylko na pływaniu ale jak się okazało po zdjęciu czapki że przy przełożeniu dźwigni do tyłu ciągnika spadała dźwigenka przy okazji wymieniłem wszystkie oringi Dodano po 4 chyba nie obejdzie się bez ponownego zdjęcia...
Zużyty siłownik podnośnika i zapewne rozdzielacz do regeneracji.
Tak jak napisałeś,albo zawór,albo dodatkowy rozdzielacz na błotniku.
Sprawdź ciśnienie na rurkach od WOM z tyłu ciągnika, przyczyn może być wiele począwszy od mikropompki, uszkodzeniu rozdzielacza, luzu na dźwigniach załączających, zużytych tarczkach, pękniętych pierścieniach w koszu WOM
[b]Romoo to musiałbyś zrobić krok w tył i założyć rozdzielacz z czterdziechy no chyba że dwa serwa po jednym na każdą pompkę.Ale odlot. :P
zużyty rozdzielacz i przepuszcza
Pomogl uzytkownik cichus.
Trochę problematyczne zawieszenie szybko się zużywa i coraz ciężej z częściami. Balonówki założyć bo ma wspomaganie zrekompensują brak amortyzacji do tego w polu mniej tonie przodek. Tylko do 3 hektarów... trochę szkoda roboty. Podnośnik chciałem u soboe totalnie przerobić nie dla tego że miał słaby udźwig. 60-ką i tak nie ma co ciągać wielkich maszyn...
Koledze zapewne chodzi o to czy jak zamontuje wyjścia zasilania i podepnie siłownik tak jak np w C360 w miejscu tej "U-rurki" to czy będzie mu np. działał kiper w przyczepie. Kolega ojcio chyba nie zrozumiał pytania albo nie widział c330 z rozdzielaczem na błotniku.
Ten mechanizm ma wady jak się wyrobi rolki właśnie zjeżdżają z półksiężycy a najczęściej gdy podnośnik jest w górze bo wtedy najbardziej napiera na sprężynę i ściąga rolkę w bok. Jak masz podnośnik zdjęty daj ramiona w górę i ruszaj dźwignią podnośnika fajnie widać co się dzieje. Często przy wyrobionym mechanizmie pomaga przesunięcie dźwigni wyboru...
Rozdzielacz trup.
Dopowiedz sobie jeszcze jaki masz olej z bloku pędnym oraz ile. Ale pewno i tak wyjdzie zużycie elementów podnośnika jak pompa, rozdzielacz, tłok.
A gdzie jest umiejscowiony ten rozdzielacz???
Ja tu widzie jeden problem który już koledzy wcześniej odkryli czyli, albo rozdzielacz jest zły albo źle podpięty, najpierw zrób taki myk że odepnij wąż przy siłowniku który idzie jako opuszczanie i włóż jego koniec do zbiornika oleju i spróbuj podnieść powinno śmigać aż miło tyle że nie będzie dociskać do ziemi ale będzie wiadomo że to sprawka rozdzielacza....
ursus rozdzielacz rozdzielacz hydraulik ursus hydraulik rozdzielacz ursus
palet maszyna pralka blokada polar baterie rowerowe połączenie
philips fc690 prostownik ideal
Kino domowe Sony - napęd nie działa, szuflada się zacina NICE Robus 600 - lampa sygnalizacyjna mruga tylko raz